تحصیل معماری در ایتالیا

رشته معماری یکی از بهترین و پردرآمد ترین رشته های تحصیلی در سراسر دنیاست. با تحصیل در این رشته می‌توانید

تماس: 021-91303121
ــــــــــــــــــــــــ یا ــــــــــــــــــــــــ

رشته معماری یکی از بهترین و پردرآمد ترین رشته های تحصیلی در سراسر دنیاست. با تحصیل در این رشته می‌توانید وارد بازار کار بسیار خوب و آینده دار آن شوید. یکی از برترین کشورها برای تحصیل در این رشته کشور ایتالیاست, از آنجایی که این کشور دارای معماری بسیار غنی و زیبایی است. متقاضیان با تحصیل معماری در ایتالیا می‌توانند از مدارک معتبری که دانشگاه های بین المللی در این کشور ارائه می‌دهند بهره ببرند. لازم به ذکر است که یکی از برترین دانشگاه های معماری در جهان دانشگاه بین المللی پلی تکنیک میلان (پلیمی) در ایتالیا می‌باشد که جزء 10 دانشگاه برتر معماری در جهان است. همچنین متقاضیان با تحصیل در ایتالیا می‌توانند در شرکت های معتبر سراسر دنیا و این کشور مشغول به کار شوند. با تحصیل در این کشور متقاضیان به راحتی می‌توانند اقامت ایتالیا را دریافت کنند. از جمله مزیت های تحصیل در رشته معماری در ایتالیا می‌توان به تحصیل به زبان انگلیسی و ارائه انواع بورسیه تحصیلی برای کمک به دانشجویان اشاره کرد. اما لازم به ذکر است که دریافت پذیرش تحصیلی همراه با بورسیه در این کشور دارای شرایط بسیار تخصصی است, در همین راستا مشاوران مجرب ویتراپو برای راهنمایی شما عزیزان از شرایط و مدارک مورد نیاز تحصیل معماری در ایتالیا آماده خدمت رسانی می‌باشند. با ما همراه باشید.

تحصیل رشته معماری در ایتالیا

بسیاری از دانشجویان و دانش آموزان عزیز کشورمان به دنبال تحصیل رشته معماری در ایتالیا می‌باشند. کشور ایتالیا از لحاظ معماری حرف های بسیاری برای گفتن دارد و تاریخ و پیشینه این کشور در معماری زبانزد عام و خاص است. کشور ایتالیا یکی از قدیمی ترین کشورهایی است که به معماری با تعریف امروزی آن پرداخته است. وجود دانشگاه های برتر که با آخرین استانداردهای روز دنیا این رشته را به شما تدریس می‌کنند, می‌تواند یکی از دلایل انتخاب ایتالیا برای تحصیل باشد. همچنین هزینه های زندگی دانشجویی در ایتالیا نسبت به سایر کشورهای اروپایی پایین تر است, از همین رو دانشجویان زیادی از سرتاسر دنیا به دنبال تحصیل در این کشور می‌باشند. امکان گرفتن بورسیه و شانس گرفتن اقامت پس از پایان دوران تحصیل از دیگر ویژگی هایی هستند که باعث جذابیت این کشور برای تحصیل شده اند.

شرایط تحصیل معماری در ایتالیا

شرایط تحصیل در هر کدام از دانشگاه های ایتالیا با یکدیگر ممکن است متفاوت باشد. اما به طور کلی برای تحصیل رشته معماری ایتالیا باید دوره ۱۲ ساله مدرسه خود را به پایان رسانده باشید و حداقل مدرک دیپلم خود به همراه ریز نمرات دوران دبیرستان خود را داشته باشید. همچنین هر کدام از دانشگاه های ایتالیا برای پذیرش دانشجو امتحان ورودی برگزار می‌کنند. شرکت در این امتحان ورودی و کسب حداقل نمره قبولی برای گرفتن پذیرش الزامی می‌باشد. یکی دیگر از شرایط تحصیل در ایتالیا گرفتن مدرک زبان انگلیسی یا ایتالیایی معتبر است. برای اینکه بدانید دانشگاه مورد نظر شما برنامه تحصیلی خود را به چه زبانی ارائه می‌کند تنها کافی است با ویتراپو تماس گرفته و اطلاعات مورد نظر خود را از مشاوران کارآزموده ما دریافت نمایید. لازم به ذکر است که شرایط تحصیل در رشته معماری ایتالیا به مقطع تحصیل شما نیز بستگی دارد. اینکه قصد تحصیل در مقطع کارشناسی یا ارشد و دکتری را داشته باشید کمی بر روی مسیر شما تاثیر خواهد گذاشت. در ادامه به بررسی شرایط تحصیل در هرکدام از این مقاطع خواهیم پرداخت.

