مهاجرت به ترکیه + مزایا + اخذ اقامت

مهاجرت به کشورهای دیگر، یکی از موضوعاتی است که برای بسیاری از افراد تجربه هیجان‌انگیزی را به همراه دارد. یکی

تماس: 021-91303121
ــــــــــــــــــــــــ یا ــــــــــــــــــــــــ

مهاجرت به کشورهای دیگر، یکی از موضوعاتی است که برای بسیاری از افراد تجربه هیجان‌انگیزی را به همراه دارد. یکی از کشورهایی که جذابیت خاص خود را برای مهاجران از سراسر جهان دارد، ترکیه است. اقتصاد پویای این کشور، امکانات رفاهی برتر و همچنین امکان فعالیت‌های تجاری و اقتصادی جذابیت‌های بسیاری برای مهاجرت به ترکیه فراهم کرده است.

از آنجایی که مهاجرت به ترکیه یکی از چالش‌برانگیزترین تصمیمات است، نیازمند مشاوره و راهنمایی حرفه‌ای است. در همین راستا، با خدمات حرفه‌ای موسسه مهاجرتی ویتراپو، به راحتی می‌توانید به ترکیه مهاجرت کنید؛ زیرا این موسسه با تخصص و تجربه‌اش، امکان مهاجرت به این کشور را به شما ارائه می‌دهد.

خدمات ویتراپو شامل ارائه مشاوره مهاجرتی برای انواع ویزاها و مدارک مورد نیاز، انجام مراحل اخذ ویزا و بررسی مدارک مهاجرتی توسط وکیل مهاجرت، و همچنین ارائه خدمات پس از ورود به ترکیه می‌باشد. به این ترتیب، با اعتماد به موسسه مهاجرتی ویتراپو می‌توانید به راحتی مراحل مهاجرت خود به ترکیه را آغاز کنید. با ما همراه باشید.

مهاجرت به ترکیه

شرایط مهاجرت به ترکیه

شرایط مهاجرت به ترکیه به عنوان یکی از مقاصد جذاب برای افرادی که به دنبال فرصت‌های بهتر زندگی و کسب و کار هستند، متنوع و متغیر است. برای ورود به ترکیه، افراد می‌توانند از انواع روش های اخذ ویزا استفاده کنند که هر کدام دارای شرایط و محدودیت‌های خاص خود هستند.

برای اقامت ترکیه با روش های مختلف از جمله ویزای کاری، اقامت تحصیلی یا سرمایه‌گذاری، لازم است مدارک و اطلاعات مورد نیاز تهیه، و مراحل مشخصی را طی کنید. در این بخش به برخی از شرایط عمومی برای مهاجرت به ترکیه پرداخته ایم که عبارتند از :

شرایط مورد نیازجزئیات
ویزای مورد نیازبسته به هدف اقامت، باید از نوع متناسب با آن استفاده کنید؛ مانند ویزای توریستی، کاری، تحصیلی، تجاری یا سرمایه‌گذاری
اثبات توانایی مالیبرای اثبات توانایی تامین هزینه‌های زندگی در ترکیه، باید اطلاعات مالی کافی مانند حساب بانکی، گواهی حساب یا تسهیلات مالی دیگر ارائه کنید
مدارک شناساییارائه مدارک هویتی و شناسایی معتبر مثل گذرنامه، تصاویر پرسنلی و گواهی‌نامه‌ها معمولاً الزامی است
بیمه سفربرخی از انواع ویزاها نیازمند بیمه سفر و درمانی معتبر هستند که پوشش لازم را برای شما فراهم می‌کند

لازم به ذکر است که این شرایط عمومی هستند و شرایط دقیق‌تر هر نوع ویزا و اقامت ممکن است متفاوت باشد. شما می‌توانید با دریافت راهنمایی و مشاوره مهاجرتی از موسسه مهاجرتی ویتراپو، از شرایط لازم برای هر یک از روش های مهاجرت به ترکیه آگاه شوید.

مزایا اقامت ترکیه

مهاجرت به ترکیه دارای مزایای فراوانی است که برخی از آن ها به شرح زیر می‌باشد:

 • فرصت‌های شغلی: اقتصاد پویای ترکیه و موقعیت جغرافیایی استراتژیک این کشور، فرصت‌های شغلی بسیاری را برای مهاجران فراهم می‌کند، که می‌تواند به بهبود شرایط اقتصادی و حرفه‌ای افراد کمک کند.
 • زندگی شهری پویا: شهرهای مدرن ترکیه با بناها و معماری زیبا، امکانات شهری مناسب و فرهنگ متنوع، برای ساکنان خود زندگی آسان و جذابی را به ارمغان می‌آورد.
 • آموزش عالی: دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزشی مرموز ترکیه، امکانات بسیار خوبی در اختیار دانشجویان بین‌المللی قرار می‌دهند و فرصت‌های تحصیلی برتری را ارائه می‌کنند.
 • سیستم بهداشتی پیشرفته: ترکیه با سیستم بهداشتی پیشرفته و کیفیت خدمات بهداشتی مناسب، از لحاظ سلامتی برای ساکنان خود آسایش فراهم می‌آورد.
 • برنامه‌های سرگرمی و تفریحی: امکانات و فعالیت‌های تفریحی متنوع در ترکیه، فرصت‌های لذت‌بخشی را برای افراد فراهم می‌کند.
 • بستری برای تجارت و کسب‌وکار: ترکیه به عنوان پلی بین‌المللی برای تجارت و کسب‌وکار، امکانات بسیار خوبی را برای کسب‌وکارهای خارجی ارائه می‌دهد.

