تحصیل در ایتالیا + شرایط و هزینه های تحصیل 2023

تحصیل در ایتالیا فرصتی منحصر به فرد برای دستیابی به آموزش عالی و تجربه‌ای بین‌المللی است. این کشور با داشتن

تماس: 021-91303121
ــــــــــــــــــــــــ یا ــــــــــــــــــــــــ

تحصیل در ایتالیا فرصتی منحصر به فرد برای دستیابی به آموزش عالی و تجربه‌ای بین‌المللی است. این کشور با داشتن سیستم آموزشی فوق العاده، طیف گسترده‌ای از رشته‌های تحصیلی را در اختیار دانشجویان قرار می‌دهد.
امکان تحصیل به زبان ایتالیایی و انگلیسی، وجود دانشگاه‌های مطرح و ممتاز دولتی با
مهاجرت به ایتالیا، برخورداری از مزایای فوق‌العاده مانند ارائه بورسیه های متنوع و همچنین خوابگاه و بیمه دانشجویی، ورود به بازار کار و دریافت اقامت ایتالیا همگی از جمله عواملی هستند که سالانه متقاضیان بسیاری اقدام به اخذ پذیرش برای تحصیل در ایتالیا می‌کنند.

متقاضیان برای تحصیل در ایتالیا باید تمامی مدارک مورد نیاز خود از جمله مدارک تحصیلی، هویتی، ترجمه مدارک تحصیلی خود و همچنین مدارک اثبات کننده تمکن مالی و سایر موارد مورد نیاز را ارسال نمایند تا بتوانند از برترین دانشگاه های کشور ایتالیا پذیرش تحصیلی خود را دریافت کنند.

همچنین متقاضیان باید از تمامی شرایط تحصیل در این کشور مانند شرایط سنی، اخذ اقامت تحصیلی و … آشنایی داشته باشند، بنابراین مشاوره با وکیل مهاجرت و اخذ مشاوره مهاجرتی می‌تواند در این مسیر به شما کمک کند . وکلای موسسه مهاجرتی ویتراپو، با ارائه مشاوره مهاجرتی برای اطلاع از شرایط و بسیاری از فاکتورهای مهم، جهت دریافت پذیرش تحصیلی شما عزیزان آماده خدمت رسانی می‌باشد.

ویژگی های تحصیل در ایتالیا

 • تحصیل با زبان انگلیسی
 • ارائه انواع بورسیه های تحصیلی
 • تحصیل بدون مدرک زبان در برخی از دانشگاه های این کشور
 • امکان دریافت مدرک از 2 دانشگاه
 • هزینه های مناسب
 • تحصیل در دانشگاه های بین المللی

شرایط و مدارک لازم مهاجرت تحصیلی به ایتالیا

مدارکشرایط و جزئیات مدارک
مدارک تحصیلیارائه اصل مدارک تحصیلی و ریزنمرات و تاییدیه وزارت امور خارجه و دادگستری همراه با ترجمه آن ها
مدرک زبانمدرک زبان ایتالیایی یا مدرک زبان انگلیسی (IELTS 6), (تافل ۷۸) و (دولینگو ۹۰)
مدارک هویتیمدارک هویتی (شناسنامه) همراه با ترجمه ایتالیایی
فرم درخواستتکمیل فرم universitaly برای دانشگاه مورد نظر
عکسارائه‌ی پنج عکس 3.5 در 4.5 که با زبان انگلیسی پشت نویسی شده باشند
گردش حسابارائه پرینت ۳ماهه حساب
پرداخت هزینه و بررسی مدارک ویزاارائه‌ی ۷۷ یورو برای بررسی مدارک ویزای تحصیلی
پاسپورتارائه‌ی اصل گذرنامه و همچنین دو نسخه از فرم پذیرش دانشگاه
رزومهتکمیل و ارائه رزومه خود (cv)
انگیزه نامهتکمیل و ارائه انگیزه نامه (sop)
توصیه نامهارائه توصیه نامه دریافتی از اساتید خود

نکته مهم : از آنجایی که ممکن است دانشگاه مورد نظر مدارکی اضافه تر از موارد ذکر شده درخواست نماید, بنابراین با بررسی سایت دانشگاه مورد نظر خود از تمامی مدارک مورد نیاز برای اخذ پذیرش تحصیلی خود آگاه شوید.

