تحصیل در آلمان (مقاطع مختلف) + مدارک لازم 2023 | ویتراپو تحصیل در آلمان (مقاطع مختلف) + مدارک لازم 2023 | ویتراپو
مشاوره تلفنی رایگان

منتظر شنیدن صدای گرمتان هستیم

22810082-4

تحصیل در آلمان

کشورآلمان به دلیل قدرت علمی ای که در گذشته داشته و همچنین پیشرفت علمی بی نظیر, یکی از اصلی ترین مراکز مهاجرت ما ایرانیان برای تحصیل محسوب می‌شود. از آنجایی که دانشگاه های بین المللی آلمان از امتیاز بسیار بالایی برخوردارند, سالانه متقاضیان بسیاری برای تحصیل در آلمان اقدام به دریافت پذیرش تحصیلی می‌کنند, چرا که تحصیل در آلمان مزایای بسیاری برای متقاضیان خود از جمله تحصیل به صورت رایگان, ارائه انواع بورسیه های تحصیلی, امکان تحصیل به زبان انگلیسی, ورود به بازارکار در آلمان و … دارد. متقاضیان برای مهاجرت تحصیلی به آلمان باید تمامی شرایط موردنیاز از جمله ارائه مدرک زبان B1 آلمانی, گپ تحصیلی با مدت زمان کمتر از 4 سال و … را فراهم نمایند. همچنین لازم به ذکر است که دانشجویان برای تحصیل در آلمان به صورت رایگان می‌توانند با کسب نمره قبولی در آزمون های ACT, SAT و یا Test AS پذیرش تحصیلی خود را دریافت نمایند. همچنین از آنجایی که اخذ پذیرش تحصیلی آلمان نیاز به مشاوری مجرب و آگاه دارد, مشاوران موسسه مهاجرتی ویتراپو آماده خدمت رسانی به شما عزیزان می‌باشند. با ما همراه باشید.

رزرو وقت مشاوره

مشاورین متخصص ویتراپو با شما تماس خواهند گرفت و شما را به یک مشاوره تخصصی مهمان خواهند کرد. کافیست فرم را پر کرده و چند دقیقه منتظر بمانید .

اطلاعات کلی مهاجرت تحصیلی به آلمان

 • به‌طورکلی تحصیل در آلمان از موقعیت بسیار خوبی برخوردار است و در زمینه‌های تحقیقی و پژوهشی نیز رتبه بسیار خوبی دارد و مؤسسات آموزش عالی کشور آلمان در جهان رتبه بالایی داشته که منجر به پدید آمدن امکانات کاملاً متفاوت و خاصی در زمینه آموزشی شده است.

 • ایده‌های زیادی برای پیشرفت در سطح جهان، هرساله از طریق دانشگاه‌های معتبر کشور آلمان به جهان ارائه می‌شود.

 • آلمان دارای یک سیستم آموزشی منحصر به‌ فرد و خاص خودش است که باعث شده تعدادی از دانشجویان در سرتا سر جهان در هر رشته‌ای و در هر مقطعی هر ساله برای تحصیل به آلمان مهاجرت کنند و می‌توان گفت سالانه حدود۲۵۰هزار نفر از سراسر دنیا برای تحصیل به آلمان سفر می‌کنند.

 • دانشگاه‌ها و مراکز آموزشی زیادی در کشور آلمان وجود دارد که می‌توان به دانشگاه‌های علمی کاربردی و مرکز آموزش عالی اشاره داشت.

 • برای مقاطع بالاتر که نیازمند به تحقیق و کاوش هستند امکاناتی برای دانشجویان فراهم شده تا بتوانند به راحتی مقالات و پروژه‌های تحقیقاتی خود را به سرانجام برسانند.

 • حدوداً ۳۸۰ مرکز با ۲ میلیون دانشجو در رشته‌های هنر و غیره فعالیت می‌کنند که ۱۲ درصد آن از دانشجویان بین‌المللی تشکیل شده است.

