ویزا چیست؟

ویزا مجوزی مشروط است که به یک خارجی اعطا می‌شود که به آنها اجازه ورود, ماندن یا خروج از کشور را می‌دهد. اخذ ویزا معمولا شامل محدودیت‌هایی در مدت اقامت در مناطق داخل کشوری که ممکن است وارد شوند, تعداد بازدید های مجاز یا اگر فرد توانایی کار در کشور موردنظر را دارد می‌شود بنابراین برای اخذ ویزا کشورهای مختلف, باید دانش کافی از شرایط اخذ آن زا داشت و به همین دلیل است که ویتراپو انواع ویزا, شرایط اخذ و سایر نکات مهم برای دریافت آن را تشریح و توضیح می‌دهد.
به طور کلی ویزا با درخواست مجوز برای ورود به یک کشور مرتبط است و با مجوز رسمی واقعی برای ورود و ماندن یک فرد خارجی در کشور متمایز است. مدارک ویزا معمولا به شکل یک برچسب تایید شده در گذرنامه یا سایر اسناد مسافرتی متقاضی است اما ممکن است به صورت الکترونیکی نیز وجود داشته باشد.
درواقع می‌توان گفت که ویزا ممکن است یک برچسب یا یک مهر در گذرنامه, یک پرونده الکترونیکی از مجوز یا یک سند جداگانه باشد که متقاضی می‌تواند قبل از ورود آن را چاپ کند و هنگام ورود به کشور بازدید شده ارائه کند. برخی از کشورها برای بازدیدهای کوتاه مدت نیازی به اخذ ویزا ندارند. درخواست ویزا قبل از ورود به کشورها این فرصت را می‌دهد که شرایط متقاضی مانند امنیت مالی, دلیل سفر و جزئیات بازدیدهای قبلی از کشور را در نظر بگیرند. همچنین ممکن است از بازدیدکنندگان خواسته شود پس از ورود به کشور موردنظر معاینات امنیتی یا بهداشتی را انجام دهند.

ویزا ورود: این ویزا برای اجازه ورود به کشور مقصد است که شامل ویزای یکبار ورود, دوبار ورود, چندبار ورود و ویزای صفربار ورود که در واقع نام دیگر آن ویزای ترانزیت فرودگاهی است می‌شود. ویزای یکبار ورود بعد از یکبار ورود و خروج از کشور موردنظر حتی با وجود داشتن مدت زمان از بین می رود, ویزای دوبار ورود به شما اجازه دوبار ورود و خروج از کشور مورد نظر خود را می‌دهد. ویزای چندبار ورود تا زمانی که اعتبار و زمان داشته باشید می‌توانید به تعداد نامحدود به کشور موردنظر خود سفر کنید و ویزای صفربار ورود (فرودگاهی) در واقع برای رفتن به کشور ثالث است و شما اجازه خروج از فرودگاه را ندارید.

ویزا توریستی: برای افرادی که هدف گردشگری دارند صادر می‌شود

ویزا تجاری:برای انجام اهداف تجاری در کشور موردنظر کاربرد دارد

ویزا ترانزیت: مدت اعتبار این ویزا کوتاه مدت است و در واقع برای عبور از یک کشور و رسیدن به کشوری دیگر صادر می‌شود

ویزا درمانی:برای معالجه و درمان در کشور مقصد صادر می‌شود

ویزا تحصیلی و آموزشی:این ویزا برای تحصیل در کشور موردنظر است که به فرد اجازه سفر, زندگی و تردد در کشور موردنظر را می‌دهد و همچنین برخی کشورها با این ویزا مجوز اشتغال به کار را نیز به فرد برای زندگی خود می‌دهند

ویزا بازنشستگی:این ویزا در واقع نوعی خود حمایتی و تمکن مالی برای بازنشستگان است و بازنشستگان می‌توانند بدون داشتن فعالیت از طریق سرمایه‌گذاری در کشور موردنظر خود زندگی کنند