شرایط تحصیل در ایتالیا

شرایط سنی تحصیل در دانشگاه های ایتالیا

برای اخذ پذیرش تحصیل در ایتالیا شرایط سنی خاصی وجود ندارد، اما لازم به ذکر است که لازمه اخذ پذیرش برای مهاجرت تحصیلی به ایتالیا ویزای تحصیلی است که شرایط سنی برای آن مهم است.

متقاضیان برای دریافت ویزای تحصیلی در مقطع کارشناسی باید حداکثر دارای 28 سال سن و برای کارشناسی ارشد نهایتا 40 سال سن داشته باشند. همچنین لازم به ذکر است که مقطع دکتری محدودیت و شرایط سنی خاصی ندارد.

روش های تحصیل در ایتالیا

تحصیل درایتالیا با آزمون آیمت

آزمون IMAT (International Medical Admissions Test) برای متقاضیانی که علاقه مند به تحصیل پزشکی در ایتالیا، تحصیل دندانپزشکی در ایتالیا، و همچنین جراحی و .. هستند برگزار می‌شود. مدت زمان این آزمون 100 دقیقه و با 60 سوال تستی که هر سوال شامل 5 گزینه است، می‌باشد.

بر خلاف دانشگاه های پزشکی کشورهای اروپایی؛ که شرط تحصیل در دانشگاه ها معدل، رزومه کاری، تجارب علمی و… است، دانشگاه های پزشکی ایتالیا شرط تحصیل را قبولی در آزمون آیمت قرار داده‌اند که در ادامه به بررسی بیشتر خواهیم پرداخت.

مهاجرت تحصیلی به ایتالیا با زبان انگلیسی

یکی از روش های فوق العاده برای تحصیل در ایتالیا ، تحصیل به زبان انگلیسی است. ایتالیا سالانه شاهد حضور 23 هزار دانشجو در دانشگاه های خود می‌باشد. در واقع، مزایای موجود در مهاجرت تحصیلی به ایتالیا در سالهای گذشته سبب تحولی عظیم در سیستم اپلای کردن مدارک کرده است که با توجه به این تحول شگرف، دانشجویان برای ورود به دانشگاه، مستلزم به اپلای کردن دوره‌ی زبان ایتالیایی نبوده و می‌توانند از دوره‌های متنوع زبان انگلیسی نیز، بهره مند شوند.

تحصیل در ایتالیا بدون مدرک زبان

ایتالیا برای متقاضیانی که مدرک زبان ندارند، شرایطی از جمله امکان تحصیل در ایتالیا بدون مدرک زبان در برخی از دانشگاه های خود فراهم کرده است. برای تحصیل در ایتالیا از این طریق، متقاضیان باید شرایط و مدارک مورد نیاز خود را فراهم آورند. جهت کسب اطلاعات بیشتر از شرایط تحصیل بدون مدرک زبان تنها کافی است با موسسه مهاجرتی ویتراپو تماس حاصل فرمایید و با دریافت مشاوره تمامی نکات لازم را دریافت نمایید.

تحصیل در مدارس ایتالیا

تحصیل در مدارس ایتالیا با قوانین خاصی امکان پذیر است، اما با توجه به محبوبیت و تاثیرگذاری فوق‌العاده‌ی این مقطع تحصیلی، سالانه شاهد مهاجرت تحصیلی بسیار زیادی از اقشار مختلف مردم برای این مقطع تحصیلی خواهیم بود

ابتداییراهنماییدبیرستان
از 3 سالگی اختیاری و از 6 سالگی اجباریاز 11 سالگی تا 14 سالگی15 تا 20 سالگی (2 سال اجباری و 3 سال اختیاری)
تحصیل در مدارس ایتالیا

هزینه‌ های تحصیل در ایتالیا (مدارس)

اگر شما از اقامت ایتالیا برخوردار باشید، می‌توانید ارزانترین مدارس ایتالیا را انتخاب نموده، چرا که تحصیل در مدارس ایتالیا علاوه بر مزایای بسیار برای متقاضیان تحصیل رایگان نیز ارائه می‌دهد. لازم به ذکر است که اگر دانش کافی در زمینه‌ی زبان ایتالیایی داشته باشید، می‌توانید در مدارس دولتی و اگر به زبان انگلیسی تسلط داشته باشید، باید در مدارس خصوصی این کشور ثبت نام نمایید و همچنین در صورتی که در مدارس خصوصی ثبت نام نمایید، ناچار به پرداخت هزینه خواهید بود.

