سرمایه گذاری در امارات

امارات به عنوان یکی از آزادترین اقتصادهای جهان با فرهنگ تجارت جهانی، یک مرکز جهانی پایدار و سرمایه‌پسند است. در

تماس: 021-91303121
ــــــــــــــــــــــــ یا ــــــــــــــــــــــــ

امارات به عنوان یکی از آزادترین اقتصادهای جهان با فرهنگ تجارت جهانی، یک مرکز جهانی پایدار و سرمایه‌پسند است. در سال 2018، به عنوان دومین اقتصاد بزرگ خلیج فارس 10.3 میلیارد دلار سرمایه گذاری مستقیم خارجی (FDI) دریافت کرد. در این کشور عمدتاً فعالیت های تجاری، املاک و مستغلات، امور مالی، بیمه و تولید و سرمایه گذاری در در حال رشد است. همچنین طیف گسترده ای از طبقات دارایی برای مهاجران برای ایجاد ثروت وجود دارد. در کشور امارات از معاملات بورس تا خرید املاک، طرح‌های بازنشستگی خصوصی، صندوق‌ها و حساب‌های سپرده، گزینه‌های سرمایه‌گذاری برای تقریباً هر گونه ریسک وجود دارد. سرمایه گذاران برای اینکه بتوانند در این کشور سرمایه گذاری خوبی داشته باشند باید از شرایط و مراحل آن اطلاع داشته باشند که در همین راستا ویتراپو به بررسی سرمایه گذاری در امارات پرداخته است پس تا پایان با ما همراه باشید.

دلایل اصلی سرمایه گذاری در امارات

 • ثبات سیاسی و اقتصادی ارائه شده توسط این کشور
 • ثبت شرکت در امارات بسیار آسان و سریع است که یکی از مهم‌ترین موارد ذکر شده توسط سرمایه گذاران خارجی است
 • منابع زیادی وجود دارد که سرمایه گذاران خارجی و سایر کارآفرینان با استفاده از آنها رشد می‌کنند.
 • امارات یکی از ثروتمندترین کشورهای جهان است و کیفیت زندگی خوب و استانداردهای بالای زندگی را ارائه می‌دهد
 • امارات یکی از ثروتمندترین کشورهای جهان است و کیفیت زندگی خوب و استانداردهای بالای زندگی را ارائه می‌دهد
 • امارات یکی از قطب های تجاری اصلی در منطقه خاورمیانه و در شورای همکاری خلیج فارس است
 • امارات یکی از چشم‌گیر ترین زیرساخت های دنیا از نظر جاده و راه های هوایی را دارد

شرایط سرمایه گذاری در دبی

دبی یکی از بهترین شهرها برای سرمایه گذاری است. این شهر به دلیل داشتن ظرفیت بالا در سرمایه گذاری و امکانات پیشرفته و فوق‌العاده یکی از مناسب ترین مقاصد سرمایه گذاری است. اما سرمایه گذاری در دبی شامل شرایطی از جمله داشتن ضامن در این شهر برای سرمایه گذاری و همچنین تهیه مدارک مربوطه برای این کار است. همچنین در این روش متقاضی برای دریافت اقامت و ویزا باید دو نوع هزینه را پرداخت کند. اولین هزینه متناسب با اقامت است که می‌تواند مربوط به ثبت شرکت, کارآفرینی و … باشد و هزینه بعدی هم هزینه دولت است که مبلغی به اندازه 170 درهم برای هر نفر است.

