0 تا 100 تحصیل در کانادا + شرایط 2024

یکی از مهمترین سیستم‌های آموزشی جهان، که به دلیل استفاده از فناوری‌های پیشرفته، همواره توجه ویژه‌ای به خود جلب کرده

تماس: 021-91303121
ــــــــــــــــــــــــ یا ــــــــــــــــــــــــ

یکی از مهمترین سیستم‌های آموزشی جهان، که به دلیل استفاده از فناوری‌های پیشرفته، همواره توجه ویژه‌ای به خود جلب کرده است، سیستم آموزشی کانادا می‌باشد. متقاضیان مهاجرت تحصیلی به کانادا، برای دریافت پذیرش تحصیلی خود در برترین دانشگاه‌های بین‌المللی، باید شرایط و مراحل موردنیاز به همراه مدارک لازم از جمله معدل مناسب، تمکن مالی، مدارک زبان، شرایط سنی و غیره را فراهم کنند.

از جمله مزایا تحصیل در کانادا، کیفیت بالای آموزش در این کشور است. همچنین، مهاجران تحصیلی می‌توانند از امکاناتی مانند ارائه ویزای همراه و اخذ اقامت در کانادا بهره‌مند شوند. به طور کلی روش های مختلفی برای مهاجرت به کانادا از طریق تحصیل وجود دارد، مانند تحصیل به زبان انگلیسی، دریافت بورسیه‌های تحصیلی و حتی تحصیل بدون مدرک زبان که توسط کانادا برای متقاضیان خود ارائه می‌شود. همچنین، مهاجران تحصیلی می‌توانند از خدماتی مانند اخذ فاند، اقامت در خوابگاه و بیمه دانشجویی بهره‌مند شوند.

با این وجود، لازم است توجه داشت که هزینه‌ها در کانادا بالا می‌باشد، و اخذ ویزای تحصیلی این کشور در صورت عدم رعایت شرایط موردنیاز دچار ریجکتی خواهد شد. به همین دلیل، متقاضیان تحصیل در کانادا برای دریافت پذیرش تحصیلی خود، نیاز به مشاوری آگاه از شرایط و مراحل موردنیاز دارند. موسسه مهاجرتی ویتراپو آماده ارائه خدمات به متقاضیان عزیز از جمله ارائه مشاوره مهاجرتی با وکلای مجرب برای اخذ ویزای تحصیلی، همراه با بورسیه تحصیلی در کوتاه‌ترین زمان ممکن می‌باشد. با ما در تماس باشید.

تحصیل در کانادا

برترین ویژگی های تحصیل در کانادا

 • بورسیه های تحصیلی متنوع
 • ارائه فرصت تحقیقاتی حین تحصیل
 • اجازه اقامت پس از تحصیل
 • اجازه کار ضمن تحصیل

شرایط و مدارک لازم ویزای تحصیلی کانادا

 • برخورداری از معدل مناسب برای ورود به کالج و دانشگاه در کانادا
 • توجه به تمکن مالی برای یک سال زندگی
 • آموزش زبان به طور کامل
 • آماده سازی مدارک برای پذیرش تحصیلی
 • شرایط سنی مورد نیاز برای تحصیل در کانادا
 • انگیزه نامه (sop)
 • رزومه (cv)
 • توصیه نامه
 • تمکن مالی
 • عکس
 • پاسپورت معتبر
 • ریزنمرات ترجمه شده مقطع قبلی
 • ارائه مدارک زبان
 • فرم درخواست تکمیل شده

شرایط سنی مهاجرت تحصیلی به کانادا

از جمله مواردی که متقاضیان تحصیل در کانادا باید به آن توجه کنند شرایط سنی مهاجرت تحصیلی به کانادا می‌باشد که در مدارس آن به نسبت دانشگاه ها بیشتر است. به طور کلی برای تحصیل در مدارس کانادا متقاضی باید دارای سنین 6 الی 18 سالگی و برای تحصیل در مقاطع دانشگاهی برای کارشناسی ارشد کمتر از 32 سال و برای دکتری کمتر از 40 سال سن داشته باشد.

