تحصیل در ترکیه (اخذ پذیرش تحصیلی 2023)+مدارک لازم | ویتراپو تحصیل در ترکیه (اخذ پذیرش تحصیلی 2023)+مدارک لازم | ویتراپو
مشاوره تلفنی رایگان

منتظر شنیدن صدای گرمتان هستیم

22810082-4

تحصیل در ترکیه

این روزها تحصیل در ترکیه به یکی از بهترین گزینه های مهاجرت تبدیل شده است. پائین بودن هزینه های زندگی در ترکیه و همچنین همسایگی با ایران و امکان سفر به آن بدون أخذ ویزا، این کشور را به عنوان یکی از اولین مقاصد مهاجرتی در میان ایرانیان مطرح کرده است. دانشگاه های متعددی در کشور ترکیه فعالیت می کنند که با استانداردهای دانشگاه های اروپایی، امکان تحصیل در بسیاری از رشته ها را برای دانشجویان از سراسر جهان فراهم کرده اند. در واقع کشور ترکیه با فراهم کردن بهترین امکانات تحصیلی آینده درخشانی را برای دانشجویان مهاجر رقم می‌زند و از جمله آن ها می‌توان به امکان تحصیل بدون آزمون ورودی, مدرک زبان و محدودیت سنی اشاره کرد. اما پیش از اقدام برای مهاجرت تحصیلی به ترکیه، اولین چیزی که به آن نیاز دارید اطلاع از مدارک لازم برای این امر است. با ویتراپو همراه باشید.

رزرو وقت مشاوره

مشاورین متخصص ویتراپو با شما تماس خواهند گرفت و شما را به یک مشاوره تخصصی مهمان خواهند کرد. کافیست فرم را پر کرده و چند دقیقه منتظر بمانید .

تحصیل در ترکیه در یک نگاه

پایتخت : آنکارا

زبان تحصیل : ترکی – انگلیسی – فارسی  آلمانی – فرانسوی

جمعیت : 83,000,000

شرایط و مدارک لازم برای اعزام دانشجو به ترکیه

 مدارک مورد نیاز برای پذیرش تحصیلی بر اساس رشته و مقطع تحصیلی مورد نظر شما متفاوت است. مسافران ایرانی برای سفر توریستی به ترکیه نیازی به ویزا ندارند، اما برای اقامت تحصیلی به أخذ ویزای دانشجویی ترکیه نیاز خواهید داشت. اولین قدم برای مهاجرت تحصیلی به ترکیه دریافت پذیرش از دانشگاه مورد نظر است. بعد از آنکه پذیرش مورد نظر شما صادر شد، می‌توانید برای اخذ ویزای دانشجویی اقدام نمایید.
به طور کلی مدارک مورد نیاز برای مهاجرت تحصیلی به ترکیه عبارت است از :

نامه پذیرش
ارائه گذرنامه معتبر با حداقل شش ماه اعتبار
بیمه

برای مقطع دکتری انگیزه نامه برای تکمیل مدارک نیاز است

[virapo_call]

شرایط سنی مهاجرت تحصیلی به ترکیه

تحصیل در ترکیه دارای شرایط سنی خاصی نمی‌باشد, اما به صورت کلی هر چه سن متقاضی کمتر باشد شانس اخذ پذیرش تحصیلی آن بیشتر می‌شود

روش های تحصیل در ترکیه

تحصیل در ترکیه بدون مدرک زبان

تحصیل در ترکیه بدون مدرک زبان

اگر قصد دارید اقامت تحصیلی ترکیه را اخذ کنید اما هنوز مدرک زبان PTE و یا TOEFEL خود را دریافت نکرده اید نگران نباشید! البته بهترین و مطمئن ترین راه برای تحصیل به زبان انگلیسی در دانشگاه های ترکیه ارائه مدرک زبان است، اما اگر این مورد را در مدارک تان نداشته و زمان مطالعه و شرکت در این آزمون ها را ندارید، یک راه دیگر نیز پیش روی شما قرار دارد! بسیاری از دانشگاه های ترکیه برای تحصیل به زبان انگلیسی آزمون هایی برگزار می‌کنند تا سطح زبان متقاضیان را بسنجند. اگر شما در این آزمون ها نمره مورد قبول آموزشگاه مربوطه را کسب نکنید، کلاس های آموزش فشرده زبان پیش از شروع ترم تحصیلی برای تان برگزار می‌شود. این دوره ها از سطوح ابتدایی تا پیشرفته به آماده سازی دانشجویان می‌پردازند. هر سطح تحصیلی این دوره، دارای برنامه درسی خاص می باشد و فرصتی مناسب برای تقویت مهارت زبان انگلیسی دانشجویان به شمار می‌رود.

