کار در کانادا به راحتی آب خوردن! + امتیازات لازم 2023 | ویتراپو کار در کانادا به راحتی آب خوردن! + امتیازات لازم 2023 | ویتراپو
مشاوره تلفنی رایگان

منتظر شنیدن صدای گرمتان هستیم

22810082-4

کار در کانادا

کشور کانادا به دلیل استخدام نیروهای متخصص داخلی و بین المللی (مهاجران) رشد اقتصادی بسیار خوبی داشته است. در این کشور سالانه بیش از 3000 نیروی کار متخصص با دریافت ویزای کاری کانادا به آن مهاجرت می‌کنند. اما آیا می‌دانیم که مهاجرت کاری به کانادا چطور انجام می‌شود؟ شرایط مهاجرت به کانادا از طریق کار چیست؟ مهاجرت به کانادا از طریق کار چقدر زمان می‌برد؟ آیا امکان کار ایرانیان در کانادا وجود دارد؟  دلایل زیادی وجود دارد که این کشور را به موقعیت و مقصدی برتر برای مهاجرت تبدیل کرده است. امروز قصد داریم پاسخ تمامی سوالات شما را در خصوص مهاجرت به کشور کانادا و دریافت ویزای کاری آن را بدهیم؛ پس پیشنهاد می‌کنیم با ویتراپو همراهی کنید. همچنین لازم به ذکر است که برای مهاجرت تحصیلی به کانادا نیز ما بهترین یاور شما هستیم. با ما همراه باشید.

رزرو وقت مشاوره

مشاورین متخصص ویتراپو با شما تماس خواهند گرفت و شما را به یک مشاوره تخصصی مهمان خواهند کرد. کافیست فرم را پر کرده و چند دقیقه منتظر بمانید .

 

چرا کار در کانادا برای ایرانیان مناسب است؟

کشور کانادا را می‌توان یکی از کشور های مهاجر پذیر در زمینه مهاجرت کاری دانست اما قبل از مهاجرت کاری به کانادا حتما باید در خصوص قوانین مهاجرت از طریق کار به کانادا کمی بیشتر مطالعه کنید که در ادامه به آن ها اشاره خواهیم کرد. از مهم ترین نکات مثبتی که می‌توان در خصوص کشور کانادا عنوان کرد، نرخ بیکاری زیر 6 درصد آن است که همین امر موجب شده است تا بسیاری مقصد کاری خود را کشور کانادا قرار دهند.

البته در کشور کانادا یک سیستم امتیاز بندی خاص برای پذیرش های کاری وجود دارد که دارای دو مرحله است و شخص پس از کسب حداقل امتیاز و قبولی در آن قادر به اخذ اقامت کانادا خواهد بود. در برخی از مشاغل هم امکان جاب آفر یا پیشنهاد شغلی در این کشور وجود دارد که با داشتن این پیشنهاد از سوی شخصی در این کشور قادر خواهید بود تا اقامت کانادا از طریق کار خود را اخذ کنید.

اخذ اقامت کانادا از طریق کار

اقامت کانادا  و اخذ تابعیت در کشور کانادا طبیعتا هدف بسیاری از افراد از مهاجرت، اخذ اقامت و همچنین اخذ تابعیت کشور مورد نظر است. از مهم ترین نکات مثبت کشور کانادا این است که در آن خیلی زود می‌توان به اقامت دائم رسید. اگر شخص به مدت 3 تا 5 سال در کشور کانادا کار کرده و بیمه و مالیات خود را بپردازد، قادر خواهد بود تا پس از گذشت 3 تا 5 سال اقامت کشور کانادا را کسب کند. لازم به ذکر است در صورتی که در کار خود ماهر باشید و شغل مورد نظر شما در کانادا وجود داشته باشد قادر خواهید بود تا به راحتی اقامت دائم این کشور را اخذ کنید و همچنین برای اعضای خانواده خود نیز اقامت این کشور را دریافت کنید.

