کار در امارات

کشور امارات متحده عربی یکی از استوارترین اقتصادهای جهان را دارد. عمده درآمد این کشور از طریق جذب توریست و

تماس: 021-91303121
ــــــــــــــــــــــــ یا ــــــــــــــــــــــــ

کشور امارات متحده عربی یکی از استوارترین اقتصادهای جهان را دارد. عمده درآمد این کشور از طریق جذب توریست و فروش نفت تامین می‌شود.

این کشور به دلیل رونق اقتصادی بسیار خوبی که در سال های اخیر داشته، سرمایه گذاران خارجی بسیاری را به خود جذب کرده است؛ همین موضوع نیز موجب شده تا جهت کار در امارات نرخ بیکاری در آن به طرز چشم گیری کاهش یابد و به عددی کمتر از 3 درصد برسد.

ساخت و سازهای غول آسا و متعدد و همچنین صنایع و کارخانه های تولیدات بر پایه نفت روز به روز به قوی تر شدن اقتصاد کشور امارات کمک می‌کنند. بنابراین برای مهاجرت کاری, امارات بهترین گزینه می‌تواند باشد. مهاجرت کاری به امارات دارای شرایط و مراحلی است که نیازمند اطلاعات دقیق و کافی است از این رو بهترین راه برای دریافت ویزای کاری امارات و همچنین اخذ کار در امارات تماس با مشاورین متخصص ویتراپو است.

ما شما را به بهترین شکل راهنمایی می‌کنیم و تا آخرین لحظه همراه تان هستیم.

آیا برای مهاجرت به مشاوره احتیاج دارید؟

مشاوره را همین الان رزرو کنید یا بررسی کنید که واجد شرایط مهاجرت هستید
تماس با ما
ــــــــــــــــــــــــ یا ــــــــــــــــــــــــ

امارات در یک نگاه

جغرافیا

در جنوب غربی آسیا و شرق شبه جزیره عربستان قرار دارد و قطر، عربستان سعودی و عمان همسایگانش هستند

جایگاه جهانی

جایگاه مطلوبی در میان کشورهای توسعه‌یافته دارد و پیشرفته‌ترین کشور آسیایی است

زبان

عمده مردم کشور متحده عربی مسلمان هستند و زبان انگلیسی در آن پذیرفته شده است

مساحت

حدودا 84 هزار کیلومتر مربع مساحت دارد و حدود ۵ میلیون و ۴۰۰ هزار نفر جمعیت دارد

مهاجرتی

پنجمین کشور مهاجر پذیر اطراف محسوب می‌شود و واحد پولی رایج این کشور درهم است

مراحل درخواست ویزای کار امارات

برای کار در امارات باید یک جاب آفر رسمی از سوی کارفرمای اماراتی داشته باشید. برای شروع می‌توانید از طریق آژانس‌های استخدام یا به صورت آنلاین شغل مورد نظر خود را پیدا کنید. در این مرحله باید به دنبال کاری متناسب با مهارت، تخصص و تحصیلات خود باشید.

پس از پیدا کردن شغل مناسب خود، باید مدارک لازم را از طریق جستجو و تماس با مشاوران کاریابی در امارات تهیه نمایید. در ادامه پس از تهیه مدارک لازم، باید درخواست ویزای کاری امارات را ارائه نمایید. در صورت تایید درخواست ویزای کاری امارات، شما باید مدارک کاری خود را تهیه کنید و برای اخذ کار در امارات ارائه دهید.

این مدارک نیز بر اساس شرکت و ارگانی که قصد اشتغال در آن را دارید مشخص می‌شود. با تهیه این مدارک و ارائه آن‌ها می‌توانید با خیالی آسوده به امارات سفر کرده و در این کشور مشغول به کار شوید.

آیا برای مهاجرت به مشاوره احتیاج دارید؟

مشاوره را همین الان رزرو کنید یا بررسی کنید که واجد شرایط مهاجرت هستید
تماس با ما
ــــــــــــــــــــــــ یا ــــــــــــــــــــــــ

مدارک و شرایط مهاجرت کاری به امارات

حال که اطلاعات کلی در مورد شرایط اقتصادی امارات و نرخ بیکاری این کشور کسب کردید، باید با مدارک، شرایط و انواع ویزای کاری این کشور نیز آشنا شوید. برای کار در امارات باید ویزای کاری این کشور را دریافت کنید.

