تحصیل در ترکیه + معرفی روش ها 2023

این روزها تحصیل در ترکیه به یکی از بهترین گزینه های مهاجرت تبدیل شده است. در واقع کشور ترکیه با

تماس: 021-91303121
ــــــــــــــــــــــــ یا ــــــــــــــــــــــــ

این روزها تحصیل در ترکیه به یکی از بهترین گزینه های مهاجرت تبدیل شده است. در واقع کشور ترکیه با فراهم کردن بهترین امکانات تحصیلی، آینده درخشانی را برای دانشجویان مهاجر رقم می‌زند که برای مثال می‌توان به امکان تحصیل بدون آزمون ورودی، مدرک زبان و محدودیت سنی اشاره کرد. اما پیش از اقدام برای مهاجرت به ترکیه، اولین چیزی که به آن نیاز دارید اطلاع از مدارک لازم برای این امر می‌باشد.

در همین راستا برای دریافت اطلاعات کافی می‌توانید از راهنمایی های موسسات مهاجرتی معتبر بهره ببرید. یکی از برترین موسسه های مهاجرتی جهت اخذ پذیرش تحصیلی ترکیه موسسه مهاجرتی ویتراپو می‌باشد. این موسسه با ارائه مشاوره مهاجرتی توسط تیم وکلای مهاجرتی خود آماده خدمت رسانی به شما عزیزان برای اخذ ویزای تحصیلی ترکیه می‌باشد. با ویتراپو همراه باشید.

تحصیل در ترکیه

شرایط و مدارک لازم برای تحصیل در دانشگاه های ترکیه

مدارک و شرایط مورد نیاز برای پذیرش تحصیلی بر اساس رشته و مقطع تحصیلی مورد نظر شما متفاوت است. برای اقامت تحصیلی به أخذ ویزای دانشجویی ترکیه نیاز خواهید داشت. اولین قدم برای مهاجرت تحصیلی به ترکیه دریافت پذیرش از دانشگاه مورد نظر است. بعد از آنکه پذیرش مورد نظر شما صادر شد، می‌توانید برای اخذ ویزای دانشجویی اقدام نمایید.
به طور کلی مدارک مورد نیاز برای مهاجرت تحصیلی به ترکیه عبارت است از :

مقطع تحصیلیشهریه
کارشناسی1750 دلار الی 10000 دلار
کارشناسی ارشد2100 دلار الی 4600 دلار
دکتری1113 دلار الی 5900 دلار

شرایط سنی مهاجرت تحصیلی به ترکیه

تحصیل در ترکیه دارای شرایط سنی خاصی نمی‌باشد, اما به صورت کلی هر چه سن متقاضی کمتر باشد شانس اخذ پذیرش تحصیلی آن بیشتر می‌شود

روش های تحصیل در ترکیه

تحصیل در ترکیه بدون مدرک زبان

در صورتی که قصد دارید در ترکیه تحصیل کنید، اما هنوز موفق به دریافت مدرک زبان PTE یا TOEFL نشده‌اید، نگران نباشید! اگرچه برای تحصیل به زبان انگلیسی در دانشگاه‌های ترکیه، دریافت مدرک زبان بهترین و مطمئن‌ترین راه است، اما اگر وقت و امکان شرکت در این آزمون‌ها را ندارید، راه دیگری نیز وجود دارد! بسیاری از دانشگاه‌های ترکیه، آزمون‌هایی برگزار می‌کنند تا سطح زبان متقاضیان را بسنجند. در صورتی که نتوانستید نمره مورد قبول دانشگاه مربوطه را کسب کنید، قبل از شروع ترم تحصیلی، کلاس‌های آموزش زبان به صورت فشرده برگزار می‌شود. این دوره‌ها از سطوح مبتدی تا پیشرفته، به آماده‌سازی دانشجویان می‌پردازند. هر سطح تحصیلی از این دوره‌ها، برنامه‌ی درسی خاصی دارد و به عنوان فرصتی مناسب برای تقویت مهارت زبان انگلیسی دانشجویان شما می‌باشد.

ویزای تحصیلی ترکیه بدون مدرک زبان

ویزای تحصیلی ترکیه با زبان انگلیسی

مهاجرت تحصیلی به ترکیه و تحصیل در دانشگاه های برتر این کشور را می‌توان آسان ترین روش مهاجرت دانست. دانشگاه های ترکیه در حال حاضر در رشته هایی چون پزشکی، مهندسی، علوم انسانی، تجارت و امور مالی اقدام به پذیرش دانشجو می‌کنند. از جمله مزایای تحصیل در ترکیه امکان تحصیل به زبان ترکی و انگلیسی در دانشگاه های برتر این کشور می‌باشد. اگر شما هم قصد دارید به زبان انگلیسی در ترکیه تحصیل کنید لازم است نکاتی را در این باره بدانید.

