چین

تاریخچه

چین یکی از چهار تمدن باستان جهان است و دارای فرهنگ و رسوم غنی می‌باشد که ویتراپو به تحلیل و تشریح آن می‌پردازد. تاریخ مکتوب چین به سلسله شانگ (حدود 1600–1046 قبل از میلاد) ، بیش از 3000 سال پیش برمی گردد, مائو تسه تونگ جمهوری خلق چین را در اول اکتبر سال 1949 تأسیس کرد. این دولت جدید به شدت با اتحاد جماهیر شوروی متحد بود و دولت خود را براساس کمونیسم شوروی الگو قرار داد. در سال 1958 ، مائو تسه تونگ طرح جدیدی را آغاز کرد به نام یک گام بزرگ به جلو، این طرح نتیجه معکوس داد و چین قحطی وحشتناکی از جمله گرسنگی و مرگ زیاد را تجربه کرد.

چین

موقعیت جغرافیایی

کشور چین در جنوب شرقی آسیا در امتداد خط ساحلی اقیانوس آرام واقع شده است.جمهوری خلق چین دومین کشور پهناور جهان است که دارای مرز مشترک با حدود ۱۵ کشور است و با روسیه، مغولستان، قزاقستان و قرقیزستان، ویتنام، لائوس، هند، نپال و بوتان، افغانستان و پاکستان و تاجیکستان هم مرز است. مساحت آن 9٬596٬960 کیلومتر مربع است وجمعیتی بالغ بر بیش از 1 میلیارد و 433 میلیون نفر است.آب و هوای چین بسیار متنوع می‌باشد به این صورت که از مناطق گرمسیر و بارانی در جنوب تا مناطق بسیار سردسیر شمال را شامل می‌شود.

سیاست چین

سیاست جمهوری خلق چین در چارچوب جمهوری سوسیالیستی اداره می‌شود که توسط یک حزب واحد، حزب کمونیست چین به ریاست دبیر کل اداره می‌شود. قدرت دولتی در جمهوری خلق چین از طریق حزب کمونیست، دولت مرکزی خلق (شورای ایالتی) و نمایندگی استانی و محلی آنها اعمال می‌شود. کشور چین عضو دائمی شورای امنیت سازمان ملل متحد و عضو موسس چندین سازمان همکاری چندجانبه و منطقه ای است. همچنین کشور چین مسئول دو منطقه اداری ویژه یعنی هنگ کنگ و ماکائو است.

اقتصاد چین

چین بزرگترین اقتصاد جهان از نظر تولید ناخالص داخلی در برابری قدرت خرید و دومین اقتصاد بزرگ از نظر تولید ناخالص داخلی اسمی و دومین کشور ثروتمند جهان از نظر کل ثروت است. این کشور دارای یک اقتصاد بزرگ در حال رشد سریع است. اقتصاد کشور چین یک اقتصاد ترکیبی سوسیالیستی بر پایه بازار است. درآمد حاصل از شرکتهای دولتی حدود 40٪ از تولید ناخالص داخلی چین تشکیل می‌دهد، و مشاغل خصوصی داخلی و خارجی و سرمایه گذاری 60٪ باقیمانده را تشکیل می‌دهند. همچنین واحد پول چین، یوان است.

شهرهای مهم چین

پکن :پکن پرجمعیت‌ترین شهر دنیا و پایتخت چین است که بعد از شانگهای دومین شهر بزرگ این کشور نیز محسوب می‌شود. قصرهای معروف «شهر ممنوعه» در این شهر قرار دارند و بسیاری از گردشگران تنها به قصد دیدار از این مجموعه قصرها به پکن سفر می‌کنند.مساحت آن 4100 کیلومتر مربع است و جمعیتی بیش از 21 میلیون نفر دارد.

شانگهای : بزرگترین شهر چین است با جمعیتی بیش از 23 میلیون نفر که در واقع مرکز تجاری اقتصادی کشور محسوب می‌شود. این شهر پربازدید‌ترین شهر چین است و در چند دهه اخیر بواسطه‌ی ساخت و توسعه کارخانجات مختلف، یکی از مراکز اصلی صنایع سنگین منطقه است.

