سرمایه گذاری در کانادا + شرایط و روش ها 2023

یکی از مقاصد برجسته برای سرمایه گذاری در جهان، کشور کانادا می‌باشد. این کشور به دلیل تولید ناخالص داخلی (GDP)،

تماس: 021-91303121
ــــــــــــــــــــــــ یا ــــــــــــــــــــــــ

یکی از مقاصد برجسته برای سرمایه گذاری در جهان، کشور کانادا می‌باشد. این کشور به دلیل تولید ناخالص داخلی (GDP)، صنعت خدمات قوی و همچنین سیاست پولی پایدار خود، جذابیت بسیاری دارد. افرادی که مایل به سرمایه گذاری در کانادا هستند، باید تمامی شرایط و مراحل لازم برای اخذ ویزای سرمایه گذاری این کشور را، از جمله حداقل سرمایه مورد نیاز، سابقه کار، مدارک زبان و تحصیلات خود را، تکمیل کنند.

دولت کانادا روش های متنوعی برای سرمایه گذاری در نظر گرفته است و پس از آن، سرمایه گذاران می‌توانند از تمامی مزایا و خدمات آن از جمله اخذ پاسپورت و اخذ اقامت برای خود و خانواده خود بهره برداری کنند. با این حال، مهم است که سرمایه گذاران، با تمامی مراحل و شروط اقامت کانادا از طریق سرمایه گذاری، هزینه‌ها و محدودیت‌های آن آشنا باشند.

به همین دلیل مراجعه به موسسات مهاجرتی معتبر کمک بزرگی برای ساده سازی مراحل سرمایه گذاری می‌باشد. موسسه مهاجرتی ویتراپو با ارائه خدمات فوق العاده ای در این زمینه از جمله ارائه مشاوره مهاجرتی توسط وکلای برتر خود، آماده یاری در تمامی مراحل سرمایه گذاری و اخذ ویزا برای سرمایه گذاری در کانادا می‌باشد. با ویتراپو همراه باشید.

سرمایه گذاری در کانادا

شرایط سرمایه گذاری در کانادا

 • فرد متقاضی باید حداقل صدو شصت هزار دلار دارایی داشته باشد
 • در پنج سال گذشته متقاضی باید حداقل دو تجربه مدیریتی در یک کسب و کار را داشته باشد
 • باید مبلغی را به عنوان بهره بانکی در اختیار بانک‌های کانادا قرار دهد
 • برای ایجاد کسب و کار خود باید مدارک تحصیلی موردنظر را ارائه دهد
 • برای دریافت اقامت از طریق سرمایه گذاری باید مدارک مربوط به زبان خود را ارائه دهد

مزایا سرمایه گذاری در کانادا

 • امکان دریافت پاسپورت کانادا با گذشت 5 سال
 • اطمینان از سرمایه گذاری خود، زیرا کانادا دارای ثبات اقتصادی و تورم کم و همچنین عدم کسری بودجه می‌باشد
 • امکان استفاده از نیروی کار ماهر با راه‌اندازی بیزینس و سرمایه گذاری در این کشور
 • بهره‌مندی از بیمه درمانی رایگان, حق تحصیل در کانادا به صورت رایگان برای فرزندان خود و همچنین اخذ اقامت دائم برای همسر و فرزندان خود
 • وجود بازار رقابتی, نوآوری، تنوع و نیروی کار عالی در این کشور

مدارک موردنیاز اقامت کانادا از طریق سرمایه گذاری

مدارکجزئیات مدارک لازم
سوابق کاریارائه تمامی مدارک مربوط به سوابق کاری خود
مدارک هویتیارائه مدارکی از جمله شناسنامه، پاسپورت و …
مدارک پزشکیگواهی تمامی آزمایشات و موارد پزشکی برای اخذ ویزا
مدارک زباندریافت و ارائه مدرک زبان معتبر خود از جمله تافل، آیلتس و …
تمکن مالیاثبات سرمایه مورد نیاز برای سرمایه گذاری در کانادا با ارائه مدارک لازم آن

هزینه های سرمایه گذاری در کانادا

در کانادا، برای سرمایه گذاری و اخذ اقامت، هزینه هایی که باید در نظر گرفته شوند، شامل چندین بخش است. بخش اول هزینه ها، مربوط به مبلغ سرمایه گذاری است که باید در یکی از برنامه‌های موجود برای مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه گذاری قرار داده شود. مبلغ مورد نیاز بستگی به نوع برنامه دارد، اما معمولاً برای برنامه سرمایه گذاری کسب و کار حدوداً 200 هزار دلار کانادایی نیاز است.

