ویزای توریستی ایتالیا

ایتالیا واقع در قلب دریای مدیترانه یک بهشت توریستی است. این کشور دارای قلعه ها و کاخ های بسیاری، ساختمان هایی به سبک های مختلف معماری، خط ساحلی خیره کننده، دریاچه ها و صخره های زیبا است. ایتالیا سالانه حدود 50 میلیون گردشگر را از سراسر جهان جذب می‌کند. برخی از آنها فقط با یک پاسپورت یا شناسنامه وارد کشور می‌شوند، در حالی که برخی دیگر باید از قبل برای ویزای توریستی ایتالیا اقدام کنند. به دلیل این که ایتالیا بخشی از معاهده شینگن است که متشکل از 26 کشور اروپایی است که سفرهای بدون ویزا را در میان آنها برقرار کرده‌اند, ویزای توریستی ایتالیا همانند ویزای شینگن با هدف گردشگری است. بنابراین، اگر می‌خواهید برای مقاصد گردشگری به ایتالیا سفر کنید، ممکن است مجبور شوید برای ویزای توریستی ایتالیا اقدام کنید. این ویزا به شما امکان سفر رایگان به سایر کشورهای شینگن را نیز در مدت زمان اعتبار ویزا می‌دهد. اگر قصد سفر به کشور ایتالیا و اخذ ویزای توریستی آن را دارید کافی است با ویتراپو تماس بگیرید تا تمامی اطلاعات لازم برای شرایط و مراحل کسب ویزای توریستی ایتالیا را دریافت کنید.

مشاوره اخذ ویزا با ویتراپو

اقامت چین از طریق ازدواج

مشاورین متخصص ویتراپو با شما تماس خواهند گرفت و شما را به یک مشاوره تخصصی مهمان خواهند کرد. کافیست فرم را پر کرده و چند دقیقه منتظر بمانید و یا شما با ما ارتباط برقرار کنید تا بهترین راه حل ها به شما ارائه شود🙂

شرایط اخذ ویزای توریستی ایتالیا

شرایط ویزا برای مسافران ایتالیا با توجه به هدف از بازدید و مدت اقامت در نظر گرفته شده بستگی دارد. ایتالیا یکی از 26 کشوری است که منطقه بدون پاسپورت شینگن در اروپا را تشکیل می‌دهد. مسافرانی که از سایر کشورهای حوزه شنگن می‌آیند، فقط با ارائه کارت شناسایی ملی معتبر، اجازه تردد آزاد دارند. سایر متقاضیان باید ویزای این کشور را دریافت کنند که شرایط دریافت آن عبارت است از:
متقاضی باید مبلغی به اندازه 200 میلیون تومان به عنوان تمکن مالی داشته باشد
کشور ایتالیا برای ویزای توریستی خود گردش مالی متقاضی و واریز و برداشت حساب او را بررسی می‌کند
همچنین متقاضی باید قبل از درخواست ویزای توریستی ایتالیا یک یا چند سفر خارجی نیز رفته باشد 
از آنجایی که کشور ایتالیا جزو منطقه شینگن است متقاضی باید ویزای C شینگن را دریافت کند که با اخذ آن علاوه بر ایتالیا به سایر کشور های حوزه شینگن نیز می‌تواند سفر کند. 

مدارک مورد نیاز ویزا توریستی ایتالیا

پاسپورت معتبراصل و کپی شناسنامه
تکمیل فرم درخواست ویزا توریستی ایتالیاعکس
ارائه مدارک تمکن مالیگواهی اشتغال به کار
ارائه مدارک بیمهدعوتنامه (در صورت وجود)
رزرو هتل و بلیط رفت و برگشتارائه مدارک پرداخت هزینه مورد نیاز ویزای توریستی ایتالیا

لازم به ذکر است که متقاضیان برای دریافت ویزای توریستی ایتالیا, مدارک مورد نیاز را باید به صورت ترجمه همراه با اصل مدارک ارائه دهند.

تمکن مالی مورد نیاز ویزای توریستی ایتالیا

هنگام درخواست ویزای ایتالیا، علاوه بر سایر شرایط درخواست ویزای ایتالیا، باید بتوانید ثابت کنید که منابع مالی مورد نیاز برای پذیرش در ایتالیا را نیز دارید. این بدان معناست که شما باید مدرکی مبنی بر تمکن مالی کافی برای تأمین نیاز خود و سایر افراد وابسته در طول مدت اقامت خود در ایتالیا ارائه دهید. شرایط مالی برای ویزای ایتالیا به مدت اقامت و همچنین تعداد افرادی که با هم سفر می‌کنند بستگی دارد و عموما حداقل سرمایه لازم برابر با 200 میلیون تومان می‌باشد که در قسمت های قبل نیز گفته شد, اما به صورت کلی جزئیات تمکن مالی لازم برای ورود به ایتالیا به شرح زیر است:

