سرمایه گذاری در اسپانیا

اسپانیا یکی از جذاب ترین و رقابتی ترین بازارهای تجاری در اتحادیه اروپا (EU) است. از آنجایی که این کشور

تماس: 021-91303121
ــــــــــــــــــــــــ یا ــــــــــــــــــــــــ

اسپانیا یکی از جذاب ترین و رقابتی ترین بازارهای تجاری در اتحادیه اروپا (EU) است. از آنجایی که این کشور سومین بازار سرمایه گذاری در اروپا, چهاردهمین اقتصاد بزرگ جهان از نظر تولید ناخالص داخلی (GDP) و چهل و یکمین اقتصاد بزرگ از نظر برابری قدرت خرید (PPP) است, یکی از جذاب ترین گزینه ها برای سرمایه گذاری است. سرمایه گذاری در اسپانیا با روش های گوناگونی امکان پذیر است که در هر کدام از روش ها مزایای بسیار زیادی برای متقاضی مانند دریافت اقامت دائم, اخذ ویزای طلایی اسپانیا برای خود و اعضای خانواده خود, امکان تحصیل برای فرزندان و … ارائه شده است. همچنین قانون اسپانیا تا صد در صد مالکیت خارجی در شرکت ها را مجاز می‌داند و حرکت سرمایه کاملا آزاد است. متقاضیان با اخذ اقامت و ویزای طلایی کشور اسپانیا پس از مدت زمان مشخصی می‌توانند اقدام به دریافت تابعیت و پاسپورت این کشور نمایند که برای این منظور نیاز به مشاوری آگاه از شرایط و مراحل لازم می‌‌باشد. در همین راستا مشاوران موسسه مهاجرتی ویتراپو آماده خدمت رسانی به شما عزیزان جهت سرمایه گذاری در اسپانیا می‌باشند. با ما همراه باشید.

سرمایه گذاری در اسپانیا

دلایل اصلی سرمایه گذاری در اسپانیا

زیرساخت

کشور اسپانیا دارای بزرگترین شبکه بزرگراه ها و آزادراه ها در اروپا، دو تا از شلوغ ترین فرودگاه های اروپا، سومین شبکه گسترده راه آهن سریع السیر و همچنین سه بندر مهم اروپا در ترمینال های کانتینری این کشور است.

استعداد

درصد زیادی از جمعیت اسپانیا دارای مدارک تحصیلی عالی هستند. کسب و کار ها و شرکت های این کشور می‌توانند استعداد های مورد نیاز برای خود را در اسپانیا نسبت به کشورهای همسایه و با هزینه‌های رقابتی‌تر  پیدا کنند.

اقتصاد باز و پویا

اقتصاد کشور اسپانیا طی پنج سال گذشته در شرایط پیش از همه گیری به طور پیوسته از اقتصاد همتایان اروپایی خود پیشی گرفته است. کشور اسپانیا از جمله کشورهایی است که کمترین محدودیت را برای سرمایه گذاری بین المللی دارد.

مالیات و مشوق ها

حمایت از نوآوری. بار مالیاتی اسپانیا مشابه میانگین اتحادیه اروپا است. اسپانیا کمک های مالی ارائه می‌دهد و یک سیستم جامع از مشوق ها و معافیت های مالیاتی برای ترویج دادن فعالیت های RDI, دانش کافی و ایجاد شغل دارد.

کیفیت زندگی

زندگی طولانی تر و بهتر. امید به زندگی در اسپانیا به لطف لذت بردن از فعالیت های اوقات فراغت, طولانی تر از اکثر کشورهای جهان است. مراقبت های بهداشتی همگانی اسپانیا در سیستم های مراقبت های بهداشتی پیشرو جهان است.

