اقامت کانادا + (0 تا 100 روش های اخذ اقامت)

کشور کانادا با طبیعت خیره کننده‌ اش، امکانات بهداشتی و آموزشی برتر، یکی از مقاصد محبوب برای مهاجرت و اخذ

تماس: 021-91303121
ــــــــــــــــــــــــ یا ــــــــــــــــــــــــ

کشور کانادا با طبیعت خیره کننده‌ اش، امکانات بهداشتی و آموزشی برتر، یکی از مقاصد محبوب برای مهاجرت و اخذ اقامت می‌باشد. افراد می‌توانند بر اساس شرایط و نیازهای خود، با استفاده از سیستم مهاجرتی گسترده‌ کانادا که شامل روش های مهاجرتی و انواع ویزا می‌باشد به این کشور مهاجرت کرده و از تمامی مزایای اقامت کانادا بهره‌ مند شوند.

در همین راستا، مراجعه به موسسات مهاجرتی معتبر می‌تواند کمک شایانی برای افراد باشد. مهاجرت به کشوری مانند کانادا نیازمند مشاوره‌ ای دقیق و حرفه‌ای است تا فرآیند پیچیده مهاجرت به خوبی انجام گیرد. در این زمینه، موسسه مهاجرتی ویتراپو با تجربه و تخصص خود در امور مهاجرت به کانادا، آماده خدمت رسانی جهت اخذ اقامت کانادا می باشد.

ویتراپو از ارائه مشاوره مهاجرتی در مورد برنامه‌ های مختلف مهاجرت به کانادا گرفته تا راهنمایی در تهیه مدارک و بررسی آن ها توسط وکیل مهاجرت، در تمامی مراحل اخذ اقامت همراه شماست. با ما همراه باشید.

اقامت کانادا

انواع اقامت کانادا

به طور کلی اقامت کانادا به دو نوع اقامت دائم و اقامت موقت تقسیم می‌شود که در ادامه به توضیح آن ها خواهیم پرداخت:

اقامت دائم کانادا

روش های زیادی برای اقامت دائم در کانادا توسط اداره مهاجرت و شهروندی کانادا ارائه شده است که اشخاص می‌توانند با توجه به آن ها نسبت به اقامت دائم در کانادا اقدام کنند و بدون وجود نگرانی، به کار و تحصیل در این کشور بپردازند. همچنین متقاضیان در این نوع اقامت از تمام حقوق فردی و اجتماعی نیز در این کشور برخوردار می شوند.

اقامت موقت کانادا

اشخاصی که قصد اقامت از طریق تحصیل، کار و یا جهت بازدید در کانادا حضور دارند باید از طریق اداره مهاجرت کانادا اقدام به اخذ مجوزهای حضور خود کنند, سپس نسبت به مدت زمان تعیین شده برای روش موردنظر خود می‌توانند در کانادا اقامت داشته باشند. متقاضی در این نوع از اقامت کانادا با اتمام اعتبار ویزای خود باید این کشور را ترک کنند یا اقامت خود را تمدید کنند.

مدارک مورد نیاز اقامت کانادا

 • مدارک هویتی (شناسنامه, کارت ملی و …)
 • گواهی عدم سوءپیشینه
 • مدارک بیمه
 • سابقه کاری
 • تمکن مالی
 • مدارک زبان (انگلیسی یا فرانسوی)

مدارک مورد نیاز زبان برای اخذ اقامت دائم کانادا

مدرک زبانجزئیات و توضیحات
آیلتس (IELTS)با توجه به نوع روش انتخابی نمره مورد نیاز آن متفاوت می‌باشد
سلپیپ (CELPIP)آزمون زبان مختص اقامت کانادا
تف (TEF)آزمون تعیین سطح زبان فرانسوی

روش های اخذ اقامت کانادا

اقامت دائم کانادا با روش های زیادی میسر می‌شود که در این مطلب به آن می‌پردازیم:

اقامت کانادا از طریق کار

از جمله روش های برتر دریافت اقامت دائم کانادا، اقامت از طریق کار می‌باشد. متقاضی برای کار در کانادا ابتدا باید اقدام به ثبت نام در سایت رسمی کانادا برای ورود به سیستم جامع اکسپرس انتری نماید. در این سیستم پس از آنکه متقاضی ثبت نام نمود, پرونده او بررسی خواهد شد که با بررسی های لازم در صورت نیاز در برنامه هایی مانند نیروی کار ماهر فدرال, نیروی کار تجربی فدرال, برنامه های استانی و … از او دعوت خواهد شد. متقاضی در این روش با ارائه تمامی مدارک و شرایط مورد نیاز موفق به اخذ ویزای کاری این کشور خواهد شد.

