تحصیل در فرانسه + روش ها + بورسیه ها 2023

فرانسه، یکی از گزینه‌های مناسب برای مهاجرت تحصیلی و اقامت است که به دلیل مزایای بی‌شمارش، جذابیت زیادی دارد. متقاضیان

تماس: 021-91303121
ــــــــــــــــــــــــ یا ــــــــــــــــــــــــ

فرانسه، یکی از گزینه‌های مناسب برای مهاجرت تحصیلی و اقامت است که به دلیل مزایای بی‌شمارش، جذابیت زیادی دارد. متقاضیان با مهاجرت به فرانسه از طریق تحصیل از دانشگاه‌های بین‌المللی معتبر، بورسیه‌های تحصیلی، اساتید برجسته و اقامت دائمی پس از تحصیل بهره‌مند می‌شوند.

یکی از برترین مزایای تحصیل در این کشور، امکان تحصیل رایگان در دانشگاه‌ها است که بسیاری از داوطلبان را جذب می‌کند. برای اخذ اقامت تحصیلی در فرانسه، روش‌های مختلفی وجود دارد که مهاجران باید شرایط موردنیاز را پس از مشاوره با وکیل مهاجرتی موسسه ویتراپو تهیه کنند.

فرصت تحصیل در فرانسه، از مقاطع کارشناسی تا دکتری را در بر می‌گیرد و افراد بدون مدرک زبان نیز می‌توانند با حضور در دوره‌های زبان فرانسه، پذیرش تحصیلی خود را دریافت کنند. اما اخذ پذیرش و ویزای تحصیلی فرانسه نیازمند شرایط و مدارک مشخصی است که با دریافت مشاوره مهاجرتی از وکلای برتر و متخصص موسسه مهاجرتی ویتراپو با تمام جزئیات مورد نیاز آن آشنا خواهید شد. همراه ما باشید تا اطلاعات کاملی در این زمینه به‌دست آورید.

تحصیل در فرانسه

مدارک مورد نیاز تحصیل در فرانسه

مدارک لازمجزئیات و شرایط
فرم درخواست ویزافرم درخواست، که به طور کامل به زبان فرانسوی یا انگلیسی پر شده و توسط متقاضی امضا و دارای تاریخ است
عکس
دو قطعه عکس رنگی نه بیشتر از 6 ماه با زمینه سفید و در ابعاد 3.5 در 4.5 سانتی متر
رسید آپلود مدارکرسید آپلود مدارک روی سایت فرانس ویزا
اعتبار ویزااعتبار حداقل سه ماه پس از تاریخ انقضای ویزای درخواستی برای اقامت تحصیلی فرانسه، با حداقل 2 صفحه بدون مهر و موم و باید ارسال شود. و همچنین کپی صفحه هویت و کپی تمام ویزاهای شینگن با تمام مهرهای ورودی و خروجی
شناسنامهشناسنامه، ترجمه رسمی به زبان فرانسه، با کپی تمام صفحات
گواهی تحصیلیگواهی تحصیلی، ترجمه شده به زبان فرانسوی و تایید شده توسط سفارت فرانسه، در صورت وجود برای اخذ اقامت تحصیلی فرانسه
نامه استعفانامه استعفا، ترجمه شده به فرانسه، در صورت وجود
رسید با نام کاربریرسید با نام کاربری متقاضی (Etudes en France، شماره فایل آنلاین پردیس فرانسه، مثال IR15-00027)
نامه پذیرشنامه پذیرش ارسال شده توسط دانشگاه برای تحصیل در فرانسه
گواهی تمکن مالیاسناد پشتیبان برای توانایی مالی جهت اقامت تحصیلی در فرانسه

شرایط سنی ویزای تحصیلی فرانسه

برای اخذ ویزای تحصیلی فرانسه شرایط سنی خاصی وجود ندارد, اما لازم به ذکر است که برای مهاجرت تحصیلی به فرانسه نیاز به دریافت ویزای تحصیلی است، بنابراین متقاضیانی که در مقطع کارشناسی بیش از 28 سال سن, برای کارشناسی ارشد بیش از 34 سال دارند لازم است با مشاورین ما تماس بگیرند تا پرونده ی آنها بررسی شود.

