اخذ اقامت + روش ها و شرایط

اقامت در خارج از کشور، یک تجربه فوق‌العاده و هیجان‌انگیز است که به شما فرصت عالی برای کشف فرهنگ‌ها، زندگی‌های

تماس: 021-91303121
ــــــــــــــــــــــــ یا ــــــــــــــــــــــــ

اقامت در خارج از کشور، یک تجربه فوق‌العاده و هیجان‌انگیز است که به شما فرصت عالی برای کشف فرهنگ‌ها، زندگی‌های متفاوت و گسترش دایره‌ی آشنایی با مردمان جهان را می‌دهد. اما قدم‌های اولیه برای اخذ اقامت در خارج ممکن است به نظر پیچیده باشند.

برای اقامت خارج از کشور، برنامه‌ریزی دقیق و دانش کافی ضروری است. در نتیجه از جمله مواردی که باید در نظر داشت، تهیه مدارک مورد نیاز، یافتن محل اقامت، تأمین هزینه‌های معیشت و سایر موارد موردنیاز می‌باشد.

در این راه، می‌توانید از موسسات مهاجرتی به عنوان راهنمایی متخصص و حرفه‌ای استفاده کنید. یکی از این موسسات قابل اعتماد و حرفه‌ای، موسسه مهاجرتی ویتراپو است. ویتراپو با ارائه مشاوره مهاجرت از طریق وکلای مهاجرتی خود, شما را در تمامی مراحل اقامت خارج از کشور همراهی می‌کند.

دریافت اقامت

انواع اقامت

به صورت کلی اقامت در دو نوع اقامت موقت و اقامت دائم وجود دارد. در اقامت موقت، پس از دریافت ویزا، فرد برای یک مدت زمان مشخص در کشور موردنظر زندگی می‌کند. در این نوع اقامت، متقاضی میتواند تا پایان مدت زمان اعتبار ویزا (Visa Validity) در آن کشور اقامت داشته باشد.

اما اگر پس از پایان اعتبار ویزا، تمایل به اقامت بلندمدت در کشور موردنظر داشته باشد، باید با ارائه شرایط موردنیاز, ویزا خود را تمدید کند. بنابراین، هر چند که اقامت فرد در آن کشور برای مدت طولانی‌تری تمدید شود، باز هم به عنوان اقامت موقت در نظر گرفته می‌شود. اما در مقابل، اقامت نامحدود و دائم نیز وجود دارد. در این نوع اقامت، فرد بدون محدودیت زمانی می‌تواند در کشور مورد نظر زندگی کند و نیازی به تمدید ویزا ندارد.

برای اخذ اقامت دائم، فرد با ورود به کشور موردنظر، پس از گذراندن یک مدت زمان معین، می‌تواند ویزای موقت خود را تغییر داده و ویزای دائم دریافت کند. برای اخذ اقامت دائم در خارج از کشور، راه‌های مختلفی وجود دارد که در ادامه به بررسی آن ها خواهیم پرداخت.

روش های اخذ اقامت

در روند اخذ اقامت خارج از کشور، روش های مختلفی وجود دارد که به شما امکان انتخاب بر اساس نیازها و متغیرهای شخصیتی و مسائل حقوقی می‌دهد. اما به صورت کلی برخی از روش های اخذ اقامت در خارج عبارتند از:

اقامت تحصیلی

این نوع اقامت برای دانشجویانی است که می‌خواهند در دانشگاه‌ها و مراکز آموزشی در خارج از کشور تحصیل کنند. برای اخذ ویزای تحصیلی، علاوه بر پذیرش دانشگاه، مدارک تحصیلی، مدارک هویتی و همچنین مدرک زبان مورد نیاز است.

اقامت کاری

افرادی که قصد کار در خارج از کشور را دارند، می‌توانند با اخذ اقامت کاری، به صورت قانونی در کشور مورد نظر خود کار کنند. برای دریافت ویزای کاری، متقاضیان معمولاً نیاز به پیشنهاد کار از یک شرکت یا سازمان میزبان در کشور مقصد و همچنین ارائه مدارک مرتبط با توانایی‌ها و تخصص‌های شغلی خود دارند.

اخذ اقامت از طریق کار

اقامت سرمایه‌گذاری

افرادی که تمایل دارند سرمایه خود را در یک کشور خارجی سرمایه‌گذاری کنند، می‌توانند اقامت سرمایه‌گذاری را درخواست کنند. افراد در این نوع اقامت، معمولاً باید با ارائه شرایط و مراحل مورد نیاز از طریق وکیل مهاجرت اقدام به سرمایه گذاری نمایند.

اقامت از طریق استارتاپ

اکثر کشورها برای ارتقای شرایط اقتصادی خود، از افراد کارآفرین حمایت و استقبال می‌کنند. متقاضیان برای اخذ اقامت از طریق ویزای استارتاپ باید با توجه به تخصص، مهارت و سرمایه خود، یک فعالیت اقتصادی موثر را در کشور مقصد راه‌اندازی کنند.