تیانجین : یک بندر بزرگ و تولیدی در چین است. این شهر بیش از 9 میلیون و 300 هزار نفر جمعیت دارد و بسیاری از کارخانه های بزرگ دنیا در این شهر وجود دارند که از طریق دریا به مناطق مختلف دنیا صادرات می‌کنند.

شنژن : این شهر از نظر توریستی مملو از کارخانه های تولیدی زیادی است و از آن جایی که یک منطقه ی کاملا آزاد تجاری است، کم کم به یکی از قطب های گردشگری چین تبدیل شده است. شهر شنزن در چین یکی از پر جاذبه ترین شهرهای این کشور از لحاظ دارا بودن جاذبه های تفریحی است و این شهر بیش از 10 میلیون و 500 هزار نفر جمعیت دارد.

سیستم آموزشی چین

آموزش و پرورش چین در درجه اول توسط سیستم آموزش عمومی دولتی اداره می‌شود که تحت فرماندهی وزارت آموزش و پرورش است. همه شهروندان باید حداقل 9 سال در مدرسه، معروف به آموزش اجباری 9 ساله كه توسط بودجه دولت تأمین می‌شود، تحصیل كنند. چین همچنین مقصد اصلی برای دانشجویان بین المللی بوده است و از سال 2013، چین محبوب ترین کشور در آسیا برای دانشجویان بین المللی بوده است و به طور کلی در بین کشورها از لحاظ سیستم آموزشی در رتبه سوم قرار گرفت.

چین

بهداشت و درمان در چین

بهداشت و درمان در چین شامل موسسات پزشکی دولتی و خصوصی و برنامه های بیمه ای است. حدود 95% از جمعیت حداقل دارای پوشش اولیه بیمه درمانی هستند. با وجود این، بیمه سلامت عمومی به طور کلی فقط نیمی از هزینه های پزشکی را پوشش می‌دهد که نسبت آن برای بیماری های جدی یا مزمن کمتر است. دولت چین در تلاش است مراقبت های بهداشتی ارزان قیمت را برای همه ساکنان فراهم کند. در کشور چین همه شهرهای بزرگ دارای بیمارستان های تخصصی در زمینه های مختلف هستند و به برخی از امکانات مدرن مجهز هستند. بیمارستان ها و کلینیک های دولتی در تمام شهرهای چین در دسترس هستند. کیفیت آنها بر اساس مکان متفاوت است همچنین بهترین درمان را معمولاً می‌توان در بیمارستان های دولتی سطح شهر و به دنبال آن کلینیک های کوچکتر در سطح منطقه یافت. 

چین

فرهنگ چین

فرهنگ چینی یکی از قدیمی ترین فرهنگ های جهان است که به هزاران سال پیش باز می‌گردد. تمدن چین از نظر تاریخی فرهنگ غالب آسیای شرقی قلمداد می‌شود. با توجه به اینکه چین یکی از نخستین تمدن های باستان است، فرهنگ چین تاکنون تأثیر عمیقی بر فلسفه، فضیلت وآداب و رسوم آسیا دارد. زبان چینی، سرامیک، معماری، موسیقی، رقص، ادبیات، ورزش های رزمی، آشپزی، هنرهای تجسمی، فلسفه، آداب معاشرت، دین، سیاست و تاریخ تأثیر جهانی دارند. بزرگترین گروه چینی گروه هان با حدود 900 میلیون نفر هستند و گروه‌های دیگر عبارتند از تبتی‌ها، مغول‌ها، مانچوس‌ها، ناکسی‌ها و هژن‌ها که کوچک‌ترین گروه با کمتر از 2000 نفر است. بیشتر مردم چین اعتقادی به مذهب ندارند اما درصدی از جمعیت، بودائی و کمترین درصد مربوط به مسلمانان است. همچنین زبان رسمی کشور چین، زبان ماندارین می باشد.

مکان های دیدنی چین

دیوار بزرگ چین : دیوار بزرگ چین بیش از 6000 کیلومتر از قلعه های Shanhaiguan در شرق تا Jiayuguan در غرب امتداد دارد. مشهورترین مناطق در حدود 210 سال قبل از میلاد اضافه شدند امروز، بیشترین بازدید از دیوار در نزدیکی گذرگاه Badaling در شمال غربی پکن است که با حمل و نقل عمومی یا تورهای سازمان یافته به راحتی به آن دسترسی پیدا می‌کنید.

