ویزای کاری کانادا

یکی از مقاصد محبوب برای کار و مهاجرت، کشور کانادا است. بازار کار پویا، زندگی آرام و امکانات عالی به

تماس: 021-91303121
ــــــــــــــــــــــــ یا ــــــــــــــــــــــــ

یکی از مقاصد محبوب برای کار و مهاجرت، کشور کانادا است. بازار کار پویا، زندگی آرام و امکانات عالی به همراه فرهنگ متنوع و مهاجرپذیری این کشور، از جمله مزایای مهمی هستند که متقاضیان با اخذ ویزای کاری کانادا به دست خواهند آورد.

برای اخذ ویزای کاری کانادا، نیاز به رعایت شرایط و مراحل مورد نیاز است. اولین مرحله از این مسیر، داشتن پیشنهاد کار از یک کارفرما یا شرکت کانادایی است. این پیشنهاد کار باید مطابق با قوانین و مقررات مهاجرت به کانادا و شغل‌هایی با بازارکار محلی تأیید شده باشد. همچنین، باید اثبات کنید که دارای مهارت‌ها و تجربیات مورد نیاز برای انجام این شغل هستید و در برابر تعهدات مالی و اقامتی خود پاسخگو خواهید بود.

از آنجایی که مهاجرت به یک کشور جدید نیازمند آگاهی از جزئیات و مراحل مختلف است، مراجعه به موسسات مهاجرتی معتبر به شما کمک می‌کند تا فرآیند اخذ ویزای کاری کانادا را آسان و مطمئن طی نموده و در سریعترین زمان ممکن دریافت نمایید.

در همین راستا، موسسه مهاجرتی ویتراپو، با ارائه خدمات فوق العاده ای در زمینه مهاجرت به کانادا از طریق کار از جمله مشاوره مهاجرتی، آماده سازی مدارک موردنیاز برای مصاحبه کنسولگری توسط وکیل مهاجرت و … آماده خدمت رسانی می‌باشد. تیم ویتراپو در این مسیر کنار شما خواهد بود تا شما را به سوی رویای کار در کانادا هدایت کند.

ویزای کاری کانادا

چرا کار در کانادا برای ایرانیان مناسب است؟

کشور کانادا را می‌توان یکی از کشور های مهاجر پذیر در زمینه مهاجرت کاری دانست. اما قبل از مهاجرت کاری به کانادا حتما باید در خصوص قوانین مهاجرت از طریق کار مطالعه کنید. از جمله نقاط قوت این کشور، نرخ بیکاری کمتر از 6 درصد است که باعث شده تا بسیاری مقصد کاری خود را کشور کانادا قرار دهند.

مهاجرت کاری به کانادا از طریق یک سیستم امتیازدهی خاص انجام می‌شود که دارای دو مرحله است. پس از کسب حداقل امتیاز مورد نیاز و قبولی در آن، امکان دریافت اقامت کانادا وجود دارد. همچنین، برخی از مشاغل اجازه‌ی جاب‌آفر یا پیشنهاد شغلی در این کشور دارند که به وسیله‌ی آن می‌توانید اقامت کاری کانادا را به دست آورید.

اما به شدت توصیه می‌شود قبل از هر تصمیمی، با دقت کافی اطلاعات لازم را جمع‌آوری کنید و به بهترین نحو برای مهاجرت کاری به کانادا آماده شوید. این کشور فرصت‌های شغلی بسیاری را به شما ارائه می‌دهد. با برنامه‌ریزی دقیق، می‌توانید به راحتی و با موفقیت اقامت کانادا از طریق کار را دریافت کنید و زندگی جدید و موفقی را در این کشور آغاز کنید.

اخذ اقامت کانادا از طریق کار

اقامت و تابعیت کانادا اغلب هدف اصلی مهاجران به این کشور می‌باشد. از مزایای برجسته کشور کانادا، این است که امکان اخذ سریع اقامت دائمی در آن وجود دارد. به عبارت دیگر، با کار کردن و پرداخت مالیات و بیمه‌های مرتبط به مدت 3 تا 5 سال، می‌توان به راحتی اقامت دائمی کانادا را بدست آورد.

در صورتی که در کار خود مهارت داشته باشید و شغل مورد نظر شما در کانادا وجود داشته باشد، این فرصت به شما اعطا می‌شود تا به راحتی اقامت دائمی این کشور را برای خود و افراد خانواده‌تان کسب کنید. به این ترتیب، امکان آغاز زندگی جدید و پایدار در این کشور واقعاً محقق خواهد شد. این مزیت‌ها به ویژه برای افراد ماهر و با توانایی در شغل‌های مورد نیاز کانادا، یک فرصت بی‌نظیر برای اقامت و کسب تابعیت می‌باشد.

