مهاجرت به ایتالیا + (شرایط و روش ها)

مهاجرت به ایتالیا تصمیمی مهم و پرمعناست که نیازمند برنامه‌ریزی دقیق و آگاهی کامل از موارد مرتبط با زندگی در

تماس: 021-91303121
ــــــــــــــــــــــــ یا ــــــــــــــــــــــــ

مهاجرت به ایتالیا تصمیمی مهم و پرمعناست که نیازمند برنامه‌ریزی دقیق و آگاهی کامل از موارد مرتبط با زندگی در این کشور است. کشور ایتالیا با فرهنگ غنی، تاریخ باستانی، طبیعت زیبا و آداب و رسوم جذاب، مقصدی محبوب برای مهاجران است. اقامت ایتالیا می‌تواند به فرصت‌های شغلی، تحصیلی و سبک زندگی بهتری منجر شود، در همین راستا قبل از اقدام به مهاجرت، بهتر است با مقررات مهاجرتی ایتالیا آشنا شوید و مدارک مورد نیاز خود را به دقت تهیه کنید.

اما لازم به ذکر است، این تصمیم بزرگ نیازمند راهنمایی و پشتیبانی مجرب است تا به بهترین شکل از فرصت‌ها و امکانات این کشور برخوردار شوید. در این راستا، موسسه مهاجرتی ویتراپو با تجربه‌ی فراوان و کادری متعهد، به عنوان همراهی قوی در کنار شما خواهد بود.

ویتراپو با ارائه مشاوره مهاجرتی، به شما کمک می‌کند تا مسیری امن و مطمئن را در مهاجرت به ایتالیا انتخاب کنید. از مشاوره مهاجرتی در مورد روش های مهاجرت به ایتالیا و مدارک مورد نیاز گرفته تا پیگیری دقیق اسناد و مراحل مختلف مهاجرت، همه‌چیز به عهده‌ی تیم متخصص ویتراپو خواهد بود. با ما همراه باشید.

مهاجرت به ایتالیا

شرایط مهاجرت به ایتالیا

شرایط مهاجرت به ایتالیا ممکن است بسته به نوع مهاجرت و هدف اقامت متفاوت باشد. در این بخش به معرفی برخی شرایط عمومی برای مهاجرت به ایتالیا می‌پردازیم.

 • ویزای مهاجرت: برای ورود به ایتالیا، شما نیاز به یک ویزای مهاجرت خواهید داشت. نوع ویزای مورد نیاز شما بسته به هدف اقامت می‌تواند متفاوت باشد، مانند ویزای کار، تحصیل، خانواده یا سرمایه‌گذاری.
 • پذیرش از دانشگاه یا موسسه آموزشی: اگر قصد تحصیل در ایتالیا را دارید، باید ابتدا از یک دانشگاه یا موسسه آموزشی پذیرش رسمی بگیرید و سپس مجوز تحصیلی ویزا درخواست کنید.
 • پیدا کردن شغل و مجوز کار: اگر برای کار به ایتالیا می‌خواهید مهاجرت کنید، باید قبل از ورود به ایتالیا یک شغل مشخص پیدا کنید و مجوز کار از ایتالیا درخواست کنید.
 • معیارهای مالی: بسته به نوع مهاجرت، ممکن است نیاز به ارائه مدارک مالی و اطلاعات مالی داشته باشید تا نشان دهید توانایی مالی برای تامین هزینه‌های زندگی در ایتالیا را دارید.

مهاجرت به ایتالیا ممکن است با مراحل و مستندات مختلفی همراه باشد و بهتر است قبل از شروع فرآیند مهاجرت، اطلاعات کامل و دقیقی را از منابع رسمی مرتبط جمع‌آوری کنید. در همین راستا مشاوران مجرب موسسه مهاجرتی ویتراپو جهت ارائه تمامی نکات لازم برای مهاجرت به ایتالیا آماده خدمت رسانی می‌باشند.

روش های مهاجرت به ایتالیا

برای مهاجرت به ایتالیا و اخذ اقامت این کشور روش های مختلفی وجود دارد. هر یک از این روش ها دارای شرایط منحصر به فرد خود هستند که در ادامه به معرفی روش های موجود برای اخذ اقامت ایتالیا و بررسی شرایط لازم می‌پردازیم.

مهاجرت به ایتالیا از طریق کار

برای مهاجرت از طریق کار، نیازمندی‌هایی وجود دارد که از جمله آن‌ها، اخذ ویزا جهت کار در ایتالیا است. به طور کلی، کشور ایتالیا از یک سیستم سهمیه‌بندی برای صدور این ویزاها استفاده می‌کند. به همین دلیل، حتی اگر فرد متقاضی شرایط لازم را داشته باشد، تنها زمانی می‌تواند ویزای کاری دریافت کند که سهمیه مربوط به بخش تجاری او از آن تکمیل شده باشد.

بدین منظور، انتخاب و اعلام شغل اولیه به عنوان اولین مرحله برای درخواست ویزای کار حائز اهمیت است. این اقدام می‌تواند در دو مرحله قبل از ورود به ایتالیا و یا هنگام حضور در کشور، در قالب ویزای شینگن صورت گیرد.

