ویزای استارت آپ کانادا 2024

یکی از برترین روش های مهاجرت به کانادا, مهاجرت از طریق استارت آپ می‌باشد, چرا که این روش دارای مزایای بسیاری

تماس: 021-91303121
ــــــــــــــــــــــــ یا ــــــــــــــــــــــــ

یکی از برترین روش های مهاجرت به کانادا, مهاجرت از طریق استارت آپ می‌باشد, چرا که این روش دارای مزایای بسیاری از جمله مهاجرت به کانادا و اخذ اقامت دائم (pr) برای خود و تمام اعضای خانواده خود و همچنین شروع یک کسب و کار آینده دار است. برای دریافت ویزای استارتاپ کانادا باید ایده ای بکر و خلاق برای کسب و کار در این کشور داشته باشید که بتوانید با بخش خصوصی کسب و کار در کانادا ترکیب شوید، اما، لازم به ذکر است که اخذ این ویزا فرایند پیچیده و زمان‌بری دارد.

در همین راستا برای ساده سازی فرایند اخذ ویزای استارتاپ کانادا می‌توانید از یک موسسه مهاجرتی معتبر برای دریافت مشاوره مهاجرتی و همچنین پیگیری پرونده خود از طریق یک وکیل مهاجرت خبره بهره ببرید. ویتراپو به عنوان یک موسسه مهاجرتی معتبر و با تجربه، با بهره گیری از تیمی از وکلای مهاجرتی حرفه‌ای، می‌تواند به شما در انتخاب برنامه مناسب، جمع‌آوری مدارک و مشاوره مهاجرتی ویزای استارتاپ کانادا و اقامت از طریق آن کمک کند.

اخذ ویزای استارتاپ کانادا

مهاجرت به کانادا از طریق استارت آپ چگونه است؟

برای اقامت کانادا از طریق استارت آپ، باید ابتدا یک شرکت کارآفرینی در کانادا تاسیس کنید. برای این منظور، شما باید یک برنامه کسب و کار شفاف و جامع داشته باشید که به هیچ وجه از حوزه نوآوری و توسعه فناوری فاصله نگیرد. پس از آن، باید با یکی از برنامه‌های موجود برای اخذ ویزای کاری کانادا درخواست خود را ارائه دهید. بهترین راه برای این کار، شرکت در برنامه استارت‌آپ‌های کانادا (Startup Visa Program) است که توسط دولت کانادا پشتیبانی می‌شود.

در واقع در برنامه مهاجرت به کانادا از طریق استارتاپ، باید نشان دهید که برنامه کسب و کار شما به توسعه اقتصاد کانادا کمک خواهد کرد و در عین حال برنامه شما با استفاده از توانمندی‌های خود و صنعت‌های مرتبط با آن، برای جامعه محلی و جهانی، ارزش افزوده خواهد داشت. لازم به ذکر است که در این برنامه، شرکت‌های کارآفرینی که توانسته‌اند این موارد را به خوبی نشان دهند، می‌توانند ویزای کاری کانادا را دریافت نمایند.

شرایط مورد نیاز ویزا استارت آپ کانادا

برای دریافت ویزای کاری کانادا از طریق برنامه استارت‌آپ ، باید شرایط زیر را برآورده کنید:

داشتن برنامه کسب و کار با ارزش افزوده و موثر : برنامه کسب و کار شما باید به گونه‌ای باشد که به توسعه اقتصاد کانادا کمک کند و از طریق استفاده از توانمندی‌ها و صنعت‌های مرتبط با آن، برای جامعه محلی و جهانی ارزش افزوده خواهد داشت.

داشتن پشتیبانی از سرمایه‌گذاران معتبر : شما باید نشان دهید که توانسته‌اید سرمایه‌گذاران معتبر را برای کمک در توسعه برنامه کسب و کار خود جذب کنید.

داشتن پشتیبانی از سازمان‌های مربوطه : شما باید با سازمان‌های مربوطه، از جمله حوزه تحصیلی و تحقیقاتی مرتبط با برنامه کسب و کارتان، همکاری کنید. اگر شما می‌توانید شرایط بالا را برآورده کنید، می‌توانید از طریق برنامه استارت‌آپ کانادا، اقامت کانادا از طریق استارتاپ را دریافت کنید.

