ایتالیا

تاریخچه کشور ایتالیا

ایتالیا، با نام رسمی جمهوری ایتالیا، کشوری متشکل از یک شبه جزیره است که در جنوب اروپا قرار دارد. این کشور عضو اتحادیه اروپا است و پرچم آن سبز، سفید و قرمز است. ایتالیا یک جمهوری دموکراتیک است و یکی از اعضای موسس اتحادیه اروپا است. همچنین یکی از اعضای G7 است، زیرا هشتمین تولید ناخالص داخلی در جهان است. ایتالیا به خاطر نوشیدنی و غذاهایش معروف است که برخی از غذاهایش در مناطق مختلف متفاوت هستند. غذاهای معروف شامل انواع پاستا، پیتزا و انگور است. همچنین زیتون در این کشور بسیار مورد استفاده قرار می‌گیرد. در قرن‌های 7 و 8 قبل از میلاد، یونانیان یک استعمار بزرگ از جمله جنوب ایتالیا مانند Magna Graecia را آغاز کردند.

ایتالیا

این استعمار بزرگ به دلایل مختلفی از جمله بحران جمعیتی (قحطی، ازدحام جمعیت، تغییرات آب و هوایی و غیره)، جستجوی مراکز تجاری و بنادر جدید، و اخراج از سرزمین خود بود و لازم به ذکر است که قبل از سال 1861، ایتالیا از پادشاهی های کوچکتر و دولت شهرها تشکیل شده بود. پایتخت این کشور، رم، یکی از مشهورترین شهرهای جهان است و از دیگر شهرهای معروف ایتالیا می‌توان به ونیز، ناپل، تورین، جنوا، فلورانس، پالرمو و میلان اشاره کرد که دارای طبیعت بکر و زیبایی هستند و هرساله مهاجران زیادی را به خود جذب می‌کنند. متقاضیان برای مهاجرت به کشور ایتالیا می‌توانند از روش های گوناگونی استفاده کنند که در این بخش ویتراپو سعی بر توضیح و تشریح این روش ها و شرایط و مراحل آن‌ها را دارد پس تا پایان آن با ما همراه باشید.

موقعیت جغرافیایی

ایتالیا یک شبه جزیره است که از همه طرف به جز شمال آن را دریا احاطه کرده است. شمال ایتالیا با رشته کوه های آلپ، از فرانسه، سوئیس و اتریش جدا شده است. بلندترین کوه اروپای غربی، مون بلان در این زنجیره قرار دارد. همچنین دومین رشته کوه مهم ایتالیا، آپنین است که در مرکز و جنوب ایتالیا قرار دارند. رودخانه پو طولانی ترین رودخانه ایتالیا است که از شهرهای تورین، پیاچنزا، کرمونا و فرارا می‌گذرد و رودخانه تیبر نیز از شهر رم می‌گذرد. شمال ایتالیا دارای برخی از بزرگترین دریاچه های این کشور است، مانند دریاچه گاردا، دریاچه کومو، دریاچه ماگیوره و دریاچه ایزئو. ایتالیا از آنجا که توسط دریا احاطه شده است، کیلومترها ساحل دارد که گردشگران را از سراسر جهان به خود می‌آورد. گردشگران همچنین برای دیدن مکان های تاریخی ایتالیا نیز به این کشور می‌آیند. این کشور دارای تعدادی جزیره است که بزرگترین آنها سیسیل و ساردینیا هستند، که می‌توان با کشتی یا هواپیما به آنها رسید. همچنین این کشور از جنوب با لیبی مرزهای دریایی مشترک دارد.