اگر می‌خواهید در این مسیر درست عمل کرده و به مشکل بر نخورید، باید مدارک خود را به درستی ارائه کنید و از مراحل درخواست ویزای کاری امارات به خوبی اطلاع داشته باشید. در ادامه تمامی اطلاعات لازم برای اقدام جهت دریافت ویزای کاری امارات را برای شما توضیح می‌دهیم:

مدارک مورد نیاز جهت اخذ کار در امارات

مانند تمامی کشورها، امارت متحده عربی نیز حساسیت خاصی روی مدارک و زمان ارسال آن‌ها دارد. شما باید به طور کامل و صحیح مدارک خود را تهیه کرده و در اسرع وقت آن ها را به سفارت تحویل دهید. هر قدر مدارک‌تان کامل‌تر باشد و آن‌ها را سریع تر ارائه کنید، شانس شما برای دریافت ویزای کاری امارات و همچنین اخذ کار در امارات افزایش می‌یابد.

فراموش نکنید که تمامی مدارک شما باید اصل و معتبر باشد. در صورت ارائه هر گونه مدرک جعلی ممکن است موقعیت کاری شما در کشور امارات به کلی از بین برود و در مواردی حتی به طور کلی اجازه درخواست مجدد از شما سلب شود. مدارک مورد نیاز عبارتند از:

پاسپورت معتبر
تکمیل درخواست ویزا
ارائه ۲ قطعه عکس جدید و با کیفیت
توافق نامه امضا شده توسط کارفرما و کارجو
برگه صلاحیت پزشکی
ارائه مدارک عدم سوء پیشینه
پرداخت هزینه‌های مربوط به دریافت ویزا مانند هزینه سفارت و …
ارائه سند تمکن مالی معتبر

روش های دریافت ویزای کار امارات

برای مهاجرت کاری به امارات سه نوع ویزا برای متقاضیان صادر می‌شود. بسته به شرایط شما می‌توانید یکی از این ویزاها را دریافت کنید. دو نوع ویزای کاری که از سوی کشور امارات صادر می‌شوند عبارتند از:

ویزای کار در امارات با جاب آفر (job offer)

ویزای کاری امارات با جاب آفر (job offer) تنها گزینه‌ای است که ایرانیان می‌توانند از طریق آن به کشور امارات مهاجرت کرده و در شهر دبی مشغول به کار شوند. مانند سایر کشورها، برای اشتغال به کار در کشور امارات نیز باید در ابتدا کارفرما از این کشور برای شما نامه پیشنهاد شغلی یا جاب آفر ارائه کند.

شما باید یک کارفرما در کشور امارات پیدا کنید که در زمینه تخصص شما نیاز به نیروی کار داشته باشد. در ادامه باید از طریق موسسات کاریابی برای اعلام آمادگی جهت کار در شرکت یا موسسه آن ها اقدام نمایید.

موسسات کاریابی و سایت‌های بین‌المللی معتبری هستند که در این زمینه فعالیت می‌کنند، شما می‌توانید پروفایل خود در این مراکز تشکیل داده و رزومه کاری خود را وارد کنید تا کارفرمایان اماراتی بتوانند با شما ارتباط برقرار کنند. پس از این مرحله، کارفرمای اماراتی باید به اداره مهاجرت این کشور اثبات کند که چرا و به چه دلیل به نیروی کاری خارجی نیاز دارد.

در صورت دریافت جاب آفر از سوی کارفرمای اماراتی می‌توانید جهت دریافت ویزای کاری امارات اقدام نمایید. مدت زمان ویزای کاری جاب آفر بر اساس قراردادی است که شما با کارفرمای خود امضا می‌کنید.

روش های کار در امارات

ویزای کار در امارات با جاب سیکر (Job Seeker)

همانطور که پیشتر گفتیم، تنها راه مهاجرت کاری به امارات برای ایرانیان، از طریق دریافت جاب آفر است. ویزای جاب سیکر به ایرانیان ارائه نمی‌شود و در واقع متقاضیان با این ویزا می‌توانند در خاک این کشور حضور پیدا کنند و به طور مستقیم جهت کاریابی اقدام نمایند.

