امارات

در این بخش قصد داریم شما را با کشور زیبای امارات (UAE) کمی آشنا کنیم. در ابتدا به توضیح مختصر و کوتاهی در خصوص این کشور، تاریخچه و همچنین جغرافیای آن می‌پردازیم و سپس در ادامه اقتصاد، سیاست و انواع روش های مهاجرت به این کشور را مورد بررسی قرار خواهیم داد. مهاجرت به کشور امارات از روش های مختلفی مانند سرمایه گذاری، کار، ازدواج، تحصیل، تولد و … امکان‌پذیر است, اما بسیاری از مردم تصمیماتی در خصوص مهاجرت و اخذ اقامت کشور های عربی ( امارات، قطر، کویت و …) اتخاذ می‌کنند بدون آن که از شرایط این کشورها اطلاعاتی داشته باشند. در سال‌های اخیر تقاضا و درخواست برای مهاجرت به کشور امارات افزایش پیدا کرده است که به دلیل حساسیت دولت این کشور به مهاجرت مشکلاتی برای مهاجران به وجود آمده است و ما قصد داریم برخی مشکلات و این ابهامات را رفع کنیم. اگر قصد مهاجرت به امارات را دارید پیشنهاد می‌کنیم ویتراپو را تا انتها همراهی کنید.

تاریخچه

امارات، کشوری در جنوب غربی آسیا و در شبه جزیره عربستان، در خاور میانه قرار دارد که تشکیل شده از هفت شهر می‌باشد. هر هفت شهر این کشور از استقلال بسیاری برخوردار هستند و در اجماع این شهرها، رئیس دولت و کابینه مشخص می‌شود.
جمعیت این کشور حدود 10 میلیون نفر اعلام شده است و در واقع یکی از بزرگ ترین ذخایر نفتی دنیا محسوب می‌شود. لازم به ذکر است که فقط 38 درصد از ساکنین این کشور اماراتی بوده و حدودا 45 درصد, از اعراب دیگر کشور های عربی هستند. زبان این کشور عربی می‌باشد که البته به دلیل وجود مردمان کشور های مختلف، زبان‌های چینی، انگلیسی، اردو و هندی نیز در این کشور کاربردیست. مذهب این کشور اسلام است که حدود 96 درصد مردم از آن پیروی می‌کنند.

امارات

جغرافیا

این کشور از شمال و شمال غربی به خلیج فارس، از جنوب و جنوب غربی، به عمان و عربستان، از شرق، به دریای عمان و از غرب، به قطر و عربستان متصل است و راه پیدا می‌کند.
از نظر پهناوری در رده 115 جهان قرار دارد و  مساحت آن 83600 کیلومتر مربع می‌باشد و آب و هوای این کشور بیابانی است که تنها 77/0 آن قابل کشاورزیست!
علت نامگذاری این کشور به دلیل وجود هفت شیخ موجود در آن است که هفت شهر آن را اداره می‌کنند زیرا کلمه “امارات” به معنای شیخ نشین یا امیر نشین است و نام امارات متحده عربی هم در واقع به معنی “شیخ نشین‌های متحد عربی” است.