تحصیل در کانادا در مقطع دبیرستان

متقاضیانی که علاقه‌مند به تحصیل در دوره دبیرستان در کانادا هستند، می‌توانند در تمامی استان‌های این کشور به تحصیل بپردازند. دبیرستان‌های کانادا شرایط ویژه‌ای برای داوطلبان بین‌المللی در نظر گرفته‌اند که از جمله خدمات دبیرستان‌های این کشور ارائه اقامتگاه برای دانش‌آموزان بین‌المللی می‌باشد

برای تحصیل کانادا در مقطع دبیرستان، داوطلبان نیازی به ارائه مدرک زبان ندارند، اما تسلط بر زبان انگلیسی برای آن‌ها مفید است. مهم است به‌یاد داشته باشید که برای داوطلبانی که اقامت در کانادا دارند، تحصیل در دبیرستان کاملاً رایگان است. اما به طور کلی، هزینه‌های تحصیل در مدارس دولتی کانادا حدود هزار دلار تا دو هزار دلار و در مدارس خصوصی بین 10هزار دلار تا 60 هزار دلار قرار دارد.

تحصیل در کانادا در مقطع دبیرستان

دریافت ویزای تحصیلی کانادا با مدرک دیپلم

برای تحصیل در کانادا با مدرک دیپلم, ابتدا متقاضیان باید اقدام به ثبت نام در کالج ها و مقطع کارشناسی کنند. لازم به ذکر است که متقاضیان برای تحصیل در کانادا با مدرک دیپلم باید مدرک دیپلم و ریزنمرات خود همراه با ترجمه و مدارک زبان و همچنین سایر مدارک مورد نیاز خود را ارائه دهند.

تحصیل در کانادا در مقطع کارشناسی

متقاضیان برای تحصیل در مقطع کارشناسی در کشور کانادا باید مدرک دیپلم, مدارک موردنیاز زبان و سایر مدارک لازم خود را ارائه دهند تا بتوانند پذیرش دانشگاه موردنظر خود را دریافت کنند. از آنجایی که در کانادا، تعداد زیادی دانشگاه برای تحصیل در این مقطع وجود دارد، به همین دلیل، دانشجویان دارای گزینه‌های متنوعی برای انتخاب دانشگاه و رشته تحصیلی خود هستند.

دانشگاه های کانادا دارای رتبه های بالایی در سطح جهان می‌باشند. برای تحصیل کارشناسی در دانشگاه های این کشور شرایط سنی خاصی وجود ندارد. اما متقاضیانی که به تازگی مدرک دیپلم خود را دریافت نموده اند از شانس بیشتری برای اخذ پذیرش تحصیلی برخوردارند.

مهاجرت تحصیلی به کانادا در مقطع کارشناسی ارشد

برای تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد متقاضیان باید ابتدا مدرک کارشناسی خود را داشته باشند و ارائه دهند. مدت زمان تحصیل در این مقطع در کشور کانادا بین یک تا دو سال می‌باشد و همچنین رشته های متنوعی برای تحصیل در آن وجود دارد که برخی از محبوب ترین آن ها عبارتند از:
علوم زیست محیطی / روانشناسی / علوم کامپیوتر / MBA و …

تحصیل در کانادا در مقطع دکتری

متقاضیانی که به تحصیل در مقطع دکتری در کانادا علاقه‌مند هستند، از امکانات پیشرفته‌ای بهره‌مند خواهند شد. برای ورود به این مقطع تحصیلی، داوطلبان باید مدارک زبان انگلیسی یا فرانسوی خود را ارائه داده و همچنین مدرک کارشناسی ارشد نیز داشته باشند. تحصیل در دوره دکتری در کانادا به طور کلی بین ۳ تا ۶ سال به طول می‌انجامد

دریافت پذیرش در دانشگاه های کانادا برای مقطع دکتری به صورت رقابتی است و بر اساس رزومه‌ای که ارائه می‌شود، پذیرش دانشجو صورت می‌گیرد. بنابراین، متقاضی باید یک رزومه کامل و جامع ارائه دهد. همچنین لازم به ذکر است که پس از بررسی رزومه، دانشگاه ممکن است مصاحبه‌ای را برای ارزیابی دقیق‌تر توانایی‌های متقاضی برگزار کند. دانشجویان مقطع دکتری می‌توانند به منظور تحصیل، بورس یا فاند دریافت کنند که تمامی هزینه‌های زندگی و تحصیل خود را پوشش می‌دهد.

