ویزای توریستی آلمان

ویزای توریستی آلمان برای سفرهای کوتاه مدت به این کشور و بازدید از دوستان و بستگان برای مسافران صادر می‌شود. این نوع ویزا همان طور که از نامش پیداست برای سفر و گردشگری مناسب است و از طریق آن نمی‌توان برای کار یا تحصیل در آلمان اقدام کرد. کشور آلمان یکی از زیباترین کشورهای اروپایی است که به واسطه داشتن جاذبه‌های دیدنی بی نظیر به هدف بسیاری از عاشقان سفر و گردشگری تبدیل شده است. در سال های اخیر ایرانیان بسیاری کشور آلمان را برای مقصد مهاجرت خود انتخاب کرده‌اند. امکان تحصیل رایگان و یافتن شغل مناسب در زمینه‌های فنی و مهندسی از دلایل بالا بودن درصد مهاجرت به این کشور است. اگر شما هم بستگان و یا دوستانی در کشور آلمان دارید که می‌خواهید به آن ها سر بزنید، و یا قصد بازدید از این کشور زیبای اروپایی را دارید، می‌توانید تمامی امور مربوط به دریافت ویزای توریستی آلمان را به ویتراپو بسپارید. ما قدم به قدم شما را تا دریافت ویزا آلمان همراهی می‌کنیم. در ادامه با چگونگی اخذ این ویزا و همچنین مدارک و شرایط لازم آن آشنا خواهید شد.

ویزای توریستی آلمان

اخذ ویزای توریستی آلمان

پیش از اقدام برای اخذ ویزای توریستی آلمان باید چند نکته مهم را در این باره بدانید. ویزای توریستی آلمان از نوع ویزای شینگن است. این نوع ویزا توسط کشورهای حوزه شینگن ارائه شده و شما با دریافت آن می‌توانید به تمامی این کشورها بدون محدودیت سفر کنید. مهم ترین نکته‌ای که باید پیش از ارسال درخواست ویزای توریستی آلمان بدانید، مراحل و مدارک مورد نیاز آن است. با اطلاع از این موضوع می‌توانید با خیالی آسوده برای ویزای خود اقدام نمایید.

شرایط درخواست ویزای توریستی آلمان

آلمان یکی از سخت گیرترین کشورهای اروپایی در زمینه صدور ویزا، خصوصا ویزای توریستی است. به دلیل حجم بالای پناهندگان پشت مرزهای این کشور، سفارت آلمان در مورد شرایط اعطای ویزا و چک کردن مدارک حساسیت خاصی به خرج می‌دهد. به همین دلیل پیش از هر اقدامی باید در ابتدا از شرایط لازم برای دریافت ویزای توریستی آلمان مطلع شوید. به طور کلی 4 شرط مهم در این زمینه مورد بررسی قرار می‌گیرد؛ تمکن مالی، گردش حساب متقاضی، ارائه دعوتنامه متناسب با قوانین کشور آلمان و تاریخچه سفر درخواست کننده از مواردی هستند که با حساسیت ویژه از سوی سفارت آلمان بررسی می‌شوند. در ادامه هر یک از این موارد را برای شما شرح می‌دهیم.

تمکن مالی

چه برای ویزای توریستی آلمان و چه برای هر کشور دیگری، تمکن مالی متقاضی اولین موردی است که بررسی می‌شود. برای درخواست ویزای آلمان باید هر یک از افراد متقاضی تمکن مالی به مبلغ 200 میلیون تومان داشته باشند. در صورتی که تمکن مالی متقاضیان کمتر از این مقدار باشد، درخواست ویزای توریستی رد خواهد شد. سند تمکن مالی باید به یورو صادر شود و توسط شعبه صادر کننده به مهر و امضاء برسد.

گردش حساب متقاضی

ممکن است شما هم تصور کنید که منظور از گردش حساب مورد نیاز برای دریافت ویزا، مبالغی است که به حساب شما واریز و یا برداشت شده است، اما اینطور نیست. منظور از گردش حساب در واقع صورت حساب سه ماهه اخیر متقاضی است. میزان مبلغ این گردش حساب باید با نامه تمکن مالی شما همخوانی داشته باشد. در صورت عدم مطابقت این دو مورد درخواست ویزای توریستی آلمان ریجکت می‌شود.