همچنین، باید توجه داشت که فرآیند صدور ویزا به صورت منطقه‌ای نیز انجام می‌شود و به همین دلیل، شرایط و مقتضیات موردنیاز برای ویزای کاری در هر منطقه ممکن است متفاوت باشد.

برای دریافت ویزای کاری ایتالیا علاوه بر تاییدیه شغل، مدارکی نیز موردنیاز است. با دقت به این مدارک و رعایت تمامی مراحل، فرد می‌تواند درخواست ویزای کاری خود را ارائه و سپس دریافت نماید. برخی از این مدارک عبارتند از:

 • پاسپورت معتبر
 • قرارداد اقامت
 • اثبات داشتن درآمد کافی
 • ارائه مدارک عدم سوءسابقه
مهاجرت به ایتالیا از طریق کار

اقامت ایتالیا از طریق سرمایه‌گذاری

سرمایه‌گذاری روشی است که از طریق آن می‌توان به ایتالیا مهاجرت کرد و اقامت آن را دریافت کرد. ویزای سرمایه‌گذاری که نام دیگر آن ویزای طلایی ایتالیا (italy golden visa) است، روشی است که در آن اتباع خارجی می‌توانند اجازه اقامت دائم در ایتالیا و پس از آن شهروندی را از طریق سرمایه گذاری دریافت کنند.برنامه ویزای سرمایه گذاری علاوه بر اختصاص به شهروندان غیر اتحادیه اروپا، افراد دارای ارزش خالص بالا را که می‌توانند سهم قابل توجهی در اقتصاد و جامعه ایتالیا داشته باشند، هدف قرار می‌دهد .

به همین دلیل است که علاقه مندان مهاجرت به ایتالیا از طریق سرمایه گذاری (ویزای طلایی ایتالیا) باید سرمایه گذاری خاصی انجام دهند. با سرمایه گذاری در ایتالیا متقاضیان می‌توانند اقدام به اخذ شهروندی این کشور نمایند. در واقع، سیاست های مهاجرتی ایتالیا شرایط مناسبی را برای همه شهروندان غیر اتحادیه اروپا که می‌خواهند به اینجا نقل مکان کنند، فراهم می‌کند.

مهاجرت به ایتالیا از طریق تحصیل

یکی از روش های مهاجرت به ایتالیا و دریافت اقامت آن, تحصیل در ایتالیا است. در این روش متقاضی پس از دریافت ویزای تحصیلی خود به این کشور رفته و می‌تواند برای اقامت خود در این کشور اقدام نماید. مهاجرت تحصیلی به ایتالیا دارای شرایطی است که باید به آن ها توجه کنیم. این شرایط عبارتند از:

 • متقاضی باید حداقل 18 سال سن داشته باشد
 • متقاضی باید در یک دوره تمام وقت در یک موسسه آموزشی ایتالیایی ثبت نام کند
 • متقاضی باید پاسپورت معتبر داشته باشد
 • متقاضی باید مدرکی دال بر تأمین مالی کافی برای تأمین مالی خود داشته باشد
 • متقاضی باید مدرک اقامت داشته باشد
 • متقاضی باید پس از پایان دوره برای بازگشت به کشور مبدا برنامه ریزی کند

لازم به ذکر است که دانشجویان با دریافت ویزای تحصیلی می‌توانند، همزمان با تحصیل مشغول به کار نیز شوند که برای این باید مجوز کار خود را دریافت کنند. دانشجویان بین‌المللی پس از دریافت مجوز کار مجاز به کار پاره وقت تا بیست ساعت در هفته با ویزای دانشجویی هستند.

دریافت تابعیت ایتالیا

اخذ تابعیت ایتالیا، یکی از دلایل اصلی مهاجرت افراد به ایتالیا است. تابعیت ایتالیا، امکان بهره‌مندی از حقوق و مزایای بسیاری را برای افراد به ارمغان می‌آورد؛ از جمله حق رأی، حق تحصیل، اشتغال، و اقامت بدون محدودیت در این سرزمین و … . این فرآیند، گاهی ممکن است زمان‌بر و پیچیده باشد.

صرف نظر از دلیل تصمیم‌گیری برای مهاجرت به ایتالیا، شهروندی را می‌توان پس از یک دوره زمانی خاص به دست آورد، اما در نهایت، ارتقاء به شهروندی ایتالیا، یک مسیر برخاسته از همبستگی فرهنگی و اقتصادی با این کشور فراهم می‌کند. به صورت کلی دریافت تابعیت ایتالیا از دو طریق امکان پذیر است که در ادامه به معرفی و بررسی آن ها خواهیم پرداخت

تابعیت و اقامت ایتالیا

تابعیت ایتالیا از طریق تبار (حق خون)

دریافت تابعیت ایتالیا از طریق تبار (حق خون)، به معنای ارتباط نسبی با یک فرد ایتالیایی است. اگر شما از نظر تباری یکی از والدین یا جد خود را به عنوان یک شهروند ایتالیا اعلام کنید، می‌توانید تابعیت ایتالیا را به دست آورید.

