تحصیل در چین:راهنمای جامع پذیرش در دانشگاه‌های برتر چین | ویتراپو تحصیل در چین:راهنمای جامع پذیرش در دانشگاه‌های برتر چین | ویتراپو
مشاوره تلفنی رایگان

منتظر شنیدن صدای گرمتان هستیم

22810082-4

تحصیل در چین

تحصیل در چین مانند کشورهایی که از لحاظ اقتصادی, پیشرفته و موفق هستند، دلیلی برای رسیدن به موفقیت‌ و پیشرفت چشمگیری بوده است, زیرا علاوه بر اینکه می‌توانید از کیفیت تحصیلی و دانشگاه های آن مطمئن باشید، همینطور می‌توانید بر روی یک آینده خوب و معتبر برای خود حساب کنید.  کشور چین با توجه به ویژگی هایی که دارد مانند رونق اقتصادی که ذکر شد و کیفیت تحصیلی یکی از بهترین کشورهای آینده ساز برای مهاجرت تحصیلی است. اما لازم به ذکر است که دریافت پذیرش تحصیلی از دانشگاه های کشور چین دارای شرایط و مراحل خاص خود می‌باشد. در همین راستا موسسه مهاجرتی ویتراپو پذیرش تحصیلی شما عزیزان را در سریعترین زمان ممکن همراه با بورسیه تحصیلی از برترین دانشگاه های کشور چین دریافت می‌کند. شما هم اگر مایل به تحصیل در چین و داشتن آینده ای مطمئن برای خود هستید با ویتراپو همراه باشید.

رزرو وقت مشاوره

مشاورین متخصص ویتراپو با شما تماس خواهند گرفت و شما را به یک مشاوره تخصصی مهمان خواهند کرد. کافیست فرم را پر کرده و چند دقیقه منتظر بمانید .

تحصیل در چین در یک نگاه

 • پایتخت  : پکن
 • زبان تحصیل : چینی و انگلیسی
 • کشور چین در بخش آسیای شرقی قرار گرفته و از جمله کشورهای پیشرفته جهان به شمار می‌رود که شرایط تحصیل را با هزینه ی مناسب برای دانشجویان و دانش آموزان مهیا کرده است. این کشور به دلیل رشد اقتصادی قابل توجهی که دارد، به عنوان دومین قدرت اقتصادی در سطح جهان شناخته می‌شود. زبان این کشور زبان چینی است که از جمله پرگویش ترین زبان ها در جهان به شمار می‌رود. یکی از مزایای فوق العاده در این کشور، تحصیل در دانشگاه‌های معتبر با زبان انگلیسی است. دلایل بسیار زیادی وجود دارد که باعث شده کشور چین جزو ایده آل ترین و مناسب ترین مقصد برای تحصیل، به شمار رود.

شرایط و مدارک لازم برای مهاجرت تحصیلی به چین

برای تحصیل در چین، نیازمند برخی از مدارک خواهیم بود. رشته‌های پزشکی و دندانپزشکی از جمله رشته‌هایی هستند که سالانه طیف گسترده‌ای از دانشجویان را به سمت خود، (در کشور چین) جلب می‌کنند. برای اعزام دانشجو به چین، باید به برخی از نکات مهم توجه نمود. از جمله مدارک لازم در این زمینه، می‌توان به:

عکس 4*3
گواهی جهت سلامت پزشکی
عدم سوءسابقه
کپی و اصل نامه پذیرش توسط دانشگاه مربوطه
پرداخت هزینه های ویزا
تکمیل فرم درخواست برای ویزای تحصیلی
اصل و کپی پاسپورت (دارای اعتبار 6 ماهه)