نکته مهم : از آنجایی که تحصیل معماری در ایتالیا از استانداردها و کیفیت بسیار بالایی برخوردار است, متقاضیان باید برای اخذ پذیرش تحصیلی خود مدارک زبان خود را با نمره بالا ارائه نمایند

شرایط سنی تحصیل معماری در ایتالیا

به طور کلی برای تحصیل در رشته معماری در ایتالیا شرایط سنی خاصی وجود ندارد, اما برای اخذ ویزای تحصیلی این کشور برای مقطع کارشناسی باید کمتر از 27 سال, و همچنین کارشناسی ارشد و دکتری حداکثر 40 سال سن داشته باشید.

مزایا تحصیل در رشته معماری در ایتالیا

 • برخورداری از بورسیه تحصیلی
 • هزینه های مقرون به صرفه برای تحصیل و زندگی
 • برخورداری از اقامت کاری پس از پایان تحصیل
 • دانشگاه های بین المللی
 • برخورداری از مدارک معتبر در سراسر دنیا

مدارک مورد نیاز برای گرفتن پذیرش رشته معماری در ایتالیا

پذیرش در رشته معماری ایتالیا کار آسانی نخواهد بود از همین منظر باید سعی کنید احتمال خطا در ارائه مدارک خود را به حداقل برسانید, در همین راستا می‌توانید از مشاوران مجرب ویتراپو برای راهنمایی و مشورت بهره ببرید. اما به طور کلی مدارک زیر برای گرفتن پذیرش هر دانشگاه مورد نیاز هستند:

 • قبولی در مصاحبه و آزمون ‌های مربوط به رشته معماری که توسط هر دانشگاه برگزار می‌شود
 • توصیه نامه
 • ارائه مدرک زبان انگلیسی در صورتی که برنامه تحصیلی دانشگاه به زبان ایتالیایی باشد
 • ارائه مدرک زبان ایتالیایی در صورتی که برنامه تحصیلی دانشگاه به زبان ایتالیایی باشد
 • انگیزه نامه(sop)
 • ارائه ریز نمرات آخرین مقطع تحصیلی به همراه ترجمه رسمی آن
 • ارائه آخرین مدرک تحصیلی به همراه ترجمه رسمی آن

هزینه های تحصیل رشته معماری در ایتالیا

به طور کلی کشور ایتالیا برای زندگی دانشجویی کشور مقرون به صرفه ای می‌باشد, چرا که هزینه های تحصیلی نسبت به سایر نقاط اروپا کمی پایین تر است. لازم به ذکر است که به غیر از هزینه های دانشگاه و شهریه باید، هزینه های زندگی همچون محل اقامت، خورد و خوراک، لباس و .. را نیز مورد محاسبه قرار دهید. شهریه دانشگاه های ایتالیا با توجه به مقطعی که در آن تحصیل می‌کنید با یکدیگر متفاوت است. همچنین اینکه دانشگاه شما دولتی باشد یا خصوصی بر روی این شهریه تاثیر خواهد گذاشت. شهریه دانشگاه های دولتی ایتالیا برای تحصیل معماری تا سالی ۳ هزار یورو و برای دانشگاه های خصوصی تا سالی ۲۵ هزار یورو می‌باشد. همانطور که گفته شد هزینه زندگی نیز در هر کدام از شهرهای ایتالیا با یکدیگر متفاوت است. برای مثال برای زندگی در شهری مانند فلورانس به طور میانگین ۱۰۰۰ یورو در ماه نیاز خواهید داشت. این رقم برای شهری مانند بولونیا کمتر است و برای شهری مانند میلان تا ۱۴۰۰ یورو در ماه نیز می‌تواند افزایش پیدا کند.

