کار در ایتالیا

کار در ایتالیا و دریافت ویزای کاری ایتالیا یکی از بهترین گزینه‌های پیش روی شما برای مهاجرت و شروع فصلی

تماس: 021-91303121
ــــــــــــــــــــــــ یا ــــــــــــــــــــــــ

کار در ایتالیا و دریافت ویزای کاری ایتالیا یکی از بهترین گزینه‌های پیش روی شما برای مهاجرت و شروع فصلی تازه در زندگی‌تان است. ایتالیا یکی از زیباترین کشورهای اروپایی است. این کشور با داشتن جاذبه‌های بی نظیر و غذاهای متنوع، همواره بسیاری از گردشگران و مهاجران را میزبانی می‌کند. مهم‌ترین شرط برای مهاجرت کاری به ایتالیا، تسلط به زبان ایتالیایی است. در حال حاضر مهاجرت تحصیلی به ایتالیا بیش از هر مورد دیگری مطرح است، زیرا بسیاری از دانشجویان بعد از فارغ‌التحصیلی در همین کشور مشغول به کار می‌شوند؛ اما اگر قصد مهاجرت کاری به این کشور را دارید، باید در مورد شرایط اقتصادی این کشور و همچنین مشاغل پردرآمد آن اطلاعات کاملی کسب کنید. مهاجرت کاری به ایتالیا یکی از بهترین و کم هزینه‌ترین روش‌های مهاجرتی است، شما می‌توانید تنها با یک تماس، با کمک مشاورین ویتراپو از تمامی شرایط کار در ایتالیا مطلع شوید.

آیا برای مهاجرت به مشاوره احتیاج دارید؟

مشاوره را همین الان رزرو کنید یا بررسی کنید که واجد شرایط مهاجرت هستید
تماس با ما
ــــــــــــــــــــــــ یا ــــــــــــــــــــــــ

دریافت اقامت دائم و پاسپورت با کار در ایتالیا

قطعا هدف شما نیز از مهاجرت کاری به ایتالیا، اخذ اقامت دائم و پاسپورت این کشور است. مهم‌ترین نکته این است طول مدت اقامت در ایتالیا به قرارداد کارجو کارفرما بستگی دارد. اگر شخص متقاضی به مدت 5 سال در ایتالیا به صورت تمام وقت مشغول به کار شود، پس از این مدت می‌تواند درخواست خود را جهت اقامت دائم ارائه نماید. در صورتی که فرد بیش از 5 سال در خاک ایتالیا اقامت داشته باشد می‌تواند برای تابعیت و دریافت پاسپورت این کشور اقدام کند.

آیا برای مهاجرت به مشاوره احتیاج دارید؟

مشاوره را همین الان رزرو کنید یا بررسی کنید که واجد شرایط مهاجرت هستید
تماس با ما
ــــــــــــــــــــــــ یا ــــــــــــــــــــــــ

مراحل و مدارک لازم مهاجرت کاری به ایتالیا

پیش از اقدام برای دریافت ویزای کاری ایتالیا، باید با تمامی پیچ و خم های مسیر و همچنین مدارک آشنا باشید. سفارت ایتالیا نیز مانند تمامی کشورها، حساسیت خاصی در بررسی مدارک متقاضیان به خرج می‌دهد و به همین دلیل باید مدارک خود را بی نقص به سفارت ارائه کنید. برای کار در ایتالیا در ابتدا به یک پیشنهاد کار یا Job Offer از سوی کارفرمای ایتالیایی و یا شرکت تجاری در این کشور نیاز دارید. مهم‌ترین نکته در این مرحله این است که کارفرما پیش از ارسال جاب آفر برای شما، باید یک آگهی منتشر کند تا از نبود نیروی کار داخلی در خود کشور ایتالیا و یا هر کشور دیگری در حوزه شینگن مطمئن شود. در صورتی که هیچکس برای دریافت شغل مورد نظر اعلام آمادگی نکند، کار به فرد خارجی یعنی شما می‌رسد.

مراحل درخواست کار در ایتالیا

اگر قصد مهاجرت کاری به ایتالیا را دارید و خودتان را برای این تغییر در زندگی‌تان آماده کرده‌اید، در ابتدا باید مراحل و سلسله مراتب درخواست کار در ایتالیا را بدانید. به طور کلی برای این کار باید 4 مرحله را پشت سر بگذارید:

مرحله اول : در اولین مرحله برای اقدام به کار در ایتالیا، باید از طریق یکی از سایت‌ها یا موسسات کاریابی شغل مورد نظر خود را در این کشور پیدا کنید.

