ویزای توریستی روسیه + (مراحل و هزینه های لازم)

ویزای توریستی روسیه، مجوز ورود به دنیایی از تاریخ، فرهنگ و زیبایی‌های کشور روسیه می‌باشد. این ویزا به شما اجازه

تماس: 021-91303121
ــــــــــــــــــــــــ یا ــــــــــــــــــــــــ

ویزای توریستی روسیه، مجوز ورود به دنیایی از تاریخ، فرهنگ و زیبایی‌های کشور روسیه می‌باشد. این ویزا به شما اجازه می‌دهد تا به شکل آسان و مستقیم به این کشور سفر کنید و لحظاتی پربار را تجربه کنید.

موسسه مهاجرتی ویتراپو با تخصص خود در اخذ ویزای توریستی روسیه، آماده است تا در تمام مراحل این فرآیند به شما همراهی کند. ویتراپو با تجربه و دانش خود در تمامی مراحل اخذ ویزا از ارائه مشاوره مهاجرتی و تهیه مدارک تا راهنمایی در مصاحبه توسط وکیل مهاجرت، با هدف تسهیل و تسریع فرآیند دریافت ویزا برای شما آماده خدمت رسانی می‌باشد.

ویزای توریستی روسیه

شرایط ویزای توریستی روسیه

متقاضیان برای اخذ ویزای توریستی کشور روسیه باید شرایط مربوط به آن را رعایت نمایند. ویزای روسیه به شما اجازه می‌دهد تا به منظور گردشگری و بازدید از اماکن دیدنی وارد کشور روسیه شوید. این ویزا قابلیت صدور به دو نوع یکبار ورود و دوبار ورود را دارد و متقاضیان برای درخواست آن باید دقت کنند.

از آنجایی که لازمه و شرط اصلی دریافت ویزای این کشور بیمه مسافرتی است, بنابراین متقاضیان باید مدارک خود را به صورت کامل به سفارت روسیه ارائه دهند. همچنین لازم به ذکر است که ارائه درخواست ویزا توریستی روسیه به صورت آنلاین امکان‌پذیر است اما برای تحویل مدارک مربوطه, فرد متقاضی باید به صورت حضوری به سفارت یا کنسولگری این کشور مراجعه نماید.

مراحل درخواست ویزای روسیه

شماره مرحلهشرح مرحله
مرحله اولآماده سازی مدارک موردنیاز برای ویزای روسیه
مرحله دومارسال مدارک به صورت غیرحضوری (آنلاین)
مرحله سومپرداخت هزینه صدور ویزا (به صورت دلار یا ریال)
مرحله چهارمدریافت ویزا توریستی روسیه

مدارک مورد نیاز ویزا توریستی روسیه

 • پاسپورت معتبر
 • فرم درخواست (تکمیل شده)
 • مدارک پرداخت هزینه ویزا
 • عکس
 • شناسنامه
 • مدارک رزرو هتل و بلیط هواپیما
 • نامه رسمی موسسه معتبر برای تور
 • بیمه مسافرتی
 • ارائه مدارک دعوتنامه
مدارک ویزای روسیه

انواع ویزای توریستی روسیه

 • ویزای توریستی عادی (14 روزه)
 • ویزای توریستی عادی (1 ماهه)
 • ویزای توریستی یک بار ورود
 • ویزای توریستی دو بار ورود

صدور ویزا توریستی روسیه

نکات مهم برای صدور ویزا جهت مهاجرت به روسیه، مدت زمان صدور و همچنین هزینه لازم برای صدور می‌باشد که در ادامه به بررسی آن ها می‌پردازیم.

زمان صدور ویزا روسیه

زمان صدور ویزای توریستی روسیه متناسب با نوع ویزا متقاضی است، که می‌تواند فوری یا عادی باشد. اگر متقاضی ویزای فوری درخواست دهد بین 1 الی 2 روز صدور ویزای روسیه به طول می‌انجامد, اما ویزای عادی 1 هفته برای صدور نیاز به زمان دارد.

همچنین لازم به ذکر است که ویزاهای توریستی روسیه اگر یک بار ورود و یا دو بار ورود فوری باشند سریع تر از نوع عادی صادر می‌شوند و به 1 روز زمان برای صدور نیاز دارند.

