ویزای تحصیلی

ویزای تحصیلی از انواع ویزا و یک سند رسمی است. زمانیکه فرد برای تحصیل در خارج از کشور اقدام می کند، از

تماس: 021-91303121
ــــــــــــــــــــــــ یا ــــــــــــــــــــــــ

ویزای تحصیلی از انواع ویزا و یک سند رسمی است. زمانیکه فرد برای تحصیل در خارج از کشور اقدام می کند، از طرف دولت کشوری (اداره مهاجرت کشور) که قصد تحصیل در آن دارد  صادر شده و ضمیمه گذرنامه می شود. ویزای تحصیلی مجوزی برای اقامت موقت در کشور مقصد در طول دوره آموزشی است. فرد باید پس از پایان مدت زمان ویزا به کشور خود باز گردد.

گرفتن ویزای تحصیلی بدون گرفتن تابعیت و اخذ اقامت دائم کشور مورد نظر انجام می شود. ویزای تحصیلی امکان تحصیل و زندگی در بهترین کشورهای دنیا را برای شما فراهم میکند و در کل، کم هزینه ترین نوع ویزاست و با صرف مدت زمانی کوتاه میتوان اقامت دائم کشور مورد نظر را اخذ کرد. کشور های اروپایی به دلیل سطح بالای دانشگاه ها و امکانات متنوع، پرمتقاضی ترین کشور ها برای ویزا و مهاجرت تحصیلی هستند. موسسه مهاجرتی ویتراپو در تمام مراحل اخذ ویزا در کنار و همراه شماست.

چه افرادی واجد شرایط دریافت ویزای تحصیلی هستند؟

بسیاری از والدین نگران اینده تحصیلی و در مرحله بعد، آینده کاری فرزندان خود هستند. علاوه بر آن عده زیادی از نوجوانان و جوانان علاقمند به ادامه تحصیلات عالیه خود در دانشگاه های برتر جهان هستند. افرادی که مایل به تحصیل در خارج از کشور هستند، به این نوع ویزا نیاز دارند. ویزای تحصیلی این اجازه را به فرد می دهد که در طول مدت تحصیل به کشور خود رفت و آمد کند و ویزای یک بار ورود نیست. امکان تبدیل این ویزا به ویزاهای دیگر وجود ندارد. برخی از کشور ها به دانشجویان خارجی که ویزای تحصیلی دارند، اجازه کار پاره وقت در حین تحصیل می‌دهند.

ویزای تحصیلی

در این نوع ویزا و این نوع از مهاجرت، امکان همراهی والدین و خانواده البته با نوعی ویزای دیگر وجود دارد. البته اگر فرد در مدرسه خصوصی دارای خوابگاه تحصیل کند، نیازی به همراهی والدین وجود نخواهد داشت. تحصیل در مدارس شبانه‌روزی، ازآنجایی‌که هم امکانات تحصیلی و هم زندگی دانش‌آموزان را فراهم می‌کند، نیازی به سرپرست نخواهد داشت. این تحصیل درمدارس روزانه است که ایجاب می کند فرد زیر 18 سال قیم داشته باشد. لازم به ذکر است که هزینه تحصیل در مدارس شبانه‌روزی بالا و به حدود ۴۰.۰۰۰ دلار در سال نیز می‌رسد.

البته روش دیگری نیز به نام هوم استی (homestay) وجود دارد که به معنای زندگی کردن با یک خانواده‌ی محلی کشور مورد نظر است. به این منظور که نیاز سبه رفتن به خوابگاه، اجاره منزل شخصی یا.. وجود ندارد و فرزند خانواده در منزل یک خانواده بومی ساکن شده و در طول مدت تحصیل خود در خارج از کشور برای مدت مشخصی همراه با آنها زندگی کنید.
این روش، می تواند باعث تقویت زبان، آشنایی با فرهنگ، آداب و رسوم و حتی پیدا کردن دوست های جدید شود. اگر به عنوان مهمان قادر به همکاری با میزبانان خود بوده و به آن‌ها توجه نشان دهید، همه‌ چیز خوب پیش خواهد رفت.

ویزای گاردین

ویزای گاردین مختص والدین افراد زیر ۱۸ سالی ست که قصد تحصیل در کشورهای خارجی دارند. به عبارتی والدین می‌توانند همراه با اخذ ویزای تحصیلی برای فرزندانشان، برای خود ویزایی تحت عنوان گاردین دریافت کنند. مدت زمان ویزای گاردین بستگی به مدت زمان ویزای تحصیلی فرد دارد و با تمام شدن مدت ویزای تحصیلی، مدت ویزای گاردین نیز به اتمام می رسد و فرد مجبور به ترک کشور مورد نظر است.

