ویزای توریستی کانادا

اخذ ویزای توریستی کانادا و سفر به این کشور رویای بسیاری از عاشقان سفر و گردشگری است. کشور کانادا به عنوان یکی از بهترین کشورهای جهان شناخته می شود. درصد بالای جمعیت با سواد و مهاجر پذیری در کنار طبیعت زیبا و چشم نواز کانادا را به یکی از اصلی ترین مقاصد گردشگری و مهاجرت تبدیل کرده است. این کشور در شمال قاره آمریکای شمالی واقع شده و از شرق تا اقیانوس اطلس، از غرب تا اقیانوس آرام و از شمال تا اقیانوس منجمد شمالی گسترده شده است. کشور کانادا منابع طبیعی بسیار زیادی دارد. آب و هوای این کشور در بسیاری از مناطق سرد و قطبی است و بارش برف در زمستان به کرات رخ می دهد. آبشار نیاگارا، پهناورترین آبشار جهان نیز در مرز میان کانادا و آمریکا قرار دارد که در سفرتان می توانید از آن دیدن کنید. دریافت ویزای توریستی کانادا به دلیل احتمال ریجکتی باید حتما از طرق معتبر و مطمئن انجام شود. شما می توانید تمامی امور مربوط به دریافت ویزای خود را به ویتراپو بسپارید. کافیست در زمان مقرر مدارک خود را به دست ما برسانید و سر موعد به سفارت این کشور مراجعه نمایید.

ویزای توریستی کانادا

انواع ویزای توریستی کانادا

ویزای توریستی کانادا یک بار ورود

با دریافت ویزای توریستی یک بار ورود کانادا شما می‌تواند یک بار به این کشور وارد شوید. اگر این نوع ویزا را برای سفر خود انتخاب کنید، در صورت خروج از کشور کانادا دیگر نمی‌توانید برای بار دوم با همان ویزا ورود کنید و باید مجددا برای دریافت ویزا اقدام نمایید. اگر قصد اقامت بلند مدت را دارید و در مدت اقامت تان از کشور کانادا خارج نمی‌شوید این ویزا انتخاب مناسبی برای شما خواهد بود. البته اگر در طول مدت ویزای تان به ایالات متحده امریکا سفر کنید، برای ورود مجدد به کشور کانادا نیازی به دریافت ویزا نخواهید داشت. شرایط پذیرش ویزای توریستی یک بار ورود کانادا عبارتند از:

 • اگر برای یک هدف محدود وارد کانادا می‌شوید و معاف و هزینه هستید (برای مثال، برای یک دیدار رسمی وارد کشور کانادا می‌شوید).
 • به منظور شرکت در یک رویداد خاص که تنها یکبار در کانادا برگزار می‌شود به این کشور سفر می کنید.
 • برخی روندها و شیوه نامه‌ های خاص در کشور مبدا برای شما وجود داشته باشد.

ویزای توریستی کانادا چند بار ورود (مولتی)

اگر به طور مداوم به کشور کانادا سفر می کنید، ویزای توریستی مولتی کانادا انتخاب مناسبی برای شما است. با اخذ ویزای توریستی مولتی یا چند بار ورود کانادا می توانید به صورت نامحدود به این کشور وارد شوید و در هر بار سفرتان می توانید تا 6 ماه در این کشور اقامت کنید. مدت زمان اعتبار ویزای توریستی چند بار ورود کانادا بسته به تاریخ پاسپورت شما بوده و 1 ماه پیش از انقضای پاسپورت تان تمام می شود.

اگر نسبت به تفاوت ویزای مولتی و سینگل ابهام دارید کلیک بر روی دکمه میتونه کمکتون کنه: 

برای دریافت هر کدام از انواع ویزای توریستی کانادا کافیست فرم زیر را پر کنید 

شرایط اخذ ویزای توریستی کانادا

پاسپورت معتبر
برخورداری از مدارک و آزمایشات پزشکی
داشتن تمکن مالی
اقامت در کانادا برای مدت زمانی مشخص
تعهد برای بازگشت به کشور خود
مدارک عدم سوءپیشینه
پیروی از قوانین کانادا در مدت زمان حضور خود در این کشور