شرایط سرمایه گذاری در اسپانیا

سرمایه گذاران غیراسپانیایی می‌توانند مانند سرمایه گذاران محلی این کشور در اسپانیا سرمایه گذاری کنند. مهم نیست که متقاضی یک سرمایه گذار جدید است یا یک سرمایه گذار با تجربه، اسپانیا انگیزه های مالی زیادی برای کمک به خارجی ها برای رشد سرمایه گذاری های خود دارد. البته، اگرچه ممکن است یک نکته جزئی به نظر برسد، متقاضی باید توجه داشته باشد که تمام اسنادی که به زبان انگلیسی ارائه می‌شوند باید توسط مترجم اسپانیایی که توسط دولت اسپانیا تأیید شده است به اسپانیایی ترجمه شوند. اتباع خارجی علاقه مند به سرمایه گذاری در اسپانیا باید یک شماره شناسایی اسپانیایی غیر مقیم دریافت کنند که این را می‌توان از مقامات پلیس اسپانیا و همچنین از دفاتر دیپلماتیک و کنسولی دریافت کرد. همچنین برای سرمایه گذاری در اسپانیا, متقاضی باید شرایطی از جمله داشتن پاسپورت, ارائه مدارک عدم سوءپیشینه, ارائه مدارک سلامت کامل و سن قانونی و … را نیز دارا باشد.

مزایا سرمایه گذاری در اسپانیا

 • اقتصاد اسپانیا طی پنج سال گذشته در شرایط پیش از همه گیری ویروس کرونا به طور پیوسته از اقتصاد همتایان اروپایی خود پیشی گرفته است
 • اتصال به LATAM و MENA که یک بخش تجاری بسیار توسعه یافته و بین المللی از مشارکت و دسترسی به بازارهای دیگر حمایت می‌کند
 • موقعیت جغرافیایی ممتاز که در واقع شامل یک مرکز لجستیک منحصر به فرد برای عملیات تجاری و جابجایی مسافر
 • زیرساخت های اسپانیا در گزارش رقابت جهانی در شبکه حمل و نقل بسیار کارآمد است و توسعه انرژی های تجدیدپذیر رتبه هفتم را در جهان کسب کرده است
 • کشور اسپانیا کمترین محدودیت را برای سرمایه گذاری های بین المللی دارد. سرمایه گذاری های خارجی در اسپانیا، به طور کلی، نیازی به تایید قبلی ندارند
 • اسپانیا دارای سیستم گسترده و جامعی از کمک‌ها و مشوق‌ها بر تشویق اشتغال، سرمایه‌گذاری منطقه‌ای، RDI، بخش‌های صنعتی خاص و SMEها است
 • زندگی در اسپانیا از کیفیت بالایی برخوردار است
 • دریافت اقامت دائم کشور اسپانیا پس از 5 سال و دریافت پاسپورت این کشور پس از مدت 10 سال
 • سفر به اکثر کشورهای اروپایی بدون محدودیت

مدارک لازم سرمایه گذاری در اسپانیا

پاسپورت معتبر

گواهی عدم سوءپیشینه

گواهی اثبات تمکن مالی

ارائه کد شناسایی NIE

گواهی آزمایشات پزشکی

روش های سرمایه گذاری در اسپانیا (spain)

 • کارآفرینی
 • سهام
 • ثبت شرکت
 • طرح خودحمایتی
 • اوراق قرضه
 • املاک و مستغلات

سرمایه گذاری از طریق کارآفرینی

یکی از روش های سرمایه گذاری در اسپانیا که منجر به موفقیت و اشتغال زایی می‌شود کارآفرینی است. در این روش علاوه بر این که متقاضی با ایجاد کسب و کار باعث پیشرفت اقتصادی اسپانیا می‌شود برای خود نیز کسب درآمد خواهد کرد. همچنین با این روش می‌توان اقامت کشور اسپانیا را نیز دریافت کرد. اما سرمایه گذاری از طریق کارآفرینی دارای شرایطی است که عبارتند از:

 • حضور دائم متقاضی
 • سن بالای 18 سال متقاضی
 • عدم سوءسابقه
 • ارائه مدارک بیمه
 • برخورداری از تمکن مالی

