مهاجرت به کانادا

مهاجرت به کانادا برای بسیاری از افراد یکی از چشم‌اندازهای جذاب و مهم در زندگی است. کانادا به عنوان یکی از بزرگترین و پیشرفته‌ترین کشورهای دنیا، از لحاظ اقتصادی، فرهنگی و اجتماعی بسیار متنوع است. این کشور با داشتن سیستم آموزشی بسیار قوی، سیستم بهداشتی و درمانی پیشرفته، محیط زیست پاک و سالم و همچنین حمایت قوی از حقوق انسانی، برای مهاجران از تمام دنیا فرصت‌های شغلی و زندگی بهتری فراهم می‌کند. همچنین، دولت کانادا سالانه به هزاران مهاجر از سراسر جهان اجازه ورود به این کشور را می‌دهد و برای آن‌ها فرصت‌های مختلفی در زمینه کار، تحصیل و زندگی ایجاد می‌کند. در این میان، مهاجرت به کانادا و اقامت در این کشور می‌تواند برای افراد و خانواده‌هایی که به دنبال زندگی بهتر و فرصت‌های جدید هستند، یکی از گزینه‌های جذاب باشد. با ویتراپو همراه باشید تا به بررسی روش ها و مراحل مهاجرت به کانادا و اخذ اقامت ان بپردازیم.

روش های مهاجرت به کانادا

مهاجرت از طریق کار

یکی از ساده‌ترین راه‌ های مهاجرت به کانادا از طریق پیدا کردن کار و استخدام است، کشور کانادا چندین طرح در سطوح فدرال و استانی برای کسانی که می‌خواهند ویزای کار دریافت کنند، ارائه داده است. در حقیقت، این کشور یکی از پیشرفته ترین کشورهای جهان در زمینه مهاجرت از طریق کار است, به این صورت که ویزای کار در کانادا به دو دسته مهم مجوز کار آزاد و محدود تقسیم می‌شود و هر کدام از آن ها دارای زیر مجموعه‌های مختلفی می‌باشند، بنابراین متقاضی می‌تواند گزینه ای را انتخاب کند که برای او مناسب است. دریافت هر کدام از این موارد می‌تواند منجر به شهروندی کانادا برای متقاضی شود. در این میان کارگران ماهر می‌توانند بیشترین بهره را از برنامه های مهاجرت استخدامیپ ببرند، زیرا می‌توانند تحت یکی از موارد زیر به اینجا نقل مکان کنند:
-طرح ارائه شده کارگران ماهر فدرال
-طرح ارائه شده کلاس تجربه کانادا
-طرح دسته بندی اکسپرس اینتری استانی برای مهاجران
روش دیگری نیز در مهاجرت از طریق کار برای افراد غیر ماهر در دسترس است, به این صورت که ابتدا باید شغل موقت یا فصلی پیدا کنند سپس برای مجوز کار درخواست دهند. شرط دریافت این نوع ویزای کاری، داشتن حداقل یک پیشنهاد شغلی از یک کارفرمای کانادایی می‌باشد. همچنین داوطلبان باید دانش کافی از زبان‌های فرانسوی یا انگلیسی و 2 سال تجربه و سابقه کاری در زمینه‌ای که در آن کار خواهند کرد، داشته باشند.

مهاجرت از طریق سرمایه‌گذاری

دولت کانادا از سرمایه گذاری ها حمایت می‌کند و برنامه های متعددی را برای تاجرانی که متعهد هستند با افتتاح شرکت ها  و یا کمک های دیگر خود به اقتصاد این کشور کمک خواهند کرد ارائه داده است, بنابراین سرمایه‌گذاران خارجی نیز می‌توانند به کانادا مهاجرت کنند. برخی از برنامه‌های مهاجرت تجاری موجود در کانادا عبارتند از:
برنامه سرمایه‌گذار مهاجر کبک
طرح کارآفرینی کبک برای سرمایه گذاران
طرح خوداشتغالی کبک برای مهاجران
طرح‌های کارآفرین نامزد استانی در این کشور
طرح سرمایه‌گذاری خطر آفرین سرمایه‌گذار مهاجر فدرال
طرح ویزای استارت آپ فدرال
نکته مهمی که در این روش وجود دارد این است که باید در هنگام تصمیم‌گیری برای مهاجرت و اخذ اقامت کانادا در نظر گرفت که حداقل, مقدار پولی برای تزریق در اقتصاد محلی وجود داشته باشد.