در حال حاضر پذیرش عمده دانشگاه های ترکیه از طریق شرکت و قبولی در آزمون YOS و TOMER (آزمون زبان ترکی) صورت می‌گیرد. در این میان برخی مراکز آموزشی نیز هستند، که آزمون مختص خود را برگزار کرده و همان را معیاری برای پذیرش دانشجویان قرار می‌دهند. با تحصیل به زبان انگلیسی در ترکیه، در دانشگاه های خصوصی و برخی دانشگاه های دولتی بیشتر کلاس ها به زبان انگلیسی برگزار می‌شود.

پذیرش دانشگاه ها بدون آزمون های مختلف

کنکور یا همان آزمون ورودی دانشگاه یکی از سخت ترین مراحل تحصیل است. اکثر دانشگاه های دولتی ترکیه نیز تنها با قبولی در آزمون ورودی، دانشجویان را می‌پذیرند. آزمون هایی چون YOS، و TOMER (آزمون زبان ترکی) توسط دانشگاه های ترکیه برگزار می‌شوند و دانشجویان در صورت قبولی می‌توانند به أخذ اقامت تحصیلی ترکیه اقدام کنند.

از آنجایی که کسب نمره قبولی در این آزمون ها برای متقاضیان سخت و دشوار می‌باشد، یک راه آسان تر نیز برای پذیرش در دانشگاه های ترکیه وجود دارد که بسیاری از آن اطلاع ندارند. پذیرش بدون آزمون در دانشگاه های ترکیه (بورسیه تحصیلی ترکیه) راحت ترین راه پیش روی شما است، که در واقع همان بورسیه تحصیلی در این کشور می‌باشد.

لازم به ذکر است، مهم ترین شرایط برای پذیرش بدون آزمون در دانشگاه های دولتی و خصوصی ترکیه، معدل دیپلم می‌باشد. همچنین دانشگاه ها و رشته هایی که می توانید بدون آزمون ورودی در آن ها تحصیل کنید عبارتند از:

دانشگاهرشته های تحصیلی
دانشگاه باهچه شهیررشته بازی سازی, هوش مصنوعی
دانشگاه کوچرشته های مهندسی برق، مهندسی پزشکی، مهندسی مکانیک، ژنتیک، حقوق، اقتصاد و پرستاری
دانشگاه مدیپلرشته های پزشکی, دندانپزشکی, داروسازی
دانشگاه آتیلیمخلبانی, مهندسی پرواز, مهندسی هوافضا
دانشگاه یدی تپهرشته معماری، داروسازی و رشته فیزیولوژی ورزشی
دانشگاه آیدینرشته بیناسنجی و فیزیوتراپی
دانشگاه اسکوداررشته شنوایی سنجی
دانشگاه کادیر هاسرشته مهندسی شهرسازی، رشته سینما و رشته هنرهای نمایشی
دانشگاه لقمان حکیمپزشکی, داروسازی, دندانپزشکی
دانشگاه کوجالی ساغلیکدندانپزشکی, فیزیوتراپی
دانشگاه اکونومیپزشکی, معماری, مهندسی کامپیوتر

اعزام دانش آموز به ترکیه (مقطع دبیرستان)

در حال حاضر به دلیل نزدیک بودن ترکیه به ایران و تشابه نظام آموزشی این کشور با کشورمان، بسیاری از والدین فرزندان خود را برای تحصیل در مقطع دبیرستان به ترکیه می فرستند. هزینه های پایین زندگی و همچنین شهریه های معقول، یکی دیگر از دلایل بالا بودن میزان مهاجرت تحصیلی به این کشور است. زمان شروع مدارس نیز در کشور ترکیه از اواسط ماه سپتامبر (شهریور) تا اوایل ماه اکتبر (مهر) است و تا پایان ماه می (اردیبهشت) ادامه پیدا می کند.

هر یک از دبیرستان های ترکیه برای پذیرش دانش آموزان شرایط خود را دارند. پیش از هر اقدامی باید هدف خود را مشخص کنید تا در راستای آن بتوانید یک مدرسه عالی در این کشور از جمله مدرسه Bahçeşehir Koleji و همچنین مدرسه Robert Koleji و … را برای ادامه تحصیل در ترکیه برگزینید. لازم به ذکر است که اگر می‌خواهید در آینده در رشته های پزشکی، حقوق و فنی مهندسی تحصیل کنید، مدارس فنی بیلمیلر، بهترین انتخاب برای تحصیل شما در دوره دبیرستان محسوب می‌شوند.