روش های مهاجرت تحصیلی به فرانسه

مهاجرت تحصیلی به فرانسه با استفاده از دوره زبان

در این نوع ویزای تحصیلی فرانسه دانشجو باید زبان فرانسه خود را به سطح A2 برساند اما نیازی به دادن امتحان TCF نیست. به همین دلیل لازم به ذکر است شما باید در دوره ای ثبت نام کنید که حداقل 20 ساعت در هفته مشفول به تحصیل باشید.
پس از آن کارشناسان Campus France در مصاحبه ی آنلاین سطح زبان شما را مورد ارزیابی قرار می دهند.
برای تحصیل در فرانسه از این طریق باید توضیحات و انگیزه های خود را از یادگیری زبان فرانسه به صورت دقیق توضیح دهید.
مشاورین ما در کنار شما خواهند بود تا به بهترین شکل ممکن جدیت و ارزش پروژه تحصیلی شما برای کارشناسان Campus France کامپوس فرانس ، معرفی شود.

اخذ ویزای تحصیلی فرانسه با دوره زبان

اخذ ویزای تحصیلی از طریق پذیرش دانشجویی

یکی از کم هزینه ترین روش های مهاجرت تحصیلی به فرانسه گرفتن پذیرش از دانشگاه های این کشور است. در این روش برای اخذ ویزای تحصیلی فرانسه با رساندن سطح زبان فرانسه یا انگلیسی خود به سطح B2 می‌توانید از طریق کامپوس فرانس یا به صورت مستقیم برای درخواست پذیرش اقدام کنید.

همچنین بسیاری از دانشگاه های فرانسه که درخواست های کمتری دارند، با سطح b1 در زبان فرانسوی (یعنی French B1 Certificate) نیز پذیرش را قبول می‌کند. هرچند لازم است انگیزه های خود را برای کارشناس کامپوس فرانس به صورت شفاف توضیح دهید.

اخذ اقامت تحصیلی در فرانسه بدون مدرک زبان

تحصیل در فرانسه بدون ارائه مدرک زبان فقط در مقطع دکتری و با تایید استاد راهنمای شما امکان پذیر است. برای گرفتن پذیرش در این مقطع حتما باید با شخص استاد مکاتبه کنید و بعد از گرفتن تایید یکی از اساتید برای کارهای اداری دانشگاه اقدام کنید.

تحصیل در مدارس فرانسه

برای تحصیل در مدارس فرانسه حتما باید در یک مدرسه خصوصی ثبت نام کنید و یا با پیداکردن یک “خانواده ی میزبان ” و عقد قرارداد با آنها برای مدارس دولتی درخواست بدهید. برای این مسیر نیازی به یادگیری زبان فرانسه یا انگلیسی نیست اما داشتن سطح خوب زبان در گرفتن ویزای تحصیلی فرانسه تاثیر مثبت خواهد داشت.

برای درخواست این نوع ویزا از اقامت تحصیلی در فرانسه، نیاز است که نمرات متقاضی در سطح بالا باشد که در یکی از مدارس خصوصی مورد قبول واقع شود. لازم به ذکر است که هزینه های تحصیل در مدارس فرانسه حدودا از 2 هزار الی 9 هزار یورو سالانه می‌باشد.

تحصیل در مدارس فرانسه

مهاجرت تحصیلی به فرانسه در مقطع سیکل و دیپلم

فارغ از سن و سال، یکی از نکات بسیار مهم برای تحصیل در فرانسه، برخورداری از شرایط مناسب برای ورود به این کشور می‌باشد. سیستم آموزش عالی در این کشور، بخش‌هایی را در نظر گرفته که حتی افراد با مدرک سیکل هم می‌توانند مهاجرت تحصیلی به فرانسه داشته باشند. شما می‌توانید با اضافه کردن یک نامه به پرونده خود و توضیح مستدل، (demande de dérogation) نداشتن مدرک خود را توجیه کنید. داشتن فعالیت حرفه ای مرتبط و قابل اثبات می‌تواند به این فرایند سرعت ببخشد.

