سرمایه گذاری در ترکیه + روش ها و هزینه های لازم

سرمایه گذاری در ترکیه یکی از موضوعات برجسته در دنیای اقتصادی و مهاجرتی می‌باشد. این کشور با تاریخ و فرهنگ

تماس: 021-91303121
ــــــــــــــــــــــــ یا ــــــــــــــــــــــــ

سرمایه گذاری در ترکیه یکی از موضوعات برجسته در دنیای اقتصادی و مهاجرتی می‌باشد. این کشور با تاریخ و فرهنگ غنی خود، به محلی مناسب برای سرمایه گذاری تبدیل شده است. در واقع، ترکیه با بهره مندی از بازارهای داخلی و خارجی پویا، زیرساخت‌های پیشرفته، و توان اقتصادی قابل توجه، یک مقصد جذاب برای سرمایه‌گذاری در حوزه‌های مختلف اقتصادی محسوب می‌شود.

اما لازم به ذکر است که سرمایه گذاری و اخذ ویزای این کشور نیازمند دانش کافی می‌باشد. در این راستا، موسسه مهاجرتی ویتراپو با تخصص و تجربه‌ ای که در زمینه سرمایه گذاری در ترکیه دارد، افراد را در تمامی مراحل این فرآیند همراهی می‌کند. از مشاوره مهاجرتی تا تامین مدارک و انجام مراحل ثبتی توسط وکیل مهاجرت، ویتراپو به مهاجران کمک می‌کند تا مسیر موفقیت آمیزی را در دنیای سرمایه گذاری طی کنند. با ما همراه باشید.

سرمایه گذاری در ترکیه

سرمایه گذاری در ترکیه چگونه است؟

سرمایه‌گذاری در ترکیه به چند مرحله اصلی نیاز دارد. در ادامه، به بررسی مراحل کلی سرمایه گذاری در ترکیه می پردازیم :

چگونگی سرمایه گذاریجزئیات
تحقیق و بررسیدر ابتدا، باید به دقت بازارهای مختلف برای مهاجرت به ترکیه و سرمایه گذاری در آن را بررسی کنید، که شامل مطالعه و تحلیل موقعیت‌های سرمایه‌گذاری، قوانین و مقررات مرتبط با هر نوع فعالیت و شرایط اقتصادی و سیاسی کشور ترکیه می‌باشد.
انتخاب نوع سرمایه‌گذاری در ترکیهباید تصمیم بگیرید که به چه صورتی در ترکیه سرمایه‌گذاری کنید. این می‌تواند شامل خرید املاک و مستغلات، ثبت یک شرکت و یا خرید یک بیزینس موجود در ترکیه باشد.
اخذ مجوزهابرخی از روش های سرمایه‌گذاری نیاز به اخذ مجوزهای خاص از مقامات مربوطه دارند. بنابراین، باید مراحل اخذ این مجوزها را طی کنید.
انتقال سرمایهباید موجودی مالی خود را به ترکیه انتقال دهید. این شامل انتقال ارز و ایجاد حساب بانکی در ترکیه می‌باشد.
پرداخت مالیاتباید مقادیر مالیات مربوط به فعالیت‌های سرمایه‌گذاری خود را به موقع پرداخت کنید. لازم به ذکر است، مقدار مالیات ممکن است بر اساس نوع فعالیت و درآمد شما متغیر باشد.
مدیریت و نظارتپس از شروع فعالیت‌های تجاری خود در ترکیه، باید به مدیریت و نظارت بر کسب‌ و کارتان ادامه دهید و مقررات مربوطه را رعایت کنید.
توسعه کسب‌ و کاربرای موفقیت در سرمایه‌گذاری، باید به بازاریابی و توسعه کسب‌وکار خود در ترکیه توجه داشته باشید و روی رشد و گسترش آن کار کنید.