ایتالیا

اقتصاد

ایتالیا دارای یک اقتصاد مختلط سرمایه داری پیشرفته است که به عنوان سومین اقتصاد بزرگ در منطقه یورو و هشتمین اقتصاد بزرگ در جهان است. یکی از اعضای بنیانگذار G7، منطقه یورو و OECD، به عنوان یکی از صنعتی ترین کشورهای جهان و یک کشور پیشرو در تجارت و صادرات جهانی در نظر گرفته می‌شود. این کشور بسیار توسعه یافته است، با هشتمین کیفیت زندگی در جهان و بیست و ششمین شاخص توسعه انسانی است. ایتالیا دارای یک سیستم رفاه اجتماعی مدرن است و بازار کار آن نسبتاً قوی است. بسیاری از خارجی ها، به ویژه اهل رومانی، در ایتالیا کار می‌کنند، جایی که دستمزدها بسیار بالاتر است. در این کشور می‌تواند تعداد کارگران بیشتری در بازار کار وجود داشته باشد، زیرا مردان و زنان قبلاً در سن 57 سالگی بازنشسته شده‌اند و نرخ بیکاری در آن نسبتاً بالا است یعنی 8.2 درصد. ایتالیا ششمین کشور تولید کننده بزرگ جهان است، که با تعداد کمتر شرکت های چند ملیتی جهانی نسبت به سایر اقتصادهای با اندازه قابل مقایسه و بسیاری از شرکت های کوچک و متوسط ​​پویا، مشخص می‌شود که در چندین منطقه صنعتی، که ستون فقرات آن هستند، خوشه بندی شده‌اند. صنعت این کشور یک بخش تولیدی را ایجاد کرده است که اغلب بر صادرات بازارهای خاص و محصولات لوکس متمرکز شده است، که اگر از یک طرف توانایی کمتری برای رقابت در مقدار داشته باشد، از طرف دیگر توانایی بیشتری برای رویارویی با رقابت چین و سایر اقتصادهای نوظهور آسیایی دارد.

سیاست

ایتالیا از 2 ژوئن 1946، زمانی که سلطنت با همه پرسی قانون اساسی لغو شد، یک جمهوری پارلمانی واحد بوده است. رئیس جمهور ایتالیا، در حال حاضر سرجیو ماتارلا از سال 2015، رئیس دولت ایتالیا است. رئیس جمهور برای یک دوره هفت ساله توسط پارلمان ایتالیا و برخی از رای دهندگان منطقه ای در یک جلسه مشترک انتخاب می‌شود. این کشور دارای یک قانون اساسی دموکراتیک مکتوب است که حاصل کار مجلس مؤسسانی است که توسط نمایندگان تمام نیروهای ضد فاشیست تشکیل شده است که در شکست نیروهای نازی و فاشیست در طول جنگ داخلی نقش داشته‌اند. ایتالیا دارای یک دولت پارلمانی مبتنی بر سیستم رای گیری ترکیبی تناسبی و اکثریتی است. پارلمان کاملاً دو مجلسی است: دو مجلس، مجلس نمایندگان که در کاخ مونته‌سیتوریو تشکیل جلسه می‌دهند، و مجلس سنای جمهوری که در کاخ ماداما تشکیل جلسه می‌دهند، دارای اختیارات یکسانی هستند. نخست وزیر که رسماً رئیس شورای وزیران است، رئیس دولت ایتالیا است و نخست‌وزیر و کابینه توسط رئیس‌جمهور ایتالیا منصوب می‌شوند و برای شروع به کار باید از پارلمان رای اعتماد بگیرند. همچنین برای باقی ماندن در نخست وزیری باید رای اعتماد یا عدم اعتماد بعدی را نیز به پارلمان تصویب کند.

سیستم آموزشی

تحصیل در ایتالیا از شش تا شانزده سالگی رایگان و اجباری است و شامل پنج مرحله است:

ایتالیا

کودکستان

ایتالیا

دبستان

ایتالیا

متوسطه یا راهنمایی

ایتالیا

دبیرستان عالی

ایتالیا

دانشگاه

کودکستان

حضور در این مدرسه اجباری نیست و والدین می‌توانند بنا به نیاز تصمیم به ثبت نام فرزندان خود بگیرند که به موارد زیر تقسیم می‌شود:
-مهدکودک: با حضور کودکان 0 تا 3 ساله
-پیش دبستانی: با حضور کودکان 3 تا 6 ساله

دبستان

در این مدرسه دانش‌آموزان 6 تا 11 سال تحصیل می‌کنند و به این ترتیب دوره تحصیل 5 سال به طول می‌انجامد. در آن سال‌ها، دختران و پسران نوشتن و خواندن را یاد می‌گیرند و اولین مفاهیم تاریخ، جغرافیا، ریاضیات، گرامر ایتالیایی، علوم، موسیقی و تربیت بدنی را می‌آموزند همچنین چند سالی است که زبان انگلیسی و علوم کامپیوتر را نیز به مجموعه های آموزشی خود نیز افزوده‌اند.

