ویزای توریستی

ویزای توریستی یا ویزای مسافرتی (tourist visa) متداول ترین و محبوب ترین نوع ویزا است که طبق آن، نشان داده

تماس: 021-91303121
ــــــــــــــــــــــــ یا ــــــــــــــــــــــــ

ویزای توریستی یا ویزای مسافرتی (tourist visa) متداول ترین و محبوب ترین نوع ویزا است که طبق آن، نشان داده می‌شود درخواست اتباع خارجی برای ورود به کشور مورد نظر توسط سفارت آن کشور تایید شده است. ویزای توریستی، با هدف گردشگری و سفر اخذ می‌شود ولی می تواند با هدف دیدار خانواده، فعالیت های درمانی و تجارتی نیز باشد.

این نوع ویزا، مناسب برای افرادی است که قصد دارند مدت کوتاهی به منظور تفریح، سفر، بازدید از مناطق دیدنی و… در کشور دیگری اقامت داشته باشند. ویزای توریستی یا ویزای مسافرتی بیشترین میزان درخواست در بین ویزاهای دیگر را داراست. این ویزا همچنین، امکان تبدیل به ویزای تحصیلی، کاری و یا انواع دیگر ویزا را ندارد. همچنین اجازه کار و اشتغال در کشور مقصد، با این نوع ویزا وجود ندارد اما امکان شرکت در دوره های آموزشی و تحصیلی که حداکثر سه ماه طول بکشند وجود دارد.

تا آخر این مقاله با ویتراپو همراه باشید.

ویزای توریستی

امکان اخذ این ویزا به صورت خانوادگی وجود ندارد و درخواست ویزای توریستی برای یک فرد زیر سن قانونی (۱۸ سال) باید توسط والدین یا سرپرست قانونی آن‌ها انجام شود. این نوع ویزا، کوتاه مدت است و افرادی که به منظور سفر و توریسم و با ویزای توریستی به کشورهای خارجی سفر می کنند، مهاجر محسوب نمی شوند.
ویزای مسافرتی از لحاظ تعداد دفعات ورود، ویزای یک بار ورود می باشد. البته دربرخی شرایط و در برخی کشورها مانند کانادا، ممکن است ویزای توریستی فرد اعتبار طولانی مدت داشته باشد و وی اجازه چندین بار ورود و خروج به این کشور را داشته باشد.

چگونه ویزای توریستی بگیریم؟

برای اخذ ویزای توریستی، شما باید از سفارتخانه کشوری که می خواهید به آن سفر کنید، واقع در کشور خود یا کشور محل اقامت قانونی خود درخواست ویزا کنید. برای درخواست ویزا باید درخواست خود را حداقل3 ماه قبل از سفر آماده کنید و پاسپورت شما نیز باید حداقل 6 ماه اعتبار داشته باشد. ویزای توریستی ضمیمه پاسپورت شما خواهد شد و شما اجازه خواهید داشت به کشور مورد نظر وارد شوید.

روش های اخذ ویزای توریستی

برای اخذ ویزای توریستی سه روش وجود دارد که جلوتر، به شرح آن ها خواهیم پرداخت.

 مراجعه حضوری به سفارت برای اخذ ویزا، متداول ترین نوع اخذ ویزاست.

البته شما می توانید ویزای انلاین نیز دریافت کنید و با استفاده از آن به کشور مورد نظر سفر کنید. در این روش نیازی به مراجعه حضوری به سفارت نیست البته در بعضی موارد نیاز است برای احراز برخی اطلاعات بیومتریک به سفارت مراجعه شود.

بعضی از کشور ها از امکان صدور ویزا در فرودگاه برخوردار می باشند. به این صورت که شما به کشور مورد نظر سفر می کنید و قبل از خارج شدن از فرودگاه با پرداخت مبلغ مورد نظر، ویزا در بدو ورود دریافت می کنید.

همچنین در بعضی از موارد فرد معاف از ویزا می باشد. طبق قوانین هر کشور، برخی کشور ها وجود دارند که شهروندان آن می توانند بدون نیاز به ویزا برای مدت مشخصی در خاک آن ها حضور داشته باشند. برای مثال شهروندان ایرانی می توانند بدون نیاز به ویزا و با پاسپورت ایرانی  روز در خاک ترکیه حضور داشته باشند و بالعکس.

ویزای توریستی

اگر از روش مراجعه حضوری به سفارت برای اخذ ویزای خود اقدام کرده باشید، وقت مصاحبه با آفیسر به شما داده می شود. در این مصاحبه شما باید مدارک خود را ارائه دهید و می بایست سوابق مالی خود را نشان دهید و آفیسر را قانع کنید که پس از اتمام زمان ویزا به کشور خود برمی گردید. اگر نتوانید دلایل قانع کننده ارائه کنید که پس از زمان مقرر به کشور خود برمی گردید ویزای شما ریجکت می شود.

مدارک لازم برای اخذ ویزای توریستی

شناسنامه ایرانی
کارت ملی و مدارک هویتی
گذرنامه (با حداقل 6ماه اعتبار)
دو قطعه عکس رنگی
دعوت‌نامه: اگر چه ارسال دعوتنامه برای اخذ ویزای توریستی ضروری نمی‌باشد ولی دعوت نامه یکی از راه‌هایی است که می‌تواند شانس موفقیت شما را دو چندان کند.
اسناد رسمی شغلی و منابع مالی

ویزای توریستی شینگن

 یکی از انواع ویزاهای شینگن، ویزای توریستی است و تعداد زیادی از ایرانیان با استفاده ازاین نوع به خصوص این ویزا، به حوزه شینگن وارد می ‎شوند. شما تنها ۳ ماه یا ۹۰ روز می‌توانید در کشور تعیین شده اقامت کنید. افرادی که این ویزا را دارند می ‎توانند این مهلت ۹۰ روزه را با یک مرتبه سفر یا به دنبال چند سفر به پایان برسانند.

کشور های محبوب برای سفر

کشور های فرانسه، اسپانیا، آمریکا، چین، ایتالیا، ترکیه، آلمان و انگلیس در لیست ده کشور برتر و محبوب دنیا برای سفر از نظر مردم قرار دارند و هر ساله تعداد زیادی توریست به کشور خود جذب می کنند.

ویتراپو امکان سفر به این کشور های توریستی را برای شما فراهم می کند.

آیا برای مهاجرت به مشاوره احتیاج دارید؟

مشاوره را همین الان رزرو کنید یا بررسی کنید که واجد شرایط مهاجرت هستید
تماس با ما
ــــــــــــــــــــــــ یا ــــــــــــــــــــــــ
برای مشاوره رایگان کلیک کنید
فرم زیر را برای ما ارسال کنید و منتظر بمانید
مشاوران ویتراپو در اسراع وقت با شما تماس میگیرند