شهر ممنوعه چین: بزرگترین و مهمترین ساختمان چین، شهر ممنوعه – معروف به کاخ شاهنشاهی – در قلب پکن واقع شده است و هنگام بازدید از این کشور باید از آن دیدن کنید. این مجموعه عظیم با مساحت حدود 720،000 متر مربع و محافظت شده توسط دیواری به ارتفاع 10 متر با برجهای دیده بانی و خندق وسیع، شامل مناطقی است كه برای اهداف تشریفاتی و اداری اختصاص یافته‌اند.

ارتش سفالین : در حین حفر چاه در حومه شیان در دهه 1970 بود که کشاورزان لشکری سفالی در زمین پیدا می‌کنند که برای محافظت از مقبره امپراطور اول ساخته شده است. بیش از 8000 جنگجو در اندازه واقعی، حدود 520 اسب و بیش از 100 ارابه، به همراه شخصیت های غیر نظامی متعدد دیگر از حدود 280 سال قبل از میلاد مسیح در این مجموعه وجود دارد. اگرچه بعضی از آنها به دلیل گذشت زمان به شدت آسیب دیده‌اند، اما بسیاری از مجسمه های کشف شده با زحمت دوباره جمع شده و گواهی بر اهمیت اعطای امپراتور و زندگی پس از مرگ هستند.

کاخ تابستانی : با یک رفت و آمد 15 کیلومتری از پکن، کاخ تابستانی مجلل در میان بیش از 700 پارک زیبا قرار دارد و یکی از پربازدیدترین جاذبه های چین است. در حالی که خود کاخ در سال 1153 ساخته شده است، دریاچه بزرگ آن در قرن 14 به منظور تقویت باغ های امپراطوری اضافه شد. یک سازه سه طبقه خصوصی است که در سال 1891 ساخته شد تا عشق خانواده سلطنتی به اپرا را برآورده کند.

رودخانه لی : شهر گوئیلین، در گوشه شمال شرقی گوانگشی، از زیباترین مناطق روستایی چین است  که به دلیل رودخانه لی معروف است. در حالی که صدها سال این مناظر منحصر به فرد, شاعران و هنرمندان را به خود جلب کرده و مورد افسانه های بی شماری قرار گرفته است، این روزها مورد توجه گردشگران از سراسر جهان است که می‌خواهند این شکوه طبیعی را از نزدیک ببینند.

چین

مهاجرت به چین

چین کشوری بسیار مهاجرت پذیر است که به دلیل داشتن تعداد بالای مهاجر شرایط خوبی را برای مهاجران در نظر گرفته است که در این جا به مزایای زندگی در چین میپردازیم :

• غذا در چین بسیار مقرون به صرفه و ارزان است.
• زیرساخت و حمل و نقل عمومی بسیار پیشرفته
• تجارت الکترونیکی در چین کاملاً تثبیت شده و به خوبی در زندگی روزمره ادغام شده است.
• هزینه کار در چین به سرعت در حال افزایش است اما هنوز بسیار کمتر از کشورهای غربی است، این بدان معناست که ساکنان شهرهای معمولی می توانند برای استخدام کارهای روزمره، مددکار خانگی، پرستار بچه و غیره را استخدام کنند.
• بازار کار در چین به عنوان دومین اقتصاد بزرگ در جهان بسیار پویاتر است.
• حتی بدون هیچ گونه دانش از زبان هنوز می توانید زنده بمانید و افراد محلی انگلیسی زبان را پیدا کنید.
• چین دارای دانشگاه های بسیار معتبری است.
• یک متخصص خارجی در چین می تواند دستمزد بسیار بالاتر از حد متوسط را بدون نیاز به کار در ساعات اضافی یا داشتن هرگونه شرایط منحصر به فرد ، بدست آورد.
• زبان چینی یک دستور زبان کاملاً ساده دارد، بنابراین شروع صحبت و گفتگو با همکاران کاملاً آسان است.
• پروازها از پکن ارزان تر از شهرهای اروپایی یا آمریکایی است.