سرمایه گذاری در اسپانیا

سرمایه گذاری از طریق خرید سهام

خرید سهام یکی از روش های پر سود سرمایه گذاری در اسپانیا است. ساده ترین راه برای سرمایه گذاری در بازار سهام اسپانیا، سرمایه گذاری در یک شاخص بازار گسترده است. با استفاده از ETF می‌توان این کار را با هزینه کم انجام داد. ETF ها تنوع بخشی را در یک سبد ارائه می‌دهند. سرمایه گذاران لازم نیست نگران خطرات تمرکز یا خرید و فروش سبد سهام فردی باشند. ETF ها همچنین نسبتا هزینه متوسطی را دریافت می‌کنند که می‌تواند بازده کلی را در طول زمان کاهش دهد. این بدان معنی است که سرمایه گذاران باید در ETF ها به دلیل ضریب هزینه کمتر آنها سرمایه گذاری کنند. همچنین با استفاده از ADR ها هم می‌توان سرمایه گذاری کرد. رسیدهای سپرده گذاری آمریکایی یا ADR ها نیز نیازی به افتتاح حساب کارگزاری خارجی ندارند. این اوراق بهادار مستقیماً به انواع سهام خارجی متصل است. ADR ها در بورس اوراق بهادار ایالات متحده معامله می‌شوند، به این معنی که سرمایه گذاران نباید نگران هیچ گونه پیامد مالیاتی بر سود سرمایه خارجی باشند.

سرمایه گذاری از طریق ثبت شرکت

ثبت شرکت در اسپانیا کاملاً ساده است. با این حال، رعایت الزامات قوانین محلی مهم است. ثبت شرکت در اسپانیا به سرمایه کمتری نیاز دارد. یک شرکت می‌تواند در اسپانیا با حداقل 3000 یورو تاسیس شود. پس از تاسیس شرکت موردنظر با گذشت 5 سال می‌توان برای اقامت کشور اسپانیا اقدام کرد. ثبت شرکت در کشور اسپانیا دارای مزایایی از جمله مشوق های دولتی, مزایای مالیاتی برای شرکت های تجاری, قراردادهای مالیاتی مضاعف و … می‌باشد. همچنین از جمله شرایط لازم برای ثبت شرکت می‌توان اشاره کرد که یک شعبه برای فعالیت نیازی به حداقل تعداد سهامداران ندارد. شرکت سهامی عام و شرکت سهامی خاص باید حداقل یک سهامدار داشته باشند و در شرکت  هیئت مدیره باید حداقل از سه عضو تشکیل شود. حداکثر تعداد مدیرانی که می‌توان برای یک شرکت سهامی خاص منصوب کرد 12 نفر خواهد بود. در شرکت سهامی عام، هیئت مدیره باید حداقل از سه نفر تشکیل شود.

سرمایه گذاری از طریق طرح خودحمایتی

این روش که با نام طرح بازنشستگی نیز شناخته می‌شود نیاز به سرمایه ندارد و فقط متقاضی باید مدارک برخورداری از تمکن مالی خود را ارائه دهد. همچنین در این روش متقاضی باید برای خود و خانواده خود حسابی شخصی به این صورت که برای خود سالانه 30 هزار دلار و برای هر یک از اعضای خانواده 6 الی 10 هزار دلار در نظر بگیرد, افتتاح کند و دارای یک الی دو سند ملکی باشد. در این روش  یک سال به متقاضی اقامت داده خواهد شد و پس از این که تمکن مالی خود را اثبات کرد مجوز اقامت او تمدید خواهد شد.

سرمایه گذاری در اسپانیا

سرمایه گذاری از طریق اوراق قرضه

این اوراق دارای مزایای خاصی برای مهاجرانی است که در حال حاضر اقامت مالیاتی اسپانیا را دارند یا در حال برنامه ریزی برای تبدیل شدن به یک مقیم مالیاتی هستند و عمدتاً برای تأمین درآمد منظم یا انباشت سرمایه استفاده می‌شوند و در عین حال سعی در حفظ بالاترین سطح کارایی مالیاتی دارند. اوراق قرضه اسپانیایی یک سیاست تضمین عمر است که مطابق با مالیات است. این نوع اوراق قرضه دارای چندین شرایط فنی است تا در اسپانیا مطابقت داشته باشد. حداقل مبلغ سرمایه گذاری اولیه 25000 پوند (یا معادل ارز دیگر) مورد نیاز است و برای سرمایه گذاری میان مدت تا بلندمدت طراحی شده است، به این معنی که متقاضی باید در موقعیتی باشد که به راحتی آن را برای حداقل 5 الی 10 سال نگه دارد.

