اسپانیا

تاریخچه کشور اسپانیا کشور اسپانیا در جنوب غربی قاره اروپاست. این کشور شامل 47 میلیون نفر جمعیت است و مساحت

تماس: 021-91303121
ــــــــــــــــــــــــ یا ــــــــــــــــــــــــ

تاریخچه کشور اسپانیا

کشور اسپانیا در جنوب غربی قاره اروپاست. این کشور شامل 47 میلیون نفر جمعیت است و مساحت آن 505990 کیلومتر مربع است. اسپانیا در واقع بزرگترین کشور اروپای جنوبی و دومین کشور بزرگ در اروپای غربی است. همچنین از نظر مساحت, چهارمین کشور بزرگ اروپاست. این کشور از نظر جمعیت در قاره اروپا رتبه ششم را کسب کرده است. در کشور اسپانیای کنونی اولین فرهنگ ها و مردمانی که وارد شده‌اند, مردمان پیش از روم مثل ایبریان, سلت ها, سلتیبری ها و … بودند. پس از آن افراد خارجی مدیترانه مثل یونانیان باستان با ایجاد مستعمرات تجاری ساحلی برای مدت کوتاهی این کشور را کنترل کردند. کشور اسپانیا یک کشور توسعه یافته با دموکراسی پارلمانی سکولار و سلطنت مشروطه است. این کشور از نظر درآمد و اقتصاد, پردرآمد با اقتصادی پیشرفته است و از نظر تولید ناخالص داخلی , شانزدهمین اقتصاد از نظر ppp است. همچنین اسپانیا طولانی ترین امید به زندگی با 83.5 سال در سال 2019 را داشته است. این کشور به دلیل میراث فرهنگی و طبیعت بکر و فوق‌العاده ای که دارد هر ساله متقاضیان زیادی را از سراسر دنیا برای بازدید و گردشگری جذب می‌کند, بنابراین از مهاجران استقبال ویژه‌ای می‌کند. همچنین روش های گوناگونی برای مهاجرت به این کشور وجود دارد که ویتراپو سعی بر تشریح و توضیح آن‌ها دارد, پس با ما همراه باشید.

اسپانیا

موقعیت جغرافیایی

کشور اسپانیا با 505992 کیلومتر مربع, چهارمین کشور بزرگ قاره اروپاست. بلندترین قله کوه اسپانیا کوه تید (تنریف) که آتشفشانی فعال در 3718 متری در جزایر قناری است. این کشور هم در اروپا و هم در آفریقا قلمرو دارد. عرض جغرافیایی این کشور 27 درجه شمالی و طول جغرافیایی آن 19 درجه غربی و 5 درجه شرقی است. این کشور با کشور پرتغال هم‌مرز است که طولانی ترین مرز اتحادیه اروپاست و با جبل‌الطارق و مراکش همسایه است. همچنین در امتداد رشته کوه پیرنه با فرانسه و آندورا هم‌مرز است.
اسپانیا دارای 11 جزیره است که هرکدام نهاد های حاکمیتی خود را دارا هستند. لازم به ذکر است که در این کشور چندین رودخانه مهم مثل تاگوس, برو, گواریانا, دورو و … وجود دارد.

اسپانیا

اقتصاد

اقتصاد کشور اسپانیا, چهاردهمین اقتصاد بزرگ جهان و چهارمین اقتصاد بزرگ در اتحادیه اروپا و منطقه یورو است. از اواسط دهه 1990 میلادی رشد اقتصادی در این کشور آغاز شد که باعث کاهش بدهی دولت و نرخ بالای بیکاری در آن شد. در سال 1999 با برقراری تعادل بودجه دولت و همچنین کنترل نرخ تورم, این کشور وارد منطقه یورو شد. اسپانیا دومین سرمایه گذار خارجی در آمریکای لاتین بعد از ایالات متحده است. شرکت های این کشور نیز در آسیا به دلیل علاقه مردم به فرهنگ و زبان اسپانیایی گسترش یافته است.
رتبه اقتصاد این کشور در منطقه اروپا 26 است اما امتیاز کلی آن بالاتر از میانگین جهانی است و از سال 2017, 406 امتیاز در آزادی اقتصادی به ثبت رسانده و در رده <بیشتر آزاد> قرار گرفته است.

