ترکیه

تاریخچه کشور ترکیه

ترکیه با نام رسمی جمهوری ترکیه، یک کشور بین قاره ای است که عمدتاً در آناتولی در غرب آسیا در بالکان واقع شده است. پایتخت این کشور آنکارا است درحالی که استانبول بزرگترین شهر و مرکز مالی آن است و هر ساله مهاجران زیادی برای مهاجرت و دریافت اقامت به آن سفر می‌کنند اما مهاجرت به این کشور دارای شرایط و مراحلی است که ویتراپو سعی بر توضیح و تشریح آن دارد پس تا انتها با ما همراه باشید. این کشور یکی از اولین مناطق جهان است که به طور دائم مستقر شده بودند، ترکیه امروزی محل استقرار مکان‌های مهم دوران نوسنگی مانند گوبکلی تپه بود و تمدن‌های باستانی از جمله هتی‌ها، مردم آناتولی، یونانیان میسنی و دیگران در آن زندگی می‌کردند. شبه جزیره آناتولی، که بیشتر ترکیه مدرن را شامل می‌شود، یکی از قدیمی ترین مناطق مسکونی دائمی در جهان است. جمعیت های مختلف آناتولی باستان حداقل از دوران نوسنگی تا دوره هلنیستی در آناتولی زندگی می‌کردند. بسیاری از این مردمان به زبان‌های آناتولی، شاخه‌ای از خانواده بزرگ‌تر زبان‌های هند و اروپایی صحبت می‌کردند و با توجه به قدمت زبان‌های هیتی و لوویی هند و اروپایی، برخی از محققان آناتولی را به عنوان مرکز فرضی زبان‌های هند و اروپایی پیشنهاد کرده‌اند. قسمت اروپایی ترکیه که تراکیه شرقی نامیده می‌شود نیز از حداقل چهل هزار سال پیش مسکونی بوده است و مشخص است که در حدود 6000 سال قبل از میلاد در عصر نوسنگی بوده است.

اولین ساکنان ثبت شده آناتولی، هتی ها و هوری ها، مردمان غیر هند و اروپایی بودند که به ترتیب در آناتولی مرکزی و شرقی در اوایل قرن بیستم ساکن بودند. 2300 قبل از میلاد هیتی های هند و اروپایی به آناتولی آمدند و به تدریج هتی ها و هوری ها را جذب کردند. 2000-1700 قبل از میلاد اولین امپراتوری بزرگ در این منطقه توسط هیتی ها از قرن 13 تا 18 قبل از میلاد تأسیس شد. آشوری‌ها بخش‌هایی از جنوب شرقی ترکیه را در اوایل سال 1950 قبل از میلاد تا سال 612 قبل از میلاد فتح کردند و ساکن شدند، اگرچه اقلیت در منطقه، یعنی در حکاری، شیرناک و ماردین باقی مانده‌اند.

جغرافیا

ترکیه کشوری بین قاره ای است که بین جنوب شرقی اروپا و غرب آسیا پل ارتباطی دارد. ترکیه آسیایی که 97 درصد از خاک این کشور را شامل می‌شود، توسط تنگه بسفر، دریای مرمره و داردانل از ترکیه اروپایی جدا شده است. ترکیه اروپایی تنها 3 درصد از خاک این کشور را تشکیل می‌دهد. مساحت این کشور 783562 کیلومتر مربع است که 755688 کیلومتر مربع در آسیا و 23764 کیلومتر مربع در اروپا قرار دارد. این کشور از سه طرف توسط دریاها احاطه شده است: دریای اژه از غرب، دریای سیاه از شمال و دریای مدیترانه از جنوب. ترکیه همچنین شامل دریای مرمره در شمال غربی است. ترکیه به هفت منطقه جغرافیایی تقسیم می‌شود: مرمره، دریای اژه، دریای سیاه، آناتولی مرکزی، آناتولی شرقی، آناتولی جنوب شرقی و مدیترانه. زمین ناهموار شمال آناتولی که در امتداد دریای سیاه قرار دارد شبیه یک کمربند طولانی و باریک است. این منطقه تقریباً یک ششم کل مساحت ترکیه را شامل می‌شود. دور از ساحل، آب و هوای ترکیه قاره‌ای است، اما در جاهای دیگر معتدل است و در بخش‌هایی گرم‌تر و خشک‌تر می‌شود. همچنین گونه های گیاهی و جانوری زیادی وجود دارد. اکوسیستم و تنوع زیستگاهی خارق العاده ترکیه تنوع گونه‌ای قابل توجهی را ایجاد کرده است. آناتولی زادگاه بسیاری از گیاهانی است که از زمان ظهور کشاورزی برای غذا کشت می‌شوند و اجداد وحشی بسیاری از گیاهانی که امروزه برای بشریت اصلی هستند هنوز در آن رشد می‌کنند. تنوع جانوران این کشور حتی بیشتر از گیاهان آن است. تعداد گونه های جانوری در کل اروپا حدود 60000 گونه است، در حالی که در این کشور بیش از 80000 گونه وجود دارد.