مهاجرت از طریق تحصیل

کانادا فرصت های زیادی در اختیار دانشجویان برای ثبت نام در دانشگاه های محلی خود قرار داده است. کسانی که به دنبال کمتر از 6 ماه تحصیل در کانادا هستند، به اخذ ویزای دانشجویی نیازی ندارند، اما در صورت تصمیم برای تمدید اقامت، اخذ این ویزا الزامی است. زمانی می‌توان ویزای دانشجویی را دریافت کرد که یک دانشگاه کانادایی یا یک مرکز آموزشی معتبر دیگر نامه پذیرش مورد نیاز دانشجو را صادر کند. از جمله شرایط موردنیاز برای متقاضیان کشورهای مختلف، اطلاعات بیومتریک و گواهی سلامت می‌باشد که ارائه آن ها توسط دانشجو الزامی است. پس از دریافت ویزای دانشجویی، متقاضی می‌تواند آن را در حالی که هنوز در کانادا است تمدید کند و دوره‌های بعدی تحصیلی خود را بگذراند. همچنین، دانشجویان تمام وقت می‌توانند همزمان با تحصیل در دانشگاه موردنظر خود در کشور کانادا کار نیز کنند. علاوه بر این، پس از پایان تحصیل در این کشور، آنها می‌توانند برای استخدام در شرکت‌های محلی جستجو کنند و برای مجوز کار کانادا درخواست دهند.

مهاجرت از طریق ازدواج

از جمله روش های مهاجرت به کانادا ازدواج با فردی است که مقیم دائم یا شهروند کانادا باشد. درخواست اقامت از این طریق هم برای فرد اسپانسر شده و هم اسپانسری که باید از طریق همسر خود برای مهاجرت به کانادا اقدام کند شرایط خاصی را دارد که عبارتند از:

شرایطی که حامی باید داشته باشد

1. حامی باید شهروند یا مقیم دائم آن کشور باشد
2. حداقل باید 18 سال سن داشته باشد
3. باید بتواند حداقل سه سال از همسر خود در این کشور حمایت کند
4.ارائه مدارک اثبات کننده عدم سوءسابقه
5. فرد باید در کانادا اقامت داشته باشد یا باید حتما به دولت کانادا متعهد شود هنگامی که فرد به عنوان مقیم دائم به کانادا می آید، در کانادا نیز اقامت دارد
6.هنگام ارائه این درخواست، همسر یا شریک دیگری نداشته باشد
7. در طول 5 سال گذشته شخص دیگری از طریق ازدواج کفالت نکرده باشد
8.حامی نباید در قبال تعهدات حمایتی خود به دولت کانادا بدهکار باشد
9. باید امضا کند و به دولت کانادا و شخص تحت حمایت تعهد دهد که حداکثر تا سه سال از همسر خود حمایت مالی خواهد کرد.

شرایطی که شخص حمایت شده باید داشته باشد

1.حداقل 16 سال سن باید داشته باشد
2.اعلام کند که از تعهدات خود در برابر همسرش و دولت آگاه هست
3.باید تعهد دهد که پس از دریافت اقامت دائم در کانادا، باید دو سال با اسپانسر زندگی کند، در غیر این صورت اقامت او باطل می شود و از کشور خارج می شود.
4. ازدواج باید به صورت واقعی صورت گرفته باشد یعنی مدارکی را به اداره مهاجرت این کشور ارسال کند که به افسر ویزا ثابت کند متقاضی همسر واقعی شخص حمایت کننده است و فقط آنها برای اقامت دائم ایالات متحده درخواست نمی‌کند.