هزینه دیگری که باید مدنظر قرار داده شود، مربوط به هزینه‌های مرتبط با اجرای برنامه مهاجرت و اخذ اقامت کانادا از طریق سرمایه گذاری است. این شامل هزینه‌های وکالت، پرداخت هزینه‌های پردازش اقامت، هزینه بررسی امنیتی، هزینه پرواز و اقامت در کانادا برای مصاحبه و دیگر هزینه‌های مرتبط می‌باشد.

هزینه‌های ذکر شده بستگی به نوع برنامه مهاجرت و انتخاب شما برای خدمات وکیل مهاجرت و همچنین دریافت مشاوره مهاجرتی می‌تواند متفاوت باشد، اما معمولاً این هزینه‌ها به صورت جداگانه در نظر گرفته می‌شوند و باید توجه که این هزینه‌ها نیز با توجه به نوع برنامه اقامت کانادا برای سرمایه گذاری و شرایط شخصی شما متغیر است.

هزینه های اقامت کانادا از طریق سرمایه گذاری

روش های اخذ اقامت کانادا از طریق سرمایه گذاری

اقامت کانادا از طریق استارتاپ

هنگامی که به دنبال مهاجرت به کانادا به عنوان سرمایه گذار هستید، بهترین گزینه موجود، درخواست برای برنامه عمومی ویزای استارت آپ است. شما در این روش می‌توانید برای اقامت کانادا از طریق استارت آپ اقدام نمایید.

شما باید با داشتن نوآوری، ایجاد شغل و توانایی برای رقابت در سطح بین‌المللی، شرایط خاصی را برای موفقیت درخواست خود برآورده کنید که این شرایط عبارتند از:

– یک کسب و کار واجد شرایط داشته باشید
– نشان دادن دانش متوسط در هر دو زبان انگلیسی و فرانسوی
– دریافت یک نامه حمایتی از یک موسسه تعیین شده
– اثبات برخورداری از تمکن مالی مورد نیاز اقامت کانادا از طریق استارتاپ

نکته مهم : به طور کلی متقاضیان سرمایه گذاری در کانادا از طریق استارت آپ باید شرایطی برابر با حداقل سرمایه ای به مبلغ 30 هزار دلار, حداکثر 55 سال سن و حداقل مدرک تحصیلی کارشناسی را دارا باشند

اقامت کانادا از طریق ثبت شرکت

یکی از روش‌های سرمایه گذاری در کانادا از طریق انتقال و ثبت شرکت است. در این روش شما باید شرکتی را با نام خود ثبت نموده یا کسب و کار خود را به این کشور انتقال دهید، همچنین اگر کسب و کاری بین‌المللی داشته باشید که دارای شرکت‌های فرعی و وابسته باشد، می‌توانید کارکنان خود را از طریق ویزای انتقال بین شرکتی به کانادا منتقل کنید، یا اگر در شرکتی بین‌المللی مشغول به کار هستید و شغلی کلیدی دارید، این ویزا می‌تواند مسیر مناسبی برای مهاجرت شما به کشور کانادا باشد.

پس از ایجاد کسب و کار خود، گزارش‌هایی را از روند کار در شرکت خود به اداره مهاجرت ارسال کنید و با این کار ویزای کار در کانادا را برای خود و خانواده خود اخذ نموده و پس از مدتی می‌توانید برای اقامت کانادا از طریق ثبت شرکت اقدام نمایید.

سرمایه گذاری در کانادا از طریق ثبت شرکت

اقامت کانادا از طریق خرید بیزینس

اقامت کانادا از طریق خرید بیزینس، یک فرصت منحصر به فرد برای افرادی است که علاقه‌مند به سرمایه‌گذاری و کسب و کار در این کشور هستند. با خرید بیزینس در کانادا، شما می‌توانید به عنوان یک کارآفرین موفق و واجد شرایط به طور دائم در این کشور اقامت کنید.