مهاجرت تحصیلی به ترکیه با زبان انگلیسی

مهاجرت تحصیلی به ترکیه و تحصیل در دانشگاه های برتر این کشور را می‌توان آسان ترین روش مهاجرت دانست. دانشگاه های ترکیه در حال حاضر در رشته هایی چون پزشکی، مهندسی، علوم انسانی، تجارت و امور مالی اقدام به پذیرش دانشجو می‌کنند. امکان تحصیل به زبان ترکی و انگلیسی در دانشگاه های ترکیه فراهم شده است. اگر شما هم قصد دارید به زبان انگلیسی در ترکیه تحصیل کنید لازم است نکاتی را در این باره بدانید. در حال حاضر پذیرش عمده دانشگاه های ترکیه از طریق شرکت و قبولی در آزمون YOS و TOMER (آزمون زبان ترکی) صورت می‌گیرد. در این میان برخی مراکز آموزشی نیز هستند که آزمون مختص خود را برگزار کرده و همان را معیاری برای پذیرش دانشجویان قرار می‌دهد. بیشتر کلاس در دانشگاه های خصوصی و برخی دانشگاه های دولتی به زبان انگلیسی برگزار می‌شود و دانشجویانی که نمره بالایی در آزمون زبان انگلیسی دریافت کرده‌اند به دوره های کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری راه می‌یابند.
برای تحصیل در دانشگاه های انگلیسی زبان ترکیه عموما باید مدرک آزمون PTE و یا TOEFEL را به آموزشگاه خود ارائه کنید. در صورتی که برای تحصیل در ترکیه به زبان انگلیسی اقدام کرده اید اما مدرک زبان ندارید، برای مشخص شدن سطح زبان انگلیسی خود باید در آزمون دانشگاه شرکت کنید. اگر در این آزمون نمره مورد قبول دانشگاه را کسب نکنید، باید پیش از شروع دوره تحصیلی تان به شرکت در دوره فشرده آزمون زبان انگلیسی شرکت کنید تا به سطح مورد نظر دانشگاه برسید. فراموش نکنید که اعضا هیئت علمی و اساتیدی که در این دانشگاه ها تدریس می‌کنند معمولا مدرک کارشناسی زبان انگلیسی دارند بعضا چندین سال در این زمینه تدریس کرده اند. در صورتی که قصد دارید در دانشگاه های انگلیسی زبان ترکیه تحصیل کنید لازم است شهریه هر ترم تحصیل در این مراکز آموزشی را پرداخت کنید.

مبلغ شهریه بسته به رشته، دانشگاه و مقطعی که در آن شروع به تحصیل می‌نمایید می‌باشد, همچنین شما می‌توانید برای اطلاع از برنامه های تحصیلی و همچنین شهریه مصوب دانشگاه ها با ویتراپو در ارتباط باشید.

سفر تحصیلی به ترکیه بدون آزمون های مختلف

کنکور یا همان آزمون ورودی دانشگاه یکی از سخت ترین مراحل تحصیل است. اکثر دانشگاه های دولتی ترکیه نیز تنها با قبولی در آزمون ورودی دانشجویان را می‌پذیرند. آزمون هایی چون YOS، و TOMER (آزمون زبان ترکی) توسط دانشگاه های ترکیه برگزار می‌شوند و دانشجویان در صورت قبولی می‌توانند به أخذ اقامت تحصیلی ترکیه اقدام کنند. از آنجایی که کسب نمره قبولی در این آزمون برای متقاضیان سخت و دشوار می‌باشد یک راه آسان تر نیز برای پذیرش در دانشگاه های ترکیه وجود دارد که بسیاری از آن اطلاع ندارند. پذیرش بدون آزمون در دانشگاه های ترکیه (بورسیه تحصیلی ترکیه) راحت ترین راه پیش روی شما است که در واقع همان بورسیه تحصیلی در این کشور می‌باشد. تا چندی پیش تنها دانشگاه های خصوصی این امکان را برای دانشجویان فراهم کرده بودند، اما در حال حاضر شما می‌توانید حتی پذیرش دانشگاه های دولتی را نیز بدون شرکت در آزمون دریافت کنید. مهم ترین شرایط برای پذیرش بدون آزمون در دانشگاه های دولتی و خصوصی ترکیه، تنها معدل دیپلم می‌باشد.دانشگاه ها و رشته هایی که می توانید بدون آزمون ورودی در آن ها تحصیل کنید عبارتند از:

دانشگاه باهچه شهیر (رشته بازی سازی, هوش مصنوعی)
دانشگاه کوچ (رشته های مهندسی برق، مهندسی پزشکی، مهندسی مکانیک، ژنتیک، حقوق، اقتصاد و پرستاری)
دانشگاه مدیپل (رشته های پزشکی, دندانپزشکی, داروسازی)
دانشگاه آتیلیم (خلبانی, مهندسی پرواز, مهندسی هوافضا)
دانشگاه یدی تپه (رشته معماری، داروسازی و رشته فیزیولوژی ورزشی)
دانشگاه آیدین (رشته بیناسنجی و فیزیوتراپی)
دانشگاه اسکودار(رشته شنوایی سنجی)
دانشگاه کادیر هاس(رشته مهندسی شهرسازی، رشته سینما و رشته هنرهای نمایشی)
دانشگاه لقمان حکیم (پزشکی, داروسازی, دندانپزشکی)
دانشگاه کوجالی ساغلیک (دندانپزشکی, فیزیوتراپی)
دانشگاه اکونومی (پزشکی, معماری, مهندسی کامپیوتر)

