تحصیل در روسیه(شرایط تحصیل 2023 در دانشگاه های برتر)|ویتراپو تحصیل در روسیه(شرایط تحصیل 2023 در دانشگاه های برتر)|ویتراپو
مشاوره تلفنی رایگان

منتظر شنیدن صدای گرمتان هستیم

22810082-4

تحصیل در روسیه

یکی از برترین روش های مهاجرت, مهاجرت از طریق تحصیل می‌باشد. اما چه کشوری بهترین کشور برای ادامه تحصیل به شمار می‌رود؟ کشورهای بسیار زیادی برای تحصیل مناسب هستند، اما یکی از بهترین آنها، روسیه است. از آنجایی که دانشجویان با مهاجرت تحصیلی به روسیه از مزایای بسیاری از جمله دریافت مدارک دوگانه از دانشگاه های بین المللی این کشور, هزینه های مقرون به صرفه برای تحصیل, اخذ اقامت دائم پس از تحصیل و … برخوردار خواهند شد, سالانه متقاضیان بسیاری اقدام به اخذ پذیرش تحصیلی روسیه می‌کنند. روسیه برای متقاضیان تحصیل در این کشور انواعی از بورسیه های تحصیلی از جمله بورسیه تحصیلی رایگان در تمامی مقاطع تحصیلی خود ارائه داده است. اما لازم به ذکر است  که دریافت تحصیل در روسیه دارای شرایط و مراحلی تخصصی می‌باشد, بنابراین برای آماده سازی مدارک موردنیاز خود به مشاوری آگاه نیاز است. در همین راستا مشاوران موسسه مهاجرتی ویتراپو با هدف اخذ پذیرش تحصیلی شما آماده خدمت رسانی می‌باشند. با ما همراه باشید.

رزرو وقت مشاوره

مشاورین متخصص ویتراپو با شما تماس خواهند گرفت و شما را به یک مشاوره تخصصی مهمان خواهند کرد. کافیست فرم را پر کرده و چند دقیقه منتظر بمانید .

تحصیل در روسیه در یک نگاه

  • مدارک دوگانه
  • دانشگاه های بین المللی
  • هزینه های مناسب
  • اقامت پس از تحصیل
  • برخورداری از گروه قومی بسیار زیاد (که سبب افزایش زبان این کشور شده)
  • برخورداری از اکوسیستم های گوناگون
  • برخورداری از جاذبه های توریستی, فرهنگی و طبیعی بسیار زیاد
  • برخورداری از نظام آموزشی بسیار معتبر و کاربردی
  • برخورداری از تعداد مراکز آموزشی بسیار زیاد که تعدادی از آن ها نیز توانسته اند به عنوان بهترین دانشگاه ها در سطح جهان شناخته شوند
  • نزدیکی به کشور ایران برای مهاجرت

و بسیاری از موارد دیگر، مورد توجه و استقبال بسیاری از اقشار مختلف مردم قرار گرفته است. اما، آیا این موارد برای اعزام دانشجو به روسیه کافیست؟ حتما پاسخ شما هم خیر است. اما لازم به ذکر است که با توجه به مزایای بی نظیر و همچنین قابل توجه در این کشور، می توان از روسیه به عنوان یکی از بهترین کشورها برای تحصیل، یاد کرد. کشور روسیه همواره به دنبال بین المللی سازی نظام آموزشی عالی خود بوده و سرمایه گذاری‌های بسیار زیادی را در زمینه‌ توسعه ی دانشگاه‌ها و موارد وابسته به آنها انجام می دهد.

شرایط و مدارک مورد نیاز برای مهاجرت تحصیلی به روسیه

پاسپورت معتبر
دعوت نامه ورود به کشور روسیه (دعوت نامه دانشگاه موردنظر)
ارائه فرم درخواست تکمیل شده
عکس
گواهی پزشکی مبنی بر سلامتی جسمی و روحی شما

مدارکی که برای تحصیل در روسیه نیاز به ترجمه به زبان روسی دارند عبارتند از پاسپورت, ریزنمرات و گواهی متوسطه و ریزنمرات و گواهی پیش دانشگاهی