تحصیل در فرانسه در مقطع کارشناسی

یکی از بهترین و پرطرفدارترین مقاطع برای ادامه تحصیل در فرانسه، مقطع کارشناسی است. طول دوره‌ی آموزشی در مقطع کارشناسی سه سال است. با تحصیل در این مقطع، برای قبولی در سال باید معدل شما بالای 10 و همه ی نمرات بالای 6 باشد.لازم به ذکر است که برای اعزام دانشجو به فرانسه در این مقطع باید به برخی از نکات مهم توجه نمود. ابتدا اینکه برای ورود به دانشگاه مورد نظر، باید رشته‌ی خود را در نظر گرفته و سپس اقدام به انتخاب دانشگاه نمایید.

برای ثبت نام در سطح کارشناسی باید حتما امتحان TCF-DAP را با موفقیت پشت سر بگذارید مگر آن که در مدارس خصوصی ثبت نام کنید که آموزش در آن ها به زبان فرانسه می‌باشد. در این امتحان سطح زبان فرانسه شما سنجیده می‌شود. قبولی دانشگاه شما نیز به سطح زبان فرانسه و انگیزه نامه ی قوی شما بستگی دارد. یکی از مدارک بسیار مهم برای این مقطع، ارائه‌ی مدرک دیپلم و یا مدرک پیش دانشگاهی است. همچنین لازم به ذکر است که تحصیل در مقطع کارشناسی در این کشور، به جز در تعدادی رشته، به زبان فرانسه است.

اخذ ویزای تحصیلی در فرانسه در مقطع کارشناسی ارشد

جهت مهاجرت تحصیلی به فرانسه در مقطع کارشناسی ارشد باید از شرایط موردنیاز آن از جمله پیدا کردن شغل پس از تحصیل برخوردار باشید. با داشتن مدرک کارشناسی ارشد دولت فرانسه به شما 6 ماه فرصت می‌دهد تا بعد از پایان تحصیل به دنبال کار بگردید. تحصیل در فرانسه در مقطع کارشناسی ارشد دارای ویژگی هایی است، از جمله این که مدت زمان تحصیل در این مقطع دو سال می‌باشد, و همچنین بسیاری از رشته ها در مقطع کارشناسی ارشد به زبان انگلیسی و فرانسوی ارائه می‌شود.

هزینه‌ی تحصیل در فرانسه برای مقطع کارشناسی ارشد در بسیاری از دانشگاه ها به نوعی رایگان محسوب می‌شود. در مقطع کارشناسی ارشد، هزینه‌ی تحصیل 243 یورو + 90 یورو برای امکانات اجتماعی دانشجویی در سال مورد نیاز است. اما گاهی دانشگاه‌ها حق دارند قیمت‌ های سالانه خود را برای دانشجویان خارج از اروپا تا 3770 یورو در سال نیز افزایش دهند. لازم به ذکر است که هزینه دانشگاه های خصوصی در کشور فرانسه بین 4000 تا 15000 یورو است.

تحصیل در فرانسه در مقطع دکتری

با اخذ مدرک کارشناسی ارشد یا معادل آن، فرصت مهاجرت تحصیلی به فرانسه برای دوره دکتری در اختیار شما قرار می‌گیرد که تحصیل در آن حداقل سه سال زمان نیاز دارد. دوره تحصیل در مقطع دکتری این امکان را به شما می‌دهد که پس از دفاع از پایان‌نامه، مدرک دکتری خود را کسب کنید.