لازم به ذکر است که هزینه‌ی مدارس خصوصی در کشور ایتالیا مبلغی حدود 175 الی 300 یورو است و هزینه‌ی مدارس بین المللی نیز مبلغی در حدود 4250 الی 12500 یورو است.

بهترین مدارس برای مهاجرت تحصیلی به ایتالیا

 • مدرسه سنت استفان
 • مدرسه بین المللی مونزا
 • مدرسه بین المللی موندا
 • مدرسه خصوصی میلان
 • مدرسه سنت لوئیس
 • مدرسه بین المللی کومو

اپلای ایتالیا با مدرک سیکل و دیپلم

فارغ از سن و سال، یکی از نکات بسیار مهم برای تحصیل در ایتالیا، برخورداری از شرایط مناسب برای ورود به این کشور می‌باشد. سیستم آموزش عالی در ایتالیا، فرصت هایی را در نظر گرفته که حتی افراد با مدرک سیکل هم می‌توانند برای مهاجرت تحصیلی به ایتالیا اقدام نمایند. ورود به مدارس تحصیلات تکمیلی و سپس ورود به کالج‌ها و دانشگاه‌های معتبر در این کشور، آینده‌ی هیجان انگیزی را برای شما در بر خواهد داشت.

تحصیل کارشناسی در ایتالیا

یکی از بهترین و پرطرفدارترین مقاطع برای ادامه تحصیل در ایتالیا، مقطع کارشناسی است. طول دوره‌ی آموزشی این مقطع 3 الی 4 سال بوده و همچنین با وجود بورسیه برای ایرانیان، به یکی از کشورهای مهم برای تحصیل در این مقطع، تبدیل شده است. برای اعزام دانشجو به ایتالیا در مقطع کارشناسی باید به برخی از نکات مهم توجه نمود. ابتدا اینکه برای ورود به دانشگاه مورد نظر، اول از همه باید رشته‌ی خود را در نظر گرفت و سپس اقدام به انتخاب دانشگاه نمود.

یکی از مدارک بسیار مهم برای این مقطع، ارائه‌ی مدرک دیپلم و یا مدرک پیش دانشگاهی است. برخی از دانشگاه‌ها و رشته‌های مربوط به مقطع کارشناسی، برای ورودی دانشجویان، آزمون‌هایی را برگزار می‌کنند. لذا دانشجویان با قبولی در این آزمون‌ها می‌توانند به راحتی به دانشگاه مورد نظر خود راه یابند. اما لازم به ذکر است که برخی از رشته‌ها و دانشگاه‌ها بدون آزمون ورودی نیز، ثبت نام دانشجویان را انجام خواهند داد.

در گذشته تحصیل در مقطع کارشناسی در این کشور، فقط به زبان ایتالیایی بود. اما امروزه با توجه به پیشرفت این کشور، شاهد تحصیل در مقطع کارشناسی به دو زبان انگلیسی و ایتالیایی می‌باشیم. همچنین ایرانیان می‌توانند با شرکت در دوره‌های سه ساله‌ی کلاس‌های زبان ایتالیایی سفارت ایتالیا در ایران و کسب نمره‌ی قبولی بالا، به راحتی برای اخذ ویزا، اقدام کنند.

کار دانشجویی در این مقطع تحصیلی نیز امکان پذیر است و دانشجویان هفته‌ای 10 ساعت را می‌توانند برای کار دانشجویی خود اختصاص دهند. لازم به ذکر است که درآمد این کار دانشجویی نیز حدود 8 الی 10 یورو است که می‌تواند بر روی کاهش هزینه‌های تحصیلی شما نقش موثری داشته باشد. همچنین لازم به ذکر است که هزینه‌ی تحصیل در ایتالیا برای مدرک کارشناسی، حدود 500 الی 3000 یورو بوده که در واقع این مقدار برای دانشگاه‌های دولتی در نظر گرفته شده است.

