تحصیل در خارج از کشور

نه تنها دانشجویان ایرانی بلکه دانشجویان سراسر جهان مایلند در بهترین دانشگاه های بین المللی تحصیل در خارج از کشور خود کنند. این افراد که ممکن است شما هم جزوی از آنها باشید، به دلایلی مانند سطح علمی بالای دانشگاه و اساتید، امکانات علمی و رفاه تحصیلی بیش‌تر، تحصیل در برترین دانشگاه‌های دنیا و تضمین کاریابی بهتر در هرجای دنیا پس از فارغ‌ التحصیلی، مایل به مهاجرت تحصیلی به خارج از کشور هستند. همچنین برخی از والدین مایل به تحصیل فرزندان خود در مدارس بین المللی هستند. در این مقاله از ویتراپو به توضیح درباره تحصیل در خارج از کشور می پردازیم. 

تحصیل در خارج

شرایط تحصیل در خارج از کشور

برای تحصیل در هر دوره خاص در کشور مورد نظر شما باید حداقل یا حداکثر سن خاصی داشته باشید. برای اخذ ویزای تحصیلی هر چه سن شما کمتر باشد امکان ریجکت ویزا کمتر می شود. گپ تحصیلی شما نیز باید حداکثر 5 سال باشد. البته شرایط گپ تحصیلی در دوره های مختلف آموزشی متفاوت است. برای مثال اگر آخرین مدرک شما دیپلم است و گپ تحصیلی شما 10 سال است امکان ریجکت ویزا بالاست اما اگر مدرک شما کارشناسی ارشد و گپ تحصیلی شما نیز کمتر از 5 سال باشد قابل قبول است و می توان با دلایلی مانند صرف زمان برای کار کردن و جمع کردن پول گپ تحصیلی شما را توجیه کرد. 
علاوه بر هزینه ها و شرایط تحصیلی خود برای اقدام به تحصیل در خارج از کشور که باید مد نظر بگیرید مشکلات و سختی های احتمالی بعد از مهاجرت نیز وجود دارند. شما در کشور جدیدی زندگی و تحصیل خواهید کرد و ممکن است برای برقراری ارتباط خو گرفتن و پیدا کردن دوست های جدید به مشکل بخورید. پیشنهاد ما به شما این است که قبل از اقدام برای مهاجرت همه جوانب را در نظر بگیرید و تحقیقات کامل و گسترده ای در زمینه فرهنگ آداب و رسوم و.. کشور مورد نظر انجام دهید

گپ تحصیلی چیست ؟

فاصله زمانی که بین اخذ آخرین مدرک تحصیلیتان تا زمانی که قصد دارید برای مهاجرت تحصیلی اقدام کنید. برای اقدام به مهاجرت تحصیلی و تحصیل در خارج از کشور، گپ تحصیل شما باید ترجیحا در بازه زمانی کوتاهی باشد. به طور معمولی گپ تحصیلی بین 2 تا 5 سال برای پذیرفته شدن در دانشگاه مورد قبول است.

هزینه تحصیل در خارج از کشور

مطمئنا هزینه های تحصیل و زندگی در کشوری به جز کشور محل تولد فرد و کشوری که در آن زندگی می‌کرده مسئله مهمی است. شما برای تحصیل در خارج از کشور باید از شرایط مالی نسبتا مناسبی برخوردار باشید و بتوانید هزینه های خود در زمان تحصیل در کشوری دیگر را ساپورت کنید. قبل از اقدام برای مهاجرت در مورد هزینه های تحصیل در موسسه اموزشی موردنظر و کشور مقصد تحقیقات گسترده انجام دهید تا در آینده به مشکل برنخورید.

