ویزای توریستی ایتالیا + (شرایط و مراحل)

کشور ایتالیا با زیبایی‌های تاریخی، فرهنگی و طبیعی‌اش به عنوان یکی از مقاصد محبوب گردشگری جهان شناخته می‌شود. ویزای توریستی

تماس: 021-91303121
ــــــــــــــــــــــــ یا ــــــــــــــــــــــــ

کشور ایتالیا با زیبایی‌های تاریخی، فرهنگی و طبیعی‌اش به عنوان یکی از مقاصد محبوب گردشگری جهان شناخته می‌شود. ویزای توریستی ایتالیا، فرصتی برای دسترسی به شاهکارهای هنری، معماری تاریخی و طعم‌ لذیذ غذاهای محلی این کشور است. این ویزا به شما فرصت سفر به شهرهای مانند رم با کلیساها و موزه‌های معروف، ونیز با کانال‌های آبی بی‌نظیر و فلورانس با آثار هنری از قرن‌ها پیش می‌دهد.

برای تسهیل در فرآیند اخذ ویزای توریستی ایتالیا و ارائه مشاوره مهاجرتی به متقاضیان، موسسه مهاجرتی ویتراپو با تجربه و دانش گسترده در این زمینه، آماده است تا شما را در این مسیر همراهی نماید. تیم متخصص و متعهد ویتراپو با اطلاعات به‌روز و تخصص لازم، تمامی جزئیات و مراحل مرتبط با درخواست ویزا را توسط وکیل مهاجرت در اختیار شما قرار داده و در اخذ ویزا توریستی ایتالیا به شما کمک خواهد کرد.

ویزای توریستی ایتالیا

شرایط اخذ ویزا ایتالیا

شرایط اخذ ویزا برای متقاضیان، متناسب با هدف از بازدید و مدت اقامت در نظر گرفته شده می‌باشد. ایتالیا یکی از 26 کشوری است که منطقه شینگن در اروپا را تشکیل می‌دهد. بنابراین، مسافرانی که از سایر کشورهای حوزه شنگن می‌آیند، از آنجایی که نیاز به اخذ ویزای شنگن ندارند، فقط با ارائه کارت شناسایی ملی معتبر، اجازه تردد آزاد دارند. اما لازم به ذکر است، سایر متقاضیان باید ویزای توریستی را دریافت نمایند. شرایط دریافت این ویزا عبارت است از:

 • متقاضی باید مبلغی به اندازه 200 میلیون تومان به عنوان تمکن مالی داشته باشد
 • کشور ایتالیا برای ویزای توریستی خود گردش مالی متقاضی همراه با واریز و برداشت حساب او را بررسی می‌کند
 • متقاضی باید قبل از درخواست ویزا توریستی ایتالیا یک یا چند سفر خارجی رفته باشد
 • از آنجایی که کشور ایتالیا جزو منطقه شینگن است، بنابراین متقاضی باید ویزای C شینگن را در بین انواع ویزای شنگن دریافت کند که با اخذ آن علاوه بر ایتالیا به سایر کشور های حوزه شینگن نیز می‌تواند سفر کند

مدارک مورد نیاز ویزا توریستی ایتالیا

 • پاسپورت معتبر
 • اصل و کپی شناسنامه
 • تکمیل فرم درخواست ویزا توریستی ایتالیا
 • عکس
 • ارائه مدارک تمکن مالی
 • گواهی اشتغال به کار در ایتالیا
 • ارائه مدارک بیمه
 • دعوتنامه (در صورت وجود)
 • رزرو هتل و بلیط رفت و برگشت
 • ارائه مدارک پرداخت هزینه موردنیاز ویزای توریستی ایتالیا
مدارک لازم ویزای ایتالیا

تمکن مالی مورد نیاز اخذ ویزای شینگن ایتالیا

هنگام درخواست ویزای ایتالیا، علاوه بر سایر شرایط درخواست ویزای ایتالیا، باید بتوانید ثابت کنید که منابع مالی مورد نیاز را نیز دارید. این بدان معناست که شما باید مدرکی مبنی بر تمکن مالی کافی برای تأمین نیاز خود و سایر افراد وابسته در طول مدت اقامت خود در ایتالیا ارائه دهید. شرایط مالی برای ویزای ایتالیا متناسب با مدت اقامت و همچنین تعداد افرادی که با هم سفر می‌کنند می‌باشد. لازم به ذکر است که عموما حداقل سرمایه لازم برای اخذ ویزای توریستی ایتالیا برابر با 200 میلیون تومان می‌باشد.

