ویزای توریستی اسپانیا

سفر به کشورهای خارجی همواره یک تجربه هیجان‌ انگیز برای هر گردشگری به حساب می‌آید، و اسپانیا به عنوان یکی

تماس: 021-91303121
ــــــــــــــــــــــــ یا ــــــــــــــــــــــــ

سفر به کشورهای خارجی همواره یک تجربه هیجان‌ انگیز برای هر گردشگری به حساب می‌آید، و اسپانیا به عنوان یکی از مقاصد محبوب جهانی، امکان تجربه فرهنگ، هنر، تاریخ و طبیعت بی‌نظیر را به مسافران ارائه می‌کند. برای ورود به این کشور زیبا، اخذ ویزای توریستی اسپانیا از ضروریات اصلی است.

این ویزا به شما امکان می‌دهد تا به مدت مشخصی در اسپانیا اقامت کرده و از جاذبه‌های تاریخی و فرهنگی آن لذت ببرید. اما در میان مراحل پیچیده اخذ ویزا، خدمات یک موسسه مهاجرتی حرفه‌ای مانند ویتراپو می‌تواند به شما کمک کند.

ویتراپو با تیمی از متخصصان با تجربه، به شما در تکمیل فرم‌ها، جمع‌آوری مدارک، پیشنهاد راهنمایی‌های لازم و پیگیری مراحل پرونده ویزا کمک می‌کند. با اعتماد به موسسه مهاجرتی ویتراپو، می‌توانید مسیر خود را به سمت تجربه‌ی یک سفر راحت‌تر و بی‌دردسر‌تر کنید و از سفر به اسپانیا بهره‌برداری کامل داشته باشید.

شرایط و مدارک لازم برای اخذ ویزای توریستی اسپانیا

برای اخذ ویزای توریستی اسپانیا، باید به مجموعه‌ ای از شرایط را فراهم کنید. پیش از هر اقدامی مهم ترین چیزی که باید از آن اطلاع پیدا کنید مدارک مورد نیاز برای دریافت ویزای توریستی اسپانیا است. لازم به ذکر است که مطمئن ترین راه برای اقدام این ویزا به صورت گروهی است، زیرا سفارت بر اقدام های انفرادی حساسیت بسیار بالایی به خرج می‌دهد.

همچنین باید مدارک خود را کامل به سفارت ارائه بدهید تا در یک مرحله بررسی و جواب ویزای تان اعلام شود. مدارک و شرایط مورد نیاز برای دریافت ویزای توریستی اسپانیا عبارتند از:

  • فرم درخواست ویزا
  • دو عکس گذرنامه اخیر
  • گذرنامه معتبر
  • برنامه سفر
  • بیمه درمانی
  • اثبات محل اقامت
  • اثبات تمکن مالی و یا اثبات اشتغال یا درآمد اظهارنامه مالیاتی
  • پرداخت هزینه سفارت اسپانیا

مدارک شغلی مورد نیاز ویزای اسپانیا

در هر شغل و صنفی که فعالیت می‌کنید و یا حتی بازنشسته هستید، باید مدارک شغلی خود را جهت بررسی و صدور ویزای توریستی اسپانیا به این کشور ارائه دهید. در ادامه به بررسی مدارک تمامی اصناف می‌پردازیم:

صنف شغلیمدارک مورد نیاز
بازنشستگانارائه حکم بازنشستگی + کارت بازنشستگی + سه فیش آخر حقوق
پزشکانپروانه مطب یا حکم کارگزینی به همراه 3 فیش آخر حقوقی از محل کار + پروانه دائم پزشکی + کارت نظام پزشکی + سابقه بیمه تامین اجتماعی با مهر سازمان در صورت دارا بودن
وکلاپروانه وکالت
مشاغل غیر دولتیگواهی اشتغال به کار از شرکت مربوطه به همراه سه فیش آخر حقوقی + سابقه بیمه تامین اجتماعی با مهرسازمان مربوطه + قرارداد کاری
مشاغل دولتیحکم کارگزینی یا نامه از سازمان مربوطه با ذکر مدت اشتغال سمت + میزان حقوق دریافتی و تاییدیه مرخصی + سابقه بیمه تامین اجتماعی با مهر سازمان + سه فیش آخر حقوق
خویش فرمایانجواز کسب + فیش آخرین پرداخت مالیات + آخرین آگهی تغییرات + معرفی نامه از اتحادیه
معلمان و اساتید واعضای هیئت علمیاصل حکم کارگزینی یا گواهی اشتغال به کار + سه فیش آخر حقوقی + سابقه بیمه تامین اجتماعی با مهر سازمان + کارت پرسنلی
دانش آموزان و دانشجویاناصل و ترجمه نامه اشتغال به تحصیل با دانش آموزانی که در سال تحصیلی قصد سفر دارند + اصل و ترجمه رضایت نامه کتبی از مدیریت مدرسه با ذکر تاریخ سفر