متوسطه یا راهنمایی

این مرحله 3 سال طول می‌کشد و دانش آموزان 11 تا 13 سال را شامل می‌شود. در این دوره دانش آموزان  به تحصیل عمیق دروس مختلفی که در دوره ابتدایی یاد گرفتند می‌کنند و در پایان آن باید در آزمون دوره راهنمایی شرکت کنند که توسط:
آزمون کتبی ایتالیایی
-آزمون کتبی ریاضی
-آزمون زبان نوشتاری شفاهی
که شامل ارائه یک اثر در یک موضوع خاص شامل تمام موضوعات مورد مطالعه است.

ایتالیا

دبیرستان

این مرحله 5 سال طول می‌کشد و دانش آموزان 14 تا 19 ساله را شامل می‌شود، اما از سن 16 سالگی دختر و پسر این امکان را دارند که تحصیل خود را رها کنند. دانش آموزان بسته به اهداف خود می‌توانند از بین 3 نوع دبیرستان انتخاب کنند:

 آموزش تئوری بیشتری را ارائه می‌دهد و بیشتر به تحصیلات بیشتر در دانشگاه گرایش دارد بسته به موضوعات مورد مطالعه می‌تواند انواع مختلفی داشته باشد:
– کلاسیک (گرامر) (لاتین، یونانی و ایتالیایی)
– Scientifico (علمی) (ریاضی، فیزیک و علوم)
– linguistico (زبان) (انگلیسی و زبان های خارجی)
– تکنولوژیک (تکنولوژی) (علوم کامپیوتر)
– artistico (هنری) (هنر)
– موزیکال (موسیقی)

در این نوع مدرسه علاوه بر دروس متداول، دانش آموزان می‌توانند مهارت های عملی-فنی متناسب با ورود به کار را در بخش هایی مانند:
– اقتصاد
– گردشگری
– فن آوری
– کشاورزی
– حرفه های مراقبت های بهداشتی

در این نوع مدارس دانش آموزان مهارت های عملی و حرفه ای را کسب می‌کنند. مطالعات در این مدارس بر مشاغلی مانند:
– لوله کش
– تکنسین برق
– آرایشگاه
– آرایشگر …

دانشگاه

دانشگاه در کشور ایتالیا به سه دوره تقسیم می‌شوند که عبارتند از:

این دوره سه سال طول می‌کشد که در آن انتخاب گسترده و متنوعی از دانشگاه های ایتالیا وجود دارد مانند:
– بخش های علمی (ریاضی، فیزیک، اخترفیزیک، شیمی و…)
– دانشکده علوم انسانی (ادبیات، فلسفه، زبان‌های خارجی، میراث فرهنگی…)
– دانشکده های فنی (معماری، مهندسی، اقتصاد…)

معمولاً 2 سال طول می‌کشد و ادامه دوره اول است تا دانش آموزان از سطح بالاتری از تخصص اطمینان حاصل کنند. با این حال، برخی از دوره ها (دانشکده حقوق، دانشکده داروسازی، مهندسی ساختمان، معماری و غیره) وجود دارد که 5 سال طول می‌کشد

این دوره به جاه طلب ترین دانش آموزان اختصاص دارد و شامل:
– کارشناسی ارشد: آنها معمولا دوره های تحصیلی کوتاهی هستند که این فرصت را (به علاقه مندان) برای تعمیق برخی از جنبه های خاص موضوع مورد مطالعه در دو دوره اول ارائه می‌دهند.
– مدارک دکترا: آنها دوره های نظری هستند که برای کسانی که می‌خواهند در زمینه آکادمیک یا در زمینه تحقیقات شغلی داشته باشند عالی است.