تحصیل در خارج

کار حین تحصیل

در برخی از کشور ها که جلوتر به شرح آن ها خواهیم پرداخت اجازه کار حین تحصیل به دانشجویان داده می شود. آمریکا، کانادا ایرلند انگلستان ایتالیا و آلمان جزو کشورهایی هستند که به دانشجویان اجازه می دهند حین تحصیل کار کنند. البته شما برای تحصیل در خارج از کشور به حداقل تمکن مالی و یا ساپورت مالی یکی از نزدیکان خود نیاز دارید. اگر سفارت تشخیص بدهد که شما نمی توانید در کشور مقصد از پس هزینه ها بر بیایید، ویزای شما به احتمال زیاد ریجکت خواهد شد. کانادا کشوری است که برای کار در Iن به مجوز کار ( work permit ) نیاز دارید. (برای اطلاعات بیشتر به صفحه کار در خارج در خارج مراجعه کنید). در پاراگراف ذیل انواع ورک پرمیت دانشجویی را نام بردیم.

انواع ورک پرمیت های دانشجویی

on campus: با دریافت این نوع از ورک پرمیت یا مجوز کار شما اجازه دارید بدون محدودیت زمان در موسسه تحصیلی یا دانشگاه خود به کار مشغول شوید. 

off campus: این نوع ورک پرمیت به این صورت می باشد که دانشجو می تواند با محدودیت زمانی 20 ساعت در هفته برای هر کارفرما یا هر موسسه و شرکت، حتی خارج از موسسه آموزشی کار کند.

در زمان تعطیلات بین دو ترم که مشغول به درس خواندن نیستید، می‌توانید بدون محدودیت زمانی و مکانی خارج از دانشگاه مشغول به کار شوید. اگر شما متاهل هستید  و همسرتان در کانادا شما را همراهی می‌کند در صورتی که شما به صورت تمام وقت در یکی از دانشگاه های کانادا مشغول به تحصیل باشید همسرتان می‌تواند جهت دریافت اجازه کار بدون محدودیت در خواست دهد. البته این اجازه کار تا زمانی که ویزای تحصیلی شما معتبر باشد اعتبار دارد.

تحصیل در خارج

ویزای تحصیلی

برای مهاجرت تحصیلی به کشور مورد نظر خود نیاز به اخذ ویزای تحصیلی دارید. ویزا سندی است که ضمیمه پاسپورت شما می شود و اجازه ورود به کشور مورد نیاز به کشور هدف را به شما می دهد. در صفحه ویزای تحصیلی، شرایط اخذ ویزا و مدارک لازم توضح داده است و برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید به صفحه ویزای تحصیلی مراجعه کرده و مطالعه کنید.

۱۰ دانشگاه برتر دنیا

در پایین از 10 دانشگاه برتر در سطح جهان نام بردیم. برای کسب اطلاعات بیشتر و اگاهی از 100 دانشگاه برتر دنیا به صفحه رنکینگ دانشگاه های برتر دنیا سر بزنید.

  •  Harvard University
  •  Massachusetts Institute of Technology
  •  Stanford University
  • University of California- Berkeley
  •  University of Oxford
  •  Columbia University
  •  University of Washington
  •  University of Cambridge
  •  California Institute of Technology
  •  Johns Hopkins University

مشاوره رایگان

برای دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه مهاجرت به طرق مختلف و هر کشوری کافیست شماره تلفن و نام خود را وارد کنید تا متخصصین مهاجرتی ویتراپو در سریع ترین زمان ممکن با شما تماس بگیرندفرم مشاوره رایگان
نام و نام‌ خانوادگی:(Required)
اطلاعات تماس

دفتر مرکزی:
تهران، نیاوران، قبل از چها رراه کامرانیه، مرکز تجاری نارون

تلفن:
4 - 02122810082 - 021 (20 خط ویژه)

ساعات کاری :شنبه تا پنجشنبه 9 الی 20

درباره ما

دپارتمان مهاجرتی ویتراپو با بیش از 14 سال سابقه در زمینه مهاجرت تحصیلی، کاری و مهاجرت برای سرمایه گذاری در خارج کشور آماده کمک به شماست

کلیه حقوق سایت متعلق به هلدینگ بین المللی الماسینو می‌باشد

به بالای صفحه بردن