مدارک مورد نیاز برای ویزا توریستی کانادا

پیش از اقدام برای دریافت ویزای توریستی کانادا باید در مورد مدارک و شرایط ویزا اطلاعات کافی کسب کنید. در صورت ناقص بودن مدارک احتمال ریجکت شدن ویزای شما بالا می رود. در ادامه به این مدارک اشاره می کنیم:

 • پاسپورت معتبر
 • تائیدیه پزشکی مبنی بر سلامت متقاضی
 • نداشتن محکومیت جنایی یا مهاجرتی
 • متقاعد کردن آفیسر درباره اینکه وابستگی‌هایی به کشور خود دارید (تای یا وابستگی عاطفی شامل شغل، خانه، دارایی مالی یا خانواده می باشد).
 • دلایل محکم برای آفیسر درباره اینکه پس از پایان سفر کانادا را ترک خواهید کرد.
 • داشتن تمکن مالی کافی برای زمان اقامت در کانادا (مقدار تمکن مالی به مدت زمان اقامت و نحوه اقامت بستگی ‌دارد)
 • نداشتن هدف کار در کانادا

مراحل دریافت ویزای توریستی کانادا

اگر قصد اقدام برای دریافت ویزای توریستی کانادا را دارید، باید پس از آماده سازی مدارک خود از مراحل درخواست ویزا مطلع شوید. دریافت ویزای توریستی کانادا به طور کلی 5 مرحله دارد که در ادامه به آن ها اشاره می کنیم:

مرحله اول دریافت ویزای توریستی کانادا

ارائه درخواست ویزا

ارائه درخواست اولین مرحله برای دریافت ویزای توریستی کانادا است. شما می توانید درخواست خود را به دو روش ارائه نمایید. اولین روش ارائه درخواست ویزا به صورت کاغذی است. برای این کار شما باید به یکی از دفاتر وک در کشورهای همسایه مراجعه کرده و درخواست خود را به همراه مبلغ ارائه نمایید. در صورت ارائه درخواست کاغذی ویزا، همزمان می توانید تمامی امور تحویل مدارک، امور انگشت نگاری و عکاسی ویزا را نیز انجام دهید. دومین روش ارائه درخواست اینترنتی ویزا است. برای ارسال درخواست ویزا به صورت اینترنتی باید مدارک و تصاویر خود را اسکن کرده و ارسال نمایید. همچنین به یک کارت اعتباری برای پرداخت هزینه درخواست نیاز خواهید داشت.

مرحله دوم دریافت ویزای توریستی کانادا

ساخت حساب کاربری در سایت سفارت کانادا

دومین مرحله درخواست ویزای توریستی کانادا به صورت آنلاین انجام می شود. شما باید به سایت سفارت کانادا به آدرس canada.ca وارد شوید و حساب کاربری خود را بسازید. با ایجاد حساب کاربری می توانید مدارکی که اسکن کرده اید را در سایت سفارت این کشور آپلود کنید.

مرحله سوم دریافت ویزای توریستی کانادا

پرداخت هزینه

مرحله بعد از آپلود مدارک در سایت سفارت کانادا، پرداخت هزینه های درخواست ویزای توریستی کانادا است. در این مرحله باید هزینه‌های مربوط به بررسی مدارک و همچنین انگشت نگاری را پرداخت نمایید.

مرحله چهارم دریافت ویزای توریستی کانادا

مراجعه حضوری

پس از اتمام مرحله آپلود مدارک و پرداخت هزینه، تا 30 روز آینده وقت دارید که به یکی از دفاتر انگشت نگاری کانادا مراجعه کرده و امور انگشت نگاری خود را تکمیل نمایید.

مرحله پنجم دریافت ویزای توریستی کانادا

پیکاپ پاسپورت

پس از انجام 4 مرحله قبلی، در صورت تایید شدن درخواست ویزای تان باید به یکی از دفاتر وک مراجعه کرده و پاسپورت خود را تحویل دهید. پس از ارائه پاسپورت، در مدت زمان بین ۳ تا ۵ روز ویزای شما به پاسپورت تان الصاق می‌شود.