ویزا سرمایه‌گذاری:برای ایجاد اشتغال از طریق راه اندازی شغل های جدید در نظر گرفته شده است و به منظور جذب سرمایه خارجی و طرح های کسب و کار مردم با ارائه حق شهروندی به افراد اعطا می‌شود

ویزا ازدواج:ویزا ازدواج کسب اجازه ورود و زندگی در کشور موردنظر از طریق ازدواج با یکی از افراد آن کشور است

ویزا کار و مهاجرت:به دلیل کمبود نیروی کار جوان وفعال در برخی از کشورهای توسعه یافته و درحال توسعه به افراد اعطا می‌گردد

مراحل اخذ ویزا

1-هدف از سفر و پاسپورت

متقاضی باید هدف خود را بداند (گردشگری, کسب و کار, تحصیل و …) به منظور اخذ فرم ویزای مناسب مطمئن شوید پاسپورت شما حداقل برای 180 روز معتبر است

2-مدارک موردنیاز

برای اخذ ویزا کشور موردنظر خود باید اقدام به تکمیل نمودن مدارک موردنیاز خود نمایید

3-فرم درخواست

پس از جمع آوری تمام مدارک لازم, فرم خود را پر کنید و دقت کنید فرم درخواست ویزا به درستی پر شود

4-چاپ فرم درخواست

فرم درخواست خود را چاپ کنید و مطمئن شوید که تمام فیلد ها به وضوح چاپ شده باشند

5-رزرو قرار ملاقات

پس از آنکه فرم اخذ ویزا را در وب سایت کشور موردنظر خود پر کردید و تایید آن را نیز چاپ کردید برای رزرو قرار ملاقات در سفارت می‌توانید اقدام کنید

6-پیگیری ملاقات با سفارت

پس از قرار ملاقات با سفارت زمان پردازش است که مدت زمان آن ممکن است برای هر فرد متفاوت باشد از این رو باید آن را پیگیری کنید تا زمانی که پردازش و تایید شوند سپس برنامه ای سفر خود را پس از اخذ ویزا انجام دهید

شرایط اخذ ویزا

-داشتن شغل در کشور خود
-اثبات بازگشت از سفر به کشور محل اقامت خود
-رزرو بلیط رفت و برگشت هواپیما
-رزرو هتل وارائه دادن بیمه مسافرتی
-داشتن املاک با ارزش زیرا احتمال بازگشت شما به کشور خودتان را بالا می‌برد
-ارائه صفحات پاسپورتتان برای نشان دادن سفرهای قبلیتان
-پرینت حساب بانکی و مانده حساب شما در داخل کشور

اخذ ویزا
اخذ ویزا

اخذ ویزا کشورها

هرکشور یا سرزمینی تصمیم می‌گیرد که چه کسی می‌تواند به مرزهای خود وارد یا خارج شود بنابراین دولت های خارجی اغلب از شما می‌خواهند که قبل از ورود ویزا دریافت کنید. اخد ویزا هرکشوری شرایط خاص خود را دارد و باید حتما برای کسب اطلاعات بیشتر مربوط به اخذ ویزای آن کشور به سایت دولتی کشور خود مراجعه کنید و شرایط اخذ ویزا نسبت به آن کشور را مطالعه نمایید در واقع به طور کلی هر کشوری سیاست های مربوط به ویزا و موافقت نامه هایی دارد که به افراد اجازه سفر به آن کشور را می‌دهد.

کشورهایی که اخذ ویزای آن‌ها آسان است

کانادا
آلمان
ترکیه
چین
روسیه

اخذ ویزا

کانادا

کانادا از جمله معدود کشورهای توسعه‌یافته و پیشرفته است که از مهاجران زیاد استقبال می‌کند و به همین دلیل اخذ اقامت این کشور بسیار آسان است.
کانادا یکی از امن ترین کشورهای جهان با شرایط با ثبات اقتصادی و آزادی اجتماعی است و افراد می‌توانند از روش های گوناگون جهت اخذ ویزا برای اقامت در این کشور اقدام کنند.