مزایا سرمایه گذاری در امارات

 • سرمایه گذاری در کشوری ثروتمند
 • امکان دریافت ویزا برای اعضای خانواده
 • پاسپورت معتبر (سفر به 166 کشور بدون ویزا)
 • امکان تمدید دوباره اقامت امارات
 • آزاد بودن در انتخاب محل سکونت
 • داشتن موقعیت تجاری بسیار مناسب
 • سرمایه گذاری بدون پرداخت مالیات (یا مالیات بسیار کم)
 • وجود زیر ساخت های مناسب این کشور
 • هزینه های بسیار مناسب گمرک در امارات و مناطق آزاد این کشور
 • دارا بودن موقعیت مناسب جغرافیایی و سیاسی
 • پشتیبانی از سرمایه گذاران خارجی و همچنین استارتاپ ها
 • کیفیت بسیار بالا و خوب زندگی
 • رشد روزافزون و چشمگیر اقتصاد

مدارک لازم برای سرمایه گذاری در دبی

 • ارائه رزومه معتبرمشخصات
 • کامل و مدارک شناسایی
 • پاسپورت معتبر
 • ارائه مدارک گواهی پزشکی
 • تکمیل فرم درخواست
 • دوقطعه عکس
 • ارائه مدارک صورتحساب بانکی
 • ارائه مدارک تمکن مالی

روش های سرمایه گذاری در امارات (UAE)

 • ثبت شرکت
 • صندوق های سرمایه گذاری
 • کارآفرینی
 • سهام
 • املاک و مستغلات
 • اوراق قرضه

سرمایه گذاری از طریق ثبت شرکت

برای ثبت شرکت در امارات (دوبی) انواع مختلفی از شرکت ها مانند شرکت با مسئولیت محدود, شرکت مشارکتی, شرکت سهامی عام و شرکت سهامی خاص در امارات وجود دارد که با ثبت و ایجاد آن‌ها می‌توان در این کشور سرمایه گذاری کرد. در این روش متقاضی امکان اخذ 100 درصد از سهام شرکت را بدون نیاز به کفیل و هزینه های اضافی برای تمدید قرارداد خود با کفیل اماراتی داشته باشد (از آنجایی که قبلا افراد خارجی تنها 49 درصد از سهام شرکت را دارا می‌شدند و مابقی سهم شرکت به فردی اماراتی با عنوان کفیل ارائه می‌شد). تاسیس شرکت در امارات در کمتر از یک ماه هم در امارات و هم در منطقه آزاد این کشور انجام می‌شود اما برای ثبت شرکت در منطقه آزاد باید از اداره مهاجرت این کشور مجوز دریافت کرد که در حال حاضر امارات 100 نوع لایسنس (مجوز) مختلف برای ایجاد کسب و کار و ثبت شرکت صادر می‌کند. این مجوز در سه نوع تجاری, صنعتی و حرفه‌ای متناسب با کار و فعالیت شرکت صادر می‌شود.متقاضی با سرمایه گذاری از طریق ثبت شرکت در امارات از مزایا بسیاری مالیات صفر, و برخورداری از حمایت های انواع شرکت های سرمایه گذاری و دولت امارات بهره می‌برد. همچنین در این روش به سرمایه گذار و خانواده او اقامت 3 ساله داده خواهد شد و تا زمانی که شرکت پابرجا باشد امکان تمدید نیز دارد که تمدید آن به صورت 3 ساله انجام می‌گردد. لازم به ذکر است که متقاضیان برای ثبت شرکت در امارات باید هزینه های مورد نیاز از جمله هزینه ثبت شرکت, هزینه سفر به امارات و همچنین هزینه کارگزار را پرداخت نمایند.