اقامت کانادا از طریق کار

اقامت کانادا از طریق تحصیل

گرفتن اقامت کانادا از طریق تحصیل یکی از روش های پر طرفدار و منطقی است، زیرا شخص می تواند به راحتی پس از دریافت اقامت تحصیلی نسبت به اقامت دائم در کانادا اقدام کند. همچنین، با توجه به امکاناتی که کانادا در اختیار مهاجرینی که برای تحصیل در کانادا به این کشور مهاجرت کرده اند می‌گذارد، می‌توان گفت پر طرفدار ترین راه مهاجرت به کانادا، اخذ ویزای تحصیلی کانادا است.

شرایط اقامت تحصیلی کانادا

 • سن متقاضی کمتر از ۴۵ سال باشد
 • متقاضی باید ۱۰ هزار دلار در سال تمکن مالی داشته باشد
 • کمتر از ۵ سال گپ تحصیلی داشته باشد
 • ارائه نامه پذیرش دانشگاه

اقامت دائم کانادا از طریق استارتاپ

مهاجرت به کانادا از طریق استارتاپ در نگاه اول شاید ساده به نظر برسد و فقط شرایطی مانند آیلتس 5، ایده تجاری، تمکن مالی و.. باشد، اما لازم به ذکر است که استارت آپ کانادا روشی بسیار پیچیده است و برای اخذ ویزا و اقامت از طریق آن نیاز به مشاوری آگاه از تمامی شرایط آن دارد. در همین راستا مشاوران و وکلای موسسه مهاجرتی ویتراپو برای ارائه تمامی نکات لازم از ویزای استارت آپ کانادا و اخذ اقامت از طریق آن آماده خدمت رسانی می باشند.

مراحل لازم اقامت کانادا از طریق استارتاپ

 • نوشتن یک ایده و طرحی خلاق و نو به یک شرکت معتبر
 • طرح ارائه شده توسط شرکت معتبر تایید شود, پس از تایید مراحل استارتاپ آغاز می‌شود
 • درخواست جهت اخذ اقامت کانادا که تقریبا ۱۲ تا ۱۶ ماه زمان لازم دارد

شرایط اقامت کانادا از طریق استارتاپ

 • ارائه مدرک زبان انگلیسی و یا فرانسه ( مدارک زبان با نمره بالا از یک مرکز معتبر)
 • داشتن سرمایه اولیه، زیرا دولت کانادا هیچ هزینه‌ای برای کسانی که از طریق استارتاپ کانادا برای ویزا اقدام کرده اند نمی‌کند.
 • داشتن هزینه برای حداقل ۶ ماه زندگی در کانادا
 • داشتن سرمایه پل ورود شما به کانادا نیست, حتما شخصی که از طریق استارتاپ اقدام می‌کند باید ایده خلاقانه و فعالیت مناسبی داشته باشد.
 • ایجاد کسب و کار، جذب اعتبار و تایید شرکت معتبر نیاز است.
اقامت در کانادا با سرمایه گذاری

اقامت کانادا از طریق سرمایه گذاری

برای اخذ اقامت کانادا از طریق سرمایه گذاری، هر یک از شهرهای این کشور قوانین مخصوص به خود را دارند اما به طور کلی برای سرمایه گذاری در کانادا حداقل سرمایه ای به مبلغ ۱۰۰ هزار دلار نیاز است. در این روش نکته بسیار مهمی که وجود دارد این است که، تنها از طریق سرمایه گذاری در برخی از شهرهای کانادا می‌توانید نسبت به اخذ اقامت دائم این کشور اقدام کنید اما در برخی از شهرها مانند کلمبیا و انتاریو پس از اقدام به اخذ اقامت کانادا از طریق سرمایه گذاری در نهایت شاید بتوانید ویزای کاری دریافت نمایید.

مراحل قبل از اقدام به اقامت کانادا

 • روش مورد نظر خود جهت اقامت را انتخاب کنید
 • پیش نیاز های روش خود را کامل بشناسید و فراهم آورید
 • از کارشناس یا یک وکیل مهاجرتی مشاوره بگیرید
 • اقدام به تقویت زبان خود کنید
 • مطالعه کامل در مورد کشور کانادا داشته باشید
 • به تقویت مهارت های شغلی خود بپردازید
 • برای مهاجرت به کانادا آماده شوید

مدت زمان اخذ اقامت دائم کانادا

زمان مورد نیاز برای درخواست اقامت کانادا امروزه با توجه به سیستم جدید اکسپرس انتری (express entry) 6 ماه می باشد. اما باید این را در نظر داشته باشید که ممکن است درخواست اقامت کانادا از طریق سایر برنامه های مهاجرتی ۲ سال طول بکشد.

