ویزای شینگن + (مراحل و هزینه‌های موردنیاز 2024)

ویزای شینگن سندی است که به دارنده اجازه ورود و سفر آزاد در داخل منطقه شنگن را می‌دهد. منطقه شنگن

تماس: 021-91303121
ــــــــــــــــــــــــ یا ــــــــــــــــــــــــ

ویزای شینگن سندی است که به دارنده اجازه ورود و سفر آزاد در داخل منطقه شنگن را می‌دهد. منطقه شنگن از 29 کشور اروپایی تشکیل شده که کنترل گذرنامه و هر نوع کنترل مرزی دیگری را در مرزهای مشترک خود لغو کرده‌اند. در واقع، این کشورها با توجه به قوانین مشترکی که برای کنترل مرزهای خارجی و صدور ویزاهای کوتاه مدت وجود دارد، به مسافران امکان می‌دهند در این منطقه شنگن تا ۹۰ روز در هر دوره ۱۸۰ روزه اقامت داشته باشند.
شرایط دریافت ویزای شینگن بسته به نوع سفر و مقصد مسافر متفاوت است، اما به طور کلی باید مدارکی که برای اخذ ویزا نیاز است را ارائه دهید. در واقع، اخذ ویزای شینگن ممکن است کمی پیچیده به نظر برسد، اما با کمی دقت و برنامه‌ریزی و همچنین دریافت کمک از یک وکیل مهاجرت معتبر می‌توانید به راحتی این ویزا را دریافت کنید و سفری خاطره‌انگیز را تجربه کنید.
در همین راستا موسسه مهاجرتی ویتراپو با ارائه خدمات گسترده ای برای اخذ ویزا شنگن همراه شماست. ویتراپو یک موسسه مهاجرتی است که خدمات گسترده‌ای برای اخذ ویزای شنگن ارائه می‌دهد. ویتراپو با توجه به تجربه و تخصص خود، متقاضیان خود را در تمام مراحل مربوط به اخذ ویزا، از جمله تهیه مدارک مورد نیاز، تکمیل فرم‌ها، رزرو و ترتیبات مسافرتی راهنمایی می‌کند.
در ادامه به طور کامل به مراحل اخذ ویزای شینگن، مدارک مورد نیاز، شرایط و هزینه‌های آن و همچنین خدمات موسسه مهاجرتی ویتراپو در این زمینه خواهیم پرداخت.

ویزای شینگن

انواع ویزای شنگن

به صورت کلی ویزای شنگن به چندین نوع تقسیم می‌شود که هرکدام برای موارد مختلفی صادر می‌شوند که عبارتند از :

 • ویزای شنگن یکپارچه (USV): این ویزا به دارنده اجازه می‌دهد تا در داخل منطقه شنگن به مدت حداکثر ۹۰ روز در هر دوره ۱۸۰ روزه عبور کرده یا اقامت داشته باشد. این ویزا به چند زیرگروه تقسیم می‌شود که عبارتند از:
ویزای توریستی (ویزای C)این نوع ویزا برای گردشگران و مسافران تجاری صادر می‌شود که قصد دارند به کشورهای منطقه شنگن سفر کنند. در واقع، ویزای توریستی به دارنده اجازه می‌دهد تا حداکثر 90 روز در هر دوره 180 روزه در منطقه شنگن اقامت داشته باشد
ویزای ترانزیت هوایی (ویزای A)این ویزا برای مسافرانی که برای ترانزیت از فرودگاه‌های منطقه شنگن عبور می‌کنند و نیازی به ورود به کشور ندارند، صادر می‌شود
ویزای ترانزیت زمینی (ویزای B)ویزا ترانزیت زمینی برای مسافرانی است که برای ترانزیت از طریق خاکی از کشورهای منطقه شینگن عبور می‌کنند
ویزای تجاری (ویزای D)ویزا D برای افرادی صادر می‌شود که قصد ورود به منطقه شنگن برای امور تجاری مانند شرکت در کنفرانس‌ها، نمایشگاه‌ها یا مذاکرات تجاری داشته باشند. ویزای تجاری (Business Visa) مناسب برای افرادی است که نیاز به اقامت بیش از 90 روز دارند.
ویزای ملی (ویزای نوع D)این ویزا برای افرادی صادر می‌شود که قصد دارند در یک کشور از منطقه شنگن برای مدت طولانی‌تری مانند تحصیل، کار یا اتحاد خانوادگی، اقامت داشته باشند
 • ویزای محدودیت اعتبار مکانی (LTV): این ویزا تنها به کشور شنگن صادر کننده و یا به کشورهایی که در هنگام صدور ویزا صراحتاً ذکر شده‌اند، اجازه سفر می‌دهد.