همین حالا با ما در تماس باشید

شرایط سنی ویزای تحصیلی روسیه

لازم به ذکر است که برای مهاجرت تحصیلی به روسیه شرایط سنی خاصی وجود ندارد. متقاضیان در هر سنی می‌توانند اقدام به اخذ پذیرش تحصیلی خود نمایند

مطالب پیشنهادی ویتراپو اقامت روسیه ویزای توریستی روسیه

مراحل اخذ پذیرش برای مهاجرت تحصیلی به روسیه

یکی از مهمترین مراحل برای تحصیل در روسیه ، توجه به مراحل اخذ پذیرش توسط دولت این کشور می‌باشد. از جمله مراحل اخذ پذیرش در این کشور می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:
مدارک زبان معتبر: (همانطور که می‌دانید یکی از گام‌های بسیار مهم برای مهاجرت تحصیلی به بسیاری از کشورها، دریافت مدرک زبان از مراکز ذیصلاح می باشد. برای تحصیل در روسیه نیز با توجه به رشته‌ی مورد نظر افراد آموزش‌های تخصصی زبان روسی، حائز اهمیت بوده است. از جمله رشته هایی که نیازمند زبان روسی هستند، رشته‌های پزشکی و داروسازی است. اما این کشور برای افرادی که زبان روسی را به طور کامل بلد نیستند، برنامه ریزی خاصی دارد و امکان تحصیل به زبان انگلیسی را نیز ارائه داده است. همچنین لازم به ذکر است که استفاده از دوره پادفک در این زمینه بسیار کاربردی و هوشمندانه است.)

دوره پادفک جهت اعزام دانشجو به روسیه

نظام آموزشی روسیه برای افزایش راندمان دانش و کیفیت بالای آن، اقدام به ارائه‌ی دوره‌ی آموزشی (دوره‌ی پیش نیاز) برای داوطلبان خارجی و همچنین تحصیل در روسیه نموده است که قبل از ورود به دانشگاه، طی کردن این دوره بسیار حائز اهمیت بوده است. دوره پادفک روسیه با توجه به رشته‌ی تحصیلی دانشجویان، طول زمان مختلفی را در بر داشته است. طول دوره در این آموزش بین 1 ماه تا 1 سال متغیر می باشد. در این دوره‌ی آموزشی، دانشجویان می‌توانند به فراگیری زبان روسی بپردازند. لازم به ذکر است که طول دوره برای افرادی که در زمینه‌ی زبان فرانسوی از هیچ دانشی برخوردار نیستند، بین 8 ماه الی 1 سال به طول می انجامد. پس از طی کردن دوره دانشجویان در آزمون نهایی شرکت کرده و پس از دریافت نمره‌ی قبولی می توانند مدرک پادفک را دریافت کنند.
دریافت رجیستری: (یکی از قوانین بسیار مهم در کشور روسیه برای اقامت بیش از 7 روز، دریافت رجیستری است. به این معنی که فرد یا افراد مهاجر باید حتما آدرس محل زندگی خود را در اداره پلیس منطقه به ثبت برسانند. اما افرادی که رزیدنت روسیه نیستند و اقامت آنها برای مدت کوتاهی است، می‌توانند از خدمات رجیستر کوتاه مدت بهره برداری نمایند. برای کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه، می‌توانید از مشاوره‌های دقیق مرکز مهاجرت ویتراپو بهره برداری کنید.)

روش های تحصیل در روسیه

تحصیل در روسیه بدون مدرک زبان

مهاجرت تحصیلی به روسیه بدون مدرک زبان

از جمله خدمات تحصیل در روسیه امکان تحصیل بدون نیاز به مدرک زبان می‌باشد. دانشجویان برای تحصیل بدون مدرک زبان می‌توانند در تمامی مقاطع و رشته های تحصیلی اقدام به اخذ پذیرش تحصیلی نمایند, در صورتی که متقاضی به یکی از دو زبان انگلیسی و یا روسی مسلط نباشد دانشگاه موردنظر دوره ای را به زبان روسی برای متقاضیان ارائه می‌دهد تا به سطح موردنظر برسند.

