ویزای توریستی آلمان + هزینه‌های مورد نیاز

سفرهای توریستی همواره یکی از هیجان‌انگیزترین تجربه‌های زندگی افراد به شمار می‌آید و انتخاب مقصد مناسب برای این سفرها از

تماس: 021-91303121
ــــــــــــــــــــــــ یا ــــــــــــــــــــــــ

سفرهای توریستی همواره یکی از هیجان‌انگیزترین تجربه‌های زندگی افراد به شمار می‌آید و انتخاب مقصد مناسب برای این سفرها از اهمیت بالایی برخوردار است. یکی از مقاصد محبوب برای توریست‌ها، کشور آلمان با فرهنگی غنی، طبیعتی خیره‌کننده و جاذبه‌های تاریخی فراوان است. ویزای توریستی آلمان مجوزی است که به شما اجازه می‌دهد تا به این سرزمین دارای جاذبه‌های بی‌نظیر سفر کرده و لحظات شگفت انگیزی را تجربه کنید.

مهمترین مرحله در این مسیر، انجام اقدامات مرتبط با اخذ ویزاست. به منظور تسهیل در این فرآیند پیچیده، موسسات مهاجرتی معتبر و متخصص در ارائه خدمات مشاوره مهاجرتی و راهنمایی برای اخذ ویزا به اهمیت ویژه‌ای پیشنهاد می‌شوند. موسسه مهاجرتی ویتراپو، با تجربه و دانش فراوان در زمینه مهاجرت و اخذ ویزا، به عنوان همراهی قابل اعتماد برای مسیر اخذ ویزای توریستی به آلمان شناخته می‌شود.

تیم ویتراپو با ارائه‌ی راهنمایی‌های دقیق، کمک به تهیه اسناد توسط وکیل مهاجرت و ارائه مشاوره‌های مهاجرتی، از آغاز تا پایان فرآیند اخذ ویزا، همراهی شما را در این مسیر هموار می‌کند. این موسسه با تضمین کیفیت خدمات، به شما اطمینان می‌دهد که تمامی اقدامات لازم برای اخذ ویزای توریستی آلمان با دقت و حرفه‌ای انجام خواهد شد و شما می‌توانید با آرامش و اطمینان کامل به سفری خاطره‌انگیز به آلمان دست یابید.

ویزای توریستی آلمان

شرایط درخواست ویزای توریستی آلمان

پیش از هر اقدامی برای دریافت ویزای توریستی آلمان، باید در ابتدا از شرایط لازم برای دریافت آن مطلع شوید. به طور کلی، برای دریافت ویزا توریستی آلمان چهار شرط مهم و اساسی مورد بررسی قرار می‌گیرند که عبارتند از:

تمکن مالی: سفر به آلمان نیازمند تامین مالی مناسب است. شما باید قادر باشید هزینه‌های اقامت، انتقال و هزینه‌های روزانه خود را در طول سفر پوشش دهید. این اطمینان از تمکن مالی شما برای مدت اقامت، از جمله هزینه‌های احتمالی بهداشتی و پزشکی، بسیار مهم است.

برای درخواست ویزای آلمان باید هر یک از افراد متقاضی تمکن مالی به مبلغ 200 میلیون تومان داشته باشند. در صورتی که تمکن مالی متقاضیان کمتر از این مقدار باشد، درخواست ویزای توریستی رد خواهد شد. سند تمکن مالی باید به یورو صادر شود و توسط شعبه صادر کننده به مهر و امضاء برسد.

گردش حساب متقاضی: بانکی که حساب خود را در آن دارید باید گردش حساب کافی داشته باشد تا نشان دهید می‌توانید هزینه‌های سفر را پرداخت نمایید. این نشانی از وضعیت مالی استوار و قابل اطمینان شما به منظور اجتناب از هرگونه مشکل در مدت اقامت در آلمان مورد نیاز است.

منظور از گردش حساب در واقع صورت حساب سه ماهه اخیر متقاضی است. میزان مبلغ این گردش حساب باید با نامه تمکن مالی شما همخوانی داشته باشد. در صورت عدم مطابقت این دو مورد درخواست ویزای توریستی آلمان ریجکت می‌شود.

ارائه دعوتنامه متناسب با قوانین کشور آلمان: اگر شخص دیگری در آلمان زندگی می‌کند و می‌خواهد شما را دعوت کند، دعوتنامه‌ای که ارائه می‌دهد باید با قوانین مهاجرت و ویزای آلمان سازگاری داشته باشد. این دعوتنامه باید معتبر و متناسب با اهداف ویزای شما باشد.