ترکیه

اقتصاد

ترکیه کشوری است که به تازگی صنعتی شده است، با اقتصاد درآمد متوسط ​​رو به بالا، که بیستمین کشور از نظر تولید ناخالص داخلی اسمی و یازدهمین کشور از نظر PPP است. ترکیه یکی از 7 کشور نوظهور است. صنعت خودرو در ترکیه قابل توجه است و بیش از 1.3 میلیون وسیله نقلیه موتوری در سال 2015 تولید کرد و به عنوان چهاردهمین تولیدکننده بزرگ در جهان رتبه‌بندی شد. سایر بخش‌های کلیدی اقتصاد ترکیه عبارتند از بانکداری، ساخت‌وساز، لوازم خانگی، الکترونیک، منسوجات، پالایش نفت، محصولات پتروشیمی، مواد غذایی، معدن، آهن و فولاد، و صنعت ماشین‌آلات. سرمایه گذاری مستقیم خارجی (FDI) در ترکیه در سال 2007 به 22.05 میلیارد دلار و در سال 2015 به 19.26 میلیارد دلار رسید، اما در سال های اخیر کاهش یافته است. همچنین این کشور در سال های اخیر شاهد رشد صنعت بازی‌های ویدئویی بوده است. بسیاری از شرکت‌های توسعه‌دهنده بازی، سرمایه‌گذاری‌های سرمایه‌گذاری‌پذیر را تأسیس کردند و در آن‌ها سرمایه‌گذاری کردند.

سیاست

بین سال‌های 1923 و 2018، ترکیه یک دموکراسی نماینده پارلمانی بود. نظام ریاستی در سال 2017 با همه پرسی به تصویب رسید. سیستم جدید با انتخابات ریاست جمهوری در سال 2018 اجرایی شد و به رئیس جمهور کنترل کامل قوه مجریه از جمله اختیار صدور احکام، تعیین کابینه خود، تنظیم بودجه، انحلال پارلمان با فراخوان انتخابات زودهنگام و انتصابات بوروکراسی و دادگاه ها را می‌دهد. دفتر نخست وزیری لغو شده و اختیارات آن (به همراه اختیارات کابینه) به رئیس جمهور، که رئیس دولت هم است، منتقل شده و برای یک دوره پنج ساله با رأی مردم انتخاب می‌شود. رجب طیب اردوغان اولین رئیس جمهور منتخب مستقیم است. قانون اساسی ترکیه بر چارچوب قانونی این کشور حاکم است. اصول اصلی حکومت را تعیین می‌کند و ترکیه را به عنوان یک دولت متمرکز واحد ایجاد می‌کند. حق رای همگانی برای هر دو جنس در سراسر ترکیه از سال 1933 و قبل از اکثر کشورها اعمال شده است و هر شهروند ترکیه ای که 18 سال سن داشته باشد حق رای دارد. 600 نماینده پارلمان وجود دارد که برای یک دوره چهار ساله با سیستم نمایندگی تناسبی در لیست حزبی از 85 حوزه انتخاباتی انتخاب می‌شوند. اگرچه تشکیل یک حزب سیاسی جدید یک حق قانونی است، اما وزارت کشور ممکن است از حضور آن در انتخابات جلوگیری کند. ترکیه از زمان تأسیس آن به عنوان یک جمهوری در سال 1923، سنت قوی سکولاریسم را توسعه داده است. با این حال، از دهه 1980، موضوعاتی مانند نابرابری درآمد و تمایز طبقاتی باعث ظهور اسلام گرایی شده است، جنبشی که از نقش بزرگتری برای دین در سیاست های دولت حمایت می‌کند و در تئوری از تعهد به اقتدار، همبستگی جمعی و عدالت اجتماعی (جناح راست) حمایت می‌کند.