داشتن تجربه کاری و تحصیلی مرتبط : باید نشان دهید که تجربه کاری و تحصیلی شما مرتبط با حوزه کاری شما برای اخذ ویزای استارتاپ کانادا می‌باشد و به شما در توسعه برنامه کسب و کار خود کمک می‌کند.

اثبات برخورداری از تمکن مالی : برای کسب ویزای استارتاپ باید شرایط مالی تان به نحوی باشد که تا ۶ ماه بتوانید خرج خود و خانواده تان را پشتیبانی کنید

مراحل دریافت ویزای استارت آپ کانادا

 • تشریح طرح اقتصادی شما برای یک سازمان حمایتی و شرمت سرمایه گذاری
 • ارسال نامه ای از طرف این سازمان حمایتی به سازمان مهاجرت کانادا
 • بررسی مدارک ارائه شده توسط شما برای اخذ ویزای استارتاپ کانادا
 • بررسی طرح شما تحت عنوان Peer review توسط سازمان های NACO و CVCA (با هدف عدم احتمال فساد مالی یا پولشویی در طرح شما )
 • پرداخت تمامی هزینه های مربوط به پرونده ویزای استارتاپ کانادا
 • دریافت پاسخ از سازمان مهاجرت کانادا و صدور ویزا
مهاجرت به کانادا از طریق استارتاپ

مزایا ویزای استارت آپ کانادا

 • عدم نیاز به سطح بالای زبان
 • یکی از سریع ترین روش های مهاجرت به کانادا و اخذ اقامت برای سرمایه گذاران و کارآفرینان
 • امکان اخذ اقامت دائم برای خود و تمامی اعضای خانواده

مدارک موردنیاز جهت اخذ اقامت کانادا از طریق استارت آپ

برای دریافت ویزای کاری کانادا از طریق برنامه استارت آپ کانادا، شما باید مدارک زیر را ارائه دهید:

مدارکجزئیات و شرایط مدارک مورد نیاز
برنامه کسب و کارباید برنامه کسب و کار خود را به دقت توصیف کنید. این برنامه شامل مواردی مانند اهداف کسب و کار، راهبردهای بازاریابی، برنامه های توسعه محصول، برنامه های مالی، شرح وظایف کارکنان و مدیران و دیگر جزئیات کسب و کار شما است.
نامه حمایت سرمایه‌گذارباید یک نامه از یک یا چند سرمایه‌گذار به همراه جزئیات سرمایه‌گذاری در برنامه کسب و کارتان ارائه کنید.
سوابق کاریشما باید مدارکی مانند رزومه، نامه‌های توصیه‌نامه از مشتریان یا کارفرمایان قبلی و شواهد تحصیلی خود را ارائه کنید تا نشان دهید که تجربه کافی برای موفقیت در برنامه کسب و کارتان دارید.
پرداخت حقوقباید نشان دهید که شما قادر به پرداخت حقوق برای خود و همکارانتان هستید. برای این منظور، شما باید مدارکی مانند گزارش بانکی، اظهارنامه مالیاتی و سایر اسناد مالی مورد نیاز را ارائه کنید.
شواهد پشتیبانی دولتیبرنامه کسب و کار شما باید از طریق برنامه استارت آپ کانادا, پشتیبانی دولتی را دریافت کرده باشد. برای این منظور، شما باید مدارکی مانند نامه پشتیبانی دولتی، مدارک ثبت شرکت و گواهی‌های دیگر مرتبط را ارائه کنید.
مدارک لازم ویزا استارت آپ کانادا

هزینه های اخذ ویزای استارت آپ کانادا

هزینه‌های استارتاپ کانادا بستگی به عوامل مختلفی دارد، از جمله نوع کسب و کار، موقعیت جغرافیایی، اندازه تیم کاری، و هزینه‌های زندگی در شهر مورد نظر. همچنین، هزینه‌ها ممکن است شامل موارد زیر باشد:

هزینه هاشرایط و جزئیات هزینه ها
هزینه‌های ثبت شرکتاقامت از طریق استارتاپ کانادا شامل هزینه‌های ثبت شرکت در کانادا، تهیه مدارک و مستندات لازم و هزینه‌های قانونی است.
هزینه‌های استخدامشامل هزینه استخدام نیروی کار متخصص، پرداخت حقوق و مزایای کارکنان و هزینه‌های آموزش می‌شود.
هزینه‌های اجارهشامل هزینه اجاره محل کار، اداره و فضایی برای تیم کاری است.
هزینه‌های بازاریابی و تبلیغاتشامل هزینه‌های تبلیغاتی، رسانه‌ای و دیجیتال برای جذب مشتریان است.
هزینه‌های تحقیق و توسعهشامل هزینه‌های مربوط به تحقیق و توسعه محصولات و خدمات جدید است.
هزینه‌های حمل و نقلشامل هزینه‌های مربوط به حمل و نقل کالاها، مواد اولیه و محصولات نهایی است.
هزینه‌های مالی و حسابداریویزای استارتاپ کانادا شامل هزینه‌های مربوط به حسابداری، مالیات و امور مالی است.
هزینه‌های قانونیشامل هزینه‌های مربوط به مشاوره حقوقی، ترجمه مستندات و دیگر هزینه‌های قانونی می‌شود.
هزینه‌های معیشتیشامل هزینه‌های مربوط به مسکن، خوراک، پوشاک و سایر هزینه‌های روزمره است.

لازم به ذکر است برای اطلاعات دقیق تر و محاسبه هزینه‌های مهاجرت به کانادا از طریق استارت آپ، توصیه می‌شود با وکلای مهاجرتی و مشاوران مالی و حقوقی متخصص ویتراپو تماس حاصل فرمایید.

تمکن مالی مورد نیاز ویزای استارت آپ کانادا

برای اقامت در کانادا، متقاضیان باید توانایی تامین هزینه‌های زندگی خود و خانواده خود را تا ۶ ماه آینده در این کشور تأمین داشته باشند. این میزان مالی برای پوشش هزینه‌های زندگی شامل مخارج روزمره، مسکن، غذا، حمل و نقل، درمان و سایر هزینه‌های اساسی مورد نیاز است. مبالغ مورد نیاز برای تمکن مالی به شرح زیر است:

تعداد اعضا برای استارتاپ کاناداتمکن مالی مورد نیاز
یک فرد مجرد13 هزار دلار کانادا
یک زوج بدون فرزند17 هزار دلار کانادا
یک خانواده سه نفره21 هزار دلار کانادا
یک خانواده چهار نفره25 هزار دلار کانادا

سازمان های حمایت کننده از استارت آپ در کانادا

سازمان های Venture Capitals در حمایت از استارتاپ کانادا

این سازمان ها در همان مراحل اولیه، رکورد فروش شما را بررسی می‌کنند، سپس به بررسی طرح شما خواهند رفت!‌ در واقع از طرحی پشتیبانی می‌کنند که مطمئن باشند می‌توانند سوددهی میلیون دلاری از آن بگیرند. از جمله این سازمان های Venture Capitals می‌توان به مواردی همچون زیر اشاره نمود:

 • Communitech
 • Creative Destruction Lab
 • Empowered Startups Ltd
 • Extreme Innovations
 • Genesis Centre
 • Highline BETA Inc
 • Innovacorp
 • Interactive Niagara Media Cluster o/a Innovate Niagara
 • Invest Ottawa
 • Knowledge Park o/a Planet Hatch
 • Launch Academy
 • LaunchPad PEI Inc
 • NEXT Canada
سازمان های حامی ویزای استارتاپ کانادا

سازمان های Angel Investors حامی ویزای استارتاپ

سازمان های Angel Investors، جز آن دسته از سازمان هایی هستند که دریافت حمایت و پشتیبانی شان اندکی راحت تر است. این سازمان ها در ازای خرید سهمی از کسب و کار شما،‌ به شما پول می‌دهند تا بتوانید سرعت بازدهی تجارتتان را افزایش دهید.

این مبلغ مخصوصا برای استارتاپ های نوپا به شدت کمک کننده است و می‌تواند آنها را چندین سال جلو بیاندازد. از جمله این سازمان ها می‌توان به مواردی همچون زیر اشاره نمود:

 • Oak Mason Investments Inc
 • Southeastern Ontario Angel Network
 • Southwestern Ontario Angel Group
 • TenX Angel Investors Inc
 • VANTEC Angel Network Inc
 • York Angel Investors Inc

سازمان های Incubators حمایت کننده ویزای استارت آپ کانادا

نوع دیگر سازمان های حمایتی در کشور کانادا، سازمان های Incubators هستند. این سازمان ها ساز و کارشان با دو نوع دیگر کمی متفاوت است. این سازمان ها با برگزاری دوره های آموزشی سعی دارند که سرعت بازدهی استارتاپ ها را به شدت افزایش دهند.