اقتصاد

از لحاظ اقتصادی امارات بسیار پایدار و رو به رشد است و به دلیل ذخایر نفتی بالایی که دارد درآمد زایی آن از طریق صادرات نفت پیشرفت یلی خوبی داشته و مورد توجه خیلی از مردم قرار گرفته است. همچنین این کشور یکی از کشورهای قدرتمند در بحث صنایع به حساب می‌آید و فرصت های تجارتی و صنعتی بسیار زیادی در آن وجود دارد و این طور که پیداست در این کشور ساختار دقیقی برای ورود به یک بیزینس و همچنین سرمایه‌گذاری دیده می‌شود و بر این اساس آمار نشان می‌دهد که میزان مهاجرت به این کشور از طریق سرمایه‌گذاری 22 درصد افزایش داشته است.
نرخ بیکاری در این کشور پایین است و وضعیت شغلی مناسب، درآمد بالا، مالیات پایین، محلی مناسب برای سرمایه‌گذاری، امنیت بالا با علی رغم آزادی‌های سیاسی و مذهبی و … نشان دهنده این است که امارات مقصد بسیار مناسبی برای مهاجرت به حساب می‌آید و در واقع بسیاری از افراد امارات را به عنوان کشوری برای پیشرفت در نظر دارند اما باید به این نکته توجه داشت که اخذ تابعیت و دریافت اقامت دائم این کشور بسیار دشوار بوده و فقط اشخاصی که 30 سال در این کشور ساکن بوده‌اند امکان دریافت اقامت آن را دارند.
این کشور توانسته برای بانوان فضای کاری خوبی را به وجود بیاورد و در واقع طبق آمار و ارقام موجود میزان رضایت موجود آن 80 درصد است. کشور امارات مکان بسیار مناسبی برای سرمایه‌گذاری محسوب می‌شود اما نکته ای که به عنوان ضعف این کشور مطرح شده این است که بیشتر از 49 درصد سهام یک شرکت محلی به یک فرد خارجی واگذار نمی‌شود.

امارات

سیاست

این کشور دارای حکومت فدرال پادشاهی می‌باشد که از هفت پادشاهی تشکیل شده است و هر کدام از این پادشاهی ها دولت محلی جداگانه‌ای برای خود دارند و قوانین خود را به صورت مستقل تصویب و تعیین می‌کنند. این کشور روابط گسترده‌ای با دیگر کشورهای جهان دارد که نقش زیادی را در اوپک و سازمان ملل ایفا می‌کند. نیرو های مسلح این کشور به سه دسته هوایی، زمینی و دریایی تقسیم می‌شوند و همچنین ارتش آن در سال 1971 تشکیل شده است که مقر اصلی آن ها در ابوظبی قرار دارد و از تسحیلات جنگی جدید غربی استفاده می‌کنند.

قوانین و پلیس

مجازات قانونی که در این کشور وجود دارد سنگسار است و همچنین اگر شخصی پیش از ازدواج رابطه جنسی داشته باشد، مجازاتی که برای او در نظر گرفته می‌شود شلاق خواهد بود. همچنین بوسیدن نیز در مناطق عمومی این کشور غیر قانونی می‌باشد و می‌تواند حکم اخراج از امارات را در پی داشته باشد. لازم به ذکر است که پلیس شهر های دبی و ابوظبی از مشهور ترین پلیس های آسیایی هستند زیرا از خودرو های لوکس استفاده می‌کنند.

بهداشت

در چند دهه گذشته نیز اصلاحات زیادی برای بهبود شرایط بهداشت در این کشور صورت گرفته است. در این کشور امید به زندگی حدودا 80 سال است و بیماری‌های قلبی و عروقی 28 درصد از کل آمار مرگ و میر در کشور امارات را نشان می‌دهد.

ترابری

سالانه گردشگران بسیاری به این کشور سفر می‌کنند، بنابراین ترابری این کشور نیز بسیار مورد توجه قرار می‌گیرد به طوری که فرودگاه بین‌المللی دبی در سال 2014 بیش‌ترین جا به جایی مسافران خارجی در در جهان انجام داد و هر ساله نیز این پیشرفت را ادامه می‌دهد. همچنین در سال های اخیر هواپیمایی اتحاد و هواپیمایی امارات با پیشی گرفتن از رقبایی مثل ایران‌ایر توانسته‌اند به پیشرفت بسیار خوبی دست پیدا کنند.

گردشگری

در صنعت توریسم و گردشگری کشور امارات پیشرفت‌های بسیاری کرده و هر ساله توریست‌ها و مهاجران زیادی را جذب می‌کند. تا سال 2021، دبی پنجمین مقصد توریستی جهان به شمار می‌آمد و به تنهایی بیش از نیمی از سهم اقتصاد گردشگری این کشور را به خود اختصاص داده بود. لازم به ذکر است که اعتبار ویزای توریستی در این کشور 3 ماه می‌باشد و فرد باید در صورت اتمام اعتبار ویزای خود این کشور را ترک کند که البته اعلام شده که این تاریخ تا پنج سال تغییر پیدا کرده و معتبر است.