مراحل سرمایه‌گذاری در ترکیه ممکن است بسته به نوع فعالیت و شرایط شما متغیر باشد، بنابراین مشاوره حرفه‌ای و مشورت با وکیل یا مشاور حقوقی می‌تواند در تسهیل این فرآیند مفید باشد. در همین راستا، مشاوران و وکلای متخصص ویتراپو آماده خدمت رسانی به شما عزیزان می‌باشند.

روش های سرمایه گذاری در ترکیه

سرمایه گذاری در ترکیه از طریق ثبت شرکت

برای ثبت شرکت در ترکیه رعایت الزامات قوانین محلی بسیار مهم است. یک شرکت می‌تواند در ترکیه با حداقل یک مدیر و یک سهامدار تأسیس شود. همچنین، حداقل سرمایه لازم برای ثبت شرکت در ترکیه حدود 5 هزار دلار می‌باشد. لازم به ذکر است که یک شرکت بدون نیاز به حضور فیزیکی نیز می‌تواند در ترکیه تاسیس شود.

به صورت کلی، سرمایه گذران در این روش باید نکات و ملزوماتی را رعایت کنند که عبارتند از:

 • سرمایه گذاران نیازی به چشم پوشی از وضعیت فعلی خود (به عنوان شهروند کشور مبدا) ندارند
 • سرمایه گذاران نیازی به شرکت در آزمون های زبان ندارند
 • راه سرمایه گذاری در ترکیه بسیار انعطاف پذیر است و نیازی نیست متقاضی را ملزم به اقامت در ترکیه برای حفظ وضعیت کند
 • برای سرمایه گذاری و اخذ ویزا، فردی از هر ملیتی می‌تواند مدیر یا سهامدار شرکت باشد
 • سهامداران شرکت می‌توانند اشخاص حقیقی یا حقوقی باشند
 • برای یک شرکت با مسئولیت محدود (Limited liability companies)، حداقل باید 1 مدیر و سهامدار وجود داشته باشد
 • برای ثبت شرکت در ترکیه باید یک دفتر محلی (دفتر ثبت شده) اجاره کنید

سرمایه گذاری در ترکیه از طریق خرید ملک

سرمایه گذاری در املاک در واقع هنوز یکی از مطمئن ترین سرمایه گذاری هایی است که می‌توانید در کشور ترکیه انجام دهید. حداقل سرمایه مورد نیاز برای خرید ملک 75 هزار دلار می باشد، اما در صورتی که قصد دریافت پاسپورت ترکیه را از طریق خرید ملک دارید باید هزینه ای برابر با 400 هزار دلار پرداخت نمایید.

نکات سرمایه گذاری در ترکیه از طریق املاک و مستغلات

 • لازم است در مورد املاک از قبیل موقعیت، قدمت و … اطلاعات کافی به دست آورید و بر اساس آن اقدام نمایید.
 • کسانی که می‌خواهند با خرید ملک برای مدت زمان کوتاهی سرمایه‌گذاری کنند، باید با خرید ملک در منطقه ای که در حال توسعه می‌باشند، سرمایه‌گذاری کنند.
 • موقعیت ملکی که قرار است در یک مکان مرکزی یا روستایی خریداری شود، از نظر ارزش اهمیت بسیار زیادی دارد.
سرمایه گذاری در ترکیه با خرید ملک
اخذ ویزای سرمایه گذاری در ترکیه از طریق خرید ملک

سرمایه گذاری در ترکیه از طریق خرید بیزینس

سرمایه‌گذاری در ترکیه از طریق خرید یک کسب‌وکار می‌تواند یک راه سریع و موثر برای ورود به بازار ترکیه باشد. با خرید یک کسب‌وکار موجود، شما می‌توانید به سرعت وارد بازار شوید و از مشتریان و زیرساخت‌های موجود در ترکیه بهره‌برداری کنید. این روش به شما امکان می‌دهد تا از تجربه و دانش موجود در کسب‌وکار موردنظرتان بهره‌برده و ریسک‌های مرتبط با راه‌ اندازی کسب‌ و کار جدید را کاهش دهید.