در واقع سازمان های Incubators به شما پولی نمی‌دهند ولی باعث شکل گیری استارتاپ شما خواهند شد. این سازمان ها در کنار استارتاپ های جوان قرار می‌گیرند و کمک می‌کنند که آنها رشد خوبی را تجربه نمایند. از جمله این سازمان ها می‌توان به مواردی همچون زیر اشاره نمود:

 • Impression Ventures
 • Information Venture Partners Management Inc
 • Innovation Platform Capital International LP
 • iNovia Capital Inc
 • Lumira Capital
 • Nova Scotia Innovation Corporation (o/a Innovacorp)
 • OMERS Ventures Management Inc
 • Pangaea Ventures Ltd
 • PRIVEQ Capital Funds
 • Real Ventures
 • Relay Ventures
 • ScaleUp Venture Partners, Inc

وضعیت خانواده فرد متقاضی برای مهاجرت به کانادا از طریق استارتاپ

یکی از نگرانی‌های اصلی هر شخصی که قصد مهاجرت دارد، وضعیت خانواده‌اش پس از انجام این تصمیم است. از جمله بزرگ‌ترین مزایای ویزای استارت‌آپ کانادا، این است که شما قادر خواهید بود خانواده خود را به همراه خود به کانادا ببرید.

در صورت متاهل بودن، همسر شما با مهاجرت، می‌تواند مجوز کار در کانادا را دریافت کرده و مشغول به کار شود. علاوه بر این، فرزندان شما نیز به سادگی می‌توانند مجوز کار یا تحصیل در کانادا دریافت کرده و در یکی از بهترین کشورهای دنیا به تحصیل بپردازند. در صورت داشتن کودک خردسال که هنوز به تحصیل نرفته است، می‌توانید برای او ویزای ویزیتور دریافت کرده و او را با خود به کانادا ببرید

نکته مهم : لازم به ذکر است که استارت آپ کانادا دارای محدودیت نمی‌باشد, اما به صورت کلی کم بودن سهمیه صدور ویزا، و همچنین وجود رقابت در این روش را می‌توان به عنوان محدودیت برای استارتاپ کانادا در نظر گرفت، که با داشتن مشاوری آگاه از شرایط و مراحل به راحتی می‌توان این ویزا را دریافت نمود. جهت کسب اطلاعات بیشتر تنها کافی است با موسسه مهاجرتی ویتراپو تماس حاصل فرمایید

تعریف کلمات کلیدی در پروسه اخذ ویزای استارتاپ کانادا

Commitment Certificate : زمانی که شما طرح خود را برای یک سازمان حمایتی ارائه می‌کنید و موفق می‌شوید که نظر آنها را جلب نمایید، آن سازمان نامه ای را به اداره مهاجرت کانادا می‌فرستد که در آن تمام مشخصات طرح تجارتی شما و اعضای آن ذکر گردیده است.

Essential Applicant : در هر پروژه استارتاپی افرادی وجود دارند که عضو جدانشدنی آن پروژه محسوب می‌گردند. در واقع اهمیت این افراد به قدری بالا است که اگر در پرونده شان مشکلی به وجود بیاید احتمالا کل پروژه استارتاپ متوقف خواهد شد.

Non-Essential Applicant : این عبارت به افرادی در پروژه اشاره می‌کند که بدون حضور آنها تیم استارتاپ مختل نمی‌شود. در واقع این افراد قابلیت جایگزینی دارند و می‌توانند توسط افراد دیگری (با دارا بودن شرایط) در تیم استارتاپی جایگزین شوند.

مجوز کار کانادا از طریق ویزای استارت آپ

برای کار در کانادا به اجازه نامه و ویزا کاری نیاز خواهید داشت. اگر قصد اخذ ویزا استارت آپ کانادا را دارید باید بعد از گرفتن حمایت سازمان مورد نظرتان از طریق اداره مهاجرت کانادا، اجازه کار کردن نیز دریافت نمایید. این مجوز برای شما اقامتی یک ساله را در کانادا فراهم می‌کند، و در طی این مدت می‌توانید پرونده اقامت دائم خود را نیز جلو ببرید.