هزینه صدور ویزا روسیه

نوع ویزاهزینه موردنیاز
ویزای توریستی عادی140 دلار
ویزای توریستی فوری220 دلار
هزینه ویزای توریستی روسیه

ریجکت شدن ویزای توریستی روسیه

یکی از نگرانی های اصلی متقاضیان برای مهاجرت به خارج از کشور ریجکت شدن ویزای موردنظرشان است. ریجکت شدن ویزای روسیه دلایل متفاوتی دارد که عبارتند از:

 • عدم ارائه پاسپورت : در صورت ارائه پاسپورت نامعتبر ویزا ریجکت خواهد شد. بنابراین متقاضیان برای جلوگیری از آن باید پاسپورتی که معتبر می‌باشد را ارائه کنند.
 • مشخص نبودن هدف سفر متقاضی به روسیه : اگر هدف متقاضی از سفر به کشور روسیه مشخص نباشد و مدارک مربوط به آن را ارائه ندهد, ویزای موردنظر ریجکت خواهد شد.
 • ارائه مدارک جعلی و تقلبی : در صورت ارائه مدارک جعلی و تقلبی برای ورود به کشور روسیه, ویزای توریستی متقاضی ریجکت می‌شود.
 • سوءسابقه : با داشتن سوءسابقه ممکن است افسر ویزا تشخیص دهد که فرد متقاضی برای امنیت و سیاست کشور روسیه تهدید محسوب می‌شود, بنابراین ویزای متقاضی ریجکت خواهد شد.
 • عدم ارائه بیمه نامه معتبر : برای اخذ ویزای توریستی روسیه و ورود به این کشور ارائه بیمه نامه معتبر شرطی اساسی است, بنابراین متقاضی باید برای سفر به روسیه بیمه نامه مسافرتی خود را که پوششی مناسب داشته باشد و جوابگوی بازگشت متقاضی به کشورش است را ارائه دهد.
 • عدم ارائه مدارک رزرو هتل : اگر متقاضی مدارکی را که ثابت می‌کند با ورود او به کشور روسیه, محلی (اسکانی) مناسب برای اقامتش مانند هتل معتبری وجود دارد را ارائه ندهد ویزای او ریجکت خواهد شد.
 • نداشتن تمکن مالی : یکی از شرایط اخذ ویزای این کشور, اثبات تمکن مالی است. بنابراین در صورت نداشتن آن یا کافی نبودن آن ویزای متقاضی ریجکت خواهد شد.

تمدید ویزای توریستی روسیه

به طور کلی ویزای روسیه 14 روزه یا 1 ماهه است و فقط یکبار از طریق آن می‌توان به کشور روسیه سفر کرد. این ویزا در داخل کشور روسیه قابل تمدید نیست و اگر فردی بخواهد دوباره این ویزا را دریافت نماید باید از کشور روسیه خارج و وارد کشور خود شود. سپس برای اخذ ویزای توریستی روسیه اقدام نماید, زیرا با تمام شدن اعتبار و تاریخ ویزا اگر از کشور روسیه خارج نشوید مشکلاتی پیش خواهد آمد.
همچنین لازم به ذکر است که برای اخذ مجدد ویزا این کشور باید مدارک, گذرنامه, کارت مهاجرت و فیش  ثبت نام خود را ارائه کنید.

نکات اخذ ویزا توریستی روسیه

 • متقاضیان ویزای این کشور حداقل 5 روز پیش از سفر باید تمامی مدارک مربوط به اخذ ویزای خود را به سفارت تحویل دهند
 • یکی از شروط اصلی ویزا این کشور دعوتنامه است, زیرا در آن تاریخ ورود و خروج و محل اقامت و … مشخص شده، بنابراین ارائه آن بسیار مهم است
 • تا زمانی که متقاضی بلیط هواپیما و مدارک مربوط به رزرو هتل را نداشته باشد نمی‌تواند برای اخذ ویزا توریستی روسیه اقدام کند

خدمات موسسه مهاجرتی ویتراپو در اخذ ویزای روسیه

موسسه مهاجرتی ویتراپو با افتخار خدماتی شایان اعتماد و کامل در زمینه اخذ ویزای توریستی روسیه برای متقاضیان خود ارائه می‌نماید. تیم متخصص و حرفه‌ای ویتراپو با راهنمایی دقیق و کامل از آغاز تا پایان فرآیند مهاجرت، شما را در اخذ این نوع ویزا همراهی می‌کند.

از مشاوره مهاجرتی درباره مراحل و مدارک لازم تا تهیه و تکمیل فرم‌ها و همچنین پیگیری مستمر از وضعیت درخواست شما توسط وکیل مهاجرت، ما در تمام مراحل کنار شما خواهیم بود. هدف ویتراپو ایجاد تجربه‌ای ساده، مطمئن و بینظیر در اخذ ویزای توریستی و سفر به روسیه برای شماست.

سوالات متداول اخذ ویزای توریستی روسیه

مدت زمان صدور ویزا توریستی فوری روسیه چقدر است؟

بین 1 الی 2 روز

لازمه و شرط اصلی اخذ ویزای توریستی روسیه چیست؟

بیمه نامه مسافرتی

آیا برای مهاجرت به مشاوره احتیاج دارید؟

مشاوره را همین الان رزرو کنید یا بررسی کنید که واجد شرایط مهاجرت هستید
تماس با ما
ــــــــــــــــــــــــ یا ــــــــــــــــــــــــ
برای مشاوره رایگان کلیک کنید
فرم زیر را برای ما ارسال کنید و منتظر بمانید
مشاوران ویتراپو در اسراع وقت با شما تماس میگیرند