برترین دانشگاه های کانادا برای تحصیل

نام دانشگاهرتبه جهانی
دانشگاه تورنتو26
دانشگاه مک گیل27
دانشگاه بریتیش کلمبیا47
دانشگاه مونترال111
دانشگاه آلبرتا126
دانشگاه مک مستر140
دانشگاه واترلو149
دانشگاه کوئینز233
دانشگاه کلگری235
برترین دانشگاه های کانادا

انواع بورسیه تحصیلی کانادا

در مقطع کارشناسی ارشد اگر رشته تحصیلی متقاضی مقاله محور باشد بورسیه به آن تعلق خواهد گرفت و همچنین در مقطع دکتری نیز درصورتی که تز دکتری متقاضی تاثیر به سزایی داشته باشد بورسیه به متقاضی تعلق می‌گیرد. دریافت کمک هزینه های تحصیلی (scholarship) کمک بسیار ویژه و فوق العاده ای به متقاضیان تحصیل در کشور کانادا خواهد کرد. در واقع به طور کلی بورسیه های تحصیلی کشور کانادا در 2 دسته تقسیم بندی می‌شوند که عبارتند از:

نام بورسیهشرایط و جزئیات بورسیه
بورسیه grantاین بورسیه کمک هزینه ای است که بدون در نظر گرفتن سطح علمی متقاضی به آن تعلق می‌گیرد
بورسیه Bursaryاین بورسیه نیز در واقع کمک هزینه ای برای کمک به دانشجو بدون در نظر گرفتن سطح علمی آن است

شرایط اخذ بورسیه تحصیلی کانادا

 • برخورداری از سابقه کارهای تحقیقاتی
 • معدل بالا
 • ارائه مدارک گذراندن دوره های کارآموزی متناسب با رشته تحصیلی
 • ارائه مدارک زبان
 • ارائه مقاله

مزایا مهاجرت تحصیلی به کانادا

دلایل بسیار مهمی دلالت بر اهمیت تحصیل در کانادا دارند که سبب افزایش توجه و ترغیب بسیاری از افراد برای تحصیل در این کشور خواهد شد. کیفیت بسیار بالا در تحصیل، آینده‌ی روشن پس از طی کردن دوران تحصیل در کشور، هزینه‌ی پایین تحصیل در کانادا و بسیاری از مزایای دیگر، باعث محبوبیت مهاجرت به کانادا از طریق تحصیل، می‌شود. در ادامه به بررسی مزایای اقامت کانادا از طریق تحصیل می‌پردازیم:

بازار شغلی منحصر به فرد

آرزوی هر فردی پس از فارغ التحصیلی، دستیابی به شغل ایده‌آل و مناسب در حیطه‌ی درسی خود می‌باشد. در بسیاری از کشورها، افراد پس از طی کردن دوره تحصیلی خود، مدتها بیکار مانده و در نهایت شغلی را انتخاب می‌کنند که تخصص درسی و حرفه‌ای در آن نداشته ‌اند. اما در کانادا، افراد پس از طی کردن دوره‌ی تحصیلی خود، می‌توانند تا حداکثر شش ماه بعد به راحتی وارد بازار کار حرفه‌ای مورد نظر خود شوند.