راه های مهاجرت به چین

 مهاجرت تحصیلی به چین
 مهاجرت کاری به چین
 مهاجرت به چین از طریق سرمایه‌گذاری
 مهاجرت به چین از طریق ازدواج
 مهاجرت به چین از طریق فرزندآوری

چین
چین

مهاجرت تحصیلی به چین

تحصیل در مقطع لیسانس در چین :
تحصیل در چین برای این مقطع 4 سال طول می‌کشد و مقاطع مورد پذیرش در لیسانس عموما در رشته های مدیریت، حسابداری، پزشکی، مهندسی، علوم طبیعی، کشاورزی، فضانوردی می‌باشد. زبان تحصیلی در این مقطع بسته به دانشگاه و رشته، چینی یا انگلیسی می‌باشد. متقاضی می‌بایست مدرک دیپلم 12 ساله و مدرک زبان انگلیسی ارائه کند. معدل شما نباید کمتر از 14 باشد و افراد زیر 25 سال شانس بیشتری دارند. شما برای تحصیل در این مقطع در چین باید سالانه 3000 هزار دلار بپردازید.

تحصیل در مقطع فوق لیسانس در چین :
تحصیل در این مقطع به دو زبان چینی و انگلیسی امکان پذیر است و فرد متقاضی باید مدرک زبان داشته باشد. بهتر است که برای تحصیل در این مقطع از اساتید مقطع کارشناسی خود توصیه نامه گرفته باشید. طول این مقطع 2 تا 3 سال است و شانس افرادی که تا قبل از سن 35 سالگی اقدام کنند بیشتر است. هزینه تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در کشور چین بین 3000 تا 5000 دلار در سال می‌باشد.

تحصیل در مقطع دکتری در چین :
تحصیل در این مقطع به زبان انگلیسی است و نیازمند داشتن مدرک زبان است. این دوره شامل دو دوره است که در دوره اول فرد به گذراندن واحدهای مربوط به رشته خود می‌پردازد و در دوره دوم پایان نامه خود را زیر نظر استاد راهنما به انجام می‌رساند. طول این دوره 3-4 سال است و شهریه دانشگاه ها در حدود ۵۰۰۰ دلار در سال است.

بورسیه های چین

بورسیه دوجانبه : این بورسیه تمام یا بخشی از هزینه های تحصیلی را پوشش داده و متقاضیان باید از طریق سازمان های اعزام کننده بورسیه در کشور خود اقدام کنند.
بورسیه تحصیلی دانشگاه های چین : این بورسیه تمام هزینه های تحصیلی را پوشش می‌دهد و اختصاص به دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی برخی استان‌ها و مناطق چین دارد.
بورسیه گریت وال : این بورسیه ویژه یونسکو است و تمام هزینه ها را پوشش می‌دهد. هدف آن حمایت از دانشجویان و پژوهشگران کشورهای در حال توسعه برای مطالعه و پژوهش در چین است و پژوهشگران ارشد می‌توانند از این بورس استفاده کنند.
بورسیه اتحادیه اروپا : این بورسیه تحصیلی با پوشش کامل برای تشویق دانشجویان کشورهای عضو اتحادیه اروپا به مطالعه و پژوهش در چین است.
بورسیه AUN : این بورسیه تحصیلی کامل برای شبکه دانشگاه آ سه آن و با هدف تشویق دانشجویان، استادان و پژوهشگران کشورهای عضو آ سه آن به تحصیل در چین است و این بورس فقط از تحصیلات تکمیلی حمایت می‌کند.
بورسیه برنامه PIF : این بورسیه تحصیلی کامل برای حمایت از دانشجویان کشورهای جزیره پاسفیک برای مطالعه در چین است.
برنامه WMO : این یک بورس شامل معافیت از شهریه، اقامت رایگان در دانشگاه و بیمه پزشکی جامع بوده و در اختیار سازمان هواشناسی جهانی (WMO) گذاشته شده تا بتواند از دانشجویان بین‌المللی برای مطالعه و انجام تحقیقات هواشناسی، هیدرولوژی و نظارت و مدیریت منابع آب در چین حمایت کند که فقط برای دانشجویان دوره کارشناسی و تحصیلات تکمیلی است.