تحصیل کارشناسی ارشد در ایتالیا

وجود شرایط ایده‌آل برای این مقطع تحصیلی، باعث شده که امروزه شاهد مهاجرت بسیاری از دانشجویان در رشته‌های مختلف به این کشور برای ادامه تحصیل باشیم. توجه به برخی از نکات مهم در این زمینه، می‌تواند موفقیت‌های چشمگیری را برای شما به همراه داشته باشد. از جمله این نکات مهم عبارتند از:

 • مقطع کارشناسی ارشد در این کشور نیز مانند کشور ایران دو سال بوده که در طی این دوسال،دانشجویان آموزش تخصصی و مناسبی را دریافت خواهند کرد.
 • یکی از مزایای فوق العاده‌ی مقطع کارشناسی ارشد در این کشور، کار دانشجویی به مدت 20 ساعت در یک هفته است. با این کار دانشجویی، دانشجویان می‌توانند به ازای هر ساعت کار خود, درآمدی حدود 8 الی 10 یورو را دریافت کنند.
 • از دیگر مزایای این دوره‌ی کاربردی و ایده‌آل، دریافت بورسیه‌های تحصیلی فوق العاده می‌باشد. برخی از بورسیه‌های تحصیلی در این مقطع عبارتند از: بورسیه دانشگاه بولونیا، بورسیه دانشگاه پاویا (Pavia University Scholarshipبورسیه استانی ایتالیا و غیره.
 • هزینه‌ی تحصیل در ایتالیا برای مقطع کارشناسی ارشد به نوعی رایگان محسوب می‌شود به این صورت که شهریه دانشجویان با دریافت بورسیه تحصیلی ایتالیا تقریبا برابر با حدود 200 الی 300 یورو در سال می‌باشد. اما لازم به ذکر است که گاها با تغییر دانشگاه‌ها، قیمت‌ها نیز شاید در حدود 1000 یورو در سال نیز افزایش می‌یابد.

تحصیل دکتری در ایتالیا

سیستم آموزشی ایتالیا، دو نوع مقطع دکتری را برای دانشجویان در نظر گرفته است که عبارتند از مدارک تحقیقاتی و ph.d.

برای تحصیل در این مقطع، توجه به برخی از نکات شما را برای دستیابی به موفقیت سریعتر, همراهی خواهد کرد. از جمله این نکات عبارتند از:

 • استفاده از استاد راهنما و یا همان سوپروایزر
 • برخورداری از سطح زبان آیلتس 6
 • توجه به مدت زمان این مقطع آموزشی که حدود 4 الی 6 سال به طول می‌انجامد.
 • لازم به ذکر است که یکی از شرایط اعزام دانشجو در این مقطع، تسلط به زبان ایتالیایی بوده است. اما دانشجویان بین‌المللی نیز می‌توانند با استفاده از زبان انگلیسی به ادامه‌ی تحصیلات خود بپردازند.
 • در این مقطع، دانشجویان می‌توانند به مدت 20 ساعت در هفته کار انجام داده و از این راه هزینه‌های تحصیل و امرار معاش خود را کسب کنند.
 • هزینه‌ی تحصیل دوره‌ی دکتری در این کشور، حدود 140 الی 1200 یورو در سال بوده است. اما این هزینه برای دانشگاه‌های دولتی می‌باشد و نرخ آن برای دانشگاه‌های خصوصی متفاوت است.

برترین دانشگاه های ایتالیا برای تحصیل

 • دانشگاه بولونیا (University of Bologna)
 • دانشگاه ساپینزای رم (Sapienza University of Rome)
 • دانشگاه پادوا (University of Padua)
 • دانشگاه میلان (University of Milan)
 • دانشگاه پیزا (University of Pisa)
 • دانشگاه ناپل فدریکو دوم (University of Naples Federico II)
 • دانشگاه تورین (University of Turin)
 • دانشگاه پاویا (university of pavia)
 • دانشگاه ترنتو (University of Trento)
 • دانشگاه ویتا سالوت سن رافائل (Vita-Salute San Raffaele University)
تحصیل در دانشگاه های ایتالیا

اسامی دانشگاه های انگلیسی زبان ایتالیا

 • دانشگاه پادوا
 • دانشگاه تورین
 • دانشگاه پلی تکنیک میلان

بورسیه تحصیلی ایتالیا

دولت ایتالیا کمک هزینه هایی را برای تحصیل دانشجویان بین المللی و کمتر شدن هزینه های آنان در نظر گرفته است که در دو نوع بورسیه دانشگاهی و بورسیه استانی ایتالیا ارائه می‌شود.

