سرمایه گذاری در آلمان

سرمایه گذاری در آلمان چگونه است؟

آلمان بزرگترین اقتصاد اروپا و چهارمین اقتصاد بزرگ در جهان است. به دلیل تولید صنعتی، این کشور از جمله کشورهایی است که صادرات زیادی دارد و مازاد تجاری آن به طور مداوم با کشورهای دیگر رقابت می‌کند. به دلیل قوانین موجود در کشور آلمان, سرمایه گذاری در این کشور برای تمامی افراد آزاد محسوب می‌شود. همچنین این کشور از سرمایه گذاران استقبال خیلی خوبی می‌کند. سرمایه گذران با سرمایه گذاری در این کشور مجوز اقامت 3 ساله دریافت خواهند کرد و همچنین می‌توانند برای همسر و فرزندان خود نیز اقامت دریافت کنند. سرمایه گذاران برای سرمایه گذاری در این کشور باید شرایط و مراحل و نکات لازم در این زمینه را بدانند در این راستا ویتراپو با هدف شفاف سازی به بررسی سرمایه گذاری در آلمان پرداخته است پس تا پایان با ما همراه باشید.

دلایل اصلی سرمایه گذاری در آلمان

رشد اقتصادی

کشور آلمان با تولید ناخالص داخلی اسمی 3.573 تریلیون یورو – چهارمین کشور بزرگ در جهان – قدرت اقتصادی این قاره است.

عضویت در اتحادیه اروپا

دسترسی آلمان به بازار واحد به آن مزیت بزرگی در صحنه جهانی داده است و رقابت پذیری این کشور را در داخل و خارج از منطقه یورو تقویت می‌کند.

بازار کار و مالیات

 شرکت ها به مجموعه ای از کارگران بسیار ماهر و با انگیزه دسترسی دارند که کد مالیاتی واحد و تشریفات اداری کمتری از کشورهای دیگر دارند.

روش های سرمایه گذاری در آلمان

سرمایه گذاری از طریق ثبت شرکت

متقاضی با ثبت شرکت در آلمان علاوه بر سرمایه گذاری می‌تواند اقامت این کشور را نیز دریافت کند. برای ثبت شرکت در کشور آلمان باید مبلغی به اندازه 250000 یورو را عنوان سرمایه قرار دهد. همچنین باید طرح تجاری شرکت خود را ارائه دهد که نشان دهد کاملا برای این کار آماده است و افراد استخدامی در آن حداقل 5 نفر هستند. از جمله شرایط موردنیاز برای ثبت شرکت می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:
1-متقاضی بیش از 18 سال سن داشته باشد
2-ارائه گواهی عدم سوءسابقه متقاضی
3-اثبات داشتن توانایی لازم برای انجام کارها
4-ارائه سرمایه ای به مبلغ 250000 یورو (البته برای ثبت شرکت ارائه مبلغ ضروری نیست اما این مقدار توصیه می‌شود)

سرمایه گذاری در آلمان

با ثبت درخواستت برای ویتراپو شرکتت رو ثبت شده و اقامتت رو
دریافت شده بدون

سرمایه گذاری از طریق املاک و مستغلات

خرید ملک در آلمان یکی از روش های کم خطر سرمایه گذاری است چرا که بازار ملک و املاک در این کشور پایدار و روبه رشد است. این روش به تنهایی باعث دریافت اقامت آلمان نمی‌شود و البته برخی هزینه های جانبی برای خرید ملک در این کشور را نیز می‌توان به عنوان معایب آن در نظر گرفت.

سرمایه گذاری از طریق کارآفرینی

در روش سرمایه گذاری از طریق کارآفرینی متقاضی ابتدا باید برنامه تجاری خود که اثبات اشتغال زایی است رابه دولت آلمان ارائه کند تا بررسی شود. از جمله شرایط کارآفرینی در کشور آلمان می‌توان به اثبات پرداخت هزینه های موردنظر در این روش, پذیرش اداره بازرگانی و اثبات سودآور بودن این روش اشاره کرد. متقاضیان کارآفرینی در آلمان می‌توانند پس از 3 سال اقامت این کشور را دریافت کنند.

سرمایه گذاری در آلمان

سرمایه گذاری از طریق حساب پس‌انداز

متقاضیان سرمایه گذاری در کشور آلمان می‌توانند پول خود را در بانک های این کشور پس‌انداز کنند. سرمایه متقاضی در این روش محفوظ باقی خواهد ماند و در صورت نیاز برای دسترسی به سرمایه خود می‌تواند برای دسترسی به آن اقدام کند. همچنین لازم به ذکر است که این روش به تنهایی برای اخذ اقامت آلمان کافی نیست.