تحصیل در ترکیه بدون آزمون

اعزام دانش آموز به ترکیه (مقطع دبیرستان)

در حال حاضر به دلیل نزدیک بودن ترکیه به ایران و تشابه نظام آموزشی این کشور با کشورمان، بسیاری از والدین فرزندان خود را برای تحصیل در مقطع دبیرستان به ترکیه می فرستند. هزینه های پایین زندگی و همچنین شهریه های معقول یکی دیگر از دلایل بالا بودن میزان مهاجرت تحصیلی به این کشور است. زمان شروع مدارس نیز در کشور ترکیه از اواسط ماه سپتامبر (شهریور) تا اوایل ماه اکتبر (مهر) است و تا پایان ماه می (اردیبهشت) ادامه پیدا می کند. هر یک از دبیرستان های ترکیه برای پذیرش دانش آموزان شرایط خود را دارند. پیش از هر اقدامی باید هدف خود را مشخص کنید تا در راستای آن بتوانید یک مدرسه عالی در این کشور از جمله Bahçeşehir Koleji و Robert Koleji و … را برای ادامه تحصیل در ترکیه برگزینید. اگر می‌خواهید در آینده در رشته های پزشکی، حقوق و فنی مهندسی تحصیل کنید، مدارس فنی بیلمیلر بهترین انتخاب برای تحصیل شما در دوره دبیرستان محسوب می‌شوند.

بهترین و محبوب ترین مدارس ترکیه از دیدگاه مهاجران

تحصیل در ترکیه در مقطع کارشناسی

کشور ترکیه مقصدی بسیار عالی و ایده آل برای تحصیل در مقطع کارشناسی می‌باشد, از آنجایی که هزینه تحصیل در آن مناسب است و از نظر سطح علمی نیز در سطح بالایی در جهان قرار دارد. همچنین مدرک تحصیلی ارائه شده در این مقطع از دانشگاه های این کشور (mavi diploma) مورد تایید تمامی کشور های اروپایی می‌باشد و عموما مدت زمان تحصیل برای کارشناسی در دانشگاه های آن 4 سال می‌باشد. لازم به ذکر است که متقاضیان در این مقطع می‌توانند با توجه به قرارداد بورسیه اراسموس (ERASMUS) برای ادامه تحصیل خود به کشورهای اروپایی مهاجرت کنند. یکی از مزیت های تحصیل در این مقطع در کشور ترکیه امکان تحصیل کارشناسی با بورس تحصیلی می‌باشد که در این روش دولت کشور ترکیه هزینه زندگی دانشجو را پرداخت می‌کند و مبلغ آن برابر با سالانه 2000 لیر می‌باشد.

همین حالا با ما در تماس باشید

مهاجرت تحصیلی به ترکیه در مقطع کارشناسی ارشد

در کشور ترکیه رشته های متنوعی برای تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد وجود دارد که مدت زمان لازم برای تحصیل در آن عموما 2 سال می‌باشد. همچنین لازم به ذکر است که رشته های تحصیلی در این مقطع در دانشگاه های ترکیه به زبان ترکی, انگلیسی, فرانسوی, فارسی و آلمانی ارائه می‌شود که رشته هایی که به زبان ترکی ارائه می‌شوند در دانشگاه های دولتی و سایر زبان ها نیز در دانشگاه های خصوصی ارائه می‌شوند.

دولت ترکیه همچنین برای این مقطع بورس تحصیلی همراه با پرداخت هزینه زندگی دانشجو در نظر گرفته که مبلغ آن برابر با سالانه 3000 لیر می‌باشد.

تحصیل در ترکیه در مقاطع مختلف تحصیلی

سفر تحصیلی به ترکیه در مقطع دکتری

تحصیل در این مقطع به دو صورت امکان پذیر است, با بورس تحصیلی و بدون بورس. لازم به ذکر است که متقاضیان بورس تحصیلی در این مقطع می‌توانند از مبلغی که دولت ترکیه برای هزینه زندگی دانشجویان در نظر گرفته و مبلغ آن برابر با سالانه 5000 لیر می‌باشد بهره ببرند. مدت زمان تحصیل در مقطع دکتری در کشور ترکیه 4 سال می‌باشد و متقاضیان برای تحصیل در این مقطع باید مدارک مورد نیاز خود را ارائه دهند که عبارتند از:
رزومه / انگیزه نامه (sop) / مدرک زبان ترکی در صورت نیاز / ارائه مدرک زبان / ارائه مدارک تحصیلی قبلی