 • در دانشگاه‌های علمی کاربردی بیشتر، رشته‌هایی مثل مهندسی، اقتصاد و امور مالی تدریس می‌شود و زمانی که این دانشجویان فارغ‌التحصیل شوند شغل های بسیار خوبی را می‌توانند داشته باشند. همچنین بیشتر کارفرمایان کشور آلمان ترجیح می‌دهند که دانش جویان دانشگاه‌های علمی کاربردی را برای کار خود استخدام کند.

 • مقاطع تحصیلی در کشور آلمان از لیسانس، فوق لیسانس و دکترا و فوق دکترا تشکیل شده که دوره‌ی لیسانس حدود ۶ ترم و دوره فوق لیسانس بین ۲ الی 4 ترم پیش‌بینی شده است.

 • کالج یکی از مراکز وابسته به دانشگاه‌های دولتی آلمان که برای دانشجویان غیر آلمانی است. کالج جایگزین پیش‌ دانشگاهی در ایران بوده و دارای ۲ ترم است و هدف تحصیل در کالج، آموزش زبان آلمانی، ریاضی، فیزیک، شیمی و برنامه‌ریزی کامپیوتر است.

 • عموماً دانشجویان ایرانی که می‌خواهند در آلمان تحصیل کنند، باید به صورت رایگان در کالج آموزش ‌بینند، که این دوره، حکم مرور دوره‌ی دبیرستان را دارد. داشتن پذیرش تحصیلی و قبولی در آزمون ورودی کالج، یکی از شروط اولیه تحصیل در آلمان است.

 • سوالات آزمون ورودی کالج شامل گرامر زبان، ریاضی و فیزیک بوده و برای مدرک کارشناسی، قبولی در این آزمون واجب است تا فرد بتواند به دانشگاه مورد نظر دست پیدا کند. قبل از آزمون ورودی کالج، متقاضی باید ویزای تحصیلی کشور آلمان را داشته باشد.

شرایط و مدارک لازم تحصیل در آلمان

از آنجایی که دانشگاه های آلمان از امتیاز بالایی برخوردارند, متقاضیان بسیاری برای تحصیل در آلمان سالانه اقدام به اخذ پذیرش تحصیلی می‌کنند. دانشجویان با فارغ التحصیل شدن از دانشگاه های این کشور می‌توانند درخواست اقامت داده و با یافتن شغل مناسب خود به مدت 18 ماه در این کشور بمانند. متقاضیان برای مهاجرت تحصیلی به آلمان باید شرایط و مدارک موردنظر خود را فراهم آونرد که عبارتند از: از جمله ارائه مدارک ضروری مانند مدرک B1 آلمانی یا آیلتس 6.5, گپ تحصیلی با مدت زمان کمتر از 4 سال و همچنین برخورداری از تمکن مالی حدودا 10 هزار یورو ارائه دهند.

پاسپورت معتبر عکس
پذیرش تحصیلی تکمیل فرم درخواست ویزا
انگیزه نامه (sop) رزومه (cv)
مدارک سوابق شغلی (در صورت وجود) پرداخت هزینه های صدور ویزا
مدرک دیپلم همراه با ترجمه ارائه مدارک تمکن مالی
ارائه مدارک بیمه گواهی سلامت پزشکی
مدرک b1 آلمانی یا آیلتس 6.5 گپ تحصیلی با مدت زمان کمتر از 4 سال

لازم به ذکر است که متقاضیان مهاجرت تحصیلی به آلمان باید مدارک بیمه درمانی و همچنین ویزای تحصیلی آلمان را برای تحصیل در این کشور ارائه دهند

همین حالا با ما در تماس باشید

شرایط سنی اعزام دانشجو به آلمان

متقاضیان برای تحصیل در آلمان بهتر است که شرایط سنی مورد نیاز آن را رعایت نمایند که عبارت است از:

شرایط سنی مقطع کارشناسی برای تحصیل کارشناسی در آلمان بهتر است کمتر از 23 سال سن داشته باشید
شرایط سنی مقطع کارشناسی ارشد برای تحصیل کارشناسی ارشد بهتر است که کمتر از 33 سال سند داشته باشید
شرایط سنی دکتری برای تحصیل دکتری در آلمان بهتر است که کمتر از 40 سال سن داشته باشید