مهاجرت به ترکیه، این مزایا را در اختیار افراد قرار می‌دهد و به آنها فرصتی را برای تجربه زندگی بهتر و پیشرفت شغلی می‌دهد.

روش های مهاجرت به ترکیه

برای اقامت ترکیه روش های مختلفی وجود دارد که هر کدام از آن ها دارای شرایط و مراحل خاص خود می‌باشند. در ادامه به معرفی انواع روش های مهاجرت به ترکیه و اخذ اقامت از طریق آن ها می‌پردازیم.

مهاجرت به ترکیه از طریق کار

یکی از روش های مهاجرت به کشور ترکیه، مهاجرت کاری است. متقاضیان برای کار در این کشور ابتدا باید ویزای کاری دریافت نمایند که طبق قوانین ترکیه، متقاضی قبل از درخواست ویزای کاری به عنوان کارمند اداری یا فنی، باید مجوز کار خود را دریافت نماید.

برای این مجوز کار باید مشخص شود که متقاضی دارای دانش فنی و/یا اداری کافی است. همچنین طبق قانون مجوز کار اتباع خارجی، پرسنل خارجی که در ترکیه استخدام خواهند شد، باید ابتدا به کنسولگری ترکیه در خارج از کشور مراجعه کنند تا مجوز کار در ترکیه را قبل از ورود به این کشور دریافت نمایند.

با این حال، اگر پرسنل خارجی به مدت شش ماه در ترکیه باشند می‌توانند مستقیماً از وزارت کار و تامین اجتماعی ترکیه (SGK) مجوز خود را درخواست کنند.

مدارک لازم اقامت کاری ترکیه

 • فرم درخواست
 • مدارک تحصیلی
 • کپی پاسپورت
 • اجازه اقامت معتبر
 • رزومه
 • مدارک عدم سوءپیشینه

اقامت ترکیه از طریق تحصیل

مهاجرت به ترکیه از طریق تحصیل یکی از راه های جذاب و محبوب برای فراهم کردن فرصت زندگی در این کشور پرشور و زیباست. با انتخاب دانشگاه و رشته مورد علاقه خود، می‌توان به محیطی تحصیلی پویا و متنوع کشور ترکیه دست یافت و همزمان فرهنگ و زبان این کشور را تجربه کرد.

برای دریافت ویزای تحصیلی این کشور، ابتدا باید پذیرش یکی از دانشگاه های ترکیه را دریافت کرده و سپس مدارک تحصیلی مورد نیاز خود را تهیه نمایید. به همین دلیل، باید توان مالی کافی داشته باشید تا توانایی پوشش هزینه‌های زندگی و تحصیل در ترکیه را داشته باشید. همچنین باید بیمه سلامت و پاسپورت معتبری با حداقل 6 ماه اعتبار ارائه دهید.

لازم به ذکر است که بعد از ورود به ترکیه، باید اقامت دانشجویی اخذ کنید و پس از آن، مراحل لازم جهت تمدید ویزای تحصیلی خود را نیز رعایت کنید. توصیه می‌شود قبل از شروع هرگونه اقدام جهت مهاجرت تحصیلی به ترکیه، با موسسه مهاجرتی ویتراپو تماس بگیرید و اطلاعات به‌روز و کامل در مورد شرایط مهاجرت به ترکیه را همراه با مشاوره مهاجرتی دریافت نمایید.

اقامت ترکیه از طریق تحصیل

مهاجرت به ترکیه از طریق سرمایه‌گذاری

یکی از روش های مهاجرت به کشور ترکیه، مهاجرت از طریق سرمایه‌گذاری است. سیاست مهاجرتی و چارچوب قانونی این کشور به متقاضیان اجازه می‌دهد که با سرمایه‌گذاری در ترکیه بتوانند اقامت بگیرند و همچنین تابعیت این کشور را دریافت نمایند. مهاجرت از این طریق دارای شرایط و مزایایی است که عبارتند از:

شرایط اقامت ترکیه از طریق سرمایه گذاری

 • حداقل سن 18 سال
 • عدم سوءپیشینه
 • ارائه مدارک پزشکی مربوط به سلامت روحی و جسمی
 • اثبات توانایی پرداخت هزینه های خود و خانواده خود