بهداشت و درمان

ایالت ایتالیا از سال 1978 یک سیستم بهداشت عمومی جهانی را اجرا می‌کند. با این حال، مراقبت های بهداشتی برای همه شهروندان و ساکنان توسط یک سیستم مختلط دولتی-خصوصی ارائه می‌شود. بخش عمومی سرویس بهداشتی ملی است که زیر نظر وزارت بهداشت سازماندهی شده و بر اساس منطقه ای واگذار شده اداره می‌شود. هزینه های بهداشت و درمان در ایتالیا 9.2 درصد از تولید ناخالص داخلی ملی است. ایتالیا در سال 2000 به عنوان دومین سیستم بهداشت و درمان برتر جهان، و دومین عملکرد برتر مراقبت های بهداشتی در جهان رتبه بندی شد. امید به زندگی در ایتالیا 80 برای مردان و 85 برای زنان است که این کشور را در رتبه پنجم امید به زندگی در جهان قرار می‌دهد. در مقایسه با سایر کشورهای غربی، ایتالیا دارای نرخ نسبتاً پایینی از چاقی بزرگسالان است، زیرا رژیم غذایی مدیترانه ای چندین فواید سلامتی دارد. استعمال دخانیات در این کشور در مکان‌های عمومی از جمله بارها، رستوران‌ها، کلوپ‌های شبانه و دفاتر از سال 2005 به اتاق‌های دارای تهویه خاص محدود شده است.

گردشگری

ایتالیا پنجمین کشور پربازدید در گردشگری بین‌المللی است که در سال 2016 در مجموع 52.3 میلیون گردشگر بین‌المللی به این کشور وارد شده است. سهم کل سفر و گردشگری در تولید ناخالص داخلی 162.7 میلیارد یورو در سال 2014 بود و 1082000 شغل مستقیم در سال 2014 ایجاد کرد. مردم عمدتاً از ایتالیا برای فرهنگ غنی، آشپزی، تاریخ، مد، معماری و هنر دیدن می‌کنند. گردشگری زمستانی و تابستانی در بسیاری از مکان‌ها در کوه‌های آلپ و آپنین وجود دارد، در حالی که گردشگری ساحلی در مکان‌های ساحلی در دریای مدیترانه گسترده است. ایتالیا همچنین کشوری است که بیشترین تعداد میراث جهانی یونسکو را در جهان دارد. رم سومین شهر پربازدید در اروپا و دوازدهمین شهر در جهان است، با 9.4 میلیون ورودی در سال 2017 در حالی که میلان با 6.8 میلیون گردشگر بیست و هفتمین شهر در سراسر جهان است. علاوه بر این، ونیز و فلورانس نیز جزو 100 مقصد برتر جهان هستند.

ایتالیا

فرهنگ

ایتالیا مهد تمدن غرب و یک ابرقدرت فرهنگی محسوب می‌شود. فرهنگ ایتالیا که قرن ها بر اساس سیاست و جغرافیا تقسیم شده بود تا زمانی که در سال 1861 متحد شد، توسط انبوهی از آداب و رسوم منطقه ای و مراکز محلی قدرت و حمایت شکل گرفته است. ایتالیا برای قرن ها نقش محوری در فرهنگ غرب داشته است و هنوز هم به خاطر سنت های فرهنگی و هنرمندانش شناخته شده است. در طول قرون وسطی و رنسانس، تعدادی از دادگاه‌ها برای جذب معماران، هنرمندان و دانشمندان به رقابت پرداختند و به این ترتیب میراثی از بناهای تاریخی، نقاشی، موسیقی و ادبیات به وجود آمد. این کشور در طول تاریخ خود تعداد زیادی از افراد برجسته را به دنیا آورده است. علیرغم انزوای سیاسی و اجتماعی این دادگاه ها، ایتالیا کمک قابل توجهی به میراث فرهنگی و تاریخی اروپا کرده است. ایتالیا دارای مجموعه های غنی از هنر، فرهنگ و ادبیات از دوره های مختلف است. این کشور نفوذ فرهنگی گسترده‌ای در سراسر جهان داشته است. علاوه بر این، ایتالیا به طور کلی حدود 100000 بنای تاریخی از هر نوع (موزه ها، کاخ ها، ساختمان ها، مجسمه ها، کلیساها، گالری های هنری، ویلاها، فواره ها، خانه های تاریخی و بقایای باستان شناسی) دارد.