مرحله دوم : پس از پیدا کردن کار در ایتالیا، حالا باید رزومه کاری خود را برای کارفرمای ایتالیایی ارسال نمایید. توجه داشته باشید که رزومه شما باید کاملا بی‌نقص بوده و تمامی سوابق و مهارت‌های کاری‌تان در آن ذکر شده باشد.

مرحله سوم : اگر رزومه شما مورد تایید کارفرمای ایتالیایی قرار بگیرد، از سوی شرکت برای شما یک نامه پیشنهاد شغلی یا جاب آفر ارسال می‌شود. پس از دریافت جاب آفر می‌توانید برای اخذ ویزای کاری ایتالیا اقدام کنید. صدور ویزای کاری نیز معمولا 30 روز کاری طول می‌کشد.

مرحله چهارم : پس از اقدام برای ویزای کاری و اخذ آن، شما می‌توانید وارد کشور ایتالیا شوید. برای ورود به این کشور نیاز به ویزا دارید. ویزای ایتالیا با عناوین مختلف توریستی، تحصیلی و کاری صادر می‌شود؛ هر یک از این ویزاها تاریخ انقضای خود را دارند و مشخص می‌کنند که شما تا چه زمانی می‌توانید در کشور ایتالیا بمانید. اگر ویزای شینگن دارید، نیازی نیست برای ویزای دیگری اقدام نمایید و با همان ویزا می‌توانید وارد کشور ایتالیا شوید. پس از ورود به این کشور، تا 8 روز زمان دارید که به شرکت مورد نظر مراجعه کرده و قرارداد کاری خود را با کارفرما جهت کار در ایتالیا امضا کنید. در نهایت پس از امضای قرارداد با کارفرما، شما رسما یک نیروی کار در ایتالیا به حساب می‌آیید و می‌توانید مجوز اقامت خود را از پلیس محلی شهر خود دریافت کنید.

مدارک درخواست کار در ایتالیا

حال که با مراحل ارائه درخواست کار در ایتالیا به طور کلی آشنا شدید، باید درباره مدارک مورد نیاز برای ارسال این درخواست نیز اطلاعات کسب کنید. همان طور که می‌دانید مدارک متقاضیان خارجی چه برای ویزای کاری و چه برای سایر ویزاها با حساسیت خاصی توسط سفارت بررسی می‌شود، به همین دلیل باید در این باره اطلاعات کافی داشته باشید. فراموش نکنید که به هیچ عنوان مدارک جعلی به سفارت ارائه نکنید، زیرا در صورت بررسی و عیان شدن جعلی بودن اسناد درخواست ویزای شما ریجکت شده و حتی ممکن است به طور کلی اجازه درخواست مجدد نیز از شما سلب شود. مدارک مورد نیاز برای مهاجرت کاری به ایتالیا عبارتند از:

تکمیل فرم درخواست
ارائه پروپوزال
مدرک آیلتس (5.5 به بالا)
ترجمه ترکی مدارک تحصیلی قبلی
نمره مناسب آزمون های یوس (yos) یا ست (sat)
پرداخت هزینه بررسی مدارک به دانشگاهی
ارائه مدرکی جهت اثبات تسلط به زبان ترکی (در صورت تمایل به تحصیل به زبان ترکی)

شرایط درخواست ویزای کار ایتالیا

پیش از هر اقدامی برای دریافت ویزای کاری ایتالیا، باید از شرایط مورد نیاز جهت اخذ این ویزا مطلع باشید. مهم‌ترین شرط برای ارسال درخواست کار در ایتالیا، تسلط به زبان ایتالیایی است. همچنین برای اینکه بتوانید در کشور ایتالیا مشغول به کار شوید باید بالای 18 سال سن داشته و مهارت و تخصص خاصی داشته باشید. رزومه کاری قوی و همچنین داشتن مدارک تحصیلی در زمینه مرتبط با شغل و مهارت‌تان نیز از جمله شرایط لازم برای اخذ ویزای کاری ایتالیا محسوب می‌شوند.