تحصیل در ترکیه در مدارس

بهترین و محبوب ترین مدارس ترکیه

 • Akdeniz Minikler koleji
 • Bahçeşehir Koleji
 • Robert Koleji
 • Al Nahda International School
 • Aljazari International School
 • Aka Koleji
 • American Collegiate Institute
 • Ar-El Egitim Kurumalar
 • AREL Sport and Cultural

تحصیل در ترکیه در مقطع کارشناسی

کشور ترکیه به عنوان مقصدی بسیار عالی و ایده‌آل برای تحصیل در مقطع کارشناسی شناخته می‌شود. از آنجایی که هزینه تحصیل در آن مناسب است، در زمینه سطح علمی نیز در جایگاه برتری قرار دارد. همچنین مدرک تحصیلی ارائه شده در این مقطع از دانشگاه های این کشور (mavi diploma)، توسط تمامی کشورهای اروپایی تایید می‌شود. لازم به ذکر است، عموما مدت زمان تحصیل در مقطع کارشناسی در این دانشگاه ها 4 سال می‌باشد.

متقاضیان در مقطع کارشناسی، می‌توانند با توجه به قرارداد بورسیه اراسموس (ERASMUS)، برای ادامه تحصیل خود به کشورهای اروپایی مهاجرت کنند. یکی از مزیت های تحصیل در این مقطع در کشور ترکیه امکان تحصیل با بورس تحصیلی می‌باشد، که در این روش دولت کشور ترکیه هزینه زندگی دانشجو را پرداخت می‌کند که مبلغ آن برابر با سالانه 2000 لیر می‌باشد.

مهاجرت تحصیلی به ترکیه در مقطع کارشناسی ارشد

در کشور ترکیه رشته های متنوعی برای تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد وجود دارد، که مدت زمان لازم برای تحصیل در آن عموما 2 سال می‌باشد. این رشته های تحصیلی در این مقطع به زبان ترکی, انگلیسی, فرانسوی, فارسی و آلمانی ارائه می‌شود، که رشته های ارائه شده با زبان ترکی در دانشگاه های دولتی و سایر زبان ها نیز در دانشگاه های خصوصی ارائه می‌شوند.

سفر تحصیلی به ترکیه در مقطع دکتری

تحصیل در مقطع دکتری در کشور ترکیه به دو صورت امکان پذیر است, با بورس تحصیلی و بدون بورس. متقاضیان بورس تحصیلی در این مقطع می‌توانند از مبلغی که دولت ترکیه برای هزینه زندگی دانشجویان در نظر گرفته و مبلغ آن برابر با سالانه 5000 لیر می‌باشد بهره ببرند. مدت زمان تحصیل در مقطع دکتری در ترکیه 4 سال می‌باشد و متقاضیان برای تحصیل در این مقطع باید مدارک مورد نیاز خود را ارائه دهند، که این مدارک عبارتند از:

 • رزومه
 • انگیزه نامه (sop)
 • مدرک زبان ترکی در صورت نیاز
 • ارائه مدرک زبان
 • ارائه مدارک تحصیلی قبلی

برترین دانشگاه ها برای اخذ ویزای تحصیلی ترکیه

 • دانشگاه باهچه شهیر
 • دانشگاه کوچ
 • دانشگاه مدیپل
 • دانشگاه آتیلیم
 • دانشگاه یدی تپه
 • دانشگاه آیدین
 • دانشگاه اسکودار
 • دانشگاه کادیر هاس
 • دانشگاه لقمان حکیم
 • دانشگاه کوجالی ساغلیک
 • دانشگاه اکونومی
برترین دانشگاه های ترکیه

انواع بورسیه تحصیلی ترکیه

مقطع تحصیلیهزینه ای که به عنوان بورسیه به متقاضی تعلق میگیرد
کارشناسی1000 لیر
کارشناسی ارشد1400 لیر
دکتری1800 لیر