تابعیت ایتالیا

یکی از دلایل اصلی مهاجرت خارجی ها به ایتالیا اخذ تابعیت است. ایتالیا یکی از جذاب ترین کشورهای اروپایی است که به دلیل فرصت های شغلی خوبی که برای این منظور به اروپا می‌آیند و همچنین به دلیل فرصت های سرمایه گذاری متعدد این کشور ارائه می‌دهد. صرف نظر از دلیل تصمیم‌گیری برای مهاجرت به ایتالیا، شهروندی را می‌توان پس از یک دوره زمانی خاص به دست آورد. به طور کلی دریافت تابعیت و شهروندی کشور ایتالیا از سه روش ممکن است که عبارتند از:

تابعیت ایتالیا از طریق تبار (حق خون)

این روش یکی از سریع ترین و آسان ترین راه ها برای اخذ تابعیت ایتالیا است. هیچ محدودیتی برای تعداد فرزندانی که می‌توانند میراث ایتالیایی را تحت سلسله پدری یا مادری خود ادعا کنند وجود ندارد. علاوه بر این، ایتالیا هنگام درخواست محدودیت نسلی ندارد. درواقع شما می‌توانید برای شهروندی ایتالیا از طریق والدین، پدربزرگ ها و مادربزرگ ها، پدربزرگ ها و مادربزرگ ها و پدربزرگ ها و مادربزرگ های بزرگ درخواست کنید.

تابعیت از طریق ازدواج

در این روش با ازدواج با فردی ایتالیایی می‌توانید پس از دو سال ازدواج در حالی که در ایتالیا زندگی می‌کنید، تابعیت دریافت کنید، یا اگر در خارج از کشور زندگی می‌کنید، می‌توانید سه سال صبر کنید. با این حال، باید برای شهروندی در هر صورت درخواست دهید. در این روش کمی زمان و یک برنامه تمام چیزی است که برای حفظ جایگاه خود در بین ایتالیایی ها نیاز دارید. همچنین برای پذیرش لازم نیست ایتالیایی صحبت کنید.

تابعیت از طریق اقامت

شاید پیچیده ترین راه برای به دست آوردن شهروندی ایتالیا از طریق اقامت/تابعیت باشد. شما باید یک اقامت قانونی در ایتالیا ایجاد کنید و در طول 6 ماه از سال در ایتالیا زندگی کنید. شما همچنین ملزم به رعایت زمان اجباری بر اساس شرایط خاص خود هستید. در برخی موارد که برای درخواست حداقل 10 سال باید در ایتالیا زندگی کنید. این می‌تواند یک راه طولانی با چندین الزام باشد که باید رعایت کنید.

امکان سفر، کار و زندگی در هر یک از 27 کشور اتحادیه اروپا بدون نیاز به ویزا
-شهروندی ایتالیا درهای زیادی را در مسیر شغلی شما باز می‌کند مانند استخدام سریع از جانب کارفرمایان ایتالیایی, راه‌اندازی تجارت خود, سرمایه‌گذاری بدون محدودیت
-برخورداری از سیستم آموزشی بسیار مقرون به صرفه
-انتقال دادن تابعیت ایتالیا به فرزندان خود در یک خط بدون وقفه
-برخورداری از کارت ملی مراقبت های بهداشتی ایتالیا
-برخورداری از طرح های مالیاتی ویژه شهروندان ایتالیا
-داشتن حق رای
-شهروندی خودکار فرزندان زیر 18 سالتان و نسل های آینده