سرمایه گذاری از طریق نمایندگی

اگر متقاضی دارای تجارت و بیزینس موفق خود باشد می‌تواند برای ایجاد شعبه جدید خود در کشور آلمان اقدام کند. برای ایجاد شعبه نمایندگی در آلمان از دو روش مستقل و وابسته می‌توان استفاده کرد. در روش مستقل متقاضی شعبه ای از تجارت خود را در آلمان ایجاد می‌کند و اگر دفتر نمایندگی متقاضی زیر نظر شرکت اصلی شروع به کار کند در واقع از روش وابسته استفاده شده است.

سرمایه گذاری از طریق اوراق قرضه

یکی از روش های سرمایه گذاری در کشور آلمان, سرمایه گذاری از طریق خرید اوراق قرضه است. این روش کم خطر و دارای سود بالایی است اما مبلغ تقریبا بالایی برای سرمایه گذاری نیاز دارد بنابراین اکثرا سرمایه داران توانا می‌توانند در این روش سرمایه گذاری کنند. در این روش شما به ازای سرمایه گذاری که در یک شرکت آلمانی می‌کنید یا برای دولت آلمان سرمایه گذاری می‌کنید, مبلغی را به عنوان سود دریافت می‌کنید. لازم به ذکر است که سرمایه گذاری از این طریق به تنهایی باعث دریافت اقامت آلمان نمی‌شود.

سرمایه گذاری در آلمان

می‌خوای تو کشور آلمان سرمایه گذاری کنی؟
اگه برای سرمایه گذاریت خرید اوراق قرضه رو ترجیح میدی اما از شرایط و مراحلش اطلاعی نداری
کافیه که با ویتراپو تماس بگیری

سرمایه گذاری از طریق کسب و کار فردی

متقاضی در صورتی که مهارت خاصی در زمینه موردنظر خود داشته باشد می‌تواند در کشور آلمان با دریافت مجوز از واحد صنفی مربوطه اقدام به راه اندازی کسب و کار فردی خود کند و از این طریق باعث سرمایه گذاری در این کشور شود.

سرمایه گذاری از طریق سهام

متقاضیان این نوع سرمایه گذاری با خرید سهام موردنظر مستقیما مالک سهام خود هستند. متقاضی به عنوان یک سرمایه گذار می‌تواند از صندوق مبادله ارزی (ETF) سهام آلمان, سهام موردنظر خود را خریداری کند. خرید سهام به دو صورت امکان پذیر است, شرکت هایی که کوچک هستند و حداقل باید 25000 یورو از سهام آن ها را خریداری کند و شرکت هایی که سهامداران بزرگی دارند و باید حداقل 50000 یورو از سهام آن ها را خریداری کنند.

سرمایه گذاری در آلمان

شرایط سرمایه گذاری در آلمان

برای سرمایه گذاری در آلمان متقاضی باید ثابت کند هزینه موردنیاز را از طریق قانونی کسب نموده و در اختیار دارد. همچنین باید ثابت کند که تمکن مالی دارد و هزینه لازم برای تامین معاش خود و خانواده اش را نیز دارد. در قوانین کشور آلمان هر فردی از اتباع خارجی برای سرمایه گذاری آزاد است و با سرمایه گذاری در این کشور می‌تواند برای مدیریت آن اقامت آلمان را دریافت کند. همچنین قانون این کشور, تفاوتی بین اتباع آلمانی و خارجی ها قائل نیست و سرمایه گذاران از قوانینی بهره‌مند می‌شوند که آن ها را برای برنامه ریزی و اجرای موثر سرمایه گذاری خود مجبور می‌کند.

– فن آوری پیشرفته که ادغام در بسیاری از بخش های صنعتی را تسهیل می‌کند
– نیروی کار بسیار متخصص و تحصیل‌کرده و اکثر کارمندان آلمانی انگلیسی صحبت می‌کنند بنابراین موانع ارتباطی تقریباً وجود ندارد
– مشهور است که آلمان دومین صادرکننده و سومین واردکننده بزرگ اتحادیه اروپا است، بنابراین تجارت یکی از مهم ترین مولدهای درآمد این کشور است
– هیچ تبعیضی از نظر مالیات یا ثبت شرکت بین سرمایه گذاران داخلی و خارجی وجود ندارد
– سیستم مالیاتی در آلمان در مقایسه با سایر سیستم های مالیاتی کشورهای عضو اتحادیه اروپا بسیار رقابتی است
– فساد به حداقلی محدود می‌شود که به نفع سرمایه گذاران خارجی است
– سرمایه گذاران خارجی که مایل به سرمایه گذاری در آلمان هستند، می‌توانند بدون خطر مصادره شدن، املاکی را در آلمان خریداری کرده و مالک شوند
– سرمایه گذاران خارجی مجاز به داشتن اکثریت سهام در یک شرکت آلمانی هستند
آلمان به شدت از عضویت در اتحادیه اروپا سود برده است که به آن کمک کرده تا در برابر سایر کشورهای صنعتی و سایر اعضای منطقه یورو رقابتی تر شود.