مزایا ویزای تحصیلی ترکیه

 • تشابه فرهنگی این کشور با ایران : از جمله مزایای تحصیل در ترکیه وجود تشابه فرهنگی بسیار این کشور با کشور عزیزمان ایران می‌باشد از همین رو سالانه متقاضیان زیادی جهت اخذ پذیرش تحصیلی خود اقدام می‌کنند
 • هزینه های مناسب تحصیل : از آنجایی که تحصیل در ترکیه همراه با ارائه بورسیه های تحصیلی برای متقاضیان خود می‌باشد ترکیه همواره یکی از برترین کشورها برای تحصیل از نظر هزینه می‌باشد
 • تنوع بالا رشته های تحصیلی : یکی دیگر از مزایای ویزای تحصیلی ترکیه وجود تنوع بالا در رشته ها برای تحصیل در تمامی مقاطع می‌باشد
 • کیفیت بالای آموزش : ارائه انواع خدمات جهت تحصیل و همچنین وجود اساتید برتر و بین المللی سبب کیفیت بالای آموزش در این کشور می‌باشد
 • دریافت مدارک معتبر از دانشگاه : وجود دانشگاه های با رتبه جهانی برتر از جمله مزایای تحصیل در کشور ترکیه می‌باشد. لازم به ذکر استمدرک تحصیلی کشور ترکیه از جمله مدارک معتبر تحصیلی در جهان می‌باشد
 • دریافت بورسیه تحصیلی : کشور ترکیه با ارائه انواع بورسیه تحصیلی و فراهم کردن شرایط راحت تر برای متقاضیان تحصیل در ترکیه سالانه درخواست پذیرش تحصیلی بسیاری را دریافت می‌کند
 • امکان کار دانشجویی : دانشجویان با تحصیل در ترکیه می‌توانند ضمن تحصیل خود مشغول به کار شوند که از جمله مزایای اصلی تحصیل در این کشور می‌باشد
 • امکان اقامت پس از تحصیل : دانشجویان پس از تحصیل خود در کشور ترکیه امکان دریافت اقامت ترکیه را دارند که لازمه آن ارائه مراحل و مدارک موردنیاز پس از تحصیل خود می‌باشد

هزینه مهاجرت تحصیلی به ترکیه

مقطع تحصیلیشهریه
کارشناسی0 الی 28000دلار
کارشناسی ارشد0 الی 30000 دلار
دکتری0 الی 40000 دلار

بهترین رشته ها برای اپلای دانشگاه های ترکیه

قبل از شروع به تحصیل در ترکیه، انتخاب رشته تحصیلی اولین گامی است که باید بردارید. در ترکیه، رشته‌های تحصیلی متنوعی در تمام مقاطع تحصیلی قابل دسترسی هستند. اما این موضوع می‌تواند برای دانش آموزان و دانشجویانی که قصد دارند اقامت تحصیلی در ترکیه را دریافت نمایند، چالش‌برانگیز باشد.

در انتخاب رشته تحصیلی، باید توجه داشته باشید که برخی رشته‌ها آینده شغلی بهتری دارند، برخی نیاز به تقاضای بیشتری از طرف داوطلبان دارند (مانند رشته‌های پزشکی) و برخی در ایران بازار کار بهتری دارند. اما چهار رشته تحصیلی وجود دارند که بیشتر مهاجران برای ادامه تحصیل در ترکیه آن‌ها را انتخاب می‌کنند. در ادامه به طور خلاصه به این چهار رشته اشاره خواهیم کرد.

تحصیل در ترکیه در رشته مهندسی نرم افزار

مهندسی نرم افزار در حال حاضر یکی از محبوب ترین رشته های تحصیلی در ایران، ترکیه و سر تا سر جهان است. با پیشرفت علم و تکنولوژی، بسیاری از مهارت ها کنار می‌روند و همه چیز به سمت ماشینی شدن پیش می‌رود. به همین دلیل تحصیل در چنین رشته هایی آینده شغلی شما را در هر کشوری تضمین می‌کند. در حال حاضر ترکیه به عنوان کشوری در حال توسعه، به دنبال نیروهایی در زمینه تکنولوژی و نرم افزار است.

شما با انتخاب این رشته، علاوه بر اینکه می‌توانید در بهترین دانشگاه های ترکیه تحصیل کنید، آینده شغلی خود را نیز در در کنار اخذ اقامت دائم این کشور تضمین می‌کنید. تحصیل در دوره کارشناسی رشته مهندسی نرم ‌افزار ترکیه، معمولا چهار سال طول می‌کشد. این رشته در بسیاری از دانشگاه های معتبر ترکیه به زبان انگلیسی تدریس می‌شود، که البته در صورت تمایل می‌توانید زبان ترکی را نیز برای تحصیل خود انتخاب کنید.

برای تحصیل در رشته مهندسی نرم افزار به زبان انگلیسی، بهتر است هر چه زودتر برای دریافت مدرک معتبر زبان اقدام کنید. برای تحصیل در این رشته، باید مدارک تحصیلی پیشین خود را به همراه ریزنمرات، به صورت ترجمه شده به دانشگاه مورد نظر ارائه دهید. شما جهت تحصیل در این رشته می‌توانید یکی از این دو شاخه را انتخاب کنید: مهندسی کامپیوتر و یا علوم کامپیوتر. تعدادی از بهترین دانشگاه های ترکیه برای تحصیل در رشته مهندسی نرم افزار عبارتند از:

 • دانشگاه اوکان Okan University
 • دانشگاه فنی خاورمیانه Middle East Technical University
 • دانشگاه کوچ Koc University
 • دانشگاه بغازیچی Boğaziçi University
 • دانشگاه استانبول آیدین Istanbul Aydın University
 • دانشگاه یدی‌تپه Yeditepe Üniversitesi
تحصیل در ترکیه در رشته نرم افزار

تحصیل در ترکیه در رشته حقوق

چه در ایران و چه در ترکیه، رشته حقوق یکی از پرطرفدار ترین انتخاب های متقاضیان تحصیلی است. همچنین در حال حاضر، حقوق به عنوان یکی از محبوب ترین و پر تقاضاترین رشته ها در میان دانشجویان ترکیه نیز به حساب می‌آید. مدت زمان تحصیل این رشته در ترکیه چهار سال می‌باشد.

شما با دریافت مدرک کارشناسی رشته حقوق (LLB) از معتبرترین دانشگاه های ترکیه، می‌توانید در بسیاری از دانشگاه های جهان در مقطع کارشناسی ارشد مشغول به تحصیل شوید. همچنین لازم به ذکر است که تحصیل در رشته حقوق هم به زبان انگلیسی و هم به زبان ترکی برای دانشجویان امکان پذیر است. البته بیشتر دانشگاه هایی که این رشته را ارائه می‌دهند، دارای زبان ترکی می‌باشند. برخی از بهترین دانشگاه هایی که در ترکیه مشغول به تدریس رشته حقوق می‌باشند، عبارتند از:

 • دانشگاه بیلکنت
 • دانشگاه کوچ
 • دانشگاه دو کوز ایلول
 • دانشگاه حاجت تپه
 • دانشگاه بیلگی استانبول

اخذ ویزای تحصیلی ترکیه در رشته پرستاری

رشته پرستاری یکی از بهترین رشته هایی است که می‌توانید برای تحصیل در ترکیه انتخاب کنید. با تحصیل در رشته پرستاری حتی می‌توانید پس از اتمام دوره خود به ایران بازگردید و درآمد خوبی کسب کنید. شرایط تحصیل رشته پرستاری در ترکیه بسیار شبیه به رشته دندانپزشکی است، با این تفاوت که دوره رشته پرستاری چهار سال طول می‌کشد.

لازم به ذکر است که بیشتر دانشگاه‌های ترکیه که مورد تایید وزارت بهداشت ایران هستند، برای ورود دانشجویان، اخذ نمره بالا در آزمون SAT را الزامی کرده‌اند. با تحصیل این رشته در ترکیه و دریافت این مدرک تحصیلی، آینده شغلی بسیار روشنی در کشور ترکیه برای تان رقم خواهد خورد. محبوب ترین دانشگاه ها برای تحصیل در ترکیه در رشته پرستاری عبارتند از:

 • دانشگاه حاجت تپه
 • دانشگاه کوچ
 • دانشگاه استانبول
 • دانشگاه یدی تپه
اخذ ویزای تحصیلی ترکیه در رشته پرستاری

تحصیل در ترکیه در رشته دندانپزشکی

رشته دندانپزشکی یکی دیگر از بهترین رشته ها برای تحصیل در ترکیه است. این رشته در ایران نیز بازار کار بسیار خوبی دارد، بنابراین می‌توانید پس از اتمام دوره تحصیل تان به کشور بازگردید و با مدرکی معتبر همین جا مشغول به کار شوید؛ زیرا بسیاری از دانشگاه هایی که این رشته را در ترکیه تدریس می‌کنند مورد تایید وزارت علوم ایران نیز هستند، و با دریافت مدرک از این دانشگاه ها در ایران مشغول به کار شوید .

از جمله دانشگاه های دندانپزشکی ترکیه که مورد تایید وزارت علوم ایران هستند می‌توان به تمامی دانشگاه‌ های استانبول، دانشگاه آنکارا، دانشگاه حاجت تپه، دانشگاه آتاتورک و دانشگاه خاورمیانه اشاره کرد. همچنین لازم به ذکر است که تحصیل در رشته دندانپزشکی در دانشگاه های ترکیه به طور میانگین پنج سال طول می‌کشد.