اخذ ویزای تحصیلی روسیه با زبان انگلیسی

یکی از روش های تحصیل در روسیه تحصیل به زبان انگلیسی می‌باشد. تحصیل در روسیه در مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری به زبان انگلیسی در تمامی رشته های تحصیلی امکان پذیر است, اما لازم به ذکر است رشته های تحصیلی به زبان انگلیسی در دوره کارشناسی محدود می‌باشند و فقط برخی از رشته های تحصیلی موجود در این کشور با زبان انگلیسی ارائه شده اند.

لازم به ذکر است که برای اخذ پذیرش تحصیلی از دانشگاه های روسیه متقاضیان باید معدل بالا داشته باشند, چرا که با بالا بودن معدل شانس اخذ پذیرش متقاضی بیشتر می‌شود

تحصیل در روسیه در مدارس

معرفی برترین مدارس جهت تحصیل در روسیه

مدارس جهت تحصیل در روسیه به سه دسته تقسیم می‌شوند که افراد با توجه به نیاز خود می‌توانند برای تحصیل در روسیه، اقدام کنند. مدارس دولتی، مدارس خصوصی و مدارس بین المللی از جمله دسته بندی‌های مدارس در کشور روسیه به شمار می‌روند. از جمله معتبرترین مدارس می‌توان به موارد زیر اشاره نمود که عبارتند از:

اعزام دانشجو به روسیه با مدرک دیپلم

در این کشور قوانین آموزشی بسیار شبیه به قوانین آموزشی اروپای مرکزی است که به دلیل قوانین سازمان یافته، معتبر و کاربردی به شمار می‌روند. تکمیل دوره‌ی آموزش متوسطه در این کشور به مدت 11 سال به طول می‌انجامد. لذا بسیاری از افراد پس از طی کردن دوره‌ی متوسطه به سرعت وارد بازار کار شوند و می‌توانند اقامت روسیه از طریق کار را دریافت نمایند. افرادی که به دنبال فعالیت با مدرک دیپلم خود در روسیه هستند، می‌توانند به مدت سه سال در مدارس کسب و کار تحصیل کنند و مجوز شغلی مورد نظر خود را نیز دریافت نمایند.

همین حالا با ما در تماس باشید

تحصیل در روسیه با مدرک لیسانس

مدت زمان مورد نظر برای تحصیلات عالی در روسیه، 4 الی 6 سال به طول می‌انجامد. مدرک لیسانس در زمینه‌های مختلف به غیر از پزشکی، در طی 4 سال به دانشجویان اعطا می‌گردد. اما مدرک لیسانس (Bakalavr) پزشکی در این کشور به مدت 6 سال به طول می‌انجامد.

مهاجرت تحصیلی به روسیه با مدرک فوق لیسانس

این مدرک نیز با طی کردن 2 سال پس از مدرک لیسانس به دانشجویان تعلق می‌گیرد. اما لازم به ذکر است که این دوره به عنوان تحصیلات تکمیلی در کشور روسیه به شمار نمی‌رود.

تحصیل در روسیه در مقاطع

تحصیل در روسیه با مدرک دکتری

برای دریافت این مدرک باید دوره‌ی تکمیلی تحصیلات را سپری کرد. این دوره با توجه به رشته‌ی افراد مدت زمانی بین 2 الی 4 سال به طول می انجامد. با در نظر گرفتن مدت زمان سپری شده برای تحصیل در روسیه در جهت اخذ دکتری، افرادی که این مدرک را دریافت می‌کنند، اغلب 40 سال دارند.

همین حالا با ما در تماس باشید

برترین دانشگاه ها جهت مهاجرت تحصیلی به روسیه

دانشگاه ملی مسکو (بهترین دانشگاه پزشکی در روسیه)
دانشگاه ملی سن پترزبورگ (بهترین دانشگاه پزشکی در روسیه)
دانشگاه لومونسف (مورد تایید وزارت بهداشت در ایران)
دانشگاه نوسیبیرسک (مورد تایید وزارت بهداشت در ایران)
دانشگاه فدرال کازان (دانشگاه معتبر در پزشکی، داروسازی و دندانپزشکی)
دانشگاه باومن مسکو
دانشگاه سماشکو
دانشگاه پیراگوف