سرمایه گذاری از طریق صندوق های سرمایه گذاری

صندوق های سرمایه گذاری در واقع تامین کننده سرمایه متعلق به سرمایه گذاران است و در واقع با سرمایه گذاری در این روش متقاضی مالکیت خود را حفظ می‌کند و کنترل بیشتری روی سهام خود دارد. به عبارت دیگر صندوق سرمایه گذاری علاوه بر اینکه به سرمایه گذار, سرمایه‌ای را برای خرید اوراق بهادار با مشارکت سرمایه گذاران دیگر می‌دهد, امکان حفظ مالکیت و کنترل سهام به صورت فردی را نیز ارائه می‌کند. علاوه بر این، یک صندوق سرمایه‌گذاری انتخاب گسترده‌تری از فرصت‌های سرمایه‌گذاری، تخصص مدیریتی بیشتر و هزینه‌های سرمایه‌گذاری کمتری نسبت به سرمایه‌گذاران که ممکن است به تنهایی به دست آورند، فراهم می‌کند. انواع صندوق های سرمایه گذاری در دسترس سرمایه گذاران خارجی و مهاجران در امارات متحده عربی شامل صندوق های سرمایه گذاری متقابل و صندوق های سرمایه گذاری سهام می‌باشد.

سرمایه گذاری از طریق کارآفرینی

کشور امارات از کارآفرینان استقبال ویژه‌ای می‌کند و با ارائه برنامه های ویژه, اتباع خارجی را به سرمایه گذاری از این طریق تشویق می‌کند. سرمایه گذاری از طریق کارآفرینی در کشور امارات آسان است و لازمه آن ارائه طرح تجاری قوی است تا به این کشور ثابت کند که کار او برای امارات دارای منفعت و سود است. همچنین برای سرمایه گذاری از طریق کارآفرینی حداقل سرمایه لازم 5 میلیون درهم است. بعد از تایید طرح تجاری سرمایه گذار می‌تواند محل کار خود را انتخاب نماید و به یک شریک که تابعیت و اقامت کشور امارات را داشته باشد نیاز دارد. اما اگر سرمایه گذار قصد سرمایه گذاری در منطقه آزاد کشور امارات را داشته باشد باید حق مالکیت کامل کار را دریافت کند. در این روش سرمایه گذار می‌تواند برای خود و خانواده خود اقامت 5 ساله دریافت کند.

سرمایه گذاری از طریق سهام

سرمایه گذاری در بازار سهام امارات متحده عربی ساده است. افراد باید یک حساب معاملاتی با یک کارگزار ثبت شده در یکی از صرافی های دبی یا ابوظبی باز کنند (سه صرافی در امارات متحده عربی وجود دارد: بازار مالی دبی (DFM)، بورس اوراق بهادار ابوظبی (ADX)، و NASDAQ دبی). سرمایه‌گذار همچنین باید یک شماره سرمایه‌گذار (که مستقیماً از خدمات سرمایه‌گذاری در صرافی‌ها قابل دسترسی است) برای معامله در DFM و ADX دریافت کند. تنها نکته لازم برای سرمایه گذاری از طریق خرید سهام در کشور امارات این است که متقاضی باید آستانه ریسک خود را ارزیابی کند زیرا این روش ریسک بالایی دارد.

سرمایه گذاری از طریق خرید املاک و مستغلات

از جمله روش های سرمایه گذاری در کشور امارات, خرید املاک و مستغلات است. این کشور از متقاضیان خارجی برای خرید املاک و مستغلات استقبال می‌کند ولی هزینه های آن بالاست و برای خرید املاک و مستغلات در این کشور حداقل سرمایه ای که باید در نظر گرفت یک میلیون درهم است. اگر متقاضی برای خرید ملک در امارات شریک داشته باشد باید سهم هر کدام یک میلیون درهم باشد. از جمله مزایا سرمایه گذاری از این طریق در امارات اخذ اقامت این کشور و دریافت ویزا برای اعضای خانواده می‌باشد. ویزای این کشور برای سرمایه گذاری 3 یا 5 ساله می‌باشد, در صورتی که ملک خریداری شده توسط متقاضی کمتر از 5 میلیون درهم باشد اقامت 3 ساله دریافت می‌نماید و اگر ملک خریداری شده بیش از 5 میلیون درهم باشد اقامت 5 ساله دریافت می‌کند. در صورت نگه داشتن املاک و مستغلات خریداری شده (تا زمانی که ملک خریداری شده به نام متقاضی باشد) امکان تمدید ویزا وجود دارد اگر ویزای متقاضی 5 ساله باشد می‌تواند تا 5 سال دیگر نیز اعتبار ویزای خود را تمدید کند و اگر ویزای شخص 3 ساله باشد به مدت 5 سال ویزا تمدید می‌شود. متقاضیان باید بدانند که این ویزا فقط برای ملک های ساخته شده قابل قبول می‌باشد و برای ملک های پیش فروش شده و … امکان اخذ این ویزا وجود ندارد. اما لازم به ذکر است که این روش منجر به اقامت دائم در کشور امارات نمی‌شود و همچنین برای کار در این کشور نیز باید ویزای کاری آن را دریافت کرد.