-ریسک سیاسی: در حالی که عضویت آلمان در اتحادیه اروپا تا حد زیادی برای دو طرف سودمند بوده است، در گذشته نیز این کشور را مجبور کرده بود که مبالغ زیادی را برای نجات کشورهای ضعیف‌تر اروپایی از بحران مالی صرف کند. این احتمال وجود دارد که در آینده دوباره این اتفاق بیفتد.
روابط نزدیک با کشورهای پرخطر: آلمان به طور جدایی ناپذیری با هر کشور دیگری در اتحادیه اروپا و همچنین با بدهی های دولتی که دیگر کشورها روی میز آورده‌اند، مرتبط است. اگر یکی از این کشورها بدهی های خود را نکول کند، سقوط ناشی از آن می‌تواند در سراسر اروپا گسترش یابد و عواقب جدی برای اقتصاد آلمان داشته باشد.
جمعیت سالخورده: میانگین سن جمعیت آلمان در حال افزایش است، که ممکن است از نظر رفاه اجتماعی عوارضی ایجاد کند.

دریافت اقامت دائم از طریق سرمایه گذاری در آلمان

برای دریافت اقامت آلمان از طریق سرمایه گذاری در این کشور ابتدا باید متقاضی مدارک خود را برای سفارت آلمان فرستاده تا به تایید آن‌ها برسد. پس از تایید سفارت باید طرح توجیهی را ارائه کند و آن را برای وکلای آلمانی ارسال کند تا مورد بررسی قرار گیرد و اجازه فعالیت اقتصادی در کشور آلمان برای او صادر شود. سپس می‌تواند برای دریافت ویزای خود اقدام کند که در این مرحله مدارک موردنیاز از آلمان به ایران ارسال می‌شود تا شخص درخواست خود را با مراجعه به سفارت ثبت کند. همچنین با گذشت 3 سال اقامت موقت متقاضی تبدیل به اقامت دائم خواهد شد که شامل اقامت همسر و فرزندان زیر 18 سال متقاضی نیز می‌شود.
دریافت اقامت آلمان و زندگی در این کشور دارای مزایایی است که از جمله می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:
-دریافت اقامت آلمان در مدت زمان کوتاه
-راه اندازی کسب و کار
-همراه بودن با خانواده خود
-نیاز نداشتن به ارائه مدارک زبان
-نیاز نداشتن به ثبت شرکت
-مالکیت تمام سهام شرکت
-اجازه زندگی در آلمان و تمامی کشورهای شینگن
-داشتن حقوق و درآمدی یکسان و مشابه با شهروندان اتحادیه اروپا

سوالات متداول

-ارائه مدارک داشتن هزینه موردنیاز
-ارائه تمکن مالی
-اثبات داشتن هزینه لازم برای تامین معاش

سرمایه گذاری در آلمان

مشاوره رایگان

برای دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه مهاجرت به طرق مختلف و هر کشوری کافیست شماره تلفن و نام خود را وارد کنید تا متخصصین مهاجرتی ویتراپو در سریع ترین زمان ممکن با شما تماس بگیرندفرم مشاوره رایگان
نام و نام‌ خانوادگی:(Required)
اطلاعات تماس

دفتر مرکزی:
تهران، نیاوران، قبل از چها رراه کامرانیه، مرکز تجاری نارون

تلفن:
4 - 02122810082 - 021 (20 خط ویژه)

ساعات کاری :شنبه تا پنجشنبه 9 الی 20

درباره ما

دپارتمان مهاجرتی ویتراپو با بیش از 14 سال سابقه در زمینه مهاجرت تحصیلی، کاری و مهاجرت برای سرمایه گذاری در خارج کشور آماده کمک به شماست

کلیه حقوق سایت متعلق به هلدینگ بین المللی الماسینو می‌باشد

به بالای صفحه بردن