دانشگاه کازان

دانشگاه کازان یکی از برترین دانشگاه‌های روسیه است که در شهر کازان واقع شده است. این دانشگاه با بیش از ۲۰۰ سال سابقه آموزشی و پژوهشی، از اولویت های بزرگ آموزش عالی در روسیه برخوردار است. دانشگاه کازان با داشتن بیش از ۳۰ هزار دانشجو و ۳۰۰۰ عضو هیأت علمی، دوره های تحصیلی مختلفی را ارائه می‌دهد که از جمله آن‌ها می‌توان به دوره های کارشناسی، کارشناسی ارشد، دکتری و نیز دوره های آموزشی به زبان انگلیسی اشاره کرد. همچنین دانشگاه کازان با داشتن امکانات پژوهشی و علمی فراوان، به عنوان یک مرکز تحقیقاتی معتبر در زمینه های مختلف شناخته می‌شود.

دانشگاه پیراگوف (پیراگوا)

دانشگاه پیراگوف یکی از معتبرترین دانشگاه‌های کشور روسیه است که در شهر کازان واقع شده است. این دانشگاه با بیش از ۲۰۰ سال سابقه در آموزش و پژوهش، به یکی از مراکز آموزش عالی برجسته در روسیه و جهان تبدیل شده است. دانشگاه پیراگوف با ارائه دوره‌های تحصیلی در حوزه‌های مختلف، از جمله علوم پایه، مهندسی، پزشکی، دندانپزشکی، هنر و ادبیات و سایر حوزه‌های علمی، دانشجویان خود را آموزش می‌دهد. همچنین، این دانشگاه با داشتن امکانات پژوهشی و علمی پیشرفته، به عنوان یکی از برترین مراکز تحقیقاتی در روسیه شناخته شده است. با تمرکز بر کیفیت آموزش و پژوهش، دانشگاه پیراگوف به عنوان یکی از برترین دانشگاه‌های روسیه در رشته‌های مختلف به شناخته شده است.

دانشگاه سماشکو

دانشگاه سماشکو یکی از معتبرترین دانشگاه‌های روسیه است که در شهر سماشکو واقع شده است. این دانشگاه با بیش از ۱۰۰ سال سابقه آموزشی و پژوهشی، به یکی از مراکز آموزش عالی و پژوهشی مهم در روسیه تبدیل شده است. دانشگاه سماشکو با داشتن بیش از ۱۰۰ هزار دانشجو و ۷۰۰۰ عضو هیأت علمی، دوره های تحصیلی مختلفی را ارائه می‌دهد که از جمله آن‌ها می‌توان به دوره های کارشناسی، کارشناسی ارشد، دکتری و نیز دوره های آموزشی به زبان انگلیسی اشاره کرد. همچنین دانشگاه سماشکو با داشتن امکانات پژوهشی و علمی فراوان، به عنوان یک مرکز تحقیقاتی برجسته در زمینه های مختلف شناخته می‌شود. با تمرکز بر آموزش و پژوهش با کیفیت بالا، دانشگاه سماشکو به عنوان یکی از برترین دانشگاه‌های روسیه در رشته های مختلف شناخته شده است.

دانشگاه سنپترزبورگ

دانشگاه سنپترزبورگ یکی از قدیمی‌ترین و معتبرترین دانشگاه‌های روسیه می‌باشد. این دانشگاه با بیش از ۳۰۰ سال سابقه، در حوزه آموزش و پژوهش در سطح بین‌المللی شناخته شده است. دانشگاه سنپترزبورگ با ارائه دوره‌های تحصیلی در حوزه‌های مختلف، از جمله علوم پایه، مهندسی، علوم انسانی و علوم اجتماعی، دانشجویان خود را آموزش می‌دهد. این دانشگاه با داشتن امکانات پژوهشی و علمی پیشرفته، به عنوان یکی از مراکز تحقیقاتی برتر در روسیه شناخته شده است. علاوه بر این، دانشگاه سنپترزبورگ با ارائه فرصت‌های شغلی برای دانشجویان و فارغ التحصیلان خود، به عنوان یکی از مهمترین مراکز اشتغال در روسیه شناخته می‌شود. به طور کلی، دانشگاه سنپترزبورگ با تمرکز بر کیفیت آموزش و پژوهش و ارائه فرصت‌های شغلی برای دانشجویان و فارغ التحصیلان، به عنوان یکی از برترین دانشگاه‌های روسیه شناخته شده است.