تفاوت اقامت کانادا و شهروندی کانادا

افرادی که فقط اقامت دائم کانادا را دارند نمی‌توانند در رای گیری شرکت کنند، در رای گیری داشتن پاسپورت کانادایی و شهروندی کانادا مورد نیاز است. در نتیجه، اشخاص بعد از گرفتن اقامت دائم و همچنین کارت اقامت کانادا می‌توانند جهت دریافت شهروندی این کشور اقدام نمایند. در واقع تفاوت اصلی این است که اقامت دائم می‌تواند تحت شرایطی لغو شود ولی شهروندی کانادا تحت هیچ شرایطی لغو نمی‌شود.

شهروندی و اقامت کانادا

محدودیت های اقامت کانادا

۱. اگر جرمی ناخواسته به شخصی که اقامت دائم دارد زده شود اقامت وی باطل می‌شود، که در این شرایط باید خاک این کشور را ترک کند.
۲. منقضی شدن اعتبار کارت اقامت دائم شخص یکی دیگر از محدودیت های اقامت در کانادا است. برای تمدید این اعتبار باید شخص شرایط زیر را داشته باشد:

 • نداشتن جرم و دستوری برای ترک کانادا
 • داشتن اقامت دائم معتبر
 • تمدید اعتبار کارت از داخل کشور کانادا

هزینه های اقامت در کانادا

هزینه اخذ اقامت کانادا با توجه به روش انتخابی متقاضی متفاوت است, اما به صورت کلی متقاضیان برای اخذ اقامت کانادا باید از سرمایه ای برابر با حداقل 30 هزار دلار برخوردار باشند. لازم به ذکر است، هزینه های مهاجرت به کانادا و اخذ اقامت آن به ۲ دسته تقسیم می‌شود:

 • هزینه های بررسی پرونده (انگشت نگاری, سفارت, ویزا, آزمایش و مجوز اقامت)
 • هزینه های لازم برای وکیل مهاجرت, ترجمه مدارک و …

خدمات موسسه مهاجرتی ویتراپو جهت اخذ اقامت کانادا

تیم حرفه‌ای و مجرب موسسه مهاجرتی ویتراپو با برخورداری از دانش فراوان در زمینه مهاجرت و اخذ اقامت کانادا، اطمینان حاصل می‌کند که شما در تمامی مراحل این مسیر مورد راهنمایی و پشتیبانی قرار بگیرید. از بررسی شرایط توسط مشاور مهاجرتی تا تهیه اسناد، مدارک و پیگیری دقیق مراحل توسط وکیل مهاجرت، ویتراپو همراه شماست. این موسسه با تمرکز بر نیازها و مصالح شما، بهترین راه‌ حل‌ ها را ارائه می‌دهد و در تمامی ابعاد و جزئیات مراحل اخذ اقامت کانادا به شما کمک می‌کند. ویتراپو همراه شماست.

سوالات متداول اقامت دائم کانادا

آیا برای برنامه‌های مهاجرتی و اخذ اقامت کانادا محدودیت سنی وجود دارد؟

هرچند محدودیت سنی سختی وجود ندارد، اما برخی از برنامه‌ها ممکن است مشروط به سن باشند. به همین دلیل، مهم است که الزامات خاص مسیر مهاجرتی خود را بررسی کنید.

آیا برای اقامت کانادا لازم است در زبان انگلیسی یا فرانسوی را مهارت داشت؟

بله، مهارت داشتن در زبان انگلیسی یا فرانسوی جهت مهاجرت به کانادا بسیار مهم است. شما باید توانایی‌های زبانی خود را با ارائه مدارک مناسب به‌روز کنید.

چه مدت زمانی برای اخذ اقامت در کانادا لازم است؟

زمان پردازش بسته به برنامه مهاجرتی مورد نظر شما متغیر است و ممکن است از چند ماه تا چند سال متفاوت باشد.

آیا برای مهاجرت به مشاوره احتیاج دارید؟

مشاوره را همین الان رزرو کنید یا بررسی کنید که واجد شرایط مهاجرت هستید
تماس با ما
ــــــــــــــــــــــــ یا ــــــــــــــــــــــــ
برای مشاوره رایگان کلیک کنید
فرم زیر را برای ما ارسال کنید و منتظر بمانید
مشاوران ویتراپو در اسراع وقت با شما تماس میگیرند