تحصیل معماری در ایتالیا به زبان انگلیسی

در دانشگاه های ایتالیا رشته معماری در تمامی مقاطع تحصیلی هم به زبان انگلیسی و هم به زبان ایتالیایی تدریس می‌شود, بنابراین متقاضیان برای دریافت پذیرش تحصیلی خود باید به زبان انگلیسی تسلط داشته و مدرک زبان خود با نمره بالا را برای اخذ پذیرش ارسال نمایند.

مقاطع تحصیل معماری در ایتالیا

تحصیل در رشته معماری در ایتالیا در مقطع کارشناسی

اگر به تازگی دوران دبیرستان خود را به پایان رسانده اید و به دنبال یک دانشگاه معتبر برای ادامه تحصیل می‌باشید، یکی از بهترین انتخاب های شما تحصیل  معماری در کشور ایتالیا می‌باشد. داشتن مدرک دیپلم و ترجمه رسمی آن به همراه ریز نمرات و ترجمه رسمی آن، جزء مدارک ضروری شما خواهد بود. طول زمان تحصیل شما در مقطع کارشناسی در کشور ایتالیا ۳ سال خواهد بود. همچنین شما می‌توانید برنامه تحصیل خود را به طور کامل با زبان انگلیسی ادامه دهید. تقریبا اکثر دانشگاه های معماری ایتالیا آزمون ورودی دارند و برای گرفتن پذیرش باید بتوانید از سد این آزمون عبور کنید.

تحصیل در رشته معماری در ایتالیا در مقطع کارشناسی ارشد

پس از اتمام دوران کارشناسی رشته معماری ایتالیا یکی از بهترین انتخاب های شما می‌تواند ادامه تحصیل در مقطع ارشد باشد. همچنین اگر مقطع کارشناسی خود را در جای دیگری سپری کرده باشید هم می‌توانید برای ادامه تحصیل در مقطع ارشد به کشور ایتالیا مهاجرت کنید. دانشگاه های معماری در سطح جهانی حرف های بسیاری برای گفتن دارند و با تحصیل در این دانشگاه ها علاوه بر کسب دانش معماری به تجربه خوبی هم در کنار اساتید این دانشگاه ها خواهید رسید. طول دوره تحصیل در مقطع ارشد در ایتالیا ۲ سال می‌باشد. از مهم ترین و بهترین دانشگاه های ایتالیا که رشته معماری را در مقطع ارشد هم ارائه می‌دهند می توان به دانشگاه های فلورانس و بلونیا اشاره کرد. زبان تحصیل ارائه شده توسط این دانشگاه ها نیز انگلیسی می‌باشد و ارائه مدرک زبان برای ورود به این دانشگاه ها الزامی می‌باشد.

تحصیل در رشته معماری در ایتالیا در مقطع دکتری

پس از اتمام دوران ارشد در صورت تمایل به مقاطع بالاتر, می‌توانید در دکتری معماری ایتالیا شرکت کنید. این مقطع در کشور ایتالیا به صورت پژوهشی ارائه می‌شود و در طول ۴ سال تحصیلی باید به صورت تحقیق و پژوهش بر روی موضوعی خاص کار کرده و در نهایت آن را ارائه دهید. اگر مقاطع قبلی خود را در کشور ایتالیا سپری نکرده باشید، در صورت داشتن رزومه قوی و همچنین نمونه کارهای پژوهشی خوب، همچنان این شانس را دارید که بتوانید دکتری خود را از ایتالیا بگیرید. مقطع دکتری معماری در ایتالیا به زبان های انگلیسی و ایتالیایی ارائه می‌شود در نتیجه داشتن تسلط به یکی از این زبان ها از اصلی ترین شرایط ورود به دانشگاه می‌باشد.