یکی از مهم ترین نکات در مورد تحصیل دندانپزشکی در ترکیه این است که هزینه های آن نسبت به سایر رشته ها کمتر است. برای تحصیل در این رشته علاوه بر مدارک لازم، باید در آزمون های ورودی نیز شرکت کنید. مهم‌ ترین مدارک مورد نیاز برای دریافت پذیرش در رشته دندانپزشکی دانشگاه‌ های ترکیه عبارتند از:

 • تکمیل فرم درخواست
 • ارائه پروپوزال
 • مدرک آیلتس (5.5 به بالا)
 • ترجمه ترکی مدارک تحصیلی قبلی
 • نمره مناسب آزمون های یوس (yos) یا ست (sat)
 • پرداخت هزینه بررسی مدارک به دانشگاهی
 • ارائه مدرکی جهت اثبات تسلط به زبان ترکی (در صورت تمایل به تحصیل به زبان ترکی)

تحصیل در ترکیه در رشته پزشکی

ترکیه یکی از کشورهایی است که به خاطر دلایلی از جمله دانشگاه های معتبر, مسافت کم با ایران, هزینه های پایین و همچنین فراهم آوردن شرایط بسیار مطلوب برای تحصیل در بیشتر رشته های تحصیلی از جمله رشته پزشکی, یکی از برترین گزینه های تحصیل در رشته پزشکی می‌باشد. متقاضیان برای تحصیل پزشکی در ترکیه، باید مدرک 12 ساله دیپلم خود را همراه با نمرات بالا ارائه دهند.

از جمله مزیت های تحصیل پزشکی در این کشور امکان تحصیل به زبان انگلیسی یا ترکی می‌باشد. همچنین متقاضیان می‌توانند پذیرش تحصیلی خود از دانشگاه های دولتی این کشور را از طریق آزمون ورودی YOS و کسب نمره قبولی در آن دریافت نمایید.

ویزای تحصیلی ترکیه با رشته فیزیوتراپی

برای تحصیل در یکی از پردرآمد ترین رشته های تحصیلی در سراسر دنیا، کشور ترکیه یکی از برترین گزینه های انتخابی است. کشور ترکیه برای متقاضیان تحصیل فیزیوتراپی تمامی امکانات و تجهیزات موردنیاز را فراهم آورده است.

همچنین از آنجایی که هزینه های تحصیل در این رشته بسیار بالاست، به دلیل استفاده از تجهیزات پیشرفته, انواعی از بورسیه های تحصیلی را برای متقاضیان خود در نظر گرفته است. متقاضیان برای تحصیل فیزیوتراپی در ترکیه می‌توانند از روش های ارائه شده در ترکیه از جمله تحصیل از طریق آزمون های YOS , آزمون های SAT , تحصیل بدون آزمون و همچنین تحصیل با زبان انگلیسی استفاده کنند, بنابراین تنها کافی است تمامی شرایط و مدارک موردنیاز خود را فراهم سازند.

ویزای تحصیلی ترکیه در رشته فیزیوتراپی

رشته ژنتیک پزشکی در دانشگاه های ترکیه

ژنتیک پزشکی یکی از مهم ترین علوم در جهان می‌باشد. از جمله برترین کشورها برای تحصیل در این رشته کشور ترکیه است، از انجایی که تمامی تجهیزات موردنیاز  این رشته در دانشگاه های بین المللی ترکیه ارائه شده و متقاضیان می‌توانند توسط بورسیه های در نظر گرفته شده کشور ترکیه برای این رشته، اقدام به تحصیل نمایند. تحصیل ژنتیک پزشکی در ترکیه شرایط خاص خود از جمله ریزنمرات, مدارک زبان و همچنین کسب نمره قبولی در آزمون های YDS , KDPS و DSU  را دارد. با ارائه مدارک و شرایط ذکر شده متقاضیان موفق به اخذ ویزای تحصیلی خود برای تحصیل رشته ژنتیک پزشکی در ترکیه خواهند شد.

تحصیل در ترکیه در بازی سازی

متقاضیان تحصیل در ترکیه می‌توانند در یکی از برترین و جذاب ترین رشته های تحصیلی این کشور اقدام به تحصیل نمایند. با تحصیل بازی سازی در ترکیه می‌توانید از تمامی تجهیزات موردنیاز این رشته بهره مند شوید, چرا که این کشور سرمایه گذاری های بسیاری بر روی موتورهای بازی سازی بین المللی مانند CRYENGINE و … انجام داده است.

متقاضیان با تحصیل بازی سازی در ترکیه از مدارک معتبری که دانشگاه های برتر این کشور با QS کمتر از 2000 ارائه می‌دهند برخوردار خواهند شد. اساتید این دانشگاه ها از جمله اساتید برتر سراسر دنیا می‌باشند، که خود در کمپانی های بازی سازی معتبر دنیا مشغول به فعالیت می‌باشند. همچنین لازم به ذکر است که تحصیل بازی سازی در این کشور با زبان انگلیسی نیز امکان پذیر است.