همچنین، از آنجایی که معاملات خرید و فروش کسب‌وکارها در ترکیه تحت قوانین و مقررات مشخصی انجام می‌شود و نیاز به مشاوره حقوقی و مالی دارد، مطمئن شوید که تراکنش شما به درستی صورت می‌گیرد و حقوق شما محافظت می‌شود. لازم به ذکر است که سرمایه مورد نیاز برای سرمایه گذاری در ترکیه از طریق خرید بیزینس برابر با 400 هزار دلار می باشد.

مراحل و نکات سرمایه گذاری در ترکیه از طریق خرید بیزینس

 • تحقیق و انتخاب نوع کسب و کار

در ابتدا، تحقیقات دقیقی انجام دهید و نوع کسب و کاری که می‌خواهید خریداری کنید را انتخاب کنید. این می‌تواند کسب و کارهای مختلفی از جمله رستوران‌ها، فروشگاه‌ها، کارخانه‌ها و … باشد.

 • بررسی و ارزیابی

پس از انتخاب نوع بیزینس، اطلاعات مربوط به کسب و کار را دقیقاً بررسی کنید و ارزیابی کنید. این اطلاعات ممکن است شامل دارایی‌ها، بدهی‌ها، سودآوری، محل و میزان فروش و … باشد.

 • مذاکره و توافق

با صاحب کسب و کار مذاکرات کنید و شرایط خرید را تعیین کنید. این شرایط می‌تواند شامل مبلغ خرید، شرایط پرداخت، تعهداتی که شما و فروشنده دارید، و … باشد.

 • بررسی حقوقی و مالی

از یک وکیل یا مشاور مالی محلی برای انجام این مرحله کمک بگیرید. همچنین باید اطمینان حاصل کنید که کسب و کار دارای تمام مجوزها و پروانه‌های مورد نیاز است. در همین راستا، وکلای مهاجرتی ویتراپو آماده خدمت رسانی می‌باشند.

 • انتقال مالکیت

پس از انجام تمامی مراحل، می‌توانید مالکیت کسب و کار را به نام خود یا شرکتتان منتقل کنید و معامله را انجام دهید.

 • مدیریت و بهره‌برداری

پس از خرید کسب و کار، به مدیریت و بهره‌برداری از آن بپردازید و سعی کنید تا با موفقیت بهره‌برداری کنید و به رشد آن کمک کنید.

شرایط سرمایه گذاری در ترکیه

سرمایه گذاری در ترکیه دارای شرایطی است که سرمایه گذاران باید قبل از اقدام به سرمایه گذاری از آن‌ها آگاه باشند. این شرایط عبارتند از:

 • سرمایه گذار باید استانداردهای بین‌المللی و قراردادهای تجاری دوجانبه را رعایت کند
 • هر نوع شرکتی که در قانون تجارت ترکیه پیش بینی شده باشد، اعم از شرکت سهامی، شرکت با مسئولیت محدود، شرکت تعاونی یا شرکت همبستگی، می‌تواند تاسیس شود و سرمایه گذار خارجی می‌تواند از بین آن انتخاب کند
 • هر نوع سرمایه گذاری شرایط خاص خود را دارد، مثلاً اگر سرمایه گذار به دنبال سرمایه گذاری در حوزه املاک و مستغلات است و یا اگر می‌خواهد در زمین خود در کشور ترکیه سرمایه گذاری کند باید نوع آن را به وزارت در ترکیه اطلاع دهد
 • سرمایه گذار باید حداقل 18 سال سن داشته باشد
 • سرمایه گذار نباید هرگز به صورت غیرقانونی در ترکیه اقامت کرده باشد
شرایط سرمایه گذاری در ترکیه