ویزای گاردین فرصت استثنایی برای والدین است تا هم از فرزندان خود در طول تحصیل حمایت کنند و هم با یافتن شغل یا سرمایه‌گذاری ویزای خود را به سایر ویزاها تبدیل کنند. لازم به ذکر است که ویزای گاردین مانند ویزای تحصیلی اقامت دائم افراد را ضمانت نمی‌کند؛ مگر آنکه آن را به سایر ویزاها مانند سرمایه‌گذاری یا کاری تبدیل کنند. به‌این‌ترتیب برای دریافت اقامت دائم شانس خواهند داشت.

از مزایای ویزای گاردین:

یک سرپرست می‌تواند برای حمایت از چند دانش‌آموز این ویزا را دریافت کند.

دارندگان ویزای گاردین حق شرکت در دوره‌های آموزشی زبان انگلیسی (۲۰ ساعت یا کمتر) خواهند داشت.

دارندگان این ویزا می‌توانند ویزای کاری کشور مقصد را دریافت نمایند.

امکان تبدیل ویزای گاردین به سایر ویزاها و در نهایت اخذ اقامت دائم کشور مقصد وجود دارد.

ویزای تحصیلی

مدارک لازم برای اخذ ویزای تحصیلی

هر کشوری، لیست خاصی از اسناد را برای اخذ ویزای تحصیلی از متقاضیان درخواست می کند. با این حال، یک سری مدارک را، به عنوان لیست عمومی مدارک ویزای تحصیلی می دانند. مدارکی مانند:

فرم درخواست ویزا (که توسط گروه مهاجرتی ویتراپو برای شما تکمیل میشود و نیازی به نگرانی درمورد آن نیست. )

پاسپورت معتبر: پاسپورت ها، اولین الزام برای سفر هستند. شما باید در پاسپورت خود، حداقل دو صفحه خالی برای مهر زدن برای ویزای تحصیلی خود داشته باشید. توجه داشته باشید که در صورتی که هر گذرنامه منقضی شده دارید، باید از تمام صفحات آن یک کپی تهیه کنید.

پذیرش تحصیلی: شما نیاز به نامه پذیرش از طرف دانشگاه مورد نظر دارید که نشان دهد که موفق به قبولی در دانشگاه و ثبت نام در یک دوره تحصیلی شده اید.
برای پذیرش توسط دانشگاه مورد نظر شما باید فرم اپلای پر کرده و ارسال کنید. به طور معمول مدت زمان بررسی اپلای توسط دانشگاه ها از ۴ هفته تا یک فصل (سه ماه) متغیر است. دانشگاه های کوچک و خصوصی که تعداد دانشجوی کمتری در سال می پذیرند، زودتر نتیجه پذیرش دانشجویان درخواست دهنده را مشخص می کنند. بررسی اپلای در دانشگاه های ایالتی و بزرگ کمی بیشتر طول می کشد.

گواهی پشتیبانی مالی: این گواهی می‌تواند به صورت ارائه گواهی تمکن مالی به ارزش اعلام شده توسط سفارت کشور مقصد ارائه شود و یا ارائه گواهی ضمانت و پشتیبانی توسط یکی از بستگان متقاضی در کشور مقصد که در کل مدت زمان تحصیل توانایی پشتیبانی شما را داشته باشد و از لحاظ مالی شما را تامین کند.

تمکن مالی: گواهی تمکن مالی، سندی معتبر و رسمی‌‌‌ است که در بانک صادر می‌‌‌‌‌‌شود و در آن موجودی انواع حساب‌‌‌های شما و نرخ برابری آن به ارز مورد درخواست متقاضی (دلار یا یورو) درج می‌‌‌شود. این گواهی، نشان می‎‌دهد که شما چقدر پول در حسابتان دارید و در یک دوره 6 ماهه چقدر پول وارد حسابتان و از آن خارج شده است. همچنین، این گواهی بنا به درخواست شما به دو زبان انگلیسی و فارسی ارائه می‌‌‌شود.