سیستم آموزشی

سیستم آموزشی ملی ترکیه از دو بخش اصلی تشکیل شده است:

ترکیه

آموزش رسمی

ترکیه

آموزش غیر رسمی

آموزش رسمی

آموزش رسمی عبارت است از آموزش منظم افراد در یک گروه سنی خاص و در مدارس داده می‌شود. این شامل آموزش پیش دبستانی، آموزش ابتدایی، آموزش متوسطه و موسسات آموزش عالی می‌شود.

آموزش پیش دبستانی

آموزش پیش دبستانی یک آموزش اختیاری برای کودکان 3 تا 5 ساله است که زیر سن آموزش ابتدایی هستند. هدف از این آموزش، اطمینان از رشد جسمی، ذهنی و حسی کودکان و کسب عادات خوب، آماده سازی کودکان برای آموزش ابتدایی، ایجاد فضای مشترک رشد برای کسانی است که در شرایط نامناسب زندگی می‌کنند و اطمینان از صحبت کردن به زبان ترکی درست و خوب است. همچنین آموزش پیش دبستانی در مهدکودک ها، کلاس های مهدکودک در دبستان ها و در مهد کودک های خصوصی همه زیر نظر وزارت داده می‌شود. آنها معمولاً در شهرها و شهرهای بزرگتر متمرکز هستند.

آموزش ابتدایی

 تحصیلات ابتدایی برای تمامی دختران و پسران در سنین 5/5 سالگی اجباری است و در مدارس دولتی به صورت رایگان ارائه می‌شود. این مدارس هشت سال (4+4) دوره آموزشی ارائه می‌دهند. همچنین مدارس خصوصی تحت کنترل دولت وجود دارد. در بیشتر مدارس ابتدایی درس زبان خارجی از کلاس چهارم شروع می‌شود. بیشتر دانش‌آموزان دبستانی برای جلوگیری از هرگونه تفاوت طبقاتی اجتماعی بین دانش‌آموزان فقیر و ثروتمند، لباس‌های مشابهی به تن می‌کنند. اگر بچه ها نتوانستند کلاس را بگذرانند، باید همان کلاس را در سال آینده تکرار کنند. در پایان 8 سال، دانش آموزان موفق به مدت 4 سال دیگر به دوره متوسطه می‌روند. هدف از آموزش ابتدایی این است که اطمینان حاصل شود که هر کودک دانش، مهارت ها، رفتارها و عادات اولیه را برای تبدیل شدن به یک شهروند خوب کسب می‌کند، مطابق با مفاهیم اخلاقی ملی تربیت می‌شود و برای زندگی و برای سطح تحصیلات بعدی به موازات آن آماده می‌شود.