سرمایه گذاری از طریق اوراق قرضه

خرید اوراق قرضه یکی دیگر از روش های سرمایه گذاری در امارات است. در این روش اگر متقاضی کمتر از 21 سال سن داشته باشد اجازه سرمایه گذاری ندارد. ریسک این سرمایه گذاری پایین است و روش مناسبی برای سرمایه گذاری است. همچنین مدارکی که برای سرمایه گذاری از طریق اوراق قرضه مورد نیاز است عبارتند از :
پاسپورت معتبر / ارائه شماره پاسپورت به ادراه مالیات کشور امارات / عکس / ارائه مدارک گواهی پزشکی / ارائه مدارک عدم سوءپیشینه
همچنین متقاضی با خرید اوراق قرضه در امارات, سرمایه گذار می‌تواند برای خود و خانواده خود اقامت کوتاه مدت دریافت کند.

مدارک مورد نیاز سرمایه گذاری از طریق اوراق قرضه
 • پاسپورت معتبر
 • عکس
 • ارائه شماره پاسپورت
 • مدارک گواهی پزشکی
 • مدارک عدم سوءپیشینه
 • دریافت اقامت برای خود و خانواده

روش های سرمایه گذاری در دبی

سرمایه گذاری در دبی از طریق خرید ملک

از آنجایی که دبی یکی از بهترین و مهاجر پذیر ترین شهر های کشور امارات است و هر ساله متقاضیان بسیاری برای دریافت اقامت و مهاجرت به این شهر اقدام می‌کنند, بنابراین برای سرمایه گذاری یکی از بهترین مقاصد ممکن است. یکی از روش های سرمایه گذاری در این شهر خرید ملک می‌باشد. فرد متقاضی با سرمایه گذاری از طریق خرید ملک در این شهر می‌تواند برای خود و اعضای خانواده خود اقامت دریافت کند. لازم به ذکر است از آنجایی که شهر دبی یکی از شهر های مدرن و گران است, مبلغی که به عنوان سرمایه گذاری از این طریق مورد نیاز است کمی بالاست و برابر با یک میلیون درهم است.

سرمایه گذاری در دبی از طریق کارآفرینی

متقاضیان از طریق کارآفرینی نیز می‌توانند در شهر دبی سرمایه گذاری کنند. این شهر برای کارآفرینان و افرادی که از این طریق سرمایه گذاری می‌کنند مزایا و برنامه های ویژه ای از جمله اعطا جوایز در نظر گرفته است. اما لازمه سرمایه گذاری از این طریق ارائه یک طرح اجرایی قوی و عالی می‌باشد. با تایید طرح اجرایی از جانب این شهر متقاضی می‌تواند کار خود را آغاز نماید و سپس از آن برای خود و اعضای خانواده خود اقامت 5 ساله دریافت کند. لازم به ذکر است که حداقل سرمایه موردنیاز برای کارآفرینی در دبی 5 میلیون درهم می‌باشد.