مزایا مهاجرت به ایتالیا از طریق کار

اخذ اقامت ایتالیا
برخورداری از اقتصاد پایدار و قوی
سفر به کشور های اروپایی بدون ویزا

آیا برای مهاجرت به مشاوره احتیاج دارید؟

مشاوره را همین الان رزرو کنید یا بررسی کنید که واجد شرایط مهاجرت هستید
تماس با ما
ــــــــــــــــــــــــ یا ــــــــــــــــــــــــ

میزان درآمد برای کار در ایتالیا چقدر است؟

قطعا یکی از مهم ترین دلایل مهاجرت کاری به ایتالیا برای هر فردی، حرکت به سوی آینده‌ای روشن‌تر است. حقوق و درآمد یک عامل تاثیرگذار در انتخاب مقصد مهاجرت محسوب می‌شود. پیش از اقدام برای درخواست کار در ایتالیا نیز باید در این مورد اطلاعات کافی را کسب نمایید. اقتصاد کشور ایتالیا به دلیل بحران مالی سال 2008 همچنان کمی آسیب پذیرتر از سایر کشورهای حوزه اروپا مانند اتریش، دانمارک و … است. به طور کلی حداقل و حداکثری برای حقوق نیروی کار در کشور ایتالیا تعریف نشده است. نرخ حقوق و دستمزد در ایتالیا در بخش‌های مختلف و حوزه‌های شغلی متفاوت است. در بخش خصوصی، میزان حقوق دریافتی میان کارفرما و کارجو توافق می‌‍شود و رنج مشخصی نیز ندارد. اما به طور میانگین حقوق پرداختی ماهانه در ایتالیا بین ۱۸۰۰ تا 2200 یورو است.

درآمد کار در ایتالیا

مهاجرت کاری به ایتالیا از طریق بلوکارت

بلوکارت نیز یکی از راه های اخذ اقامت کاری در ایتالیا است. کارت آبی یا بلوکارت یکی از کارت‌هایی است که به متخصصان خارجی برای اقامت در کشور ایتالیا تعلق می‌گیرد. کارجویان خارجی می‌توانند با دریافت این کار در کشور ایتالیا مشغول به کار شوند. یکی از نکات مثبت بلوکارت این است که با دریافت آن می‌توانید خانواده‌تان را نیز همراه خود به کشور ایتالیا ببرید. برای دریافت بلوکارت باید ابتدا یک پیشنهاد شغلی یا جاب آفر از کارفرمای ایتالیایی دریافت کنید. با توجه به زمان قرارداد شما با شرکت مربوطه، مجوزی با اعتبار ۶ ماه تا ۴ سال جهت کار در ایتالیا برای‌تان صادر خواهد شد. برای دریافت کارت آبی یا بلوکارت ایتالیا باید ابتدا در سایت بلوکارت اروپا ثبت نام کنید. ثبت نام در این سایت باید بر اساس سوابق شغلی و تحصیلات شما باشد. کارفرمایان ایتالیایی به کلیه سوابق ثبت نام شوندگان دسترسی دارند می‌توانند از میان متقاضیان در سایت، کارجو مورد نظر خود را جهت استخدام انتخاب کنند. در صورت انتخاب توسط کارفرمای ایتالیایی جهت کار در این کشور، بلوکارت برای شما صادر می‌شود.

با چه مشاغلی می‌توان بلوکارت دریافت کرد؟

دریافت کارت آبی یا بلوکارت ایتالیا یک روش عالی برای کار در این کشور به حساب می‌آید. در این میان همواره کسانی که تحصیلات عالی و همچنین سوابق کاری و تحصیلی‌شان با یکدیگر مرتبط است، شانس بیشتری نیز برای دریافت بلوکارت دارند. اما مشاغلی هستند که احتمال دریافت بلوکارت در آن‌ها بیشتر است. مشاغلی مانند مهندسی، پزشکی، اساتید دانشگاه، مدیریت، تکنسین و مددکاران اجتماعی از جمله مواردی هستند که اگر در آن‌ها مشغول باشید، به احتمال زیاد می‌توانید بلوکارت ایتالیا را دریافت کنید.

مزایای داشتن بلوکارت برای کار در ایتالیا چیست؟

همان طور که پیش‌تر نیز اشاره کردیم، مهم‌ترین مزیت داشتن بلوکارت ایتالیا امکان اقدام جهت اقامت همسر و فرزندان شما در این کشور است. سایر مزایای کارت آبی ایتالیا عبارتند از:

  • استفاده از بیمه
  • افتتاح حساب در اروپا و استفاده از تسهیلات بانکی
  • تحصیل فرزندان در مدارس اروپا
  • زندگی در کشوری که امنیت و سرمایه اجتماعی بالایی دارد
  • وجود فرصت های شغلی متنوع با حقوق بالا و مزایا
  • هزینه های پایین زندگی