سیاست

کشور اسپانیا با توجه به قانون اساسی خود دارای 17 جامعه خودمختار با درجه های مختلف است. این قانون بیان می‌کند که اسپانیا هیچ مذهبی مختص به دولت خود ندارد و همه برای عمل و اعتقادات خود آزادند. در واقع این کشور یک پادشاهی مشروطه است که از یک پادشاه و یک پارلمان دو مجلسی, مجلس ملی با 350 عضو که توسط رای مردم برای دوره های چهار ساله و مجلس اعلا با 259 عضو که 208 عضو آن با رای مردم و 51 عضو توسط قوه مققنه برای دوره های چهار ساله منصوب می‌شوند, تشکیل شده است.
قوه مجریه در این کشور از شورای وزیران با ریاست نخست وزیر اسپانیاست که توسط پادشاه این کشور انتخاب می‌شوند و توسط قوه مقننه به آن‌ها رای داده می‌شود و سپس به طور رسمی توسط پادشاه منصوب می‌شوند.

سیستم آموزشی

سیستم آموزشی کشور اسپانیا از طریق دولت این کشور و هرکدام از دولت های 17 منطقه آن حمایت می‌شود. سیستم آموزشی اسپانیا شامل 4 مرحله که 2 مرحله آن اختیاری و 2 مرحله آن اجباری است می‌شود. مدارس ابتدایی و متوسطه در این کشور اجباری و رایگان است و کودکان از 6 سالگی تا 16 سالگی به آن مشغول هستند, بعد از آن دانش آموزان با دریافت مدرک فارغ‌التحصیلی خود می‌توانند به تحصیلات عالی ادامه دهند.
مراحل آموزش در این کشور عبارتند از:

مهد کودک و پیش دبستانی

این مرحله از آموزش اختیاری است. مهدکودک ها معمولا توسط دولت حمایت نمی‌شوند, یعنی والدین برای آموزش فرزندان خود در این مرحله باید هزینه های مربوطه را پرداخت کنند. اما پیش دبستانی در این کشور رایگان است و به تقویت مهارت های جسمی و ذهنی کودکان پرداخته می‌شود.

ابتدایی

آموزش ابتدایی در این کشور اجباری است. این مرحله از آموزش از 6 سالگی تا 12 سالگی به طول می‌انجامد و از 3 دوره 2 ساله تشکیل شده است. این مرحله رایگان است و در آن دروس عمومی مانند ریاضی, زبان و ادبیات و … تدریس می‌شود. این مرحله از آموزش باعث کشف, توسعه و ارائه علایق خاص دانش آموز می‌شود.

متوسطه اول

سومین مرحله از سیستم آموزشی کشور اسپانیا, آموزش متوسطه اول است که در محدوده سنی 12 تا 16 سال است و شامل مدارس دولتی, خصوصی با بودجه دولت و خصوصی است. این مرحله از 2 دوره 2 ساله تشکیل شده است و همچنین اجباری است.
در آموزش متوسطه اول, دانش آموزان مباحثی را که در دوره ابتدایی یاد گرفته‌اند به صورت تخصصی تر می‌آموزند و می‌توانند طیف وسیعی از موضوعات دلخواه خود را برای آموزش پیشرفته تر انتخاب کنند.