همین حالا با ما در تماس باشید

شرایط کار در کانادا

تسلط به زبان انگلیسی (تسلط به زبان فرانسه برای استان کبک)
داشتن سابقه کاری در زمینه کاری موردنظر
ارائه مدارک دانشگاه و کالج
اثبات عدم سوءپیشینه
داشتن گواهی سلامت پزشکی
تمکن مالی و اثبات آن برای دریافت ویزای کاری
داشتن مجوز اقامت موقت کشور کانادا
داشتن کارفرمایی معتبر در کشور کانادا
کسب حداقل 67 امتیاز از 100 امتیاز معیارهای امتیازبندی برای کار در کانادا

روش های دریافت ویزای کار برای کار در کانادا

اکسپرس اینتری کانادا

از جمله روش های مهاجرت کاری به کشور کانادا برنامه اکسپرس اینتری این کشور می‌باشد. در این روش متقاضی با ثبت نام برای سیستم اکسپرس اینتری در سایت رسمی کشور کانادا برای ویزای کاری این کشور اقدام می‌نماید. پس از ثبت نام, این برنامه شروع به بررسی پرونده های مهاجرتی به صورت آنلاین می‌کند و سپس به متقاضی پاسخ خواهد داد. لازم به ذکر است که برنامه هایی مانند نیروی کار ماهر فدرال, نیروی کار تجربی فدرال, برنامه های استانی و نیروی کار تجربی این کشور از طریق ارزیابی این برنامه انجام می‌شوند.

معیارهای امتیاز جدول اکسپرس اینتری کشور کانادا

سن متقاضی سابقه کار
تحصیلات متقاضی انطباق پذیری
داشتن زبان(انگلیسی / فرانسوی) پیشنهاد شغلی داشتن

جاب آفر

در این روش شخص کارجو می‌بایست یک پیشنهاد کاری (جاب آفر) از یک کارفرما در کشور کانادا دریافت نماید که با دریافت این پیشنهاد کاری و همراه داشتن مدارک مورد نیاز، شخص قادر به دریافت اقامت خواهد بود و همچنین شخص قادر خواهد بود تا برای همراهان خود که شامل همسر و فرزندان خود می شود هم اقدام به اخذ ویزا کند که از مزایای این روش می‌توان به برخورداری از تحصیل رایگان و همچنین خدمات درمانی رایگان برای خود و خانوده فرد اشاره کرد.

مراحل دریافت جاب آفر کانادا

مراجعه به سایت های کاریابی
ارسال رزومه خود به شرکت ها
دریافت جاب آفر از طریق ارتباط با کارفرما
دریافت کد LMIA (در صورت نیاز)
ارسال مدارک به اداره کار و مهاجرت کانادا
انگشت نگاری
دریافت نتیجه درخواست بررسی

روش های کار در کانادا

استارتاپ

دریافت اقامت کانادا از طریق استارت آپ یکی از روش های مهاجرت کاری به کشور کانادا می‌باشد. متقاضیان در این روش باید ایده یا طرحی را ارائه دهند که یکی از شرکت های کشور کانادا روی آن سرمایه گذاری کند. بنابراین طرح ارائه شده باید به اندازه کافی عالی و بی نقص باشد که ارزش سرمایه گذاری داشته باشد.

خوداشتغالی

برنامه خود اشتغالی یکی از روش های دریافت ویزای کاری کشور کانادا می‌باشد و در این روش متقاضی باید حداقل 2 سال سابقه کار متناسب با تحصیل خود داشته باشد و همچنین در جدول ارزیابی کانادا حداقل 35 امتیاز کسب کرده باشد. در این روش متقاضی باید مهارت خود در رشته موردنظر را اثبات کند. لازم به ذکر است که این روش مناسب برای مواردی از جمله اقامت دائم کانادا ویژه صنایع دستی و همچنین اقامت دائم کانادا ویژه هنرمندان می‌باشد.

ویتراپو در کنار خدمات استثنایی برای کار در کانادا، بهترین مقاصد تحصیلی را معرفی و برای مهاجرت شما تمام توان خود را برای تحصیل در مقصد مورد نظر به کار می‌گیرد

برنامه نامزدهای استانی

این برنامه در واقع معرفی متقاضیانی که قصد مهاجرت از طریق کار به کشور کانادا را دارند به عهده دارد. متقاضیان در این روش با رعایت شرایط مورد نظر و ارائه مدارک لازم و همچنین ثبت نام  در وب سایت استان مورد نظر خود درخواست خود را ارائه می‌دهند. لازم به ذکر است که متقاضیان می‌توانند برای ارائه درخواست به استان مورد نظر خود, با آن ها تماس بگیرند.

برنامه نیروی کار ماهر حوزه آتلانتیک

برای دریافت ویزای کاری کشور کانادا از این طریق متقاضی باید در شغلی مانند مدیریت, حرفه ای یا فنی سابقه ای یکساله داشته باشد و همچنین مهارت خود در آن زمینه را نیز اثبات کند. برنامه نیروی کار ماهر حوزه آتلانتیک دارای شرایط مانند تحصیلات لازم, دیپلم کشور کانادا یا مدرکی معادل و متناسب با آن, ارائه مدارک زبان انگلیسی یا فرانسوی و همچنین اثبات تمکن مالی می‌باشد.