دانشگاه سینگوا : این دانشگاه رتبه جهانی 17 و رتبه کشوری اول در چین را دارد و در پکن واقع شده است .
دانشگاه پکن‌ : این دانشگاه به صورت مداوم با دانشگاه فرای برلین در آلمان همکاری داشته است, علاوه بر سطح علمی بالای دانشگاه پکن، محوطه و ساختمان‌های زیبای آن که الهام گرفته از معماری سنتی چینی است، بسیار فضای عجیب و نوستالژیکی را تداعی می‌کند.
• دانشگاه فودان : این دانشگاه در سال 2018 در 30 رشته در میان دانشگاه‌های برتر دنیا قرار داشت و بهترین عملکردش در رشته‌های زبان‌های مدرن، شیمی، کسب و کار و مدیریت، علوم مواد و علوم سیاسی است.
دانشگاه علوم و فناوری چین : دانشگاه علوم و فناوری چین دارای 15 دانشکده است و عمدتا رشته‌های علوم فیزیک، علوم تجربی، مهندسی نرم‌افزار، و فناوری الکترواپتیک را به دانشجویان ارائه می‌دهد. همچنین می‌توان در رشته‌های مهندسی عمران، مهندسی محیط زیست، متالورژی، اقتصاد، مدیریت، علوم انسانی و مطالعات خارجی در آن تحصیل کرد.
دانشگاه جیائو تونگ شانگهای : یکی از موسسان آموزش عالی چینی است که تاریخی غنی و شهرتی جهانی دارد و از این دانشگاه در 9 رشته اصلی اقتصاد، حقوق، ادبیات، علوم، مهندسی، کشاورزی، پزشکی، مدیریت و هنر می‌توان پذیرش تحصیلی دریافت کرد.

کار پس از تحصیل در چین

در زمان تحصیل که تقریباً به مدت 3-4 سال به طول می‌انجامد، متقاضی می‌تواند رزومه و سوابق کاری خود را به شرکت های مختلف ارسال کند. با توجه به این که زمانی که دانشجو مشغول تحصیل می‌باشد زیاد است، امکان کاریابی برای این افراد در کشور فراهم و شانس آنها در این زمینه زیاد می‌باشد. دانشجویان خارجی در کشور چین در طول تحصیل خود، اجازه ی کار را ندارند، بدین معنی که اگر پی ببرند که شما دانشجو هستید و در عین حال در یک موسسه یا شرکتی در این کشور کار نیز می‌کنید بدون شک با شما برخورد می‌شود.

مهاجرت به چین از طریق کار

نرخ بیکاری در چین بسیار پایین می‌باشد و این به این معنی است که چین دارای فرصت شغلی‌های فراوانی می‌باشد. لازمه مهاجرت کاری به چین، دریافت دعوت نامه کاری از سوی کارفرمایی چینی است. شما باید در زمینه شغلی خود، تخصص داشته باشید و جزو نیروهای حرفه ای باشید تا ویزا راحتتر صادر شود.
برای اخذ اقامت دائم چین، درآمد شما باید بالای 600 هزار یوان باشد و به مدت 4 سال متوالی در چین کار کرده باشید و هیچ جرمی مرتکب نشده باشید. عواملی چون میزان تحصیلات و سن نیز موثر می‌باشند.
مشاغل مورد نیاز چین عبارتند از : مهندسی فناوری اطلاعات ، متخصص برق، نیرو تاسیسات، مدرس انگلیسی, مدیر مالی و بازاریاب

سایت های کاریابی در چین

roberthalf 

monroeconsultin

چین
چین

مهاجرت به چین از طریق سرمایه‌گذاری

چین یکی از سریع ترین بازارهای نوظهور در جهان است و انتظار می‌رود که پس از رشد تک رقمی طی دو دهه گذشته، این کشور از ایالات متحده پیشی بگیرد و به بزرگترین اقتصاد جهان طی چند سال آینده تبدیل شود. با این حساب در این قسمت به مزایای سرمایه‌گذاری در چین می‌پردازیم :