شرایط کار در کانادا

 • تسلط به زبان انگلیسی (تسلط به زبان فرانسه برای استان کبک)
 • داشتن سابقه کاری در زمینه کاری موردنظر
 • ارائه مدارک دانشگاه و کالج
 • اثبات عدم سوءپیشینه
 • داشتن گواهی سلامت پزشکی
 • تمکن مالی و اثبات آن برای دریافت ویزای کاری
 • داشتن مجوز اقامت موقت کشور کانادا
 • داشتن کارفرمایی معتبر در کشور کانادا
 • کسب حداقل 67 امتیاز از 100 امتیاز معیارهای امتیازبندی برای کار در کانادا
مهاجرت کاری به کانادا

روش های دریافت ویزای کاری کانادا

اکسپرس اینتری کانادا

از جمله روش های مهاجرت کاری به کشور کانادا، برنامه اکسپرس اینتری این کشور می‌باشد. در این روش متقاضی با ثبت نام برای سیستم اکسپرس اینتری در سایت رسمی کشور کانادا، برای ویزای کاری این کشور اقدام می‌نماید.

پس از ثبت نام, این برنامه شروع به بررسی پرونده های مهاجرتی به صورت آنلاین می‌کند و سپس به متقاضی پاسخ خواهد داد. لازم به ذکر است که برنامه هایی مانند نیروی کار ماهر فدرال, نیروی کار تجربی فدرال, برنامه های استانی و نیروی کار تجربی این کشور نیز از طریق ارزیابی این برنامه انجام می‌شوند.

معیارهای امتیاز جدول اکسپرس اینتری برای ویزای کاری کانادا

 • سن متقاضی
 • تحصیلات متقاضی
 • داشتن زبان (انگلیسی / فرانسوی)
 • سابقه کار
 • انطباق پذیری
 • پیشنهاد شغلی داشتن

جاب آفر

در این روش شخص کارجو می‌بایست یک پیشنهاد کاری (جاب آفر) از یک کارفرما در کشور کانادا دریافت نماید. با دریافت این پیشنهاد کاری و همراه داشتن مدارک مورد نیاز، شخص قادر به دریافت اقامت خواهد بود و همچنین فرد می‌تواند برای همراهان خود که شامل همسر و فرزندان خود می‌شود هم، اقدام به اخذ ویزا کند. از مزایای این روش می‌توان به برخورداری از تحصیل در کانادا به صورت رایگان و همچنین خدمات درمانی رایگان برای خود و خانوده خود اشاره کرد.

کار در کانادا

مراحل دریافت جاب آفر برای اقامت کاری کانادا

 • مراجعه به سایت های کاریابی
 • ارسال رزومه خود به شرکت ها
 • دریافت جاب آفر از طریق ارتباط با کارفرما
 • دریافت کد LMIA (در صورت نیاز)
 • ارسال مدارک به اداره کار و مهاجرت کانادا
 • انگشت نگاری
 • دریافت نتیجه درخواست بررسی

استارتاپ

دریافت اقامت کانادا از طریق استارت آپ، یکی از روش های مهاجرت کاری به کشور کانادا می‌باشد. متقاضیان در این روش باید ایده یا طرحی را ارائه دهند که یکی از شرکت های کشور کانادا روی آن سرمایه گذاری کند. بنابراین طرح ارائه شده برای ویزای استارت آپ کانادا، باید به اندازه کافی عالی و بی نقص باشد که ارزش سرمایه گذاری داشته باشد.

خوداشتغالی

برنامه خود اشتغالی یکی از روش های دریافت ویزای کاری کانادا می‌باشد. در این روش متقاضی باید حداقل 2 سال سابقه کار متناسب با تحصیل خود داشته باشد و همچنین در جدول ارزیابی کانادا حداقل 35 امتیاز کسب کرده باشد. در این روش متقاضی باید مهارت خود در رشته موردنظر را اثبات کند. لازم به ذکر است که این روش مناسب برای مواردی از جمله اقامت دائم کانادا ویژه صنایع دستی و همچنین اقامت برای هنرمندان می‌باشد.

برنامه نامزدهای استانی

این برنامه در واقع معرفی متقاضیانی که قصد مهاجرت به کانادا از طریق کار را دارند به عهده دارد. متقاضیان در این روش با رعایت شرایط موردنیاز، ارائه مدارک لازم و همچنین ثبت نام در وب سایت استان مورد نظر خود، درخواست خود را ارائه می‌دهند. همچنین لازم به ذکر است، متقاضیان می‌توانند برای ارائه درخواست به استان مورد نظر خود, با آن ها تماس نیز بگیرند.

