چگونگی اخذ ویزای توریستی روسیه

کشور روسیه به دلیل مناطق زیبا و طبیعت فوق‌العاده‌ای که دارد هر ساله مهاجران زیادی را در زمینه توریستی و گردشگری جذب می‌کند. میدان سرخ معروف و کلیسای جامع سنت باسیل از مناطق شناخته شده این کشور است اما جاذبه های بینظیر دیگری نیز در این کشور وجود دارد. متقاضیان برای ورود به روسیه نیاز به ویزا دارند. ویزای توریستی روسیه سندی است که به متقاضیان اجازه ورود به این کشور را به عنوان توریست و گردشگر می‌دهد. این ویزا در واقع ویزای کوتاه مدت است که با دریافت آن متقاضی فقط حق اقامت در این کشور را در مدت زمان مشخص شده پیدا می‌کند و اجازه کار یا تحصیل در روسیه را ندارد. همچنین اعتبار این ویزا 1 ماهه است و قابلیت تمدید کردن نیز ندارد. لازم به ذکر است که برای اخذ ویزای توریستی کشور روسیه باید محل اقامت خود را تایید کرد. متقاضیان باید برای اخذ ویزای توریستی روسیه از تمامی مراحل و شرایط آن آگاه باشند که در همین راستا مشاوران مجرب و کارآزموده ویتراپو برای مشاوره و راهنمایی متقاضیان گرامی ویزا توریستی روسیه آماده خدمت رسانی هستند.

ویزای توریستی روسیه

شرایط ویزای توریستی روسیه

متقاضیان برای اخذ ویزای توریستی این کشور باید شرایط مربوط به آن را رعایت کنند از جمله اینکه با دریافت این ویزا فقط امکان گردشگری در این کشور وجود دارد و فعالیت هایی مانند تحصیل در روسیه و کار و تجارت با آن امکان‌پذیر نیست. این ویزا به دو صورت یکبار ورود و دوبار ورود قابلیت صدور دارد و متقاضیان برای درخواست آن باید دقت کنند. لازمه و شرط اصلی دریافت این ویزا بیمه مسافرتی است, بنابراین متقاضیان باید مدارک خود را به صورت کامل به سفارت کشور روسیه ارائه دهند. لازم به ذکر است که ارائه درخواست ویزا توریستی روسیه به صورت آنلاین امکان‌پذیر است اما برای تحویل مدارک مربوطه, فرد متقاضی باید به صورت حضوری به سفارت یا کنسولگری این کشور مراجعه کند.

مدارک مورد نیاز ویزا توریستی روسیه 

پاسپورت معتبر

فرم درخواست (تکمیل شده)

مدارک پرداخت هزینه ویزا

عکس

شناسنامه

مدارک رزرو هتل و بلیط هواپیما

نامه رسمی موسسه معتبر برای تور

بیمه مسافرتی

ارائه مدارک دعوتنامه

ویزای توریستی روسیه

انواع ویزای توریستی روسیه

ویزای توریستی عادی (14 روزه)

ویزای توریستی عادی (1 ماهه)

ویزای توریستی یک بار ورود

ویزای توریستی دو بار ورود

صدور ویزا توریستی روسیه

زمان صدور ویزا توریستی روسیه

زمان صدور ویزای توریستی روسیه متناسب با نوع ویزا متقاضی است که می‌تواند فوری یا عادی باشد. اگر متقاضی ویزای فوری درخواست دهد بین 1 الی 2 روز صدور ویزای توریستی روسیه به طول می‌انجامد, اما ویزای عادی 1 هفته برای صدور نیاز به زمان دارد.
همچنین لازم به ذکر است که ویزاهای توریستی روسیه اگر یک بار ورود و دو بار ورود فوری باشند سریع تر از نوع عادی صادر می‌شوند و به 1 روز زمان برای صدور نیاز دارند. 

ویزای توریستی روسیه

صدور ویزای توریستیت رو به ویتراپو بسپار 🙂

هزینه صدور ویزا توریستی روسیه

نوع ویزا مبلغ مورد نیاز برای یک نفر
ویزای توریستی عادی 140 دلار
ویزای توریستی فوری 220 دلار

مراحل درخواست ویزای توریستی روسیه

ریجکت شدن ویزا توریستی روسیه

یکی از نگرانی های اصلی مهاجران به کشور روسیه ریجکت شدن ویزای موردنظرشان است. ریجکت شدن ویزا توریستی روسیه دلایل متفاوتی دارد که عبارتند از:

عدم ارائه پاسپورت معتبر

مشخص نبودن هدف سفر متقاضی به روسیه

ارائه مدارک جعلی و تقلبی

سوءسابقه

عدم ارائه بیمه نامه معتبر

عدم ارائه مدارک رزرو هتل

نداشتن تمکن مالی

عدم ارائه پاسپورت : در صورت ارائه پاسپورت نامعتبر ویزا ریجکت خواهد شد. بنابراین متقاضیان برای جلوگیری از آن باید پاسپورتی که معتبر است و آسیبی ندیده است را ارائه کنند.
مشخص نبودن هدف سفر متقاضی به روسیه : اگر هدف متقاضی از سفر به کشور روسیه مشخص نباشد و مدارک مربوط به آن را ارائه ندهد, ویزای موردنظر ریجکت خواهد شد.
ارائه مدارک جعلی و تقلبی : در صورت ارائه مدارک جعلی و تقلبی برای ورود به کشور روسیه, ویزای توریستی متقاضی ریجکت می‌شود.
سوءسابقه : با داشتن سوءسابقه ممکن است افسر ویزا تشخیص دهد که فرد متقاضی برای امنیت و سیاست کشور روسیه تهدید محسوب می‌شود, بنابراین ویزای متقاضی ریجکت خواهد شد.
عدم ارائه بیمه نامه معتبر : برای اخذ ویزای توریستی روسیه و ورود به این کشور ارائه بیمه نامه معتبر شرطی اساسی است, بنابراین متقاضی باید برای سفر به روسیه بیمه نامه مسافرتی خود را که پوششی مناسب داشته باشد و جوابگوی بازگشت متقاضی به کشورش است را ارائه دهد.
عدم ارائه مدارک رزرو هتل : اگر متقاضی مدارکی را که ثابت می‌کند با ورود او به کشور روسیه, محلی (اسکانی) مناسب برای اقامتش مانند هتل معتبری وجود دارد را ارائه ندهد ویزای او ریجکت خواهد شد.
نداشتن تمکن مالی : یکی از شرایط اخذ ویزای توریستی روسیه, اثبات تمکن مالی است. بنابراین در صورت نداشتن آن یا کافی نبودن آن ویزای متقاضی ریجکت خواهد شد.

ویزای توریستی روسیه

اگه ویزات ریجکت شده و می‌خوای رفع ریجکتش کنی
ویتراپو منتظر ثبت درخواستته

تمدید ویزا توریستی روسیه

به طور کلی ویزای توریستی روسیه 14 روزه یا 1 ماهه است و فقط یکبار از طریق آن می‌توان به کشور روسیه سفر کرد. این ویزا در داخل کشور روسیه قابل تمدید نیست و اگر فردی بخواهد دوباره این ویزا را دریافت کند باید از کشور روسیه خارج و وارد کشور خود شود و سپس برای اخذ ویزای توریستی روسیه اقدام نماید, زیرا با تمام شدن اعتبار و تاریخ ویزا اگر از کشور روسیه خارج نشوید مشکلاتی پیش خواهد آمد.
لازم به ذکر است که برای اخذ مجدد ویزا توریستی روسیه باید مدارک, گذرنامه, کارت مهاجرت و فیش  ثبت نام خود را ارائه کنید.

تمدید ویزای توریستیت رو به ویتراپو بسپار 🙂

نکات اخذ ویزا توریستی روسیه

آماده سازی مدارک
ارسال مدارک
پرداخت هزینه ویزا
دریافت ویزا توریستی روسیه

سوالات متداول

ویزای توریستی روسیه

مشاوره رایگان

برای دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه مهاجرت به طرق مختلف و هر کشوری کافیست شماره تلفن و نام خود را وارد کنید تا متخصصین مهاجرتی ویتراپو در سریع ترین زمان ممکن با شما تماس بگیرندفرم مشاوره رایگان
نام و نام‌ خانوادگی:(Required)
اطلاعات تماس

دفتر مرکزی:
تهران، نیاوران، قبل از چها رراه کامرانیه، مرکز تجاری نارون

تلفن:
4 - 02122810082 - 021 (20 خط ویژه)

ساعات کاری :شنبه تا پنجشنبه 9 الی 20

درباره ما

دپارتمان مهاجرتی ویتراپو با بیش از 14 سال سابقه در زمینه مهاجرت تحصیلی، کاری و مهاجرت برای سرمایه گذاری در خارج کشور آماده کمک به شماست

کلیه حقوق سایت متعلق به هلدینگ بین المللی الماسینو می‌باشد

به بالای صفحه بردن