• چین طی دو دهه گذشته از رشد اقتصادی تک رقمی بالا خبر داده است و خود را به سریعترین رشد اقتصادی بزرگ در جهان تبدیل کرده است.
• چین مقدار قابل توجهی از بدهی های ایالات متحده را در اختیار دارد و آماده است تا به بزرگترین اقتصاد جهان تبدیل شود.
• اقتصاد آن قابل تقدیر و پایدار است بنابراین برای افرادی که می‌خواهند پول خود را سرمایه‌گذاری کنند و دائما بدنبال کشوری هستند که دارای اقتصادی پایدار و بدون ریسک باشد کاملا مناسب است.
• دستیابی به اهداف سیاسی و اقتصادی در این کشور به پیشرفت های صورت گرفته در صنایع فناوری و علمی بستگی دارد بنابراین همانطور که احتمالاً می‌دانید سودآورترین و پر رونق ترین بخشهای چین هستند.
• چین در حمل و نقل و زیرساخت های خود سرمایه‌گذاری‌ها و پیشرفت‌های جالبی انجام داد. به همین دلیل است که سرمایه گذاران تصمیم می‌گیرند در این کشور، جایی که از فرصت ها و شرایط حمل و نقل کاملی برخوردار هستند، به ویژه سرمایه‌گذاران علاقه‌مند به فعالیت‌های تجاری، تجارت خود را بسازند.
• بازار در چین نه تنها در مقیاس محلی مورد توجه قرار می‌گیرد، بلکه در مقیاس بین المللی نیز بسیار مورد توجه و قدردانی است. در‌واقع بازار است که به کشور اجازه می‌دهد تا گستره بسیار بزرگی از فرصت های تجاری را برای سرمایه‌گذاران چه داخلی و چه بین المللی که خواهان تجارت در زمینه هایی مانند IT، پزشکی، خودرو، مهندسی و موارد دیگر هستند، داشته باشند.
• اگر به دنبال تخفیف مالیاتی یا معافیت از فعالیت خود هستید، می‌توانید شرکتی را در یکی از مناطق تجارت آزاد چین تاسیس کنید. یکی از مولدترین و در حال گسترش و پر رونق ترین مناطق تجارت آزاد در شانگهای واقع شده است، جایی که تبدیل ارز کاملاً بدون مالیات است.
• با تصمیم به راه‌اندازی یک شرکت در چین می‌توانید از نیروی کار فوق‌العاده باتجربه و کاملاً آموزش دیده چین تقریباً در تمام بخش‌های صنعت استفاده کنید.

سرمایه‌گذاری در چین از طریق خرید ملک

مالکیت اصلی ملک در اختیار دولت چین است و این یکی از معایب خرید ملک در چین برای سرمایه‌گذاران خارجی است. علاوه بر‌ این برای خریداران خارجی محدودیت‌های دیگر نیز تعیین شده است که یکی از این محدودیت‌ها اجبار تحصیل یا داشتن کار متقاضی در چین یک سال پیش از خرید ملک و داشتن ویزای بلند‌مدت چین می‌باشد.
در برخی از شهرهای چین محدودیت‌های دیگری وجود دارند برای مثال برای خرید ملک در شانگهای حتما باید با یک فرد چینی ازدواج کرده باشید.

سرمایه‌گذاری در چین از طریق ثبت شرکت

مبلغ مورد نیاز برای شرایط ثبت شرکت در چین منوط به نوع شرکت تاسیس شده است. اما به طور کلی حداقل سرمایه مورد نیاز برای ثبت شرکت صد هزار یوان است. اگر می‌خواهید اقامت چین را اخذ کنید توصیه می‌شود که مبلغ سرمایه را به ۱ تا ۲ میلیون یوان افزایش دهید.
قالب تجاری واضح برای خارجیانی که به دنبال راه اندازی کسب و کار در چین هستند، یک شرکت کاملاً خارجی (WFOE) است. طبق قانون چین، WFOE یک شرکت با مسئولیت محدود است که 100٪ متعلق به یک خارجی است یا توسط یک شرکت خارجی اداره می‌شود. از آنجا که شما کاملاً صاحب مشاغل هستید، این بدان معناست که شما کنترل بیشتری بر عملکرد، اهداف سود و درآمد آن دارید.
سرمایه‌گذاری مشترک نوع دیگری از مشاغل است که به صورت شرکت با مسئولیت محدود شکل می‌گیرد. تحت این قالب تجاری، شما باید یک شرکت را با یک شریک چینی شناسایی و ثبت کنید. نکته قابل توجه دیگر در مورد JV این است که شریک چینی باید سهام کنترل (بیش از 50٪) در شرکت داشته باشد.

