مهاجرت به کانادا + (روش های مهاجرتی 2023)

مهاجرت به کانادا یکی از گزینه‌های جذاب برای به دست آوردن یک زندگی بهتر و پرفراز و نشیب‌های جدید است.

تماس: 021-91303121
ــــــــــــــــــــــــ یا ــــــــــــــــــــــــ

مهاجرت به کانادا یکی از گزینه‌های جذاب برای به دست آوردن یک زندگی بهتر و پرفراز و نشیب‌های جدید است. کانادا با آب و هوای متنوع، طبیعت فوق العاده و فرهنگ متنوع، یکی از مقاصد محبوب برای مهاجرت به دلیل فرصت‌های شغلی، تحصیلی و همچنین سرمایه گذاری می‌باشد.

با وجود سیستم مهاجرتی گسترده و دوستانه کانادا، امکانات بهداشتی و آموزشی مطلوب، و حمایت از تنوع فرهنگی، این کشور یکی از بهترین مکان‌ها برای توسعه حرفه‌ای شما محسوب می‌شود. به همین دلیل، مهاجرت به کانادا و اخذ اقامت آن می‌تواند یک گام مهم برای بهبود کیفیت زندگی شما و خانواده‌تان و همچنین ایجاد فرصت های جدید برای یک زندگی بهتر باشد. با موسسه مهاجرتی ویتراپو همراه باشید تا به بررسی روش ها و مراحل مهاجرت به کانادا و اخذ اقامت آن بپردازیم.

مهاجرت به کانادا

شرایط مهاجرت به کانادا

مهاجرت به کانادا ممکن است برای بسیاری از افراد یک فرصت رویایی باشد، اما برای ورود به این کشور نیاز به رعایت شرایط و مراحل خاصی است. از آنجایی که روش های مختلفی برای اقامت کانادا وجود دارد، لازم به ذکر است که هر یک از این روش ها دارای شرایط خاص خود می‌باشند. اما به صورت کلی شرایط مهاجرت به کانادا عبارتند از:

 • انتخاب برنامه: باید یکی از برنامه‌های مهاجرت به کانادا را انتخاب کنید. این برنامه‌ها شامل برنامه کارکنان ماهر(FSWP)، کارآفرینی، اجازه کار موقت و … می‌شود.
 • امتیاز‌دهی: بر اساس امتیاز‌های مختلف مانند سن، تجربه کاری، تحصیلات، زبان انگلیسی یا فرانسوی، امتیازهای خاصی به متقاضیان مهاجرت به این کشور تعلق می‌گیرد. همچنین برای معیارهای مختلف، میزان امتیاز مورد نیاز نیز تعیین می‌شود.
 • اثبات منابع مالی: برای ثبت نام در برخی از برنامه‌ها، شما باید نشان دهید که دارای منابع مالی کافی برای تامین هزینه‌های ابتدایی در کانادا هستید.
 • بررسی پزشکی و امنیتی: برخی از برنامه‌ها نیاز به ارائه مدارک بررسی پزشکی و امنیتی دارند تا اطمینان حاصل شود که متقاضیان هیچ بیماری عفونی خطرناکی ندارند.
 • پرداخت هزینه‌ها: معمولاً هزینه‌های ثبت‌نام، پردازش و صدور ویزا و اقامت کانادا را باید پرداخت کنید.
 • مراحل پردازش: مراحل پردازش بسته به برنامه مهاجرتی ممکن است متفاوت باشد. همچنین زمان لازم برای اتمام آنها نیز ممکن است متفاوت باشد.

توصیه می‌شود که پیش از شروع مراحل مهاجرت، با یک مشاور مهاجرت یا وکیل مهاجرت معتبر مشورت کنید تا بهترین برنامه را برای مهاجرت به کانادا بر اساس وضعیت شما تعیین کنند. در همین راستا تیم وکلای موسسه مهاجرتی ویتراپو آماده خدمت رسانی به شما عزیزان می‌باشند.

روش های مهاجرت به کانادا

روش های مختلفی برای مهاجرت به کانادا وجود دارد. هر یک از این روش ها دارای شرایط و مراحل خاص خود می‌باشد که با رعایت آن ها، می‌توان اقامت دائم این کشور را با گذشت مدت زمان مشخصی به دست آورد. در ادامه به معرفی روش های موجود برای مهاجرت به کانادا خواهیم پرداخت.

