ویزای توریستی اسپانیا

اخذ ویزا توریستی اسپانیا

اخذ ویزای توریستی اسپانیا و سفر به این کشور حیرت انگیز رویای بسیاری از عاشقان سفر و گردشگری است. راه های زیادی برای دریافت ویزای توریستی اسپانیا وجود دارد، اما بهترین راه اقدام از طریق تور گروهی است.(البته ویتراپو در بقیه موارد از أخذ ویزای اسپانیا هم به صورت ویژه تبحر دارد) در ادامه این مطلب تمامی مراحل دریافت ویزای توریستی اسپانیا از طریق تور گروهی را به شما توضیح خواهیم داد. علاوه بر این نکته، لازم است در مورد مدت زمان صدور ویزا، مدارک مورد نیاز برای اقدام ویزا، دریافت وقت سفارت، هزینه ویزا و … نیز اطلاعات کافی داشته باشید. تا پایان با ویتراپو همراه باشید تا جواب تمام سوالات خود را پیدا کنید!

ویزای توریستی اسپانیا

در صورت داشتن تابعیت کشورهای عضو اتحادیه اروپا، کشورهای عضو EFTA، کشورهایی که از طریق معاهده های بین المللی از کسب ویزا معاف هستند و داشتن اجازه اقامت در هریک از کشورهای حوزه شینگن نیازی به دریافت ویزای توریستی نخواهید داشت.

 • مدارک لازم برای اخذ ویزای توریستی اسپانیا
 • پذیرش درخواست ایرانیان در سفارت اسپانیا
 • دریافت وقت سفارت اسپانیا
 • ویزای شینگن اسپانیا
  • دریافت ویزای شینگن اسپانیا
 • تمدید ویزای توریستی اسپانیا
 • ریجکت ویزا
  • دلایل ریجکتی ویزای اسپانیا
  • رفع ریجکتی ویزای اسپانیا
 • دارالترجمه های مورد قبول سفارت اسپانیا
ویزای توریستی اسپانیا

مدارک لازم برای اخذ ویزای توریستی اسپانیا

دریافت ویزای توریستی اسپانیا اگرچه شرایط نسبتا سختی دارد، اما سفر به این کشور تمامی این سختی ها را از خاطرتان پاک می کند! با دریافت این ویزا شما می توانید به فعالیت های توریستی مانند تعطیلات و گشت و گذار در اسپانیا بپردازید. پیش از هر اقدامی مهم ترین چیزی که باید از آن اطلاع پیدا کنید مدارک مورد نیاز برای دریافت ویزای توریستی اسپانیا است. همان طور که پیش تر نیز گفتیم، مطمئن ترین راه برای اقدام این ویزا به صورت گروهی است، زیرا سفارت بر اقدام های انفرادی حساسیت بسیار بالایی به خرج می دهد. همچنین باید مدارک خود را کامل به سفارت ارائه بدهید تا در یک مرحله کار بررسی و اعلام جواب ویزای تان انجام شود. مدارک مورد نیاز برای دریافت ویزای توریستی اسپانیا عبارتند از:

مدارک مورد نیاز

 • فرم درخواست ویزا
 • دو عکس گذرنامه اخیر
 • گذرنامه معتبر
 • برنامه سفر
 • بیمه درمانی
 • اثبات محل اقامت
 • اثبات تمکن مالی و یا اثبات اشتغال یا درآمد اظهارنامه مالیاتی
 • پرداخت هزینه سفارت اسپانیا

مدارک شغلی

در هر شغل و صنفی که فعالیت می کنید و یا حتی بازنشسته هستید، باید مدارک شغلی خود را جهت بررسی و صدور ویزای توریستی اسپانیا به این کشور ارائه دهید. در ادامه به بررسی مدارک تمامی اصناف می پردازیم:

مدارک شغلی برای ویزای توریستی اسپانیا

 • بازنشستگان: ارائه حکم بازنشستگی + کارت بازنشستگی + سه فیش آخر حقوق
 • پزشکان: پروانه مطب یا حکم کارگزینی به همراه 3 فیش آخر حقوقی از محل کار + پروانه دائم پزشکی + کارت نظام پزشکی + سابقه بیمه تامین اجتماعی با مهر سازمان در صورت دارا بودن
 • وکلا: پروانه وکالت
 • مشاغل غیر دولتی: گواهی اشتغال به کار از شرکت مربوطه به همراه سه فیش آخر حقوقی + سابقه بیمه تامین اجتماعی با مهرسازمان مربوطه + قرارداد کاری
 • مشاغل دولتی: حکم کارگزینی یا نامه از سازمان مربوطه با ذکر مدت اشتغال سمت + میزان حقوق دریافتی و تاییدیه مرخصی + سابقه بیمه تامین اجتماعی با مهر سازمان + سه فیش آخر حقوق
 • خویش فرمایان: جواز کسب + فیش آخرین پرداخت مالیات + آخرین آگهی تغییرات + معرفی نامه از اتحادیه
 • معلمان و اساتید واعضای هیئت علمی دانشگاه ها: اصل حکم کارگزینی یا گواهی اشتغال به کار + سه فیش آخر حقوقی + سابقه بیمه تامین اجتماعی با مهر سازمان + کارت پرسنلی
 • دانش آموزان و دانشجویان: اصل و ترجمه نامه اشتغال به تحصیل با دانش آموزانی که در سال تحصیلی قصد سفر دارند + اصل و ترجمه رضایت نامه کتبی از مدیریت مدرسه با ذکر تاریخ سفر

شرایط پذیرش ایرانیان

ایرانیان نیز مانند مردم سایر کشورها می توانند برای دریافت ویزای اسپانیا اقدام کنند. تنها موردی که باید در نظر داشته باشید این است که مدارک خود را به درستی جمع آوری و بررسی کنید. سفارت اسپانیا ایران در تهران و در آدرس دروس، بلوار شهرزاد، کوچه اول شرقی پلاک ۱۰ قرار دارد. مدتی ست که این سفارت بخش کنسولی و خدمات ویزای خود را به شرکت BLS واگذار کرده است و شما باید برای تحویل مدارک و انجام انگشت نگاری ویزای خود به این مرکز سر بزنید. برای حضور در شرکت BLS باید به آدرس پاسداران، خیابان نارنجستان چهارم، مجتمع آرتمیس یک، طبقه ۱۲، واحد ۵ مراجعه کنید. همچنین می توانید برای ارتباط با این شرکت با شماره تلفن ۰۲۱۲۶۲۵۳۱۳۶ تماس بگیرید. ساعات و روزهای کاری شرکت BLS یکشنبه تا پنجشنبه از ساعت ۸:۳۰ تا ۱۶ می باشد.

برای اطلاعات بیشتر و مشاوره رایگان در زمینه ویزای اسپانیا و سفر توریستی به اسپانیا با ما در ارتباط باشید

دریافت وقت سفارت اسپانیا

برای دریافت ویزای توریستی اسپانیا نیازی نیست در سفارت اسپانیا در ایران مصاحبه شوید. تنها کاری که باید در این مورد انجام دهید تحویل مدارک و انگشت نگاری است. برای دریافت وقت سفارت اسپانیا باید هزینه ای معادل ۲۰۰ هزار تومان را بپردازید. جهت تحویل مدارک و انگشت نگاری نیز باید به دفتر کارگزاری سفارت مراجعه کنید. کارگزاری BLS مسئولیت تحویل مدارک و انگشت نگاری از متقاضیان دریافت ویزای این کشور را بر عهده دارد. 

ویزا شینگن

ویزای شینگن اسپانیا راه سفر به این کشور است. این ویزا از نوع C بوده و تنها اجازه اقامت به مدت 90 روز را به شما می دهد. با دریافت این ویزا شما می توانید علاوه بر اسپانیا، به سایر کشورهای حوزه شینگن نیز سفر کنید. استفاده نکردن از ویزای شینگن نیز عواقب خود را دارد و در صورت اخذ این ویزا باید حتما با آن سفر کنید. علاوه بر این، اگر بیش از مدت مقرر در کشورهای حوزه شینگن بمانید نیز عواقبی بابت ماندن بیش از 90 روز انتظار شما را می کشد! پیش از اقدام برای سفر به اسپانیا و یا سایر کشورهای حوزه شینگن به این دو نکته توجه داشته باشید.

دریافت ویزا شینگن اسپانیا

به دلیل این که در سال های اخیر بسیاری از دارندگان ویزای شینگن اسپانیا پس از سفر به این کشور درخواست پناهندگی کرده اند، در حال حاضر این کشور حساسیت خاصی بر مسافران و همچنین مدارک درخواست ویزا اعمال کرده است. بهترین و مطمئن ترین راه برای درخواست ویزای توریستی اسپانیا بدون خطر ریجکت شدن، درخواست ویزای گروهی است. در ادامه شما را با شرایط و مراتب دریافت این نوع ویزا آشنا می کنیم.