سرمایه گذاری در دبی از طریق ثبت شرکت

از جمله روش های سرمایه گذاری در دبی, سرمایه گذاری از طریق ثبت شرکت می‌باشد. متقاضی می‌تواند برای ثبت شرکت خود در انواع گوناگونی از شرکت از جمله شرکت با مسئولیت محدود, سهامی خاص, سهامی عام, مشارکتی و … سرمایه گذاری کند. همچنین شرکت خود را می‌تواند در امارات یا منطقه آزاد آن ثبت کند که برای انجام این کار نیاز به مجوز صادر شده از اداره مهاجرت دبی دارد.

سرمایه گذاری در دبی از طریق خرید اوراق قرضه

یکی از روش های سرمایه گذاری در شهر دبی, سرمایه گذاری از طریق خرید اوراق قرضه می‌باشد. این روش دارای شرایطی از جمله شرط سن می‌باشد. متقاضیان برای سرمایه گذاری از طریق خرید اوراق قرضه باید حداقل دارای 21 سال سن باشند. پس از سرمایه گذاری از این طریق در دبی, متقاضی می‌تواند برای خود و اعضای خانواده خود اقامت کوتاه مدت دبی را دریافت کند.

استاندارد های سرمایه گذاری در دبی

 • نرخ مصادره اموال
 • نرخ کنترل فساد
 • مالیات بر درآمد در دبی
 • نرخ بیکاری در دبی
 • تولید ناخالص داخلی

مزایا سرمایه گذاری در دبی

 • به همراه داشتن رشد و پیشرفت و نوآوری مداوم
 • امکان دریافت اقامت کشور
 • برخورداری از وضعیت اقتصادی پایدار و با ثبات
 • برخورداری از امنیت بالا در این شهر
 • برخورداری از بازده بسیار خوب سرمایه گذاری در این شهر

ویزای خود حمایتی امارات

این ویزا برای متقاضیانی که دارای تمکن مالی می‌باشند مناسب است. این ویزا به متقاضیان خود اقامت 5 ساله اعطا می‌کند که قابلیت تمدید دارد و متقاضیان تحت عنوان ویزای بازنشستگی دبی می‌توانند اقامت دبی را دریافت نمایند. اما لازم به ذکر است این ویزا نیز شرایط خاص خود از جمله سن متقاضی باید بیش از 55 سال باشد و درآمد ماهانه برابر با 20 هزار درهم یا یک میلیون درهم و یا ملکی به ارزش دو میلیون درهم در دبی داشته باشد, را دارد.

نکات سرمایه گذاری در امارات

 • متقاضی باید توجه داشته باشد که اگر املاک یا مستغلاتی را خریداری کند در این کشور به ارث نمی‌رسد
 • امکان دریافت پاسپورت و اقامت دائم امارات با سرمایه گذاری در این کشور وجود ندارد
 • قانون در کشور امارات با سرمایه گذاران خارجی همانند شهروندان این کشور رفتار می‌کند

امارات برای ارائه پاسپورت و اقامت دائم خود به اتباع خارجی سیاست های جدی و سختگیرانه‌ای دارد و برای اقامت این افراد به آن‌ها مجوز اقامت ارائه می‌کند که اصولا 3 ساله هستند و قابلیت تمدید دارند. متقاضیان برای دریافت اقامت این کشور با گذراندن مراحل و شرایط آن می‌توانند 4 تا 10 سال اقامت دریافت کنند و همچنین با نگه داشتن سرمایه خود در امارات می‌توانند اقامت خود را تمدید کنند. اگر سرمایه متقاضی بیش از 10 میلیون درهم باشد, متقاضی می‌تواند اقامت 10 ساله یا ویزای طلایی امارات را دریافت کند. این ویزا که با نام های متفاوتی مانند ویزای بلند مدت یا ویزای 10 ساله شناخته می‌شود یکی از مناسب ترین روش های دریافت اقامت امارات به ویژه برای سرمایه گذاران است. ویزای طلایی برای 5 یا 10 سال صادر می‌شود و به صورت خودکار تمدید می‌شود و شرط دریافت آن سرمایه گذاری در کشور امارات با حداقل 10 میلیون درهم سرمایه است. همچنین لازم به ذکر است که اگر متقاضی قصد دریافت اقامت دائمی کشور امارات را داشته باشد باید 30 سال در این کشور سرمایه گذاری کرده باشد که منجر به سود و منفعت شده باشد.