لازم به ذکر است که هرچند ویزای شنگن امکان سفر بدون مرز در داخل منطقه شنگن را فراهم می‌کند، اما حق کار یا اقامت در این مناطق را نمی‌دهد. دارندگان ویزای شنگن باید به قوانین کشوری که از آن بازدید می‌کنند، احترام بگذارند و قبل از انقضای ویزا، منطقه شنگن را ترک نمایند.
در ادامه به معرفی کشورهایی که عضو شینگن می‌باشند، می‌پردازیم. با ما همراه باشید.

کشورهای عضو شنگن

منطقه شنگن شامل 29 کشور اروپایی است که به توافق شنگن پیوسته‌اند و کنترل مرزی میان آن‌ها لغو شده است. این کشورها عبارتند از:
۱. اتریش
۲. بلژیک
۳. جمهوری چک
۴. دانمارک
۵. استونی
۶. فنلاند
۷. فرانسه
۸. آلمان
۹. یونان
۱۰. مجارستان
۱۱. ایسلند
۱۲. ایتالیا
۱۳. لتونیا
۱۴. لیتوانی
۱۵. لوکزامبورگ
۱۶. مالت
۱۷. هلند
۱۸. نروژ
۱۹. لهستان
۲۰. پرتغال
۲۱. اسلواکی
۲۲. اسلوونی
۲۳. اسپانیا
۲۴. سوئد
۲۵. سوئیس
۲۶. لیختن‌اشتاین

 1. 27. کرواسی
 2. 28. بلغارستان
  29. رومانی

این کشورها توافق کرده‌اند که در مورد کنترل مرزی، صدور ویزا و هماهنگی در مورد امور مهاجرتی با یکدیگر همکاری کنند.

در واقع، با دریافت ویزا از یک کشور عضو منطقه شنگن، می‌توانید به سایر کشورهای این منطقه بدون نیاز به ویزای جدید سفر کنید. اما لازم به ذکر است که اخذ ویزا شینگن شرایط و مراحل خاص خود را دارد که در ادامه به معرفی کامل آن می‌پردازیم.

شرایط دریافت ویزای شنگن

شرایط اخذ ویزای شینگن بسته به نوع ویزا و کشور مقصد متفاوت است. با این حال، برخی از شرایط کلی برای اخذ ویزای شینگن عبارتند از:

 • گردش حساب بالا: به طور کلی، گردش حساب شما باید نشان دهد که به اندازه کافی پول برای تامین هزینه های سفر خود در منطقه شنگن را دارید. لازم به ذکر است که میزان گردش حساب مورد نیاز برای اخذ ویزای شینگن بسته به کشور مقصد و مدت زمان سفر شما متفاوت است.
 • همچنین علاوه بر گردش حساب، موجودی حساب شما نیز باید در نظر گرفته شود. به طور کلی، موجودی حساب شما باید حداقل 10 میلیون تومان باشد.
 • تعیین هدف سفر: شما باید در فرم درخواست ویزای شینگن هدف سفر خود را به طور دقیق و واضح مشخص کنید. هدف سفر شما می تواند توریستی، تجاری، تحصیلی، پزشکی، یا خانوادگی باشد. در صورتی که قصد سفر توریستی دارید، باید برنامه سفر خود را به طور دقیق ارائه دهید.
 • برای ویزای کاری، باید دعوتنامه از طرف یک شرکت یا سازمان در کشور مقصد داشته باشید. برای دریافت ویزای تحصیلی، باید نامه پذیرش از یک دانشگاه یا موسسه آموزشی در کشور مقصد داشته باشید. همچنین برای سفر پزشکی، باید مدارک پزشکی مربوط به بیماری و سفر خانوادگی، مدارک مربوط به وابستگی خانوادگی خود را ارائه دهید.
 • شرایط سنی: به صورت کلی هیچ محدودیت سنی برای اخذ ویزای شینگن وجود ندارد. با این حال، افراد زیر سن 18 سال باید رضایت نامه کتبی از والدین یا سرپرست قانونی خود را ارائه دهند.
 • سابقه سفر: سابقه سفر می‌تواند به شانس شما برای اخذ ویزای شینگن کمک کند. بنابراین اگر سابقه سفر به کشورهای دیگر را دارید، حتماً مدارک مربوط به سفرهای قبلی خود را ارائه دهید.
 • دعوتنامه: دعوتنامه از طرف یک شخص یا سازمان در کشور مقصد می‌تواند به شانس شما برای اخذ ویزای شینگن کمک کند. دعوتنامه باید به طور رسمی نوشته شده باشد و همچنین شامل اطلاعاتی مانند نام و نام خانوادگی دعوت کننده، آدرس، تاریخ و دلیل سفر باشد.
 • داشتن بیمه مسافرتی: برای اخذ ویزا شینگن باید بیمه مسافرتی معتبری داشته باشید که تمام هزینه های پزشکی و اورژانسی را در طول سفر شما به منطقه شینگن پوشش دهد.
 • داشتن تمکن مالی مناسب: برای دریافت این ویزا باید ثابت کنید که به اندازه کافی پول برای تامین هزینه های سفر خود در منطقه شینگن را دارید.
 • ارائه مدارک سفر: ارائه مدارک سفر مانند بلیط هواپیما و رزرو هتل ، مدارک هویتی و … برای اخذ ویزا الزامی است.
مراحل ویزا شنگن