آموزش متوسطه

به مدت چهار سال اجباری است و دبیرستان های عمومی، حرفه ای و فنی را پوشش می‌دهد که چهار سال آموزش را ارائه می‌دهند. دبیرستان‌ های عمومی دانش‌آموزان را برای موسسات آموزش عالی آماده می‌کنند. برخی از مدارس متوسطه و مدارس متوسطه خصوصی دارای کلاس های آمادگی زبان خارجی هستند. این نوع دبیرستان های خصوصی دارای آموزش دو زبانه هستند (مانند دبیرستان ایتالیایی، دبیرستان آلمانی، دبیرستان اتریش، دبیرستان فرانسوی و غیره). دبیرستان های فنی و حرفه ای با هدف تربیت نیروهای واجد شرایط به ارائه آموزش های تخصصی می‌پردازند. هدف از آموزش متوسطه، دادن حداقل فرهنگ مشترک به دانش آموزان، شناسایی مشکلات فردی و اجتماعی، جستجوی راه حل، افزایش آگاهی به منظور کمک به توسعه اجتماعی-اقتصادی و فرهنگی کشور و آماده سازی دانش آموزان برای آموزش عالی، برای حرفه، برای زندگی و برای کسب و کار در راستای علایق و مهارت های خود است.

آموزش عالی

دانشگاه های ترکیه موسساتی جمهوری خواه هستند که از اصول آتاتورک پیروی می‌کنند. دانشگاه‌ها، دانشکده‌ها، مؤسسات، مدارس آموزش عالی، هنرستان‌ها، مدارس آموزش عالی حرفه‌ای، دانشکده‌ها و دانشکده‌های پلیس و نظامی، و مراکز کاربردی-تحقیقی از مؤسسات آموزش عالی محسوب می‌شوند. دانشگاه ها، دانشکده ها و مؤسسات مدارس آموزش عالی چهار ساله توسط قانون تأسیس شده‌اند، در حالی که مدارس، بخش ها و بخش های حرفه ای دو ساله توسط شورای آموزش عالی تأسیس می‌شوند. دانشگاه‌ها تحت نظارت این شورا هستند و برنامه های آنها باید به طور مرتب اعتبار سنجی شود. شورای آموزش عالی یک هیئت امنای ملی کاملا مستقل و بدون وابستگی سیاسی یا دولتی است. دانشگاه ها دارای روسای، روسای سنا، هیئت های اداری و همچنین شوراهای دانشجویی هستند. در دانشگاه ها آموزش عموما به زبان ترکی است. برخی از دانشگاه ها از زبان های انگلیسی، فرانسوی و آلمانی به عنوان زبان آموزشی استفاده می‌کنند.

آموزش غیر رسمی

آموزش غیر رسمی در ترکیه توسط شبکه‌ای از مراکز آموزشی ارائه می‌شود که تحت نظارت وزارت آموزش ملی (MEB) هستند. خدمات آموزش غیر رسمی با هدف آموزش خواندن و نوشتن، کمک به ادامه تحصیل دانش آموزان برای اتمام تحصیلات ناقص، آموزش تغذیه متعادل و سبک زندگی سالم، آموزش دانش و مهارت های مورد نیاز به افراد از مشاغل مختلف برای بهبود خود و غیره است.

بهداشت و درمان

مراقبت های بهداشتی در ترکیه عمدتا توسط وزارت بهداشت و برخی موسسات بهداشتی خصوصی ارائه می‌شود. در سال 2003 با برنامه تحول سلامت، سیستم تامین اجتماعی همگرا شد و اکنون “طرح عمومی بیمه سلامت” نامیده می‌شود.  انجمن بهداشت عمومی ترکیه مسئول ارائه مراقبت های بهداشتی اولیه در ترکیه است که خدماتی را ارائه میدهد از جمله:

-نظارت بر واحد پزشکی خانواده (متشکل از پزشک خانواده و پرسنل بهداشتی) و پزشکان عمومی
-خدمات مراقبت های بهداشتی مهاجرت

بیمه سلامت از طریق اضافه هزینه مالیات بر کارفرمایان تامین می‌شود که در حال حاضر 5 درصد است. بودجه بخش دولتی تقریباً 2/75 درصد از هزینه های بهداشتی را پوشش می‌دهد. علیرغم مراقبت های بهداشتی همگانی، کل هزینه های بهداشتی به عنوان سهمی از تولید ناخالص داخلی در بین کشورهای OECD با 6.3 درصد تولید ناخالص داخلی کمترین میزان است، که بسیار کمتر از میانگین OECD 9.3 است. میانه سن در ترکیه 30 سال است در حالی که در کشورهای اتحادیه اروپا 43.9 سال است. سالخوردگی جمعیت دلیل اصلی افزایش هزینه های مراقبت های بهداشتی در جهان توسعه یافته است. میانگین امید به زندگی در این کشور 78.5 سال است، در مقایسه با میانگین اتحادیه اروپا که 81 سال است.

