تحصیل موسیقی در کانادا

افرادی که موسیقی را جدی دنبال می‌کنند, تحصیل در این رشته پر درآمد را امری رویایی به شمار می‌آورند, چرا

تماس: 021-91303121
ــــــــــــــــــــــــ یا ــــــــــــــــــــــــ

افرادی که موسیقی را جدی دنبال می‌کنند, تحصیل در این رشته پر درآمد را امری رویایی به شمار می‌آورند, چرا که قبولی در این رشته در کشورمان کار سختی است و بسیاری از افراد برای تحصیل در این رشته تصمیم می‌گیرند که به خارج از کشور مهاجرت کنند. یکی از کشورهایی که می‌توانید موسیقی را به صورت جدی در دانشگاه های آن دنبال کنید کانادا است. کانادا با ارائه تمامی مقاطع تحصیلی موسیقی در دانشگاه های بین المللی با مدارک معتبر در سراسر دنیا, اساتید برتر و مزایای تحصیلی, شرایطی بسیار مطلوب برای متقاضیان فراهم آورده است. از جمله ویژگی های تحصیل موسیقی در کانادا وجود تمامی گرایش های تحصیلی در این رشته می‌باشد. همچنین این کشور با ارائه انواع بورسیه های تحصیلی, هر ساله افراد بسیاری را برای این رشته پذیرش می‌کند. اما لازم به ذکر است که تحصیل در کانادا نیازمند دریافت پذیرش تحصیلی است, که کاری بسیار تخصصی است. در همین راستا مشاوران موسسه مهاجرتی ویتراپو با هدف دریافت پذیرش تحصیلی شما عزیزان از برترین دانشگاه های کشور کانادا همراه با بورسیه تحصیلی, آماده خدمت رسانی می‌باشند. با ما همراه باشید.

تحصیل موسیقی در کانادا

تحصیل رشته موسیقی در کانادا

کانادا یکی از مهاجر پذیرترین کشورهای دنیا به شمار می‌رود و اغلب کسانی که به این کشور مهاجرت می‌کنند شرایط مناسبی را تجربه می‌نمایند. اگر قصد این را دارید که در رشته موسیقی در کشور کانادا تحصیل کنید باید بگوییم که یکی از بهترین گزینه های ممکن را انتخاب کرده اید. کانادا یکی از کشورهایی است که به رشته موسیقی بهای زیادی می‌دهد. در دانشگاه های کانادا این فرصت را خواهید داشت تا در کنار اساتید بین المللی و مجرب، با استفاده از بهترین امکانات و تجهیزات لازم این رشته، به تحصیل رشته موسیقی بپردازید. برای اینکه بتوانید در کانادا مشغول به تحصیل شوید باید ابتدا پذیرش یک دانشگاه را دریافت نموده که برای دریافت آن نیاز به رعایت شرایط لازم و فراهم آوردن مدارک مورد نیاز آن دارید و در ادامه به بررسی آن ها خواهیم پرداخت. اما به طور کلی برای تحصیل موسیقی در کانادا ابتدا نیاز است تا به معرفی رشته موسیقی بپردازیم.

معرفی رشته موسیقی

تحصیل رشته موسیقی در دانشگاه باعث خواهد شد که بتوانید در نهایت تبدیل به یک آهنگساز یا رهبر ارکستر یا نوازنده حرفه ای شوید. موسیقی آکادمیک به این معنا است که بتوانید با کنار هم قرار دادن چندین نت یک آهنگ و ملودی زیبا خلق کنید. شاخه های رشته موسیقی متعدد است و می‌توانید این رشته را در مقاطع بالاتر از کارشناسی همچون ارشد و یا دکتری نیز ادامه دهید. در صورتی که تصمیم گرفته اید به تحصیل موسیقی در کانادا بپردازید با ویتراپو همراه باشید تا اطلاعاتی کلی و دقیق راجع به دانشگاه های این‌ کشور و شرایط لازم برای تحصیل آن را در اختیارتان قرار دهد.

شرایط تحصیل موسیقی در کانادا

کشور کانادا به هنر و موسیقی بهای زیادی می‌دهد و برای هنرمندان ارزش بالایی قائل است. اگر قصد تحصیل در رشته موسیقی کانادا را دارید باید ابتدا یکی از دانشگاه های این کشور که رشته موسیقی را ارائه می‌دهند انتخاب کنید سپس برای اخذ پذیرش از سمت این دانشگاه مدارک مورد نیاز را برایشان ارسال نمایید. به طور کلی برای درخواست پذیرش به مدارکی همچون رزومه (cv)، انگیزه نامه (sop), ریز نمرات دوران تحصیلی و …. نیاز خواهید داشت که در ادامه به بررسی آن ها خواهیم پرداخت.