مدارک ویزای کار در کانادا

مدارک مورد نیاز دریافت ویزای کاری

مزایای کار در کانادا

همین حالا با ما در تماس باشید

هزینه ویزای کار کانادا

هزینه ویزای کار کانادا متناسب با نوع ویزا متفاوت است و با بررسی مدارک ارسالی به سفارت این کشور, انگشت نگاری, تخصصی بودن شغل مورد نظر متقاضی و … اعلام می‌گردد.

تمدید ویزای کار در کانادا

متقاضیان باید یک ماه تا پایان اعتبار ویزای خود برای تمدید اقدام کنند.برای این کار متقاضی باید درخواست جدیدی از جانب کارفرمای خود برای اداره کار کانادا ارسال کند. با بررسی درخواست متقاضی اعتبار ویزای کار او تمدید خواهد شد.

مدت زمان صدور ویزای کار در کانادا

صدور ویزای کار کشور کانادا تقریبا 150 روز پس از درخواست آن انجام می‌شود. لازم به ذکر است که این مدت زمان با توجه به میزان درخواست های دریافتی در اداره نمایندگی کشور کانادا ممکن است بیش تر شود و تا 3 ماه بعد از آن نیز به تعویق بیافتد و تاخیر داشته باشد.

صدور ویزای کار در کانادا

بررسی ویزای همراه در اقامت کشور کانادا از طریق کار

از موارد مهم و ضروری که مورد توجه بسیاری از افراد متاهل متقاضی کار در کانادا می‌باشد، همراه داشتن خانواده شان است. همراه به صورت کلی شامل همسر و همچنین فرزندان زیر 18 سال می‌شود که خوشبختانه کشور کانادا این امکان را فراهم آورده است تا شخص متقاضی بتواند اقدام به اخذ ویزای همسر و فرزندان زیر 18 سال خود را نیز داشته باشد. نکته مهم در این خصوص این است که شخص متقاضی می‌بایست به صورت همزمان با پرونده خود اقدام به اخذ ویزا برای اعضای خانواده خود کند.

همین حالا با ما در تماس باشید

نرخ بیکاری در کانادا

کشور کانادا در مقایسه با سایر کشور ها نرخ بسیار پایینی دارد. از این رو این کشور یکی از موقعیت های بسیار مناسب برای دریافت کار و مهاجرت می‌باشد. همچنین لازم به ذکر است که به دلیل نرخ پایین بیکاری در این کشور با مهاجرت کاری به این کشور متقاضی می‌تواند با دریافت مجوز کار هم برای خود و هم برای همسرش, وارد بازار کار کانادا شوند.

میزان حقوق کار در کشور کانادا

کشور کانادا در چند سال گذشته به یکی از محبوب ترین و پرتقاضا ترین کشور برای مهاجرت مبدل شده است که از دلایل مهم این قضیه می‌توان به سطح بالای زندگی، مزایای پزشکی، ایمنی و امنیت، فرصت های شغلی بسیار، نرخ بیکاری پایین، طبیعت بکر و جذاب اشاره کرد. از مهم ترین موارد برای اشخاصی که برای کار به این کشور مهاجرت می‌کنند میزان حقوق و دستمزد در این کشور است. در جدول زیر میزان حقوق برای مشاغل مختلف را ملاحظه می‌کنید:
نمایندگی فروش / خرده فروشی : 14 دلار منشی ورود اطلاعات : 18 دلار
کارمند حسابداری : 21 دلار حسابدار : 22 دلار
راننده کامیون : 22 دلار نجار : 25 دلار
دستیار اجرایی : 27 دلار تکنسین برق : 28 دلار
لوله کش : 30 دلار کارگر اجتماعی : 33 دلار
مدیریت مهندسی : 68 دلار دندانپزشک : 75 دلار
مهندس کامپیوتر : 42 دلار وکیل : 60 دلار

حقوق کار در کانادا

مالیات بر درآمد در کانادا

مالیات فدرالی 15 الی 33 درصد

مالیات استانی 4 الی 25.75

حداکثر ساعت کاری کارمندان برای کار در کانادا 48 ساعت در هفته می‌باشد

مشاغل مورد نیاز در کشور کانادا

قبل از اینکه که اقدام به درخواست ویزای کاری می‌کنید باید به این نکته توجه داشته باشید که آیا شغل و حرفه ای که شما در آن مشغول به کار هستید در کشور کانادا بازار کار و طرفدار دارد یا خیر. از این رو هر ساله کشور کانادا با توجه به نیاز نیروی کار لیستی از مشاغل رو منتشر می‌کند که باید آن را مطالعه کنید.