آلمان

در بین کشورهای اروپایی آلمان راحت ترین کشور برای گرفتن ویزا و اقامت در آن است .
دولت آلمان به دلیل کاهش جمعیت جوان و نیروی کار در این کشور از پذیرش مهاجران توانمند استقبال می‌کند بنابراین اخذ ویزای این کشور و اقامت در آن به راحتی امکان پذیر است.

ترکیه

کشور ترکیه به دلیل شباهت فرهنگی به کشور ما راحت‌ترین وعالی‌ترین کشور برای اقامت است.
علاوه بر فرهنگ, فاصله ترکیه به ایران نزدیک است و بنابراین شرایطی عالی برای مهاجران ایرانی در این کشور فراهم شده است. همچنین دولت ترکیه از روش های مختلف مهاجر می‌پذیرد اما در این کشور از جذب سرمایه داران خارجی استقبال ویژه‌ای می‌شود.

چین

کشور چین از لحاظ کسب و کار یک گزینه خوب مهاجرت و اخذ ویزا برای ایرانیان است و همچنین مهاجرت به این کشور به نسبت ارزان است و دولت چین برای ایجاد و افزایش کسب و کار به مهاجران به راحتی ویزا و اقامت می‌دهد بنابراین گزینه مناسبی برای اخذ ویزا و مهاجرت است.

روسیه

کشور روسیه از جمله وسیع‌ترین کشورهای جهان است و همچنین هزینه های زندگی در این کشور پایین است و دولت روسیه در زمینه مهاجرت کاری از مهاجران استقبال ویژه ای به عمل می‌آورد بنابراین اخذ ویزای آن و اقامت در این کشور بسیار آسان و امکان‌پذیر است.

شینگن

شینگن به منطقه‌ای عاری از گذرنامه اتحادیه اروپا اشاره دارد که بیشتر کشورهای اروپایی را در برمی‌گیرد که این بزرگترین منطقه سفر رایگان در جهان است.

چین

ویزای شینگن چیست؟

ویزای کوتاه‌مدتی است که به افراد اجازه می‌دهد تا به ازای هر اقامت تا 90 روز برای مقاصد گردشگری یا تجاری به هریک از اعضای منطقه شینگن سفر کنند. این ویزا رایج ترین ویزا برای اروپا است و دارنده آن را قادر می‌سازد تا از هریک از کشورهای عضو شینگن وارد منطقه شینگن شده و آزادانه به منطقه شینگن وارد و خارج شوند.
در واقع هیچ کنترل مرزی در منطقه شینگن وجود ندارد با این حال اگر بیش تر از 90 روز بخواهید در یکی از کشورهای شینگن تحصیل, کار یا زندگی کنید باید برای ویزای ملی آن کشور اروپایی اقدام کنید نه برای ویزای شینگن.

اخذ ویزا

هزینه ویزای شینگن

هزینه ویزای شینگن برای هر بزرگسال تقریبا 80 یورو است اما با این حال بسته به سن متقاضی, ملیت و برخی عوامل دیگر دسته‌هایی وجود دارند که باید هزینه کمتری بپردازند یا اصلا هزینه‌ای ندارند.

-اهداف تجاری
-بازدید از دوستان وخانواده
-گردشگری و تعطیلات
-رویدادهای ورزشی و فرهنگی
-ترانزیت
-ترانزیت برای دریانوردان
-دیدار رسمی
-دلایل پزشکی
-اهداف کوتاه مدت مطالعه و تحقیق

بنابر دلایل شما برای بازدید از کشورهای شینگن و تعداد دفعات بازدید شما کنسولگری شینگن می‌تواند ویزای یکبار‌ ورود, دوبار‌ ورود و چندبار ورود برای شما صادر کند. اگر مسافر مکرر هستید می‌توانید برای دریافت ویزای اتحادیه اروپا با حداکثر 5 سال درخواست دهید اما باید در نظر داشته باشید که نمی‌توانید بیش از 90 روز در یک دوره زمانی 180 روزه در منطقه شینگن بمانید.