بورسیه دانشگاهی

این بورسیه با توجه به سطح علمی متقاضی و همچنین مقاطع تحصیلی کارشناسی, کارشناسی ارشد و دکتری ارائه می‌شود. این بورسیه دارای سقف هزینه ای مشخص می‌باشد و دانشگاه های معتبر ایتالیا مانند دانشگاه میلان, تورین و … آن را ارائه می‌دهند

بورسیه استانی ایتالیا

بورسیه استانی ایتالیا (DSU)، یک فرصت بی‌نظیر برای دانشجویان است که به دنبال ادامه تحصیل در سطح بالایی هستند. این بورسیه، امکانات و منابع آموزشی برتری را در اختیار دانشجویان قرار می‌دهد و به آن‌ها کمک می‌کند تا در یک محیط آموزشی استثنایی و چندفرهنگی به توسعه تخصص و مهارت‌های خود بپردازند. همچنین این بورسیه هزینه هایی مثل سلف, خوابگاه و … را نیز شامل می‌شود.

در واقع بورسیه استانی ایتالیا به متقاضیانی تعلق می‌گیرد که توانایی پرداخت شهریه تحصیل و هزینه های زندگی خود در این کشور را ندارند. این بورسیه تمامی و یا بخشی از هزینه های دانشجویان را پرداخت می‌کند. با بورسیه استانی ایتالیا، دانشجویان فرصتی برای ارتقای فرهنگ و همچنین تجربه زندگی در یکی از زیباترین و تاریخی‌ترین کشورهای جهان را خواهند داشت. برای اخذ بورسیه استانی ایتالیامتقاضیان باید در اداره بورسیه درخواست خود را به صورت کتبی ارائه دهند.

مزایای تحصیل در ایتالیا

کیفیت بالای تحصیل در ایتالیا

وجود برترین دانشگاه‌های دولتی در ایتالیا، موجب شده است که این کشور در سطح جهان از شاخص علمی بسیار بالایی برخوردار باشد. حدود 34 دانشگاه معتبر در این کشور توانسته‌اند به رتبه‌های چشمگیری در دانشگاه‌های برتر سطح جهان دست یابند. لازم به ذکر است که این کشور محبوبیت خود را مدیون اساطیر کهن و برجسته‌ای مانند: مارکو پولو، داوینچی، میکلانژ، گوچی و … بوده که هر کدام به دلیل خلاقیت و مبتکر بودن، جهان را به تسلیم درآورده‌اند.

دریافت مدرک از دو دانشگاه با تحصیل در ایتالیا

دانشگاه‌های کشور ایتالیا از قدمت بسیار بالایی برخوردار هستند که باعث شده که شاهد برگزاری دوره‌های مشترک تحصیلی در این کشور با بسیاری از دانشگاه‌های معتبر در کشور کانادا، اروپا و همچنین آمریکا باشیم. همچنین به دلیل اینکه این دوره‌های تحصیلی در یک زمان و دوره برگزار می‌شوند، دانشجویان پس از طی کردن این دوره‌ی آموزشی، برای دریافت مدارک پایان دوره می‌توانند از دو دانشگاه مدرک پایان دوره خود را دریافت کنند.

مزایا مهاجرت تحصیلی به ایتالیا

دریافت بورسیه‌های تحصیلی با تحصیل در ایتالیا

یکی دیگر از مزایای تحصیل در ایتالیا برای ایرانیان، برخورداری از کمک هزینه‌ی قابل توجه بالغ بر 6500 الی 7000 یورو است. یکی از نکات مهم این بورسیه این است که: این بورسیه کاملا از دیگر بورسیه‌های در نظر گرفته شده برای دانشجویان مجزا بوده و دانشجویان می‌توانند به راحتی این بورسیه را از محل زندگی خود در ایتالیا دریافت کنند.