سرمایه‌گذاری در چین از روش کارآفرینی

افرادی که با این روش قصد سرمایه‌گذاری در کشوری را دارند باید ضمن تامین منافع خود، مزایایی برای کشور میزبان نیز به همراه داشته باشند. متقاضی کارآفرینی در چین باید یک طرح تجاری بسیار خلاقانه و نوآورانه به این کشور ارائه نماید.
حداقل سرمایه‌ای برای این روش در نظر گرفته نشده است اما هرچه میزان سرمایه بیشتر باشد، شانس قبولی بیشتر است. سودآوری طرح، جذب نیروی کار و ارائه محصول یا خدمات جدید در چین، از مواردی است که در طرح تجاری باید در نظر گرفته شود.
متقاضی پس از گذشت سه سال از فعالیت پی در پی خود در چین می‌تواند اقامت دائم دریافت کند.

مهاجرت به چین از طریق ازدواج

یکی از راه‌های مهاجرت به چین، ازدواج با فرد تبعه چین می‌باشد که در ابتدا باعث اخذ اقامت و سپس بعد از چند سال و با داشتن شرایط مناسب، فرد می‌تواند برای تابعیت چین اقدام کند.
گرفتن اقامت چین آن هم از طریق ازدواج، کمتر از 1 سال بعد از ازدواج رسمی امکان‌پذیر می‌شود. دقت کنید که در هر کشور قوانین خاصی برای ازدواج وجود دارد و از این رو لازم است تا با دقت هر چه تمام‌تر این قوانین مورد بررسی قرار گیرد.

چین
چین

مهاجرت به چین از طریق فرزندآوری

چین پیرو اصل خون می‌باشد یعنی فرزند متولد شده در چین برای اخذ تابعیت چین باید درای حداقل یک والد با تابعیت چین باشد و به دنیا آمدن فرزند در چین به تنهایی موجب اخذ اقامت چین نمی‌شود.
اگر حتی یکی از والدین تابعیت کشور چین باشد و پاسپورت چین داشته باشد ضروری است تا اول تایید صحت تابعیت رسمی فرد انجام گردد.

یک وعده غذای یک نفره در مک دونالد :5.5 دلار
یک کیلوگرم برنج : 1 دلار
12 عدد تخم مرغ : 2 دلار
یک کیلوگرم گوشت قرمز : 12 دلار
بلیط وسایل نقلیه عمومی در ماه : 20 دلار
اجاره یک آپارتمان تک نفره در ماه : 300 دلار
میانگین حقوق در ماه پس از مالیات : 1037 دلار

سخن پایانی

در چین برای مهاجرت به این کشور شرایط مطلوبی در نظر گرفته شده است, زیرا دولت آن برای پیشرفت روزافزون اقتصاد خود تصمیم به افزایش مهاجرت به این کشور توسط نیروی کار و محصل را گرفته است.
اگر به دنبال مهاجرت به چین هستید مطالب گفته شده اطلاعات موردنیاز را در اختیارتان قرار می‌دهد که می‌توانید برای کسب اطلاعات بیشتر نیز در این زمینه با ویتراپو تماس بگیرید و از خدمات و راهنمایی های مشاوران مجرب ما بهره ببرید.

مشاوره رایگان

برای دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه مهاجرت به طرق مختلف و هر کشوری کافیست شماره تلفن و نام خود را وارد کنید تا متخصصین مهاجرتی ویتراپو در سریع ترین زمان ممکن با شما تماس بگیرندفرم مشاوره رایگان
نام و نام‌ خانوادگی:(Required)
اطلاعات تماس

دفتر مرکزی:
تهران، نیاوران، قبل از چها رراه کامرانیه، مرکز تجاری نارون

تلفن:
4 - 02122810082 - 021 (20 خط ویژه)

ساعات کاری :شنبه تا پنجشنبه 9 الی 20

درباره ما

دپارتمان مهاجرتی ویتراپو با بیش از 14 سال سابقه در زمینه مهاجرت تحصیلی، کاری و مهاجرت برای سرمایه گذاری در خارج کشور آماده کمک به شماست

کلیه حقوق سایت متعلق به هلدینگ بین المللی الماسینو می‌باشد

به بالای صفحه بردن