سرمایه گذاری در خارج

برای مهاجرت به کشورهای خارجی می‌توان از روش سرمایه‌گذاری در خارج استفاده کرد درواقع سرمایه‌گذاری یکی از روش های مهاجرت

تماس: 021-91303121
ــــــــــــــــــــــــ یا ــــــــــــــــــــــــ

برای مهاجرت به کشورهای خارجی می‌توان از روش سرمایه‌گذاری در خارج استفاده کرد درواقع سرمایه‌گذاری یکی از روش های مهاجرت است که شامل انواع مختلفی می‌شود که برخی از این روش ها به اخذ اقامت کشوری که سرمایه‌گذاری در آن اتفاق افتاده است منجر می‌شود و برخی از آن ها فقط باعث سود می‌شود .
برای انتخاب کشور مناسب و روش مناسب برای سرمایه‌گذاری باید با بازار و اقتصاد کشور موردنظر آشنایی داشت و از آنجایی که افراد برای سرمایه‌گذاری در خارج در کشور موردنظر خود حضور ندارند گاهی این مسئله با سختی های زیادی روبه رو می‌شود که برای رفع این مشکل و آشنایی بیشتر با سرمایه‌گذاری در خارج و شرایط آن برای مهاجرت با ویتراپو همراه باشید.

شرایط سرمایه‌گذاری در خارج

سرمایه‌گذاری خارجی تا حد زیادی به عنوان یک کاتالیزور برای رشد اقتصادی در آینده دیده می‌شود.این روش می‌تواند توسط افراد انجام شود اما اغلب تلاش هایی هستند که توسط شرکت ها و شرکت هایی با دارایی های قابل توجه دنبال می‌شوند که به دنبال گسترش دامنه خود هستند.بانک جهانی با استفاده از یک رویکرد جامع و رسیدگی به موانع در این روش به کشورها کمک می‌کند تا فضای سرمایه‌گذاری رقابتی ایجاد کند که برای رشد کسب و کار مناسب است.
برای سرمایه‌گذاری در خارج باید شرایطی را تحت نظر گرفت ازجمله:

سرمایه‌گذاری در خارج

اصطلاحات مبتنی بر شرایط

تحلیل ها و معیارهای جهانی مانند شاخص رقابت پذیری جهانی, نظرسنجی‌های سازمانی, اصلاحات محیط کسب‌و‌کار, سیاست سرمایه‌گذاری شناسایی موانع ورود, انحرافات بازار, ارزیابی محدودیت‌های الزام آور برای شرکت ها

تقویت رقابت تجاری

سیاست‌ها و مقررات دولتی نقش تعیین کننده‌ای در فعالیت های تجاری و سرمایه‌گذاری در خارج دارند بنابراین تیم سرمایه‌گذاری با حمایت از اجرای سیاست‌ها به دولت کمک می‌کنند تا شرکت‌های جدیدی را برای سرمایه‌گذاری در خارج ایجاد کنند.

گسترش فرصت های سرمایه‌گذاری

جذب سرمایه‌گذاری مستقیم خارجی به پیوند اقتصاد یک کشور(کشور میزبان و کشور فرستنده)به زنجیره‌های ارزش جهانی کمک می‌کند و برای دریافت کامل مزایای سرمایه‌گذاری مستقیم خارجی, کشور نیازمند اجرای شفاف سیاست‌های سرمایه‌گذاری در خارج است.

روش های سرمایه گذاری در خارج

سرمایه‌گذاری خارجی مستقیم (FDI)

سرمایه‌گذاری خریدهایی است که توسط یک شرکت در یک کشور خارجی معمولا با افتتاح کارخانه‌ها و خرید ساختمان‌ها, ماشین آلات, سایر تجهیزات در کشور خارجی انجام می‌شود.این نوع سرمایه‌گذاری‌ها در خارج از طرفداری بسیار بیشتری برخوردار می‌شوند زیرا عموما سرمایه‌گذاری‌های بلند مدت محسوب می‌شوند و به تقویت اقتصاد کشور خارجی کمک می‌کنند.