بهترین دانشگاه های معماری ایتالیا

کشور ایتالیا یکی از بهترین کشورهای دنیا برای تحصیل معماری می‌باشد. این کشور تاریخ غنی ای در زمینه معماری دارد. ساختمان های متعدد زیبا همانند کلیسای شهر میلان و یا ساختمان های قدیمی شهر رم همه گواه بر این موضوع هستند که ایتالیا یکی از بهترین معماری های جهان را در اختیار دارد. از همین رو دولت ایتالیا سرمایه گذاری عظیمی بر روی دانشگاه های خود به ویژه در رشته معماری انجام داده است تا بتواند همچنان این معماری زیبا و قدیمی را حفظ کند. لازم به ذکر است که دانشگاه های معماری ایتالیا رتبه بالایی در رده بندی دانشگاه های جهان دارند. در ادامه تعدادی از دانشگاه های رشته معماری ایتالیا را برای شما می‌آوریم که همه طبق آخرین استاندردهای روز دنیا این رشته را تدریس می‌کنند.

دانشگاه پلی تکنیک تورین

دانشگاه پلی تکنیک تورین نیز یکی از دیگر برترین دانشگاه های ایتالیا و همچنین دارای رتبه بالا در زمینه دانشکده های معماری جهانی است. رشته معماری در مقطع کارشناسی و ارشد در این دانشگاه قابل تحصیل است.

دانشگاه ساپینزا رم

دانشگاه ساپینزا رم جزء ۱۰۰ دانشگاه برتر دنیا در رشته معماری شناخته می‌شود. این دانشگاه در شهر رم, پایتخت کشور ایتالیا قرار گرفته است. این دانشگاه  یکی از قدیمی ترین دانشگاه های جهان نیز به شمار می‌رود.

دانشگاه پلی تکنیک میلان

دانشگاه پلی تکنیک میلان ایتالیا را شاید بتوان به عنوان بهترین دانشگاه این کشور نیز یاد کرد. این دانشگاه در سال ۱۸۳۶ تاسیس گردیده و بیش از ۳۸ هزار دانشجو در آن مشغول به تحصیل هستند. در صورت تحصیل معماری در این دانشگاه در واقع در هفتمین دانشگاه معماری برتر جهان تحصیل کرده اید. از جمله مهم ترین گرایش های معماری که توسط این دانشگاه ارائه می‌شوند می‌توان به معماری ساختمان، معماری پایدار وطراحی مناظر، برنامه ریزی شهری و مهندسی ساختمان و معماری اشاره نمود.

بورسیه تحصیل در رشته معماری ایتالیا

یکی از انتخاب هایی که دولت ایتالیا برای دانشجویان مستعد و توانمند باز گذاشته است، استفاده از همین بورسیه های تحصیلی است. دانشگاه های معماری ایتالیا سالیانه به تعدادی دانشجو بورسیه تحصیلی می‌دهند تا به آنها کمک کرده باشند. یکی از برنامه های بورسیه ایتالیا برنامه DSU می‌باشد که به دانشجویانی که مشکل مالی دارند ولی رتبه علمی بالایی کسب کرده اند، اهدا می‌گردد. دانشگاه ساپینزا رم نیز برای مقطع دکتری تا مبلغ ۲۰هزار یورو بورسیه تحصیلی می‌دهد. دانشگاه های میلان و تورین نیز هرکدام برنامه های بورسیه مخصوص به خودشان را دارند.

بازار کار رشته معماری در ایتالیا

در صورت تحصیل رشته معماری در ایتالیا در مدت زمان تحصیل خود اجازه کار دانشجویی خواهید داشت. همچنین پس از اتمام دوران تحصیل خود می‌توانید ویزای تحصیلی خود را به کاری تبدیل کنید و پس از مدتی نیز اقامت دائم این کشور را بگیرید. بازار کار رشته معماری در ایتالیا بسیار مناسب است و فارغ التحصیلان این رشته به راحتی می‌توانند جذب شرکت های معماری ایتالیا و یا حتی بین المللی شوند. حتی با وجود اینکه نرخ بیکاری در چندین سال گذشته در این کشور افزایش داشته است اما پایین ترین میزان بیکاری مربوط به رشته معماری بوده است.