برای اقامت کانادا از طریق خرید بیزینس، باید به شرایط مشخصی پاسخ دهید. ابتدا، باید یک کسب و کار مناسب و مورد تأیید در کانادا پیدا کنید. این کسب و کار باید بازدهی و توانایی ایجاد شغل‌های محلی را داشته باشد. علاوه بر این، شما باید افزایش رشد اقتصادی کانادا نیز کمک کنید.

همچنین باید دارای سرمایه کافی برای خرید و تأمین مالی کسب و کار باشید، و قادر به تأمین هزینه‌های معاش و مسئولیت‌های مالی مربوط به خود و خانواده‌تان نیز باشید. شما باید دارای تجربه کاری و تحصیلی مرتبط با کسب و کار مورد نظر خود باشید.

در نهایت، باید بتوانید در مصاحبه‌ای با مقامات مهاجرتی کانادا، علاقه و توانایی خود را در تأسیس و مدیریت کسب و کار در این کشور به طور قاطع ابراز کنید.

مدت زمان صدور ویزای سرمایه گذاری کانادا

هر کدام از روش های دریافت ویزای سرمایه گذاری کانادا از جمله استارتاپ ویزا کانادا، ثبت شرکت در کانادا و همچنین خرید بیزینس در کانادا، مدت زمان مشخصی برای خود دارند, اما به صورت کلی، ویزای سرمایه گذاری از طریق استارت آپ به 6 الی 12 هفته زمان نیاز دارند، ویزای سرمایه گذاری در کانادا از طریق ثبت شرکت بین 4 تا 8 هفته و ویزای سرمایه گذاری در کانادا از طریق خرید بیزینس هم بین 8 الی 12 هفته زمان نیاز دارد.

البته لازم به ذکر است که زمان های اعلام شده تقریبی است و ممکن است بسته به حجم درخواست‌ها، پیچیدگی موارد و … متغیر باشد.

برترین حوزه ها برای ویزای سرمایه گذاری کانادا

 • رسانه
 • کامپیوتر و تکنولوژی
 • علوم زیستی
 • حمل و نقل الکترونیکی
 • کشاورزی و علوم غذایی

سرمایه موردنیاز مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه گذاری

حداقل سرمایه موردنیاز برای سرمایه گذاری در کشور کانادا در هر یک از ایالت های این کشور متفاوت است, اما به صورت کلی، متقاضیان برای سرمایه گذاری در کشور کانادا نیاز به سرمایه ای برابر با مبلغ 100 الی 350 هزار دلار دارند.

سرمایه لازم ویزای سرمایه گذاری کانادا

اخذ اقامت از طریق سرمایه گذاری در کانادا

برای دریافت اقامت کانادا, ابتدا متقاضیان باید ویزای سرمایه گذاری خود را دریافت نمایند. پس از اخذ ویزا و حضور به مدت 2 سال در ایالت موردنظر خود از کشور کانادا، می‌توانند اقدام به اخذ اقامت کانادا از طریق سرمایه گذاری نمایند.

اما لازم به ذکر است که متقاضیان در این 2 سال نمی‌توانند از این کشور و ایالت موردنظر خود خارج شوند. لازم به ذکر است که متقاضیان برای اخذ ویزای سرمایه گذاری خود، باید تمامی مدارک و شرایط موردنیاز از جمله مدارک شناسایی, مدارک شغلی و تحصیلی, مدارک تمکن مالی و همچنین ارائه فرم تمکیل شده درخواست خود را نیز ارائه دهند.

محدودیت های سرمایه گذاری در کانادا

 • امکان بروز مشکل برای افرادی که قصد رفت وآمد بین کانادا و ایران را دارند، از آنجایی که مسافت بین این دو کشور طولانی است
 • وجود روش های کمتری برای سرمایه گذاری نسبت به کشورهای اروپایی
 • وجود قوانین سختگیرانه دولت کانادا برای سرمایه گذاری از طریق ثبت شرکت در این کشور نسبت به کشورهای اروپایی

نکات مهم سرمایه گذاری در کانادا

بهتر است قبل از تصمیم‌گیری برای سرمایه گذاری، با مفاهیمی که در این بخش توضیح داده شده است آشنا باشید. این نکات عبارتند از:

مفهوم ریسک در ویزای سرمایه گذاری

ریسک عبارت است از پتانسیل از دست دادن پول خود در هنگام سرمایه گذاری، یا سطح عدم اطمینان در مورد اینکه چه چیزی در سرمایه گذاری خود به دست خواهید آورد یا از دست خواهید داد. تقریباً هر نوع سرمایه گذاری مستلزم ریسک است. به طور کلی، هر چه بازده بالقوه بیشتر باشد، ریسک بالاتر است.