آمارها نشان می‌دهد که از حدود 70 هزار دانشجویی که در سال 2019-2020 در دوره دکتری ثبت نام کردند، تقریباً 40 درصد از آنها دانشجویان بین المللی بوده اند. این تعداد نشان‌دهنده اعتبار و کیفیت آموزش عالی در فرانسه است که جذب مهاجران تحصیلی از سراسر جهان را ممکن ساخته است.

همچنین لازم به ذکر است امکان تحصیل به زبان دیگر نیز در دوره دکتری با تایید استاد راهنما وجود دارد. از جمله مزایای تحصیل در فرانسه در مقطع دکتری ارائه انواع بورسیه های تحصیلی می‌باشد که عبارتند از :
بورسیه های عالی ایفل
بورسیه تحصیلی HEC پاریس
بورسیه تحصیلی MINES ParisTech
بورسیه تحصیلی دانشگاه Aix-Marseille
بورسیه دانشگاه لیون

نکته مهم : ویزای تحصیلی فرانسه برای دانشجویان دکتری در این کشور ویزای دانشجویی محسوب نمی‌شود بلکه به آنها ویزایی به نام passport talent یا اقامت متخصصان داده خواهد شد. در بعضی از موارد استاندار می تواند اقامت پژوهشگران را بیش از یک سال و تا پایان دوره ی دکتری تمدید کند.

برترین دانشگاه های فرانسه برای تحصیل

نام دانشگاهرتبه جهانی
دانشگاه پاریس-ساکلی16
دانشگاه سوربن43
دانشگاه PSL65
دانشگاه پاریس78
دانشگاه Aix-Marseille101
دانشگاه گرنوبل آلپ101
دانشگاه استراسبورگ101
دانشگاه مونپلیه151
دانشگاه کلود برنارد (لیون 1)201
دانشگاه پل ساباتیر (تولوز 3)201
دانشگاه بوردو201
دانشگاه تولوز 1301
Ecole Normale Supérieure Lyon301
دانشکده پلی تکنیک301
ESPCI Paris Tech301
ESPCI Paris Tech301
برترین دانشگاه های فرانسه
معرفی بهترین دانشگاه های فرانسه

دانشگاه های انگلیسی زبان فرانسه

از سال 2015 با تغییر قانون در فرانسه تمامی دانشگاه های دولتی و غیر دولتی شروع به ایجاد دوره هایی به زبان انگلیسی کرده اند. شما می‌توانید با گفتگو با وکلای مهاجرتی ویتراپو رشته ی تحصیلی مورد نظر خود را به زبان انگلیسی به خصوص در مقطع فوق لیسانس و دکتری به راحتی پیدا کنید. در نتیجه می‌توان گفت تمامی دانشگاه های فرانسه دانشگاه انگلیسی زبان نیز هستند. در حال حاضر نزدیک به 2000 دوره به زبان انگلیسی در دانشگاه های فرانسه تدریس می‌شود که این رقم تا چند سال آینده دو برابر خواهد شد.

تحصیل در فرانسه به صورت رایگان چگونه است؟

دولت فرانسه از سال 2019 تصمیم گرفته است یک سوم هزینه های تحصیل در مقاطع لیسانس و فوق لیسانس دانشجویان غیر اروپایی را پرداخت کند، که البته فقط تعدادی از دانشگاه های دولتی این قانون را اجرا می‌کنند. در کنار آن اگر دانشجوی برتر در دانشگاه خود باشید، احتمال دریافت این میزان هزینه بیشتر است.

اما در کنار این افزایش قیمت دولت فرانسه کمک هایی را نیز در نظر گرفته است که هزینه ها و دشواری های دانشجوی خارجی به نسبت قبل کاهش خواهد یافت. برخی از رشته ها و شرایطی که سبب تحصیل رایگان در فرانسه می‌شوند عبارتند از :

ویزای تحصیلی فرانسه برای رشته های هنری:

هنوز فرانسه بهترین مکان برای هنرمند شدن است. اگر شما قصد دارید با تحصیل رایگان در فرانسه رشته های هنری را ادامه دهید و به عبارتی هنرمند شوید مدارس دولتی بسیاری وجود دارد که تحصیل در آن ها رایگان است.

