فرانسه

تاریخچه کشور فرانسه

فرانسه با نام جمهوری فرانسه, کشوری در شمال غربی اروپاست که از مهم‌ترین کشورهای جهان از نظر تاریخی و فرهنگی قرار دارد و نقش های تاثیرگذاری را در جهان از طریق آن ایفا کرده است. این کشور از جمله قدیمی ترین کشورهای جهان تحت یک حاکمیت و حاکم واحد در قرون وسطی بوده است. اکنون نیز همانند آن دوره, اقتدار در اختیار دولت این کشور است و مردم آن را محافظ اصلی خود می‌دانند. در تاریخ این کشور آنچه که اکنون با نام فرانسه گفته می‌شود با نام گال شناخته می‌شد. در سال های قبل مسیح یونانی ها و رومی ها مستعمره هایی را در سواحل مدیترانه و جزیره های دیگر تاسیس کردند و بعد از آن فرهنگ گالو رومی بوجود آمد و در امپراطوری روم ادغام شد. پس از آن پادشاهی قرون وسطایی فرانسه معروف به فرانسیای غربی بوجود آمد و به شهرت رسید. فرانسه بوسیله رنسانس و اصلاحات پروتستانی به یک سلطنت مطلقه متمرکز شد و در اواخر قرن 18 این به عنوان یک جمهوری دوم و سپس به عنوان یک امپراطوری دوم و سرانجام در سال 1870 جمهوری سوم پایدار فرانسه تاسیس شد. این کشور با وجود رشد آهسته اقتصادی خود همچنان یک عامل قوی اقتصادی, فرهنگی, نظامی و سیاسی در جهان است و هرساله متقاضیان زیادی را برای مهاجرت می‌پذیرد. اما همانند سایر کشورها, کشور فرانسه نیز برای مهاجرت شرایط و مراحل خاص خود را دارد که متقاضیان باید از آن آگاه باشند. در همین راستا مشاوران مجرب ویتراپو سعی بر توضیح و تشریح این شرایط و مراحل برای شما عزیزان دارند, پس با ما همراه باشید.

موقعیت جغرافیایی

کشور فرانسه از شمال با دریای شمال, از غرب با اقیانوس اطلس و از جنوب شرقی با دریای مدیترانه همسایه است. مرزهای زمینی این کشور شامل بلژیک, لوکزامبورگ, آلمان, سوئیس, ایتالیا, موناکو, آندورا و اسپانیاست. اکثر مرزهای زمینی این کشور با مرزها و ویژگی های طبیعی و جغرافیایی مشخص می‌شوند به عنوان مثال کوه های پیرنه و آلپ و ژورا در جنوب و جنوب شرقی آن قرار دارند.
کشور فرانسه شامل جزایر مختلفی است که معروف ترین و بزرگ ترین آن ها کورس است. همچنین این کشور در عرض جغرافیایی بین 41 و 51 درجه شمالی و طول جغرافیایی 6 درجه غربی و 10 درجه شرقی است. از نظر مساحت, این کشور دارای مساحت 643801 کیلومتر مربع است که 0.45 درصد از مساحت کره زمین را تشکیل می‌دهد.

فرانسه

اقتصاد

اقتصاد این کشور, توسعه یافته و پردرآمد است و با تنوع بالا, نیروی کار ماهر و نوآوری شناخته و مشخص می‌شود و به طور کلی همیشه در بین 10 اقتصاد بزرگ جهان قرار دارد. این کشور از نظر قدرت خرید در جهان رتبه نهم و از نظر تولید ناخالص داخلی رتبه هفتم را به خود اختصاص داده است. همچنین در اتحادیه اروپا رتبه دوم را از هر دو نظر یعنی قدرت خرید و تولید ناخالص داخلی دارد.
این کشور به دلیل عضویت در OECD یک قدرت اقتصادی محسوب می‌شود. همچنین لازم به ذکر است که در این کشور دو سوم نیروی کار و تولید ناخالص داخلی را خدمات تشکیل می‌دهد و بخش صنعتی نیز یک پنجم تولید ناخالص داخلی و اشتغال را تشکیل می‌دهد.