همین حالا با ما در تماس باشید

مطالب پیشنهادی ویتراپو ویزای توریستی چین اقامت چین

روش های اخذ ویزای تحصیلی چین

تحصیل در چین رایگان

تحصیل در چین با بورسیه تحصیلی رایگان

دانشگاه های موجود در کشور چین برای دانشجویان خود در مقطع کارشناسی ارشد بورسیه تحصیلی رایگان ارائه می‌دهند. اما لازم به ذکر است که دانشجویان هنگام تحصیل در چین باید برای مخارج اضافی خود پس انداز کنند, چرا که بورسیه تحصیلی ارائه شده تنها برای شهریه دانشگاه می‌باشد و سایر مخارج دانشجو را شامل نمی‌شود اما لازم به ذکر است که برخی از بورسیه های ارائه شده در این مقطع تحصیلی علاوه بر هزینه دانشگاه کمک هزینه نیز به متقاضیان خود ارائه می‌دهند. همچنین دانشگاه های کشور چین علاوه بر بورسیه تحصیلی رایگان, تحصیل با هزینه کم را نیز برای دانشجویان خود ارائه داده اند.

مهاجرت تحصیلی به چین بدون مدرک زبان

یکی از روش هایی که کشور چین برای تحصیل در دانشگاه های خود ارائه داده است, تحصیل در چین بدون مدرک زبان است. متقاضیان بدون ارائه مدرک زبان انگلیسی می‌توانند برای پذیرش در دانشگاه های این کشور اقدام نمایند. لازم به ذکر است که تحصیل در تمامی رشته های موجود در دانشگاه های کشور چین بدون مدرک زبان امکان پذیر است و دریافت پذیرش تحصیلی دانشگاه های موجود از این طریق نیز راحت و آسان است.

تحصیل در چین به زبان چینی

اگر رشته تحصیلی مورد نظر متقاضی برای تحصیل در چین فقط به زبان چینی ارائه شده باشد, می‌تواند ابتدا دوره ها ارائه شده برای زبان چینی در دانشگاه های این کشور را شرکت کند و سپس در رشته مورد نظر خود تحصیل کند. برای تحصیل در چین به زبان چینی, متقاضیان برای ورود به دانشگاه باید در آزمون chinese proficiency test شرکت کنند که در واقع همان آزمون زبان چینی می‌باشد.

متقاضیان با کسب نمره قبولی در این آزمون می‌توانند شروع به تحصیل در رشته مورد نظر خود کنند

ویزای تحصیلی چین با زبان انگلیسی

یکی از روش های تحصیل در چین تحصیل به زبان انگلیسی می‌باشد. دانشگاه های این کشور برای راحتی دانشجویان بین المللی, تدریس به زبان انگلیسی را ارائه داده اند. برای تحصیل در چبن به زبان انگلیسی باید با ارائه مدارک زبان انگلیسی (آیلتس 6) اقدام به دریافت پذیرش از خود کنید. در برخی از رشته ها مانند پزشکی, متقاضی می‌تواند به زبان انگلیسی تحصیل کند, اما از آنجایی که با مردم این کشور نیز در ارتباط است حتما باید به زبان چینی نیز آشنایی و تسلط داشته باشد.

تحصیل در چین در مدارس

بهترین مدارس برای تحصیل در چین

اخذ ویزای تحصیلی چین با مدرک دیپلم

سیستم آموزشی در این کشور، از سه بخش مهم و تاثیرگذار بهره‌برداری نموده است. دوره‌ی تحصیلی پیش دبستانی، دوره‌ی تحصیلی پایه‌ای و دوره‌ی تحصیلی برتر. (6 سال تحصیلی پایه‌ای و 3 سال تحصیلی ثانویه به صورت رایگان در کشور چین برای دانش آموزان در نظر گرفته می‌شود. این 9 سال کاملا اجباری بوده و باید توسط دانش آموزان طی گردد .) به نوعی تحصیل برای مدرک دیپلم در این کشور، از 6 سالگی تا 15 سالگی به طول می‌انجامد.