مبلغ مورد نیاز برای هر وابستگی مبلغ مورد نیاز برای یک نفر مدت اقامت
212,87 یورو 269,60 یورو (5 - 1) روز (مبلغ ثابت)
26,33 یورو در روز 44,93 یورو در روز (10 - 6) روز (مبلغ ثابت)
25,82 یورو 51,64 یورو (20 - 11) روز (مبلغ ثابت)
22,21 یورو در روز 36,67 یورو در روز (20 - 11) روز (مبالغ اضافی سفر)
118,79 یورو 206,58 یورو بیش از 20 روز (مبلغ ثابت)
17,04 یورو در روز 27,89 یورو در روز مبالغ اضافی برای سفر بیش از 20 روز

صدور ویزا توریستی ایتالیا 

مدت زمان صدور ویزا  

زمان پردازش و تایید ویزا توریستی ایتالیا معمولا حدود 15 روز طول می‌کشد, در برخی موارد نیز پردازش درخواست ویزای توریستی این کشور تا 60 روز طول می‌کشد. اما مدت زمانی که صدور ویزای توریستی ایتالیا به طول می‌انجامد در بازه زمانی 3 هفته تا 1 ماه است.

هزینه صدور ویزا

هزینه پرداختی برای اخذ ویزای توریستی ایتالیا به این صورت است که اگر متقاضی بالای 18 سال سن داشته باشد باید 60 یورو به سفارت پرداخت کند و اگر بین 6 تا 12 سال باشد باید 35 یورو به سفارت ایتالیا پرداخت کند. همچنین هزینه پرداختی برای افراد زیر 6 سال رایگان است.

ویزای توریستی ایتالیا

از اونجایی که انجام مراحل صدور ویزای توریستی ایتالیا نیاز به تجربه و دانش کافی و جامع داره
کارشناسان و مشاوران مجرب ویتراپو آماده خدمت رسانی و همراهی شما عزیزان هستند
کافیه فقط تماس بگیرید

ویزا توریستی ایتالیا با دعوتنامه

در صورت وجود دعوتنامه, متقاضی شانس بیشتری برای دریافت ویزای توریستی ایتالیا دارد. اما این دعوتنامه دارای شرایطی است از جمله این که:
دعوتنامه باید از جانب اعضای خانواده, اقوام درجه یک یا یکی از دوستان فرد متقاضی باشد
تمامی اطلاعات لازم مانند مشخصات, محل اقامت و … درج شود
دعوتنامه در یکی از دفاتر مربوطه ایتالیا به تایید برسد

ویزای توریستی ایتالیا بدون دعوتنامه

متقاضیان بدون دعوتنامه نیز می‌توانند اقدام به اخذ ویزای توریستی ایتالیا نمایند. برای این کار متقاضی نیاز به تمکن مالی و گردش حساب دارد. همچین باید محل اقامت خود را نیز در این کشور مشخص نمایند.

ریجکت شدن ویزای توریستی ایتالیا

ریجکت شدن ویزا می‌تواند به دلایل زیادی باشد که در زیر به موارد رایج آن اشاره شده است.
فرم درخواست ناقص : فرم های ناتمام یا خالی, از اشتباهات رایج برای رد ویزای ایتالیا هستند. باید تمام جزئیات را پر کنید، حتی اگر احساس می‌کنید که لازم نیست.
عدم ارائه مدارک کافی یا نادرست : جعل مدارک برای دریافت ویزا یکی دیگر از دلایل اصلی رد ویزای ایتالیا است. گرفتار شدن با مدارک جعلی نه تنها منجر به رد ویزا می‌شود، بلکه می‌تواند منجر به عواقب جدی نیز شود.
کمبود بودجه متقاضی : کمبود بودجه برای پوشش هزینه‌های اقامت و سفر یکی از دلایل اصلی رد ویزای ایتالیا است. سفارت می‌خواهد ببیند که شما بودجه کافی برای پوشش اقامت خود در ایتالیا از جمله پروازها و اقامت در روزهایی که در سفر خواهید بود دارید. معمولاً باید یک صورت حساب بانکی با موجودی معادل هزینه سفر خود ارائه دهید. بنابراین لازم است که شما برای تامین هزینه های زندگی خود در ایتالیا وجوه کافی در حساب خود داشته باشید.
انتخاب اشتباه نوع ویزا : این یکی از رایج ترین اشتباهاتی است که افراد هنگام پر کردن فرم های درخواست ویزا مرتکب می‌شوند. انتخاب دسته ویزای مناسب در فرم درخواست و ارائه مدارک مناسب بسیار مهم است.
مشخص نبودن قصد بازگشت به کشور خود: اگر قصد سفر دارید، باید ثابت کنید که قطعاً به کشور خود باز خواهید گشت. شما باید مطمئن شوید که مدارک کافی برای اثبات اینکه قبل از انقضای ویزای ایتالیا به کشور خود باز خواهید گشت دارید. 
تخلفات مهاجرتی قبلی : اگر در اقامت قبلی خود در کشورهایی که ویزای آن‌ها ویزای شینگن است با مشکلات قانونی و مهاجرتی مواجه شده‌اید، کنسولگری می‌تواند این بار ویزای شما را رد کند.
بیمه مسافرتی نامعتبر : یکی دیگر از دلایلی که ممکن است منجر به رد ویزای ایتالیا شود، ناتوانی در ارائه پوشش بیمه مسافرتی مناسب برای مدت اقامت در منطقه شنگن است.
سابقه کیفری : سابقه مجرمانه ممکن است امنیت کشورهای حوزه شینگن را تهدید کند و امنیت اولویت هر کشوری است، بنابراین افسر مهاجرت در حفظ سیاست های عمومی می‌تواند ویزای شما را رد کند.