سرمایه گذاری از طریق املاک و مستغلات

اسپانیا فرصت های خارق العاده زیادی در زمینه سرمایه گذاری ملکی دارد. این نه تنها یک بازار املاک و مستغلات سودآور ارائه می‌دهد, همچنین مکانی جذاب برای افرادی است که به دنبال استراحت و بازنشستگی هستند. قوانین خرید ملک در اسپانیا به عنوان یک مهاجر نسبتاً ساده است. قبل از خرید، به یک شماره مالی نیاز دارید که با مراجعه به پاسپورت خود می‌توانید آن را به دست آورید. این معمولاً برای شهروندان اسپانیایی یا اتحادیه اروپا در همان روز پردازش می‌شود، اما ممکن است برای سایرین چند هفته طول بکشد. لازم به ذکر است که دریافت اقامت از این طریق به تنهایی امکان پذیر نیست اما با رعایت شرایط مربوط به آن امکان دریافت آن وجود دارد. هیچ محدودیتی برای خرید املاک و مستغلات در اسپانیا به عنوان یک خارجی وجود ندارد. فقط باید ملک مناسب را پیدا کنید و مطمئن شوید که تمام مدارک برای ادامه معامله آماده است.

سرمایه موردنیاز سرمایه گذاری در اسپانیا

متقاضیان سرمایه گذاری در اسپانیا باید بدانند که برای سرمایه گذاری در این کشور حداقل سرمایه ای که موردنیاز است و در واقع شرط اصلی دریافت ویزای اسپانیا از این طریق می‌باشد برابر یا 50 هزار یورو الی 2 میلیون یورو می‌باشد.

صدور ویزای سرمایه گذاری در اسپانیا

مدت زمان پردازش و موافقت درخواست متقاضی

حدودا 2 ماه

مدت زمان پردازش و صدور ویزای سرمایه گذاری

حدودا 20 روز

مشاغل موردنیاز برای سرمایه گذاری در اسپانیا

 • حوزه گردشگری و توریسم
 • حوزه بازرگانی
 • حوزه کامپیوتر و IT

دریافت اقامت از طریق سرمایه گذاری در اسپانیا

سرمایه گذاری در اسپانیا اجازه می‌دهد تا برای هر فردی که عضو اتحادیه اروپا (EU) نیست و قصد سرمایه گذاری در اقتصاد کشور را دارد، اجازه اقامت صادر کند. پس از برآورده شدن معیارهای واجد شرایط بودن، به متقاضی موفق یک اجازه اقامت ارائه می‌شود که به طور نامحدود قابل تمدید است و می‌تواند گامی در جهت کسب شهروندی باشد. هدف از این طرح جذب سرمایه گذاران از طریق ارائه مزایایی است که ساکنان معمولاً در داخل کشور از آن برخوردار هستند. هنگامی که صحبت از سرمایه گذاری می‌شود، معمولاً متقاضی در املاک و مستغلات در اسپانیا سرمایه گذاری می‌کند, با این حال، مسیرهای جایگزین دیگری نیز تحت این طرح به رسمیت شناخته شده است که توضیح داده شد. با سرمایه گذاری در املاک و مستغلات متقاضیان ویزای طلایی کشور اسپانیا را دریافت خواهند کرد. بر اساس این ویزا، اگر بیش از 500000 پوند در املاک اسپانیا سرمایه گذاری کنید، ویزای اقامت دریافت خواهید کرد. ویزای طلایی در درجه اول برای بازنشستگان و خریداران اما به ویژه در بین سرمایه گذاران خارج از اتحادیه اروپا محبوبیت دارد. بر اساس طرح ویزای طلایی اسپانیا، متقاضی باید حداقل 18 سال سن داشته باشد، سابقه کیفری نداشته باشد و دارای بیمه درمانی در اسپانیا باشد. لازم به ذکر است که طرح ویزای طلایی اسپانیا شامل اعضای خانواده می‌شود. هنگامی که متقاضی درخواست موفقیت آمیز ارائه کرد، این طرح همسر، فرزندان زیر 18 سال یا فرزندان وابسته بالای 18 سال و والدین تحت تکفل را تحت پوشش قرار می‌دهد. افراد تحت تکفل متقاضی مجوز اقامتشان  تمدید خواهند شد و اجازه خواهند داشت از مزایای اساسی این طرح مانند دریافت اقامت دائم این کشور, امکان تحصیل و … بهره مند شوند. افراد دارای ویزای طلایی اسپانیا اجازه کار در این کشور را دارند, همچنین این ویزا 5 سال اعتبار دارد که در واقع ابتدا یک اقامت یک ساله و سپس دو اقامت دو ساله به متقاضی ارائه می‌شود. متقاضیان با اتمام اعتبار ویزای طلایی خود می‌توانند اقدام به تمدید نمایند, اما لازم به ذکر است که برای تمدید باید شرایطی از جمله حفظ ملک یا املاک خریداری شده و یا حداقل یک سفر به اسپانیا در هر سال را فراهم نمایند.