تور گروهی

تور گروهی در حال حاضر پرطرفدارترین و امن ترین راه برای درخواست و دریافت ویزای شینگن اسپانیا به شمار می رود. برای دریافت ویزای تور گروهی باید از طریق یک آژانس و یا کارگزار تور اسپانیا اقدام نمایید. در صورتی که به طور انفرادی برای دریافت ویزا اقدام نمایید، این عمل برای افسران سفارت به منزله تصمیم به عدم بازگشت به ایران تلقی شده و به احتمال زیاد ویزای شما ریجکت می شود.

ویزای توریستی اسپانیا از طریق تور گروهی

گردش حساب و تمکن مالی متقاضی

برخی متقاضیان تصور می کنند منظور از گردش حساب مورد نیاز برای دریافت ویزا، مبالغی است که به حساب شان واریز و یا برداشت شده است، اما اینطور نیست. منظور از گردش حساب در واقع صورت حساب سه ماهه اخیر متقاضی است. میزان مبلغ این گردش حساب چندان مهم نیست اما بهتر از برای هر نفر حدود 200 میلیون تومان باشد.

تاریخچه سفرهای متقاضی

چه برای ویزای شینگن اسپانیا و چه برای سایر ویزاها، تاریخچه سفرهای متقاضی یکی از نکات قابل توجه سفارت محسوب می شود. بهتر است برای گرفتن ویزای اسپانیا، حداقل چند سفر به کشور‌های آسیایی و یا کشور‌های خارجی داشته باشید. با داشتن تاریخچه سفر در واقع به افسران سفارت اثبات می کنید که سفر شما صرفا توریستی است و به هیچ عنوان قصد پناهندگی در کشور اسپانیا را ندارید.

مدت زمان دریافت ویزا

مدت زمان صدور و دریافت ویزا یکی از اصلی ترین سوالات پیش از اقدام برای سفر به اسپانیا است. بر پایه این موضوع شما می توانید برنامه سفر خود و دیگران را چیدمان کنید، به همین علت لازم است در این باره اطلاعات موثق داشته باشید. در این باره باید بدانید که ۲۱ روز کاری پس از تحویل مدارک و انگشت نگاری در دفتر BLS تهران، می توانید جواب ویزای خود را دریافت کنید. برای گرفتن جواب ویزای اسپانیا می توانید از یکشنبه تا پنجشنبه ساعت ۱۴ تا ۱۶، باید به دفتر BLS مراجعه نمایید. البته اگر قصد دریافت ویزای شینگن اسپانیا را دارید باید 90 روز پیش از تاریخ سفرتان برای دریافت آن اقدام نمایید.

ریجکت ویزا

ریجکتی ویزای توریستی اسپانیا

دلایل ریجکتی ویزای اسپانیا توریستی

یکی از دلایل اصلی رد شدن ویزای توریستی اسپانیا، اقدام برای دریافت ویزای انفرادی است. پیش تر نیز به این موضوع اشاره کردم که برای جلوگیری از رد شدن ویزا باید به صورت گروهی اقدام کنید، زیرا درخواست انفرادی موجب ایجاد حساسیت نسبت به درخواست پناهندگی در اسپانیا می شود. همچنین سوابق کیفری و حقوقی در حال و یا گذشته موجب رد شدن ویزای شما می شوند. علاوه بر این، ارائه مدارک دروغین و یا غیرواقعی یکی دیگر از مهم ترین دلایل ریجکت شدن ویزا است. سفارت اسپانیا مدارک مربوط به درخواست ویزا را با حساسیت بالایی بررسی می کند و هیچ شانسی برای ارائه مدارک تقلبی وجود ندارد. ارائه گذرنامه نامعتبر و یا جعلی و نداشتن بیمه مسافرتی معتبر نیز از جمله سایر دلایل رد شدن درخواست ویزای توریستی اسپانیا هستند.

رفع ریجکتی ویزای توریستی اسپانیا

رفع ریجکتی ویزای توریستی اسپانیا امری غیر ممکن است. در صورت ریجکت شدن درخواست ویزا، شما تا 6 ماه اجازه ثبت درخواست مجدد نخواهید داشت؛ در این مدت باید برای اصلاح مدارک و فراهم کردن شرایط خود اقدام نمایید. پس از انجام این کار می توانید مجددا برای درخواست ویزای توریستی اسپانیا اقدام نمایید. مهم ترین کاری که باید در این مسیر انجام دهید تحویل نامه اعتراض به ریجکتی ویزا است. شما باید این نامه را به زبان اسپانیایی نگارش کرده و آن را به سفارت تحویل دهید. شما می توانید در روز‌های یکشنبه تا چهارشنبه ساعت ۱۳ تا ۱۴ جهت تحویل نامه خود به سفارت اسپانیا مراجعه نمایید. فراموش نکنید که جهت تحویل نامه باید خودتان شخصا به سفارت بروید و شخص دیگری نمی تواند این کار را برای شما انجام دهد. جواب اعتراض شما به ریجکتی ویزای اسپانیا ۴۵ روز کاری پس از تحویل نامه اعلام خواهد شد.