این به این معناست که اگر پدر یا مادر شما ایتالیایی بوده باشند، شما نیز می‌توانید به عنوان یک شهروند ایتالیایی شناخته شوید. در واقع، این حق خون به شما اجازه می‌دهد تا بدون در نظر گرفتن مدت زمان اقامت در ایتالیا، تابعیت ایتالیا را از این طریق به دست آورید.

تابعیت از طریق اقامت ایتالیا

دریافت تابعیت ایتالیا از طریق اقامت به معنای اقامت مداوم و معتبر در ایتالیا است. اگر شما به مدت زمان مشخصی در ایتالیا اقامت داشته باشید و شرایط مشخصی را برآورده کنید، می‌توانید از طریق اقامت درخواست تابعیت این کشور را دهید.

این به این معناست که با اقامت با مدت زمان مشخص و همچین احترام به مقررات و قوانین این کشور، فرصتی برای دریافت تابعیت ایتالیا ایجاد می‌شود. لازم به ذکر است که این روند معمولاً نیاز به اثبات توانایی مالی، زبان، و انتظام اجتماعی دارد، و با گذشت مدت زمان مشخص و موفقیت در مراحل موردنیاز، می‌توانید به عنوان یک شهروند ایتالیایی شناخته شوید.

مزایا تابعیت با مهاجرت به ایتالیا

 • امکان سفر، کار و زندگی در هر یک از 27 کشور اتحادیه اروپا بدون نیاز به ویزا
 • شهروندی ایتالیا درهای زیادی را در مسیر شغلی شما باز می‌کند مانند استخدام سریع از جانب کارفرمایان ایتالیایی, راه‌اندازی تجارت خود و همچنین سرمایه‌گذاری بدون محدودیت
 • برخورداری از سیستم آموزشی بسیار مقرون به صرفه
 • انتقال دادن تابعیت ایتالیا به فرزندان خود در یک خط بدون وقفه
 • برخورداری از طرح های مالیاتی ویژه شهروندان ایتالیا
 • برخورداری از کارت ملی مراقبت های بهداشتی ایتالیا
 • داشتن حق رای

سخن پایانی جهت مهاجرت به ایتالیا

در پایان، مهاجرت به ایتالیا می‌تواند یک تجربه مفرح و معنادار برای شما باشد. ایتالیا با فرهنگ غنی، طبیعت زیبا، هنر و تاریخ بی‌نظیر خود، یک مقصد جذاب برای مهاجران است. از آنجایی که برای مهاجرت به ایتالیا و دریافت اقامت این کشور نیاز به مشاوری مجرب و آگاه از تمامی شرایط و مراحل مهاجرت می‌باشد، موسسه مهاجرتی ویتراپو با ارائه خدمات حرفه‌ای و کارآمد، به افراد علاقه‌مند به مهاجرت به ایتالیا کمک می‌کند تا رویاهایشان را به واقعیت تبدیل کنند.

ویتراپو با تیمی مجرب و متخصص از وکلای مهاجرت، مشاوران حقوقی و کارشناسان اقتصادی به متقاضیان خود خدمات گسترده‌ای ارائه می‌دهد. خدمات این موسسه شامل اطلاع‌رسانی جامع درباره فرصت‌های مهاجرتی به ایتالیا، مشاوره مهاجرتی حرفه‌ای درباره مسیرهای مختلف مهاجرت و کسب تابعیت، تهیه مدارک و مستندات موردنیاز، راهنمایی در مورد اقامت و کار در ایتالیا، و همچنین حمایت در امور مرتبط با اداری و حقوقی توسط وکیل مهاجرت می‌باشد.

در نهایت، موسسه مهاجرتی ویتراپو با تمرکز بر کیفیت و رضایت متقاضیان، یک نماینده قوی و معتبر در زمینه مهاجرت به ایتالیا است که با ارائه خدمات حرفه‌ای، به مشتریان خود امکان تحقق رویاهای مهاجرتی به ایتالیا را می‌دهد.

سوالات متداول اقامت ایتالیا

برای مهاجرت به ایتالیا از طریق کار تمکن مالی مورد نیاز است؟

بله، یکی از مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزای کاری ایتالیا ارائه مدارک اثبات کننده درآمد کافی و تمکن مالی می‌باشد

با مهاجرت به ایتالیا از طریق تحصیل امکان کار وجود دارد؟

دانشجویان با دریافت ویزای تحصیلی ایتالیا، می‌توانند با دریافت مجوز مورد نیاز خود، همزمان با تحصیل مشغول به کار شوند. دانشجویان با دریافت مجوز، مجاز به کار پاره وقت تا بیست ساعت در هفته با ویزای دانشجویی هستند.

آیا برای مهاجرت به مشاوره احتیاج دارید؟

مشاوره را همین الان رزرو کنید یا بررسی کنید که واجد شرایط مهاجرت هستید
تماس با ما
ــــــــــــــــــــــــ یا ــــــــــــــــــــــــ
برای مشاوره رایگان کلیک کنید
فرم زیر را برای ما ارسال کنید و منتظر بمانید
مشاوران ویتراپو در اسراع وقت با شما تماس میگیرند