کار در ایتالیا

دریافت ویزا برای خانواده جهت مهاجرت به ایتالیا از طریق کار

بسیاری از کسانی که قصد مهاجرت کاری به ایتالیا را دارند مزدوج هستند و در بعضی موارد فرزند نیز دارند. یکی از مهم‌ترین سوالات پیش از اقدام برای کار در ایتالیا این است که آیا می‌توان از این طریق برای همسر و فرزندان نیز اقامت گرفت؟ جواب این سوال بله است! دارندگان کارت آبی اتحادیه اروپا می‌توانند برای همسر و فرزندان خود نیز درخواست اقامت کنند. کسانی که با ویزای کاری یکساله وارد کشور ایتالیا شده‌اند نیز می‌توانند در این مدت همسر و فرزندان‌شان را همراه خود به این کشور بیاورند. مدارک لازم جهت ویزای همراه برای کار در ایتالیا عبارتند از:

پاسپورت معتبر نامه عدم سوءپیشینه
گواهی ازدواج گواهی پزشکی
گواهی تولد فرزندان گواهی حقوق شخص اصلی
گواهی اشتغال به کار شخص اصلی گواهی محل اقامت در ایتالیا

آیا برای مهاجرت به مشاوره احتیاج دارید؟

مشاوره را همین الان رزرو کنید یا بررسی کنید که واجد شرایط مهاجرت هستید
تماس با ما
ــــــــــــــــــــــــ یا ــــــــــــــــــــــــ

مشاغل مورد نیاز مهاجرت به ایتالیا از طریق کار

پیش از اقدام برای مهاجرت کاری به ایتالیا لازم است بدانید آیا مهارت شما در این کشور به کار می‌آید یا خیر؟ اگر به دنبال کار در کشور ایتالیا هستید، باید بدانید که رشته تحصیلی، سابقه کاری، توانایی فردی از مهم‌ترین فاکتورهای تاثیرگذار روی موفقیت شما برای یافتن شغل مناسب در این کشور هستند. در حال حاضر این کشور در زمینه‌هایی چون کامپیوتر، الکترونیک، آموزش و پرورش، مهندسی مکانیک، تکنولوژی و همچنین دانش ریاضیات دچار کمبود نیروی کار است. درادامه لیست برخی از مشاغلی که در کشور ایتالیا برای شما وجود دارند را ارائه می‌کنیم:

مهندسی عمران مهندسی مکانیک
مهندسی برق مهندسی شیمی
مهندسی طراحی و توسعه مهندسی تولید و فرآیند
مهندسی برنامه ریزی و کنترل کیفیت مهندسی فنی
پزشکان مددکاران اجتماعی
پرستاران هنرمندان
فیزیکدانان متخصصان نرم افزار
هواشناسان سرآشپزها و آشپزها

قوانین کار در ایتالیا

قوانین کار در ایتالیا

به طور کلی قوانین کار در ایتالیا راحت تر از سایر کشور های اروپایی می‌باشد. متقاضیان کار در این کشور می‌توانند در طول هفته 40 ساعت و در طول روز 8 ساعت مشغول به کار شوند. همچنین متقاضیان می‌توانند به صورت ساعتی نیز با امضای قرارداد کار مشغول به کار و فعالیت شوند که این نوع قرارداد بیشتر مناسب برای دانشجویان می‌باشد, چرا که در طول هفته 20 ساعت اجازه کار دارند.

موسسات کاریابی در ایتالیا

موسسات و سایت‌های کاریابی تنها راه برای پیدا کردن کار در ایتالیا هستند؛ با اقدام از طریق موسسات کاریابی معتبر ایتالیا می‌توانید با خیالی آسوده و به صورت قانونی شغل مورد نظر خود را پیدا کنید. موسسات بسیاری در کشور ایتالیا مشغول به کار هستند که می‌توانید از طریق آن ها برای یافتن کار در این کشور اقدام نمایید. بیشتر موسسات کاریابی ایتالیا در شهرهای رم و میلان قرار دارند. در ادامه به برخی از این موسسات اشاره می‌کنیم:

GBJOB synergie
umana unimpiego
risorse vedior
sportello eurointerim

محدودیت های ویزای کار ایتالیا

سوالات متداول جهت مهاجرت کاری به ایتالیا

نحوه پیدا کردن شغل در ایتالیا به چه صورت است؟

از طریق جاب آفر

میانگین درآمد در ایتالیا چقدر است؟

1800 تا 2200 یورو

آیا برای مهاجرت به مشاوره احتیاج دارید؟

مشاوره را همین الان رزرو کنید یا بررسی کنید که واجد شرایط مهاجرت هستید
تماس با ما
ــــــــــــــــــــــــ یا ــــــــــــــــــــــــ
برای مشاوره رایگان کلیک کنید
فرم زیر را برای ما ارسال کنید و منتظر بمانید
مشاوران ویتراپو در اسراع وقت با شما تماس میگیرند