در نگارش متن دعوتنامه نیز باید نکاتی مانند؛ ورود اطلاعات شخصی متقاضی و مدت زمان و محل اقامت متقاضی و … رعایت شوند. همچنین اگر شخصی که دعوتنامه را ارسال می کند قصد حمایت مالی فرد متقاضی را دارد، باید این نکته را در نامه خود ذکر کند.

تاریخچه سفر درخواست کننده: تجربیات گذشته‌ی شما از سفر به کشورهای دیگر و عملکرد مالی خود در این سفرها نیز مورد بررسی قرار می‌گیرد. اگر شما در سفرهای قبلی خود عملکرد خوبی داشته‌اید، این می‌تواند به شما کمک کند که موفقیت در درخواست ویزا توریستی آلمان داشته باشید.

به طور کلی در صورتی که ویزای شینگن و یا هر ویزای معتبر دیگری در پاسپورت خود داشته باشید، شانس شما برای اخذ ویزای آلمان بیشتر می‌شود.

مراحل درخواست ویزای آلمان

درخواست ویزای توریستی آلمان به طور کلی 3 مرحله دارد. در هر مرحله از درخواست ویزای آلمان، باید تمامی موارد را به درستی انجام داده و در نهایت منتظر نتیجه درخواست خود بمانید. این مراحل عبارتند از:

 • مرحله اول

اولین مرحله، ارائه درخواست ویزا به سفارت آلمان است. برای این کار لازم است به سفارت آلمان یا کنسولگری این کشور مراجعه نمایید. سفارت آلمان در تهران چهار راه استانبول، خیابان فردوسی، بین بهارستان و جمهوری و بالاتر از کوچه برلن است و آدرس بخش کنسولگری این کشور نیز تهران، خیابان بخارست، خیابان هشتم، پلاک 7، ساختمان آرین قرار دارد.

 • مرحله دوم

دومین مرحله درخواست ویزا توریستی آلمان، انتخاب نوع مصاحبه است. در حال حاضر امکان مصاحبه به صورت آنلاین و حضوری برای متقاضیان فراهم شده است. معمولا مصاحبه متقاضیان حدود 20 دقیقه طول می‌کشد و از شما سوالاتی در مورد هدف سفرتان به کشور آلمان توسط افسر سفارت پرسیده می‌شود. لازم به ذکر است، شما باید مدارک خود را نیز در این مرحله ارائه نمایید.

 • مرحله سوم

در مرحله سوم باید هزینه ویزای توریستی آلمان را به طور کامل پرداخت نمایید. برای اطلاع از هزینه درخواست ویزای آلمان، تنها کافی است با ویتراپو تماس بگیرید. پس از انجام این مرحله باید منتظر دریافت جواب درخواست ویزای خود بمانید.

مراحل اخذ ویزای آلمان

مدارک لازم برای ویزای توریستی سفارت آلمان

مهم‌ترین بخش درخواست ویزای توریستی آلمان ارائه مدارک است. بررسی مدارک متقاضیان در سفارت با حساسیت بالایی انجام می‌شود.

نکته مثبت درباره درخواست ویزا توریستی آلمان این است که نیازی نیست مدارک خود را به زبان آلمانی ترجمه کنید و می‌توانید اصل مدارک را در زمان وقت سفارت آلمان همراه داشته و به افسر ارائه نمایید. به صورت کلی مدارک لازم ویزا متریک آلمان جهت تهیه و همچنین ارائه در وقت سفارت آلمان عبارتند از:

مدارک لازمجزئیات و توضیحات
فرم درخواست ویزای آلماناین فرم را باید به زبان آلمانی یا انگلیسی و با صداقت کامل پر کنید
پاسپورتپاسپورت فعلی متقاضی به همراه کلیه ویزاها و گذرنامه های قبلی. پاسپورت شما باید 3 ماه اعتبار و حداقل یک صفحه خالی داشته باشد
رسید پرداخت هزینه درخواست ویزابیمه مسافرتی معتبرشما باید مدرکی دال بر داشتن بیمه مسافرتی تا سقف 30000 یورو از سوی یک شرکت بیمه معتبر همراه داشته باشد
کلیه اسناد ملکیتمامی مدارکی که نشان دهنده تمکن مالی شما می‌باشد
گواهی اشتغال به کاردرصورت مشغول بودن به کار
گواهی اشتغال به تحصیلدر صورت محصل بودن ارائه گواهی اشتغال به تحصیل مورد نیاز است
گردش حسابارائه گردش حساب 3 ماه اخیر خود در هنگام وقت سفارت آلمان
بلیط هواپیمابلیط رفت و برگشت هواپیما, واچر هتل و یا سندی که محل اقامت شما را تضمین می‌کند
دعوت نامهرائه دعوت نامه معتبر در صورت وجود

درخواست ویزا آلمان با دعوتنامه

دریافت ویزای آلمان از طریق دعوتنامه، به عنوان یکی از روش‌های موثر برای ورود به این کشور شناخته می‌شود. هر ساله، افراد زیادی از این راه برای سفر به آلمان استفاده می‌کنند.