تحصیل موسیقی در کانادا

زبان بین المللی مورد نیاز دانشگاه های موسیقی کانادا

زبان رسمی کشور کانادا در بیشتر شهرهای آن انگلیسی است و در نتیجه دانشگاه های آن شهرها نیز به زبان انگلیسی تدریس می‌کنند. آزمون های بین المللی مورد قبول دانشگاه های کانادا اکثرا آیلتس و تافل می‌باشد. برای تحصیل رشته موسیقی در کانادا ذکر این نکته ضروری است که حداقل نمره مورد نیاز برای هر دانشگاه ممکن است متفاوت باشد. یکی دیگر از زبان های بین المللی که توسط برخی از دانشگاه های کانادا مورد استفاده قرار می‌گیرد، زبان فرانسوی می‌باشد. آزمون های بین المللی که معمولا برای زبان فرانسه برگزار می‌شوند CAIE، TCF و .. می‌باشد که با توجه به درخواست دانشگاه برای گرفتن آن باید اقدام کنید. یکی از نکاتی که هنگام اقدام برای پذیرش دانشگاه حتما باید به آن توجه کنید معتبر بودن مدرک زبان شما از لحاظ زمانی است, زیرا اکثر مدارک زبان مدت زمان مشخصی اعتبار دارند. همچنین یکی از اصلی ترین مراحل گرفتن پذیرش توسط دانشگاه های کانادا در رشته موسیقی قبولی در آزمون ورودی می‌باشد که برای اکثر دانشگاه ها به صورت عملی برگزار می‌شود.

مزایا تحصیل رشته موسیقی در کانادا

 • تحصیل در برترین دانشگاه های دنیا
 • برخورداری از انواع بورسیه های تحصیلی
 • برخورداری از کیفیت بالای زندگی
 • تقویت مهارت های دانش زبان برای برقراری ارتباط بیشتر با موسیقی دانان بین المللی

مقاطع تحصیلی رشته موسیقی در کانادا

تحصیل رشته موسیقی در کانادا در مقطع کارشناسی

اگر به تازگی دوران دبیرستان خود را به اتمام رسانده اید و قصد تحصیل رشته موسیقی در خارج از کشور را دارید، کانادا یکی از گزینه های شما خواهد بود. کانادا سیستم آموزشی بسیار دقیق و خوبی دارد و می‌توانید رشته موسیقی را در مقطع کارشناسی در آنجا دنبال کنید. در دوره کارشناسی رشته موسیقی در کانادا دانشجویان به خوبی نحوه نواختن انواع سازهای بین المللی را می‌آموزند و در کنار تجربه اساتید برجسته کانادا مفاهیم اساسی موسیقی را درک می‌کنند. در دوره کارشناسی رشته موسیقی کانادا واحدهای نظری و عملی مختلفی را باید پشت سر بگذارید. از نمونه واحدهایی که باید در این مقطع سپری کنید می‌توان به بررسی تاریخ موسیقی کلاسیک، موسیقی کانادایی، موسیقی کامپیوتری، آهنگسازی، اتنوموزیکولوژی، موسیقی جاز و موسیقی پاپ اشاره کرد. پذیرش رشته موسیقی در مقطع کارشناسی کشور کانادا توسط آزمون ورودی ممکن خواهد بود. این آزمون هم به صورت تئوری جهت سنجش میزان اطلاعات شما از تئوری موسیقی، و هم به صورت عملی برای سنجش میزان مهارت شما در نواختن ساز انتخابی تان خواهد بود. در پایان ۴ سال تحصیل رشته موسیقی در کانادا در مقطع کارشناسی خواهید توانست که مهارت های زیر را کسب نمایید:

 • ویرایش و تنظیم مجدد قطعات موسیقی

 • مبانی آهنگسازی
 • تحقیق در مورد آثار موسیقی دانان مشهور و بزرگ تاریخ
 • آموزش تکنیک های لازم جهت صدابرداری در استودیو

تحصیل موسیقی در کانادا

تحصیل رشته موسیقی در کانادا در مقطع کارشناسی ارشد

پس از اتمام دوران کارشناسی رشته موسیقی اگر علاقه داشته باشید می‌توانید با انتخاب یکی از شاخه های ارشد این رشته, دوران تحصیل خود را ادامه دهید. بسته به گرایشی که در مقطع کارشناسی ارشد موسیقی کانادا انتخاب می‌کنید بین یک تا ۴ سال دوران تحصیلتان در این مقطع به طول خواهد انجامید. در انتهای دوره ارشد معمولا از شما یک پایان نامه نیز درخواست خواهد شد که حاصل جمع بندی اطلاعات شما در طول مدت درس خواندنتان خواهد بود. در دوره کارشناسی ارشد واحدهای مختلفی همچون تئوری موسیقی و آهنگسازی، آهنگسازی الکتروآکوستیک، اجرای گروهی موسیقی، موسیقی قرن بیستم و بیست و یکم،‌ موسیقی جهان، رهبری ارکستر و … را پشت سر خواهید گذاشت.