سرمایه‌گذاری خارجی غیرمستقیم

این سرمایه‌گذاری شامل شرکت‌ها, موسسات مالی و سرمایه‌گذاران خصوصی است که سهام یا موقعیت هایی را در شرکت‌های خارجی که بورس خارجی معامله می‌کنند خریداری می‌کنند, به طور کلی این شکل از سرمایه‌گذاری در خارج چندان مطلوب نیست زیرا شرکت‌های داخلی می‌توانند به راحتی سرمایه‌گذاری خود را خیلی سریع و گاهی در عرض چند روز پس از خرید بفروشند.

وام های تجاری

وام‌های تجاری معمولا به شکل وام‌های بانکی هستند که توسط یک بانک داخلی به مشاغل در کشورهای خارجی یا دولت های آن کشور صادر می‌شوند. وام های تجاری تا دهه 1980 بزرگترین منبع سرمایه‌گذاری خارجی در سراسر کشورهای در حال توسعه و بازار‌های نوظهور بود پس از این دوره سرمایه‌گذاری های وام‌های تجاری کاهش یافت و سرمایه‌گذاری در خارج به صورت مستقیم و غیر مستقیم در سراسر جهان به طور قابل توجهی افزایش یافت.

جریان های رسمی

یک اصطلاح کلی است که به اشکال مختلف کمک‌های توسعه ای اشاره دارد که کشورهای توسعه یافته یا در حال توسعه توسط یک کشور داخلی ارائه می‌شود.

بانک توسعه چندجانبه(MDB)

یک موسسه مالی بین‌المللی است که در تلاش برای تشویق ثبات اقتصادی در کشورهای درحال توسعه سرمایه‌گذاری می‌کند.برخلاف وام دهندگان تجاری که هدف سرمایه‌گذاری برای به حداکثر رساندن سود دارند, MDB ها از سرمایه‌گذاری در خارج برای تامین مالی پروژه هایی استفاده می‌کنند که از توسعه اقتصادی و اجتماعی یک کشور حمایت می‌کنند.

ویزای سرمایه گذاری

ویزای سرمایه‌گذاری برای ایجاد اشتغال از طریق راه اندازی مشاغل جدید در نظر گرفته شده و برای افراد واجد شرایطی که به دنبال اقامت دائم براساس مشارکت در یک شرکت تجاری جدید هستند در دسترس است.
ویزای سرمایه‌گذاری به منظور جذب سرمایه خارجی و طرح‌های کسب‌و‌کار مردم با ارائه حق اقامت و شهروندی به متقاضیان واجد شرایط آن اعطا می‌شود. ویزای سرمایه‌گذاری همچنین با عنوان های برنامه سرمایه‌گذاری در خارج و یا ویزای طلایی نیز شناخته می‌شود.
اگر برای ویزای طلایی درخواست دهید شما و اعضای نزدیک خانواده شما اجازه اقامت دریافت خواهید کرد و تا زمانی که سرمایه‌گذاری در خارج را حفظ کنید این ویزا می‌تواند به طور نامحدود تمدید شود.در بیشتر موارد الزامی برای حضور واقعی فرد در کشوری که ویزای طلایی را صادر کرده وجود ندارد و این به این معناست که شما نیازی به نقل مکان به کشور دیگری ندارید مگر اینکه بخواهید, اما برای دریافت اقامت دائم یا شهروندی از طریق سرمایه‌گذاری در خارج, اکثر کشورها به اقامت واقعی برای حدود 5 تا 10 سال نیاز دارند.

نحوه اخذ ویزای سرمایه‌گذاری

برای واجد شرایط بودن ویزا و اخذ آن, سرمایه‌گذاری در خارج شما باید بسیار قابل توجه باشد و مقدار پولی که باید برای ویزای طلایی سرمایه‌گذاری کنید بستگی به کشور مورد نظر خود دارد برخی کشورها با سرمایه‌گذاری در املاک, شرکت‌ها, اوراق قرضه دولتی یا صنایع خاصی در این کشور اقامت ارائه می‌دهند ازسوی دیگر کشورهای دیگر مثل ایتالیا که به روش سرمایه‌گذاری بسیار فعال‌تری مانند ایجاد فرصت‌های شغلی نیاز دارند با ارائه آنها اقامت می‌دهند و به طور کلی نحوه و شرایط اخذ ویزای طلایی (سرمایه‌گذاری در خارج ) از کشور به کشوری دیگر متفاوت است اما به طور کلی شما باید موارد زیر را اثبات کنید:

شرایط اخذ ویزای سرمایه گذاری

-اثبات این که شما صاحب پولی هستید که برای سرمایه‌گذاری در خارج در نظر گرفته شده است.
-اثبات این که پول به صورت قانونی بدست آمده است.
-اثبات این که سابقه کیفری ندارید.
-اثبات این که بتوانید خود و اعضای خانواده را برای مدت زمانی که قصد دارید در آنجا زندگی کنید نگه داری کنید.
-هزینه کسب و کار درخواستی و سابقه مدیریت و تحصیلات مرتبط با آن را داشته باشید.
-باید توانایی خود را برای مدیریت کسب و کار مربوطه اثبات کنید.
-حداقل 50 درصد سهام از خرید کسب و کار و سهام درخواستی را باید خریداری کنید.
-سن افراد متقاضی ویزای کسب و کار نباید کمتر از 55 سال باشد.

مزایا سرمایه گذاری

تنوع بخشی:تنوع بدیهی‌ترین و در عین حال حیاتی‌ترین مزیت سرمایه‌گذاری در خارج  است.وقتی سرمایه‌گذاری‌های خود را در سراسر جغرافیا پخش می‌کنید همبستگی کمی بین آنها وجود دارد.این به این معنا است نوسانات در یک بازار احتمالا بر دارایی های دیگر شما تاثیر نمی‌گذارد.

طیف گسترده ای از گزینه‌های سرمایه‌گذاری: سرمایه‌گذاری در خارج  شما را قادر می‌سازد به فرصت های سرمایه‌گذاری که در داخل کشور وجود ندارد دسترسی داشته باشید.

حفاظت از سرمایه‌گذاری: یکی دیگر از مزایا قابل توجه سرمایه‌گذاری در خارج محافظت از سرمایه‌گذاری در برابر تقلب و انحلال است.شرکت‌های بازار توسعه یافته عموما دارای مقررات قوی هستند که حاکمیت شرکتی صحیح و مجازات‌های شدید برای سواستفاده از بازار را تضمین می‌کند. این امر سرمایه‌گذاران خرده فروش را در برابر کلاهبرداری های احتمالی و ضررهای معاملات داخلی محافظت می‌کند.

تنوع ارزی: سرمایه‌گذاری در خارج از کشور شما را در معرض افزایش ارز قرار می‌دهد.با سرمایه‌گذاری درخارج, پرتفوی‌ها عموما از مزایای دوگانه بازار‌های بهتر و افزایش ارز برخوردار شده‌اند .

معایب سرمایه گذاری

هزینه های تراکنش بالا: مهم‌ترین مانع برای سرمایه‌گذاری در خارج هزینه تراکنش اضافه است که بسته به بازار خارجی که می‌خواهید در آن سرمایه‌گذاری کنید متفاوت است و ممکن است هزینه‌های اضافی مانند هزینه‌‌های تبدیل FX, هزینه‌های انتقال و هزینه‌های نگهداری سالانه وجود داشته باشد که باید در کنار کمیسیون کارگزاری بدانید.

نوسانات ارز: هنگامی که مستقیما در بازارهای خارجی سرمایه‌گذاری می‌کنید ابتدا باید ریال خود را با نرخ ارز فعلی به ارز خارجی تبدیل کنید.بیایید فرض کنیم یک سال سهام خارجی دارید و سپس آن را می‌فروشید سپس ارز خارجی را دوباره به ریال تبدیل می‌کنید, بسته به این که ارز داخلی در کدام قسمت حرکت می‌کند این می‌تواند به بازگشت شما کمک کند یا به آن آسیب برساند.

ریسک سیاسی: در هنگام سرمایه‌گذاری در خارج باید محیط سیاسی کشور را در نظربگیرید.رویدادهای سیاسی, بازارهای داخلی کشور را تحت تاثیر قرار داده و ممکن است منجر به نوسانات شود.در بازارهای درحال توسعه تصمیمات دولت و سیاست می‌تواند حتی به برجسته‌ترین شرکت‌ها آسیب برساند.