تحصیل در آلمان رایگان

مهاجرت تحصیلی به آلمان به صورت رایگان

از جمله مزیت های مهاجرت تحصیلی به آلمان, امکان تحصیل به صورت رایگان می‌باشد. تحصیل رایگان تنها در دانشگاه های دولتی و ایالتی کشور آلمان امکان پذیر است و متقاضیان باید شرایط موردنیاز خود از جمله کسب نمره قبولی در آزمون های ACT یا SAT و یا TEST AS را فراهم نمایند. برای تحصیل رایگان در دانشگاه های آلمان متقاضیان باید تا حدودی تسلط بر زبان آلمانی داشته باشند و همچنین مدارک زبان خود را برای دریافت پذیرش تحصیلی ارائه دهند.

شرایط آزمون TestAS برای تحصیل در آلمان به صورت رایگان

یکی از روش های دریافت پذیرش تحصیلی از دانشگاه های بین المللی کشور آلمان آزمون TestAS می‌باشد. این آزمون به دو زبان آلمانی و انگلیسی برگزار می‌شود و متقاضیان با استفاده از آن می‌توانند شانس ورود خود به دانشگاه های بین المللی کشور آلمان را ارزیابی کنند. آزمون TestAS سالانه دوبار برگزار می‌گردد و دانشجویان می‌توانند قبل از سفر خود به آلمان در کشور خود در این آزمون شرکت کنند.

شرکت در این آزمون برای متقاضیان تحصیل در آلمان مزایای بسیاری از جمله استفاده از گواهی نامه این آزمون برای موارد مختلف مانند درخواست برای شرکت ها و یا سایر موسسات دارد

تحصیل در آلمان در مدارس

تحصیل در مدارس آلمان

از آنجایی که سیستم آموزشی هر ایالت آلمان با یکدیگر متفاوت از یکدیگر می‌باشند, بنابراین نحوه اموزش نیز در هر ایالت متفاوت است. عموما زبان تحصیلی برای تحصیل در مدارس آلمان زبان آلمانی است, اما لازم به ذکر است که زبان تحصیلی در مارس بین المللی این کشور هم آلمانی و هم انگلیسی می‌باشد. تحصیل در این مدارس برای مهاجرین و متقاضیان هم به صورت خصوصی (دارای شهریه) و هم به صورت دولتی (بدون شهریه) امکان پذیر است. دانش آموزان با تحصیل در مدارس آلمان باید در هر مرحله آزمایش و ارزیابی شوند و با کسب نمره موردنظر به مرحله بعدی از تحصیل خود انتقال یابند. از آنجایی که کیفیت تحصیل در این کشور بسیار بالاست, سالانه متقاضیان زیادی برای تحصیل در آلمان در مدارس آن اقدام به دریافت پذیرش می‌نمایند.

تحصیل در آلمان در مقطع کارشناسی

آلمان نیز مانند تمام کشورهای دنیا دارای مقطع لیسانس در تمامی رشته‌ها است. درواقع یکی از کشورهایی بوده که مقطع لیسانس را برای رشته‌های متعددی پیش‌بینی کرده و می‌توانید در هر رشته‌ای که تمایل دارید در مقطع لیسانس به تحصیل بپردازید. تحصیل در آلمان در مقطع لیسانس کاملاً رایگان بوده و زبان رسمی بیشتر دروس مقطع لیسانس آلمانی است و تمامی دانشجویان غیرآلمانی باید قبل از راه یافتن به دانشگاه، کلاس‌های زبان آلمانی را رفته باشد و در آزمون زبان آلمانی شرکت کنند. زمان تقریبی این کلاس‌ها ۶ ماه است و توسط خود دانشگاه ارائه می‌شود. قدم اول برای تحصیل در مقطع لیسانس این است که رشته و دانشگاه مورد نظر خود را پیدا کنید. محل دانشگاه و محتوای دوره و دروس ارائه شده ۲ نکته اصلی در انتخاب دانشگاه هستند اگر دانشگاه مورد نظر شما واقع‌ شده در یک شهر بزرگ باشد، هزینه زندگی دانشجو نیز به‌عنوان یک دانشجوی بین‌المللی افزایش پیدا می‌کند. مدت دوره کارشناسی در آلمان حدوداً ۳ سال است و زبان دانشگاه‌های آلمان، زبان آلمانی بوده و در برخی از رشته‌ها، زبان انگلیسی مورد استفاده می‌باشد. برای پذیرش در دوره‌ی کارشناسی حتماً باید مدرک دیپلم و پیش‌دانشگاهی خود را به همراه ریز نمرات آن ارسال کنید. ارائه مدرک آلمانی به دلیل آنکه بیشتر دوره‌ های لیسانس در کشور آلمان به زبان آلمانی صورت می‌گیرد، الزامی است. هزینه تحصیل در مقطع کارشناسی در دانشگاه‌ها کاملاً رایگان بوده و دانشجویان بین‌المللی باید هزینه دیگری نظیر اجاره منزل و خوراک و غیره را بپردازند. هزینه مربوط به کتاب و جزوات نیز متغیر است و متناسب با هر دانشگاه، می‌تواند تغییر کند ولی به طور کلی ۷۵ یورو هزینه کل تحصیل ۳ سال خواهد بود.