همچنین لازم به ذکر است که علاوه بر ارائه مدارک موردنیاز متقاضیان باید پیشنهاد پژوهشی خود را نیز ارائه دهند

همین حالا با ما در تماس باشید

برترین دانشگاه ها برای اخذ ویزای تحصیلی ترکیه

دانشگاه بیلکنت دانشگاه حاجت تپه
دانشگاه فنی استانبول دانشگاه کوچ
دانشگاه آجی بادم دانشگاه آتاتورک
دانشگاه آنکارا دانشگاه باهچه شهیر
دانشگاه باشکنت دانشگاه بغازیچی

تحصیل در ترکیه با بورسیه های تحصیلی

نکته مهم :لازم به ذکر است که متقاضیان با دریافت بورسیه تحصیلی می‌توانند کمک هزینه ای را به صورت ماهانه دریافت نمایند. این کمک هزینه در مقطع کارشناسی برابر با 1000 لیر, کارشناسی ارشد 1400 لیر و در مقطع دکتری برابر با 1800 لیر می‌باشد

تحصیل در ترکیه با بورسیه تحصیلی

مزایا تحصیل در ترکیه

تشابه فرهنگی این کشور با ایران

از جمله مزایای تحصیل در ترکیه وجود تشابه فرهنگی بسیار این کشور با کشور عزیزمان ایران می‌باشد از همین رو سالانه متقاضیان زیادی جهت اخذ پذیرش تحصیلی خود اقدام می‌کنند

هزینه های مناسب تحصیل

از آنجایی که تحصیل در ترکیه همراه با ارائه بورسیه های تحصیلی برای متقاضیان خود می‌باشد ترکیه همواره یکی از برترین کشورها برای تحصیل از نظر هزینه می‌باشد

تنوع بالا رشته های تحصیلی

یکی دیگر از مزایای ویزای تحصیلی ترکیه وجود تنوع بالا در رشته ها برای تحصیل در تمامی مقاطع می‌باشد

کیفیت بالای آموزش

ارائه انواع خدمات جهت تحصیل و همچنین وجود اساتید برتر و بین المللی سبب کیفیت بالای آموزش در این کشور می‌باشد

دریافت مدارک معتبر از دانشگاه

وجود دانشگاه های با رتبه جهانی برتر از جمله مزایای تحصیل در کشور ترکیه می‌باشد. لازم به ذکر استمدرک تحصیلی کشور ترکیه از جمله مدارک معتبر تحصیلی در جهان می‌باشد

دریافت بورسیه تحصیلی

کشور ترکیه با ارائه انواع بورسیه تحصیلی و فراهم کردن شرایط راحت تر برای متقاضیان تحصیل در ترکیه سالانه درخواست پذیرش تحصیلی بسیاری را دریافت می‌کند

امکان کار دانشجویی

دانشجویان با تحصیل در ترکیه می‌توانند ضمن تحصیل خود مشغول به کار شوند که از جمله مزایای اصلی تحصیل در این کشور می‌باشد

امکان اقامت پس از تحصیل

دانشجویان پس از تحصیل خود در کشور ترکیه امکان دریافت اقامت ترکیه را دارند که لازمه آن ارائه مراحل و مدارک موردنیاز پس از تحصیل خود می‌باشد

همین حالا با ما در تماس باشید

هزینه مهاجرت تحصیلی به ترکیه

مقطع تحصیلی شهریه
کارشناسی 0 الی 28000دلار
کارشناسی ارشد 0 الی 30000 دلار
دکتری 0 الی 40000 دلار

بهترین رشته ها برای مهاجرت تحصیلی به ترکیه

پیش از اقدام برای تحصیل در ترکیه، اولین انتخاب رشته تحصیلی تان است. رشته‌های تحصیلی متنوعی در تمامی مقاطع تحصیلی ترکیه تدریس می‌شوند؛ همین موضوع انتخاب رشته را برای دانش آموزان و دانشجویانی که قصد اخذ اقامت تحصیلی ترکیه دارند کمی مشکل کرده است. برخی رشته ها آینده شغلی بهتری دارند، برخی متقاضیان زیادی دارند (مانند رشته های پزشکی) و برخی نیز در ایران بازار شغلی بهتری دارند. اما 4 رشته تحصیلی هستند که بیشتر مهاجران آن ها را برای ادامه مسیر خود بر می‌گزینند. در ادامه به طور خلاصه به این رشته ها اشاره خواهیم کرد.