تحصیل رشته موسیقی در کانادا در مقطع دکتری

تحصیل موسیقی در کانادا در مقطع دکتری تاکید بسیار ویژه ای بر گرایش های موسیقی شناسی, اتنوموزیکولوژی و … تدریس می‌شود. اما لازم به ذکر است که برای تحصیل موسیقی در این مقطع همانند مقاطع دیگر دارای شرایط و مدارکی است که متقاضی حتما باید آن ها را رعایت و فراهم کند که پیش تر توضح داده شد.

بهترین دانشگاه های موسیقی کانادا

کانادا یکی از پیشرفته ترین کشورهای حال حاضر دنیا به شمار می‌رود. این کشور در سال های گذشته تعداد زیادی مهاجر را جذب کرده است. اگر قصد تحصیل در رشته موسیقی در کانادا را دارید باید با دانشگاه های برتر و خوب این کشور نیز آشنا شوید. دانشگاه های کانادا طبق آخرین استانداردهای جهانی برنامه تحصیلی خود را ارائه می‌دهند. با ما همراه باشید تا با تعدادی از بهترین دانشگاه های کانادا که این رشته را تدریس می‌کنند بیشتر آشنا شویم.

دانشگاه بریتیش کلمبیا

یکی از حرفه ای ترین دانشگاه های جهان در زمینه تدریس موسیقی دانشگاه بریتیش کلمبیا کانادا است. در این دانشگاه در کنار اساتید بین المللی و مجرب و با استفاده از بهترین تجهیزات آموزشی رشته موسیقی را فرا خواهید گرفت.

دانشگاه آلبرتا

دانشگاه آلبرتا از بهترین دانشگاه های کانادا در رشته موسیقی به شمار می‌رود. اگر قصد تحصیل در رشته موسیقی در کنار بهترین اساتید آموزشی را دارید یکی از بهترین انتخاب های شما می‌تواند دانشگاه آلبرتا باشد.

دانشگاه تورنتو

دانشگاه تورنتو دارای رتبه بالایی در زمینه موسیقی است. در طول تحصیل خود در این دانشگاه می‌توانید با ارکستر سمفونیک تورنتو همکاری کنید تا ضمن کسب تجربه رزومه بسیار خوبی نیز برای خود بسازید. در طول تحصیل خود در این دانشگاه با تاریخ موسیقی، مبانی آهنگسازی، تئوری موسیقی و… آشنا خواهید شد.

دانشگاه مک گیل

دانشگاه مک گیل به تمرکز و ارائه ویژه ای که روی موسیقی غرب می‌دهد معروف است. اگر قصد تحصیل در رشته موسیقی در کانادا را دارید یکی از بهترین انتخاب های شما دانشگاه مک گیل است. در این دانشگاه تئوری موسیقی، نوازندگی و مبانی آهنگسازی را به خوبی یاد خواهید گرفت.

بورسیه های تحصیل موسیقی در کانادا

کشور کانادا برای متقاضیان تحصیل در رشته موسیقی بورسیه هایی توسط دانشگاه ها و موسسات خود ارائه داده است. این بورسیه ها علاوه بر هزینه های دانشجو اکثر هزینه های زندگی آن ها را نیز شامل می‌شود. همچنین باعث تحصیل رایگان در کشور کانادا می‌شوند که عبارتند از:

 • بورسیه تحصیلی انتاریو
 • کمک هزینه ورودی موسیقی
 • جایزه ابتکار حمایت از فارغ التحصیلان
 • بورسیه تعالی تحصیلات تکمیلی و فوق دکتری
 • بورسیه تحصیلی ورود به دانشگاه
 • بورسیه تحصیلات تکمیلی یورک
 • بورسیه های ورودی

مدارک مورد نیاز برای گرفتن پذیرش رشته موسیقی در کانادا

رشته موسیقی یکی از سخت ترین رشته های تحصیلی به شمار می‌رود زیرا قبل از اینکه وارد دانشگاه شوید باید توانسته باشید به یکی از سازهای غربی به خوبی مسلط شده باشید. همچنین برای تحصیل در کشور کانادا باید به زبان انگلیسی مسلط باشید زیرا برنامه تحصیلی این کشور بر مبنای زبان انگلیسی است. به طور کلی مدارکی که برای گرفتن پذیرش هر دانشگاه نیاز خواهید داشت موارد زیر خواهد بود:

 • ارائه سابقه و تجربه در زمینه موسیقی
 • قبولی در مصاحبه و آزمون ‌های مربوط به رشته موسیقی
 • ارائه مدرک زبان انگلیسی
 • ارائه مدرک تحصیلی در مقطع قبلی
 • ارائه ریز نمرات درسی مقطع قبلی
 • ۱ الی ۳ توصیه نامه
 • ارائه انگیزه نامه
 • نمونه کار

گرایش های رشته موسیقی در کانادا

 • مدیریت هنر
 • آموزش موسیقی
 • تاریخچه موسیقی
 • صنعت موسیقی
 • فناوری موسیقی
 • آهنگسازی
 • موزیک درمانی

هزینه های تحصیل موسیقی در کانادا

هزینه های تحصیل شما به این بستگی دارد که توسط کدام دانشگاه در کانادا پذیرفته شوید. شهریه دانشگاه ها در کشور کانادا متفاوت است, اما به طور میانگین این شهریه رقمی بین ۲۰ تا ۳۰ هزار دلار خواهد بود. همانطور که اشاره کردیم این هزینه و شهریه دانشگاه به شدت به شهری که قصد تحصیل در آن را دارید نیز بستگی دارد. برای مثال دانشگاه تورنتو سالیانه ۴۶ هزار دلار از شما شهریه دریافت خواهد کرد در حالی که دانشگاهای مانند وسترن شهریه ای معادل ۱۷ هزار دلار در سال دارد. البته ذکر این نکته نیز ضروری می‌باشد که میزان شهریه دانشگاه برای دانشجویان مقیم کانادا و دانشجویان بین المللی متفاوت خواهد بود.

تحصیل موسیقی در کانادا

بازار کار رشته موسیقی در کانادا

 • خوانندگی
 • نوازندگی
 • آهنگسازی
 • تدریس موسیقی
 • گیتاریست
 • رهبر ارکستر موسیقی
 • مهندس صدا
 • تکنسین صدابرداری

کشور کانادا به دانشجویانی که موفق به اتمام دوران تحصیل خود در رشته موسیقی می‌شوند، اجازه کار خواهد داد. رشته موسیقی گرایش های فراوانی دارد که می‌توانید هر کدام از آنها را برای حرفه آینده خود دنبال کنید. این رشته در کشور کانادا بازار کار بسیار خوبی دارد و به راحتی می‌توانید پس از فارغ التحصیلی برای وارد شدن به بازار کار اقدام نمایید. لازم به ذکر است که میزان درآمد موسیقی دانان در کشور کانادا به شدت به میزان تجربه و مهارت آنها بستگی خواهد داشت. میزان حقوق دریافتی یک موسیقی دان در کشور کانادا از سالیانه ۲۱ هزار دلار تا ۶۹ هزار دلار متفاوت خواهد بود. از جمله کارهایی که پس از تحصیل رشته موسیقی می‌توانید در کانادا پیدا کنید موارد نام برده می‌باشند.

اقامت کاری پس از تحصیل موسیقی در کانادا

دولت کانادا راه های زیادی را برای گرفتن اقامت دانشجویان در نظر گرفته است. در طول تحصیل خود که اقامت تحصیلی را در کانادا خواهید داشت و میزان مشخصی در هفته نیز می‌توانید به کار بپردازید. اما بعد از فارغ التحصیلی شما ۶ ماه فرصت خواهید داشت تا شغل مورد نظرتان را پیدا کنید. بعد از پیدا کردن شغل مورد نظرتان به شما اقامت کاری داده خواهد شد. به این نکته توجه کنید که فقط دانشگاه ها و دوره هایی که به شما مدرک تحصیلی می‌دهند این قابلیت را دارند که بتوانید از طریق آن ها اقامت کاری بگیرید. مدت زمان اقامت کاری شما بستگی به زمان تحصیلتان خواهد داشت. برای مثال اگر ۲ سال در این کشور درس خوانده باشید به مدت ۲ سال نیز بعد از پیدا کردن اولین کار اقامت کاری دریافت خواهید کرد.

سوالات متداول

میزان حقوق دریافتی یک موسیقی دان در کانادا چقدر است؟

سالانه 21 هزار دلار تا 69 هزار دلار

میانگین شهریه دانشگاه ها برای تحصیل موسیقی در کانادا چقدر است؟

بین 20 تا 30 هزار دلار

آیا برای مهاجرت به مشاوره احتیاج دارید؟

مشاوره را همین الان رزرو کنید یا بررسی کنید که واجد شرایط مهاجرت هستید
تماس با ما
ــــــــــــــــــــــــ یا ــــــــــــــــــــــــ
برای مشاوره رایگان کلیک کنید
فرم زیر را برای ما ارسال کنید و منتظر بمانید
مشاوران ویتراپو در اسراع وقت با شما تماس میگیرند