برای اینکه بتوانید این مجوز را دریافت کنید باید شرایطی را فراهم نمایید. در وهله اول، نباید قصد داشته باشید که در استان کبک کشور کانادا زندگی کنید. همچنین مبلغ ۲۳۰ دلار نیز باید به عنوان توافق به کارفرما بپردازید.

قبل از اقدام برای این مجوز، باید نامه حمایتی خود از سازمان مربوطه را کسب نموده باشید، و لازم به ذکر است که تمکن مالی شما باید به نحوی باشد که بتوانید تا ۵۲ هفته خانواده تان را ساپورت نمایید.

مجوز کار با ویزا استارت آپ کانادا

مدت زمان صدور ویزای استارت آپ کانادا

به طور کلی مدت زمان صدور ویزا استارت آپ کانادا یک تا دو سال است, اما انجام مراحل صدور ممکن است از نظر زمان بندی متفاوت باشند. بنابراین مدت زمان صدور ویزای استارت آپ مشخص نیست, چرا که در مرحله اول که باید بیزینس پلن پروژه خودتان را بنویسید، چیزی حدود یک الی دو ماه از شما وقت گرفته خواهد شد.

همچنین در مرحله ای که به دنبال کسب حمایت یکی از سازمان های مورد تایید دولت کانادا هستید، مدت زمانی ۲ الی ۴ ماهه را باید در نظر داشته باشید. زمانی که برای گرفتن اقامت دائم کانادا اقدام کنید، باید چیزی حدود ۱۶ تا ۳۱ ماه صبر داشته باشید زیرا انجام امور آن کمی زمان بر است.

در نهایت لازم به ذکر است، اگر برای اخذ ویزای کاری اقدام کرده اید و به دنبال گرفتن مجوز کار هستید، زمانی معادل ۲ تا ۹ ماه برای این پروسه نیاز است.

دلایل ریجکتی ویزای استارت آپ کانادا

به عنوان یکی از بهترین روش های مهاجرتی برای مهاجرت به کانادا، ویزای استارت آپ کانادا روش فوق العاده ای است. این ویزا به شما اجازه می‌دهد خانواده خود را به همراه خود به کانادا ببرید و برای آنها شرایط زندگی مناسبی فراهم کنید. اگرچه فرایند اخذ این ویزا ممکن است دشوارتر از روش‌های دیگر مهاجرتی باشد، اما به دلیل مزایای بیشماری که دارد، از جمله روش های برتر برای مهاجرت به این کشور می‌باشد.

در طول این فرایند، باید بسیار دقت کنید تا مدارک خود را به صورت کامل ارسال کنید و هیچ مرحله‌ای را از دست ندهید تا ویزای شما دچار ریجکتی نشود. یکی از دلایل اصلی ریجکتی پرونده ویزای استارت آپ کانادا، مشکلات شخصی شما است. برای مثال، داشتن سوءسابقه یکی از مواردی است که به راحتی می‌تواند باعث لغو ویزا شود.

همچنین، مشکلات پزشکی که در کانادا هزینه‌های درمانی بالایی دارند نیز، باعث رد درخواست شما خواهند شد. علاوه بر این، نداشتن توانایی مالی کافی، هرچند ایده اقتصادی شما خوب و قوی باشد، می‌تواند باعث رد ویزا شما شود. نقص پرونده و همچنین مدارکی مانند مدارک هویتی و مدرک زبان انگلیسی نیز از دیگر دلایلی هستند که می‌توانند باعث رد درخواست شما شوند.

علاوه بر دلایلی بررسی شد، دلایل دیگری نیز ممکن است باعث ریجکتی پرونده استارتاپ کانادا شوند. برای مثال، سوابق تحصیلی شما و گروهتان باید به گونه‌ای باشد که بتوانید به خوبی تمام جنبه‌های پروژه خود را تبیین کنید.

همچنین لازم به ذکر است، رد شدن یکی از اعضای اصلی گروه نیز می‌تواند باعث رد کل پرونده شما شود، بنابر این باید در انتخاب اعضای اصلی گروه بسیار دقت کنید تا از وقوع چنین مشکلاتی جلوگیری کنید.