گردشگری

گردشگری در ترکیه تقریباً هر سال در قرن 21 افزایش یافته است، و بخش مهمی از اقتصاد است. وزارت فرهنگ و گردشگری ترکیه در حال حاضر گردشگری ترکیه را تحت پروژه خانه ترکیه تبلیغ می‌کند. ترکیه یکی از ده کشور مقصد برتر جهان است که بیشترین درصد بازدیدکنندگان خارجی از اروپا را دارد. به ویژه آلمان و روسیه در سال های اخیر. در سال 2019، ترکیه از نظر تعداد گردشگران بین المللی با 51.2 میلیون گردشگر خارجی در رتبه ششم جهان قرار گرفت. ترکیه دارای 19 مکان میراث جهانی یونسکو و 84 مکان میراث جهانی در فهرست آزمایشی است. ترکیه دارای 519 سواحل با پرچم آبی است که آن را در رتبه سوم جهان قرار می‌دهد. استانبول دهمین شهر پربازدید جهان با 13433000 بازدیدکننده سالانه و با نرخ رشد سالانه 25.2 درصد است, همچنین استانبول پس از بازسازی بندر کروز خود، که به نام گالاتاپورت در منطقه کاراکوی نیز شناخته می‌شود، 1 میلیون گردشگر از شرکت های کروز انتظار دارد.

ترکیه

فرهنگ

ترکیه دارای فرهنگ بسیار متنوعی است که ترکیبی از عناصر مختلف ترکی، آناتولی، عثمانی (که خود ادامه فرهنگ یونانی-رومی و اسلامی بود) و فرهنگ و سنت های غربی است که با غربی شدن امپراتوری عثمانی آغاز شد. و هنوز هم ادامه دارد. این ترکیب در اصل در نتیجه برخورد ترکها و فرهنگ آنها با مردمانی که در مسیر مهاجرت آنها از آسیای مرکزی به غرب در مسیر آنها قرار داشتند، آغاز شد. فرهنگ ترکی محصول تلاش برای تبدیل شدن به یک دولت غربی “مدرن” با حفظ ارزش های سنتی مذهبی و تاریخی است.

اخذ تابعیت ترکیه

ترکیه یکی از کشورهایی است که به ایرانیان اجازه می‌دهد تا 90 روز بدون ویزا در این کشور اقامت داشته باشند. اما اگر قصد دارید بیش از 90 روز در ترکیه بمانید، باید برای اقامت یا شهروندی ترکیه اقدام کنید. با اخذ تابعیت ترکیه به همراه همسر و فرزندان زیر 18 سال خود پاسپورت ترکیه دریافت می‌کنید و به عبارتی هموطن ترکیه ای شناخته می‌شوید و همچنین تمامی امکانات و مزایایی را که مردم ترکیه از آن برخوردار هستند دریافت خواهید کرد. دریافت تابعیت این کشور از دو طریق امکان‌پذیر است که عبارتند از:

سرمایه گذاری به ارزش 500000 دلار

با سرمایه گذاری 500000 دلاری در یک بانک ترکیه و بلوکه کردن این مبلغ توسط دولت به مدت 3 سال، می‌توانید طی 4 ماه تا یک سال برای خود، خانواده و فرزندان زیر 18 سال خود تابعیت ترکیه را دریافت کنید.