دعوتنامه آلمان، یک نامه رسمی که به منظور درخواست حضور شما در این کشور است و شامل انواع مختلفی از ویزاها از جمله ویزای توریستی، تحقیقاتی، تحصیلی و ویزای کاری و … است.

می‌توانید از آن ها درخواست کنید برای شما دعوتنامه ارسال کنند تا از این طریق برای اخذ ویزای توریستی آلمان اقدام نمایید. البته فراموش نکنید که این نوع ویزا تنها به منظور سفر گردشگری برای شما صادر می‌شود و شما به هیچ عنوان نمی‌توانید با آن به کار یا تحصیل در آلمان بپردازید.

هزینه ویزای توریستی آلمان

هزینه دریافت ویزا توریستی آلمان

نوع ویزاهزینه مورد نیاز
ویزا ترنزیت (فرودگاهی)80 یورو
ویزا کوتاه مدت80 یورو
ویزا کودکان (6 الی 12 سال)40 یورو
ویزا کودکان (کمتر از 6 سال)رایگان

تمکن مالی برای ویزای توریستی سفارت آلمان

تمکن مالی یکی از مهم‌ترین شرایط است. به منظور اثبات تمکن مالی، شما باید مدارک زیر را ارائه دهید:

 • گواهی حساب بانکی: حداقل 200 میلیون تومان برای هر نفر مورد نیاز است. این مبلغ باید به یورو تبدیل شده و توسط شعبه صادر کننده به مهر و امضاء برسد.
 • گردش حساب بانکی: باید حداقل 3000 یورو در حساب بانکی خود در سه ماه گذشته داشته باشید

ریجکت ویزای توریستی آلمان

ریجکت شدن ویزای توریستی آلمان، اغلب به دلیل قانع نشدن افسران سفارت از بازگشت شخص به کشور خود می‌باشد. در سال‌های اخیر، تعداد زیادی از مسافرانی که با هدف گردشگری به آلمان سفر کرده اند، به قصد پناهندگی در این کشور، وارد شده‌اند.

این امر باعث شده که افسران سفارت نسبت به این موضوع حساسیت ویژه ای داشته باشند. به علاوه، علاوه بر مسائل امنیتی مرتبط با پناهندگی، عوامل دیگری نیز وجود دارند که ممکن است منجر به رد ویزا توریستی آلمان شوند. که این عوامل عبارتند از:

 • سوابق کیفری و سوءپیشینه متقاضی در سال های گذشته و یا حال
 • ارائه مدارک جعلی به سفارت کشور آلمان
 • ایرادات پاسپورت مانند آسیب دیده بودن و یا نامعتبر بودن
 • نداشتن بیمه مسافرتی معتبر
رفع ریجکتی ویزای آلمان

رفع ریجکتی ویزای آلمان

در مقایسه با برخی از کشورها، امکان اصلاح و رفع ریجکتی برای ویزای توریستی آلمان وجود ندارد. در صورت ریجکت شدن ویزای آلمان، تا 9 ماه اجازه ارائه درخواست مجدد نخواهید داشت. به همین دلیل، ابتدا باید نامه‌ای برای اعتراض به رد ویزای خود تهیه و به زبان آلمانی نگارش کنید و سپس از طریق ایمیل به افسران سفارت آلمان ارسال کنید.

برای ارسال نامه اعتراض به ریجکتی ویزا توریستی آلمان، از 1 روز تا 1 ماه پس از ریجکتی فرصت خواهید داشت. پس از 40 روز کاری، پاسخ به نامه اعتراضی شما درباره رد ویزایتان ارائه خواهد شد. با گذشت 9 ماه، با رفع نواقص موجود در پرونده، می‌توانید مجدداً برای درخواست ویزای توریستی خود اقدام کنید.