گسترش کمک های معیشتی و بورس ها برای تحصیل رایگان در فرانسه:

اگر شما قصد دارید در سطح مستر و دکتری رشته ی خود را ادامه دهید می‌توانید ببینید که بورس های دانشگاهی و دولتی تا 100 در صد افزایش یافته است. و این بورس ها به مراتب زندگی بهتری را برای شما نسبت به گذشته فراهم می‌کند. لازم به ذکر است که بسیاری از دانشگاه ها در حال حاضر دوره های خود را به طور کامل به زبان انگلیسی برگزار می‌کنند، به همین دلیل به راحتی می‌توانید مشغول به تحصیل شوید.

در حال حاضر کمک هزینه ی اورژانسی دانشجویان به 2700 یورو در سال در مقابل 500 یورو در سال های گذشته افزایش یافته است که می‌توانید با درخواست دادن آن، هزینه ی ثبت نام خود را پرداخت کنید.

درخواست حذف هزینه ی ثبت نام دانشگاه جهت تحصیل در فرانسه به صورت رایگان:

در بسیاری از دانشگاه ها ، دانشگاه مستقل از دولت به شما این امکان را می‌دهد که با ارائه دلایل اجتماعی و یا مالی از پرداخت هزینه ثبت نام معاف شوید. لازم به ذکر است که برای این کار باید با مدارک کافی و دلایل قانع کننده به سراغ دانشگاه بروید. مشاورین ما برای مشاوره به شما و انجام امور، منتظر تماس شما هستند.

بورس اجتماعی در تحصیل رایگان در فرانسه:

شما بعد از دو سال می‌توانید با داشتن پیش شرط هایی در خواست بورس اجتماعی کنید و به صورت رایگان مشغول به تحصیل شوید. این بورس به نسبت شرایط مالی و کاری شما بستگی دارد. شرط سن نیز یکی از شروط مهم است.

کمک هزینه ی مسکن جهت مهاجرت تحصیلی به فرانسه به صورت رایگان:

در فرانسه شما به عنوان دانشجو حق این را دارید که با تماس با یکی از مراکز دولتی، درخواست بازگشت بخشی از قرارداد محل سکونت خود را داشته باشید. این کمک هزینه شرط سنی ندارد.

انواع بورسیه تحصیلی در فرانسه

 • بورسیه تحصیلی وزارت امور خارجه :وزارت امور خارجه فرانسه بورسیه های تحصیلی متعددی را به دانشجویان خارجی اعطا می‌کند. ۲۵٪ از این بورسیه ها به طور مستقیم توسط وزارت به عنوان بخشی از برنامه های ایفل (برای تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد یا دکترا) یا ماژور (برای بهترین فارغ التحصیلان دبیرستان های خارجی از دبیرستان های فرانسه در خارج از کشور) تامین می‌شود.
 • بورسیه تحصیلی وزارت آموزش عالی : وزارت آموزش عالی و تحقیقات فرانسه نیز بر اساس معیارهای اجتماعی به دانشجویان خارجی خاصی بورسیه تحصیلی اعطا می‌کند. برای واجد شرایط بودن، آنها باید حداقل دو سال در فرانسه اقامت داشته باشند و خانه مالیاتی خود در آنجا اقامت داشته باشند.
 • بورسیه های مقامات محلی  : مناطق و شهرهای فرانسه به دانشجویان خارجی که تحصیل می‌کنند، بورسیه تحصیلی اعطا می‌کنند. آنها همچنین کمک هزینه های دکترا و فوق دکترا را که توسط مؤسسات آموزش عالی و تحقیقاتی مدیریت می‌شوند، اعطا می‌کنند. بورسیه های میزبان منطقه ای نیز می‌تواند به دانشجویان خارجی تحت توافق نامه های مبادله ای با موسسات در کشورهای دیگر اعطا شود.
 • کمک هزینه اراسموس+ (برای دانشجویان خارجی) : Erasmus+ یک برنامه اتحادیه اروپا است که از آموزش، آموزش، جوانان و ورزش حمایت می‌کند. به لطف این بورس، دانشجوان می توانند از کمک هزینه در اروپا بهره مند شوند. لازم به ذکر است که موسسات دولتی فرانسه و برنامه Erasmus+ بورسیه های تحصیلی زیادی را به دانشجویان خارجی ارائه می دهند تا به آنها کمک کنند تا هزینه تحصیلات خود را در فرانسه و اروپا تامین کنند.