مردم و فرهنگ

با توجه به اینکه فرهنگ اماراتی بر پایه فرهنگ عربی می‌باشد اما از فرهنگ های ایرانی، هندی و آفریقای شرقی هم بهره گرفته است. معماری در این کشور آمیخته با معماری ایرانی است که در واقع به عنوان هویت تاریخی و فرهنگی این کشور در نظر گرفته شده و لازم به ذکر است که همواره از تاثیر هنر ایرانیان بر این معماری و فرهنگ نباید چشم پوشی کرد.

امارات

آشپزی

آشپزی این کشور از آشپزی اصیل و سنتی بهره می‌گیرد که شباهت‌های بسیاری به آشپزی سایر کشورهای همسایه مانند ایران، عمان، عربستان و … دارد و در برگیرنده غذاهای تمام دنیاست.

موسیقی و رقص

کشور امارات همیشه میزبان رویداد های بین‌المللی رقص و موسیقی بوده است به این صورت که بسیاری از خوانندگان را برای اجرای کنسرت های خود جذب می‌کند و می‌پذیرد. همچنین انواع کلاب‌ها، باشگاه و سالن‌های کنسرت نیز پذیرای میهمانان و گردشگران خارجیست.

ورزش

این کشور همیشه در تلاش برای استقبال از رویدادهای مهم منطقه‌ای و جهانی بوده است و رشته هایی مانند فوتبال، شتر سواری، تنیس و … که رشته هایی پر طرفدار هستند را حمایت و پشتیبانی می‌کند, اما در میان تمامی رشته ها فوتبال در این کشور از محبوبیت بالایی برخوردار است که تیم‌هایی مثل الوحده، النصر, العین، الوصل، الشباب هواداران بسیاری دارند. همچنین اکثر این باشگاه‌ها از امکانات و شرایط خوبی بهره‌مند هستند و از پوشاک و لوازم ورزشی با برندهای معتبری استفاده می‌کنند.

هزینه‌های زندگی در امارات

زندگی در شهرهای امارات مثل دبی، شارجه و ابوظبی گران است و هزینه های بسیار بالایی دارد, به این صورت که باید به طور میانگین حدود 4 هزار درهم برای زندگی یک شخص در نظر گرفته شود و قطعا متناسب با تعداد اعضای خانواده این مقدار افزایش پیدا می‌کند. البته این هزینه به نوع و سبک زندگی افراد نیز بستگی دارد و در صورتی که فرد تجملاتی زندگی نکند شرایط راحت‌تر خواهد بود. همچنین میزان حقوق در این کشور حدود 9500 درهم می‌باشد.

مهم‌ترین شهرهای کشور امارات

امارات از هفت شهر ابوظبی، عجمان، شارجه، فجیره، دبی، رس‌الخیمه و ام ال کووین تشکیل شده است که با توجه به پیشرفت این شهرها خیلی از مردم برای کار و زندگی این کشور را به عنوان مقصد خود انتخاب می‌کنند.
پایتخت کشور امارات ابوظبی می‌باشد کهدر واقع مهد تجارت و یکی از مهم‌ترین شهرهای این کشور به محسوب می‌شود و بهترین انتخاب برای افرادیست که با ویزای کاری وارد این کشور می‌شوند. همچنین شهر دبی هم به عنوان یکی از مشهورترین و لوکس‌ترین شهرهای امارات در نظر گرفته می‌شود. این شهر فوق العاده مدرن است و مراکز خرید پیشرفته و لوکس با آسمان خراش‌های سر به فلک کشیده ای که در آن قرار دارد, آن را به یکی از محبوب‌ترین مقاصد گردشگری تبدیل کرده است. لازم به ذکر است افرادی که شهروندی این شهر را دریافت می‌کنند قادر به اخذ اقامت دائم کشور امارات نیز خواهند بود.