مهندسی نرم افزار

مهندسی نرم افزار در حال حاضر یکی از محبوب ترین رشته های تحصیلی در ایران، ترکیه و سر تا سر جهان است. با پیشرفت علم و تکنولوژی، بسیاری از مهارت ها کنار می‌روند و همه چیز به سمت ماشینی شدن پیش می‌رود. به همین دلیل تحصیل در چنین رشته هایی آینده شغلی شما را در هر کشوری تضمین می‌کند. در حال حاضر کشور ترکیه به عنوان یک کشور در حال توسعه به دنبال نیروهایی در زمینه تکنولوژی و نرم افزار است. شما با انتخاب این رشته علاوه بر اینکه می‌توانید در بهترین دانشگاه های ترکیه تحصیل کنید، آینده شغلی خود در این کشور برای اخذ اقامت دائم تضمین می‌کنید. تحصیل در دوره کارشناسی رشته مهندسی نرم ‌افزار کشور ترکیه معمولا چهار سال طول می‌کشد. این رشته در بسیاری از دانشگاه های معتبر ترکیه به زبان انگلیسی تدریس می‌شود. البته در صورت تمایل می‌توانید زبان ترکی را نیز برای تحصیل خود انتخاب کنید. برای تحصیل در رشته مهندسی نرم افزار به زبان انگلیسی بهتر است هر چه زودتر به دریافت مدرک معتبر زبان اقدام کنید. برای تحصیل در رشته مهندسی نرم ‌افزار کشور ترکیه باید مدارک تحصیلی پیشین خود را به همراه ریزنمرات به صورت ترجمه شده به دانشگاه مورد نظر ارائه دهید. شما جهت تحصیل در این رشته می‌توانید یکی از این دو شاخه را انتخاب کنید: مهندسی کامپیوتر و علوم کامپیوتر. تعدادی از بهترین دانشگاه های ترکیه برای تحصیل در رشته مهندسی نرم افزار عبارتند از:

دانشگاه اوکان Okan University
دانشگاه فنی خاورمیانه Middle East Technical University
دانشگاه کوچ Koc University
دانشگاه بغازیچی Boğaziçi University
دانشگاه استانبول آیدین Istanbul Aydın University
دانشگاه یدی‌تپه Yeditepe Üniversitesi

رشته حقوق

چه در ایران و چه در ترکیه، رشته حقوق یکی از اصلی ترین انتخاب های بسیاری از دانشجویان است. جهان به هر سمتی برود نیاز به وکلای کارکشته و کار بلد دارد. شما می‌توانید برای تحصیل در رشته حقوق در ترکیه یکی از چند زیر شاخه آن را انتخاب کنید. در حال حاضر حقوق به عنوان یکی از محبوب ترین و پر تقاضاترین رشته ها در میان دانشجویان ترکیه به حساب می‌آید. دوره تحصیل در رشته حقوق چهار سال است. با دریافت مدرک کارشناسی رشته حقوق (LLB) از معتبرترین دانشگاه های ترکیه می‌توانید بسیاری از دانشگاه های سایر کشورهای جهان را برای ادامه تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد انتخاب کنید. لازم به ذکر است که امکان تحصیل در رشته حقوق به زبان انگلیسی و ترکی برای دانشجویان فراهم شده است. البته بیشتر دانشگاه هایی که این رشته را ارائه می‌دهند، دارای زبان ترکی می‌باشند. برخی از بهترین دانشگاه هایی که در ترکیه رشته حقوق تدریس می‌کنند عبارتند از:

رشته پرستاری

رشته پرستاری نیز یکی از بهترین رشته هایی است که می‌توانید برای تحصیل در ترکیه انتخاب کنید. با تحصیل در رشته پرستاری حتی می‌توانید پس از اتمام دوره خود به ایران بازگردید و درآمد خوبی کسب کنید. شرایط تحصیل رشته پرستاری در ترکیه بسیار شبیه به رشته دندانپزشکی است، با این تفاوت که دوره رشته پرستاری چهار سال طول می‌کشد. بیشتر دانشگاه‌های ترکیه که مورد تایید وزارت بهداشت ایران هستند کسب نمره بالا در آزمون SAT را برای ورود دانشجویان الزامی کرده‌اند. شما می‌توانید رشته پرستاری را تا مقاصع بالاتر ادامه دهید. با دریافت این مدرک تحصیلی آینده شغلی بسیار روشنی در کشور ترکیه برای تان رقم خواهد خورد. محبوب ترین دانشگاه ها برای تحصیل در ترکیه در رشته پرستاری عبارتند از:

رشته دندانپزشکی

رشته دندانپزشکی یکی دیگر از بهترین رشته ها برای تحصیل در ترکیه است. این رشته در ایران نیز بازار کار بسیار خوبی دارد و می‌توانید پس از اتمام دوره تحصیل تان به کشور بازگردید و با مدرکی معتبر همین جا مشغول به کار شوید؛ زیرا برخی از دانشگاه هایی که این رشته را در ترکیه تدریس می‌کنند مورد تایید وزارت علوم ایران نیز هستند. از جمله دانشگاه های دندانپزشکی ترکیه که مورد تایید وزارت علوم ایران هستند می‌توان به تمامی دانشگاه‌ های استانبول، دانشگاه آنکارا، دانشگاه حاجت تپه، دانشگاه آتاتورک و دانشگاه خاورمیانه اشاره کرد. تحصیل در رشته دندانپزشکی در دانشگاه های ترکیه به طور میانگین پنج سال طول می‌کشد. یکی از مهم ترین نکات در مورد تحصیل دندانپزشکی در ترکیه این است که هزینه های آن نسبت به سایر رشته ها کمتر است. برای تحصیل در این رشته علاوه بر مدارک لازم، باید در آزمون های ورودی نیز شرکت کنید. مهم‌ ترین مدارک مورد نیاز برای دریافت پذیرش در رشته دندانپزشکی دانشگاه‌ های ترکیه عبارتند از:

تکمیل فرم درخواست
ارائه پروپوزال
مدرک آیلتس (5.5 به بالا)
ترجمه ترکی مدارک تحصیلی قبلی
نمره مناسب آزمون های یوس (yos) یا ست (sat)
پرداخت هزینه بررسی مدارک به دانشگاهی
ارائه مدرکی جهت اثبات تسلط به زبان ترکی (در صورت تمایل به تحصیل به زبان ترکی)

رشته پزشکی

ترکیه یکی از کشورهایی است که به خاطر دلایلی از جمله دانشگاه های معتبر, مسافت کم با ایران, هزینه های پایین و همچنین فراهم آوردن شرایط بسیار مطلوب رشته پزشکی, یکی از برترین گزینه های تحصیل در رشته پزشکی می‌باشد. متقاضیان برای تحصیل پزشکی در ترکیه باید مدرک 12 ساله دیپلم خود را همراه با نمرات بالا ارائه دهند. از جمله مزیت های تحصیل پزشکی در این کشور امکان تحصیل به زبان انگلیسی یا ترکی می‌باشد. همچنین متقاضیان می‌توانند پذیرش تحصیلی خود از دانشگاه های دولتی این کشور را از طریق آزمون ورودی YOS و کسب نمره قبولی در آن دریافت نمایید.

در صورت قبولی در آزمون YOS دانشگاه های دولتی حداکثر ۱۵۰۰ لیر در سال باید به دانشگاه پرداخت کنید. در صورت کسب نمرات عالی و با رتبه بالا در دانشگاه می‌توانید برای گرفتن بورسیه تحصیلی نیز اقدام کنید

رشته فیزیوتراپی

برای تحصیل در یکی از پردرآمد ترین رشته های تحصیلی در سراسر دنیا کشور ترکیه یکی از برترین گزینه های انتخابی است. کشور ترکیه برای متقاضیان تحصیل فیزیوتراپی تمامی امکانات و تجهیزات موردنیاز را فراهم آورده است. همچنین از آنجایی که هزینه های تحصیل در این رشته بسیار بالاست به دلیل استفاده از تجهیزات پیشرفته, انواعی از بورسیه های تحصیلی را برای متقاضیان خود در نظر گرفته است. متقاضیان برای تحصیل فیزیوتراپی در ترکیه می‌توانند از روش های ارائه شده در ترکیه از جمله تحصیل از طریق آزمون های YOS , آزمون های SAT , تحصیل بدون آزمون و همچنین تحصیل با زبان انگلیسی استفاده کنند, کافی است تمامی شرایط و مدارک موردنیاز خود را فراهم سازند.

رشته ژنتیک پزشکی

ژنتیک پزشکی یکی از مهم ترین علوم در جهان می‌باشد. از جمله برترین کشورها برای تحصیل در این رشته کشور ترکیه است از انجایی که تمامی تجهیزات موردنیاز  این رشته در دانشگاه های بین المللی ترکیه ارائه شده و متقاضیان می‌توانند توسط بورسیه های در نظر گرفته شده کشور ترکیه برای این رشته اقدام به تحصیل نمایند. تحصیل ژنتیک پزشکی در ترکیه شرایط خاص خود از جمله ریزنمرات, مدارک زبان و همچنین کسب نمره قبولی در آزمون های YDS , KDPS و DSU  را دارد. با ارائه مدارک و شرایط ذکر شده متقاضیان موفق به اخذ ویزای تحصیلی خود برای تحصیل رشته ژنتیک پزشکی در ترکیه خواهند شد.

تحصیل در ترکیه در برترین رشته ها

رشته بازی سازی

متقاضیان تحصیل در ترکیه می‌توانند در یکی از برترین و جذاب ترین رشته های تحصیلی این کشور اقدام به تحصیل نمایند. با تحصیل بازی سازی در ترکیه می‌توانید از تمامی تجهیزات موردنیاز این رشته بهره مند شوید, چرا که این کشور سرمایه گذاری های بسیاری بر روی موتورهای بازی سازی بین المللی مانند CRYENGINE و … انجام داده است. متقاضیان با تحصیل بازی سازی در ترکیه از مدارک معتبری که دانشگاه های برتر این کشور با QS کمتر از 2000 ارائه می‌دهند برخوردار خواهند شد. اساتید این دانشگاه ها از جمله اساتید برتر سراسر دنیا می‌باشند که خود در کمپانی های بازی سازی معتبر دنیا مشغول به فعالیت می‌باشند.