شرایط پذیرش ویزا توریستی اسپانیا برای ایرانیان

ایرانیان نیز همانند مردم سایر کشورها، می توانند برای دریافت ویزای اسپانیا اقدام کنند. اما تنها موردی که باید به آن توجه داشته باشند، این است که مدارک خود را با دقت جمع آوری و بررسی نمایند. سفارت اسپانیا در ایران در آدرس دروس، بلوار شهرزاد، کوچه اول شرقی، پلاک ۱۰ مستقر است. اخیراً این سفارت بخش کنسولی و خدمات ویزایی خود را به شرکت BLS منتقل کرده است.

بنابراین، برای تحویل مدارک و انجام انگشت‌ نگاری مربوط به ویزا، مراجعه به مرکز پاسداران، خیابان نارنجستان چهارم، مجتمع آرتمیس یک، طبقه ۱۲، واحد ۵ ضروری است. همچنین می‌توانید با شماره تلفن ۰۲۱۲۶۲۵۳۱۳۶ با شرکت BLS تماس حاصل نمایید. اوقات کاری این شرکت از یکشنبه تا پنجشنبه، از ساعت ۸:۳۰ تا ۱۶ می‌باشد.

دریافت وقت سفارت اسپانیا

درخواست ویزای توریستی برای اسپانیا بدون نیاز به مصاحبه در سفارت اسپانیا در ایران قابل انجام است. تنها مراحلی که باید به آن‌ها توجه کنید، تحویل مدارک و انجام انگشت‌نگاری است. برای دریافت وقت مراجعه به سفارت اسپانیا، می‌بایست مبلغی حدود ۲۰۰ هزار تومان را پرداخت نمایید. برای تحویل مدارک و انجام انگشت‌ نگاری، شما باید به دفتر کارگزاری سفارت مراجعه کنید. کارگزاری BLS مسئولیت تحویل مدارک و انجام انگشت‌نگاری از افراد درخواست‌کننده ویزا برای این کشور را بر عهده دارد.

ویزای شینگن اسپانیا

یکی از راه های سفر به این کشور، ویزای شینگن اسپانیا است. این ویزا از نوع ویزا شنگن C بوده و تنها اجازه اقامت به مدت 90 روز را به شما می‌دهد. با دریافت این ویزا شما می توانید علاوه بر اسپانیا، به سایر کشورهای حوزه شینگن نیز سفر کنید. علاوه بر این، اگر بیش از مدت مقرر در کشورهای حوزه شینگن بمانید نیز عواقبی بابت ماندن بیش از 90 روز انتظار شما را می کشد! پیش از اقدام برای سفر به اسپانیا و یا سایر کشورهای حوزه شینگن به این دو نکته توجه داشته باشید.

دریافت ویزا شینگن اسپانیا

به دلیل این که در سال های اخیر بسیاری از دارندگان ویزای شینگن اسپانیا پس از سفر به این کشور درخواست پناهندگی کرده اند، در حال حاضر این کشور حساسیت خاصی بر مسافران و همچنین مدارک درخواست ویزا اعمال کرده است. بهترین و مطمئن ترین راه برای درخواست ویزای توریستی اسپانیا بدون خطر ریجکت شدن، درخواست ویزای گروهی است. در ادامه شما را با شرایط و مراتب دریافت این نوع ویزا آشنا می کنیم.

تور گروهی

تور گروهی در حال حاضر پرطرفدارترین و امن ترین راه برای درخواست و دریافت ویزای شینگن اسپانیا به شمار می رود. برای دریافت ویزای تور گروهی باید از طریق یک آژانس و یا کارگزار تور اسپانیا اقدام نمایید. در صورتی که به طور انفرادی برای دریافت ویزا اقدام نمایید، این عمل برای افسران سفارت به منزله تصمیم به عدم بازگشت به ایران تلقی شده و به احتمال زیاد ویزای شما ریجکت می شود.