مراحل دریافت ویزای شنگن

برای درخواست ویزای شنگن، به طور معمول باید این مراحل زیر را دنبال کنید:

 • انتخاب نوع ویزا: اولین قدم برای اخذ ویزای شینگن، انتخاب نوع ویزای مناسب با هدف سفر شما است.
 • تکمیل فرم درخواست: فرم درخواست ویزای شنگن را به دقت و کامل پر کنید.
 • جمع آوری مدارک مورد نیاز: تمام مدارک لازم را جمع آوری کنید، از جمله پاسپورت معتبر، عکس‌های رنگی به اندازه یک پاسپورت، برنامه سفر، بیمه مسافرتی، اثبات اقامت، اثبات وجود مالی، و هر مدرک دیگری که توسط سفارت یا کنسولگری مورد نیاز است.
 • تحویل مدارک به سفارت یا کنسولگری یا کارگزار سفارت: تحویل مدارک و انگشت نگاری معمولا در خود سفارت یا کنسولگری کشور شنگنی که قصد دارید بازدید کنید انجام نمیشود و اکثر کشورها کارگزار خود مثل visametric, BLS, VFS را به شما معرفی میکنند تا مدارک را از شما دریافت کنند و آنجا انگشت نگاری کنید.
 • مصاحبه با سفارت یا کنسولگری: در روز ملاقات خود، درخواست و مدارک خود را ارسال کنید. پس از ارائه مدارک، در صورتی که پرونده شما نیاز به مصاحبه داشته باشد به شما اطلاع خواهند داد که بصورت تلفنی یا انلاین یا حضوری مصاحبه داشته باشید.
 • پرداخت هزینه ویزا: هزینه ویزای غیر قابل استرداد را پرداخت کنید، که بسته به سن و نوع ویزا و کشوری که درخواست می‌دهید، متفاوت است.
 • منتظر بمانید تا پردازش شود: منتظر بمانید تا درخواست ویزای شما پردازش شود. زمان پردازش ممکن است متفاوت باشد، بنابراین پیشنهاد می‌شود که بهتر است به موقع درخواست خود را ارسال کنید.
 • اخذ ویزا شنگن: اگر درخواست ویزای شما تأیید شد، ویزای خود را می‌توانید از سفارت یا کنسولگری یا کارگزاری سفارت (ویزامتریک، وی اف اس و …) دریافت کنید. درصورتی که ویزای شما ریجکت شد، نامه‌ای که دلیل ریجکتی را مشخص می‌کند دریافت خواهید کرد.
 • سفر به منطقه شنگن: پس از دریافت ویزای خود، می‌توانید در تاریخ‌های مشخص شده در ویزای خود به منطقه شنگن سفر کنید.