مشاوره اخذ ویزای کانادا

اقامت چین از طریق ازدواج

مشاورین متخصص ویتراپو با شما تماس خواهند گرفت و شما را به یک مشاوره تخصصی مهمان خواهند کرد. کافیست فرم را پر کرده و چند دقیقه منتظر بمانید و یا شما با ما ارتباط برقرار کنید تا بهترین راه حل ها به شما ارائه شود🙂

ریجکتی ویزای کانادا

ریجکتی ویزای توریستی کانادا

مانند تمامی مقاصد دیگر ممکن است درخواست شما برای توریستی کانادا نیز رد شود. البته کانادا از جمله کشورهایی است که سخت گیری های عجیب و غریب ندارد و معمولا به دلایلی کاملا منطقی ویزا را ریجکت می کند. بهترین کار این است که پیش از اقدام برای ویزا و تهیه مدارک عمده دلایل رد شدن ویزا ها را بدانید تا این مشکل برای تان پیش نیاید. دلایلی که ممکن است موجب رد شدن ویزای توریستی کانادا شوند عبارتند از:

 1. نداشتن تمکن مالی مورد نظر کشور کانادا برای سفر به این کشور و تامین هزینه ها در مدت اقامت
 2. نداشتن تاریخچه سفری مناسب متقاضی ( این مورد ممکن است موجب رد شدن ویزای بسیاری دیگر از کشورها نیز بشود)
 3. داشتن سوابق کیفری
البته جای نگرانی نیست، موسسه بین المللی مهاجرتی ویتراپو توسط وکلای مجرب و کارشناسان حرفه ای خود در این حوزه در کمترین زمان ممکن، برای حل ریجکتی ویزای توریستی کانادا به شما کمک خواهند کرد
 
تمدید ویزای توریستی کانادا

رفع ریجکتی ویزای توریستی کانادا

بر خلاف بسیای از کشورها، اگر درخواست شما برای ویزای توریستی کانادا رد شود، سفارت این کشور به شما اجازه می دهد تا هر زمان که نواقص پرونده خود را رفع کردید، مجددا برای دریافت ویزا خود اقدام نمایید. به همین دلیل است که در پروسه درخواست مجدد ویزای توریستی کانادا، مرحله ای با عنوان اعتراض به ریجکتی و نامه نگاری های آن وجود ندارد. شما می توانید حتی فردای روزی که نامه ریجکتی خود را دریافت کردید، در صورت کامل کردن پرونده تان مجددا برای دریافت ویزای توریستی کانادا اقدام نمایید.

برای رفع ریجکتی ویزای توریستی کانادا با کارشناسان ویتراپو تماس بگیرید تا به صورت تضمینی مشکل شما را حل کنند

ویزای توریستی کانادا قابلیت تمدید دارد ؟

اگر در سفر به کانادا بنا به دلایلی نیاز داشتید ویزای خود را تمدید کنید، باید با شرایط اعلام این درخواست آشنا باشید. برای تمدید ویزای توریستی کانادا، در ابتدای کار باید  فرم IMM 5708 را پر کنید. اگر دلایل شما برای درخواست تمدید ویزای توریستی کانادا و ادامه اقامت تان در این کشور از نظر اداره مهاجرت معتبر و قابل قبول باشد،  یک مدرک اقامت یا (Visitor record) به شما ارائه می شود. با در دست داشتن این کارت شما می توایند به عنوان توریست اقامت خود را در کشور کانادا ادامه دهید. Visitor record یک کارت است که مدت اقامت مجاز شما در کشور کانادا روی آن نشان داده شده است. این کارت تنها سندی است که نشان می دهد شما تا چه مدت می توانید در خاک کانادا اقامت داشته باشید و با داشتن آن نمی توانید چند بار وارد این کشور شوید. در واقع اگر در مدتی که روی کارت ذکر شده است از کشور کانادا خارج شوید، برای ورود مجدد نمی توانید از این کارت استفاده کنید.