لازم به ذکر است که تحصیل بازی سازی در این کشور با زبان انگلیسی نیز امکان پذیر است

رشته هوش مصنوعی

از جمله برترین کشورها برای تحصیل در رشته پرطرفدار هوش مصنوعی کشور ترکیه می‌باشد. از آنجایی که رشته هوش مصنوعی  در دانشگاه های با رتبه بندی و کیفیت بالا در کشور ترکیه توسط اساتید بین المللی تدریس می‌شود, سالانه متقاضیان زیادی اقدام به اخذ پذیرش تحصیلی در این کشور می‌نمایند چرا که با تحصیل در این رشته در کشور ترکیه و اخذ مدارک معتبر آن می‌توانید بهترین جاب آفرها را از سراسر دنیا دریافت نمایید. نکته بسیار مهمی که برای تحصیل هوش مصنوعی در ترکیه وجود دارد این است که تحصیل این رشته از مقطع کارشناسی در این کشور امکان پذیر می‌باشد. در همین راستا برای اخذ پذیرش تحصیلی خود باید تمامی مدارک و شرایط موردنیاز را فراهم سازید.

رشته خلبانی

یکی از برترین رشته های تحصیلی در کشور ترکیه خلبانی می‌باشد. برای تحصیل در این رشته شما باید از شرایط موردنیاز از جمله سلامت کامل فیزیکی و روانی, قد مناسب و … برخوردار باشید و تمامی مدارک موردنیاز برای اخذ ویزای تحصیلی ترکیه و تحصیل در رشته خلبانی در این کشور را فراهم سازی. با تحصیل خلبانی در ترکیه می‌توانید از مدارک معتبری که دانشگاه های بین المللی این کشور ارائه می‌دهند برخوردار شوید و به واسطه آن از جاب آفرهای بسیار ویژه ای در سراسر دنیا بهره مند شوید. همچنین لازم به ذکر است از آنجایی که تحصیل در این رشته بسیار پر هزینه می‌باشد از جمله مزیت های تحصیل خلبانی در ترکیه ارائه بورسیه تحصیلی برای این رشته در کشور ترکیه می‌باشد.

نکته مهم : برای گذراندن دوره خلبانی در ترکیه پس از اتمام دوره های آموزشی باید نزدیک به ۲۰۷ ساعت در یک هواپیمای تجاری پرواز کنید

رشته مهمانداری

یکی از برترین کشورها برای پرطرفدارترین رشته تحصیلی در جهان, یعنی رشته مهمانداری, کشور ترکیه می‌باشد. ترکیه با ارائه مدارک بسیار معتبری از دانشگاه های بین المللی خود و کیفیت بالای آموزش و همچنین ارائه برترین پیشنهادهای کاری با تحصیل در این کشور از آنجایی که مسافت بسیار نزدیکی نیز با ایران دارد, سالانه متقاضیان بسیار زیادی را برای تحصیل در این رشته دریافت می‌کند. لازم به ذکر است که متقاضیان برای اخذ پذیرش تحصیلی خود از دانشگاه های بین المللی و برتر ترکیه باید تمامی شرایط موردنیاز از جمله مدرک دیپلم, شرایط سنی, قد و وزن مناسب و سایر موارد لازم را فراهم نمایند. همانطور که ذکر شد متقاضیان با تحصیل مهمانداری در ترکیه می‌توانند هم در شرکت های هواپیمایی این کشور و هم در سراسر دنیا پیشنهاد کاری دریافت نمایند.