مدارک مورد نیاز برای ویزای شینگن

برای درخواست ویزای شنگن، به طور کامل مدارک هویتی، مالی و کاری خود را باید ارائه دهید اما هر کشور و هر نوع ویزا جزئیاتی بسیار مهمی دارد که حتما باید متناسب با پرونده بررسی و مدارک مورد نیاز آن مشخص شود، اما بطور کلی مدارک مورد نیاز در پایین ذکر شده:

مدارکتوضیحات
پاسپورتپاسپورت شما باید حداقل ۳ ماه اعتبار پس از پایان مدت اقامت مورد نظر شما در کشورهای شنگن، داشته باشد و دارای حداقل ۲ برگ خالی برای ویزای ورودی باشد
عکسعکس‌های رنگی با ابعاد استاندارد پاسپورت برای ارائه در فرم درخواست ویزا الزامی است
فرم درخواستارائه فرم درخواست ویزا که به صورت آنلاین یا حضوری پر می‌شود
برنامه سفراطلاعات دقیق درباره برنامه سفر شما، شامل تاریخ ورود و خروج، اطلاعات تماس و آدرس اقامت در کشورهای شینگنی
بیمه مسافرتیبیمه مسافرتی با پوشش حداقل ۳۰,۰۰۰ یورو برای هزینه‌های پزشکی اضطراری و بازگشت به کشور مبدا
اثبات اقامتاثبات اقامت مانند رزرو هتل، نامه دعوت یا اثبات مالکیت مسکن در کشورهای شنگنی
اسناد مربوط به تمکن مالیاثبات وجود تمکن مالی که نشان دهد شما قادر به تامین هزینه‌های مربوط به سفر و اقامت خود در کشورهای شنگنی هستید
سوابق کاریدر صورت لزوم، ارائه سوابق شغلی یا تحصیلی می‌تواند اثربخش باشد
مدارک تکمیلیممکن است نیاز به مدارک تکمیلی داشته باشید، به عنوان مثال برای اثبات اهداف خاص سفر یا شرایط خاص خود
انگیزه نامهانگیزه نامه ای که در آن دلیل سفر خود به منطقه شینگن را توضیح دهید. انگیزه نامه باید به زبان انگلیسی یا زبان کشور مقصد باشد. همچنین انگیزه نامه باید کوتاه و مختصر باشد
دعوتنامهدر صورت وجود دعوتنامه از طرف یک شخص یا سازمان در کشور مقصد. دعوتنامه باید به طور رسمی نوشته شده باشد و شامل اطلاعاتی مانند نام و نام خانوادگی دعوت کننده، آدرس، تاریخ و دلیل سفر باشد

لطفا توجه داشته باشید که مدارک مورد نیاز ممکن است بسته به سفارت یا کنسولگری کشور مورد نظر و شرایط شما متغیر باشد. برای کسب اطلاعات دقیق تر، با موسسه مهاجرتی ویتراپو تماس حاصل فرمایید.

مدت زمان اعتبار روادید شینگن

اعتبار ویزای شنگن ممکن است متغیر باشد و معمولاً بر اساس مدت زمان اقامت برنامه‌ریزی شده و سایر عوامل تعیین می‌شود.

به طور کلی، معمولا ویزای شنگن برای یک دوره زمانی تا حداکثر 90 روز در هر دوره 180 روزه صادر می‌شود.

این بدان معناست که می‌توانید تا 90 روز در هر دوره 180 روزه در منطقه شنگن اقامت داشته باشید.

این مدت زمان از تاریخ ورود شما شروع می‌شود. همچنین بسته به شرایط درخواست شما، اعتبار ویزا ممکن است کوتاه‌تر یا بلندتر از 90 روز باشد.

مدت زمان لازم برای اخذ ویزا شنگن

مدت زمان لازم برای اخذ ویزای شنگن معمولاً متغیر است و بسته به کشوری است که اقدام به درخواست ویزا می‌کنید. در برخی موارد، پردازش ویزا ممکن است تا چند هفته طول بکشد، اما به طور کلی می توان انتظار داشت که ویزای شینگن در عرض 15 تا 30 روز کاری صادر شود.

با این حال پیشنهاد می‌شود که حداقل یک یا دو ماه قبل از تاریخ مورد نظر برای سفر خود، درخواست ویزا را ارسال کنید. در موارد اضطراری، برخی کشورها خدمات اولویت‌بندی برای مواردی که نیاز به ویزای فوری دارند، ارائه می‌دهند، اما این خدمات ممکن است هزینه‌های اضافی داشته باشند.

برای دریافت اطلاعات کافی، با ویتراپو تماس گرفته و از راهنمایی های وکلا و مشاوران مجرب این مجموعه بهره ببرید.