اخذ ویزای تحصیلی روسیه همراه با بورسیه تحصیلی

یکی از راهکارهای بسیار مناسب برای مهاجرت تحصیلی به روسیه ، استفاده از بورسیه تحصیلی است. کشور روسیه علاوه بر ارائه مزایای بسیار برای تحصیل, انواع متنوعی از بورسیه های تحصیلی را برای متقاضیان خود فراهم کرده است, به این صورت که همه یا بخشی از هزینه های دانشجویان را در بر می‌گیرد. این بورسیه ها در انواع دولتی, دانشگاهی و سازمانی ارائه می‌شوند و دانشجویان برای دریافت آن ها باید رزومه, انگیزه نامه و مدارک مورد نیاز خود را فراهم آورند. لازم به ذکر است که  دولت روسیه برای تحصیل در روسیه به صورت رایگان، تدابیری را اندیشیده است که عبارتند از:
شرکت در آزمون‌های رقابتی و یا المپیادهای علمی و کسب نمره بالا مانند: (المپیاد نانو تکنولوژی، برنامه نویسی، المپیاد مسکو، المپیاد بین المللی ریاضی و فیزیک و غیره)
دریافت بورسیه تحصیلی که می‌تواند هزینه‌های تحصیل در روسیه را تا میزان قابل توجهی کاهش دهد. لازم به ذکر است که برای دریافت بورسیه تحصیلی جهت مهاجرت تحصیلی به روسیه، باید از مشاوره‌های حرفه‌ای و تخصصی مرکز مهاجرت ویتراپو بهره مند شوید.

اسامی بورسیه های تحصیل در روسیه

بورسیه دولتی فدراسیون روسیه دانشکده مطالعات روسیه و آسیا
کمک هزینه تحصیلی بنجامن رای گیلمن بورسیه پژوهشی روسیه
بورسیه شوراهای آمریکا پروژه بورس تحصیلی روسیه

تحصیل در روسیه با بورسیه

 

مزایای پذیرش تحصیلی روسیه

دلایل بسیار مهمی وجود دارد که مهاجرت تحصیلی به روسیه را برای شما به یک رویای شگفت انگیز مبدل خواهند نمود. از جمله دلایلی که مسبب اعزام دانشجو به روسیه می‌شوند، عبارتند از:

پیشینه غنی آموزشی

در طول دهه‌های اخیر در کشور روسیه، شاهد پیشرفت قابل توجهی در تحصیلات عالیه این کشور بوده ایم. این کشور در سال 2003 میلادی به Bologna Process پیوست و متعهد شده است که نظام آموزشی خود را با نظام آموزشی در کشورهای اروپایی، هماهنگ نماید. لذا امروزه نظام آموزشی کشور روسیه در رتبه 26 نظام‌های آموزشی QS، قرار گرفته است. 25 دانشگاه موجود در روسیه از رتبه QS برخوردار هستند که 13 مورد از آنها، در بین 400 دانشگاه معتبر جهان، قرار گرفته‌اند.

دریافت اقامت تحصیلی راحت

یکی از فاکتورهای بسیار مهم در این کشور، برخورداری از امکانات رفاهی و همچنین امکانات تحصیلی بی نظیر و فوق العاده است که با بسیاری از دانشگاه های معتبر غربی برابر بوده است. بسیاری از دانشگاه‌های معتبر موجود در این کشور از خوابگاه برخوردار هستند که به نوعی بر روی کاهش هزینه‌های اقامتی و همچنین سهولت در رفت و آمد را برای دانشجویان در بر خواهد داشت.

برتر در آموزش‌های مهندسی و همچنین علوم انسانی

تحصیل در روسیه این امکان را برای دانشجویان فراهم نموده است که بتوانند از بهترین و برترین دانش تخصصی در زمینه های مختلف، از جمله: علوم انسانی، علوم مهندسی و ... برخوردار گردند. با قرار گرفتن دانشگاه های روسی در جایگاه های معتبر جهانی می‌توان به دانش علمی، دقیق، عمیق و بنیادی در زمینه‌های مختلف علوم انسانی، مهندسی و غیره دست یافت و از این طریق به راحتی وارد بازارهای رقابتی شد.