-پاسپورت دارای ویزای اخیر

-فرم درخواست تمدید ویزا

-یک قطعه عکس برای ویزا

-بیمه مسافرتی معتبر برای اخذ ویزا

-مدارک تایید کننده توانمندی در  اقامت

-مدارک اثبات کننده شرایط شما در تمدید

-ارائه گوهی عدم سوء پیشینه

پاسپورت

پاسپورت یک سند رسمی مسافرتی است که توسط یک دولت صادر می‌شود و حاوی هویت یک شخص است و این, دارندگان خود را قادر می‌سازد به کشورهای خارجی و از کشورهای خارجی سفر کنند و درخارج از کشور به کمک کنسولی دسترسی داشته باشند. این سند هویت شخصی و تابعیت دارنده آن را تایید می‌کند.
دارنده پاسپورت معمولا حق ورود به کشوری را دارد که پاسپورت را صادر کرده اگرچه برخی از افراد دارای پاسپورت ممکن است شهروند کامل با حق اقامت نباشند.
پاسپورت به خودی خود هیچ حقی را در کشور مورد بازدید ایجاد نمی‌کند یا کشور صادر کننده را به هیچ وجه موظف نمی‌کند.

تفاوت ویزا و پاسپورت

در واقع ویزا و پاسپورت با وجود تفاوت هایشان مکمل یکدیگر هستند. پاسپورت به عنوان یک مدرک شناسایی بین المللی حاوی اطلاعات مهم تابعیت, مشخصات ظاهری, جنسیت و نام ونشان و تاریخ تولد است و برای شناسایی فرد مدرکی برای گرفتن انواع ویزا به کار می‌رود, به طور کلی ویزا در واقع مجوز ورود است.
پاسپورت مدرکی است که طبق تابعیت و حق شهروندی در یک کشور به شما داده می‌شود و در واقع هر شخص دارای یک پاسپورت است اما برای ویزا محدودیتی نیست و شما می‌توانید تا زمان اعتبار پاسپورت برای انواع ویزا درخواست دهید.
تفاوت اصلی بین ویزا و پاسپورت این است که پاسپورت توسط دولت کشور شما صادر می‌شود و به شما اجازه ورود وخروج از کشور خود را می‌دهد از طرف دیگر ویزا توسط مقامات یک کشور خارجی صادر می‌شود و به شما اجازه می‌دهد وارد آن کشور شوید.
تفاوت دیگر این است که برای درخواست و اخذ ویزا باید پاسپورت داشته باشید. ویزا معمولا مستقیما به همان پاسپورتی که برای تکمیل فرآیند درخواست کرده اید مرتبط می‌شود.

اخذ ویزا
اخذ ویزا

سخن پایانی

ویزا در واقع راه رسیدن به مرز کشور مورد نظر شما است و اگر قصد مهاجرت دارید باید ویزای متناسب با آن را درخواست داده و اخذ نمایید, در این زمینه ویتراپو خدماتی از جمله مشاوره رایگان در جهت دریافت ویزای کشورهای مختلف را برای شما عزیزان انجام می‌دهد.

مشاوره رایگان

برای دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه مهاجرت به طرق مختلف و هر کشوری کافیست شماره تلفن و نام خود را وارد کنید تا متخصصین مهاجرتی ویتراپو در سریع ترین زمان ممکن با شما تماس بگیرندفرم مشاوره رایگان
نام و نام‌ خانوادگی:(Required)
اطلاعات تماس

دفتر مرکزی:
تهران، نیاوران، قبل از چها رراه کامرانیه، مرکز تجاری نارون

تلفن:
4 - 02122810082 - 021 (20 خط ویژه)

ساعات کاری :شنبه تا پنجشنبه 9 الی 20

درباره ما

دپارتمان مهاجرتی ویتراپو با بیش از 14 سال سابقه در زمینه مهاجرت تحصیلی، کاری و مهاجرت برای سرمایه گذاری در خارج کشور آماده کمک به شماست

کلیه حقوق سایت متعلق به هلدینگ بین المللی الماسینو می‌باشد

به بالای صفحه بردن