ویزا توریستی کانادا

هزینه های ویزا توریستی کانادا

هزینه تکمیل فرم

آماده سازی پرونده

هزینه سفارت کانادا

هزینه بیومتریک

نظر ویتراپو در مورد پناهندگی بوسیله ویزای توریستی کانادا

برخی از مسافرانی که به کشور کانادا سفر می کنند در پی اقدام برای پناهندگی از طریق سفر توریستی به این کشور هستند. در این مورد باید اطلاع داشته باشید که درخواست پناهندگی با ویزای توریستی کانادا عملا امکان پذیر نیست. شما جهت درخواست ویزای توریستی کانادا، مدارکی دال بر تمکن مالی مناسب و تای عاطفی (وابستگی های عاطفی) به سفارت این کشور ارائه کرده اید. حال با وجود چنین مدارکی، اداره مهاجرت کشور کانادا و همچنین افسران بررسی پرونده های مهاجرت در مورد دلیل شما برای عدم بازگشت به کشور خودتان منطقی به نظر نمی رسد، زیرا شما اعلام کرده اید که در کشور مادری تان شرایط مالی مناسبی دارید و مشکلی تهدیدتان نمی کند. به همین دلیل بهتر است برای مهاجرت به این کشور از مسیرهای قانونی اقدام نمایید. اگر قصد مهاجرت کاری، تحصیلی و سرمایه گذاری به کشور کانادا را دارید، کافی ست با ویتراپو تماس بگیرید و با کمک مشاورین ما از اصولی ترین راه اقدام نمایید. برای اطلاعات بیشتر میتوانید به مقاله اقامت کانادا از طریق پناهندگی مراجعه کنید.

سوالات متداول

به طور کلی مدت زمان صدور ویزای توریستی کانادا از بعد انجام انگشت نگاری و تحویل مدارک محاسبه می شود. تا پیش از سال 2019، مدت زمان صدور ویزای توریستی کانادا بعد از انجام انگشت نگاری و تحویل مدارک لازم به سفارت حدود 14 الی 90 روز بود؛ اما از تاریخ 22 ژانویه 2019، دولت کانادا رسما اعلام کرد که مدت زمان بررسی و صدور ویزا را به 92 روز کاری پس از تحویل مدارک به سفارت و انجام امور انگشت نگاری افزایش داده است. فراموش نکنید که مهم ترین نکته برای سرعت گرفتن مراحل صدور ویزا تحویل مدارک صحیح است، اگر مدارکی که تحویل داده اید مشکلی داشته باشند، این پروسه قطعا طولانی تر خواهد شد.

 

ممکن است شما هم در حال حاضر رویای کار در کشور کانادا را در سر داشته باشید. اگر قصد تبدیل ویزای توریستی به ویزای کاری کشور کانادا را دارید لازم است بدانید که این کار از داخل خاک کشور کانادا ممکن نیست. تنها راه برای تبدیل این دو ویزا این است که در مدت اقامت خود در کشور کانادا شغل مورد نظر خود را بیابید، سپس از کارفرما خود درخواست کنید تا برای شما دعوتنامه بفرستد. پس از دریافت این دعتونامه شما باید مجددا به کشور خود بازگردید و با در دست داشتن این دعوتنامه برای ویزای کاری کانادا از طریق سفارت این کشور اقدام نمایید.

اشتراک گذاری در facebook
Facebook
اشتراک گذاری در twitter
Twitter
اشتراک گذاری در linkedin
LinkedIn
اشتراک گذاری در email
Email
اشتراک گذاری در whatsapp
WhatsApp
اشتراک گذاری در telegram
Telegram
Rate this page

مشاوره رایگان

برای دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه مهاجرت به طرق مختلف و هر کشوری کافیست شماره تلفن و نام خود را وارد کنید تا متخصصین مهاجرتی ویتراپو در سریع ترین زمان ممکن با شما تماس بگیرندفرم مشاوره رایگان
نام و نام‌ خانوادگی:(Required)
اطلاعات تماس

دفتر مرکزی:
تهران، نیاوران، قبل از چها رراه کامرانیه، مرکز تجاری نارون

تلفن:
4 - 02122810082 - 021 (20 خط ویژه)

ساعات کاری :شنبه تا پنجشنبه 9 الی 20

درباره ما

دپارتمان مهاجرتی ویتراپو با بیش از 14 سال سابقه در زمینه مهاجرت تحصیلی، کاری و مهاجرت برای سرمایه گذاری در خارج کشور آماده کمک به شماست

کلیه حقوق سایت متعلق به هلدینگ بین المللی الماسینو می‌باشد

به بالای صفحه بردن