ارائه دعوتنامه

‌درخواست ویزای توریستی آلمان با دعوتنامه مطمئن‌ترین راه برای اخذ ویزا و سفر به این کشور است. شما با ارائه یک دعوتنامه قوی می‌توانید ورود خود به این کشور را تضمین کنید. دعوتنامه قوی در واقع نامه ای است که از سوی بستگان نزدیک، یا یک شرکت برای شما ارسال شده باشد. در نگارش متن دعوتنامه نیز باید نکاتی مانند؛ ورود اطلاعات شخصی متقاضی و مدت زمان و محل اقامت متقاضی و … رعایت شوند. همچنین اگر شخصی که دعوتنامه را ارسال می کند قصد حمایت مالی فرد متقاضی را دارد، باید این نکته را در نامه خود ذکر کند.

تاریخچه سفر متقاضی

تاریخچه سفر متقاضی از جمله مواردی است که برای ویزای توریستی آلمان و کشورهای دیگر مورد بررسی قرار می‌گیرد. در پروسه درخواست ویزای توریستی آلمان این مورد از حساسیت بالاتری برخوردار است، زیرا اگر شما تاریخچه سفری مناسبی نداشته باشید، این فرض برای سفارت پیش می‌آید که ممکن است شما به منظور درخواست پناهندگی قصد سفر به این کشور را داشته باشید. اما به طور کلی در صورتی که ویزای شینگن و یا هر ویزای معتبر دیگری در پاسپورت خود داشته باشید، شانس شما برای اخذ ویزای آلمان بیشتر می‌شود.

ویزای توریستی آلمان

دریافت ویزا توریستی آلمان با ویتراپو 
به صورت تضمینی

شماره تماس : 22810082 – 021
از اولین قدم تا آخر مسیر همراه شما هستیم …

مراحل درخواست ویزای آلمان

درخواست ویزای توریستی آلمان به طور کلی 3 مرحله دارد. در هر مرحله باید تمامی موارد را به درستی انجام داده و در نهایت منتظر نتیجه درخواست خود بمانید. بهترین و مطمئن‌ترین راه برای دریافت ویزای توریستی آلمان درخواست از طریق دعوتنامه معتبر است. این مراحل عبارتند از:

اولین مرحله ارائه درخواست ویزا به سفارت آلمان است. برای این کار لازم است به سفارت آلمان یا کنسولگری این کشور مراجعه نمایید. سفارت آلمان در تهران چهار راه استانبول، خیابان فردوسی، بین بهارستان و جمهوری و بالاتر از کوچه برلن است و آدرس بخش کنسولگری این کشور نیز تهران، خیابان بخارست، خیابان هشتم، پلاک 7، ساختمان آرین قرار دارد.

دومین مرحله درخواست ویزای توریستی آلمان انتخاب نوع مصاحبه است. در حال حاضر امکان مصاحبه به صورت آنلاین و حضوری برای متقاضیان فراهم شده است. معمولا مصاحبه متقاضیان حدود 20 دقیقه طول می‌کشد. در مصاحبه از شما سوالاتی در مورد هدف سفرتان به کشور آلمان توسط افسر سفارت پرسیده می‌شود و شما باید مدارک خود را نیز در این مرحله ارائه نمایید.

در مرحله سوم باید هزینه ویزای توریستی آلمان را به طور کامل پرداخت نمایید. برای اطلاع از قیمت روز درخواست این ویزا با ویتراپو تماس بگیرید. پس از این مرحله باید منتظر دریافت جواب درخواست ویزای خود بمانید.

مدارک مورد نیاز ویزا

مهم‌ترین بخش درخواست ویزای توریستی آلمان ارائه مدارک است. بررسی مدارک متقاضیان در سفارت با حساسیت بالایی انجام می‌گیرد، زیرا این کشور به دنبال کاهش تعداد پناهندگان است. پس فراموش نکنید که مدارک تان باید بی‌نقص باشد تا در پروسه بررسی پرونده‌تان مشکلی پیش نیاید. نکته مثبت درباره درخواست ویزای توریستی آلمان این است که نیازی نیست مدارک خود را به زبان آلمانی ترجمه کنید و می‌توانید اصل مدارک را در زمان وقت سفارت همراه داشته و به افسر ارائه نمایید. مدارک درخواست ویزای توریستی آلمان عبارتند از:

فرم درخواست ویزای آلمان. این فرم را باید به زبان آلمانی یا انگلیسی و با صداقت کامل پر کنید
نامه شخصی که باید از سوی شما نوشته شده باشد و در آن اعلام کنید که چرا قصد سفر به کشور آلمان را دارید
پاسپورت فعلی متقاضی به همراه کلیه ویزاها و گذرنامه های قبلی. پاسپورت شما باید 3 ماه اعتبار و حداقل یک صفحه خالی داشته باشد
رسید پرداخت هزینه درخواست ویزا
بیمه مسافرتی معتبر. شما باید مدرکی دال بر داشتن بیمه مسافرتی تا سقف 30000 یورو از سوی یک شرکت بیمه معتبر همراه داشته باشد
کلیه اسناد ملکی
گواهی اشتغال به کار
گواهی اشتغال به تحصیل (در صورت محصل بودن)
اگر دانش آموز و دانشجو هستید, باید نامه ای از سوی مدرسه و یا دانشگاه خود به سفارت ارائه نمایید
گردش حساب 3 ماه اخیر به همراه تمکن مالی
بلیط رفت و برگشت هواپیما, واچر هتل و یا سندی که محل اقامت شما را تضمین می‌کند
ارائه دعوت نامه معتبر

نکته مهم : آلمان کشور بسیار قانونمندی است. مردمان این کشور نیز از همین سبک پیروی می‌کنند. پس فراموش نکنید مهم‌ترین نکته در پروسه درخواست ویزای توریستی آلمان ارائه کامل مدارک، حضور به موقع در موعد وقت سفارت و ظاهر مرتب و آراسته است.

درخواست ویزا آلمان با دعوتنامه

اقدام به دریافت ویزای توریستی آلمان با دعوتنامه یکی از مطمئن‌ترین راه‌ها برای اخذ این ویزا است. سالانه افراد بسیاری از این طریق برای سفر به آلمان اقدام می‌کنند. دعوتنامه آلمان، یک نامه رسمی جهت درخواست حضور شما در این کشور است و انواع مختلفی مانند توریستی، تحقیقاتی، تحصیلی، کاری و … را شامل می‌شود. اگر دوستان یا بستگانی در کشور آلمان دارید، می‌توانید از آن ها درخواست کنید برای شما دعوتنامه ارسال کنند تا از این طریق برای اخذ ویزای توریستی آلمان اقدام نمایید. البته فراموش نکنید که این نوع ویزا تنها به منظور سفر گردشگری برای شما صادر می‌شود و شما به هیچ عنوان نمی‌توانید با آن به کار یا تحصیل در کشور آلمان بپردازید.

ویزای توریستی آلمان

هزینه دریافت ویزا توریستی آلمان

ویزا ترانزیت (فرودگاهی) 80 یورو
ویزا کوتاه مدت 80 یورو
ویزا کودکان 12 - 6 سال 40 یورو
ویزا کودکان کمتر از 6 سال رایگان

درخواست ویزای توریستی آلمان در کرونا

طبق قوانین کشور آلمان، در حال حاضر کسانی که بیش از 10 روز در مناطق پر‌خطر از منظر ویروس کووید-19 اقامت داشته‌اند، باید برای ورود به این کشور نتیجه تست PCR منفی، مدرک واکسیناسیون ویروس کرونا و یا مدرک بهبودی خود را ارائه دهند. اگر با هواپیما به این کشور سفر می‌کنید، باید جواب تست منفی خود پیش از پرواز را همراه داشته باشید. البته این قانون برای کسانی که با قطار، اتوبوس یا کشتی سفر می‌کنند نیز صدق می‌کنند. مسافرانی که از ایران به آلمان سفر می‌کنند باید فرم ثبت نام دیجیتالی را پر کرده و کد تایید دریافتی را همراه داشته باشند. همه مسافران باید برنامه Corona-Warn را دانلود کنند و به محض ورود به خاک آلمان تحت غربالگری سلامت قرار خواهند گرفت.

ویزای توریستی آلمان
ویزای توریستی آلمان

ریجکت ویزای توریستی آلمان

ریجکت شدن ویزای توریستی آلمان معمولا به دلیل قانع نشدن افسر سفارت برای بازگشت شخص به کشور خود اتفاق می‌افتد. در سال‌های اخیر موارد بسیاری از مسافرانی که به قصد گردشگری وارد کشور آلمان شدند اقدام به پناهندگی کرده‌اند، به همین علت افسران سفارت بر این مورد حساسیت ویژه‌ای دارند. علاوه بر اشکالات امنیتی مربوط به پناهندگی، موارد دیگری نیز هستند که ممکن است موجب ریجکت شدن ویزای توریستی آلمان شوند. این عوامل عبارتند از:

عوامل موثر در ریجکت شدن ویزا توریستی آلمان

نگران نباش با موسسه بین‌المللی مهاجرتی ویتراپو  مشکل ریجکتی ویزات حل میشه 🙂

ویزای توریستی آلمان

رفع ریجکتی ویزای آلمان

برخلاف برخی از کشورها، برای ویزای توریستی آلمان امکان رفع ریجکتی وجود ندارد. در صورت ریجکت شدن ویزا شما تا 9 ماه اجازه ارائه درخواست مجدد نخواهید داشت. در ابتدا باید نامه اعتراض به ریجکتی ویزای خود را تهیه و ارسال نمایید. شما باید این نامه را به زبان آلمانی نگارش کرده و برای افسران سفارت آلمان ایمیل کنید. برای ارسال نامه اعتراض به ریجکتی ویزا توریستی آلمان از 1 روز تا 1 ماه پس از ریجکتی فرصت خواهید داشت. جواب نامه اعتراضی شما به رد شدن ویزای‌تان پس از 40 روز کاری بری شما ارسال خواهد شد. پس از 9 ماه، با حل کردن نواقص موجود در پرونده‌تان می‌توانید مجددا برای درخواست ویزای توریستی این کشور اقدام نمایید.

مدت زمان صدور ویزا

مدت زمان صدور ویزای توریستی آلمان را نمی‌توان به طور قطعی پیش‌بینی کرد. این موضوع به میزان حجم درخواست‌های ورودی به سفارت بستگی دارد. ممکن است ویزای توریستی شما دو هفته‌ای نیز صادر شود، اما در صورت شلوغی سفارت امکان دارد تا 30 الی 60 روز کاری نیز منتظر بمانید. به همین دلیل بهتر است هر چه زودتر برای درخواست ویزای خود اقدام نمایید. شما می‌توانید درخواست ویزای شینگن را از 6 ماه پیش از تاریخ سفر خود ارسال کنید.

عوامل موثر در تاخیر دریافت ویزای توریستی آلمان

حجم بالای درخواست ویزا آلمان

وجود تغییرات و تحولات سیاسی

بیماری همه گیر مانند کوید 19 (کرونا)

اعمال مقررات و سیاست های جدید برای ارائه ویزا

تمدید ویزا توریستی آلمان

هنگام اقدام برای دریافت ویزای توریستی آلمان و یا کشورهای دیگر، یکی از مهم‌ترین سوالاتی که برای متقاضیان پیش می‌آید این است که آیا می‌توانند ویزای خود را در صورت نیاز تمدید کنند؟ اگر شما با ویزای توریستی آلمان به این کشور سفر کنید، تنها در شرایطی خاص می توانید ویزای خود را تمدید کنید. در صورتی که قصد ادامه اقامت توریستی در کشور آلمان را دارید، باید دلایل قانع کننده ای را به افسران سفارت این کشور ارائه کنید تا بتوانید ویزای خود را تمدید کنید. بروز حادثه ، موارد پزشکی و‌ ادامه درمان، کاری و یا شخصی، جنگ، زلزله و … از جمله مواردی هستند که ممکن است موجب تمدید ویزای توریستی شما شوند. البته فراموش نکنید که یکی از مواردی که حتما در این پروسه مورد بررسی قررا می گیرد، رفتار شما در مدت اقامت تان در کشور آلمان است. اگر در این مدت دست به اقدام غیر قانونی در هر زمینه ای، خصوصا تمدید ویزای خود زده باشید، ویزای توریستی شما به هیچ عنوان تمدید نخواهد شد و حتی ممکن است دیگر اجازه ورود به این کشور را نداشته باشید.

مشاوره رایگان

برای دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه مهاجرت به طرق مختلف و هر کشوری کافیست شماره تلفن و نام خود را وارد کنید تا متخصصین مهاجرتی ویتراپو در سریع ترین زمان ممکن با شما تماس بگیرندفرم مشاوره رایگان
نام و نام‌ خانوادگی:(Required)
اطلاعات تماس

دفتر مرکزی:
تهران، نیاوران، قبل از چها رراه کامرانیه، مرکز تجاری نارون

تلفن:
4 - 02122810082 - 021 (20 خط ویژه)

ساعات کاری :شنبه تا پنجشنبه 9 الی 20

درباره ما

دپارتمان مهاجرتی ویتراپو با بیش از 14 سال سابقه در زمینه مهاجرت تحصیلی، کاری و مهاجرت برای سرمایه گذاری در خارج کشور آماده کمک به شماست

کلیه حقوق سایت متعلق به هلدینگ بین المللی الماسینو می‌باشد

به بالای صفحه بردن