همین حالا با ما در تماس باشید

مهاجرت تحصیلی به آلمان در مقطع کارشناسی ارشد یا فوق لیسانس

برای تحصیل در آلمان در مقطع کارشناسی ارشد یا فوق لیسانس باید تمامی مدارک دیپلم و پیش‌دانشگاهی و لیسانس خود را داشته و به همراه ریز نمرات و کنکور سراسری در دانشگاه‌های پذیرفته شده به دانشگاه ارائه دهید. سطح زبان آلمانی شما باید b2 باشد و بدون آموختن زبان آلمانی پذیرش شما در دانشگاه‌های آلمان ممکن نخواهد بود. با توجه به مزایای مختلفی که برای تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در کشور آلمان وجود دارد، مهاجرت تحصیلی به آلمان روزبه‌روز افزایش یافته است. تحصیل رایگان در معتبر ترین دانشگاه‌های دنیا، محیط علمی کاربردی، داشتن اساتید حرفه‌ای و یک زندگی با استاندارد بالا در یک کشور معتبر باعث شده تا بیشتر دانشجویان سطح دنیا خواهان اخذ ویزای تحصیلی کشور آلمان باشند. فوق لیسانس یا کارشناسی ارشد در کشور آلمان حدوداً ۲ سال طول می‌کشد که شامل ۴ ترم است. البته میزان کم شدن یا زیاد شدن طول تحصیل به رشته انتخابی متقاضی نیز بستگی دارد. در کارشناسی ارشد تمامی دانشجویان باید حدوداً ۱۲۰ واحد را بگذرانند که ۹۰ واحد آن شامل دروس آموزشی و ۳۰ درصد آن شامل دروس پایان نامه است.

لازم به ذکر است که دوره‌های آموزشی کارشناسی در آلمان به چند روش کارشناسی ارشد علوم و کارشناسی ارشد هنر تقسیم‌بندی می‌شود

تحصیل در آلمان در مقاطع مختلف

تحصیل در آلمان در مقطع دکترا

برای تحصیل در آلمان در مقطع دکترا باید گفت که برترین نظام آموزشی در سطح جهان در زبان‌های انگلیسی و آلمانی را کشور آلمان دارا می باشد که می توانید به صورت رایگان و در بهترین دانشگاه های آلمانی تحصیل کنید. دانشجویان بین المللی برای پرداخت شهریه مقطع دکترا در کشور آلمان مبلغ بسیار پایینی پرداخت خواهند کرد و همین طور این امکان را دولت آلمان داده است که تمامی دانشجویان مقطع دکترا بتوانند براساس نوع پروژه خود حقوق دریافت کنند.