معنی برگشت برای اقامت کانادا از طریق سرمایه گذاری

برگشت یعنی بازگشت سرمایه شما که به عنوان ROI نیز شناخته می‌شود. برگشت سرمایه یا ROI (بازده سرمایه) نشانگر سود و رشدی است که در یک سرمایه‌گذاری به دست می‌آید. این بازده ممکن است به صورت متنوع نشان داده شود. بازگشت سرمایه شامل درآمد، از جمله سود یا سود سهام، است.

سود سهام بخشی از سود یک شرکت است که به سهامداران آن پرداخت می‌شود. افزایش ارزش، که به آن “افزایش سرمایه” نیز گفته می‌شود، امکان فروش سرمایه شما به منظور کسب سود را فراهم می‌کند.

همچنین، در صورتی که سرمایه شما ارزش خود را از دست بدهد، ممکن است بازدهی منفی داشته باشید که به آن “از دست دادن سرمایه” نیز گفته می‌شود.

ریسک‌پذیری در مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه گذاری

تحمل ریسک این است که چقدر با ریسک راحت هستید و نمی‌دانید در سرمایه گذاری خود چه چیزی به دست خواهید آورد یا از دست خواهید داد. اگر سرمایه گذاری با ریسک کم یا بدون ریسک را ترجیح می‌دهید، تحمل ریسک پایینی دارید یا “ریسک گریز” هستید.

اگر بخواهید در ازای پتانسیل کسب درآمد بیشتر، ریسک از دست دادن بخشی یا تمام سرمایه گذاری خود را داشته باشید، تحمل ریسک بالایی دارید.

سوالات متداول سرمایه گذاری در کانادا

آیا با دریافت ویزای سرمایه گذاری می‌توان خانواده خود را نیز به کانادا برد؟

بله با دریافت این ویزا می‌توانید همسر و فرزندان زیر 18 سال خود را همراه خود به کانادا ببرید

اقامت دائم پس از سرمایه‌ گذاری در کانادا امکان‌پذیر است؟

بله با سرمایه گذاری در کانادا می‌توانید برای اقامت دائم اقدام کنید

با سرمایه گذاری در کانادا چه مدت پس از آن می‌توان اقامت دائم دریافت کرد؟

پس از گذشت 2 سال از سرمایه گذاری در کشور کانادا متقاضی می‌تواند برای اقامت دائم کانادا درخواست دهد

حداقل سرمایه مورد نیاز برای سرمایه گذاری در کانادا؟

سرمایه مورد نیاز برای سرمایه گذاری در کانادا با توجه به ایالت و روش انتخابی متقاضی متفاوت است, اما به صورت کلی برای سرمایه گذاری در این کشور متقاضیان باید سرمایه ای برابر با 100 الی 350 هزار دلار داشته باشند

عوامل موثر بر هزینه های سرمایه گذاری در کشور کانادا؟

عوامل متعددی برای تاثیر بر هزینه های سرمایه گذاری در این کشور وجود دارند که برخی از آن ها عبارتند از:
نوع و ساختار بیزینس انتخابی / امکانات و تجهیزات / موقعیت جغرافیایی

آیا برای مهاجرت به مشاوره احتیاج دارید؟

مشاوره را همین الان رزرو کنید یا بررسی کنید که واجد شرایط مهاجرت هستید
تماس با ما
ــــــــــــــــــــــــ یا ــــــــــــــــــــــــ
برای مشاوره رایگان کلیک کنید
فرم زیر را برای ما ارسال کنید و منتظر بمانید
مشاوران ویتراپو در اسراع وقت با شما تماس میگیرند