ویزای توریستی ایتالیا

رفع ریجکتی ویزای توریستی ایتالیا

متقاضی برای رفع ریجکتی ویزای توریستی خود از طریق یک وکیل ایتالیایی می‌تواند علیه تصمیم رد ویزا ظرف 60 روز از تاریخ اعلام امتناع صادر شده توسط مقام دیپلماتیک یا کنسولی ایتالیا اعتراض کند. با درخواست تجدیدنظر خود، می‌تواند درخواست ابطال رد ویزای غیرقانونی و دستوری را بدهد که کنسولگری را مجبور به بررسی مجدد درخواست شما کند. 
همچنین دلایلی که ممکن است درخواست تجدید نظر را تایید کند می‌توانند استدلال های غیر منطقی گزارش شده در تصمیم, فقدان یا مبهم بودن دلیل تصمیم, دلایلی برای رد, برای متقاضی پیش بینی نشده بود تا به آنها امکان تصحیح یا تکمیل درخواست خود را بدهد و … باشد.
پس از رفع ریجکتی بعد از 6 ماه فرد متقاضی می‌تواند برای ویزای توریستی ایتالیا درخواست دوباره دهد.

ویزای توریستی ایتالیا

ویزای توریستیت ریجکت شده؟؟؟
ایرادی نداره
فقط درخواستت رو ثبت کن
رفع ریجکتی ویزات با ما 

تمدید ویزای توریستی ایتالیا

به طور کلی اعتبار ویزای توریستی ایتالیا 3 ماه است و پس از انقضای ویزا، متقاضی اجازه اقامت در اروپا را نخواهد داشت، مگر اینکه آن را تمدید کند. برای تمدید ویزا توریستی ایتالیا متقاضی باید دلایل قابل قبول و محکمی برای پارلمان اروپا و شورای این کشور بیاورد چرا که تمدید ویزای توریستی این کشور از این طریق امکان پذیر است. پس از ارائه دلایل خود برای تمدید ویزا پارلمان و شورای این کشور پس از بررسی اجازه تمدید ویزا را صادر می‌کند.
اما دلایلی که با توجه به آن‌ها تمدید ویزا صورت می‌گیرند عبارتند از:  

ورود دیر هنگام به ایتالیا

دلایل بشر دوستانه

مسائل ضروری

دلایل شخصی مهم

اگه قصد داری که ویزای توریستی ایتالیا خودت رو تمدید کنی کافیه به ما اطلاع بدی

سوالات متداول

-ورود دیر هنگام به ایتالیا
-دلایل بشر دوستانه
-مسائل ضروری
-دلایل شخصی مهم

اشتراک گذاری در facebook
Facebook
اشتراک گذاری در twitter
Twitter
اشتراک گذاری در linkedin
LinkedIn
اشتراک گذاری در whatsapp
WhatsApp
اشتراک گذاری در email
Email
اشتراک گذاری در telegram
Telegram
Rate this page

مشاوره رایگان

برای دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه مهاجرت به طرق مختلف و هر کشوری کافیست شماره تلفن و نام خود را وارد کنید تا متخصصین مهاجرتی ویتراپو در سریع ترین زمان ممکن با شما تماس بگیرندفرم مشاوره رایگان
نام و نام‌ خانوادگی:(Required)
اطلاعات تماس

دفتر مرکزی:
تهران، نیاوران، قبل از چها رراه کامرانیه، مرکز تجاری نارون

تلفن:
4 - 02122810082 - 021 (20 خط ویژه)

ساعات کاری :شنبه تا پنجشنبه 9 الی 20

درباره ما

دپارتمان مهاجرتی ویتراپو با بیش از 14 سال سابقه در زمینه مهاجرت تحصیلی، کاری و مهاجرت برای سرمایه گذاری در خارج کشور آماده کمک به شماست

کلیه حقوق سایت متعلق به هلدینگ بین المللی الماسینو می‌باشد

به بالای صفحه بردن