اعزام دانشجو به چین با مدرک کارشناسی

برای شرکت در دوره‌های کارشناسی این کشور، باید حدود چهار سال زمان سپری کرد. این تحصیلات در کشور چین عمدتا با زبان انگلیسی است. برای شرکت در این دوره‌ها علاوه بر برخورداری از مدرک آیلتس یا تافل، باید مدرک دیپلم و یا پیش دانشگاهی با معدل بالای شانزده داشته باشید. هزینه‌ی تحصیل برای دوره‌ی کارشناسی در این کشور حدود 3000 دلار است که نسبت به بسیاری از کشورهای دیگر، مناسب و مقرون به صرفه است. پس به نوعی می‌توان گفت هزینه‌ی تحصیل در کشور چین نسبت به بسیاری از کشورهای دیگر، رایگان است.

همین حالا با ما در تماس باشید

تحصیل در چین با مدرک کارشناسی ارشد

ارائه‌ی برخی از مدارک برای حضور در دوره‌های تحصیلی کارشناسی ارشد در کشور چین، بسیار حائز اهمیت می‌باشد. از جمله مدارک مهم برای این دوره‌ی تحصیلی می‌توان به موارد زیر اشاره کرد که عبارتند از:

 •  مدرک کارشناسی که با رشته مورد نظر در دوره‌ی فوق لیسانس ارتباط داشته باشد
 •  برخورداری از معدل بالای 16
 • برخورداری از یک توصیه نامه از اساتید معتبر در مقطع کارشناسی (این مورد ضروری نیست)
 • برخورداری از دانش کافی در زمینه‌ی زبان انگلیسی و چینی
 • افراد دارای زیر 30 سال

لازم به ذکر است که تحصیل در این مقطع برای رشته های تحصیلی مهندسی به صورت رایگان امکان پذیر می‌باشد و همچنین دانشجویان از کمک هزینه های تحصیلی نیز بهره مند می‌شوند

تحصیل در چین در مقاطع مختلف

تحصیل در چین با مدرک دکتری و فوق دکتری

مهم‌ترین مشخصه در این دوره، ارائه‌ی آن به زبان انگلیسی است. این دوره شامل دو دوره بوده که در دوره‌ی اول دانشجو واحدهای مربوط به رشته‌ی خود را می‌گذراند و در دوره دوم پایان نامه ارائه می‌شود.

طول دوره دکتری تقریبا سه الی چهار سال است و هزینه‌ای در حدود 5000 دلار را برای دانشجویان در بر دارد

همین حالا با ما در تماس باشید

معرفی دانشگاه های برتر جهت تحصیل در چین

دانشگاه سینگوا (معتبر در زمینه‌ی رشته‌های پزشکی، فلسفه، تاریخ، علوم انسانی، اقتصاد، مدیریت و غیره)
دانشگاه پکن (معتبر در زمینه‌‌ی رشته‌های روزنامه نگاری، تاریخ، ادبیات چینی، فیزیک و غیره)
دانشگاه فودان (معتبر در زمینه‌ی رشته‌های تاریخ و فرهنگ، فلسفه، سیاست بین المللی، اقتصاد، حسابداری، جامعه شناسی و غیره)
دانشگاه علوم و فناوری چین (USTC) (معتبر در زمینه‌ی رشته‌های متالوژی، علوم انسانی، اقتصاد، مهندسی عمران، مهندسی نرم افزار و غیره)
دانشگاه جیائو تونگ شانگهای (معتبر در زمینه‌ی رشته‌های ادبیات، مهندسی، پزشکی، مدیریت، اقتصاد و غیره)
دانشگاه ژجیانگ (معتبر در زمینه‌ی رشته‌های علوم پایه، اقتصاد، علوم کامپیوتر، پزشکی، حقوق و غیره)
دانشگاه نانجینگ (برخورداری از رتبه 124 QS)
دانشگاه شیان جیائو تونگ (معتبر در زمینه‌ی علوم اجتماعی، اقتصاد، علوم پایه و غیره)