کیفیت بالا در تحصیل

یکی از مزایایی که افراد بسیاری را برای مهاجرت تحصیلی به کانادا ترغیب نموده است، کیفیت بسیار بالا در آموزش و تحصیل می‌باشد. کارفرمایان در این کشور، مدارک دانشگاهی را به رسمیت شناخته و به راحتی فارغ التحصیلان را در بازار کار، استخدام می‌کنند. استانداردهای آموزشی بسیار بالا در این کشور، از جمله نقاط قوت کانادا برای تربیت دانشجویان برجسته، به شمار می‌‌‍‌رود.

امکان دریافت ویزای همراه

بسیار پیش آمده است که مهاجرت تحصیلی افراد، وابسته به دریافت ویزای همراه با کل اعضای خانواده بوده است. به این ترتیب که اعضای یک خانواده برای همراهی دانشجو و یا محصل خود، به کانادا مهاجرت کرده‌اند. یکی دیگر از مزایای تحصیل در کانادا ارائه ویزای همراه می‌باشد. برای دریافت اطلاعات کامل در این زمینه می‌توانید از مشاوره‌های هوشمندانه‌ی ویتراپو ، بهره‌مند شوید.

دریافت اقامت پس از پذیرش تحصیلی

دانشجویان پس از طی کردن دوره‌های تحصیلی خود، می‌توانند به راحتی برای دریافت اقامت دائم کانادا اقدام نموده و حتی به راحتی از مشاغل مختلف موجود در این کشور نیز بهره مند شوند. لازم به ذکر است که در این کشور می‌توانید همزمان با طی کردن دوره‌ی تحصیلی خود، کار و فعالیت خود را نیز آغاز نمایید و مشغول به کار شوید.

برخورداری از هزینه های پایین

از دیگر مزایای مهاجرت تحصیلی به کانادا، می‌توان به هزینه‌های پایین تحصیل در این کشور اشاره کرد. هزینه‌های آموزشی در کشور کانادا نسبت به کشورهایی از جمله: آمریکا، انگلستان و بسیاری از کشورهای دیگر، بسیار پایین و مناسب تر می‌باشد. حتی هزینه‌های گران‌ترین شهر این کشور (تورنتو) نیز از شهرهایی مانند سیدنی، نیویورک و غیره بسیار پایین تر می‌باشد.

امنیت بسیار بالا در مهاجرت تحصیلی به کانادا

همانطور که می‌دانید کشورهایی که در سازمان جهانی GPI به ثبت رسیده اند از امنیت بسیار بالایی برخوردار هستند. هر کدام از این نوع کشورها با برخورداری از رتبه مورد نظر به عنوان امن ترین مکان ها در دنیا شناخته شده اند. لازم به ذکر است که کشور کانادا با برخورداری از امتیاز بسیار بالا در امنیت سازمان جهانی، در رتبه ششم GPI قرار گرفته و به عنوان یکی از برترین کشورها در دنیا از نظر امنیت شناخته شده است. لذا یکی از عواملی که سبب مهاجرت تحصیلی به کانادا توسط بسیاری از دانشجویان از بیشتر نقاط جهان شده است، امنیت بسیار بالای آن می‌باشد. در این کشور با نرخ بسیار پایین جرایم و همچنین عدم وجود عملیات نظامی و جنگی و بسیاری از موارد دیگر، شاهد امنیت و آرامش بسیار بالایی خواهید بود.

هزینه تحصیل در کانادا

مقطع تحصیلیشهریه
کارشناسی 33,623 دلار
کارشناسی ارشد20,120 دلار
دکتری20,120 دلار
هزینه های ویزای تحصیلی کانادا

آزمون های ورودی برای مهاجرت تحصیلی به کانادا

نام آزمونشرایط و جزئیات
آزمون MCATبرای تحصیل در رشته های غیر پزشکی
آزمون DATبرای تحصیل در رشته دندانپزشکی در کانادا
آزمون NDEBبرای تحصیل در رشته دندانپزشکی و اخذ مجوز کار در کانادا
آزمون GREبرای مقاطع بالاتر از کارشناسی
آزمون GMATبرای اخذ پذیرش در رشته مدیریت در مقطع تحصیلات تکمیلی
آزمون LSATآزمون تحصیل در رشته حقوق در دانشگاه های کانادا
آزمون SATآزمون استعداد تحصیلی