هزینه های مناسب

دانشجویانی که از طرف دولت روسیه بورسیه می‌شوند، می‌توانند به بهترین نحو از مزایای دانشجویی خود، بهره‌مند گردند. همانطور که اشاره شد، هزینه‌های منظور شده برای تحصیل در روسیه ، بسیار مناسب‌تر و مقرون به صرفه‌تر از دانشگاه‌های موجود در آمریکا و کانادا می‌باشد. لازم به ذکر است که عوامل بسیار زیادی بر روی قیمت گذاری شهریه دانشجویی و هزینه‌های جانبی آن، تاثیر گذار هستند. لذا برای دریافت مشاوره‌های هوشمندانه می‌توانید از خدمات برجسته و معتبر مرکز مهاجرت ویتراپو ، بهره برداری کنید.

دانشکده‌های علمی بسیار قوی

این کشور از دانشکده‌های بسیار قوی در حوزه‌های ریاضیات، فیزیک، علوم طبیعی، شیمی، زمین شناسی، پزشکی، برنامه نویسی و غیره برخوردار است که هر کدام به نوعی بر روی پرورش و تربیت افراد خبره و توانمند، نقش بسزایی داشته‌اند.

ارائه‌ی مدارک دوگانه به دانشجویان

در این کشور دانشجویان می‌توانند بر طبق شرایط و ضوابط از دو مدرک، (مدرک روسی و مدرک معتبر از دانشگاه‌های اروپایی) بهره مند گردند. این مزیت به سبب امضا کردن بیانیه بولونیا (Bologna Declaration) و همچنین ایجاد فضای آموزشی مشترک در بین کشورهای شرکت کننده، پدید آمد. لذا با تحصیل در روسیه می‌توان علاوه بر دریافت مدرک روسی، مدرک دانشگاه‌های اروپایی را نیز دریافت کرد.

مدارک دانشگاهی مورد تایید

از دیگر مزایای فوق العاده برای تحصیل در روسیه ، مورد تایید بودن مدارک آن در کشورهای دیگر است. لازم به ذکر است که دانشگاه های مورد تایید وزارت بهداشت در روسیه و همچنین دانشگاه های مورد تایید وزارت علوم در روسیه از جمله دانشگاه های برتر بین المللی می‌باشند, بنابراین متقاضیان بسیاری سالانه برای پذیرش تحصیلی خود درخواست می‌دهند. پس از منعقد شدن موافقت نامه‌ بین کشور روسیه با بیش از 60 کشور دیگر، حال امروزه می‌توان شاهد همکاری و اجرای بسیاری از برنامه‌های مشترک و همچنین قبول مدارک تحصیلی دریافت شده از این کشور، توسط کشورهای دیگر باشیم.

دریافت اقامت پس از تحصیل

یکی از سوالات پر چالش برای مهاجرت تحصیلی به روسیه، نحوه‌ی دریافت اقامت است. لازم به ذکر است که امکان اخذ اقامت روسیه از طریق تحصیل پس از طی کردن دوره تحصیلات برای یافتن کار، وجود نخواهد داشت. اما در صورتی که دانشجویان در حین تحصیل، به کار مشغول شوند، می‌توانند پس از طی کردن مراحل دریافت اقامت، برای دریافت اقامت روسیه اقدام کنند.

همین حالا با ما در تماس باشید

هزینه های تحصیل در روسیه

مقطع تحصیلی شهریه
کارشناسی 1750 دلار الی 10000 دلار
کارشناسی ارشد 2100 دلار الی 4600 دلار
دکتری 1113 دلار الی 5900 دلار

رشته های مناسب برای اعزام دانشجو به روسیه

رشته های بسیار زیادی در این کشور از جمله رشته های فنی و مهندسی, علوم پایه, ریاضی و فیزیک, شیمی, نانوتکنولوژی, هنر و موسیقی, هوافضا و … وجود دارند که دانشجویان با توجه به نیاز خود می‌توانند اقدامات لازم را به کار ببندند. در ادامه به بررسی و تحلیل سه رشته برتر تحصیل در روسیه پرداخته ایم که عبارتند از:

پزشکی

یکی از برترین و پردرآمدترین رشته ها برای تحصیل در روسیه, رشته پزشکی می‌باشد. برای تحصیل پزشکی در روسیه متقاضیان باید ابتدا در آزمون پادفک روسیه شرکت کرده و با کسب نمره قبولی در آن اقدام به ثبت نام در رشته پزشکی نمایند. متقاضیان برای تحصیل در این رشته باید شرایط و مدارک مورد نیاز  خود را فراهم نموده و پس از دریافت ویزای تحصیلی خود به دانشگاه موردنظر ارائه دهند. تحصیل پزشکی در کشور روسیه مزایا بسیاری از جمله کیفیت بالا آموزش, مدارک مورد تایید در سراسر دنیا و … برای متقاضیان خود به همراه دارد. لازم به ذکر است که هزینه تحصیل در رشته پزشکی در کشور روسیه برابر با سالانه 5 هزار الی 9 هزار دلار می‌باشد.

دندانپزشکی

از جمله پرطرفدارترین رشته های تحصیلی در کشور روسیه تحصیل در رشته دندانپزشکی در این کشور می‌باشد. برای تحصیل در این رشته نیاز به ارائه مدرک زبان نمی‌باشد و همچنین شرایط سنی خاصی برای تحصیل در این رشته وجود ندارد. متقاضیان برای تحصیل در رشته دندانپزشکی در کشور روسیه نیاز به ارائه معدل با شرط خاصی نمی‌باشند. لازم به ذکر است که شهریه تحصیل در این رشته سالانه برابر با 5 هزار الی 9 هزار دلار می‌باشد.

داروسازی

یکی از بهترین و آسان ترین رشته های تحصیلی در کشور روسیه رشته داروسازی می‌باشد, چرا که تحصیل داروسازی در روسیه نیاز به آزمون ورودی و کنکور ندارد و دانشجویان تنها باید شرایط و مدارک موردنیاز خود را فراهم سازند. لازم به ذکر است که هزینه تحصیل در این رشته متناسب با نوع زبان تحصیلی روسی و یا انگلیسی متفاوت است و شهریه آن سالانه برابر با 5 هزار الی 9 هزار دلار می‌باشد.

هزینه تحصیل داروسازی در روسیه به زبان روسی سالانه ۶۸۰۰ دلار و هزینه تحصیل آن به زبان انگلیسی سالانه ۷۸۰۰ دلار می‌باشد

خلبانی

از جمله پردرآمدترین و همچنین پرتقاضاترین رشته های تحصیل در کشور روسیه, رشته خلبانی است. تحصیل خلبانی در روسیه از آنجایی که دارای کیفیت بالای تدریس و همچنین هزینه مقرون به صرفه ای است دارای تقاضای بسیار زیادی است. دانشجویان با تحصیل در این رشته از مزایای بسیاری از جمله دریافت ویزای تحصیلی روسیه, ویزای توریستی روسیه برای خانواده خود به آسانی و سایر موارد دیگر برخوردار خواهند شد.

لازم به ذکر است که تحصیل خلبانی در روسیه نیازی به ارائه مدارک زبان ندارد و با آزمون پادفک روسیه امکان پذیر است

اخذ اقامت روسیه پس از تحصیل

متقاضیان تحصیل در کشور روسیه پس از اتمام تحصیل خود و فارغ التحصیلی در رشته و دانشگاه موردنظر خود می‌توانند اقامت این کشور را دریافت نمایند. به این صورت که دانشجویان با فارغ التحصیلی می‌توانند شروع به کار کنند و با گذشت چند سال اقدام به اخذ اقامت دائم روسیه نمایند.

کار ضمن تحصیل در روسیه

یکی از ویژگی های فوق العاده تحصیل در روسیه برای متقاضیان, اجازه کار ضمن تحصیل در این کشور می‌باشد. دانشجویان در کشور روسیه اجازه دارند به هنگام تحصیل خود تا زمانی که آسیبی به تحصیلشان وارد نشود مشغول به کار و فعالیت شوند. برای دریافت مجوز کار ضمن تحصیل در روسیه متقاضیان باید هزینه ای را به مبلغ 3500 روبل روسیه پرداخت کنند. همچنین لازم به ذکر است که اعتبار مجوز مشاغل مورد نیاز کشور روسیه یک ساله می‌باشد و قابلیت تمدید دوباره دارد.