در این بخش به معرفی برخی از بهترین دانشگاه های کشور چین می‌پردازیم:

دانشگاه چاینا مدیکال

دانشگاه چاینا مدیکال یکی از معتبرترین دانشگاه‌های پزشکی در چین است که به دانشجویان فرصتی برای یادگیری علوم پزشکی در محیطی پویا و بین‌المللی فراهم می‌کند. با بیش از ۱۰۰۰ دانشجوی بین‌المللی از ۱۴۰ کشور مختلف، دانشگاه چاینا مدیکال بر اساس ارزش‌های اخلاقی و تعهد خود به آموزش و پژوهش در علوم پزشکی بسیار شناخته شده است. این دانشگاه با ارایه برنامه‌های تحصیلی متنوع از جمله دوره‌های کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا، به دانشجویان امکان می‌دهد تا مهارت‌های پزشکی خود را ارتقا داده و به کارآزمایی بالاتری در زمینه پزشکی دست یابند.

دانشگاه فودان

دانشگاه فودان یکی از معتبرترین دانشگاه‌های کشور است که به عنوان یکی از اولین مراکز آموزشی در زمینه فناوری و مهندسی مواد برای صنعت نفت و گاز در ایران تاسیس شد. دانشگاه فودان با تکیه بر دانش و تجربیات اساتید برجسته خود و استفاده از امکانات پیشرفته، متخصصین متعددی را در حوزه‌های مهندسی نفت، مواد و پلیمر، محیط زیست و مهندسی شیمی جذب کرده است. همچنین دانشگاه فودان در زمینه همکاری با صنعت و همچنین تحقیقات پایه و کاربردی در رشته‌های مختلف فعالیت دارد.

دانشگاه جیانگو

دانشگاه جیانگو یکی از برترین دانشگاه های چینی می باشد که در شهر جیانگو واقع شده است. این دانشگاه با بیش از ۵۰ هزار دانشجو، برنامه های تحصیلی متنوع و بالاترین استانداردهای آموزشی و تحقیقاتی در چین شناخته شده است. با تکیه بر دانشگاهیان خود و دانشمندان برجسته، دانشگاه جیانگو به رشد و توسعه کشور و جهان کمک کرده و به عنوان یک مرجع آموزشی برای دانشجویان و پژوهشگران از سراسر جهان شناخته می شود.

دانشگاه ملی پکن

دانشگاه ملی پکن یکی از برترین و معتبرترین دانشگاه‌های چین است که در سال ۱۹۱۹ تأسیس شده است. این دانشگاه با بیش از ۳۰ هزار دانشجو و بیش از ۲۰ هزار کارمند، به عنوان یکی از دانشگاه‌های بزرگ جهان شناخته می‌شود. دانشگاه ملی پکن برای دانش آموزان خود در رشته های مختلفی مانند علوم انسانی، علوم اجتماعی، علوم طبیعی، مهندسی و فناوری، بهداشت و پزشکی و زبان‌های خارجی، برنامه‌های آموزشی فوق العاده ای ارائه می‌دهد. به دلیل داشتن استادان برجسته و امکانات بسیار عالی، دانشگاه ملی پکن به عنوان یکی از بهترین مقاصد برای تحصیل در چین شناخته شده است.

دانشگاه دالیان

دانشگاه دالیان یکی از معتبرترین دانشگاه‌های چین است که در سال ۱۹۲۴ تأسیس شده است. این دانشگاه با بیش از ۳۰ هزار دانشجو در بیش از ۱۲۰ رشته تحصیلی، از جمله مهندسی، علوم انسانی، علوم پزشکی و علوم پایه، محل تحصیل دانشجویان داخلی و بین‌المللی است. دانشگاه دالیان دارای بیش از ۱۰۰۰ استاد برجسته است که به دانشجویان کمک می‌کنند تا در مسیر تحصیلی خود پیشرفت کنند و از آخرین دستاوردهای علمی بهره ببرند. همچنین، دانشگاه دالیان با دارا بودن تجهیزات پیشرفته، محیط زیبا و امکانات رفاهی عالی، بهترین محیط را برای تحصیل در چین فراهم می‌آورد.