آزمون های زبان برای مهاجرت به کانادا از طریق تحصیل

 • آیلتس
 • تافل
 • PTE
 • CALE

شرایط اخذ فاند جهت اخذ پذیرش تحصیلی در کانادا

متقاضیان برای تحصیل در کانادا می‌توانند فاند دریافت نمایند. فاند تحصیلی, در واقع کمک هزینه ای است که برای تحصیل و زندگی در کانادا به دانشجویان تعلق می‌گیرد و در انواع مختلفی برای آن ها ارائه شده است که عبارتند از:

نوع فاندجزئیات و شرایط
full fundتمامی هزینه های تحصیل و زنگی دانشجو در کانادا را تحت حمایت خود قرار می‌دهد
half fundبخش از هزینه های تحصیل و زندگی دانشجو در کانادا را تحت حمایت خود قرار می‌دهد

اخذ ویزای همراه جهت اعزام دانشجو به کانادا

همانطور که گفته شد، از جمله مزیت های تحصیل در کشور کانادا, امکان همراهی کردن خانواده با دانشجو می‌باشد. دانشجو می‌تواند برای اعضای خانواده خود درخواست ویزا دهد، که برای این کار ابتدا دانشجو باید وارد این کشور شود و سپس برای اعضای خانواده خود درخواست ویزا دهد.

کار دانشجویی همراه با تحصیل در کانادا

یکی از ویژگی ها و مزیت های تحصیل در کشور کانادا, امکان کار در کنار تحصیل به صورت پاره وقت می‌باشد. در کشور کانادا دانشجویان می‌توانند در هفته 20 ساعت در کنار تحصیل خود مشغول به کار شوند و درآمد داشته باشند. همچنین دانشجویان می‌توانند در محیط دانشگاه یا خارج از آن مشغول به کار شوند، اما برای کار در خارج از دانشگاه باید مجوز کار دریافت کنند.

بیمه دانشجویی با ویزای تحصیلی کانادا

دانشجویان برای تحصیل در کانادا باید بیمه سلامت داشته باشند. هزینه این بیمه در هر یک از ایالت های کشور کانادا متفاوت می‌باشد و حتی ممکن است در برخی از ایالت های این کشور نیز رایگان باشد. لازم به ذکر است که به صورت کلی، اکثر دانشگاه های این کشور اخذ بیمه را برای دانشجویان انجام می‌دهند, اما در صورت عدم ارائه بیمه توسط دانشگاه، متقاضی باید توسط موسسه هایی که بیمه ارائه می‌دهند بیمه خود را فراهم سازد.

 اخذ خوابگاه برای تحصیل در کانادا

از آنجایی که متقاضیان برای تحصیل در کانادا نیاز به خوابگاه یا اقامتگاه دانشجویی دارند, یکی از بزرگترین دغدغه های مهاجرت تحصیلی به کانادا اخذ خوابگاه می‌باشد. متقاضیان مهاجرت تحصیلی به کانادا، می‌توانند در اقامتگاه های خانگی و یا خوابگاه های ارائه شده توسط دانشگاه ها، اقامت تحصیلی خود را بگذرانند.

لازم به ذکر است که از جمله خدمات موسسه مهاجرتی ویتراپو برای متقاضیان مهاجرت تحصیلی به کانادا دریافت خوابگاه یا اقامتگاه برای دانشجویان است. جهت کسب اطلاعات بیشتر کافی است با ویتراپو تماس حاصل فرمایید.