مهاجرت به کانادا از طریق کار

یکی از ساده‌ترین و برترین راه‌ های ورود به کانادا، مهاجرت از طریق کار است، این کشور چندین طرح در سطوح فدرال و استانی برای کسانی که می‌خواهند ویزای کاری کانادا را دریافت کنند، ارائه داده است.

در حقیقت، این کشور یکی از پیشرفته ترین کشورهای جهان در زمینه مهاجرت از طریق کار است, به این صورت که دو نوع ویزای کاری به نام‌های مجوز کار آزاد و محدود وجود دارد و هر کدام از آن ها دارای زیر مجموعه‌های مختلفی می‌باشند، بنابراین متقاضی می‌تواند گزینه ای را انتخاب کند که متناسب با نیازها و مهارت های خود است. همچنین انتخاب هر کدام از این موارد می‌تواند منجر به شهروندی کانادا برای متقاضی شود.

لازم به ذکر است، در این میان کارگران ماهر می‌توانند بیشترین بهره را از برنامه های مهاجرت استخدامی و اخذ ویزای کاری کانادا ببرند، زیرا می‌توانند تحت یکی از موارد زیر به اینجا نقل مکان کنند:

 • طرح ارائه شده کارگران ماهر فدرال
 • طرح ارائه شده کلاس تجربه کانادا
 • طرح دسته بندی اکسپرس اینتری استانی برای مهاجران

روش دیگری نیز در مهاجرت از طریق کار برای افراد غیر ماهر در دسترس است, به این صورت که ابتدا باید شغل موقت یا فصلی پیدا کنند، سپس برای مجوز کار درخواست دهند. شرط دریافت این نوع ویزای کاری، داشتن حداقل یک پیشنهاد شغلی از یک کارفرمای کانادایی می‌باشد.

همچنین داوطلبان باید دانش کافی از زبان‌های فرانسوی یا انگلیسی و 2 سال تجربه و سابقه کاری در زمینه‌ای که در آن کار خواهند کرد، داشته باشند.

مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه گذاری

اقامت کانادا از طریق سرمایه‌گذاری

دولت کانادا با حمایت از سرمایه گذاری، برنامه های متعددی برای متقاضیانی که تصمیم به راه‌اندازی شرکت‌ها یا ارائه کمک‌های دیگر به اقتصاد این کشور را دارند، ارائه کرده است. با سرمایه گذاری در کانادا متقاضیان می‌توانند از مزایای بیشماری از جمله اخذ اقامت این کشور برخوردار شوند. برخی از برنامه‌های تجاری موجود برای سرمایه گذاری در کانادا عبارتند از:

 • برنامه سرمایه‌گذار مهاجر کبک
 • طرح کارآفرینی کبک برای سرمایه گذاران
 • طرح خوداشتغالی کبک برای مهاجران
 • طرح‌های کارآفرین نامزد استانی در این کشور
 • طرح سرمایه‌گذاری خطر آفرین سرمایه‌گذار مهاجر فدرال
 • طرح ویزای استارت آپ فدرال

نکته مهمی که در این روش وجود دارد این است که باید در هنگام تصمیم‌گیری برای مهاجرت و اخذ اقامت کانادا در نظر گرفت که میزان سرمایه شما حداقل مقدار ممکن برای تزریق در اقتصاد محلی این کشور باشد.

اقامت کانادا از طریق تحصیل

کانادا به عنوان یک مقصد آموزشی بین‌المللی، فرصت‌های بی‌نظیری را به دانشجویان خود ارائه می‌دهد. یکی از مزایای این کشور این است که دانشجویانی که قصد دارند کمتر از 6 ماه برای تحصیل در دانشگاه‌های این کشور بمانند می‌توانند بدون نیاز به اخذ ویزای دانشجویی وارد کانادا شوند. اما در صورت تصمیم به ادامه تحصیل در کانادا و تمدید اقامت، اخذ ویزای دانشجویی ضروری است.