اخذ تابعیت از طریق سرمایه گذاری در اسپانیا

با توجه به مطالب ذکر شده برای اخذ تابعیت اسپانیا از طریق سرمایه گذاری متقاضی باید 10 سال به صورت مستمر در این کشور حضور داشته باشد. با گذشت 10 سال متقاضی می‌تواند برای دریافت تابعیت و همچنین پاسپورت کشور اسپانیا اقدام نماید که برای این منظور باید شرایط و مدارکی از جمله مدرک زبان, گواهی عدم سوءپیشینه و … را ارائه دهد.

محدودیت های سرمایه گذاری در اسپانیا

 • عدم اخذ اقامت اسپانیا از همه راه های سرمایه گذاری در این کشور
 • پرداخت مالیات های سنگین در برخی از روش های سرمایه گذاری
 • تحصیل اجباری فرزندان از سن 6 سالگی در این کشور

نکات مهم سرمایه گذاری در اسپانیا

 • تحصیل اجباری فرزندان از سن 6 سالگی در این کشور
 • یکی از مواردی که برای سرمایه گذاری در کشور اسپانیا مهم است تمدید اقامت است و از آنجایی که دولت این کشور در تمدید اقامت سخت‌گیر است بنابراین متقاضی باید تمامی مدارک و شرایط لازم برای تمدید اقامت خود را فراهم کند تا در این روند دچار مشکل نشود
 • برای سرمایه گذاری در اسپانیا متقاضی باید برای درآمد و دارایی های خود مالیات پرداخت کند و همچنین اظهارنامه مالیاتی اسپانیایی خود را نیز ارسال نماید, در واقع پرداخت مالیات مهم ترین شرط سرمایه گذاری در این کشور است

سوالات متداول

حداقل سرمایه موردنیاز برای خرید اوراق قرضه در اسپانیا چقدر است؟ 25000 پوند

مزایا ثبت شرکت در اسپانیا چیست؟

-مشوق های دولتی
-مزایای مالیاتی برای شرکت های تجاری
-قراردادهای ملیاتی مضاعف

مهم ترین شرط سرمایه گذاری در اسپانیا چیست؟ پرداخت مالیات

با سرمایه گذاری در اسپانیا امکان اخذ تابعیت این کشور وجود دارد؟

بله یکی از مزیت های اصلی سرمایه گذاری در اسپانیا امکان اخذ تابعیت این کشور پس از گذشت مدت زمان مشخص می‌باشد

با سرمایه گذاری در اسپانیا امکان اخذ اقامت برای اعضای خانواده وجود دارد؟

بله با سرمایه گذاری در این کشور پس از گذشت یک سال متقاضی می‌تواند برای اعضای خانواده خود اقامت دریافت نماید

آیا برای مهاجرت به مشاوره احتیاج دارید؟

مشاوره را همین الان رزرو کنید یا بررسی کنید که واجد شرایط مهاجرت هستید
تماس با ما
ــــــــــــــــــــــــ یا ــــــــــــــــــــــــ
برای مشاوره رایگان کلیک کنید
فرم زیر را برای ما ارسال کنید و منتظر بمانید
مشاوران ویتراپو در اسراع وقت با شما تماس میگیرند