تابعیت دوگانه ایتالیا

مانند بسیاری از کشورهای دیگر در اروپا، ایتالیا نیز تابعیت خود را بر اساس حق خون می‌دهد. در این کشور والدین شما تابعیت شما را تعیین می‌کنند. بنابراین، فرزندان متولد شده از والدین شهروند ایتالیایی، خود شهروند ایتالیا هستند. افرادی که واجد شرایط تابعیت مضاعف ایتالیایی هستند در واقع از قبل شهروند ایتالیا هستند. فرآیند “اعمال” در واقع به هیچ وجه یک برنامه کاربردی نیست. در عوض، کسانی که واجد شرایط هستند باید از دولت ایتالیا بخواهند که به طور رسمی وضعیتی را که از بدو تولد داشته اند به رسمیت بشناسد. برای انجام موفقیت آمیز این کار، متقاضیان باید شجره نامه خود را بازسازی کنند. این کار با به دست آوردن سوابق حیاتی مختلف که زنجیره ناگسستنی تابعیت دوگانه ایتالیایی را نشان می‌دهد انجام می‌شود. پس از جمع آوری مدارک، متقاضیان باید ادعای خود را در یک قرار ملاقات در کنسولگری ایتالیا یا مستقیماً در شهر محل اقامت خود در ایتالیا ارائه کنند. 

روش های مهاجرت به ایتالیا

ایتالیا

مهاجرت از طریق کار

ایتالیا

مهاجرت از طریق سرمایه‌گذاری

ایتالیا

مهاجرت از طریق تحصیل

ایتالیا

مهاجرت از طریق ازدواج

مهاجرت از طریق کار

برای مهاجرت از طریق کار متقاضی نیاز به ویزای کاری دارد که برای اینکار شرکتی که این فرد را استخدام می‌کند باید برای ویزای کار در ایتالیا اقدام کند. ایتالیا از یک سیستم سهمیه بندی برای این ویزاها پیروی می‌کند. از این رو، حتی اگر معیارهای واجد شرایط بودن را داشته باشد، تنها در صورتی که سهمیه ویزا برای بخش تجاری او تکمیل نشده باشد، ممکن است به او ویزا داده شود.
از این رو، اولین قدم برای درخواست ویزای کار، تضمین شغل است. این ممکن است در زمانی که متقاضی با ویزای شینگن در ایتالیا هست یا قبل از رسیدن به ایتالیا انجام شود. روند واقعی ویزا به صورت منطقه ای اداره می‌شود، از این رو شرایط ویزا ممکن است از مکانی به مکان دیگر متفاوت باشد. به غیر از تاییدیه شغل، برخی از مدارک رایج مورد نیاز عبارتند از:
-پاسپورت معتبر
-قرارداد اقامت
-اثبات داشتن درآمد کافی
-ارائه مدارک عدم سوءسابقه
همراه با ویزا، افرادی که به ایتالیا مهاجرت می‌کنند نیز باید ظرف یک هفته پس از ورود به ایتالیا، برای اجازه اقامت اقدام کنند.

مهاجرت از طریق سرمایه‌گذاری

سرمایه‌گذاری روشی است که از طریق آن می‌توان به ایتالیا مهاجرت کرد و اقامت آن را دریافت کرد. ویزای سرمایه‌گذاری که نام دیگر آن ویزای طلایی است روشی است که در آن اتباع خارجی می‌توانند اجازه اقامت دائم در ایتالیا و پس از آن شهروندی را از طریق سرمایه گذاری دریافت کنند.
برنامه ویزای سرمایه گذار علاوه بر اختصاص به شهروندان غیر اتحادیه اروپا، افراد دارای ارزش خالص بالایی را هدف قرار می‌دهد که می‌توانند سهم قابل توجهی در اقتصاد و جامعه ایتالیا داشته باشند. به همین دلیل است که علاقه مندان به مهاجرت به ایتالیا از طریق شهروندی از طریق برنامه سرمایه گذاری / ویزای طلایی ایتالیا باید سرمایه گذاری خاصی انجام دهند. راه های مختلفی وجود دارد که از طریق آن شهروندان خارجی می‌توانند از طریق سرمایه گذاری در ایتالیا / ویزای طلایی ایتالیا شهروندی دریافت کنند. سیاست های مهاجرت ایتالیا شرایط مناسبی را برای همه شهروندان غیر اتحادیه اروپا که می‌خواهند به اینجا نقل مکان کنند، فراهم می‌کند.