برای اخذ ویزای تحصیلی کانادا، دانشجویان باید نامه‌ای از یک دانشگاه کانادایی یا مرکز آموزشی معتبر دیگر داشته باشند. البته شرایط موردنیاز برای متقاضیان از کشورهای مختلف ممکن است متفاوت باشد. همچنین دانشجویان باید اطلاعات بیومتریک و گواهی سلامت را نیز ارائه کنند.

در صورت دریافت ویزای تحصیلی کانادا، دانشجویان می‌توانند به‌طور همزمان با تحصیل در دانشگاه، در کشور کانادا کار نیز انجام دهند که این فرصت فوق العاده ای برای دانشجویان است. و همچنین با اتمام تحصیل، متقاضیان می‌توانند به دنبال فرصت‌های شغلی در شرکت‌های محلی باشند و برای استخدام در کانادا مجوز کار درخواست کنند. این امر به دانشجویان این امکان را می‌دهد که به عنوان اعضای فعال و موثر در بازار کار کانادا حضور یابند.

اخذ تابعیت با مهاجرت به کانادا

تابعیت کانادا برای بسیاری از افراد، وضعیت بسیار مطلوبی همراه با حقوق و امتیازاتی را شامل می‌شود. اولین مرحله برای اخذ تابعیت این کشور، دریافت اقامت کانادا است که سالانه حدود 250000 نفر برای دریافت آن اقدام می‌کنند. برای بدست آوردن تابعیت کانادا باید شرایط زیر را دارا باشید.

 • شما باید ساکن و مقیم دائم در کشور کانادا باشید
 • از 5 سال لازم حداقل 3 سال در کانادا زندگی کرده باشید
 • در صورت نیاز و صلاحدید کشور باید مالیات خود را ثبت کرده باشید
 • در مورد حقوق, مسئولیت‌ها و دانش خود در مورد کانادا آزمونی را گذرانده باشید
 • مدارک لازم برای اثبات مهارت‌ها و دانش‌های زبان خود را به این کشور ارائه داده باشید
 • باید حداقل 18 سال سن برای اخذ شهروندی این کشور داشته باشید
 • مدارک لازم برای اثبات عدم سوءسابقه خود را ارائه داده باشید
اخذ تابعیت با اقامت کانادا

مزایا شهروندی کانادا

 • داشتن پاسپورت کانادایی
 • برخورداری از تابعیت مضاعف
 • دریافت کمک از جانب سفارتخانه‌ها و کنسولگری کانادا
 • داشتن حق رای در این کشور
 • بدست آوردن فرصت های شغلی عالی در این کشور
 • داشتن آزادی سفر
 • برخورداری از مزایای اجتماعی این کشور
 • درصورت فرزندآوری تابعیت کانادا را خواهند گرفت

سخن پایانی جهت اخذ اقامت کانادا

مهاجرت به کانادا یک فرآیند چالش‌برانگیز و پیچیده است که نیازمند راهنمایی و خدمات کارآمد و قابل اعتماد می‌باشد. موسسه مهاجرتی ویتراپو با تیمی مجرب و حرفه‌ای آماده‌ست تا شما را در این مسیر همراهی نماید.

ویتراپو با داشتن تخصص و تجربه در زمینه‌های مختلف مهاجرتی، ارائه‌دهنده خدمات کاملی برای مهاجرت به کانادا است. از مشاوره‌ مهاجرتی تا بررسی مراحل تهیه مدارک توسط وکیل مهاجرت، ویتراپو شما را همراهی می‌کند و تمامی فرآیندها را با دقت و امنیت به انجام می‌رساند.

پس از چندسال می‌توان تابعیت کانادا را دریافت کرد؟

برای اخذ تابعیت کانادا متقاضی از 5 سال لازم باید حداقل 3 سال در کانادا زندگی کرده باشد

شرط اصلی اخذ ویزا کاری در مهاجرت به کانادا چیست؟

داشتن حداقل یه پیشنهاد شغلی از یک کارفرمای کانادایی

آیا برای مهاجرت به مشاوره احتیاج دارید؟

مشاوره را همین الان رزرو کنید یا بررسی کنید که واجد شرایط مهاجرت هستید
تماس با ما
ــــــــــــــــــــــــ یا ــــــــــــــــــــــــ
برای مشاوره رایگان کلیک کنید
فرم زیر را برای ما ارسال کنید و منتظر بمانید
مشاوران ویتراپو در اسراع وقت با شما تماس میگیرند