سیاست

سیاست در کشور فرانسه یک دموکراسی نمایندگی است. به این صورت که به عنوان یک جمهوری واحد و نیمه ریاستی سازماندهی می‌شود. همچنین می‌توان گفت مواردی که در فرهنگ و سیاست این کشور ریشه دارند و تاثیرگذار هستند سنت ها و ارزش های دموکراتیک این جمهوری است. قانون اساسی فرانسه در سال 1958 با همه پرسی تصویب و ایجاد شد و متشکل از قوه مجریه, مقننه و قضائیه است.
قوه مجریه از رئیس جمهور و نخست وزیر تشکیل شده است که رئیس جمهور اختیار منحل کردن پارلمان فرانسه و تصویب موافقت نامه های بین‌المللی را دارد. نخست وزیر نیز سیاست عمومی کشور فرانسه را تعیین و بر خدمات کلی نظارت دارد. قوه مقننه نیز از یک نهاد دو مجلسی  با نام های مجلس ملی و مجلس عالی (سنا) تشکیل شده است.

سیستم آموزشی

سیستم آموزشی در کشور فرانسه به صورت متمرکز است و نزدیک به میانگین OECD است, همچنین به سه بخش تقسیم می‌شود که عبارتند از:

ابتدایی

متوسطه

عالی

ابتدایی

آموزش ابتدایی در این کشور توسط وزارت آموزش ملی صورت می‌گیرد, همچنین به صورت متمرکز بر عهده دولت است. مدیریت مدارس در این مرحله به عهده و نظارت مقامات محلی است. به طور کلی سیستم آموزشی در این مرحله شامل دو بخش مهدکودک و مدرسه ابتدایی است. هدف از برگزاری مهدکودک تقویت ذهن کودکان و توسعه و گسترش درک اولیه آنان است. سپس در سن 6 سالگی به مدرسه ابتدایی منتقل می‌شوند که هدف اصلی آن نیز یادگیری نوشتن و اصول شهروندی در این کشور است. 

متوسطه

آموزش متوسطه نیز همانند ابتدایی عموما دولتی است و توسط وزارت آموزش ملی و دولت اداره می‌شود اما نظارت بر آن به عهده مقامات کلی است. متوسطه نیز دارای 2 مرحله کالج و دبیرستان می‌باشد.
با ارائه آموزش از طریق کالج دانش آموزان گواهی ملی دریافت می‌کنند و با آموزش در دبیرستان ها دانش آموزان می‌توانند در رشته های حرفه ای, فنی یا عمومی مدرک لیسانس یا گواهی صلاحیت حرفه ای دریافت کنند.

عالی

آموزش عالی در کشور فرانسه برای مطالعات سیاسی, اجتماعی و یا مطالعات تخصصی در رشته های مختلف برگزار می‌شود که دانشگاه های این کشور به دو صورت دولتی و منتخب تقسیم می‌شوند.

بهداشت و درمان

در کشور فرانسه مراقبت های بهداشتی به صورت همگانی است و توسط بیمه سلامت ملی دولت تامین و حمایت می‌شود. در واقع می‌توان گفت که این کشور از لحاظ بهداشت و درمان نزدیک به بهترین مراقبت های بهداشتی کلی را در جهان ارائه می‌کند. همچنین این کشور 11.6 درصد از تولید ناخالص داخلی را برای مراقبت های بهداشتی هر فرد در نظر می‌گیرد. در فرانسه مراقبت های بهداشتی برای افراد دارای سرطان, ایدز یا فیبروز کیستیک رایگان است و میانگین امید به زندگی در آن برای مردان 78 سال و برای زنان 85 سال است.

فرانسه

گردشگری

کشور فرانسه سالانه 89 میلیون گردشگر بین‌المللی دارد زیرا برترین مقصد گردشگری جهان است. اما با این وجود از نظر درآمد حاصل از گردشگری رتبه سوم را دارد زیرا مدت زمان بازدید در این کشور کوتاه است. برج ایفل, موزه ملی تاریخ طبیعی, مونت سل میشل و موزه پیکاسو و … از جمله برترین و محبوب ترین مقاصد گردشگری فرانسه است.