همین حالا با ما در تماس باشید

برترین دانشگاه ها برای مهاجرت تحصیلی به آلمان

Eberhard Karl’s Universität Tübingen Freie Universität Berlin
Homboldt-Universität zu Berlin Johann Wolfgang Goethe-Universität Frankfurt am Main
Ludwig-Maximilians-Universität München Universität Göttingen
Rheinisch-Westfälische Technische Hochschule Aachen Ruprecht-Karls-Universität Heidelberg
Technische Universität Berlin Technische Universität München
Universität Bonn Universität Freiburg
Universität Hamburg Universität Karlsruhe

دانشگاه‌های هنر و موسیقی آلمان نیز حدوداً ۵۰ دانشکده می‌باشند که رشته‌های مختلفی از هنر و موسیقی را در خود جای داده اند

دانشگاه های انگلیسی زبان جهت اخذ ویزای تحصیلی آلمان

از جمله مزیت های تحصیل در کشور آلمان وجود دانشگاه های انگلیسی زبان در این کشور است. متقاضیان برای تحصیل در دانشگاه های انگلیسی زبان آلمان باید مدرک تافل خود را ارائه دهند. اما لازم به ذکر است که برخی از این دانشگاه ها برای پذیرش دانشجویان نیازی به ارائه مدرک زبان ندارند و در صورت عدم مهارت متقاضی در زبان انگلیسی, دوره های زبان انگلیسی قبل از شروع تحصیل برگزار می‌کنند. به طور کلی دانشجویان برای دریافت پذیرش خود و مصاحبه در سفارت باید آشنایی به زبان آلمانی داشته باشند و تمامی مدارک مورد نیاز خود را همراه با ترجمه آلمانی به دانشگاه مورد نظر ارائه دهند. لازم به ذکر است که هزینه تحصیل در این دانشگاه ها رایگان است. دانشگاه های انگلیسی زبان دانشجویان خود را بعد از چند ترم به دانشگاه های کشورهای آمریکا, کانادا, استرالیا و … ترانسفر می‌کنند, بنابراین از مدارک معتبری برخوردارند.

تحصیل در آلمان در دانشگاه ها

بورسیه های تحصیل در آلمان

تحصیل در آلمان با بورسیه

بورسیه DAAD

خدماتی است که دولت آلمان برای دانشجوهای خود ارائه داده است به گونه ای است که حدودا ۱۲۰۰ یورو برای هر دانشجو درنظر گرفته شده است که ماهانه دریافت می‌کنند.

تحصیل در آلمان با بورسیه دانشجویی

کمک هزینه های دانشجویی

در دانشگاه های آلمان زمانی که استادی ببیند دانشجوی خود وضعیت مالی خوبی ندارد، آن را به بنیاد علمی دانشگاه معرفی می‌کند تا بتواند هزینه های دانشجویی را تامین کند.

تحصیل در آلمان با بورسیه اراسموس

بورسیه اراسموس

این بورسیه برای کمک در هزینه های تحصیل و زندگی در اروپا برای دانشجویان بین المللی ارائه شده است.

تحصیل در آلمان با بورسیه بل

بورسیه تحصیلی هاینریش بل

به دانشجویان بین المللی که در مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری در کشور آلمان تحصیل می‌کنند این بورسیه تعلق می‌گیرد.

تحصیل در آلمان با بورسیه کنراد

بورسیه کنراد آدناور

دانشجویان بین المللی که در مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری تحصیل می‌کنند و کمتر از 30 سال سن دارند, بورسیه ای توسط بنیاد بورسیه تحت عنوان کنراد آدناور تعلق می‌گیرد, اما دریافت آن شرایطی دارد که حتما باید توسط متقاضی رعایت شود. این شرایط عبارتند از سطح علمی بالا و شرکت در فعالیت های اجتماعی

تحصیل در آلمان با بورسیه تحصیلی

بورسیه stipendium

بورسیه Stipendium بر اساس استعداد دانشجویان بین المللی کشور آلمان به آن ها تعلق می‌گیرد.

مزایای مهاجرت تحصیلی به آلمان

برخورداری از انواع بورسیه های تحصیلی

متقاضیان با تحصیل در آلمان می‌توانند از انواع بورسیه های تحصیلی ارائه شده بهره مند گردند که برای برخورداری از آن نیاز به آماده سازی شرایط مورد نیاز دارند

دریافت مدارک معتبر در سراسر جهان

از جمله مزایا اخذ ویزای تحصیلی آلمان ارائه مدارک معتبر و بین المللی این کشور می‌باشد. لازم به ذکر است که مدارک تحصیلی کشور آلمان از جمله مدارک معتبر در سراسر جهان می‌باشد