مدت زمان صدور ویزا و پاسپورت آلمان

مدت زمان صدور ویزای توریستی آلمان را نمی‌توان به طور قطعی پیش‌بینی کرد. این موضوع به میزان حجم درخواست‌های ورودی به سفارت بستگی دارد. ممکن است ویزای توریستی شما دو هفته‌ای صادر شود، اما در صورت شلوغی سفارت امکان دارد تا 30 الی 60 روز کاری نیز منتظر بمانید. به همین دلیل بهتر است هر چه زودتر برای درخواست ویزای خود اقدام نمایید.

عوامل موثر در تاخیر دریافت ویزای شینگن آلمان

 • حجم بالای درخواست ویزا آلمان
 • وجود تغییرات و تحولات سیاسی
 • بیماری همه گیر مانند کوید 19 (کرونا)
 • اعمال مقررات و سیاست های جدید برای ارائه ویزا

مدت زمان ویزای توریستی آلمان چقدر است؟

به طور کلی، ویزای توریستی آلمان یک ویزای کوتاه مدت شنگن است که به افرادی که موفق به اخذ آن می‌شوند اجازه می‌دهد تا به عنوان گردشگر و بازدید خانواده و به سایر اهداف با اقامت کوتاه مدت (مانند شرکت در سمینار‌های علمی، دوره‌های آموزشی کمتر از سه ماه و …) با حداکثر اعتبار 90 روزه در طی یک دوره 180 روزه سفر کنند. این ویزا از زمان صدور به مدت 180 روز اعتبار دارد، به این معنی که شما می‌توانید در طول این 180 روز، چندین بار به آلمان سفر کنید، به شرطی که هر بار اقامت شما از 90 روز بیشتر نشود.

تمدید ویزا توریستی آلمان

یکی از مهم‌ترین سوالات متقاضیان در هنگام اخذ ویزای توریستی آلمان، امکان تمدید دوباره ویزا است. اگر شما با ویزای توریستی به آلمان سفر می‌کنید، تنها در شرایط خاص می‌توانید این ویزا را تمدید کنید. اگر نیت دارید که اقامت توریستی خود را در کشور آلمان ادامه دهید، باید دلایل مناسبی را به مقامات سفارت ارائه کنید تا بتوانید درخواست تمدید ویزا را انجام دهید.

عواملی نظیر وقوع حوادث، مشکلات پزشکی و نیاز به ادامه درمان، مسائل مرتبط با کار در آلمان یا مسائل شخصی، اختلالات امنیتی مانند جنگ یا زلزله و… ممکن است باعث تمدید ویزای توریستی شما شود. هرچند، حتما به یاد داشته باشید که یکی از مسائلی که در این پروسه مورد بررسی قرار می‌گیرد، رفتار و عملکرد شما در طول مدت اقامت در کشور آلمان است.

اگر در این مدت به تخلفات قانونی، به ویژه تخلفاتی که باعث تمدید نشدن ویزا می‌شوند، دست بزنید، ویزای توریستی شما به هیچ عنوان تمدید نخواهد شد و حتی ممکن است دیگر اجازه ورود به این کشور را نداشته باشید.

خدمات موسسه مهاجرتی ویتراپو در اخذ ویزای آلمان توریستی

در نهایت، تیم موسسه مهاجرتی ویتراپو با افتخار در تمام مراحل دریافت ویزای توریستی آلمان، همراه و راهنمای شما است. تمام تلاش ویتراپو بر ارائه خدمات با کیفیت، اطلاعات دقیق و همراهی مستمر برای شماست. هدف ما، ایجاد تجربه‌ای خوب و مثبت از سفرتان به کشور آلمان می‌باشد. با اطمینان از انتخاب موسسه ویتراپو، منتظریم تا با هم به سوی هدف‌هایتان حرکت کنیم و شما را در تحقق رویاهایتان همراهی کنیم. ویتراپو همراه شماست.

سوالات متداول ویزای توریستی آلمان

برای دریافت ویزای توریستی آلمان اعتبار پاسپورت باید چه مدت باشد؟

حداقل 3 ماه

دریافت ویزا توریستی آلمان چقدر طول می‌کشد؟

1 الی 2 ماه

فرم درخواست ویزای توریستی آلمان را از کجا می‌توان دریافت کرد؟

سایت سفارت آلمان

آیا برای مهاجرت به مشاوره احتیاج دارید؟

مشاوره را همین الان رزرو کنید یا بررسی کنید که واجد شرایط مهاجرت هستید
تماس با ما
ــــــــــــــــــــــــ یا ــــــــــــــــــــــــ
برای مشاوره رایگان کلیک کنید
فرم زیر را برای ما ارسال کنید و منتظر بمانید
مشاوران ویتراپو در اسراع وقت با شما تماس میگیرند