اخذ تابعیت امارات

از آنجایی که اعتبار پاسپورت امارات در رتبه یک جهان قرار دارد بسیاری از افراد به دنبال دریافت تابعیت این کشور هستند. فردی که تابعیت و پاسپورت این کشور را داشته باشد، بدون ویزا می‌تواند به 166 کشور دنیا به آسانی سفر کند. حال، با توجه به شرایط اقتصادی، محیط مناسب، حقوق بالا و … افراد زیادی همواره به دنبال اخذ تابعیت و اقامت این کشور هستند؛ اما در لازم به ذکر است که اخذ تابعیت این کشور دشوار اما امکان پذیر می‌باشد و تنها با وارد کردن سرمایه 1 میلیون تا 3 میلیون دلاری، اقامت 5 تا 10 ساله به شخص داده می‌شود.

روش‌های مهاجرت به امارات

     مهاجرت از طریق کار |||| مهاجرت از طریق تحصیل |||| مهاجرت از طریق ازدواج

             مهاجرت از طریق سرمایه گذاری ||| مهاجرت از طریق تولد

امارات

مهاجرت به امارات از طریق کار

یکی از روش‌های اخذ اقامت این کشور، مهاجرت از طریق کار است. این کشور نرخ بیکاری بسیار پایینی دارد، بنابراین معمولا تقاضای کار در آن بسیار زیاد است. برای اینکه شخصی بتواند در کشور امارات مشغول به کار شود ابتدا یک کارفرما برای فرد کارجو درخواست مجوز کار از وزارت منابع انسانی امارات کند که لازمه این امر این است که شخص کارجو رزومه خود را به صورت کامل به زبان عربی و انگلیسی برای کارفرمای خود ارسال کند.
یکی از مزایت های کار در این کشور حقوق خوب و عدم پرداخت مالیات است و از معایب‌ این روش می‌توان به عدم امکان اقامت بلند مدت و تابعیت این کشور بعد از اتمام قرار داد کاری خود می‌باشد؛ همچنین افرادی که برای کار به این کشور مهاجرت می‌کنند در ابتدا نمی‌توانند همسر و فرزندان خود را به همراه داشته باشند و پس از دریافت مجوز خود می‌توانند درخواست مجوز ورود خانواده خود را ارائه دهند. با اینکه امکان اقامت بلند مدت برای اشخاصی که به دنبال کار هستند نیست اما افرادی نظیر ورزشکاران، هنرمندان برجسته، دکتر ها، محققین و متخصصین توانایی اینکه با استخدام در یک دانشگاه یا باشگاه اقامت طولانی مدت و پنج ساله امارات دریافت کنند را دارند.

مهاجرت به امارات از طریق تحصیل

یکی از روش‌های دیگر مهاجرت به کشور امارات و اخذ اقامت این کشور از طریق تحصیل است. تحصیل در کشور امارات هم به زبان عربی و هم انگلیسی امکان پذیر است. همچنین به دلیل اینکه شعبه‌های دانشگاه‌های آمریکایی و کانادایی در این کشور وجود دارند و مکان بسیار مناسبی برای دانشجویان به حساب می‌آیند با تحصیل در این کشور، دانشجویان می‌توانند به کشور‌های دیگر مهاجرت کنند و اقامت و تابعیت سایر کشورها را دریافت کنند. البته بسیاری از مراکزهای آموزشی مانند طراحی لباس، بازیگری و … به این دلیل که شرایط اقتصادی در این کشور مناسب و خوب است ایجاد شده‌اند. با وجود این که هزینه‌های تحصیل در کشور امارات بسیار بالاست، باید به این نکته توجه داشت که مدارک این دانشگاه‌ها کاملا معتبر است و برای آینده شغلی شخص می‌تواند حائز اهمیت و مهم و تاثیرگذار می‌باشند. 6 دانشگاه در این کشور در رنکینگ برترین دانشگاه های دنیا هستند و از بهترین دانشگاه های امارات و خاورمیانه به حساب می آیند؛ همچنین دانشگاه ایالات متحده عرب که جزو 400 دانشگاه برتر دنیاست با نظام آموزشی آمریکایی اداره می‌شود. همچنین از دانشگاه آمریکایی شارجه نیز می‌توان به عنوان یکی از 500 دانشگاه برتر دنیا نام برد. دانشگاه خلیفه، دانشگاه آمریکایی دبی، دانشگاه زاید و … نیز از بهترین و معتبرترین دانشگاه‌های امارات هستند.