اقامت خانوادگی

افرادی که تحت پوشش اقامتی هستند، می‌توانند اقامت خانواده‌ خود را نیز دریافت نمایند. برای اخذ اقامت خانوادگی، معمولاً باید رابطه خانوادگی و اعتبار مالی, مورد تایید قرار گیرد.

لازم به ذکر است که قبل از شروع فرایند اقامت، می‌توانید با دریافت مشاوره مهاجرت از وکیل مهاجرت موسسه ویتراپو, اطلاعات کاملی درباره مراحل و نیازمندی‌های لازم از اخذ اقامت در خارج از کشور مورد نظر را دریافت کنید.

تفاوت اقامت و تابعیت

تابعیت و اقامت دو مفهوم جداگانه در زمینه مهاجرت می‌باشند. تابعیت به وضعیت حقوقی و قانونی فرد در قبال یک کشور اشاره دارد و شامل تعهدات و حقوقی است که بین فرد و دولت برقرار می‌شود. با داشتن تابعیت یک کشور، فرد مطمئن است که از حمایت مادی و معنوی دولت برخوردار است و در رفتار و ارتباط با دیگر کشورها و اتباع خارجی از حمایت سیاسی دولت بهره‌مند خواهد شد.

در واقع, فرد با تولد در یک کشور، تابعیت آن کشور را به‌دست می‌آورد؛ اما این شرایط برای تمام کشورها صدق نمی‌کند. در مقابل، اقامت به مجوزی اطلاق می‌شود که فرد را مجاز به اقامت در یک کشور برای مدت زمان مشخصی می‌کند. به صورت کلی اقامت, فرد را تنها برای مدت معینی در برابر دولت کشور موردنظر معتبر می‌کند، در حالی که تابعیت به فرد اجازه می‌دهد از تمام حقوق شهروندی در کشور خود بهره‌مند شود.

تفاوت اخذ اقامت و تابعیت

مشاور و وکیل مهاجرت

با توجه به قوانین مختلف و پیچیدگی‌های اخذ اقامت، ممکن است سوالات متعددی برای متقاضیان بوجود آید. بهترین راه برای دریافت پاسخ‌های دقیق و منطقی به این سوالات، مراجعه به مشاور مهاجرتی و وکیل مهاجرت است.

وکیل مهاجرت علاوه بر وظیفه قراردادی که بر عهده دارد, تمام یا بخشی از امور مهاجرت را به عهده می‌گیرد، مشاور مهاجرت نیز وظیفه راهنمایی و ارائه مشاوره به شما را دارد. در واقع مشاوران و وکلای مهاجرت نقش مهمی در راهنمایی و کمک به افرادی که قصد مهاجرت به یک کشور جدید را دارند، ایفا می‌کنند.

آنها با تخصص و دانش خود در زمینه مهاجرت و قوانین مربوطه، افراد را در انتخاب مسیر مناسب، جمع‌آوری مدارک لازم و راه‌اندازی فرآیند مهاجرت همراهی می‌کنند. در واقع, با ارائه مشاوره‌های لازم و پشتیبانی در طول فرآیند مهاجرت، به فرد کمک می‌کنند تا با اطمینان و بهره‌ وری بیشتر به مقصد خود برسد.

موسسه مهاجرتی ویتراپو

بهترین راه برای مهاجرت و اخذ اقامت در خارج از کشور، مراجعه به موسسات مهاجرتی معتبر است. این موسسات, با تجربه و اطلاعات لازم، همراه با وکلا و مشاوران خبره، بهترین راه‌ها را برای مهاجرت و اقامت به شما نشان می‌دهند. موسسه مهاجرتی ویتراپو با تیمی مجرب از مشاوران مهاجرت و وکلای حقوقی متخصص در زمینه مهاجرت، اطلاعات جامعی درباره قوانین و روند اخذ اقامت در کشورهای مختلف دارد.

ویتراپو تمامی امور مربوط به تهیه مدارک، پیگیری فرآیند مهاجرت و اخذ اقامت را بر عهده می‌گیرد و بهترین راه حل‌ها را برای مشتریان خود پیشنهاد می‌دهد. موسسه مهاجرتی ویتراپو با تلاش در راستای حفظ حقوق و منافع شما عزیزان با رویکرد حرفه‌ای و مشتری‌مداری، کمک می‌کند تا به سرعت و با کیفیت به اقامت موردنظر خود در کشورهای مقصد دست یابید.

آیا برای مهاجرت به مشاوره احتیاج دارید؟

مشاوره را همین الان رزرو کنید یا بررسی کنید که واجد شرایط مهاجرت هستید
تماس با ما
ــــــــــــــــــــــــ یا ــــــــــــــــــــــــ
برای مشاوره رایگان کلیک کنید
فرم زیر را برای ما ارسال کنید و منتظر بمانید
مشاوران ویتراپو در اسراع وقت با شما تماس میگیرند