اخذ بیمه برای پذیرش تحصیلی روسیه

یکی از موارد مهم برای تحصیل در روسیه برخورداری از بیمه دانشجویی است. به طور کلی دو نوع بیمه در کشور روسیه وجود دارد که عبارتند از:

این بیمه توسط دولت روسیه برای افرادی که تابعیت کشور روسیه را دارند ارائه می‌شود و با بیمارستان های تحت نظر آن هزینه ای از بیمار دریافت نخواهند کرد

این بیمه باید توسط فرد خریداری شود و به صورت کلی خدمات جامع تری به نسبت بیمه OMC ارائه می‌کند. همچنین مراقبت های پزشکی در روسیه را نیز شامل می‌شود

اخذ خوابگاه برای اعزام دانشجو به روسیه

از دیگر عوامل تاثیر گذار بر روی موفقیت افراد برای تحصیل در روسیه ، برخورداری از محل سکونت ایده آل و مناسب می‌باشد. اغلب خوابگاه‌های موجود در روسیه، محل اقامت دانشجویان هستند که در حال تحصیل می‌باشند. هزینه‌ی این خوابگاه‌های دانشجویی نیز به مراتب پایین‌ خواهد بود. از انواع محل سکونت دانشجویان در روسیه می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

در این خوابگاه‌ها استفاده از آشپزخانه، حمام و توالت مشترک می‌باشد

این خوابگاه‌ها از اتاق خواب‌های مجزا و بسیار راحت برخوردار هستند

در این خوابگاه‌ها می‌توان به مجهز شدن کلیه محوطه به آشپزخانه و حمام، اشاره کرد

لازم به ذکر است که هزینه‌ی این خوابگاه‌ها وابسته به برخی موارد مانند تعداد دانشجویان، مکان خوابگاه، دانشگاه مورد نظر، نوع خوابگاه و مواردی از این قبیل می‌باشد

محدودیت های تحصیل در روسیه

تسلط به زبان روسی برای برقراری ارتباط و تحصیل در این کشور
آب و هوای بسیار سرد این کشور
استفاده از فناوری های منسوخ شده در تعداد اندکی از دانشگاه های این کشور
عدم حمایت از دانشجویان در خارج از کلاس درس

سوالات متداول جهت مهاجرت تحصیلی به روسیه

میزان هزینه ها بستگی به شهر محل دانشگاه، نوع خوابگاه و سبک زندگی هر متقاضی دارد اما به طور متوسط بین 200 تا 450 دلار در ماه برای دانشجویان هزینه دارد

خیر، برای اخذ پذیرش یا بورسیه معدل کل 3 سال پایانی تحصیلات متقاضی ها اهمیت دارد.

روسیه کشوری است که هیچ محدودیت سنی برای ورود به دانشگاه در نظر نمیگیرد، اما باید این را هم مد نظر قرار بدهید که هر دانشگاه شرایط خاص خودش را دارد و بعضی از دانشگاهها شرایط سنی را هم در نظر میگیرند.

بسیاری از دانشگاه های روسیه برای تحصیل شرط معدل ندارند

ارائه مدارک دوگانه / دانشگاه های بین المللی / هزینه های مناسب / اقامت پس از تحصیل

همین حالا با ما در تماس باشیدفرم مشاوره رایگان
نام و نام‌ خانوادگی:(Required)
اطلاعات تماس

دفتر مرکزی:
تهران، نیاوران، قبل از چها رراه کامرانیه، مرکز تجاری نارون

تلفن:
4 - 02122810082 - 021 (20 خط ویژه)

ساعات کاری :شنبه تا پنجشنبه 9 الی 20

درباره ما

دپارتمان مهاجرتی ویتراپو با بیش از 14 سال سابقه در زمینه مهاجرت تحصیلی، کاری و مهاجرت برای سرمایه گذاری در خارج کشور آماده کمک به شماست

کلیه حقوق سایت متعلق به هلدینگ بین المللی الماسینو می‌باشد

به بالای صفحه بردن
به بالای صفحه بردن