چند نمونه از استارتاپ های موفق در کشور کانادا

در این بخش قصد داریم با تعدادی از استارتاپ های موفق کشور کانادا آشنا شویم که اعضای اصلی آن از طریق پروسه ویزای استارتاپی مهاجرت کرده بودند.

دقت کنید که وجه مشترک تمام استارتاپ های موفق در کشور کانادا، وجود یک ایده بکر و خلاقانه بوده است که توانسته در مدت زمان کوتاهی به سوددهی و بازدهی مناسبی برسد.

استارتاپجزئیات استارتاپ
استارتاپ Loopioاین استارتاپ در سال ۲۰۱۴ راه اندازی شد و توانست که در مدت زمان کوتاهی به رتبه های بالایی در بازارهای مالی دست پیدا کند. زمینه فعالیت این استارتاپ بررسی درخواست های امنیتی است
استارتاپ OpenCareاین استارت آپ یکی دیگر از استارتاپ های موفق کشور کانادا می‌باشد که در سال ۲۰۱۲ راه اندازی گردید. هدف از ایجاد این استارتاپ ارائه خدمات دندان پزشکی در نزدیک محل به مشتریان خود بوده است
استارتاپ Ritualاین استارتاپ که مشابه آن را در اکثر نقاط دنیا مشاهده می‌کنیم مربوط به اپلیکیشن و وبسایت سفارش آنلاین غذا از رستوران های اطراف است

نکته بسیار مهم :  در ویزای استارت آپ کانادا متقاضی قبل از درخواست اقامت قصد راه اندازی ایده خود را داشته باشد و پس از اخذ ویزا حتما راه اندازی و شروع شود

خدمات ویتراپو برای اخذ ویزای استارتاپ کانادا

موسسه مهاجرتی ویتراپو با ارائه خدمات حرفه‌ای و کارآمد، شما را در فرایند اخذ ویزای استارتاپ کانادا همراهی می‌کند. ویتراپو با تیم متخصص و مجرب خود، به شما کمک می‌کند تا مراحل پیچیده این فرایند را با اطمینان و سهولت طی کنید.

از تحلیل و بررسی موارد شخصی شما و ارائه مشاوره مهاجرتی تا تهیه و تکمیل مدارک مورد نیاز، تیم ویتراپو همراه شماست. وکلای مهاجرتی مجرب این موسسه با داشتن اطلاعات به‌روز و تجربه‌ی بیش از چهارده سال در زمینه مهاجرت به کانادا، به شما راهنمایی‌های لازم را ارائه می‌دهند تا درخواست ویزای استارتاپ کانادا خود را با موفقیت انجام دهید.

سوالات متداول استارت آپ کانادا

توسط چه سازمان هایی طرح ارائه شده متقاضی ویزای استارت آپ کانادا بررسی می‌شود؟

سازمان های NACO و CVCA

هزینه ای که به عنوان توافق با کارفرما برای دریافت مجوز کار کانادا باید پرداخت شود چقدر است؟

230 دلار

هر ایده ای می‌تواند تبدیل به ویزای استارت آپ کانادا شود؟

خیر ایده پیشنهادی برای ویزای استارت آپ کانادا باید خلاقانه باشد و همچنین متقاضی باید ثابت کند که ایده انتخابی می‌تواند در کشور کانادا درآمد زا باشد

مدت زمان اخذ ویزای استارت آپ کانادا؟

به طور کلی مدت زمان صدور ویزای استارتاپ کانادا یک تا دو سال طول می‌کشد

سرمایه مورد نیاز برای استارت آپ کانادا؟

سرمایه مورد نیاز استارتاپ کانادا ثابت و مشخص نیست و به نوع پبیزینس و ایده مورد نظر برای استارتاپ بستگی دارد

آیا برای مهاجرت به مشاوره احتیاج دارید؟

مشاوره را همین الان رزرو کنید یا بررسی کنید که واجد شرایط مهاجرت هستید
تماس با ما
ــــــــــــــــــــــــ یا ــــــــــــــــــــــــ
برای مشاوره رایگان کلیک کنید
فرم زیر را برای ما ارسال کنید و منتظر بمانید
مشاوران ویتراپو در اسراع وقت با شما تماس میگیرند