برنامه نیروی کار ماهر حوزه آتلانتیک

برای دریافت ویزای کاری کانادا از این طریق، متقاضی باید در شغلی مانند مدیریت و یا حرفه ای سابقه ای یکساله داشته باشد و همچنین مهارت خود در آن زمینه را نیز اثبات کند. برنامه نیروی کار ماهر حوزه آتلانتیک دارای شرایط مانند تحصیلات لازم, دیپلم کشور کانادا (یا مدرکی معادل و متناسب با آن), ارائه مدارک زبان انگلیسی یا فرانسوی و همچنین اثبات تمکن مالی می‌باشد.

مدارک مورد نیاز دریافت ویزای کاری کانادا

 • پاسپورت
 • پیشنهاد کاری یا جاب آفر صادر شده از دولت کانادا
 • ارائه نامه تمکن مالی
 • مدارک زبان
 • مدارک معتبر اثبات کننده مهارت های خود در شغل مورد نظر

مزایای کار در کانادا

 • مالیات و هزینه های بسیار پایین جهت ایجاد کسب و کار خود
 • کیفیت بالای زندگی
 • پشتیبانی و حمایت دولت و قوانین و مقررات از مهاجران برای ایجاد کسب و کار
 • امنیت بالا
 • وجود شغل های پردرآمد
 • استفاده از خدمات رایگان
 • عدم وجود محدودیت سنی برای کار
هزینه مهاجرت کاری به کانادا

هزینه مهاجرت کاری به کانادا

هزینه ویزای کار کانادا متناسب با نوع ویزا متفاوت است و با بررسی مدارک ارسالی به سفارت این کشور, انگشت نگاری, تخصصی بودن شغل مورد نظر متقاضی و … اعلام می‌گردد.

تمدید ویزای کاری کانادا

متقاضیان باید یک ماه تا پایان اعتبار ویزای خود برای تمدید اقدام کنند.برای این کار متقاضی باید درخواست جدیدی از جانب کارفرمای خود برای اداره کار در کانادا ارسال کند. با بررسی درخواست متقاضی، اعتبار ویزای کار او تمدید خواهد شد.

مدت زمان صدور ویزای کاری کانادا

صدور ویزای کاری کانادا تقریبا 150 روز پس از درخواست آن انجام می‌شود. لازم به ذکر است که این مدت زمان با توجه به میزان درخواست های دریافتی در اداره نمایندگی کشور کانادا ممکن است بیش تر شود و تا 3 ماه بعد از آن نیز به تعویق بیافتد و تاخیر داشته باشد.

بررسی ویزای همراه در اقامت کانادا از طریق کار

همراه داشتن خانواده یکی از مسائل مهم و ضروری برای بسیاری از متقاضیان متاهل ویزای کار در کانادا می‌باشد، (همراه در اینجا به همسر و فرزندان زیر 18 سال اشاره دارد). خوشبختانه کانادا به متقاضیان اجازه می‌دهد تا ویزای همسر و ویزای فرزندان زیر 18 سال خود را همزمان با پرونده‌ی خود درخواست کنند. با ارائه این فرصت، متقاضی باید در زمان اقدام به اخذ ویزای خود، ویزاهای مورد نیاز برای اعضای خانواده‌اش را نیز به‌دقت به دست آورد.

نرخ بیکاری در کانادا

کشور کانادا در مقایسه با سایر کشور ها نرخ بیکاری بسیار پایینی دارد. از این رو این کشور یکی از موقعیت های بسیار مناسب برای دریافت کار و مهاجرت است. همچنین لازم به ذکر است که به دلیل نرخ پایین بیکاری در این کشور با مهاجرت کاری به کانادا، متقاضی می‌تواند با دریافت مجوز کار هم برای خود و هم برای همسرش, وارد بازار کار در کانادا شوند.

مالیات بر درآمد در کانادا

نوع مالیاتمیزان مالیات
مالیات فدرالی15 الی 33 درصد
مالیات استانی4 الی 25.75 درصد

مشاغل مورد نیاز برای کار در کانادا

قبل از اینکه که اقدام به درخواست ویزا برای اقامت کاری کانادا کنید، باید به این نکته توجه داشته باشید که آیا شغل و حرفه ای که شما در آن مشغول به کار هستید در کشور کانادا بازار کار و طرفدار دارد یا خیر. از این رو هر ساله کشور کانادا با توجه به نیاز خود برای نیروی کار، لیستی از مشاغل رو منتشر می‌کند که باید آن را مطالعه کنید.

نحوه کاریابی در کشور کانادا

برای ورود به کانادا و شروع به کار در این کشور، آشنایی با نحوه کاریابی ضروری است. یکی از نکات بسیار مهم و مؤثر برای کارفرماها در کانادا، داشتن شماره بیمه اجتماعی توسط کارجویان است.