مهاجرت از طریق تولد فرزند

اگر کودکی در کانادا متولد شود، کودک تابعیت این کشور را دریافت می‌کند. شهروندی و تابعیت کانادا معمولاً با تولد فرزند در این کشور بر اساس اصل حق خاک به دست می‌آید. این کشور از جمله «کشورهای توسعه‌یافته در جهان» است که به کودکان متولد شده در این سرزمین شهروندی و تابعیت بدون قید و شرط ارائه می‌کند. حتی در شرایطی که فرزندی از والدینی متولد می‌شود که شهروند کانادا نیستند، کودک به طور خودکار شهروند این کشور می‌شود. اما تنها به دلیل این که فرزند شما در اینجا متولد شده است شما نمی‌توانید به طور خودکار در این کشور بمانید و شهروند آن شوید. در اکثر موارد، اگر قبلاً اقامت دائم یا شهروندی این کشور را ندارید، حتی اگر فرزند شما در اینجا متولد شده باشد، باید همراه فرزندتان به کشور مبدا خود بازگردید. اگر می‌خواهید شهروند و تابع کانادا شوید، راه های قانونی برای دستیابی به اقامت با فرزند متولد این کشور وجود دارد از جمله:
-برای اقامت دائم این کشور اقدام کنید
-زمانی که فرزند بزرگسال شما شرایط لازم را برآورده کرد، از فرزندتان بخواهید که از شما حمایت مالی کند

اخذ تابعیت کانادا

تابعیت کانادا برای بسیاری از افراد، وضعیت بسیار مطلوبی، همراه با حقوق و امتیازاتی را شامل می‌شود. اولین مرحله برای اخذ تابعیت کشور کانادا دریافت اقامت دائم این کشور است که سالانه حدود 250000 نفر برای ادریافت آن اقدام می‌کنند. برای بدست آوردن تابعیت کانادا باید شرایط زیر را دارا باشید.

شرایط اخذ شهروندی

-شما باید ساکن و مقیم دائم در کشور کانادا باشید
-از 5 سال لازم حداقل 3 سال در کانادا زندگی کرده باشید
-در صورت نیاز و صلاحدید کشور باید مالیات خود را ثبت کرده باشید
-در مورد حقوق, مسئولیت‌ها و دانش خود در مورد کانادا آزمونی را گذرانده باشید
-مدارک لازم برای اثبات مهارت‌ها و دانش‌های زبان خود را به این کشور ارائه داده باشید
-باید حداقل 18 سال سن برای اخذ شهروندی این کشور داشته باشید
-مدارک لازم برای اثبات عدم سوءسابقه خود را ارائه داده باشید

مزایا شهروندی

-داشتن پاسپورت کانادایی
-برخورداری از تابعیت مضاعف
– دریافت کمک از جانب سفارتخانه‌ها و کنسولگری های کانادا
-داشتن حق رای در این کشور
– بدست آوردن فرصت های شغلی عالی در این کشور
– داشتن آزادی سفر
-برخورداری از مزایای اجتماعی این کشور
-درصورت فرزندآوری تابعیت کانادا را خواهند گرفتفرم مشاوره رایگان
نام و نام‌ خانوادگی:(Required)
اطلاعات تماس

دفتر مرکزی:
تهران، نیاوران، قبل از چها رراه کامرانیه، مرکز تجاری نارون

تلفن:
4 - 02122810082 - 021 (20 خط ویژه)

ساعات کاری :شنبه تا پنجشنبه 9 الی 20

درباره ما

دپارتمان مهاجرتی ویتراپو با بیش از 14 سال سابقه در زمینه مهاجرت تحصیلی، کاری و مهاجرت برای سرمایه گذاری در خارج کشور آماده کمک به شماست

کلیه حقوق سایت متعلق به هلدینگ بین المللی الماسینو می‌باشد

به بالای صفحه بردن