با ویزای جاب سیکر متقاضی می‌تواند برای مدت 6 ماه الی 1 سال در کشور امارات حضور داشته باشد و به دنبال کار مرتبط با مهارت و تخصص خود بگردد.

در حال حاضر این نوع ویزا برای کارجویان ایرانی صادر نمی‌شود، ایرانیان جویای کار در امارات تنها می‌توانند از طریق ویزای کاری با جاب آفر در این کشور مشغول به کار شوند.

ویزای طلایی امارات (UAE Golden Visa)

یکی از محبوب‌ترین ویزاها در میان علاقه‌مندان مهاجرت به امارت، ویزای طلایی این کشور است. سرمایه ‌گذاران و افراد متخصص در زمینه های هنری یا فنی می‌توانند ویزای طلایی امارات را دریافت کنند. این ویزا به مدت 2، 5 یا 10 سال برای متقاضیان صادر شده و در میان روش‌های مهاجرت کاری به امارات قرار می‌گیرد.

ویزای طلایی امارات یکی از انواع ویزاهایی است که می‌توان از طریق آن برای اقامت امارات به صورت دائم اقدام کرد. پس از تمام شدن دوره 2، 5 یا 10 ساله این ویزا مجددا برای متقاضیان تمدید می‌شود. افراد زیر می‌توانند ویزای طلایی امارات را برای کار در دبی و یا سایر شهرهای این کشور در زمینه تخصصی خودشان دریافت نمایند:

سرمایه‌‌گذاران ملک و ساخت و ساز کارآفرینان با مدارک معتبر
پزشکان فعالان حوزه ادبیات
فعالان حوزه هنرهای نمایشی و تجسمی محققان و نوآوران
دانشجویان دانش‌آموزان ممتاز

کار در امارات با ویزای طلایی

درآمد کار در امارات

یکی از مهم ترین دلایل هر شخص برای مهاجرت کاری به امارات یا هر کشور دیگری، بالا رفتن درآمد و بهتر کردن شرایط زندگی است. کشور امارات یکی از مرفه ترین کشورهای حوزه خلیج فارس است، به دلیل شرایط اقتصادی مناسب، حقوق و مزایا در این کشور در شرایط مطلوبی قرار دارد و حقوق دریافتی کارکنان نیز در این کشور بیشتر از بسیاری از کشورها است.

پیش از اقدام برای کار در امارات باید در مورد دستمزد در این کشور اطلاعات کافی را کسب کنید. با کار در کشور امارات، شما می‌توانید به طور میانگین ماهانه 16،600 درهم، معادل 5،336 دلار آمریکا درآمد کسب کنید. کمترین میزان درآمد در کشور امارات ۴,۳۷۰ درهم و بیشترین میزان درآمد نیز ۹۰,۱۰۰ درهم است.

مشاغل مورد نیاز مهاجرت کاری به امارات

امارات متحده عربی یکی از مدرن‌ترین کشورهای حوزه خلیج فارس است. این کشور در سال‌های اخیر پیشرفت‌های اقتصادی چشم‌گیری داشته است و همین موضوع سرمایه‌گذاران و کارآفرینان بسیاری را به این کشور جذب کرده است. با بالا رفتن میزان سرمایه های اندوخته شده در امارات، نرخ بیکاری نیز روز به روز کاهش یافته است.

اگر قصد مهاجرت کاری به امارات را دارید، باید در ابتدا بدانید که چه مشاغلی در این کشور بازار خوبی دارند و می‌توانید در آن ها مشغول به کار شوید. مشاغلی در امارات هستند که بسته به شرایط این کشور، متقاضیانی بیشتری دارند و کار در آن‌ها درآمد مناسبی برای شما فراهم می‌کنند. در حال حاضر کشور امارات برای این مشاغل نیروی کار متخصص می‌خواهد:

مشاغل حوزه ساخت و ساز صنعت ماهیگیری
صنعت تعمیر قایق و ساخت و ساز کشتی‌ صنایع آلومینیوم
تولیدات صنایع دستی منسوجات و پارچه بافی
مهارت های حوزه تکنولوژی و نرم افزار شاخه های مهندسی
مهندسی معماری حوزه بازاریابی
مشاغل حوزه رستوران‌ها صنعت هواپیمایی و مهمانداری
حوزه منابع انسانی مشاغل مربوط به حوزه بهداشت

برخی صنایع در کشور امارات، فعالیت بیشتری دارند و عمده سود اقتصادی این کشور از طریق آن‌ها کسب می‌شود. صنایع آلومینیوم، ساخت قایق و تعمیر کشتی، ساخت و ساز، صید ماهی، صنایع‌دستی و منسوجات، نفت و پتروشیمی از جمله این صنایع هستند.