مزایا تحصیل فرانسه

مزایاتوضیحات
وجود دانشگاه های برتر جهاناز جمله مزایای تحصیل در فرانسه وجود دانشگاه های برتر جهان با رتبه QS بالا می‌باشد
تخفیف دانشجوییدریافت تخفیف دانشجویی با اقامت تحصیلی در فرانسه برای دیدن شهرهای متفاوت
برگزاری دوره های هنریبهترین دوره های و دانشگاه های هنری برای تحصیل در فرانسه
ارائه خدمات ورزشیبا تحصیل در فرانسه دانشجویان می‌توانند ورزش را با قیمت پایین انجام دهید
هزینه مناسب فرهنگیپیشنهاد فرهنگی با قیمتی کمتر برای دانشجویان قابل دسترسی است
ارائه خدمات اجتماعیکمک های اجتماعی، طب پیشگیری و تنظیم خانواده
ارائه خدمات مسکندولت فرانسه برای متقاضیان تحصیل در فرانسه تا  ۴۰ درصد اجاره ی خانه را به شخص کمک می کند
ضمانت دولت فرانسهدر صورت داشتن سن زیر سی سال دولت فرانسه ضامن می شود که شما اجاره های خود را پرداخت خواهید کرد. این کار به شما کمک می کند که راحت تر خانه پیدا کنید

هزینه های مهاجرت تحصیلی به فرانسه

هزینه‌های مهاجرت تحصیلی به فرانسه یکی از نکات حیاتی برای دانشجویان مهاجر است. این هزینه‌ها از زمان اخذ پذیرش و ویزا آغاز می‌شود، که شامل هزینه‌های مرتبط با اجرای فرآیند مهاجرت و مدارک لازم آن است. هزینه‌های تحصیلی نیز جزء این مبالغ خواهد بود، که شامل شهریه دوره‌های تحصیلی و هزینه‌های مرتبط با دانشگاه‌ها و مراکز آموزشی می‌شود. در حالت کلی، برای دانشجویان بین‌المللی این هزینه‌ها شامل شهریه دوره‌های آموزشی، مسکن، هزینه‌های زندگی و هزینه‌های دیگر مرتبط با تحصیل می‌شود.

هزینه مهاجرت تحصیلی به فرانسه

هزینه های زندگی در فرانسه

 • هزینه های خوابگاه : ۱۵۰ الی ۴۰۰ یورو
 • هزینه های بیمه : رایگان
 • هزینه های خورد و خوراک : ۲۰۰ الی ۳۰۰ یورو
 • هزینه های رفت و آمد ۱۵ الی ۷۵ یورو
 • هزینه های تلفن و اینترنت ۱۲ الی ۲۰ یورو
 • هزینه های متفرقه : ۲۰۰ الی ۳۰۰ یورو

بهترین رشته ها برای تحصیل در دانشگاه های فرانسه

رشته هاشهریه
تمامی رشته های هنری3000 یورو
رشته های مربوط به انفورماتیک4000 یورو
لجستیک3709 یورو
انرژی3651 یورو
ریاضیات3637 یورو
مهندس مخابرات و شبکه3634 یورو
کارشناسی املاک و مستغلات3610 یورو
مدیر عملیات حمل و نقل جاده ای3400 یورو
مشاور مشتریان بانک3357 یورو
حسابدار3336 یورو
مهندس هوانوردی3325 یورو
مدیر پروژه ساختمانی3320 یورو
مدیر بخش ایمنی و بهداشت3306 یورو
الکترونیک3286یورو
دیتا ساینتیست3277 یورو
علوم کسب و کار3276 یورو
مشاور بانکی وامور مالی3272 یورو
علوم کامپیوتر3250 یورو