مدارک‌ لازم اخذ ویزای سرمایه‌گذاری

-پاسپورت فعلی یا سایر مدارک شناسایی معتبر مسافرتی
-گواهی عدم سابقه کیفری
-شواهد و اسناد ملکی و سرمایه‌گذاری
-مدارک و گواهی آزمایشات پزشکی
-ارائه شواهدی برای اثبات وجوه سرمایه‌گذاری موردنیاز

استاندارد های سرمایه گذاری در خارج

از مهم‌ترین مواردی که قبل از اقدام به سرمایه‌گذاری در خارج باید بررسی شود, بررسی امنیت سرمایه‌گذاری و وضعیت استانداردهای آن در خارج است.سرمایه‌گذاری در کشورهایی که استانداردهای سرمایه‌گذاری را رعایت نمی‌کنند باعث از بین رفتن سرمایه اولیه می‌شود.امنیت سرمایه‌گذاری را بر اساس یکسری استانداردها می‌توان بررسی کرد که به می‌توان به ریسک مصادره اموال, کنترل فساد وکیفیت نظارت اشاره کرد.

ریسک مصادره اموال

این شاخص برخورد سیستم قضایی کشورها را با برخورد مصادره اموال سرمایه‌گذار بین‌المللی ارزیابی می‌کند.اگر کشور مورد بررسی قرار گرفته از امنیت بالای سرمایه‌گذاری برخوردار باشد باید نرخ ریسک مصادره آن نزدیک به یک باشد و اگر عدد نرخ ریسک مصادره به هفت نزدیک شود یعنی خطر مصادره اموال در آن کشور افزایش پیدا می‌کند.

کنترل فساد

کنترل فساد برای کاهش تاثیر نفوذ افراد در سیستم اداری و قضایی کشور است.امنیت سرمایه‌گذاری در کشورهایی وجود دارد و در معرض خطر کمتری قرار می‌گیرد که از فساد در سیستم اداری و قضایی خود جلوگیری می‌کنند.همچنین شاخص کنترل فساد را با عددی در بازه مثبت و منفی 2.5 اندازه‌گیری می‌کنند.

کیفیت نظارتی

برای نشان دادن توانایی دولت در اجرای قوانین و پایبندی به آن‌ها و همچنین توسعه بخش اقتصادی کشور موردنظر از شاخص کیفیت نظارتی استفاده می‌کنند که در واقع این شاخص شرایط امنیت سرمایه‌گذاری در خارج از کشور را تامین می‌کند و بازه عددی آن بین مثبت و منفی 2.5 اندازه‌گیری می‌شود.

سرمایه‌گذاری در خارج

نکاتی مهم برای سرمایه‌گذاری در خارج

نقشه مالی خود را ترسیم کنید: قبل از هر تصمیمی برای سرمایه‌گذاری در خارج بنشینید و نگاهی صادقانه به کل وضعیت مالی خود بیندازید به خصوص اگر قبلا هیچ برنامه مالی نداشته‌اید.بنابراین قبل از سرمایه‌گذاری در خارج  سوالات خود را بپرسید و پاسخ آنها را با یک منبع بی‌طرف بررسی کنید در همین جهت مشاوران ما برای پاسخگویی به سوالات شما آماده هستند.
اولین گام برای سرمایه‌گذاری موفق تعیین اهداف و میزان تحمل ریسک است. اگر حقایق مربوط به پس انداز و سرمایه‌گذاری در خارج را دریافت کنید و یک برنامه هوشمندانه را دنبال کنید باید بتوانید در طول سالها امنیت مالی بدست آورید و از مزایای پول خود لذت ببرید.

میزان ریسک خود را ارزیابی کنید: همه سرمایه‌گذاری ها درجاتی از ریسک را شامل می‌شوند. مهم است که قبل از سرمایه‌گذاری در خارج درک کنید که ممکن است که بخشی یا تمام پول خود را از دست بدهید. در مقابل پاداش ریسک پتانسیل بازده سرمایه‌گذاری بیشتر است.اگر هدف مالی با افق زمانی طولانی دارید احتمالا با سرمایه‌گذاری دقیق در دسته‌های دارایی با ریسک بیشتر مانند سهام یا اوراق قرضه به جای محدود کردن سرمایه‌گذاری خود به دارایی‌های با ریسک کمتر مانند معادل‌های نقد, درآمد بیشتری کسب خواهید کرد.