اپلای ترکیه در رشته هوش مصنوعی

از جمله برترین کشورها برای تحصیل در رشته پرطرفدار هوش مصنوعی، کشور ترکیه می‌باشد. از آنجایی که رشته هوش مصنوعی در دانشگاه های با رتبه بندی و کیفیت بالا ترکیه توسط اساتید بین المللی تدریس می‌شود, سالانه متقاضیان زیادی اقدام به اخذ پذیرش تحصیلی در این کشور می‌نمایند.

با تحصیل در این رشته در کشور ترکیه و اخذ مدارک معتبر آن، می‌توانید بهترین جاب آفرها را از سراسر دنیا دریافت نمایید. نکته بسیار مهمی که برای تحصیل هوش مصنوعی در ترکیه وجود دارد این است که تحصیل این رشته از مقطع کارشناسی در این کشور امکان پذیر می‌باشد. در همین راستا برای اخذ پذیرش تحصیلی خود باید تمامی مدارک و شرایط موردنیاز را فراهم سازید.

مهاجرت تحصیلی به ترکیه با رشته خلبانی

یکی از برترین رشته های تحصیلی در کشور ترکیه خلبانی می‌باشد. برای تحصیل در این رشته شما باید از شرایط موردنیاز از جمله سلامت کامل فیزیکی و روانی, قد مناسب و … برخوردار باشید و تمامی مدارک موردنیاز برای اخذ ویزای تحصیلی ترکیه و تحصیل در رشته خلبانی در این کشور را فراهم سازید.

با تحصیل خلبانی در ترکیه می‌توانید از مدارک معتبری که دانشگاه های بین المللی این کشور ارائه می‌دهند برخوردار شوید و به واسطه آن از جاب آفرهای بسیار ویژه ای در سراسر دنیا بهره مند شوید.

همچنین لازم به ذکر است از آنجایی که تحصیل در این رشته بسیار پر هزینه می‌باشد از جمله مزیت های تحصیل خلبانی در ترکیه، ارائه بورسیه تحصیلی برای این رشته در کشور ترکیه می‌باشد.

نکته مهم : برای گذراندن دوره خلبانی در ترکیه پس از اتمام دوره های آموزشی باید نزدیک به ۲۰۷ ساعت در یک هواپیمای تجاری پرواز کنید

اخذ ویزای تحصیلی ترکیه در رشته مهمانداری

یکی از برترین کشورها برای پرطرفدارترین رشته تحصیلی در جهان, یعنی رشته مهمانداری, کشور ترکیه می‌باشد. ترکیه با ارائه مدارک بسیار معتبری از دانشگاه های بین المللی خود و کیفیت بالای آموزش و همچنین ارائه برترین پیشنهادهای کاری با تحصیل در این کشور، سالانه متقاضیان بسیار زیادی را برای تحصیل در این رشته دریافت می‌کند.

لازم به ذکر است که متقاضیان برای اخذ پذیرش تحصیلی خود از دانشگاه های بین المللی و برتر ترکیه باید تمامی شرایط موردنیاز از جمله مدرک دیپلم, شرایط سنی, قد و وزن مناسب و سایر موارد لازم را فراهم نمایند. همانطور که ذکر شد متقاضیان با تحصیل مهمانداری در ترکیه می‌توانند هم در شرکت های هواپیمایی این کشور و هم در سراسر دنیا پیشنهاد کاری دریافت نمایند.

اخذ اقامت تحصیلی ترکیه

دریافت اقامت تحصیلی ترکیه

اقامت تحصیلی ترکیه این روزها به عنوان یکی از سریع ترین و آسان ترین راه های مهاجرت تحصیلی شناخته می‌شود. با تحصیل در ترکیه مسیر شما برای ادامه روند مهاجرت و تصمیم گیری برای آینده شغلی تان هموارتر شده و در واقع این نوع مهاجرت پلی به سوی آینده ای روشن به حساب می‌آید.

برای اخذ اقامت تحصیلی ترکیه، ابتدا لازم است در یکی از دانشگاه های ترکیه ثبت نام کنید. پس از اخذ پذیرش و دریافت مدارک ثبت نام، می‌توانید ویزای تحصیلی ترکیه را درخواست کنید.

ویزای تحصیلی ترکیه مزایای بسیاری دارد و در حال حاضر به گزینه اول بسیاری از دانش آموزان و دانشجویان تبدیل شده است. همچنین دانشجویانی که با دریافت ویزای تحصیلی به ترکیه مهاجرت می‌کنند، تحت حمایت دولت و بیمه های پزشکی قرار می‌گیرند.

یکی از سوالاتی است که برای دانش آموزان و دانشجویان پیش از اقدام برای اخذ اقامت تحصیلی ترکیه پیش می‌آید، مدت زمان مجوز اقامت تحصیلی می‌باشد. در این مورد باید دقت داشته باشید که اگر مدت تحصیل شما کمتر از یکسال باشد، مجوز اقامت نمیتواند بیشتر از دوره آموزشی تان برای شما صادر شود.