هزینه ویزای شینگن

هزینه های لازم دریافت ویزای شینگن

هزینه های لازمنکات و جزئیات
هزینه ویزابا توجه به نوع ویزا و سن متقاضی (بزرگسال و کودکان 6 تا 12 سال) متفاوت است. اما به طور کلی بین 80 تا 300 یورو می‌باشد
هزینه ترجمه مدارکمتغیر است
هزینه انگشت نگاری35 یورو
هزینه بیمه مسافرتیمتغیر است
خدمات کارگزاریدر صورتی که از خدمات کارگزاری برای اخذ ویزا استفاده کنید، باید هزینه اضافی برای این خدمات پرداخت کنید. لازم به ذکر است که این هزینه متغیر است

از آنجایی که هزینه های اخذ ویزا متغیر است، بنابراین دریافت اطلاعات به روز رسانی شده از یک وکیل مهاجرت معتبر، کمک بسیار بزرگی است.

در همین راستا وکلا و مشاوران برتر موسسه مهاجرتی ویتراپو آماده برای خدمت رسانی و راهنمایی شما عزیزان می‌باشند. تنها کافی است با ویتراپو تماس حاصل فرمایید.

خدمات موسسه مهاجرتی ویتراپو برای اخذ ویزا شینگن

موسسه مهاجرتی ویتراپو یکی از موسسات معتبر در زمینه ارائه خدمات ویزای شنگن است. این موسسه با ارائه خدمات حرفه ای و قابل اعتماد، به افراد کمک می کند تا به راحتی و با اطمینان، ویزای شنگن خود را دریافت نمایند.

خدمات ویتراپو شامل مشاوره تخصصی در مورد نحوه تهیه مدارک، تکمیل فرم های لازم، ترتیب وقت مصاحبه و پیگیری مدارک نهایی است. هدف ویتراپو ارائه خدمات با کیفیت و اطلاعات دقیق به شما عزیزان برای اخذ ویزای شنگن، به سادگی و در سریعترین زمان ممکن می‌باشد.

سخن پایانی

همانطور که ذکر شد، ویزای شنگن یکی از اقدامات اساسی برای سفر به کشورهای اتحادیه اروپا است. اما اخذ ویزای شینگن می‌تواند فرآیندی پیچیده و زمان بر باشد. در همین راستا دریافت کمک و راهنمایی از یک موسسه مهاجرتی معتبر و یا یک وکیل مهاجرتی مجرب، بسیار مفید است.

موسسه مهاجرتی ویتراپو با بهره مندی از مشاوران و وکلای مهاجرتی برجسته می‌تواند این فرآیند را برای شما آسان و روان کرده است. در این مسیر کارشناسان مجرب ویتراپو با تمرکز بر کیفیت، دقت و رضایت مشتریان، شما را در تمامی مراحل اخذ ویزای شینگن، از انتخاب نوع ویزا تا دریافت ویزا، راهنمایی و پشتیبانی خواهند کرد.

ویتراپو همراه شماست.

سوالات متداول ویزا شنگن

آیا می‌توانم ویزای شنگن را تمدید کنم؟

بسته به نوع ویزا و مقررات کشور مقصد، ممکن است بتوانید ویزای خود را تمدید کنید

آیا می‌توانم به کشورهای غیرشنگن هم با ویزای شنگن سفر کنم؟

بله، با ویزای شینگن می‌توانید به برخی کشورهای غیرشنگن نیز سفر کنید، اما توجه داشته باشید که این امکان در صورتی وجود دارد که کشور مورد نظر این قانون را تصویب کرده باشد.

آیا ویتراپو تنها به اخذ ویزا می‌پردازد؟

خیر، موسسه مهاجرتی ویتراپو علاوه بر اخذ ویزا، در زمینه‌های مختلف مهاجرت و مشاوره نیز فعالیت می‌کند.

آیا برای مهاجرت به مشاوره احتیاج دارید؟

مشاوره را همین الان رزرو کنید یا بررسی کنید که واجد شرایط مهاجرت هستید
تماس با ما
ــــــــــــــــــــــــ یا ــــــــــــــــــــــــ
برای مشاوره رایگان کلیک کنید
فرم زیر را برای ما ارسال کنید و منتظر بمانید
مشاوران ویتراپو در اسراع وقت با شما تماس میگیرند