خرید ملک به ارزش 250000 دلار

یک یا چند ملک به ارزش مجموع 250000 دلار بخرید. توجه داشته باشید که این ارزش گذاری باید از سه طریق اثبات شود. مبلغ سند، گواهی و فیش بانکی که به حساب شخص یا شرکت صاحب ملک واریز کرده‌اید.

باید حداقل 5 سال در ترکیه زندگی کرده باشید، با وقفه کمتر از شش ماه
-ارائه مدارک پزشکی برای سلامت روحی و جسمی
-ارائه مدارک عدم سوءپیشینه
-ارائه مدارک زبان ترکی
-اثبات تامین هزینه های زندگی در این کشور

بدون ویزا به نیمی از جهان سفر کنید
-تضمین درآمد ارزی برای متقاضیان این نوع سرمایه گذاری
ورود آسان به بازار کار و مشاغل، بدون نیاز به مجوز کار و مراحل پیچیده اداری
دریافت تسهیلات بانکی برای خرید ملک، خودرو و … با سود بانکی بسیار کم
-امکان دریافت کارت اعتباری
-تحصیل در دانشگاه های ترکیه با هزینه بسیار کم
– خدمات پزشکی کاملا رایگان در بیمارستان های دولتی و قسمت کمی از هزینه در بیمارستان های خصوصی
-امکان استفاده از تمامی امکانات رفاهی که یک شهروند ترکیه می‌تواند داشته باشد

روش های مهاجرت به ترکیه

ترکیه

مهاجرت از طریق کار

ترکیه

مهاجرت از طریق سرمایه‌گذاری

ترکیه

مهاجرت از طریق تحصیل

ترکیه

مهاجرت از طریق ازدواج

ترکیه

مهاجرت از طریق تولد

مهاجرت از طریق کار

یکی از روش های مهاجرت به کشور ترکیه مهاجرت کاری است. برای کار در این کشور اتباع خارجی باید ویزای کار دریافت کنند. علاوه بر این، آن‌ها همچنین باید مجوز کار دریافت کنند. طبق قوانین ترکیه، قبل از درخواست ویزا برای کار در ترکیه به عنوان کارمند اداری یا فنی، یک فرد خارج از کشور باید ابتدا مجوز کار دریافت کند. برای این مجوز کار باید مشخص شود که متقاضی دارای دانش فنی و/یا اداری کافی است. همچنین طبق قانون مجوز کار اتباع خارجی پرسنل خارجی که در ترکیه استخدام خواهند شد، باید ابتدا به کنسولگری ترکیه در خارج از کشور مراجعه کنند تا مجوز کار خود را قبل از ورود به ترکیه دریافت کنند. با این حال، اگر پرسنل خارجی برای شش ماه گذشته در ترکیه باشند می‌توانند مستقیماً از وزارت کار و تامین اجتماعی ترکیه درخواست کنند. وزارت مذکور حق اعطا، گسترش و لغو مجوز کار برای اتباع خارجی جهت استخدام در ترکیه را دارد.

-فرم درخواست
-مدارک تحصیلی
-کپی پاسپورت
-اجازه اقامت معتبر
-رزومه
-مدارک عدم سوءپیشینه

مهاجرت از طریق سرمایه‌گذاری

یکی از روش های مهاجرت به این کشور از طریق سرمایه‌گذاری است. سیاست مهاجرتی و چارچوب قانونی ترکیه به متقاضیان اجازه می‌دهد که با سرمایه‌گذاری در این کشور بتوانند اقامت بگیرند و همچنین تابعیت این کشور را دریافت کنند. مهاجرت از این طریق دارای شرایط و مزایایی است که عبارتند از:

-حداقل سن 18 سال
-عدم سوء پیشینه
-ارائه مدارک پزشکی مربوط به سلامت روحی و جسمی
-اثبات توانایی پرداخت هزینه های خود و خانواده خود

پردازش سریع (6 ماه)
-تابعیت فرزندان
-سرمایه‌گذاری برای سه سال قابل نگهداری است
-مجاز بودن تابعیت مضاعف
-ملک خریداری شده را می‌توان اجاره داد