همچنین لازم به ذکر است، اتباع خارجی که به واسطه سازمان و نهادهای دولتی به ترکیه مهاجرت کرده و در سازمان های آموزشی این کشور ثبت نام شده اند، تنها در طول مدت آموزش، اجازه اقامت دارند.

نکته بسیار مهمی که وجود دارد این است که اگر در مراکز آموزشی ابتدایی و متوسطه ترکیه اقدام به تحصیل کنید، و هزینه های شما توسط قیم قانونی‌تان پرداخت شود، در صورت داشتن رضایت نامه قانونی از والدین، می‌توانید مجوز اقامت خود را به مدت یک سال دریافت کنید. در آخر نیز باید اشاره کنیم که اگر در مقطع دانشگاه اقدام به اخذ اقامت تحصیلی ترکیه کرده باشید، تنها همسر و فرزندان شما مجوز اقامت دریافت خواهند کرد و بقیه نزدیکان‌تان باید همچنان برای دریافت اقامت مستقل از شما اقدام نمایند.

اقامت پس از تحصیل در ترکیه

متقاضیان با مهاجرت از طریق تحصیل به کشور ترکیه می‌توانند اقامت دائم آن را به دست آورند, به این صورت که با دریافت پذیرش از دانشگاه موردنظر خود و شروع تحصیل، پس از گذراندن مدت زمانی می‌توانند اقدام به دریافت اقامت دائم خود کنند.

شرایط انتقالی از دانشگاه های ترکیه به دانشگاه های اروپایی و آمریکایی

از جمله مزیت های تحصیل در ترکیه امکان دریافت انتقالی به دانشگاه های اروپایی و آمریکایی می‌باشد. متقاضیان برای اخذ انتقالی، باید 60 واحد درسی از رشته مربوطه خود را در کشور ترکیه گذرانده باشند. همچنین متقاضیان باید نمره 6 آیلتس و نمره معدل 2.5 از 4 را برای واحدهای گذرانده خود ارائه دهند.

نکات معادل سازی مدارک ویزای تحصیلی ترکیه

 • کسب نمره قبولی در امتحانات
 • شرکت در آزمون STS (آزمون TUS) برای دانشجویان رشته های پزشکی و اخذ حداقل نمره موردنیاز
 • شرکت در آزمون STS (آزمون DUS) برای دانشجویان رشته های دندانپزشکی و اخذ نمره موردنیاز
 • رزرو وقت قبلی برای معادل سازی مدارک تحصیلی

سوالات متداول مهاجرت تحصیلی به ترکیه

امکان تحصیل رایگان در ترکیه وجود دارد؟

با قبولی در آزمون یوس(yos) و داشتن مدرک زبان ترکی استامبولی (tomer) این امکان وجود دارد.

بورسیه تحصیلی در ترکیه چه مزایایی دارد؟

کمک هزینه ماهیانه، خوابگاه، پوشش شهریه دانشگاه، بیمه درمانی، دوره زبان ترکی و کمک هزینه سفر

هزینه مورد نیاز برای تحصیل در ترکیه چقدر است؟

هزینه تحصیل در ترکیه در مقاطع تحصیل و دانشگاه های مختلف متفاوت است, اما به صورت کلی هزینه تحصیل در مقطع کارشناسی برابر با ۲۸۰۰۰ – ۰ دلار , کارشناسی ارشد برابر با ۳۰۰۰۰ – ۰ دلار و مقطع دکتری برابر با ۴۰۰۰۰ – ۰ دلار می‌باشد.

مقاطع تحصیلی در ترکیه چند ساله هستند؟

کارشناسی ۴ ساله / کارشناسی ارشد ۲ ساله / دکتری ۴ – ۲ ساله

آیا با تحصیل در ترکیه متقاضیان امکان کار حین تحصیل را دارند؟

بله. در دوره کارشناسی پس از گذشت سال اول تحصیلی متقاضیان می‌توانند هفته ای ۲۰ ساعت کار کنند. در مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری نیز متقاضیان اجازه کار با شروع تحصیل خود از همان ابتدا را دارند

آیا برای مهاجرت به مشاوره احتیاج دارید؟

مشاوره را همین الان رزرو کنید یا بررسی کنید که واجد شرایط مهاجرت هستید
تماس با ما
ــــــــــــــــــــــــ یا ــــــــــــــــــــــــ
برای مشاوره رایگان کلیک کنید
فرم زیر را برای ما ارسال کنید و منتظر بمانید
مشاوران ویتراپو در اسراع وقت با شما تماس میگیرند