گردش حساب و تمکن مالی متقاضی

برخی متقاضیان تصور می کنند منظور از گردش حساب مورد نیاز برای دریافت ویزا، مبالغی است که به حساب شان واریز و یا برداشت شده است، اما اینطور نیست. منظور از گردش حساب در واقع صورت حساب سه ماهه اخیر متقاضی است. میزان مبلغ این گردش حساب چندان مهم نیست اما بهتر از برای هر نفر حدود 200 میلیون تومان باشد.

تاریخچه سفرهای متقاضی

چه برای ویزای شینگن اسپانیا و چه برای سایر ویزاها، تاریخچه سفرهای متقاضی یکی از نکات قابل توجه سفارت محسوب می شود. بهتر است برای گرفتن ویزای اسپانیا، حداقل چند سفر به کشور‌های آسیایی و یا کشور‌های خارجی داشته باشید. با داشتن تاریخچه سفر در واقع به افسران سفارت اثبات می کنید که سفر شما صرفا توریستی است و به هیچ عنوان قصد پناهندگی در کشور اسپانیا را ندارید.

مدت زمان دریافت ویزا

مدت زمان صدور و دریافت ویزا یکی از اصلی ترین سوالات پیش از اقدام برای سفر به اسپانیا است. بر پایه این موضوع شما می توانید برنامه سفر خود و دیگران را چیدمان کنید، به همین علت لازم است در این باره اطلاعات موثق داشته باشید.

در این باره باید بدانید که ۲۱ روز کاری پس از تحویل مدارک و انگشت نگاری در دفتر BLS تهران، می توانید جواب ویزای خود را دریافت کنید. برای گرفتن جواب ویزای اسپانیا می توانید از یکشنبه تا پنجشنبه ساعت ۱۴ تا ۱۶، باید به دفتر BLS مراجعه نمایید. البته اگر قصد دریافت ویزای شینگن اسپانیا را دارید باید 90 روز پیش از تاریخ سفرتان برای دریافت آن اقدام نمایید.

دلایل ریجکتی ویزای اسپانیا توریستی

یکی از دلایل اصلی رد شدن ویزای توریستی اسپانیا، اقدام برای دریافت ویزای انفرادی است. پیش تر نیز به این موضوع اشاره کردم که برای جلوگیری از رد شدن ویزا باید به صورت گروهی اقدام کنید، زیرا درخواست انفرادی موجب ایجاد حساسیت نسبت به درخواست پناهندگی در اسپانیا می شود.

همچنین سوابق کیفری و حقوقی در حال و یا گذشته موجب رد شدن ویزای شما می شوند. علاوه بر این، ارائه مدارک دروغین و یا غیرواقعی یکی دیگر از مهم ترین دلایل ریجکت شدن ویزا است. سفارت اسپانیا مدارک مربوط به درخواست ویزا را با حساسیت بالایی بررسی می کند و هیچ شانسی برای ارائه مدارک تقلبی وجود ندارد. ارائه گذرنامه نامعتبر و یا جعلی و نداشتن بیمه مسافرتی معتبر نیز از جمله سایر دلایل رد شدن درخواست ویزای توریستی اسپانیا هستند.

رفع ریجکتی ویزا و پاسپورت اسپانیا

رفع ریجکتی ویزای توریستی اسپانیا امری غیر ممکن است. در صورت ریجکت شدن درخواست ویزا، شما تا 6 ماه اجازه ثبت درخواست مجدد نخواهید داشت؛ در این مدت باید برای اصلاح مدارک و فراهم کردن شرایط خود اقدام نمایید. پس از انجام این کار می توانید مجددا برای درخواست ویزای توریستی اسپانیا اقدام نمایید. مهم ترین کاری که باید در این مسیر انجام دهید تحویل نامه اعتراض به ریجکتی ویزا است.

شما باید این نامه را به زبان اسپانیایی نگارش کرده و آن را به سفارت تحویل دهید. شما می توانید در روز‌های یکشنبه تا چهارشنبه ساعت ۱۳ تا ۱۴ جهت تحویل نامه خود به سفارت اسپانیا مراجعه نمایید. فراموش نکنید که جهت تحویل نامه باید خودتان شخصا به سفارت بروید و شخص دیگری نمی تواند این کار را برای شما انجام دهد. جواب اعتراض شما به ریجکتی ویزای اسپانیا ۴۵ روز کاری پس از تحویل نامه اعلام خواهد شد.