اقامت 10 ساله امارات

متقاضیان سرمایه گذاری در امارات برای اخذ اقامت 10 ساله امارات باید حداقل 10 میلیون درهم سرمایه گذاری عمومی انجام دهند. متقاضیان می‌توانند از طریق روش های صندوق سرمایه گذاری, ثبت شرکت جدید و یا سرمایه گذاری در شرکت موجود در این کشور سرمایه گذاری نمایند. اما لازم به ذکر است که باید شرایط موردنیاز از جمله داشتن سرمایه کافی و موردنیاز, اثبات عدم نیاز به وام, پرداخت بدهی مالی و همچنین حفظ سرمایه خود به صورت حداقل 3 سال فراهم آورند.

اقامت 5 ساله امارات

متقاضیان اخذ اقامت 5 ساله امارات باید سرمایه گذاری با سرمایه ای به ارزش 5 میلیون درهم انجام دهند. متقاضیان می‌توانند از طریق روش های خرید ملک و مستغلات و کارآفرینی سرمایه گذاری نمایند. همچنین باید برای دریافت این اقامت شرایطی از جمله حفظ ملک به مدت حداقل 3 سال, عدم نیاز به گرفتن وام در سرمایه گذاری به روش خرید ملک و مستغلات و اخذ تایید مرکز راه اندازی کسب و کار و ارائه مدارک بیمه برای کارآفرین و خانواده آن در سرمایه گذاری از طریق کارآفرینی را رعایت فرمایند. در همین راستا برای کسب اطلاعات بیشتر از شرایط و مراحل و نکات لازم از اخذ اقامت امارات به صورت 5 ساله و 10 ساله از طریق سرمایه گذاری در این کشور می‌توانید با ویتراپو تماس گرفته و از مشاوره های مشاوران برجسته ویتراپو بهره ببرید.

محدودیت های سرمایه گذاری در امارات

 • عدم ارائه پاسپورت و اقامت دائم
 • عدم تعلق 100 درصد مالکیت کسب و کار در مناطق محلی این کشور

سوالات متداول

حداقل سرمایه لازم برای سرمایه گذاری از طریق کارآفرینی در امارات چقدر است؟

1 میلیون درهم

مدارک مورد نیاز برای سرمایه گذاری از طریق اوراق قرضه چیست؟

پاسپورت معتبر / عکس / ارائه شماره پاسپورت / ارائه مدارک گواهی پزشکی / ارائه مدارک عدم سوءپیشینه

حداقل سرمایه لازم برای دریافت ویزای طلایی امارات چقدر است؟

10 میلیون درهم

حداقل مالیات برای سرمایه گذاری در مناطق غیر آزاد دوبی و امارات چقدر است ؟

بسته به درآمد متفاوت است ولی از 3/4 % شروع می شود.

بهترین روش های سرمایه گذاری در امارات برای ایرانیان کدامند؟

سرمایه گذاری از طریق ثبت شرکت و همچنین خرید ملک از جمله بهترین روش های سرمایه گذاری در امارات برای ایرانیان محسوب می‌شود

آیا برای مهاجرت به مشاوره احتیاج دارید؟

مشاوره را همین الان رزرو کنید یا بررسی کنید که واجد شرایط مهاجرت هستید
تماس با ما
ــــــــــــــــــــــــ یا ــــــــــــــــــــــــ
برای مشاوره رایگان کلیک کنید
فرم زیر را برای ما ارسال کنید و منتظر بمانید
مشاوران ویتراپو در اسراع وقت با شما تماس میگیرند