مدارک لازم ویزای سرمایه گذاری ترکیه

 • شناسنامه هر متقاضی
 • گذرنامه هر متقاضی
 • اثبات اقامت سرمایه گذاری ترکیه
 • عکس متقاضی
 • پاسپورت هر متقاضی
 • گواهی عدم سوءسابقه
 • گواهی بیمه درمانی
 • شماره شناسنامه مالیاتی ترکیه

مزایا سرمایه گذاری در ترکیه

با اخذ پاسپورت ترکیه از طریق سرمایه گذاری، می‌توانید به عنوان شهروند این کشور به مزایای زیادی دست پیدا کنید. گذرنامه ترکیه از جمله 30 پاسپورت برتر دنیا محسوب می‌شود و به دارندگان آن این امتیاز را می‌دهد که به مدت دو ماه بدون نیاز به حضور در ترکیه، به 148 کشور دنیا بدون ویزا سفر کنند.

این مزایا باعث می‌شود که فرد می‌تواند شهروندی ترکیه را به دست آورده و در عین حال شهروندی قبلی خود را نیز حفظ کند. همچنین، سرمایه گذاری در ترکیه و اخذ اقامت آن با ارائه بیمه درمانی کامل و بیمه بازنشستگی همراه است. علاوه بر این، اخذ اقامت از طریق سرمایه گذاری فرصت تحصیل در دانشگاه‌های ترکیه با امکانات رایگان را به متقاضیان ارائه می دهد.

خدمات موسسه مهاجرتی ویتراپو جهت سرمایه گذاری در ترکیه

موسسه مهاجرتی ویتراپو با بهره مندی از تیمی مجرب و تخصصی، خدمات بسیاری از جمله مشاوره مهاجرتی جهت اخذ ویزا با سرمایه‌گذاری در ترکیه، راهنمایی در اخذ مجوزها و پروانه‌های مورد نیاز و همچنین پشتیبانی در مراحل اجرایی توسط وکیل مهاجرت ارائه می‌دهد.

این موسسه با توجه به تجربه و دانش خود، به مشتریان خود این امکان را می‌دهد تا به طور موثر و مطمئن به سرمایه‌گذاری در ترکیه بپردازند و از مزایای حاصل از این فرصت‌های سرمایه‌گذاری بهره‌برداری کنند. ویتراپو در تمامی مراحل سرمایه‌گذاری در ترکیه پشتیبانی کاملی ارائه می‌دهد تا مسیر موفقیت خود را به سادگی و با اطمینان کامل طی کنید.

سوالات متداول سرمایه گذاری در ترکیه

چه مزایایی برای سرمایه گذاری در ترکیه وجود دارد؟

با سرمایه گذاری در ترکیه از مزایایی از جمله دسترسی به بازارهای منطقه‌ای و جهانی، منابع طبیعی و انرژی، و امکانات حمل و نقل پیشرفته برخوردار خواهید شد.

چه مدارکی برای دریافت ویزای سرمایه گذاری ترکیه لازم است؟

مدارک مورد نیاز برای دریافت ویزای سرمایه گذاری ترکیه شامل مدارک مالی، خرید ملک و یا ثبت شرکت می‌شوند.

آیا سرمایه گذاری در ترکیه برای همه مناسب است؟

سرمایه گذاری در ترکیه برای افرادی که دارای منابع مالی لازم و همچنین تمایل به سرمایه گذاری در این کشور دارند، مناسب است.

آیا برای مهاجرت به مشاوره احتیاج دارید؟

مشاوره را همین الان رزرو کنید یا بررسی کنید که واجد شرایط مهاجرت هستید
تماس با ما
ــــــــــــــــــــــــ یا ــــــــــــــــــــــــ
برای مشاوره رایگان کلیک کنید
فرم زیر را برای ما ارسال کنید و منتظر بمانید
مشاوران ویتراپو در اسراع وقت با شما تماس میگیرند