دریافت اقامت تحصیلی ترکیه

اقامت تحصیلی ترکیه این روزها به عنوان یکی از سریع ترین و آسان ترین راه های مهاجرت تحصیلی شناخته می‌شود. با تحصیل در ترکیه مسیر شما برای ادامه روند مهاجرت و تصمیم گیری برای آینده شغلی تان هموارتر شده و در واقع این نوع مهاجرت پلی به سوی آینده ای روشن به حساب می‌آید. برای اخذ اقامت تحصیلی ترکیه ابتدا لازم است در یکی از دانشگاه های ترکیه ثبت نام کنید. پس از اخذ پذیرش و دریافت مدارک ثبت نام، می‌توانید ویزای تحصیلی ترکیه را درخواست کنید. ویزای تحصیلی ترکیه مزایای بسیاری دارد و در حال حاضر به گزینه اول بسیاری از دانش آموزان و دانشجویان تبدیل شده است. دانشجویانی که از این طریق به ترکیه مهاجرت می‌کنند تحت حمایت دولت و بیمه های پزشکی قرار می‌گیرند.
مدت زمان مجوز اقامت تحصیلی یکی از سوالاتی است که برای دانش آموزان و دانشجویان پیش از اقدام برای اخذ اقامت تحصیلی ترکیه پیش می‌آید. در این مورد باید دقت داشته باشید که اگر مدت تحصیل شما کمتر از یکسال باشد، مجوز اقامت نمیتواند بیشتر از دوره آموزشی تان برای شما صادر شود. همچنین اتباع خارجی که به واسطه سازمان و نهادهای دولتی به ترکیه مهاجرت کرده و در سازمان های آموزشی این کشور ثبت نام شده اند، در طول مدت آموزش اجازه اقامت داده می‌شود. نکته بسیار مهم این است که اگر در مراکز آموزشی ابتدایی و متوسطه ترکیه اقدام به تحصیل کنید و هزینه های شما توسط قیم قانونی‌تان پرداخت شود، در صورت داشتن رضایت نامه قانونی از والدین می‌توانید مجوز اقامت خود را به مدت یک سال دریافت کنید. در آخر نیز باید اشاره کنیم که اگر در مقطع دانشگاه اقدام به اخذ اقامت تحصیلی ترکیه کرده باشید، تنها همسر و فرزندان شما مجوز اقامت دریافت خواهند کرد و بقیه نزدیکان‌تان باید همچنان برای دریافت اقامت مستقل از شما اقدام نمایند.

اقامت پس از تحصیل در ترکیه

متقاضیان با مهاجرت از طریق تحصیل به کشور ترکیه می‌توانند اقامت دائم آن را به دست آورند, به این صورت که با دریافت پذیرش از دانشگاه موردنظر خود و شروع تحصیل پس از گذراندن مدت زمانی می‌توانند اقدام به دریافت اقامت دائم خود کنند.

شرایط انتقالی از دانشگاه های ترکیه به دانشگاه های اروپایی و آمریکایی

از جمله مزیت های تحصیل در ترکیه امکان دریافت انتقالی به دانشگاه های اروپایی و آمریکایی می‌باشد. متقاضیان برای اخذ انتقالی باید 60 واحد درسی از رشته مربوطه خود را در کشور ترکیه گذرانده باشند. همچنین متقاضیان باید نمره 6 آیلتس و نمره معدل 2.5 از 4 را برای واحدهای گذرانده خود ارائه دهند.

نکات معادل سازی مدارک ویزای تحصیلی ترکیه

  • کسب نمره قبولی در امتحانات
  • شرکت در آزمون STS (آزمون TUS) برای دانشجویان رشته های پزشکی و اخذ حداقل نمره موردنیاز
  • شرکت در آزمون STS (آزمون DUS) برای دانشجویان رشته های دندانپزشکی و اخذ نمره موردنیاز
  • رزرو وقت قبلی برای معادل سازی مدارک تحصیلی

لازم به ذکر است متقاضیان داروسازی برای معادل سازی مدارک خود نیاز به شرکت در امتحان کتبی ندارند و تنها کافی است در آزمون شفاهی آنادولی شرکت نموده و نمره موردنیاز را دریافت نمایند

 

 

سوالات متداول مهاجرت تحصیلی به ترکیه

با قبولی در آزمون یوس(yos) و داشتن مدرک زبان ترکی استامبولی (tomer) این امکان وجود دارد.

کمک هزینه ماهیانه، خوابگاه، پوشش شهریه دانشگاه، بیمه درمانی، دوره زبان ترکی و کمک هزینه سفر

هزینه تحصیل در ترکیه در مقاطع تحصیل و دانشگاه های مختلف متفاوت است, اما به صورت کلی هزینه تحصیل در مقطع کارشناسی برابر با 28000 - 0 دلار , کارشناسی ارشد برابر با 30000 - 0 دلار و مقطع دکتری برابر با 40000 - 0 دلار می‌باشد.

کارشناسی 4 ساله / کارشناسی ارشد 2 ساله / دکتری 4 - 2 ساله

بله. در دوره کارشناسی پس از گذشت سال اول تحصیلی متقاضیان می‌توانند هفته ای 20 ساعت کار کنند. در مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری نیز متقاضیان اجازه کار با شروع تحصیل خود از همان ابتدا را دارند

همین حالا با ما در تماس باشیدفرم مشاوره رایگان
نام و نام‌ خانوادگی:(Required)
اطلاعات تماس

دفتر مرکزی:
تهران، نیاوران، قبل از چها رراه کامرانیه، مرکز تجاری نارون

تلفن:
4 - 02122810082 - 021 (20 خط ویژه)

ساعات کاری :شنبه تا پنجشنبه 9 الی 20

درباره ما

دپارتمان مهاجرتی ویتراپو با بیش از 14 سال سابقه در زمینه مهاجرت تحصیلی، کاری و مهاجرت برای سرمایه گذاری در خارج کشور آماده کمک به شماست

کلیه حقوق سایت متعلق به هلدینگ بین المللی الماسینو می‌باشد

به بالای صفحه بردن
به بالای صفحه بردن