تمدید ویزای توریستی اسپانیا

تمدید ویزای توریستی اسپانیا امکان پذیر است، اگر سلسله مراتب آن را به درستی انجام دهید. برای تمدید این ویزا لازم است دلایلی محکم و قابل قبول را برای ماندن در خاک اسپانیا به افسر ویزا و سفارت این کشور ارائه کنید. این شرایط باید قوی و متقاعد کننده باشند؛ در غیر این صورت تمدید ویزای شما از سوی سفارت اسپانیا تایید نخواهد شد.

ارائه اسنادی مبنی بر تمکن مالی جهت تمدید اقامت و دلایل درخواست دهنده جهت تمدید اقامت از جمله موارد مهمی هستند که توسط افسر ویزا و سفارت بررسی می شود. این دلایل که ممکن است به علت بروز حادثه ، موارد پزشکی و‌ ادامه درمان، کاری و یا شخصی باشند و در هر صورت باید بتوانند افسر ویزای اسپانیا را قانع کنند.

دارالترجمه های مورد تایید سفارت اسپانیا

ترجمه مدارک لازم به زبان اسپانیایی یکی از مهم ترین اقدامات جهت دریافت ویزای اسپانیا است. دارالترجمه ای که کار ترجمه مدارک خود را به آن می سپارید باید مورد تایید سفارت اسپانیا باشد، در غیر این صورت روند رسیدگی به پرونده شما دچار مشکل شده و در نتیجه صدور ویزای توریستی اسپانیا برای سفرتان به تعویق می افتد. در ادامه تعدادی از دارالترجمه های مورد تایید سفارت اسپانیا را به شما معرفی میکنیم:

  • دارالترجمه کتیبه : جردن، بالاتر از ناهید شرقی، بن بست شاهرخی، ساختمان شاهرخ، طبقه ۳، واحد ۳۰۳ / تلفن: ۰۲۱۲۲۰۴۳۱۶۴

دارالترجمه نمونه : خیابان ولی عصر، نرسیده به میرداماد، خیابان افشار، ساختمان آبشار، طبقه ۲، واحد ۸ / تلفن: ۰۲۱۸۸۳۰۷۵۲۹

دارالترجمه ناهید : خیابان آزادی، روبروی ساختمان وزارت کار، خیابان آذربایجان، پلاک ۹۵۷، طبقه ۴ / تلفن: ۰۲۱۶۶۸۶۳۸۲۴

دارالترجمه نوبهار : تهران، خیابان شهید دکتر بهشتی، بعد از چهارراه اندیشه، پلاک ۴۷ واحد ۴ / تلفن: ۰۲۱۸۸۷۶۳۸۴۱

با سلام ما دو خانواده هستیم (4 نفر) که ویزای توریستی میخوایم بگیریم برای سویل اسپانیا ایا ممکنه درخواست ویزای ما رد بشه؟

سلام؛
بهتره همگی با هم اقدام نکنید چون در اون صورت وابستگی خانوادگی قابل قبول برای سفارت نخواهید داشت و احتمال ریجکتی هست.

سلام بنده خبرنگار رسمی هستم و قصد مسافرت به بارسلون از طریق دعوت نامه را دارم. خواستم بپرسم که آیا اقدام با دعوت نامه و به صورت انفرادی هم ریجکت میشه یا خیر و اینکه هزینه اخذ ویزا چقدر هست؟

سلام؛
برای سفر به حوزه شینگن یا باید دعوت نامه داشته باشید یا سابقه سفر به شینگن. در غیر این صورت توصیه ما سفر به صورت تور گروهی هست. در صورتی که خودتون اقدام کنید 120 یورو ورودی سفارت هست.

آیا برای مهاجرت به مشاوره احتیاج دارید؟

مشاوره را همین الان رزرو کنید یا بررسی کنید که واجد شرایط مهاجرت هستید
تماس با ما
ــــــــــــــــــــــــ یا ــــــــــــــــــــــــ
برای مشاوره رایگان کلیک کنید
فرم زیر را برای ما ارسال کنید و منتظر بمانید
مشاوران ویتراپو در اسراع وقت با شما تماس میگیرند