انگیزه نامه (SOP): انگیزه نامه یا Statement of Purpose، نامه‌ای است که شما برای دانشگاه مقصدتان ارسال می کنید و از انگیزه ‌های خود برای تقاضای پذیرش در دانشگاه مورد نظر می ‌نویسید.این نامه، انگیزه و هدف شما برای تحصیل در کشور مورد نظر را اعلام می کند.

دو قطعه عکس رنگی پاسپورتی

توصیه نامه (Recommendation Letter): در اصطلاح توصیه نامه به نامه ای گفته می شود که شخصی معتبر و با درجه علمی بالا برای شخصی دیگر می نویسد و نظر و عملکرد وی را توضیح می دهد . توصیه نامه هایی که یک شخص متقاضی تحصیل در خارج نیاز دارد ، معمولا توسط اساتید دانشگاهی نوشته می شود.

هر شخصی با توجه به دانشگاهی که درس می خواند می تواند به گونه ای توصیه نامه تهیه کند . در سایت بعضی دانشگاه ها فرم توصیه نامه وجود دارد و داوطلبان تحصیل در خارج از کشور می توانند آن را پرینت گرفته و به استادی معروف با رتبه علمی بالا تحویل داده و بعد از تکمیل آن توسط استاد ، آن را برای دانشگاه دلخواه به صورت مهر و موم شده بفرستد. بهتر است توصیه نامه توسط 3 استاد پر شود و حتما نوع نگارش توصیه نامه ها متفاوت باشد .

شناسنامه متقاضی به همراه ترجمه رسمی و دو کپی از آن

آموزش های زبان: مدرک دیگری که بسیار مهم است، مدارک آموزش های زبان شما می باشد. به طور کلی شما باید با این مدارک به سفارت کشور مورد نظر خود اثبات کنید که به راحتی می توانید در این کشور با دیگران ارتباط برقرار کرده، تحصیل کنید و بدون دردسر کار های روز مره خود را انجام دهید. به طور معمول TOFEL ، IELTS و PHD در اخذ ویزای تحصیلی تاثیر به سزایی خواهد داشت.

نکته: هر کشور و هر دانشگاه نیازمند پیش زمینه های مختلف دررابطه با مدرک زبان است که بهتر است قبل از اقدام برای اخذ ویزا، در این مورد تحقیق انجام داده و مطمئن شوید.

ویزای تحصیلی

ویزای تحصیلی شینگن

شینگن در واقع به منطقه‌ای از اروپا گفته می‌شود که در حال حاضر شامل ۲۶ کشور است. در این منطقه تمام محدودیت‌های مرزی و تردد حذف شده است و شهروندان یکی از این کشور ها می توانند بدون نیاز به ویزا به کشور های دیگر حوزه شینگن سفر کنند. از این رو سفر در آن‌ها برای اتباع این کشورها نیاز به پاسپورت ندارد و مانند تردد در مناطق درون‌مرزی بدون محدودیت است. اما افراد خارجی برای ورود به این منطقه نیازمند اخذ ویزای شینگن هستند.

یکی از مزایای اخذ ویزای تحصیلی شینگن این است که شما با داشتن آن‌ می‌توانید بدون نیاز به اخذ ویزای سایر کشورهای عضو منطقه شینگن به راحتی در آن‌ها تردد کنید. این موضوع زمانی اهمیت خود را نشان می‌دهد که شما در طول تحصیل قصد سفر در سراسر اروپا را داشته باشید یا بنا به شرایطی مجبور به سفر به سایر کشورها شوید یا این که برای دیدار دوستان یا خانواده خود چندین بار در سال قصد ورود یا خروج به منطقه شینگن را داشته باشید. در صورت داشتن این ویزا شما با مشکل مواجه نخواهید شد.

بهترین کشورها برای تحصیل

کانادا، آمریکا، آلمان، انگلستان، اتریش، نیوزیلند و استرالیا جزو بهترین کشور ها برای تحصیل هستند که موسسه مهاجرتی ویتراپو شرایط اخذ ویزای آنها را برای شما فراهم می کند.

آیا برای مهاجرت به مشاوره احتیاج دارید؟

مشاوره را همین الان رزرو کنید یا بررسی کنید که واجد شرایط مهاجرت هستید
تماس با ما
ــــــــــــــــــــــــ یا ــــــــــــــــــــــــ
برای مشاوره رایگان کلیک کنید
فرم زیر را برای ما ارسال کنید و منتظر بمانید
مشاوران ویتراپو در اسراع وقت با شما تماس میگیرند