اقامت و تابعیت پس از تحصیل در کانادا

پس از اتمام تحصیل در کشور کانادا، فارغ التحصیلان از امکان کار و زندگی به مدت 3 سال و اخذ کارت اقامت کانادا برخوردار می‌شوند. سپس می‌توانند برای اقامت دائم و شهروندی این کشور نیز اقدام نمایند. با تحصیل در این کشور، افراد می‌توانند اقامت کانادا را دریافت کنند, اما لازم به ذکر است که داشتن سابقه تحصیل, کار و مهارت های زبان انگلیسی و فرانسوی می‌تواند در دریافت آن تاثیرگذار باشد. اگر متقاضی قصد دریافت تابعیت این کشور را داشته باشد باید بداند که تابعیت کشور کانادا 3 شرط دارد که عبارتند از:

 • حضور داشتن در کشور کانادا
 • داشتن دانش زبان
 • پرداخت مالیات
اخذ اقامت کانادا از طریق تحصیل

ریجکت ویزای تحصیلی کانادا

دلایل بسیار زیادی برای ریجکتی ویزای تحصیلی کانادا وجود دارد که برخی از آن ها عبارتند از :

 • برخورداری از سابقه کارهای تحقیقاتی
 • معدل بالا
 • ارائه مدارک گذراندن دوره های کارآموزی متناسب با رشته تحصیلی
 • ارائه مدارک زبان
 • ارائه مقاله
 • ارائه مدارک زبان

محدودیت های تحصیل در کانادا

هزینه های بالا در کانادا
سختگیر بودن دولت کانادا برای صدور ویزای تحصیلی کانادا
مسافت طولانی ایران و کانادا

سخن پایانی مهاجرت تحصیلی به کانادا

با توجه به ذکر شرایط و مراحل اخذ پذیرش تحصیلی در کانادا جهت اقدام برای دریافت پذیرش تحصیلی خود تنها کافی است با ویتراپو تماس حاصل فرمایید و از مشاوره مهاجرتی تیم تخصصی وکلای مهاجرت این موسسه بهره ببرید. ویتراپو همراه شماست.

سوالات متداول اخذ پذیرش تحصیلی در کانادا

بهترین کالج های کانادا

دانشگاه تورنتو، اتاوا،دانشگاه بریتیش کلمبیا در ونکور،دانشگاه McGill در مونترال، دانشگاه لاوال (UL) در کبک

حداقل نمره آیلتس و معدل برای پذیرش دانشگاه در کانادا چقدر است؟

برای ورود به کالج در این کشور نیازمند نمره ۱۲ و برای ورود به دانشگاه در کانادا، نیازمند نمره‌ی ۱۳ به بالا خواهید بود. همچنین نمره آیلتس ۶، حداقل نمره زبان برای مهاجرت تحصیلی به کاناداست.

هزینه زندگی در کانادا به چه صورت است؟

هزینه زندگی در شهرهای مختلف کانادا متفاوت است به طور مثال سالیانه برای یک فرد از ۱۶۰۰۰ دلار تا ۴۰۰۰۰ دلار می‌باشد ولی میانگین متوسط ماهانه برای یک فرد تقریبا ۲۳۰۰ دلار معادل ۲۸۰۰۰ دلار کانادا می‌باشد. هزینه زندگی در شهرهای بزرگ مانند تورنتو سالیانه ۴۰۰۰۰ دلار می‌باشد.

شرایط سنی تحصیل در کانادا به چه صورت است؟

از قبل از سن ۱۸ سالگی تا ۴۰ سالگی

کدام یک از دانشگاه های کانادا شهریه کمتری دریافت می‌کنند و ارزان تر هستند؟

دانشگاه مموریال / دانشگاه مک گیل / دانشگاه آلبرتا / دانشگاه بریتیش کلمبیا / دانشگاه دالهاوزی / دانشگاه تورنتو / دانشگاه اتاوا

آیا برای مهاجرت به مشاوره احتیاج دارید؟

مشاوره را همین الان رزرو کنید یا بررسی کنید که واجد شرایط مهاجرت هستید
تماس با ما
ــــــــــــــــــــــــ یا ــــــــــــــــــــــــ
برای مشاوره رایگان کلیک کنید
فرم زیر را برای ما ارسال کنید و منتظر بمانید
مشاوران ویتراپو در اسراع وقت با شما تماس میگیرند