بهترین حوزه هایی که می‌توانید برای کار در امارات انتخاب کنید ساخت و ساز، دارایی و مشاغل مربوط به حوزه های مالی، سرمایه‌گذاری، لجستیک، فن‌آوری و گردشگری هستند. برای اقدام جهت کار در امارات، علاوه بر تسلط به مشاغل مورد نیاز این کشور، باید با تعدادی از بهترین کشورهایی که در امارات فعالیت می‌کنند نیز آشنا شوید.

شرکت AstraZeneca در زمینه دارویی، گروه پوشاک (خرده‌ فروشی)، شرکت DHL که شرکتی فعال در زمینه تدارکات است، هواپیمایی اتحاد و شرکت FedEx Express که در زمینه جا به جایی مرسولات فعالیت می‌کند از جمله شرکت های معروف و به نامی هستند که در امارات می‌توانید در آن ها مشغول به کار شوید.

حقوق کار در امارات

ساعت کاری جهت کار در امارات

میزان ساعت کاری نیز یکی از مواردی است که باید پیش از اقدام برای کار در امارات از آن مطلع شوید. متوسط ساعت کاری در کشور امارت متحده عربی 8 ساعت است. البته ممکن است برخی مشاغل در کشور امارات مشمول قانون کار در این کشور نباشند. برای اطلاع از ساعت دقیق کاری خود در این کشور باید به قرارداد کاری خود با کارفرما مراجعه نمایید.

روزهای کاری در کشور امارت متحده عربی از یکشنبه تا پنجشنبه است و کارمندان تمام وقت در این کشور معمولاً هر هفته پنج شیفت هشت ساعته کار می‌کنند. البته ساعات و روزهای کاری در روزهای ماه رمضان در امارات کاهش می‌یابد. به طور میانگین هر کارمند بخش خصوصی می‌تواند به مدت 30 روز مرخصی سالانه داشته باشد.

در تقویم کشور امارات 9 روز تعطیلات رسمی وجود دارد. روز سال نو (1 ژانویه)، آل اسراء وال میراج – روز معراج، عید فطر، روز عرفات، عید قربان، سال نو اسلامی، سالروز میلاد پیامبر اکرم (ص) و روز ملی امارات تعطیلات رسمی این کشور هستند.

یکی از نکات مثبت کار در امارات، عدم لزوم پرداخت مالیات بر درآمد و دستمزد در این کشور است. علاوه بر این، حمل و نقل عمومی، خدمات پزشکی و خدمات مالی نیز از پرداخت مالیات معاف هستند. همچنین در سال 2018 قانون مالیات 5 درصدی برای اکثر کالاها و خدمات اعلام شد.

سوالات متداول اخذ کار در امارات

بهترین مشاغل در کشور امارات کدام هستند؟

ساخت و ساز، دارایی و مشاغل مربوط به حوزه های مالی، سرمایه‌گذاری، لجستیک، فن‌آوری و گردشگری

ویزای طلایی امارات مناسب کدام افراد است؟

سرمایه ‌گذاران و افراد متخصص در زمینه های هنری یا فنی

ایرانیان از کدام نوع ویزای کاری امارات می‌توانند استفاده کنند؟

ویزای کاری با جاب آفر

آیا برای مهاجرت به مشاوره احتیاج دارید؟

مشاوره را همین الان رزرو کنید یا بررسی کنید که واجد شرایط مهاجرت هستید
تماس با ما
ــــــــــــــــــــــــ یا ــــــــــــــــــــــــ
برای مشاوره رایگان کلیک کنید
فرم زیر را برای ما ارسال کنید و منتظر بمانید
مشاوران ویتراپو در اسراع وقت با شما تماس میگیرند