مهاجرت از طریق تحصیل

یکی از روش های مهاجرت به ایتالیا و دریافت اقامت آن, مهاجرت از طریق تحصیل است که در این روش متقاضی پس از دریافت ویزای تحصیلی خود به این کشور رفته و می‌تواند برای اقامت خود در این کشور اقدام نماید. این روش دارای شرایطی است که عبارتند از:

متقاضی باید حداقل 18 سال سن داشته باشد
متقاضی باید در یک دوره تمام وقت در یک موسسه آموزشی ایتالیایی ثبت نام کند
متقاضی باید پاسپورت معتبر داشته باشد
متقاضی باید مدرکی دال بر تأمین مالی کافی برای تأمین مالی خود داشته باشد
متقاضی باید مدرک اقامت داشته باشد
متقاضی باید پس از پایان دوره برای بازگشت به کشور مبدا برنامه ریزی کند.

لازم به ذکر است که با دریافت ویزای تحصیلی می‌توان همزمان با تحصیل در این کشور دانشجویان مشغول به کار نیز شوند که برای این باید مجوز کار خود را دریافت کنند. دانشجویان بین‌المللی پس از دریافت مجوز کار مجاز به کار پاره وقت تا بیست ساعت در هفته با ویزای دانشجویی هستند. 

مهاجرت از طریق ازدواج

یک روش بسیار ساده و سرراست برای اخذ تابعیت ایتالیا ازدواج با یک شهروند ایتالیایی است. الزامات کمی وجود دارد که همسر خارجی برای اخذ تابعیت باید رعایت کند، اما چنین قوانینی در مقایسه با سایر گزینه های دریافت تابعیت بسیار ساده تر است. متقاضی می‌تواند از طریق ازدواج تابعیت ایتالیا را دریافت کند، صرف نظر از اینکه شهروند اتحادیه اروپا یا غیر اتحادیه اروپا باشد که می‌خواهد در این کشور نقل مکان کند. برای اخذ تابعیت ایتالیایی از طریق ازدواج الزامات و شرایط مختلفی وجود دارد که باید رعایت شود. این شرایط عبارتند از:

ازدواج در یکی از شهرهای ایتالیا انجام شود که حداقل یکی از زوجین در آن ساکن هستند
اگر شهروند یا مقیم ایتالیا در سفارت یا کنسولگری ایتالیا در آن کشور ثبت نام کرده باشد، ازدواج های ثبت شده در خارج نیز می‌توانند به رسمیت شناخته شوند
اگر ازدواج در ایتالیا ثبت شده باشد، همسر خارجی می‌تواند ظرف 2 سال تابعیت ایتالیا را دریافت کند
اگر ازدواج در کشور دیگری ثبت شده باشد، همسر خارجی می‌تواند از طریق ازدواج برای شهروندی ایتالیا اقدام کند

مشاوره رایگان

برای دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه مهاجرت به طرق مختلف و هر کشوری کافیست شماره تلفن و نام خود را وارد کنید تا متخصصین مهاجرتی ویتراپو در سریع ترین زمان ممکن با شما تماس بگیرندفرم مشاوره رایگان
نام و نام‌ خانوادگی:(Required)
اطلاعات تماس

دفتر مرکزی:
تهران، نیاوران، قبل از چها رراه کامرانیه، مرکز تجاری نارون

تلفن:
4 - 02122810082 - 021 (20 خط ویژه)

ساعات کاری :شنبه تا پنجشنبه 9 الی 20

درباره ما

دپارتمان مهاجرتی ویتراپو با بیش از 14 سال سابقه در زمینه مهاجرت تحصیلی، کاری و مهاجرت برای سرمایه گذاری در خارج کشور آماده کمک به شماست

کلیه حقوق سایت متعلق به هلدینگ بین المللی الماسینو می‌باشد

به بالای صفحه بردن