برخی از دانشگاه های مورد تایید وزارت بهداشت در کشور چین

Anhui Medical University Army Medical University
Beijin Normal University Beijing University of Chinese Medicine
Capital Medical University Central South University
China agricultural university China
China Pharmaceutical University Chinese University Hong Kong
Chongqing Medical University Dalian Medical University
East China Normal University East China University of Science and Technology
Fudan University Guangzhou Medical University
Harbin Medical University Huazhong Agricultural University
Huazhong University of Science and Technology Jiangsu University

تحصیل در چین در دانشگاه ها

 

انواع بورسیه جهت اخذ ویزای تحصیلی چین

 • بورسیه دوجانبه
 • بورسیه تحصیلی دانشگاه های چین
 • بورسیه گریت وال
 • بورسیه برنامه PIF

مزایای تحصیل در چین

کشور چین در آسیای شرقی قرار گرفته و از جمله کشورهای پیشرفته جهان به شمار می رود که تحصیل با هزینه مناسب را برای دانشجویان و دانش آموزان مهیا نموده است. از آنجایی که هزینه های تحصیل و زندگی در چین مقرون به صرفه و مناسب است, هر ساله متقاضیان زیادی برای مهاجرت تحصیلی به این کشور اقدام می‌کنند. این کشور به دلیل رشد اقتصادی قابل توجه، توانسته است به عنوان دومین قدرت اقتصادی در سطح جهان شناخته شود. زبان این کشور زبان چینی است که از جمله پرگویش ترین زبان ها در جهان به شمار می‌رود. یکی از مزایای فوق العاده در این کشور، تحصیل در دانشگاه‌های معتبر با زبان انگلیسی است. یکی از ویژگی های برتر دانشگاه های چین ارائه معافیت تحصیلی است, چرا که در این دانشگاه ها پذیرش به صورت مستقیم انجام می‌شود. به طور کلی دلایل بسیار زیادی وجود دارند که این کشور را به یک کشور ایده آل و مناسب برای تحصیل، مبدل کرده‌‍‌اند که درادامه به بررسی آن ها خواهیم پرداخت. با ما همراه باشید.

برخورداری از سیستم آموزشی باکیفیت

یکی از مزایای قابل توجه برای تحصیل در چین، در نظر گرفتن سیستم آموزشی بسیار ایده آل و مناسب آن بوده است. کیفیت جهانی این سیستم آموزشی موجب شده است که سالانه تعداد بی شماری از دانش آموزان و همچنین دانشجویان برای مهاجرت تحصیلی به این کشور اقدام کنند. لازم به ذکر است که وزارت آموزش چین همواره در تلاش برای ارتقا سطح عالی آموزش و همچنین استفاده از استانداردهای بالا برای موسسات آموزشی است. لذا به جرات می توان گفت که این کشور انحصار تحصیلات بین المللی مطلوب در بریتانیا، کانادا و همچنین استرالیا را در هم شکسته است.

تحصیل به زبان انگلیسی

یکی از مزایای فوق العاده در این کشور برای دانشجویان خارجی، آموزش و تحصیل به زبان انگلیسی است. در این کشور به دلیل وجود تمایلات نژاد پرستی بسیار کم، شاهد تحصیل بسیاری از دانشجویان بین المللی خواهیم بود. یکی از قوانین در نظر گرفته شده در این کشور برای پذیرش دانشجویان خارجی، این است که اگر دانشجویان مربوطه به زبان انگلیسی مسلط باشند، دیگر نیازی به داشتن مدرک چینی برای ادامه تحصیل در این کشور نخواهند بود. همچنین افرادی که از مدرک انگلیسی معتبری نیز در این کشور برخوردار نیستند، می‌توانند به دانشگاه‌های معتبر در شانگهای چین مراجعه نموده و برای دریافت مدارک آیلتس خود (در حد 5.5 آکادمیک) اقدام نمایند. بسیاری از دانشجویان ایرانی از این موقعیت استفاده نموده و اقدام به مهاجرت تحصیلی به چین می کنند. در ادامه به نکات دقیق‌تری در این زمینه اشاره می‌کنیم.