برخورداری از شاخص‌های بالای زندگی

با تحصیل در ایتالیا، علاوه بر برخورداری از یک تحصیل ایده‌آل و مناسب، می‌توانید یک زندگی فوق‌العاده جذاب را نیز تجربه کنید. این کشور یکی از اعضای اتحادیه اروپا است که این موضوع سبب برخورداری آن از استانداردهای بالا در زمینه‌های مختلف از جمله: پوشش‌های بیمه‌ای، خدمات اجتماعی، بهداشت و غیره خواهد شد.

هزینه‌های مناسب و مقرون به صرفه

شما در این کشور، علاوه بر تجربه‌ی کیفیت بسیار بالا در آموزش‌ها و همچنین سطح زندگی ایده‌آل، می‌توانید شاهد هزینه‌های بسیار مناسبی نیز در این زمینه باشید. هزینه‌های پرداختی برای تحصیل در ایتالیا بین 320 تا 3200 یورو بوده که بسی هزینه‌ی مناسب برای کشوری پیشرفته در زمینه‌های مختلف، به شمار می‌رود.

برخورداری از تفاهمات فرهنگی در ایران و ایتالیا

در بسیاری از کشورها، به دلیل وجود عدم تفاهمات فرهنگی، زندگی برای بسیاری از ایرانیان، بسی سخت و دشوار است. اما کشور ایتالیا به دلیل برخورداری از فرهنگ‌های تاریخی و جذاب، تفاهم بسیار زیادی با کشور ایران داشته و از این نظر محل مناسبی برای مهاجرت تحصیلی به شمار می‌رود.

هزینه های مهاجرت تحصیلی به ایتالیا

مقطع تحصیلیشهریه
کارشناسی1200 الی 3200 یورو
کارشناسی ارشد900 الی 4000 یورو
دکتری900 الی 4000 یورو

هزینه زندگی در ایتالیا

خورد و خوراک200 الی 300 یورو (ماهانه)
مسکن300 الی 450 یورو (ماهانه)
رفت و آمد100 الی 150 یورو (ماهانه)

بهترین رشته ها در دانشگاه های ایتالیا

تحصیل مد و فشن در ایتالیا

یکی از برترین و پردرآمدترین رشته های تحصیلی در کشور ایتالیا، رشته مد و فشن می‌باشد. تحصیل رشته مد و فشن در ایتالیا از جذاب ترین شاخه های رشته هنر در این کشور است که سالانه متقاضیان بسیاری برای تحصیل در آن اقدام می‌کنند.

ایتالیا برای تحصیل در این رشته شرایطی ایده آل از جمله ارائه وام تحصیلی، تحصیل بدون نیاز به آزمون ورودی و زبان انگلیسی و همچنین ارائه بورسیه تحصیلی فراهم آورده است. لازم به ذکر است که برای دریافت پذیرش از دانشگاه های ارائه دهنده مد و فشن در ایتالیا تنها کافی است که مدارک مورد نیاز آن را به صورت کامل ارائه دهید.

تحصیل معماری در ایتالیا

از آنجایی که ایتالیا دارای معماری بسیار غنی و زیبایی است, بنابراین یکی از بهترین کشورها برای تحصیل معماری می‌باشد. با تحصیل معماری در ایتالیا، از بورسیه های تحصیلی فوق العاده و همچنین مدارک معتبری که دانشگاه های بین المللی این کشور ارائه می‌دهند برخوردار خواهید شد، چرا که دانشگاه های این کشور دارای امتیازی بسیار عالی در سراسر جهان می‌باشند.

همچنین لازم به ذکر است که از جمله برترین دانشگاه های ارائه دهنده این رشته دانشگاه میلان یکی از 10 دانشگاه برتر معماری در جهان است. برای تحصیل در این رشته در کشور ایتالیا باید مدارک مورد نیاز خود از جمله رزومه، انگیزه نامه، مدارک تحصیل و سایر موارد مورد نیاز خود را ارائه دهید تا پذیرش دانشگاه های برتر این کشور را دریافت نمایید

تحصیل پزشکی در ایتالیا

تحصیل پزشکی در ایتالیا با آزمون آیمت امکان پذیر است. متقاضیان با شرکت در این آزمون و دریافت نمره قبولی موفق به اخذ پذیرش از دانشگاه مورد نظر خود برای تحصیل پزشکی می‌شوند. دانشگاه های ارائه دهنده پزشکی در ایتالیا به دو صورت دولتی و خصوصی می‌باشند که شهریه هرکدام متفاوت است. متقاضیان تحصیل پزشکی در ایتالیا با ارائه مدارک مورد نیاز خود و همچنین قبولی در آزمون آیمت می‌توانند پذیرش تحصیلی خود را دریافت نمایند.