برخورداری از تحصیل به زبان انگلیسی

لازم به ذکر است که دانشجویان که به زبان آلمانی مسلط نمی‌باشند می‌توانند به زبان انگلیسی اقدام به اخذ پذیرش تحصیلی خود نمایند و به زبان انگلیسی تحصیل کنند

امکان کار در هنگام تحصیل

یکی دیگر از مزایا تحصیل در آلمان وجود امکان کار ضمن تحصیل در این کشور می‌باشد. دانشجویان با رعایت شرایط لازم می‌توانند ضمن تحصیل خود مشغول به کار و فعالیت نیز شوند

برخورداری از فرصت های شغلی بسیار مناسب با تحصیل در آلمان

با تحصیل در آلمان پس از اخذ مدارک تحصیلی خود می‌توانید از فرصت های ویژه شغلی که در اختیارتان قرار می‌گیرد بهره ببرید

امکان دریافت اقامت آلمان با تحصیل در این کشور

یکی از مزایا اصلی مهاجرت تحصیلی به آلمان امکان اخذ اقامت این کشور می‌باشد. متقاضیان با اتمام تحصیل در آلمان و مشغول شدن به کار و فعالیت می‌توانند اقامت این کشور را دریافت نمایند

همین حالا با ما در تماس باشید

هزینه های ویزای تحصیلی آلمان

لازم به ذکر است برای تحصیل در آلمان در مقطع دکتری از آنجایی که شهریه برای پرداخت وجود ندارد اما ممکن است برخی از دانشگاه ها هزینه ای بسیار کم به عنوان شهریه دریافت نمایند. جهت کسب اطلاع بیشتر از شهریه دانشگاه های آلمان با ویتراپو تماس حاصل فرمایید

بهترین رشته های تحصیلی برای اعزام دانشجو به آلمان

از آنجایی که کیفیت تحصیل در آلمان بسیار بالاست و مدارک معتبری در سراسر جهان ارائه می‌دهد, تحصیل در هر یک از رشته های تحصیلی آن جزو برترین و بهترین رشته های تحصیلی می‌باشند. اما از آنجایی که این کشور, کشوری صنعتی است بنابراین نیاز بسیار زیادی به نیروی متخصص در صنعت و اقتصاد خود دارد. در همین راستا رشته های متناسب با این زمینه و همچنین زمینه درمانی که همیشه مورد نیاز هستند از جمله بهترین رشته های تحصیلی در این کشور می‌باشند. این رشته ها عبارتند از:

 • مدیریت
 • رشته های علوم پزشکی
 • MBA
 • برق الکترونیک
 • مهندسی نرم افزار
 • صنایع

مدت زمان تحصیل در آلمان در مقاطع مختلف

مقطع تحصیلی مدت زمان تحصیل
کارشناسی 3.5 الی 4 سال
کارشناسی ارشد 1.5 الی 2 سال
دکتری 3 الی 6 سال

سوالات متداول تحصیل در آلمان

پس از تحصیل به مدت 18 ماه می توانید برای پیدا کردن کار در آلمان اقامت داشته باشید و با سه سال کار کردن به اقامت دائم آلمان برسید

برلین، مونیخ، فرانکفورت

دانشکده امور مالی و مدیریت فرانکفورت، دانشگاه علوم کاربردی فرانکفورت، دانشگاه یوهان ولفگانگ گوته

همین حالا با ما در تماس باشیدفرم مشاوره رایگان
نام و نام‌ خانوادگی:(Required)
اطلاعات تماس

دفتر مرکزی:
تهران، نیاوران، قبل از چها رراه کامرانیه، مرکز تجاری نارون

تلفن:
4 - 02122810082 - 021 (20 خط ویژه)

ساعات کاری :شنبه تا پنجشنبه 9 الی 20

درباره ما

دپارتمان مهاجرتی ویتراپو با بیش از 14 سال سابقه در زمینه مهاجرت تحصیلی، کاری و مهاجرت برای سرمایه گذاری در خارج کشور آماده کمک به شماست

کلیه حقوق سایت متعلق به هلدینگ بین المللی الماسینو می‌باشد

به بالای صفحه بردن
به بالای صفحه بردن