فرهنگ

کشور فرانسه برای قرن های متمادی مرکز توسعه فرهنگی جهان غرب بوده است و همچنین در جهان به دلیل سنت غنی و پربار فرهنگی خود شناخته شده است. وزارت فرهنگ این کشور, فرهنگ فرانسه را ترویج و تبلیغ می‌کند و در جشنواره ها و رویدادهای فرهنگی از آن حمایت می‌کند. همچنین فرانسه به دلیل موسسات فرهنگی بسیار و بناهای تاریخی که در سراسر آن وجود دارد, سالانه گردشگران زیادی را به خود جذب می‌کند. لازم به ذکر است که 45 مکان فرهنگی در این کشور در فهرست میراث جهانی در یونسکو ثبت شده است.

اقامت و تابعیت فرانسه

اگر متقاضی به مدت 5 سال متوالی در فرانسه زندگی کند می‌تواند اقامت این کشور را دریافت کنید که قابل تمدید است و اجازه زندگی در این کشور به مدت 10 سال را به او می‌دهد و می‌تواند با این وضعیت به طور نامحدود در کشور فرانسه زندگی کند, اما با وجود برخورداری از حقوق مشابه شهروندان این کشور از یکسری حقوق مانند رای دادن در انتخابات و … محروم خواهد بود. همچنین اگر بیش تر از 2 سال متوالی این کشور را ترک کند حق اقامت دائم آن را از دست می‌دهد. اما با دریافت تابعیت این کشور شهروند اتحادیه اروپا نیز خواهد شد و از مزایا و حقوقی دقیقا مشایه شهروندان آن برخوردار خواهد شد. نکته قابل توجه این است که با دریافت تابعیت و شهروندی کشور فرانسه نیاز نیست که تابعیت خود را رها کند و می‌تواند تابعیت دوگانه فرانسوی را دریافت کند و داشته باشد. لازم به ذکر است که برای تابعیت این کشور متقاضی باید بالای 18 سال سن داشته باشد. 

مزایا تابعیت 

تابعیت دوگانه

یکی از مزایا دریافت شهروندی کشور فرانسه این است که کشور فرانسه تابعیت دوگانه را می‌پذیرد. با دریافت این تابعیت, متقاضی علاوه بر حفظ تابعیت قبلی خود, تابعیت مضاعف کشور فرانسه را نیز دریافت می‌کند.
در واقع این کشور به متقاضی اجازه دریافت 2 یا چند تابعیت را می‌دهد و با فراهم کردن شرایط شهروندی آن, فرد متقاضی تابعیت این کشور را دریافت خواهد کرد.

روش های مهاجرت به فرانسه (France)

فرانسه

مهاجرت از طریق کار

فرانسه

مهاجرت از طریق سرمایه گذاری

فرانسه

مهاجرت از طریق تحصیل

فرانسه

مهاجرت از طریق ازدواج

فرانسه

مهاجرت از طریق تولد

فرانسه

مهاجرت از طریق پناهندگی

مهاجرت از طریق کار

یکی از روش های مهاجرت به کشور فرانسه از طریق کار است. اگر متقاضی علاوه بر صلاحیت در رشته و کار خود, یک پیشنهاد رسمی و پذیرش شغلی داشته باشد می‌تواند بلو کارت این کشور را دریافت کند و همراه با خود, خانواده خود را نیز به این کشور ببرد. در این روش متقاضی با 33 ماه کار کردن اقامت دائم این کشور را می‌تواند بدست آورد. لازم به ذکر است که اگر متقاضی به زبان فرانسوی مسلط باشد اقامت خود را زودتر دریافت می‌کند.
متقاضی برای مهاجرت از طریق کار ویزاهای متفاوتی را می‌تواند دریافت کند که عبارتند از:

ویزای کاری کوتاه مدت
( کمتر از 90 روز )

ویزای کاری طولانی مدت
( بیش از 90 روز )

ویزای کاری اقامت طولانی
( بیش از 12 ماه )

لازم به ذکر است که برای مهاجرت کاری متقاضی باید ابتدا از یک کارفرمای فرانسوی پیشنهاد کاری دریافت کند سپس برای مهاجرت خود اقدام کند.