تحصیل دندانپزشکی در ایتالیا

سالانه متقاضیان بسیار زیادی برای اخذ پذیرش تحصیل دندانپزشکی در ایتالیا اقدام می‌کنند. متقاضیان برای دریافت پذیرش از دانشگاه های معتبر ارائه دهنده این رشته در کشور ایتالیا همچون دانشگاه ساپینزا رم باید آزمون ورودی IMAT را بدهند و با کسب نمره قبولی خود اقدام به ثبت نام نمایند.

یکی از مزیت های تحصیل دندانپزشکی در ایتالیا، تحصیل این رشته به زبان انگلیسی و همچنین ارائه انواع بورسیه می‌باشد. همچنین لازم به ذکر است که دانشگاه های ارائه دهنده این رشته دارای شهریه های بسیار مناسبی برای تحصیل می‌باشند.

تحصیل در رشته داروسازی در ایتالیا

از جمله محبوب ترین رشته های تحصیلی در ایتالیا داروسازی می‌باشد. تحصیل داروسازی در ایتالیا دارای مزیت های بسیاری از جمله هزینه پایین و مناسب، تحصیل هم با زبان انگلیسی و هم با زبان ایتالیایی و ورود به بازار کار در ایتالیا پس از تحصیل می‌باشد.

همچنین لازم به ذکر است که دانشگاه های داروسازی در ایتالیا انواعی از بورسیه های تحصیلی را ارائه می‌دهند، بنابراین متقاضیان تحصیل داروسازی در ایتالیا با ارئه مدارک موردنیاز خود می‌توانند اقدام به دریافت پذیرش از دانشگاه های این کشور نمایند.

اقامت و تابعیت پس از اخذ ویزای تحصیلی ایتالیا

یکی از مزیت های تحصیل در ایتالیا امکان دریافت اقامت و سپس تابعیت این کشور می‌باشد. متقاضیان می‌توانند پس از تحصیل خود در این کشور درخواست اقامت دهند، اما دارای شرایطی است که عبارتند از:

سن بالای 18 سال

پاسپورت معتبر

ارائه مدارک تمکن مالی

ارائه مدرک اقامت

پس از دریافت اقامت این کشور با گذراندن یک دوره زمانی خاص می‌توان برای تابعیت و شهروندی این کشور نیز درخواست داد و متقاضی باید برای دریافت آن در بازه زمانی که مشخص می‌شود در ایتالیا زندگی کند و شرایط مربوط به آن را رعایت نماید.

اخذ ویزای تحصیلی ایتالیا

اخذ ویزای همراه برای مهاجرت تحصیلی به ایتالیا

متقاضیان مهاجرت تحصیلی به ایتالیا با دریافت اقامت دائم این کشور می‌توانند برای اعضای خانواده خود ویزای همراه دریافت نمایند، چرا که اخذ ویزای همراه در کشور ایتالیا از ابتدای سفر متقاضی امکان پذیر نیست و تنها با دریافت اقامت امکان صدور آن می‌باشد

کار دانشجویی با تحصیل در ایتالیا

از جمله مزیت های تحصیل در ایتالیا امکان کار دانشجویی در این کشور می‌باشد. متقاضیان مهاجرت تحصیلی به ایتالیا می‌توانند در کنار تحصیل، متناسب با رشته خود حدود 20 ساعت در هفته کار کنند. همچنین با فارغ التحصیلی نیز می‌توانند تا پایان زمان اقامت خود به جست و جو کار در ایتالیا پرداخته و استخدام شوند.

اخذ بیمه برای اپلای ایتالیا

یکی از خدماتی که ایتالیا به متقاضیان تحصیلی خود ارائه می‌دهد بیمه های دانشجویی است. این بیمه ها در دو نوع بیمه عمومی و بیمه A.S.L ارائه می‌شوند که عبارتند از:

اخذ بیمه عمومی با مهاجرت تحصیلی به ایتالیا

بیمه عمومی تنها برای درمان های سریع و فوری ارائه شده است و هزینه آن نسبت به سایر بیمه ها کمتر می‌باشد. لازم به ذکر است که این بیمه برای دریافت و تمدید اقامت ایتالیا ضروری است و اعتبار آن بین 6 ماه الی یک سال است.