اقامت و تابعیت پس از تحصیل در فرانسه

پس از اخذ اقامت تحصیلی فرانسه، اگر قرارداد کار (یا وعده کار) را امضا کرده باشید، می توانید اجازه اقامت کارمند یا مجوز موقت کارگری دریافت کنید. شما باید ظرف 2 ماه قبل از تاریخ انقضای مجوز اقامت دانشجویی خود برای آن درخواست دهید. هر چند شما باید کاری را پیدا کنید که در لیست کارهای مورد نیاز هر استان باشد. همچنین شما می توانید با تغییر استان و مهاجرت به استانی که شغل شما را نیاز دارد در فرانسه بمانید. پس از تبدیل ویزای تحصیلی خود به ویزای کاری با گذشت چند سال می‌توانید اقدام به اخذ اقامت دائم و تابعیت این کشور نمایید.

اخذ ویزای همراه برای اقامت تحصیلی در فرانسه

اخذ ویزای همراه برای همسر یا فرزند زیر 18 سال شما امکان پذیر است. برای این کار نیاز دارید مدارک رابطه ی خود را ضمیمه ی پرونده ارائه شده به سفارت کنید. هرچند به شما توصیه می شود که ویزای همراه خود را هم در صورت امکان، تحصیلی درخواست دهید تا شانس بیشتری برایتان داشته باشد.

کار دانشجویی جهت تحصیل در فرانسه

دانشجوی خارجی با دریافت اقامت تحصیلی فرانسه می تواند تا 60 درصد تمام وقت (964 ساعت در سال)، کار کند و کارفرمای او باید استخدام خود را به استانی که به آن وابسته است اعلام کند. همچنین دانشجو باید برایت دریاف مجوز کار موقت اقدام کند. حداکثر زمان قانونی کار، متناسب با مدت زمان مطالعات است. لازم به ذکر است که برای کار دانشجوی خارجی، کارفرما باید درخواست استخدام خود را به دولت ارائه کند.

دلایل ریجکتی ویزای تحصیلی فرانسه

 • سند مسافرتی ارائه شده جعلی/دست کاری شده باشد
 • مدرکی ارائه نکرده اید که نشان دهد منابع کافی برای پوشش هزینه های خود در طول اقامت در فرانسه دارید
 • مدرکی برای اثبات پذیرش خود در یک موسسه آموزش عالی یا سازمان آموزش حرفه ای برای پیگیری دوره تحصیلی در آنجا ارائه نکرده اید.
 • اطلاعات ارائه شده برای توجیه شرایط اقامت، ناقص و یا غیر قابل اعتماد است
 • شما مشمول اقدامی هستید که شما را از بازگشت به خاک فرانسه منع می کند
 • شما خطر تهدید آمیزی برای نظم عمومی / امنیت عمومی / سلامت عمومی دارید
ریجکتی ویزای تحصیلی فرانسه

رفع ریجکتی برای تحصیل در فرانسه

در صورت ریجکت شدن ویزا، اگر فکر می‌کنید که کنسولگری در ارزیابی وضعیت شما اشتباه کرده است یا تصمیم آنها را موجه نمی‌دانید، می‌توانید با روش‌های مختلف درخواست تجدیدنظر در این تصمیم اعتراض کنید:

 • درخواست مداخله ی سرکنسول،
 • درخواست تجدید نظر به کمیسیون امتناع ویزای ورود فرانسه واقع در نانت
 • درخواست تجدیدنظر در دادگاه اداری نانت.