برای رفع ریجکتی ویزای توریستی اسپانیا حتما با ما تماس بگیرید. ویتراپو مشکل شما را حل خواهد کرد.

تمدید ویزای توریستی اسپانیا

تمدید ویزای توریستی اسپانیا امکان پذیر است، اگر سلسله مراتب آن را به درستی انجام دهید. برای تمدید این ویزا لازم است دلایلی محکم و قابل قبول را برای ماندن در خاک اسپانیا به افسر ویزا و سفارت این کشور ارائه کنید. این شرایط باید قوی و متقاعد کننده باشند؛ در غیر این صورت تمدید ویزای شما از سوی سفارت اسپانیا تایید نخواهد شد. ارائه اسنادی مبنی بر تمکن مالی جهت تمدید اقامت و دلایل درخواست دهنده جهت تمدید اقامت از جمله موارد مهمی هستند که توسط افسر ویزا و سفارت بررسی می شود. این دلایل که ممکن است به علت بروز حادثه ، موارد پزشکی و‌ ادامه درمان، کاری و یا شخصی باشند و در هر صورت باید بتوانند افسر ویزای اسپانیا را قانع کنند.

تمدید ویزای توریستی اسپانیا

دارالترجمه های مورد تایید سفارت اسپانیا

ترجمه مدارک لازم به زبان اسپانیایی یکی از مهم ترین اقدامات جهت دریافت ویزای اسپانیا است. دارالترجمه ای که کار ترجمه مدارک خود را به آن می سپارید باید مورد تایید سفارت اسپانیا باشد، در غیر این صورت روند رسیدگی به پرونده شما دچار مشکل شده و در نتیجه صدور ویزای توریستی اسپانیا برای سفرتان به تعویق می افتد. در ادامه تعدادی از دارالترجمه های مورد تایید سفارت اسپانیا را به شما معرفی میکنیم:

دارالترجمه کتیبه

جردن، بالاتر از ناهید شرقی، بن بست شاهرخی، ساختمان شاهرخ، طبقه ۳، واحد ۳۰۳ تلفن: ۰۲۱۲۲۰۴۳۱۶۴

دارالترجمه نمونه

خیابان ولی عصر، نرسیده به میرداماد، خیابان افشار، ساختمان آبشار، طبقه ۲، واحد ۸ تلفن: ۰۲۱۸۸۳۰۷۵۲۹

دارالترجمه ارکید

خیابان آزادی، روبروی ساختمان وزارت کار، خیابان آذربایجان، پلاک ۹۵۷، طبقه ۴ تلفن: ۰۲۱۶۶۸۶۳۸۲۴

دارالترجمه نوبهار

تهران، خیابان شهید دکتر بهشتی، بعد از چهارراه اندیشه، پلاک ۴۷ واحد ۴ تلفن: ۰۲۱۸۸۷۶۳۸۴۱

سوالات متداول

سلام؛ بهتره همگی با هم اقدام نکنید چون در اون صورت وابستگی خانوادگی قابل قبول برای سفارت نخواهید داشت و احتمال ریجکتی هست.
 
سلام؛ برای سفر به حوزه شینگن یا باید دعوت نامه داشته باشید یا سابقه سفر به شینگن. در غیر این صورت توصیه ما سفر به صورت تور گروهی هست. در صورتی که خودتون اقدام کنید 120 یورو ورودی سفارت هست.
 

مشاوره رایگان

برای دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه مهاجرت به طرق مختلف و هر کشوری کافیست شماره تلفن و نام خود را وارد کنید تا متخصصین مهاجرتی ویتراپو در سریع ترین زمان ممکن با شما تماس بگیرندفرم مشاوره رایگان
نام و نام‌ خانوادگی:(Required)
اطلاعات تماس

دفتر مرکزی:
تهران، نیاوران، قبل از چها رراه کامرانیه، مرکز تجاری نارون

تلفن:
4 - 02122810082 - 021 (20 خط ویژه)

ساعات کاری :شنبه تا پنجشنبه 9 الی 20

درباره ما

دپارتمان مهاجرتی ویتراپو با بیش از 14 سال سابقه در زمینه مهاجرت تحصیلی، کاری و مهاجرت برای سرمایه گذاری در خارج کشور آماده کمک به شماست

کلیه حقوق سایت متعلق به هلدینگ بین المللی الماسینو می‌باشد

به بالای صفحه بردن