اخذ بیمه A.S.L با تحصیل در ایتالیا

بیمه A.S.L از آنجایی که خدمات بیشتری نسبت به بیمه عمومی ارائه می‌دهد، بنابراین هزینه آن نیز بیشتر است. این بیمه در تمامی کشورهای اتحادیه اروپا معتبر و مورد تایید است. با اخذ این بیمه متقاضی می‌تواند تحت نظر یک پزشک شخصی قرار بگیرد. لازم به ذکر است که متقاضیان دارای این نوع بیمه می‌توانند از ویزیت رایگان پزشک عمومی نیز بهره مند شوند.

اخذ خوابگاه برای مهاجرت تحصیلی به ایتالیا

متقاضیان تحصیل در ایتالیا برای اخذ خوابگاه لازم است بدانند که در صورت برخورداری از بورسیه تحصیلی هزینه خوابگاه برابر 75 الی 250 یورو و در غیر این صورت حدودا 300 یورو در ماه می‌باشد. یکی از خدمات موسسه مهاجرتی ویتراپو اخذ خوابگاه برای متقاضیان مهاجرت تحصیلی به ایتالیا می‌باشد که جهت کسب اطلاعات بیشتر از شرایط و مراحل دریافت خوابگاه های دانشجویی ایتالیا با ما تماس حاصل فرمایید.

نکات مهم ویزای تحصیلی به ایتالیا

 • تمامی مدارک خود مانند مدارک هویتی، تحصیلی، زبان و … را قبل از ورود به ایتالیا چک کنید
 • پس از دریافت پذیرش تحصیلی خود از دانشگاه موردنظر ویزای تحصیلی خود را با مراجعه به سفارت دریافت نمایید
 • هنگام ورود به کشور ایتالیا نامه پذیرش تحصیلی خود را حتما همراه داشته باشید
 • قبل از شروع سال تحصیلی در ایتالیا، حداقل 10 روز زودتر در این کشور حضور داشته باشید

سوالات متداول جهت تحصیل در ایتالیا

امکان تحصیل رایگان در ایتالیا وجود دارد؟

متقاضیان غیراروپایی که قصد تحصیل در کشور ایتالیا را دارند با اخذ بورسیه تحصیلی می‌توانند از تحصیل رایگان در ایتالیا برخوردار شوند

اجازه کار حین تحصیل در ایتالیا وجود دارد؟

دانشجویان خارجی که خارج از اتحادیه اروپا برای تحصیل به کشور ایتالیا مراجعه می‌کنند، برای دریافت اجازه کار در حین تحصیل باید مدارکی را به اداره پست تحویل دهند، لازم به ذکر است که پس از آن محدودیتی برای انتخاب شغل خود نخواهند داشت. اجازه کار برای دانشجویان مقاطع مختلف حداکثر ٢٠ ساعت در هفته است

با تحصیل در ایتالیا می‌توان اقامت دائم این کشور را دریافت نمود؟

بله. متقاضیان با اتمام تحصیل خود در این کشور و شروع به کار می‌توانند با گذشت 5 سال برای اقامت دائم ایتالیا درخواست دهند

آیا تحصیل به زبان انگلیسی در ایتالیا امکان پذیر است؟

بله تحصیل به زبان انگلیسی در برخی از دانشگاه های کشور ایتالیا امکان پذیر است

مدارک مورد نیاز ویزای تحصیلی ایتالیا؟

مدارک شناسایی / مدارک تحصیلی / مدارک زبان / مدارک شغلی / فرم درخواست / نامه پذیرش دانشگاه / رزومه / انگیزه نامه / مدارک تمکن مالی

آیا برای مهاجرت به مشاوره احتیاج دارید؟

مشاوره را همین الان رزرو کنید یا بررسی کنید که واجد شرایط مهاجرت هستید
تماس با ما
ــــــــــــــــــــــــ یا ــــــــــــــــــــــــ
برای مشاوره رایگان کلیک کنید
فرم زیر را برای ما ارسال کنید و منتظر بمانید
مشاوران ویتراپو در اسراع وقت با شما تماس میگیرند