برخورداری از هزینه‌ی مناسب و بورسیه های تحصیلی

در پی بسیاری از تحقیقات انجام شده توسط افراد ذیصلاح در این حیطه، به این مورد دست یافتند که هزینه‌های تحصیل در چین نسبت به بسیاری از کشورهای دنیا، بسیار مناسب و مقرون به صرفه بوده است. لذا امروزه شاهد تعداد زیاد و قابل توجهی از دانشجویان برای ادامه تحصیل در این کشور، هستیم و می‌توان گفت که این کشور برای گروهی از افراد، بهترین مقاصد مهاجرتی از هر نظر به شمار می‌رود. هچنین از دیگر مزایای فوق العاده برای تحصیل در چین ، می‌توان به امکان دریافت بورسیه‌های تحصیلی اشاره کرد. این کشور بورسیه‌های بسیار زیادی را برای حمایت از پژوهشگران، اساتید، دانشجویان و غیره در نظر گرفته است.

امکان دریافت بیمه سلامت دانشجویی

یکی از الزامات مهم در این کشور برای دانشجویان خارجی، در نظر گرفتن قوانین و خدمات بیمه سلامت دانشجویان است. اغلب دانشگاه‌ها به دانشجویان خدمات بیمه ارائه می کنند. در غیر این صورت دانشجویان موظف به خرید بیمه دانشجویی محلی هستند. لازم به ذکر است که هزینه‌ی بیمه‌ی محلی برای دانشجویان، سالانه 800 یوان است.

همین حالا با ما در تماس باشید

رشته های مناسب برای تحصیل در چین

تحصیل در چین در رشته پزشکی

از جمله رشته های تحصیلی پرتقاضا در کشور چین رشته پزشکی می‌باشد. ارائه مدارک معتبر از دانشگاه های بین المللی, هزینه های مقرون به صرفه و امکان تحصیل بدون آزمون ورودی و سایر شرایط همه باعث تبدیل این کشور به یکی از برترین مقاصد مهاجرت تحصیلی می‌باشد. هزینه تحصیل پزشکی در چین برای متقاضیان سالانه برابر با 4 هزار الی 7 هزار دلار می‌باشد. متقاضیان برای اخذ پذیرش خود لازم است تا مدارک لازم از جمله گذرنامه, مدارک تحصیلی, مدارک زبان و … خود را ارائه دهند و از تمامی شرایط لازم برای تحصیل پزشکی در چین آگاه باشند. در همین راستا می‌توانند با مشاوران موسسه ماجرتی ویتراپو تماس حاصل نمایند.

تحصیل در چین  در رشته دندانپزشکی

یکی از برترین رشته های تحصیلی در کشور چین, تحصیل دندانپزشکی در چین می‌باشد. متقاضیان برای تحصیل دندانپزشکی در چین باید شرایط موردنیاز از جمله مدارک تحصیلی, گواهی پزشکی, مدارک عدم سوءپیشینه و … خود را ارائه دهند. هزینه تحصیل در رشته دندانپزشکی در چین برای متقاضیان سالانه برابر با 4 هزار الی 7 هزار دلار می‌باشد. همچنین لازم به ذکر است که برای تحصیل دندانپزشکی در چین متقاضیان باید مدارک لازم جهت اخذ ویزای چین را نیز ارائه دهند.