صدور ویزای توریستی ایتالیا

به صورت کلی صدور ویزا توریستی ایتالیا متناسب با مدت زمان موردنیاز و همچنین هزینه لازم برای صدور می‌باشد، که در ادامه به بررسی آن ها می‌پردازیم.

مدت زمان صدور ویزای ایتالیا

زمان موردنیاز برای پردازش و تایید ویزا توریستی ایتالیا حدودا 15 روز می‌باشد, همچنین در برخی موارد، پردازش درخواست ویزای توریستی این کشور تا 60 روز به طول می‌انجامد. اما به صورت کلی مدت زمان موردنیاز برای صدور ویزای توریستی ایتالیا بازه زمانی 3 هفته الی 1 ماه است.

هزینه صدور ویزا ایتالیا

شرایط سنیهزینه مورد نیاز صدور ویزا
بیشتر از 18 سال60 یورو
6 الی 12 سال35 یورو
کمتر از 6 سالرایگان

ویزای شینگن ایتالیا با دعوتنامه

در صورت وجود دعوتنامه, متقاضی شانس بیشتری برای دریافت ویزای توریستی ایتالیا دارد. اما این دعوتنامه دارای شرایطی است که ملزم به رعایت و گردآوری است. شرایط اخذ این ویزا همراه با دعوتنامه عبارت است از:

 • دعوتنامه باید از جانب اعضای خانواده, اقوام درجه یک یا یکی از دوستان فرد متقاضی باشد
 • تمامی اطلاعات لازم مانند مشخصات, محل اقامت و … درج شود
 • دعوتنامه باید در یکی از دفاتر مربوطه ایتالیا به تایید برسد

اخذ ویزا ایتالیا توریستی بدون دعوتنامه

متقاضیان بدون دعوتنامه نیز می‌توانند اقدام به اخذ ویزا توریستی ایتالیا نمایند. اخذ ویزا از این طریق نیاز به تمکن مالی و گردش حساب دارد. همچین باید محل اقامت خود را نیز در این کشور مشخص نمایند.

ریجکت شدن ویزای توریستی ایتالیا

ریجکت شدن ویزا می‌تواند دلایل زیادی داشته باشد که در زیر به برخی از اصلی ترین آن‌ها اشاره شده است.

 • فرم درخواست ناقص : فرم های ناتمام یا خالی, یکی از اشتباهات رایج برای ریجکتی ویزای ایتالیا هستند. باید تمام جزئیات را پر کنید، حتی اگر احساس می‌کنیدکه لازم نیست.
 • عدم ارائه مدارک کافی یا نادرست : جعل مدارک برای دریافت ویزا یکی دیگر از دلایل اصلی رد ویزای ایتالیا است. گرفتار شدن با مدارک جعلی نه تنها منجر به ریجکتی ویزا می‌شود، بلکه می‌تواند منجر به عواقب جدی نیز شود.
 • کمبود بودجه متقاضی : کمبود بودجه برای پوشش هزینه‌های اقامت و سفر، یکی از دلایل اصلی ریجکتی ویزای توریستی ایتالیا است. سفارت می‌خواهد ببیند که شما بودجه کافی برای پوشش اقامت خود در ایتالیا از جمله پروازها و اقامت در روزهایی که در سفر خواهید بود، دارید یا خیر. معمولاً باید یک صورت حساب بانکی با موجودی معادل هزینه سفر خود ارائه دهید. بنابراین لازم است که شما برای تامین هزینه های زندگی خود در ایتالیا وجوه کافی در حساب خود داشته باشید.
 • اشتباه در انتخاب نوع ویزا : این یکی از رایج ترین اشتباهاتی است که افراد هنگام پر کردن فرم های درخواست ویزا مرتکب می‌شوند. انتخاب دسته ویزای مناسب در فرم درخواست و ارائه مدارک متناسب با آن بسیار مهم است.
 • مشخص نبودن قصد بازگشت به کشور خود : اگر قصد سفر دارید، باید ثابت کنید که قطعاً به کشور خود باز خواهید گشت. شما باید مطمئن شوید که مدارک کافی برای اثبات اینکه قبل از انقضای ویزای ایتالیا به کشور خود باز خواهید گشت، دارید.
 • تخلفات مهاجرتی قبلی : اگر در اقامت قبلی خود در کشورهایی که ویزای آن‌ها ویزای شینگن است با مشکلات قانونی مهاجرت به خارج از کشور مواجه شده‌اید، کنسولگری می‌تواند این بار ویزای شما را ریجکت کند.
 • بیمه مسافرتی نامعتبر : یکی دیگر از دلایلی که ممکن است منجر به ریجکت ویزای توریستی ایتالیا شود، ناتوانی در ارائه پوشش بیمه مسافرتی مناسب برای مدت زمان اقامت در منطقه شنگن است.
 • سابقه کیفری : سابقه کیفری ممکن است امنیت کشورهای حوزه شینگن را تهدید کند و امنیت اولویت هر کشوری است، بنابراین افسر مهاجرت در حفظ سیاست های عمومی می‌تواند ویزای شما را رد کند.
رفع ریجکتی ویزای ایتالیا