مهاجرت به امارات از طریق ازدواج

قوانین برای ازدواج در این کشور به صورتی است که ابتدا باید زوجین بتوانند در کنار هم زندگی کنند و همچنین اگر مردی خارجی با زنی اماراتی ازدواج کند به او اقامت داده شده اما هرگز تابعیت و شهروندی این کشور را اخذ نخواهد کرد. همچنین اگر زنی خارجی با مردی اماراتی ازدواج کند، در صورتی که ازدواج آن ها اثبات شود آن پس از گذشت 3 سال به زن اقامت امارات داده خواهد شد و همچنین لازم به ذکر است که تابعیت این کشور نیز به وی داده خواهد شد به شرط آن که تابعیت قبلی او سلب گردد.

مهاجرت به امارات از طریق سرمایه‌گذاری

یکی دیگر از روش‌های مهاجرت به کشور امارات، مهاجرت از طریق سرمایه‌گذاریست که بر خلاف مهاجرت از طریق کار و تحصیل، منجر به اقامت بلند مدت در این کشور می‌شود. این کشور از تاریخ 3 فوریه سال 2019 قوانینی را در مورد اعطای اقامت بلند مدت 5 ساله و 10 ساله تصویب کرده که در کنار سرمایه گذاری, به متقاضی امکان کار و تحصیل و زندگی را می‌دهد.

امارات

مهاجرت به امارات از طریق تولد

اقامت از طریق این مهاجرت در صورتی به شخص اعطا می‌شود که کودک متولد شده از پدر و مادری که تابعیت این کشور را دارند باشد.اعطا و ارائه تابعیت و شهروندی در کشور امارات از سیستم قانون خون پیروی می‌کند و با تولد کودک در خاک این کشور نمی‌توان اقدام به اخذ اقامت این کشور کرد. البته اگر کودکی با هویت نامعلوم متولد شود، کشور امارات به او ملیت خود را اعطا خواهد کرد. همچنین لازم به ذکر است که اگر ملیت پدر نامعلوم و مادر اماراتی باشد نیز به کودک ملیت اماراتی داده می‌شود. به این ترتیب، افرادی که به دنبال دریافت تابعیت کشور امارات از طریق تولد کودک در کشور امارات بدون داشتن والدین اماراتی هستند این امر برایشان محقق نخواهد شد.

مشاوره رایگان

برای دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه مهاجرت به طرق مختلف و هر کشوری کافیست شماره تلفن و نام خود را وارد کنید تا متخصصین مهاجرتی ویتراپو در سریع ترین زمان ممکن با شما تماس بگیرندفرم مشاوره رایگان
نام و نام‌ خانوادگی:(Required)
اطلاعات تماس

دفتر مرکزی:
تهران، نیاوران، قبل از چها رراه کامرانیه، مرکز تجاری نارون

تلفن:
4 - 02122810082 - 021 (20 خط ویژه)

ساعات کاری :شنبه تا پنجشنبه 9 الی 20

درباره ما

دپارتمان مهاجرتی ویتراپو با بیش از 14 سال سابقه در زمینه مهاجرت تحصیلی، کاری و مهاجرت برای سرمایه گذاری در خارج کشور آماده کمک به شماست

کلیه حقوق سایت متعلق به هلدینگ بین المللی الماسینو می‌باشد

به بالای صفحه بردن