مهاجرت از طریق تحصیل

یکی از روش های مهاجرت به کشور ترکیه مهاجرت از طریق تحصیل است. در این روش هم از تحصیلات خوب و عالی بهره‌مند خواهید شد و همچنین می‌توانید اقامت دائم این کشور را دریافت کنید. برای تحصیل در ترکیه باید در کالج یا دانشگاه موردنظر خود پذیرش شده باشید و پس از پذیرش مدارک موردنیاز از جمله مدارک تحصیلی و … را ارائه دهید. شما پس از مهاجرت به این کشور و شروع به تحصیل در رشته موردنظر خود می‌توانید مشغول به کار نیز شوید. همچنین مزیتی که تحصیل در ترکیه برای دانش‌آموزان ایرانی دارد این است که می‌توانند در مدارس ایرانی این کشور تحصیل کنند که البته تعداد این نوع مدارس در این کشور محدود است.

مهاجرت از طریق ازدواج

ترکیه یکی از بهترین کشورها برای مهاجرت از طریق ازدواج است زیرا مراحل ازدواج در این کشور ساده و سریع است و زوج ها گواهی ازدواج بین‌المللی نیز دریافت می‌کنند. اتباع خارجی در خاک ترکیه می‌توانند با اتباع ترکیه ازدواج کرده و برای اقامت دائم ترکیه اقدام کنند. مراحل ازدواج اتباع خارجی با اتباع ترکیه کمی متفاوت است و دارای شرایطی است که عبارتند از:

ترکیه

فردی که قصد ازدواج با او را دارید نباید در ترکیه پناهنده باشد و باید ملیت ترک داشته باشد
– پروسه اخذ اقامت ترکیه از طریق ازدواج حدود 3 تا 5 سال به طول می‌انجامد
– فرد متقاضی ازدواج باید گواهی مجرد بودن خود را از کنسولگری کشورش در ترکیه دریافت کند
-دختران و پسران در ترکیه باید به سن 18 سالگی رسیده باشند
– فردی که با یک شهروند ترکیه ازدواج می‌کند باید به صورت کاملا رسمی ازدواج کرده و همچنین برای دریافت اقامت دائم ترکیه ثبت نام کرده باشد

مهاجرت از طریق تولد

از جمله روش های مهاجرت و اخذ تابعیت کشور ترکیه از طریق تولد فرزند است. کشور ترکیه به دو صورت به فرزند متولد شده و همچنین والدین او تابعیت و اقامت می‌دهد:
1-فرزندی که والدین او دارای تابعیت ترک باشند
2-فرزندی که در محدوده خاک این کشور به دنیا بیاید حتی اگر شرایط زیر را نیز دارا باشد تابعیت و اقامت کشور ترکیه را دریافت خواهد کرد:
  -اگر مادر او تابعیت ترک و پدر خارجی باشد حتی بدون ازدواج رسمی
  -اگر پدر او تابعیت ترک و مادر خارجی باشد حتی بدون ازدواج رسمی
  -نوزاد بدون هویت

مشاوره رایگان

برای دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه مهاجرت به طرق مختلف و هر کشوری کافیست شماره تلفن و نام خود را وارد کنید تا متخصصین مهاجرتی ویتراپو در سریع ترین زمان ممکن با شما تماس بگیرندفرم مشاوره رایگان
نام و نام‌ خانوادگی:(Required)
اطلاعات تماس

دفتر مرکزی:
تهران، نیاوران، قبل از چها رراه کامرانیه، مرکز تجاری نارون

تلفن:
4 - 02122810082 - 021 (20 خط ویژه)

ساعات کاری :شنبه تا پنجشنبه 9 الی 20

درباره ما

دپارتمان مهاجرتی ویتراپو با بیش از 14 سال سابقه در زمینه مهاجرت تحصیلی، کاری و مهاجرت برای سرمایه گذاری در خارج کشور آماده کمک به شماست

کلیه حقوق سایت متعلق به هلدینگ بین المللی الماسینو می‌باشد

به بالای صفحه بردن