متوسطه دوم

این مرحله در کشور اسپانیا اختیاری است و شامل 3 بخش است که عبارتند از:

لیسانس اسپانیایی

برای دریافت این مدرک دانش آموزان پس از به پایان رساندن آموزش متوسطه اول باید یک دوره 2 ساله را آموزش ببینند و امتحان بدهند. این مدرک در واقع اجازه ورود دانش آموزان به دانشگاه است

آموزش حرفه ای

این روش به دانش آموزان اجازه آموزش 4 ساله در مهارت های کاری متعدد را می‌دهد و مدت زمان لازم برای آن 2 سال است.

دانشگاه

به طور کلی 76 دانشگاه در کشور اسپانیا وجود دارد که 45 دانشگاه آن توسط دولت از لحاظ مالی تامین می‌شود. برای ورود به این مرحله دانش آموزان باید لیسانس اسپانیایی خود را ارائه دهند زیرا لازمه آن است و سپس آزمون ورودی دانشگاه مورنظر خود را بدهند. این مرحله از آموزش نه تنها برای دانش آموزان داخلی بلکه برای دانش آموزان خارجی نیز جذاب است.

بهداشت و درمان

از جمله بهترین سیستم های بهداشتی در جهان, سیستم بهداشت ملی اسپانیاست. این سیستم در رتبه هفتم سازمان بهداشت جهانی قرار دارد و به این صورت است که برای هر شهروند این کشور مراقبت های بهداشتی عمومی, جهانی و رایگان وجود دارد. به طور کلی, کل هزینه سلامت این کشور 9.4 درصد از تولید ناخالص داخلی است که کمی بالاتر از میانگین OECD است.

اسپانیا

گردشگری

در کشور اسپانیا سالانه 82 میلیون جمعیت به عنوان گردشگر وارد می‌شوند. سواحل بی‌نظیر, مناظر بکر و متنوع, میراث تاریخی و فرهنگی این کشور منجر به رونق فوق‌العاده صنعت گردشگری شده است و ارزش آن تقریبا 5 درصد از تولید ناخالص داخلی است.

فرهنگ

فرهنگ این کشور تمامی سنت های زندگی اسپانیایی با فرهنگ و میراث روم را در خود نگه داشته است و در واقع اسپانیا را به یکی از کشورهای اصیل اروپا تبدیل کرده است. فرهنگ این کشور با مذاهب کاتولیک مشخص می‌شود که نقش به سزایی در شکل گیری اسپانیا داشته است. همچنین لازم به ذکر است که هنر, معماری و موسیقی این کشور توسط افراد و مهاجمان کشورهای خارجی و جغرافیا آن شکل گرفته است.

اقامت و تابعیت اسپانیا

متقاضیان بعد از 5 سال زندگی در این کشور اقامت دائم دریافت می‌کنند و پس از 10 سال زندگی در اسپانیا می‌توانند برای تابعیت این کشور اقدام کنند. اقامت دائم این کشور به متقاضی این اجازه را می‌دهد که به عنوان فرد مقیم کشور اسپانیا باقی بماند اما ملیت و پاسپورت خود را حفظ کند. با این کار متقاضی از مزایا بسیاری مشابه و مانند شهروندان این کشور برخوردار است. اما باید شرایطی را فراهم کند تا اقامت این کشور را دریافت کند به عنوان مثال دارای تمکن مالی باشد یا از نظر مالی خود را حمایت کند.
اما با دریافت تابعیت این کشور در واقع ملیت و پاسپورت متقاضی اسپانیایی خواهد شد و از تمامی حقوقی که اتباع و شهروندان این کشور دارند برخوردار است. علاوه بر این متقاضی با دریافت تابعیت کشور اسپانیا شهروند اتحادیه اروپا خواهد شد و به راحتی می‌تواند در این منطقه سفر و در انتخابات اروپا شرکت کند.