رفع ریجکتی ویزا توریستی ایتالیا

متقاضی برای رفع ریجکتی ویزای توریستی خود، می‌تواند از طریق یک وکیل ایتالیایی علیه تصمیم رد ویزای خود در مدت زمان 60 روز اعتراض کند. با درخواست تجدیدنظر، متقاضی می‌تواند درخواست ابطال ریجکت ویزای غیرقانونی و دستوری را بدهد که کنسولگری را مجبور به بررسی مجدد درخواست شما کند.

همچنین دلایلی که ممکن است درخواست تجدید نظر را تایید کند می‌توانند استدلال های غیر منطقی گزارش شده در تصمیم, فقدان یا مبهم بودن دلیل تصمیم, دلایلی برای ریجکتی, برای متقاضی پیش بینی نشده بود تا به آنها امکان تصحیح یا تکمیل درخواست خود را بدهد و … باشد.
پس از رفع ریجکتی بعد از گذشت 6 ماه فرد متقاضی می‌تواند برای ویزای توریستی ایتالیا درخواست دوباره دهد.

تمدید ویزای توریستی ایتالیا

به طور کلی اعتبار ویزای توریستی ایتالیا 3 ماه است و پس از انقضای ویزا، متقاضی اجازه اقامت در اروپا را نخواهد داشت، مگر اینکه آن را تمدید کند. برای تمدید ویزا توریستی ایتالیا متقاضی باید دلایل قابل قبول و محکمی برای پارلمان اروپا و شورای این کشور بیاورد، چرا که تمدید ویزای توریستی این کشور از این طریق امکان پذیر است. پس از ارائه دلایل خود برای تمدید ویزا پارلمان و شورای این کشور، با بررسی اجازه تمدید ویزا را صادر می‌کند.
اما دلایلی که با توجه به آن‌ها تمدید ویزا صورت می‌گیرند عبارتند از:

 • ورود دیر هنگام به ایتالیا
 • دلایل بشر دوستانه
 • مسائل ضروری
 • دلایل شخصی مهم

خدمات موسسه مهاجرتی ویتراپو جهت اخذ ویزای توریستی ایتالیا

موسسه مهاجرتی ویتراپو با تخصص و تجربه‌ای 14 ساله، در مسیر اخذ ویزای توریستی همراه شماست. تیم ویتراپو با بهره‌گیری از دانش کامل از مقررات و فرآیندهای مهاجرتی، در ارائه مشاوره‌ مهاجرتی و راهنمایی‌های جامع به شما کمک می‌کند تا تجربه‌ای مطمئن و بی‌درنگ در مسیر درخواست ویزای توریستی داشته باشید. از تهیه مستندات لازم تا تکمیل فرم‌ها و همچنین ارائه راهنمایی‌هایی برای مصاحبه توسط وکیل مهاجرت و مراحل پس از اخذ ویزا، ویتراپو در کنار شماست تا سفرتان را با آرامش و اطمینان بیشتری آغاز کنید.

سوالات متداول ویزای توریستی ایتالیا

تمکن مالی مورد نیاز ویزا توریستی ایتالیا چقدر است؟

حداقل 200 میلیون تومان

صدور ویزا توریستی ایتالیا چقدر طول می‌کشد؟

بین 3 هفته الی 1 ماه

دلایل قابل قبول برای تمدید ویزای توریستی ایتالیا چیست؟

-ورود دیر هنگام به ایتالیا
-دلایل بشر دوستانه
-مسائل ضروری
-دلایل شخصی مهم

آیا برای مهاجرت به مشاوره احتیاج دارید؟

مشاوره را همین الان رزرو کنید یا بررسی کنید که واجد شرایط مهاجرت هستید
تماس با ما
ــــــــــــــــــــــــ یا ــــــــــــــــــــــــ
برای مشاوره رایگان کلیک کنید
فرم زیر را برای ما ارسال کنید و منتظر بمانید
مشاوران ویتراپو در اسراع وقت با شما تماس میگیرند