تحصیل در چین در رشته داروسازی

متقاضیان تحصیل داروسازی در چین می‌توانند به دو زبان چینی و انگلیسی در این کشور مشغول به تحصیل شوند. همچنین دانشجویانی که دارای عدم مهارت در زبان می‌باشند می‌توانند بدون مدرک زبان به تحصیل در رشته داروسازی در این کشور مشغول شوند که شرایط خاص خود را دارد و برای آگاهی از آن می‌توانند با موسسه مهاجرتی ویتراپو تماس حاصل فرمایند. از جمله مزایا تحصیل در این رشته در کشور چین هزینه های مناسب و مقرون به صرفه برای تحصیل می‌باشد. لازم به ذکر است که هزینه تحصیل در رشته داروسازی برای متقاضیان در این کشور سالانه برابر با 3 هزار الی 4 هزار دلار می‌باشد.

لازم به ذکر است دانشجویانی که قصد کار در ایران را دارند باید مدرک خود را از دانشگاه های مورد تایید وزارت بهداشت در ایران دریافت نمایند

تحصیل در چین در رشته مهندسی

متقاضیان تحصیل مهندسی در چین می‌توانند در دوره های بین المللی که دانشگاه های این کشور ارائه می‌دهند شرکت نمایند و از خدماتی مانند تحصیل بدون آزمون ورودی و تحصیل بدون مدرک زبان بهره ببرند. اما برای اخذ پذیرش از دانشگاه موردنظر خود باید تمامی مدارک و شرایط لازم را فراهم نمایند. لازم به ذکر است که تحصیل در رشته های مهندسی در مقطع کارشناسی ارشد در این کشور به صورت رایگان همراه با کمک هزینه تحصیلی می‌باشد.

تحصیل در چین در رشته فیزیوتراپی

امروزه دانشجویان بسیاری برای تحصیل فیزیوتراپی در چین درخواست پذیرش تحصیلی می‌دهند, چرا که تحصیل در این رشته در کشور چین دارای مزایا بسیاری از جمله هزینه های مناسب و مقرون به صرفه برای تحصیل و زندگی, امکان تحصیل به زبان انگلیسی و … برخوردار می‌شوند. اما لازم به ذکر است که دانشجویان برای اخذ پذیرش تحصیلی خود باید شرایط و مدارک موردنیاز مانند رزومه, گواهی سلامت, پاسپورت و … را فراهم نموده و ارائه نمایند.

شما برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه تحصیل فیزیوتراپی در چین می‌توانید با موسسه مهاجرتی ویتراپو تماس حاصل فرمایید

شرایط کار حین تحصیل در چین

دانشجویان با تحصیل در چین می‌توانند با دریافت مجوز کار از سازمان های مربوطه در حین تحصیل خود کار کنند. اما لازم به ذکر است که متقاضیان برای کار ضمن تحصیل در چین باید شرایط لازم را فراهم سازند, به عنوان مثال شرط اصلی دریافت مجوز کار حین تحصیل در چین کسب نمرات بالا و عدم تداخل کار با تحصیل می‌باشد. با بررسی شرایط و مدارک ارائه شده توسط دانشجو در صورت صلاحدید مسئولان مجوز کار برای متقاضی صادر خواهد شد و می‌تواند شروع به کار کند.

فرصت استثنایی بیزینس با مهاجرت تحصیلی به چین

از آنجایی که مدارک ارائه شده توسط دانشگاه های چین دارای ارزش و اعتبار بالایی است, دانشجویان بین المللی با فارغ التحصیل شدن در این کشور می‌توانند در بسیاری از شرکت های معتبر چین استخدام شوند. همچنین دانشجویان می‌توانند برای حضور در شرکت های اروپایی نیز اقدام کنند, چرا که کارفرمایان در اروپا خواستار دانشجویان فارغ التحصیل از دانشگاه های معتبر کشور چین می‌باشند.