به منظور راحتی و سهولت در پیدا کردن شغل و دسترسی آسان به آن، مراکز آموزشی مختلفی در این کشور وجود دارند که افراد را در این زمینه آموزش می‌دهند. این مراکز باعث تسهیل فرآیند یافتن کار برای افراد می‌شوند و به آن‌ها کمک می‌کنند تا به سرعت در بازار کار مستقر شوند. در این بخش به معرفی دو موسسه کاریابی در کانادا پرداخته ایم که عبارتند از:

 • Job Bank : همانطور که از نامش پیداست، بانک مشاغل در کشور کانادا است که به صورت جامع و کامل اطلاعاتی در خصوص بازار کار مشاغل مورد تقاضا، اطلاعات در خصوص هر شغل، مدارک مورد نیاز، میزان حقوق و … می‌دهد.
 • Service Canada : سرویس خدمات کانادا وب سایتی است که اطلاعات ویژه ای در خصصو کاریابی می دهد. البته وب سایت های مربوط به هر استان کشور کانادا نیز وجود دارد که برای کاریابی مناسب است.
اخذ ویزای کاری کانادا از طریق ویزا توریستی

تبدیل ویزای توریستی به کاری در کانادا

برای تبدیل ویزای توریستی به ویزای کاری در کانادا، ابتدا باید مطابق قوانین و مقررات مهاجرتی کانادا اقدامات لازم را انجام دهید. این تغییر وضعیت نیازمند ارائه اطلاعات مرتبط با فرصت شغلی و کارفرما در کشور کانادا است. به این صورت که ممکن است از شما خواسته شود مدارک مرتبط با شغل مورد نظرتان، اطلاعات در مورد توانمندی‌ها، تجربیات شغلی، قرارداد کاری و سایر اسناد مرتبط را ارائه دهید.

در صورتی که اطلاعات لازم را ارائه کنید و شرایط لازم برآورده شوند، ویزای توریستی کانادا به ویزای کاری تبدیل خواهد شد و اجازه مشغول به کار شدن در کانادا را به شما خواهند داد. این تغییر وضعیت امکان برنامه‌ریزی و تجربه‌ی شغلی شما را در کانادا بهبود خواهد بخشید.

سخن پایانی مهاجرت به کانادا از طریق کار

همانطور که ذکر شد متقاضیان جهت اخذ اقامت کانادا از طریق کار، با تهیه مدارک و شرایط مورد نیاز خود می‌توانند اقدام به کار در کانادا نمایند. برای این کار ابتدا نیاز است که از طریق موسسات کاریابی کار موردنظر خود را پیدا نموده، و سایر شرایط و مراحل مورد نیاز را با کارفرما خود فراهم سازند.

اما لازم به ذکر است از آنجایی که آماده سازی شرایط و مدارک لازم برای کار در کانادا نیاز به دانش کافی دارد, در همین راستا وکلای مهاجرتی ویتراپو با ارائه تخصصی مشاوره مهاجرتی از این طریق آماده خدمت رسانی به شما عزیزان می‌باشند. تنها کافی است با ما تماس حاصل فرمایید.

سوالات متداول جهت اقامت کاری کانادا

مهندس نرم افزار با ۷ سال سابقه کار و آیلتس ۶.۵ متاهل و دارای یک فرزند ۴ ساله برای مهاجرت کاری به کانادا چه مقدار شانس دارد؟

هم رشته هم سابقه کار و هم نمره زبان، نمره خوبی است و می‌شود تو برنامه‌های استانی و اکسپرس اینتری شرکت کنین، همچنین اگر همسر متقاضی هم تحصیلات/سابقه/ و یا دانش زبان خوبی دارند هم درصدی از امتیازات ایشون هم برای امتیازبندی مهاجرتی شخص لحاظ می‌گردد. اما اگر توانایی گرفتن یک مدرک زبان فرانسه نیز دارید  شانستان تقریبا ۱۰۰ در ۱۰۰ می‌شود

کارت پایان خدمت برای هر نوع مهاجرتی مورد نیاز است ؟

برای خروج از میهن عزیزمان به کارت پایان خدمت احتیاج داریم.

آیا برای مهاجرت به مشاوره احتیاج دارید؟

مشاوره را همین الان رزرو کنید یا بررسی کنید که واجد شرایط مهاجرت هستید
تماس با ما
ــــــــــــــــــــــــ یا ــــــــــــــــــــــــ
برای مشاوره رایگان کلیک کنید
فرم زیر را برای ما ارسال کنید و منتظر بمانید
مشاوران ویتراپو در اسراع وقت با شما تماس میگیرند