مزایا مهاجرت به ترکیه از طریق سرمایه گذاری

 • پردازش سریع ویزا (6 ماه)
 • دریافت تابعیت برای فرزندان
 • سرمایه گذاری برای سه سال قابل نگهداری است
 • مجاز بودن تابعیت مضاعف
 • با سرمایه گذاری از طریق خرید ملک، می‌توان ملک خریداری شده را اجاره داد

اخذ تابعیت ترکیه

ترکیه یکی از کشورهایی است که به ایرانیان اجازه می‌دهد تا 90 روز بدون ویزا در این کشور اقامت داشته باشند. اما اگر قصد دارید بیش از 90 روز در ترکیه بمانید، باید برای اقامت یا شهروندی این کشور اقدام کنید. با اخذ تابعیت ترکیه به همراه همسر و فرزندان زیر 18 سال خود، پاسپورت ترکیه را دریافت می‌کنید و به عبارتی به عنوان شهروند ترکیه شناخته می‌شوید.

لازم به ذکر است با اخذ تابعیت این کشور، تمامی امکانات و مزایایی که مردم ترکیه از آن برخوردار هستند را دریافت خواهید کرد. به صورت کلی، دریافت تابعیت این کشور از دو طریق امکان‌پذیر است که عبارتند از:

اخذ تابعیت ترکیه با سرمایه گذاری به ارزش 500000 دلار

با سرمایه گذاری 500000 دلاری در یکی از بانک های کشور ترکیه و بلوکه کردن این مبلغ توسط دولت به مدت 3 سال، می‌توانید طی 4 ماه تا یک سال برای خود، خانواده و فرزندان زیر 18 سال خود تابعیت ترکیه را دریافت نمایید.

تابعیت با مهاجرت به ترکیه

تابعیت ترکیه از طریق خرید ملک به ارزش 250000 دلار

با خرید یک یا چند ملک به ارزش مجموع 250000 دلار می‌توانید تابعیت کشور ترکیه را دریافت نمایید. توجه داشته باشید که این ارزش گذاری باید از سه طریق مبلغ سند، گواهی و فیش بانکی که به حساب شخص یا شرکت صاحب ملک واریز کرده‌اید، اثبات شود.

شرایط اخذ شهروندی ترکیه

 • باید حداقل 5 سال در ترکیه زندگی کرده باشید، با وقفه کمتر از شش ماه
 • ارائه مدارک پزشکی برای سلامت روحی و جسمی
 • ارائه مدارک عدم سوءپیشینه
 • ارائه مدارک زبان ترکی
 • اثبات تامین هزینه های زندگی در این کشور

مزایا شهروندی ترکیه

 • بدون ویزا به نیمی از جهان سفر کنید
 • تضمین درآمد ارزی برای متقاضیان این نوع سرمایه گذاری
 • دریافت تسهیلات بانکی برای خرید ملک، خودرو و … با سود بانکی بسیار کم
 • آسان به بازار کار و مشاغل، بدون نیاز به مجوز کار و مراحل پیچیده اداری
 • امکان دریافت کارت اعتباری
 • تحصیل در دانشگاه های ترکیه با هزینه بسیار کم
 • خدمات پزشکی کاملا رایگان در بیمارستان های دولتی و قسمت کمی از هزینه در بیمارستان های خصوصی
 • امکان استفاده از تمامی امکانات رفاهی که یک شهروند ترکیه می‌تواند داشته باشد

سخن پایانی جهت مهاجرت به ترکیه

مهاجرت به ترکیه یکی از تصمیمات مهم و پرچالش در زندگی افراد است. در این مسیر، انتخاب موسسه مهاجرتی مناسب نقش بسیار مهمی ایفا می‌کند.

موسسه مهاجرتی ویتراپو با تجربه و مهارت‌های متخصصانه‌اش، به عنوان همراه قوی در مسیر اقامت ترکیه، شما را در تمام مراحل این سفر همراهی خواهد کرد. از مشاوره مهاجرتی تا تهیه مدارک، ارائه راهنمایی‌های قانونی توسط وکیل مهاجرت، ویتراپو با هدف راحتی و موفقیت شما برای اخذ اقامت در ترکیه همراه شما خواهد بود. اعتماد به این موسسه باعث آرامش و اطمینان در مسیر مهاجرتتان خواهد شد.

سوالات متداول مهاجرت به ترکیه

حداقل زمان ممکن برای اخذ شهروندی ترکیه چقدر است؟

5 سال با وقفه کمتر از 6 ماه

شرط اصلی مهاجرت به ترکیه از طریق تحصیل چیست؟

دریافت پذیرش از یکی از دانشگاه های معتبر ترکیه

آیا برای مهاجرت به مشاوره احتیاج دارید؟

مشاوره را همین الان رزرو کنید یا بررسی کنید که واجد شرایط مهاجرت هستید
تماس با ما
ــــــــــــــــــــــــ یا ــــــــــــــــــــــــ
برای مشاوره رایگان کلیک کنید
فرم زیر را برای ما ارسال کنید و منتظر بمانید
مشاوران ویتراپو در اسراع وقت با شما تماس میگیرند