همکار فروش صندوقدار
حسابدار معاون اداری
کارگر عمومی پرستار ثبت شده
راننده مدیر پروژه
مهندس برق توسعه دهنده
مدیر حسابداری مدیریت منابع انسانی
مسئول پذیرش جوشکار
بازرگان برنامه نویس

نحوه کاریابی در کشور کانادا

برای اینکه به کشور کانادا وارد شده و اقدام به کار در کانادا کنید باید با نحوه کاریابی این کشور آشنا باشید. از مهم ترین مواردی که در کاریابی در کشور کانادا برای کارفرما مهم و موثر است این است که کارجو حتما دارای شماره بیمه اجتماعی باشد. به منظور سهولت و دسترسی آسان و پیدا کردن سریع شغل توسط افراد، مراکز مختلفی وجود دارند که به آن ها آموزش می‌دهند:

کاریابی برای کار در کانادا-1

Job Bank

همانطور که از نامش پیداست، بانک مشاغل در کشور کانادا است که به صورت جامع و کامل اطلاعاتی در خصوص بازار کار مشاغل مورد تقاضا، اطلاعات در خصوص هر شغل، مدارک مورد نیاز، میزان حقوق و ... می‌دهد.

کاریابی کار در کانادا_1

Service Canada

سرویس خدمات کانادا وب سایتی است که اطلاعات ویژه ای در خصصو کاریابی می دهد. البته وب سایت های مربوط به هر استان کشور کانادا نیز وجود دارد که برای کاریابی مناسب است.

موسسات کاریابی در کشور کانادا

متقاضیام کار در کانادا برای پیدا کردن کار در این کشور می‌توانند از موسسات معتبر کاریابی در این کشور از جمله indeed.ca, workpolis.com و … استفاده نمایند. در ادامه به معرفی معتبرترین موسسات کاریابی این کشور می‌پردازیم. این موسسات عبارتند از:

indeed.ca

workopolis.com

www.monster.ca

www.working.com

albertajobcentre.ca

www.bcjobs.ca

سخن پایانی مهاجرت به کانادا از طریق کار

همانطور که ذکر شد متقاضیان جهت اخذ اقامت کانادا از طریق کار با تهیه مدارک و شرایط مورد نیاز خود می‌توانند اقدام به کار در کانادا نمایند. برای این کار ابتدا نیاز است که از طریق موسسات کاریابی کار موردنظر خود را پیدا نموده و سایر شرایط و مراحل مورد نیاز را با کارفرما خود آماده سازند. اما لازم به ذکر است از آنجایی که اماد سازی شرایط و مدارک لازم برای کار در کانادا نیاز به دانش کافی دارد, در همین راستا مشاورین ویتراپو با ارائه تخصصی مشاوره مهاجرتی از این طریق آماده خدمت رسانی به شما عزیزان می‌باشند. تنها کافی است با ما تماس حاصل فرمایید.

سوالات متداول جهت کار در کانادا

هم رشته هم سابقه کار و هم نمره زبان، نمره خوبی است و می‌شود تو برنامه‌های استانی و اکسپرس اینتری شرکت کنین، همچنین اگر همسر متقاضی هم تحصیلات/سابقه/ و یا دانش زبان خوبی دارند هم درصدی از امتیازات ایشون هم برای امتیازبندی مهاجرتی شخص لحاظ می‌گردد. اما اگر توانایی گرفتن یک مدرک زبان فرانسه نیز دارید شانستان تقریبا 100 در 100 می‌شود.

برای خروج از میهن عزیزمان به کارت پایان خدمت احتیاج داریم.

همین حالا با ما در تماس باشید

 

 فرم مشاوره رایگان
نام و نام‌ خانوادگی:(Required)
اطلاعات تماس

دفتر مرکزی:
تهران، نیاوران، قبل از چها رراه کامرانیه، مرکز تجاری نارون

تلفن:
4 - 02122810082 - 021 (20 خط ویژه)

ساعات کاری :شنبه تا پنجشنبه 9 الی 20

درباره ما

دپارتمان مهاجرتی ویتراپو با بیش از 14 سال سابقه در زمینه مهاجرت تحصیلی، کاری و مهاجرت برای سرمایه گذاری در خارج کشور آماده کمک به شماست

کلیه حقوق سایت متعلق به هلدینگ بین المللی الماسینو می‌باشد

به بالای صفحه بردن
به بالای صفحه بردن