مزایا اقامت و تابعیت اسپانیا

 • دریافت حق رای
 • دریافت پاسپورت این کشور
 • کار کردن به صورت آزادانه
 • امکان جا به جایی در اتحادیه اروپا بدون نیاز به مجوز
 • سفر راحت تر
 • برخورداری از حمایت های مالی

روش های مهاجرت به اسپانیا (spain)

مهاجرت از طریق کار

به دلیل وجود قدرت و پویایی اقتصاد در این کشور مهاجران زیادی برای دریافت اقامت و تابعیت این کشور اقدام می‌کنند. برای مهاجرت به این کشور از طریق کار چند نوع ویزا وجود دارد که عبارتند از:

 • ویزای کار طئلانی مدت
 • ویزای کار فصلی
 • ویزای Au pair
 • ویزای Eu Blue card

برای مهاجرت از این طریق متقاضی باید پیشنهاد کاری از یک کارفرمای دارای اعتبار در کشور اسپانیا داشته باشد و سپس برای ویزای کاری موردنظر خود اقدام کند. همچنین کارفرمای اسپانیایی نیز برای متقاضی باید مجوز کاری درخواست کند.

مهاجرت از طریق سرمایه گذاری

مهاجرت از طریق سرمایه گذاری یکی از آسان‌ترین و راحت‌ترین روش های مهاجرت به کشور اسپانیاست. در این کشور به روش های مختلفی مانند خرید ملک, سهام, اوراق قرضه و تمکن مالی و … می‌توان سرمایه گذاری کرد. در این روش سود بسیاری هم برای متقاضی و هم برای کشور اسپانیا وجود دارد. لازم به ذکر است که کشور اسپانیا استقبال ویژه ای از مهاجرت از طریق سرمایه گذاری می‌کند, اما شرط لازم برای این روش ارائه مدارکی است که شرایط سرمایه گذاری متقاضی را ثابت می‌کند.

مهاجرت از طریق تحصیل

یکی از بهترین روش های مهاجرت به اسپانیا از طریق تحصیل است زیرا مزیت هایی از جمله تحصیل با هزینه کم یا رایگان, هزینه پایین و مناسب زندگی, برخورداری از امکان کار حین تحصیل و همچنین به دست آوردن اقامت این کشور وجود دارد. متقاضی برای مهاجرت از طریق تحصیل می‌تواند از ویزاهایی که در این روش وجود دارند استفاده کند که عبارتند از:

 • ویزا دانشجویی کم تر از 3 ماه
 • ویزا دانشجویی کوتاه مدت
 • ویزا دانشجویی بلند مدت

اما لازم به ذکر است که شرط اصلی تحصیل در این کشور داشتن پذیرش از جانب مراکز آموزشی اسپانیاست. همچنین نکته قابل توجه در این روش این است که اکثر دانشگاه های این کشور به زبان اسپانیایی تدریس می‌کنند اما برخی از آن ها از زبان انگلیسی نیز استفاده می‌کنند, بنابراین دانشجویان باید تسلط کافی به هر دو زبان داشته باشند.

اسپانیا

مهاجرت از طریق تولد

یکی از روش های مهاجرت به این کشور از طریق تولد فرزند است. اگر فرزندی در اسپانیا متولد شود حتی اگر والدین او اسپانیایی نباشند نیز امکان دریافت اقامت و شناسنامه از راه های مختلفی برای کودک متولد شده در این کشور وجود دارد. اما لازم به ذکر است که این کشور از قانون حق خون پیروی می‌کند, به این صورت که برای دریافت اقامت و شهروندی یکی از والدین کودک متولد شده باید شهروند اسپانیا باشد.

آیا برای مهاجرت به مشاوره احتیاج دارید؟

مشاوره را همین الان رزرو کنید یا بررسی کنید که واجد شرایط مهاجرت هستید
تماس با ما
ــــــــــــــــــــــــ یا ــــــــــــــــــــــــ
برای مشاوره رایگان کلیک کنید
فرم زیر را برای ما ارسال کنید و منتظر بمانید
مشاوران ویتراپو در اسراع وقت با شما تماس میگیرند