ترکیب مناسبی از سرمایه‌گذاری ها را در نظر بگیرید: با قرار دادن دسته های دارایی با بازده سرمایه‌گذاری که تحت شرایط مختلف بازار در سهام بالا و پایین می‌روند سرمایه‌گذاری در خارج می‌تواند در برابر ضررهای قابل توجه محافظت کند.شرایط بازار که باعث می‌شود یک دسته از دارایی ها خوب عمل کند اغلب باعث می‌شود که یک دسته دارایی دیگر بازده متوسط یا ضعیفی داشته باشد.با سرمایه‌گذاری در خارج در بیش از یک دسته دارایی خطر ازدست دادن پول را کاهش می‌دهید و بازده سرمایه‌گذاری کلی پرتفوی شما روان تر خواهد بود.اگر بازده سرمایه‌گذاری یک دسته دارایی کاهش یابد در موقعیتی خواهید بود که با زیان های خود در آن دسته دارایی با بازده سرمایه‌گذاری بهتر می‌توانید در دسته دیگر دارایی مقابله کنید.

ایجاد و نگه‌داری یک صندوق اضطراری: اکثر سرمایه‌گذاران باهوش پول کافی را در یک محصول پس انداز می‌گذارند تا شرایط اضطراری مانند بیکاری ناگهانی را پوشش دهند.برخی مطمئن می‌شوند که تا شش ماه از درآمد خود را پس انداز می‌کنند تا بدانند در مواقعی که به آن نیاز داشته باشند قطعا در دسترس آنها خواهد بود.

بدهی کارت اعتباری با بهره بالا را پرداخت کنید: هیچ استراتژی سرمایه‌گذاری در هیچ جایی وجود ندارد که به همان اندازه یا با ریسک کمتری نسبت به پرداخت صرف تمام بدهی‌های با بهره بالا که ممکن است داشته باشید سود داشته باشد.اگر بابت کارت‌های اعتباری با بهره بالا بدهکار هستید عاقلانه‌ترین کاری که می‌توانید در هر شرایط بازار انجام دهید این است که موجودی را به طور کامل در سریع‌ترین زمان ممکن پرداخت کنید.

از پول رایگان کارفرما استفاده کنید: در بسیاری از برنامه‌های بازنشستگی که توسط کارفرما حمایت می‌شود کارفرما با برخی یا همه مشارکت‌های شما مطابقت می‌کند اگر کارفرمای شما برنامه بازنشستگی ارائه می‌دهد و شما به اندازه کافی برای رسیدن به حداکثر مطابقت کارفرمای خود کمک نمی‌کنید پول رایگان را برای پس‌انداز بازنشستگی خود صرف می‌کنید.

از شرایطی که می‌تواند منجر به کلاهبرداری شود اجتناب کنید: کلاهبرداران سرفصل ها را نیز می‌خوانند.اغلب آنها از یک خبر بسیار تبلیغاتی برای جذب سرمایه‌گذاران برای سرمایه‌گذاری در خارج استفاده می‌کنند و فرصت آنها مشروع تر به نظر می‌رسد.

سخن پایانی:

سرمایه‌گذاری در خارج می‌تواند یکی از بهترین گزینه‌ها برای پیشرفت و موفقیت و مهاجرت باشد همچنین بسیار پیچیده است و نیازمند ارزیابی دقیق است اما نگران نباشید چرا که مشاوران ما با تجربه و دانش خود آماده تحلیل و تفسیر و ارزیابی سرمایه‌گذاری در خارج و شرایط آن و همچنین راه‌های موفقیت در آن برای شما عزیزان هستند.

آیا برای مهاجرت به مشاوره احتیاج دارید؟

مشاوره را همین الان رزرو کنید یا بررسی کنید که واجد شرایط مهاجرت هستید
تماس با ما
ــــــــــــــــــــــــ یا ــــــــــــــــــــــــ
برای مشاوره رایگان کلیک کنید
فرم زیر را برای ما ارسال کنید و منتظر بمانید
مشاوران ویتراپو در اسراع وقت با شما تماس میگیرند