مهاجرت از طریق سرمایه گذاری

با سرمایه گذاری در کشور فرانسه می‌توان به این کشور مهاجرت کرد. متقاضی از روش های گوناگون می‌تواند در این کشور سرمایه گذاری کند و پس از آن اقامت دائم آن را بدست آورد. روش هایی که از طریق آن متقاضی می‌تواند سرمایه گذاری کند و سپس به این کشور مهاجرت کند عبارتند از خرید ملک, سهام, اوراق قرضه و ….
همچنین لازم به ذکر است که یکی از شرایط لازم برای این روش اثبات وجود سرمایه و تمکن مالی موردنیاز است.

مهاجرت از طریق تحصیل

یکی از راه های مهاجرت به فرانسه, مهاجرت از طریق تحصیل است. دانشجویان برای تحصیل در این کشور می‌توانند در مقاطع کارشناسی,  کارشناسی ارشد و دکترا اقدام به مهاجرت کنند که شرایط لازم برای این روش, داشتن و ارائه مدارک پذیرش تحصیلی است و پس از آن باید مدارک خود که شامل رزومه, نامه پذیرش و مدارک زبان فرانسوی و … می‌باشد را ارائه دهند و برای ویزای تحصیلی خود اقدام نمایند. با مهاجرت از این طریق متقاضی می‌تواند اقامت دائم این کشور را دریافت کند و همچنین می‌تواند در هنگام تحصیل  به کار نیز مشغول شود.

فرانسه

مهاجرت از طریق ازدواج

متقاضی با ازدواج با یک فرد فرانسوی مقیم این کشور می‌تواند اقامت کشور فرانسه را بدست آورد. لازمه این روش ازدواج رسمی است و این که وضعیت مالی یکی از طرفین مطلوب باشد و تمکن مالی داشته باشد و مدارک آن ها را ارائه کنند. لازم به ذکر است که با اثبات سوری بودن ازدواج  اقامت به متقاضی داده نخواهد شد.

مهاجرت از طریق تولد

کشور فرانسه از قانون حق خون تابعیت می‌کند, به این صورت که اگر کودکی در این کشور متولد شود تنها در صورتی که یکی از اعضای والدین او شهروند و تابع این کشور باشد تابعیت به او اعطا خواهد شد. در غیر این صورت کودک باید به سن 18 سالگی برسد و به مدت 5 سال از 11 سالگی خود در این کشور زندگی کرده باشد تا با توجه به شرایط بتواند تابعیت کشور فرانسه را بدست آورد.

مهاجرت از طریق پناهندگی

از جمله خطرناک ترین روش مهاجرت به کشور فرانسه, مهاجرت از طریق پناهندگی است که در این روش جان و مال متقاضی به خطر می‌افتد و همچنین با دریافت تابعیت از این روش متقاضی به عنوان شهروند درجه یک کشور فرانسه محسوب نمی‌شود. این روش برای مهاجرت شرایط و سختی های خاص خود را دارد, بنابراین به متقاضی پیشنهاد نمی‌شود.

مشاوره رایگان

برای دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه مهاجرت به طرق مختلف و هر کشوری کافیست شماره تلفن و نام خود را وارد کنید تا متخصصین مهاجرتی ویتراپو در سریع ترین زمان ممکن با شما تماس بگیرندفرم مشاوره رایگان
نام و نام‌ خانوادگی:(Required)
اطلاعات تماس

دفتر مرکزی:
تهران، نیاوران، قبل از چها رراه کامرانیه، مرکز تجاری نارون

تلفن:
4 - 02122810082 - 021 (20 خط ویژه)

ساعات کاری :شنبه تا پنجشنبه 9 الی 20

درباره ما

دپارتمان مهاجرتی ویتراپو با بیش از 14 سال سابقه در زمینه مهاجرت تحصیلی، کاری و مهاجرت برای سرمایه گذاری در خارج کشور آماده کمک به شماست

کلیه حقوق سایت متعلق به هلدینگ بین المللی الماسینو می‌باشد

به بالای صفحه بردن