لازم به ذکر است که هر کدام از این درخواست ها دو ماه زمان دارد و بعد از دو ماه با شرایط خاصی پذیرش می شود. همچنین نوشتن درخواست تجدید نظر کاری به طور کامل تخصصی است و در صورت نیاز باید مدارک قبلی تکمیل یا تقویت شوند.

نکات مهم مهاجرت تحصیلی به فرانسه

مهمترین قسمت مهاجرت تحصیلی به فرانسه درخواست ویزا است. برای درخواست ویزای تحصیلی فرانسه باید پرونده ی شما دانشجویی تشخیص داده شود. سعی کنید از تغییر رشته در مسیر تحصیل خود اجتناب کنید، یا با دلایل واقعی و قابل استناد دلیل تغییر رشته ی خود را توضیح دهید.

یکی از بهترین روش ها برای تحصیل در فرانسه ویزای دوره زبان فرانسه است. این روش به شما اجازه می دهد در سال اول اقامت تحصیلی در فرانسه درگیر مسئله مهم زبان نباشید. حتی اگر شما مدرک TCF متوسط را هم داشته باشید ضمانتی برای درک کامل دروس دانشگاهی نیست. مدارس زبان به شما کمک می کنند سطح درک مطالب دانشگاهی خود را افزایش دهید و با انگیزه و اعتماد به نفس بیشتری به تحصیل خود ادامه دهید.

سخن پایانی ویزای تحصیلی فرانسه

همانطور که ذکر شد تحصیل در فرانسه دارای روش های متنوع و گوناگونی می‌باشد. متقاضیان برای اخذ ویزای تحصیلی فرانسه می‌توانند با توجه به شرایط خود روش موردنظر را انتخاب نموده و شروع به آماده سازی مراحل و مدارک لازم آن نمایند که لازمه آن برخورداری از دانش و تخصص کافی می‌باشد. در همین راستا مشاوران موسسه مهاجرتی ویتراپو با کسب دانش و آگاهی لازم از مهاجرت آماده خدمت رسانی به شما عزیزان برای تحصیل رایگان در فرانسه می‌باشند. تنها کافی است با ما تماس حاصل فرمایید

سوالات متداول جهت مهاجرت تحصیلی به فرانسه

امکان تحصیل رایگان در فرانسه وجود دارد؟

بله همچنان امکان تحصیل رایگان به زبان فرانسه و انگلیسی در فرانسه وجود دارد

اجازه کار حین تحصیل در فرانسه وجود دارد؟

بله شما می توانید حداکثر ۹۶۴ ساعت در سال کار کنید (۶۰٪ از زمان قانونی کار سالانه)

با تحصیل در فرانسه می‌توان اقامت دائم این کشور را دریافت نمود؟

بعد از تحصیل در فرانسه شما می توانید به بازار کار وارد شوید. در صورتی که شما کارشناسی ارشد در فرانسه دریافت کرده باشید می توانید درخواست ویزای ۶ ماهه ی کاریابی بگیرید در ضمن شما می توانید به کشور بازگشته و بعد از چند سال دوباره این ویزا را دریافت کنید. در غیر این صورت باید وارد محیط کاری شوید که در فرانسه برای پیدا کردن فرد استخدامی در دسته ی کم یاب ها قرار می گیرد. ( رشته های پزشکی و رشته های مربوط به صنعت توریسم، رشته های تکنولوژی و ساختمانی )

آیا تحصیل به زبان انگلیسی در فرانسه امکان پذیر است؟

بله ، تحصیل به زبان انگلیسی در دانشگاه های دولتی و غیر دولتی امکان پذیر است.

آیا برای مهاجرت به مشاوره احتیاج دارید؟

مشاوره را همین الان رزرو کنید یا بررسی کنید که واجد شرایط مهاجرت هستید
تماس با ما
ــــــــــــــــــــــــ یا ــــــــــــــــــــــــ
برای مشاوره رایگان کلیک کنید
فرم زیر را برای ما ارسال کنید و منتظر بمانید
مشاوران ویتراپو در اسراع وقت با شما تماس میگیرند