درآمد حاصل از تحصیل معماری در ایتالیا

پس از اتمام دوران تحصیلی خود در کشور ایتالیا می‌توانید در صورت تمایل وارد بازار کار این کشور شوید. میزان درآمد شما به عنوان یک معمار در کشور ایتالیا به میزان تحصیلات و تجربه و همچنین مهارت شما ارتباط دارد. به طور میانگین یک معمار در کشور ایتالیا ماهیانه حدود سه هزار و پانصد یورو درآمد دریافتی خواهد داشت. همچنین بسته به تجربه و مهارت خود می‌توانید این رقم را تا ماهی ۶ هزار یورو نیز بالا ببرید.

گرایش های تحصیل در رشته معماری در ایتالیا

 • حفاظت و ترمیم میراث فرهنگی
 • طراحی معماری و تاریخ
 • معماری ساختمان
 • معماری محیط داخلی
 • مهندسی مقاوم سازی ساختمان
 • مهندسی معماری
 • معماری و طراحی شهری

 • ساختمان و معماری

مشاغل مرتبط با تحصیل در رشته معماری در ایتالیا

 • طراح معماری
 • نقشه کش معماری
 • مشاور معماری
 • تکنسین معماری
 • دستیار مدیر معماری
 • دستیار طراحی و دکوراسیون
 • مدیر طراحی
 • طراح آشپزخانه
 • طراح داخلی
 • ناظر معماری

اخذ اقامت ایتالیا از طریق تحصیل در رشته معماری

برای اخذ اقامت از طریق تحصیل در رشته معماری در ایتالیا متقاضیان باید پس از فارغ التحصیلی خود کار پیدا کنند و برای این کار ابتدا باید اجازه اقامت برای کار خود را دریافت نمایند. در همین راستا متقاضیان باید شرایط و مدارک موردنیاز خود از جمله اقامت معتبر تحصیل, مدارک اثبات کننده حساب بانکی خود و … را ارائه دهند.سپس متقاضیان باید نوع مجوز خود را انتخاب نمایند و پس از دریافت تایید درخواست خود از اداره مهاجرت می‌توانید مجوز یک ساله خود را دریافت نمایید. این مجوز قابلیت تمدید دارد. لازم به ذکر است که پس از مشغول به کار شدن در این کشور و گذشت 5 سال متقاضی می‌تواند اقامت دائم دریافت نماید.

محدودیت های تحصیل معماری در ایتالیا

 • یادگیری دشوار زبان ایتالیایی
 • هزینه های بالای تحصیل در دانشگاه های خصوصی این کشور

سوالات متداول

شرط اصلی تحصیل معماری در ایتالیا چیست؟

ارائه مدرک 12 ساله دیپلم همراه با ریزنمرات

مدت زمان تحصیل معماری در ایتالیا در مقطع کارشناسی چقدر است؟

3 سال

هزینه ابزار تحصیل معماری در ایتالیا حدودا چه مقدار است؟

حدودا هزینه میز طراحی 38500 یورو, ابزار اندازه گیری 300.50 یورو و ابزار ترسیم 109.22 می‌باشد

تحصیل معماری در ایتالیا با چه زبان هایی امکان پذیر است

تحصیل معماری در ایتالیا هم به زبان ایتالیایی و هم به زبان انگلیسی امکان پذیر است

شرایط سنی تحصیل معماری در ایتالیا؟

کارشناسی = کمتر از 27 سال
کارشناسی ارشد و دکتری = کمتر از 40 سال

آیا برای مهاجرت به مشاوره احتیاج دارید؟

مشاوره را همین الان رزرو کنید یا بررسی کنید که واجد شرایط مهاجرت هستید
تماس با ما
ــــــــــــــــــــــــ یا ــــــــــــــــــــــــ
برای مشاوره رایگان کلیک کنید
فرم زیر را برای ما ارسال کنید و منتظر بمانید
مشاوران ویتراپو در اسراع وقت با شما تماس میگیرند