اخذ خوابگاه‌های معتبر برای اقامت تحصیلی چین

یکی از برنامه‌های بسیار مهم در برخی از دانشگاه‌های چینی، در نظر گرفتن شرایط مناسب برای تهیه مسکن دانشجویی می‌باشد. خوابگاه‌های در نظر گرفته شده برای تحصیل در چین ، از ویژگی‌هایی نظیر:

 • تهویه مطبوع و مناسب
 • سرویس بهداشتی به صورت اختصاصی برای هر اتاق
 • امنیت بسیار بالا برای دانشجویان
 • اینترنت رایگان
 • برخورداری از اتاق های مبله شده
 • برخورداری از رفاه مناسب از جمله تلویزیون, بخاری, آبگرمکن و …
 • برخورداری از محوطه پارکینگ
 • برخورداری از اتاق مطالعه به صورت عمومی
 • آشپزخانه های عمومی

همچنین در این کشور نیز مانند بسیاری از کشورهای دیگر، خوابگاه‌های به صورت تک نفره و یا مشترک، اجاره داده می‌شوند. هزینه‌ی اجاره در این کشور:

 • برای اتاق‌های تک نفره دانشجویی 21900 یوان
 • برای اتاق‌های مشترک دانشجویی 10950 یوان

لازم به ذکر است که برخی از شهرها در کشور چین به عنوان گران‌ترین شهرها شناخته می‌شوند. شهرهایی نظیر پکن، شانگهای، گوانگژو هزینه‌های بالاتری را در خصوص مسکن، در بر خواهند داشت

محدودیت های تحصیل در چین

از جمله محدودیت های تحصیل در کشور چین تدریس این است که اگرچه تدریس در برخی از رشته ها مثل پزشکی به زبان انگلیسی امکان پذیر است, اما دانشجویان برای برقراری ارتباط و تعامل با بیماران باید به زبان چینی تسلط داشته باشند. همچنین یکی دیگر از محدودیت های تحصیل در این کشور این است که بورسیه های تحصیلات تکمیلی که ارائه می‌شوند تنها به زبان چینی تحصیل می‌شوند و حتما متقاضی باید دوره های زبان چینی را به مدت 1 الی 2 سال بگذرانند تا به سطح مورد نظر برسند.

سوالات متداول اقامت تحصیلی چین

اگر داشته باشید تأثیر بسیار مثبتی دارد ولی لزوما نیازی به آن نیست. البته اهمیت این مقالات در دکتری بسیار بیشتر از مقاطع دیگر می‌شود.

بستگی به رشته و دانشگاه مد نظر دارد. برای رشته های پزشکی و دندان در دانشگاه های معتبر معمولاً نیاز به مدرک آیلتس و تافل هست. همین طور برای اخذ بورسیه از دانشگاه های با رتبه بندی بالا در غیر این صورت شانس شما برای دریافت بورسیه کمتر می شود. معمولاً برای تحصیل با هزینه شخصی انعطاف بیشتری برای برخورد با مسئله زبان وجود دارد.

پکن / شانگهای / نانیجگ / گوانگجو / بیجینگ

کارشناسی = 4 سال / کارشناسی ارشد = 2 الی 3 سال / دکتری = 3 الی 4 سال

هزینه تحصیل برای دوره کارشناسی در کشور چین حدودا 3000 دلار می‌باشد

همین حالا با ما در تماس باشیدفرم مشاوره رایگان
نام و نام‌ خانوادگی:(Required)
اطلاعات تماس

دفتر مرکزی:
تهران، نیاوران، قبل از چها رراه کامرانیه، مرکز تجاری نارون

تلفن:
4 - 02122810082 - 021 (20 خط ویژه)

ساعات کاری :شنبه تا پنجشنبه 9 الی 20

درباره ما

دپارتمان مهاجرتی ویتراپو با بیش از 14 سال سابقه در زمینه مهاجرت تحصیلی، کاری و مهاجرت برای سرمایه گذاری در خارج کشور آماده کمک به شماست

کلیه حقوق سایت متعلق به هلدینگ بین المللی الماسینو می‌باشد

به بالای صفحه بردن
به بالای صفحه بردن